PDA

View Full Version : Cfare po studioni dhe ku ?


Mandi
20-01-2010, 00:46
Shume te rinj shqiptare kane
ikur nga shqiperia kam pershtypjen dhe studiojne jashte shtetit...
do kisha shume deshire te dija se cfare studioni dhe ke studioni......
qofte kjo ne shqiperi apo jasht shqiperise....
pyetja ime tjeter do ishte: a keni persepktive pune aty ku studioni ne fund te
universitetit?

AcD
20-01-2010, 13:30
Une Studioj Per Ekonomi Biznesi Ne Greqi, Kurse Per Punen Jam Me I sigurt Ketu Se Sa Ne Albania :D

PUPA
20-01-2010, 18:18
kam studju PSIKOLOGJI. dhe frekuentuar Ekonomi ne itali po punoj ekonomiste po ne itali :P

Mikela
23-01-2010, 00:11
jam ne vit te fundit high school do vazhdoj me tej edhe se kam menduar akoma per pune do mbaroj shkollen ketu ku jetoj ne USA

Jolene
21-02-2010, 17:01
Po studioj: enderren time...
Ne :....... college United Kingdom
Universitet: varet.... me shume PO

OnLy
21-02-2010, 17:32
Any Away:P

SmiLey
21-02-2010, 18:03
Studioj: Shkenca Politike
Ne:Tr
Masterin kismet jashte...:)

AbbA
21-02-2010, 18:31
Stdudioj juridik Tirane.Aktualisht jam dhe ne pune qe ska te bej fare em shkollen qe po bej.ne te ardhme ishalla te jemi gjalle :P:P:p e te zem naj vend pune tamam qe i pershtatet shkolles qe po bej :)

SubZ
21-02-2010, 19:54
Kam perfunduar "Computer Science", ndjek dhe Psikologji Klinike. punoje ne nje kompani ketu ne Shqiperi. Kam dhe nja dy dyqane me tim vella, ai merret me menaxhimin (profili i tij), ndersa une me anen teknike. :)

Just myself
23-02-2010, 14:57
Studioj .... (aty ku mendoj se mund te kem nje te ardhme me prespektive ) :)!

prosperpine
01-03-2010, 22:12
studioj politike me specialitet marredhenie nderkombetare ne new york.

utopia
02-03-2010, 14:02
Studioj Psikologji ne elb, punoj ( jo ne profesionin tim ) mbas uni "shpresoj" te bej masterin jashte.Sa per pune ...

SubZ
02-03-2010, 14:23
Studioj Psikologji ne elb, punoj ( jo ne profesionin tim ) mbas uni "shpresoj" te bej masterin jashte.Sa per pune ...

Cfare Psikologjie?

Psikologji Pune
Psikologji Shkollore
Psikologji Klinike
Psikologji Anormale
Parapsikologji
Psikoanalitike
Psikologji Kognitive
Psikologji Sociale
Psikologji Kulturore
Psikologji Shendeti
Psikologji Studiuese
Psikologji Edukative

lol

utopia
02-03-2010, 14:37
Dega Psikologji lendet qe bej jan pak a shume te gjitha ato cka ke permendur ti! me pas specializohesh per nje drejtim te caktuar :D

SubZ
02-03-2010, 14:41
Dega Psikologji lendet qe bej jan pak a shume te gjitha ato cka ke permendur ti! me pas specializohesh per nje drejtim te caktuar :D

E njoh shume mire Psikologjin, mos ta njihja nuk do permendja gjithe ato. Per mendimin tim, nese do te ecesh perpara, zgjidh Psikologji Klinike, ose profilin +2 beje Psikologji Pune!

Ke me shume mundesi per te dhene, te jepet mundesia te marresh pjese ne seminare, te jesh afer studimeve Psikologjike, duke kerkuar per terminologjite e reja. Po ashtu, me pas mund te kesh mundesin te kesh kliniken tende. Ka shume mundesi ne te ardhme, qe te jete nje nga zanatet me te mira dhe me me shume perspektiv.

Suksese ne zgjedhjen, dege shume e bukur.

