• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Forum-Al.com™ - Aty ku shqiptaret mblidhen!

Rregullorja e forumit

Është e rëndësishme të lexohet dhe respektohet nga të gjithë ne!
Temat
1
Postime
1
Temat
1
Postime
1

Prezantimi juaj

Kush “fshihet” mbas nickname-it tuaj? ”Një fotografi tuajën ? Pse jo.
Temat
791
Postime
18.2K
Temat
791
Postime
18.2K

Përshëndetje & urime

Ju përshendesim dhe ju urojmë qëndrim të mbarë në këtë forum.
Temat
17
Postime
2.1K
Temat
17
Postime
2.1K

Ndihmoni njëri-tjetrin

Jeni te ftuar të kërkoni ndihmën që ju nevojitet dhe do bëjmë të pamundurën që ta merrni atë.
Temat
426
Postime
16.4K
Sub-forums:
 1. Njerëz të humbur
Temat
426
Postime
16.4K

Romancë / Ndjenja

“Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri në dhimbje, atëherë nuk mund të ketë më dhimbje, por vetëm më shume dashuri.” Nënë Tereza
Temat
484
Postime
69.5K
Temat
484
Postime
69.5K
 • DUA

YOU

Eros Zone ... 18+
Private

Historia e Shqiptarëve

Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.
Temat
1.8K
Postime
42.9K
Temat
1.8K
Postime
42.9K

Gjuha shqipe

“Gjuha jonë sa e mirë!/ Sa e ëmblë, sa e gjerë!/ Sa e lehtë, sa e lirë!/ Sa e bukur, sa e vlerë!” Naim Frashëri
Temat
285
Postime
19.7K
Sub-forums:
 1. Gramatika
Temat
285
Postime
19.7K

Çështja kombëtare

Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare dhe interesat shqiptare në trojet etnike dhe në mbarë botën.
Temat
876
Postime
21.6K
Sub-forums:
 1. Figurat e shquara
Temat
876
Postime
21.6K

Folklori Shqiptar

Gojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet t'i trashëgojnë nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës suaj.
Temat
102
Postime
4.1K
Temat
102
Postime
4.1K

Trojet shqiptare

Çdo gjë mbi trojet shqiptare: Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Çamëria. Çfarë i bën trojet nga vini ju më të veçanta?
Temat
141
Postime
6.7K
Temat
141
Postime
6.7K

Shqipëtarët nëpër botë

“Kam një këngë për të kënduar, e kam një dert për te vajtuar, një sëmundje e pashëruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemër e plagosur, vajto ti moj nëna plakë, mergimi djemtë t’i ka sosur, e ikin e s’të vijnë më prapë.”
Temat
185
Postime
11.7K
Temat
185
Postime
11.7K

Politika Shqiptare

Cilat janë bëmat e fundit të politikanëve tanë? A po zgjidhen problemet e shqiptarëve apo po shtohen dita-ditës? Ç’mendim keni për aktualitetin shqiptar?
Temat
1.5K
Postime
50.6K
Temat
1.5K
Postime
50.6K

Problematika Shqiptare

Në këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve.
Temat
1.4K
Postime
51.7K
Temat
1.4K
Postime
51.7K

Politika Ndërkombëtare

Çfarë mendoni mbi politikën e përdorur nga shtete të ndryshme në rang ndërkombëtar? Cilat janë aktualitetet ndërkombëtare dhe si po ndikojnë ato tek të gjithë ne?
Temat
1.1K
Postime
57.5K
Temat
1.1K
Postime
57.5K

Lajmet e ditës

Këtu mund të sillni lajmet e fundit nga media rreth çështjeve të rëndësishme të Shqipërise dhe trojeve të saj.
Temat
2.3K
Postime
85.4K
Temat
2.3K
Postime
85.4K

Analiza / Shkrime / Opinione

Le të “luajmë” sëbashku rolin e analistit dhe të japim opinionet tona rreth tematikave të ndryshme që hasim përditë.
Temat
1.4K
Postime
39.5K
Temat
1.4K
Postime
39.5K

Votime dhe sondazhe

Keni pyetje që kërkojnë votim nga anëtarët e forumit ? Ju ftojmë t’i sillni këtu.
Temat
162
Postime
30.8K
Temat
162
Postime
30.8K

Arti Shqiptar

Gjithçka mbi artin. Në këtë dhomë ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre. Kënaqni fansat tuaj por dhe të gjithë komunitetin tonë!
Temat
166
Postime
5.9K
Temat
166
Postime
5.9K

Letërsia shqiptare

Diskutime rreth letërsisë në Shqipëri . Autorë dhe krijimtaria e tyre.
Temat
481
Postime
18.5K
Temat
481
Postime
18.5K