P.s Lexo, per Pavlov, J. Locke, Biohevioriste, Kognitive, Freud, Piage. Do ta kesh me te thjesht ta gjesh veten ne nje profil te caktuar.

utopia
02-03-2010, 14:49
Preferoj Psikologjin Klinike :D flm per keshillen

AnGsT
02-03-2010, 16:20
ekonomik Tirane

tina-RTM
03-03-2010, 12:41
Studioj shkenca politiko-administrative ne universitetin AUK ne Prishtine

dr.Dugi
25-08-2010, 10:55
Mjeksi e Pergjithshme ne Prishtine, viti i 3

Marina
25-08-2010, 11:40
_______________

r00t
27-08-2010, 21:57
Diplomuar per administrator networku informatik

Emirjola
27-08-2010, 22:13
studioj ekonomi dega finance-banke ne UAT tr!!
juridik ne shk shtet!!
aktualisht ne shqiperi kam plane per jahst per master se di si do ecin planet!!

Le Chiffre
04-12-2010, 22:42
INXHINJERI GJENETIKE (genetic engineering...) bobobo po ku do punoj se un jash tirones nuk rri kurr. kom frik se Marinen e kom komshije dhe nuk e njof se isha kthy me i her...peace, just kidding!

unejsa
04-12-2010, 22:52
Kam mbaruar cikel te ulet shkurt zysh per mom pa pune
dua te filloj masterin per Psikolpg shkolle ose percakti gjinore

alem_de
04-12-2010, 22:56
Kam mbaruar per Mekatronik.

Robbery
29-12-2010, 04:20
Po studioj ne Akademine e Arteve ne Firenze..per Grafik.

SystemA
29-12-2010, 18:34
Po studioj ne Akademine e Arteve ne Firenze..per Grafik.
Te ecte mbare dhe suksese,Le Chiffre gjithashtu.

Robbery
30-12-2010, 01:49
Te ecte mbare dhe suksese,Le Chiffre gjithashtu.
Shume faleminderit prej teje ;)

E_PAKAPSHME
07-01-2011, 17:48
Studioj juridik, tek U.F.O

Angel`BoY
08-01-2011, 13:46
Ket E pakapshme e paskam afer :p

Une Studioj te Ing matematike dhe Informatike :)

Alkoma
08-01-2011, 22:40
Universiteti Politeknik Tirane,Fakulteti Inxhinierise Mekanike ,Dega Mekanike, Profili Mjete transporti.

plus


Kolegji Teologjik Ungjillor Tirane

olinka89
01-05-2011, 16:15
F ilologjia ballkanike ne Poloni ne Torunj.

;)

Juliana
03-05-2011, 19:07
Po mbaroj specializimin per kriminologji,ne Itali

Mikela
04-05-2011, 22:38
i am going to dental school ne usa to become a dentist:)

Heily
21-05-2011, 11:37
Dua te sdutioj Elektronike .... :D

shoku_tanku
21-05-2011, 12:09
Ketu qenkan te gjithe me shkolle,po me vika turp nga vetja!

shoku_tanku
21-05-2011, 12:19
Ha ha ha...e hengret e?Po vazhdoj edhe une shkollen e larte ne universitetin privat KQZ dega,administrim parkingu :)

BlueRose
28-07-2011, 19:48
Studioj mjeksi, perfundova vitin e trete, jo ne Shqiperi.

SystemA
29-07-2011, 15:45
Studioj mjeksi, perfundova vitin e trete, jo ne Shqiperi.
Edhe juve suksese.
PS: se ku do ta ushtroni profesionin pak rendesi ka.
Ne Shqiperi,Kosove apo diku tjeter do jete shume me mire....
Por atje te vejne gjoba,pa shkruar per korrupsion,se je(a)mi(ne) human nga natyra.
klm.

BlueRose
03-09-2011, 16:55
Edhe juve suksese.

Faleminderit!


PS: se ku do ta ushtroni profesionin pak rendesi ka.
Ne Shqiperi,Kosove apo diku tjeter do jete shume me mire....
Por atje te vejne gjoba,pa shkruar per korrupsion,se je(a)mi(ne) human nga natyra.
klm.

ēfare ke dashur te thuash? ( shume kompleksitet mplekset aty lol )

Buzeqeshje
04-09-2011, 14:12
Specialist rrjetesh kpmpjuterik Ne UAMD

IL__SANTO
04-09-2011, 15:52
Po studioj papunesine ne Itali. :p

Marya
08-09-2011, 20:19
inxhinierin e puneve te kota tek shkolla haxhi karrota-urra-

Jolene
08-09-2011, 21:04
HaHaaaaaaaaaaaaaahaha

USA NR1
09-09-2011, 12:17
inxhinierin e puneve te kota tek shkolla haxhi karrota-urra-

Postimi i pare lool:d
haha

Mistrece
23-09-2011, 00:33
Cfare? Marredhenie nderkombetare. Ku? Ne Universitet.

Mistrece
16-05-2012, 09:21
Ha ha ha...e hengret e?Po vazhdoj edhe une shkollen e larte ne universitetin privat KQZ dega,administrim parkingu :)

haha haha Te rafte e mira. Ta kam zili degen qe ke zgjedhur. :D

muslim
07-02-2013, 07:33
menaxhment informatik vitin e dyt
prodhimtari bimore vitin epare

G.Ruci ri
07-02-2013, 15:38
menaxhment informatik vitin e dyt
prodhimtari bimore vitin epare
Sukses!

Robbery
18-02-2013, 09:30
Akademine e arteve...ne Firenze

SystemA
18-02-2013, 16:01
Akademine e arteve...ne Firenze

Hajde u befsh Ministre e Kultures ne AL:)

Robbery
18-02-2013, 21:54
Larg Qofte: (i vura anash pikat se lart s'di si vihen :P)! :P

Bad_Teacher
19-02-2013, 01:21
Criminal Justice- Usa. Edhe pak mbaroj.

Hello Kitty
19-02-2013, 01:45
Cfare? Marredhenie nderkombetare. Ku? Ne Universitet.

Prandaj shkelqen forumi ne marredheniet qe kemi me njeri-tjetrin. :P

Mistrece
19-02-2013, 12:19
Prandaj shkelqen forumi ne marredheniet qe kemi me njeri-tjetrin. :P

Forumi eshte nje Bote e tere, ne miniature.

Meri
19-02-2013, 15:37
Une po studioj kete :


Forumi eshte nje Bote e tere, ne miniature.

SystemA
20-02-2013, 17:10
Larg Qofte: (i vura anash pikat se lart s'di si vihen :P)! :P
Ti benu po te duac edhe avokate....lol
Me pika nga poshte

Freemason
14-03-2013, 18:56
Vetem une qenkam me 8 vjecare -eh-

BATO
28-03-2013, 08:46
Juridik... naten.
Kam shum deshir te benem avukat. ``sak``

Elushe
28-03-2013, 14:07
Asigjo :((

ps. Suksese ju te tjereve :))

pps. BATO, mendoj te shkon te behesh avukat :D

Beaute
28-03-2013, 14:20
Elushe , mir ben qe sbon asigjo :D

p.s edhe un si ti , mduket...asigjo ;) -hug-

p.psh EuroStar te pranojm edhe me 8 vjeēare ne po he mos qaj :p

Freemason
30-03-2013, 19:37
Jo jo , nuk ma lejon etika te rri me njerez qe kan nivel me te larte se une.

YOKO
30-03-2013, 20:06
Juridik... naten.
Kam shum deshir te benem avukat. ``sak``

Per tu benur avukat,duhet juridik me korrespondence. Me shku naten benesh minister I drejtesise,Bato. :)

tipi engjellor
30-03-2013, 22:40
inxhinierin e puneve te kota tek shkolla haxhi karrota-urra-

sa kam qesh me kete hahahah

Beaute
01-04-2013, 13:39
Jo jo , nuk ma lejon etika te rri me njerez qe kan nivel me te larte se une.

ēkemi? -urra-

Berati
01-04-2013, 15:04
Menaxhment - n'Prishtine

Freemason
01-04-2013, 17:17
ēkemi? -urra-

Hiē :S

Po nga ti ?