Arti dhe Kultura Botërore

Mendime rreth artit dhe kulturës botërore. Vlerat e pashuara të gjenive botërorë që dhe sot mbeten të paarritshëm. Kultura dhe arti që dallon shtetet duke mahnitur njerëzit.
Temat
318
Postime
6.9K
Temat
318
Postime
6.9K
 • Clark

Kinematografia

Këtu mund të lini përshtypjet tuaja mbi filmat që pëlqeni më shumë, qofshin këta filma shqiptarë apo të huaj. Gjithashtu mund të postoni skupe dhe të reja mbi artistët dhe yjet e Hollywood-it.
Temat
269
Postime
15.8K
Sub-forums:
 1. Filma Shqiptar
Temat
269
Postime
15.8K

Enciklopedi

Këtu do ketë informacione nga më të ndryshmet, thjesht emri tregon risin e këtij nënforumi.
Temat
172
Postime
4.5K
Temat
172
Postime
4.5K
 • Bogota

Arti Fotografik

Këtu mund të postoni fotografi nga më të ndryshmet.
Temat
169
Postime
20.5K
Temat
169
Postime
20.5K

Harmonia fetare

Këtu mund të diskutojmë rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerancës fetare midis shqiptarëve si dhe për rolin e fesë në çështjen tonë kombëtare.
Temat
241
Postime
8.5K
Temat
241
Postime
8.5K

Agnosticist & Ateist

Nje zonë e dedikuar për ata që nuk besojnë në fuqitë e mbinatyrshme. Të gjithë janë të mirëpritur, pasi "Ne jemi të tërë ateistë për shumicën e Perëndive që shoqeritë e ndryshme kanë besuar gjatë historisë. Disa prej nesh kanë një Perendi më shumë në atë listë." - Richard Dawkins
Temat
70
Postime
3.9K
Temat
70
Postime
3.9K

Bektashi

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët bektashi.
Temat
34
Postime
746
Temat
34
Postime
746

Katolik

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët katolikë.
Temat
89
Postime
1.4K
Temat
89
Postime
1.4K

Musliman

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët muslimanë.
Temat
284
Postime
6.7K
Temat
284
Postime
6.7K

Ortodoks

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët ortodoks.
Temat
154
Postime
3.7K
Temat
154
Postime
3.7K

Ungjillor

Ju në fakt, jeni të shpëtuar me anë të hirit, nëpërmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po është dhurata e Perëndisë, Këtu mblidhemi të gjithë besimtarët ungjillor të të gjitha bashkesive të ndryshme për të bekuar njëri-tjetrin me fjalën e Zotit tonë Jezus Krisht dhe deshmitë tona personale.
Temat
218
Postime
2.9K
Temat
218
Postime
2.9K

Besëlashtët

Feja pellazgo-ilire, perëndi, hyjni, besime, demonë, shpirtra, jeta pas vdekjes, ritualet, misteret, inicimi, vendet e shejta, kremtet e motmotit, heronj, profetë, etj.
Temat
31
Postime
324
Temat
31
Postime
324

Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.
Temat
613
Postime
20.8K
Temat
613
Postime
20.8K

Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Gjithçka që ka të bëjë me misterin me emrin "Njeri".
Temat
463
Postime
18.8K
Temat
463
Postime
18.8K

Mjekësia

''Arti i mjekësisë konsiston në zbavitjen e pacientit ndërsa natyra kuron sëmundjen'' Voltaire
Temat
534
Postime
15.7K
Temat
534
Postime
15.7K

Jurisprudencë

Strukturat dhe konceptet ligjore që përbëjnë të drejtën në terësi.
Temat
60
Postime
1.1K
Temat
60
Postime
1.1K

Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Projektet e Arkitekturës dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.
Temat
33
Postime
1.2K
Sub-forums:
 1. Tirana
 2. Prishtina
Temat
33
Postime
1.2K

Infrastruktura

Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.
Temat
31
Postime
1.4K
Temat
31
Postime
1.4K

Mjedisi

Diskutime mbi Mjedisin.
Temat
166
Postime
3.9K
Temat
166
Postime
3.9K

Ekonomi & biznes

Këtu do të gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion të bollshem që ka te bëjë me ekonominë shqiptare dhe atë botërore, si dhe në fushën e biznesit në përgjithësi.
Temat
286
Postime
7K
Sub-forums:
 1. Udhëtime
Temat
286
Postime
7K

Muzika Botërore

Këtu mund të hidhen temat për muzikën botërore, të zhanereve të ndryshme.
Temat
263
Postime
18K
Temat
263
Postime
18K