Scarlet
02-04-2013, 01:55
Mathematical economics

tenderandkind
05-07-2013, 16:59
Doktorature ne Psikologji Sociale, Te sjelljes dhe Vendim-marrese ne Milano (ITA).
Fillimisht ashtu mendoja, te kthehesha, ndersa tani (e per me teper ne kohet qe jetojme) them qe JO!
Bej edhe dy lloj punesh, ku njera me lejon te ushtroj profesionin per te cilin edhe studioj.
Shqiperine e vizitoj vetem nje here ne vit dhe per momentin me mjafton...TE SHOHIM!!!

broken_smile
05-07-2013, 19:44
sa shume psikologe paska forumi

Rex
05-07-2013, 19:51
"Me mire shume psikolog se shume psikopat"

Nard Ndoka

shoku_tanku
05-07-2013, 19:54
edhe une per psikollogji po studjoj..ne universitetin e fizkultures qe e ka patur vojo kushi kurse tani ka mbetur anonim...jam shok klase me asbiun

broken_smile
05-07-2013, 19:56
"Me mire shume psikolog se shume psikopat"

Nard Ndoka

-bravo-

ti shoku tanku nuk ngjan fare per psikolog

shoku_tanku
05-07-2013, 20:01
-bravo-

ti shoku tanku nuk ngjan fare per psikolog

ja sa te mar diplomen pa ta tregoj une se si ngjaj

broken_smile
05-07-2013, 20:05
ja sa te mar diplomen pa ta tregoj une se si ngjaj

edhe mundet, shpresojme te mos dekurajoje gjithe kjo konkurrence

shoku_tanku
05-07-2013, 20:07
edhe mundet, shpresojme te mos dekurajoje gjithe kjo konkurrence

shancet jane te barabarta...talenti ben diferencen :p

shoku_tanku
05-07-2013, 20:10
rri se je mire...c'te duhet...

http://www.antalyapsikolog.net/wp-content/uploads/2011/02/psikolog.jpg

sdu..dua te kontribuoj ne uljen e nivelit te psikopatise ne shkalle vendi :P

broken_smile
05-07-2013, 20:10
shancet jane te barabarta...talenti ben diferencen :p

e vertete!

shoku_tanku
05-07-2013, 20:12
e vertete!

apo shprehja eshte...miku i talentuar ben diferencen?!

nuk po me kujtohet tani!

broken_smile
05-07-2013, 20:15
apo shprehja eshte...miku i talentuar ben diferencen?!

nuk po me kujtohet tani!

shprehja eshte si e shkrove me pare, keto te tjerat jane deformime te origjinales

thirsty
05-07-2013, 21:03
Ne forum

phd-e fundit kjo

YOKO
06-07-2013, 05:17
Akademine e arteve...ne Firenze

Sa qejf! Ahh te isha une ne vendin tend!

Skydive
05-11-2013, 09:39
Ja disa nga pyetjet qė u bėhen studentėve pėr tu pranuar nė Kembrixh:

Bėni njė paralelizėm mes muzikės e arkitekturės – Fakulteti i Arkitekturės
Ka lidhje mes kulturės greke e japoneze? – Letėrsi klasike
Nėse njė mėngjes do tė pėrshkonit tė gjitha fakultetet e universitetit, ē’pyetje do tė bėnit, apo ē’pyetje do tė parapėlqenit t’iu drejtonin? – Fakulteti i Ekonomisė
Ku ndodhet depozita jonė e gėlqeres? – Fakulteti i Gjeografisė
Hitleri pėrfaqėson vėrtet tė keqen? – Fakulteti i Historisė
Jeni dakord qė loja e golfit bazohet e gjitha te fati? – Fakulteti Ekonomik
Sa e rehatshme ėshtė karrigia ku jeni ulur? – Fakulteti Juridik
Ē’ėshtė njė pemė? – Fakulteti Mjekėsor
Pėrse luani ping-pong? – Fakulteti i Matematikės
Pėrse nuk e kemi njė vesh nė mes tė fytyrės? – Fakulteti i Mjekėsisė
Mė thoni diēka interesante pėr veten tuaj – Fakulteti i Gjuhėve Moderne dhe Mesjetare
Mė pėrshkruani njė patate dhe krahasojeni me njė qepė – Fakulteti i Shkencave Natyrore
Po tė ishit mi, cila do tė qe gjėja mė e rėndėsishme pėr ju? – Fakulteti i Shkencave Natyrore
Ju pėlqen qyteti i Birmingemit? – Fakulteti i Shkencave Politike dhe Shoqėrore
Ku do ta shpinit njė marsian pėr ti treguar sa mė mirė kulturėn britanike? – Fakulteti i Shkencave Politike e Shoqėrore
Janė gjashtė kandidatė dhe vetėm dy vende. Pėrse duhet tė jeni ju njė nga tė pėrzgjedhurit? – Fakulteti i Studimeve Teologjike dhe Fetare
Cila ėshtė domethėnia e jetės? – Fakulteti Juridik
Si funksionon njė kitarė elektrike? – Fakulteti i Shkencave Natyrore
Nė trupin e njė lope cila ėshtė pėrqindja e ujit qė gjendet nė raport me rezervat ujore planetare? – Fakulteti i Veterinarisė

Disa nga pyetjet qė u drejtohen kandidatėve pėr tė hyrė nė Oksford

Cilėt janė problemet qė i duhet tė zgjidhė gjatė dhjetė viteve tė ardhshme njė inxhinieri nė njė prej skuadrave tė Formulės 1? – Fakulteti i Inxhinierisė
A mund tė kultivohen kėrpudha nė banjėn e shtėpisė? – Fakulteti i Shkencave Biologjike
A pėrdorin taksistėt pjesė tė ndryshme tė trurit pėr tė mbajtur mend rrugėt? – Fakulteti i Psikologjisė
Si mund tė dimė qė 1+1=2 kur koncepti i numrave ėshtė shpikur nga vetė njeriu? – Fakulteti i Filozofisė dhe Gjuhėve Moderne
Nė rast se do tė kishit pėrballė tri gra shumė tė bukura e krejtėsisht tė zhveshura, cilėn do tė zgjidhnit? Kjo do tė kishte ndonjė rėndėsi nė aspektin ekonomik? – Fakulteti i Filozofisė, Politikės dhe Ekonomisė
Pėrse flaka ngrihet gjithnjė lart? – Fakulteti i Fizikės
Ē’mendim keni pėr “tė vepruarin” nė ēifte gei? – Fakulteti i Psikologjisė, Filozofisė e Fiziologjisė
Musolini kishte interes ndaj arkeologjisė? – Fakulteti i Arkeologjisė e Antropologjisė
Kjo ėshtė njė degė akacie: pėrshkruajeni – Fakulteti i Shkencave Biologjike
Ekziston gjuha? – Gjuhė Klasike
Krahasoni gripin e shpendėve me uraganet – Fakulteti i Gjeografisė
Pėrse dikush do tė zgjidhte tė jetonte nė njė vend si Islanda? – Fakulteti i Gjeografisė
Pėrse arkeologėve u pėlqejnė kaq shumė vazot? – Fakulteti i Historisė Moderne
Mė shpjegoni jetėn e Naomi Campbell – Fakulteti Juridik
Nė rast se bie shi, lageni mė pak duke ecur apo duke vrapuar? – Fakulteti i Mjekėsisė
Pėrse nuk ka shumė opera lirike nė gjuhėn frėnge? – Fakulteti i Gjuhėve Moderne
Pėrse tė zinjtė thonė se tė bardhėt nuk dinė tė luajnė rrep? – Fakulteti i Muzikės
Njė filxhan kafe ftohet mė shpejt nė rast se qumėshti i hidhet pėrpara, apo pasi ėshtė pėrzier sheqeri? – Fakulteti i Fizikės
Ju e konsideroni veten “si shpirt”? – Fakulteti i Filozofisė, Politikės e Ekonomisė

shoku_tanku
05-11-2013, 09:47
Tamam pyetje prej anglezi..me ngjasojne shume me pyetjet qe behen ne provimin teorik te kursit te patentes...sidomos ajo pyetja e fakultetit te veterinarise ishte e papare..