Muzika shqiptare

Diskutime mbi muzikën në Shqipëri.
Temat
222
Postime
7.2K
Temat
222
Postime
7.2K

Diskutime shoqërore

Këtu mund të diskutojmë rreth problemeve të ndryshme që has shoqëria sot.
Temat
1.2K
Postime
110.8K
Sub-forums:
 1. Jeta e natës
Temat
1.2K
Postime
110.8K

Studentët

Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentët, dhe jetën studentore në përgjithësi,ose nqs keni nevojë për ndihmë me studimet tuaja, jeni të ftuar t'i sillni këtu.
Temat
87
Postime
2.4K
Temat
87
Postime
2.4K

Moda & Estetika

Si kujdeseni për veten dhe cilat janë tendencat më të fundit në botën e modes?
Temat
293
Postime
22.1K
Temat
293
Postime
22.1K
 • Juno

Arti i kuzhinës

Cilat janë ushqimet dhe gatimet tuaja të preferuara ? ''Më thuaj se çfarë ha, të të them se çfare je.''
Temat
425
Postime
29.6K
Temat
425
Postime
29.6K

Këndi i vogëlushve

Këtu mund të sillni gjithçka që ka të bëjë me vogëlushet dhe rritjen e tyre.
Sub-forums:
 1. Lojrat e harruara
Private

Sporti shqiptar

Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.
Temat
255
Postime
11.5K
Sub-forums:
 1. Sportistat shqiptarë
Temat
255
Postime
11.5K
 • Clark

Futbolli

Të apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste.
Temat
249
Postime
21.5K
Temat
249
Postime
21.5K

Sporti nëpër botë

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj
Temat
65
Postime
1.8K
Temat
65
Postime
1.8K

Sportet amatoriale

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, bodybuilding, gjuetinë, peshkimin,vetëmbrojtja etj.
Temat
51
Postime
2.5K
Sub-forums:
 1. Gjuetia dhe peshkimi
Temat
51
Postime
2.5K

Thashetheme

Thashetheme-t e përditshme.
Temat
1.9K
Postime
14.3K
Temat
1.9K
Postime
14.3K

Kuriozitete

Kuriozitete nga më të ndryshmet.
Temat
1.1K
Postime
13.3K
Temat
1.1K
Postime
13.3K

Gjëzëtari dhe lojëra

Gjëza të ndryshme ( ndërrimor, siandej, prapthi, tetëkahore, vizatimori i bardhë, … si dhe do bëjmë përpjekje që të sjellim edhe fjalëkryqe) edhe gjëza logjike, fjalë të urta, kashelashë etj; lojëra të ndryshme argëtuese – elektronike e ato në internet. Gjithçka vetëm për kënaqësinë tuaj. Argëtim të këndshëm!
Temat
899
Postime
302.5K
Sub-forums:
 1. Lojra
Temat
899
Postime
302.5K

Zona Humoristike

Te qeshim sëbashku: barsaleta dhe humor!
Temat
429
Postime
21K
Temat
429
Postime
21K

Mbi forumin

Postoni ktu çdo problem që ju jan ankuar userat ose që keni hasur në navigimin në forum.
Temat
240
Postime
9.6K
Sub-forums:
 1. Sygjerime
Temat
240
Postime
9.6K

Informatika

Nëse keni nevojë për ndihmë apo keni informacione rreth botës së larmishme të informatikës dhe internetit, ju ftojmë t'i sillni këtu.
Temat
474
Postime
3.2K
Temat
474
Postime
3.2K

Arti Programimit

Mësoni dhe ndihmoni të tjerët të hyjnë në Artin e Programimit.
Temat
94
Postime
319
Temat
94
Postime
319

Sisteme operative

Windows, Mac, Linux, FreeBSD etj...
Temat
61
Postime
411
Temat
61
Postime
411

Webmaster Shqiptarë

Ky seksion i dedikohet tëresisht webmasterave shqiptarë. Këtu mund te bashkbisedoni për tema të ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndërkombëtare
Temat
84
Postime
914
Temat
84
Postime
914

Shkarkime

Këtu do gjeni çfarë dëshironi ju për të shkarkuar.
Temat
69
Postime
400
Sub-forums:
 1. Sfonde për kompjuter
Temat
69
Postime
400

Arkivi i Forumit

Te gjitha temat e mbyllura nga prezantimet e anëtarëve, urimet për ditëlindje dhe deri tek ato që nuk mund të diskutohen më, do ti gjeni këtu! Ky forum është vetëm për të lexuar!
Temat
1.2K
Postime
571K
Temat
1.2K
Postime
571K

Postime të fundit

Temat e reja

Statistikat e forumit

Temat
28,683
Postime
2,059,189
Anëtarët
5,915
Anëtar i ri
Elidjana
Top