Mano
07-11-2013, 03:55
Rreaksjoni kimik qe Uji me temperature 55F=12.77C qe pershkon nje ene te mbyllur hermetikisht (dy here perpara se te dali nga kjo ene) nepermjet tubave te bakrrit me nje presjon 60Psi(per square inch)=413.6854374(Kilo Paskal) i shkakton substances kimike R-22 e cila sapo bie ne kontakt indirekt me Ujin fillon te nderroj formen e lengshme ne avull ne nje kohe qe kur Uji arrin ne anen tjeter/daljes se enes ka arritur temperaturen 45F=7.2C. Sa eshte temperatura e lendes kimike R-22? Nuk ka nevoj per pergjigje...se une e di pergjigjen. Vetem se po mundohem t'ju 'impresionoj':PR

Mano
07-11-2013, 04:04
Tamam pyetje prej anglezi..me ngjasojne shume me pyetjet qe behen ne provimin teorik te kursit te patentes...sidomos ajo pyetja e fakultetit te veterinarise ishte e papare..

Eshte kollaj ti pergjigjesh kesaj pyetje Shoku...thuaj qe pergjigja ime eshte 'muuuuuuu'. Nese kjo pergjigje nuk te kualifikon per veterinarine me siguri mjaftone per tu pranuar ne fakultetin e gjuheve klasike.

Edhe une i kam shume inat pyetje te tilla. P.sh me ka ndodhur shpesh here qe gjat nje interiviste per pune me eshte ber pyetja "me trego dicka rreth vetes" ose " cfar eshte cilesia jote me e mire". E kam kaq shume inat kete pyetje saqe disa here pata nji 'tundim' per ti liruar rripin e pantallonave. Si te thuash 'godet dy zogj me nje gure':). Pra i jep pergjigje te dyja pyetjeve me nje gjest te vetem:). Dhe kur erdhi koha qe une isha ne pozit per te ber interviste nuk ja beja kete pyetje kurre te intervistuarve. Budallalleqe...Sikur po shkon te psikiatri/psikologu.

zirconium
07-11-2013, 04:06
Studioj per pirjen e lengut te geshtenjave ne oret e para te mengjesit.
Eshte nje fushe qe ka hapsir sepse perdoret te kafeja, te karamelet etj etj.
Tani jam duke bere studime a mund te perdoret mbi tullacllekun :D :D

Mano
07-11-2013, 05:02
Studioj per pirjen e lengut te geshtenjave ne oret e para te mengjesit.
Eshte nje fushe qe ka hapsir sepse perdoret te kafeja, te karamelet etj etj.
Tani jam duke bere studime a mund te perdoret mbi tullacllekun :D :D

Ka hikur moda e flokeve sot. Me sa duke femrat kan filluar te preferojn tullacet sidomos ata qe e rruajn koken e bejn tas fare:d.

Fehmikaciu
07-11-2013, 06:45
Jet e studentit eshte me perjetime ne vehte,kujtoj ditet e mija pa gjume ,projektet vizatimet dhe llogaritjet i lodhur dhe i distancuar nga te gjithat,sfidime paknaqsi dhe rreziqe neper protesta dhe demostrata te pergjakshme...por kembngulja dhe vullneti per realizimin e endrave dhe diniteti familjar me dhan forc dhe kurajo qe te mos e devijoj rrugen e nisur..dhe tani ja ku jemi i knaqur me punen e arritur dhe me nivelin e ngritjes profesionale,por kjo nuk do te thot se eshte arritur fundi i karieres ..

Meri
07-11-2013, 07:21
...per Miss Globe.

IronMan
07-11-2013, 10:37
Kasapollogji ne Tartarughelandia! :D

Oxygen
07-11-2013, 11:12
Kam studjuar per graphic designer,
kam punuar si teknik rrjeti,
jam diplomuar ne nje tjeter zanat qe se ushtroj (studim per ti ber qefin plakut),
Student nje nje tjeter universitet te tiranes (aktualisht),
punoj me ofrim sherbimesh online si: online marketing (social marketing, ADS), ndertim/zhvillim/menaxhim web.
Para pak kohesh dhe perfaqsues i nje biznesi ne qarkun e tiranes po ne fushen e web.

Zana
07-11-2013, 13:13
Duhet futur edhe mundesia e punes ne k'te teme :P

Mistrece
07-11-2013, 17:12
Kam studiuar ne Fakultetin e Llapallapa, tani punoj ne Ministrine e se Ardhmes,

Ganimet
07-11-2013, 17:17
profesioni?pa profesion,sepse jom jo partiak``16``mesoj,fiskulltur-bravo-

Fehmikaciu
07-11-2013, 17:19
I njoftoj studentet e Fakulteteve teknike dhe te tjer nga Dardania (KOSOVA) se sė shpejti brenda muajit Nandor ose fillimi i Dhjetorit do te mbahen Kurse intenzive nga Matematikat 1,2 dhe 3 .
Sot i kam nenshkruar kontratat me dy firma te jashtme donatore per te ber Modulet e ketyre Matematikave dhe si ta perfundoj pershkrimet e Moduleve do te informoj opinjonin Kosovar te Brucoshve dhe te viteve te II se do te mbahen keto Kurse 4-her ne jav me nga 2-or shkollore dhe qmimet do te jen falas...besoj qe koha e mbajtjes do te jet nga 17-18 30 minuta nvarsisht nga perpilimi i orarit te kurseve...

Robbery
07-11-2013, 20:36
E dini qe dua te filloj te studioj kimi dhe fizike?:)

Mano
07-11-2013, 21:08
Kimia...ben rreaksjon!

Fizika...te lodh!

Arti i ben te dyja por ne fund te dites te Cliron!

Robbery
15-11-2013, 23:27
Kimi ne shtepi.

zirconium
16-11-2013, 00:19
Saldim llamarinash ne gomisterin e lagjes :D

Robbery
03-12-2013, 04:08
Po studioj abetaren, ne kuzhine....:D

zirconium
03-12-2013, 04:31
Po studioj abetaren, ne kuzhine....:D

E ke mesuar k-,te na ziesh nje kafe??? -urra-

Robbery
07-12-2013, 14:51
Degjo ketu diamanti, nejse nejse..rendesi ka te studiosh.

zirconium
07-12-2013, 15:06
Degjo ketu diamanti, nejse nejse..rendesi ka te studiosh.

te me falesh...po eshte metal e jo diamant. pastaj po studioje ti abetaren e jo une. Une e kam mbaruar shkelqyer me shume se dy vjet perpara -qesh-

Ajana87
07-12-2013, 15:08
Ekonomi dhe Biznes...U.Sh.T

kanina
07-12-2013, 15:12
economia, finanza banca e assicurazioni. UNIVPM.(ita)

arjane qenkemi koleg :)
ceshte kjo U.SH.T?

Ajana87
07-12-2013, 15:18
U.sh.T eshte Univerziteti Shteteror i Tetoves - nuk e keni ndegjuar a,sa kan vuajtur te paret tane per te themeluar kete univerzitet,kan rene edhe deshmore :(


Kolega po kjo banca e assicurazioni cka dmth (kontabilitet financiar me siguri) :P

kanina
07-12-2013, 15:21
ajo do te thote banka dhe sigurimet shoqerore.

po ne deshmore kemi gjithandej per cdo gje. smund ti dime te gjitha :)

Ajana87
07-12-2013, 15:24
ajo do te thote banka dhe sigurimet shoqerore.

po ne deshmore kemi gjithandej per cdo gje. smund ti dime te gjitha :)

mund ta quajm si ceshtje kombetare,sepse edhe ne jemi shqipetar...
dhe beje cudi se si nje shqipetar te mos e dije kete gje...

gjithsesi,ne shqipet kendej kemi qene gjithnje si mos ekzistar fare...


ju me siguri punoni ne bank...une e kam ender te punoj aty,ose ne ndonje post,ose ndonje zyre....

ekonomia eshte e veshtire...por e bukur...

kanina
07-12-2013, 15:31
jo jo se nuk ju harrojme ju shiptaret e maqedonis mos u ndjeni si te harruar. por spo me vinte ne mendje me iniciale USHT. :)

ne banke spunoj akoma sic thote tema vete ku studioni dmth jam akoma student. por shresoj te punoj se shpejti ne ndonje bank apo ndonje instutut financiar :)
shpresoj edhe ti te gjesh ate qe te pelqen. ;)

Mistrece
07-12-2013, 15:31
Andrologji ne Universitetin e Avjarit.

thirsty
07-12-2013, 15:43
kam marre shume doktorata ne forume shqiptare

zirconium
07-12-2013, 16:07
Andrologji ne Universitetin e Avjarit.

Ka lidhje me android platform neper celulare?? :P

kam marre shume doktorata ne forume shqiptare

Une do thosha se ngele neper vjeshta me prof Albon -pis-

Fehmikaciu
10-12-2013, 12:55
I njoftoj studentet e Fakulteteve teknike dhe te tjer nga Dardania (KOSOVA) se sė shpejti brenda muajit Nandor ose fillimi i Dhjetorit do te mbahen Kurse intenzive nga Matematikat 1,2 dhe 3 .
Sot i kam nenshkruar kontratat me dy firma te jashtme donatore per te ber Modulet e ketyre Matematikave dhe si ta perfundoj pershkrimet e Moduleve do te informoj opinjonin Kosovar te Brucoshve dhe te viteve te II se do te mbahen keto Kurse 4-her ne jav me nga 2-or shkollore dhe qmimet do te jen falas...besoj qe koha e mbajtjes do te jet nga 17-18 30 minuta nvarsisht nga perpilimi i orarit te kurseve...
Per qdo informacion mundeni te komunikoni ne adresen:
http://infinitcenter.com/

Pra ata qe jan te interesuar per kurse nga MATEMATIKA I,MATEMATIKA II dhe MATEMATIKA III munden mu regjistrua dhe pasi te behet grupi un do ti mbaj ushtrimet....

Robbery
14-12-2013, 23:34
Shnderrim metalesh ne gura te ēmuar, ne laborator kimik.

Mistrece
14-12-2013, 23:38
Zirco-n ne diamant? -fershellen-

arapciu
14-12-2013, 23:41
nje skedine per neser n shpi...pp

Rex
15-12-2013, 00:26
nje skedine per neser n shpi...pp

-qesh-

``2``

Kulpra
15-12-2013, 02:04
Fine Arts & Accounting@ Harvard University. Edhe 7 klasa dhe e mbaroj, sipas llogaritjeve.
Kam studiuar Kontabilitet kater vjet ne UT por simestrin e fundit e kam lene pa mbaruar. Ndoshta nje dite kthehem dhe e mbyll. Mgjth nuk besoj se do me duhet ndonjehere, lol

Lumi
15-12-2013, 02:05
UPSSSSSSSSSSSSSS Ne Univerzitetin e Harvardit je a ? WOW

Kulpra
15-12-2013, 02:15
Harvard yes. Kush u ka thene se shkruhet Harward? lol

Lumi
15-12-2013, 02:21
Wow, ishte gabim sintaksor, nuk e ke iden sa me fat qe je, eshte univerzitet i enderrave te mia. Ndoshta nje dit do te jem ne Master aty.

Kulpra
15-12-2013, 02:27
Mire se vjen!

vergogc
15-01-2014, 23:43
Economics tek Athens University of Economics and Business.
Jam ne vitin e fundit....

YOKO
16-01-2014, 00:19
Fine Arts & Accounting@ Harvard University. Edhe 7 klasa dhe e mbaroj, sipas llogaritjeve.
Kam studiuar Kontabilitet kater vjet ne UT por simestrin e fundit e kam lene pa mbaruar. Ndoshta nje dite kthehem dhe e mbyll. Mgjth nuk besoj se do me duhet ndonjehere, lol


Te lumte! Edhe nje komshija ime nga Tirana aty studion. Edhe ajo eshte super inteligjente. Po ashtu edhe nje kusheri imi para 4 vjetesh. Ndihemi krenare per ju.

Viking
16-01-2014, 00:28
Fine Arts & Accounting@ Harvard University. Edhe 7 klasa dhe e mbaroj, sipas llogaritjeve.
Kam studiuar Kontabilitet kater vjet ne UT por simestrin e fundit e kam lene pa mbaruar. Ndoshta nje dite kthehem dhe e mbyll. Mgjth nuk besoj se do me duhet ndonjehere, lol

Avash mi avash se tu grisen tangat nga pordhet e medhoja ne na vjen mire qe ke shku lart e me lart te pafshim po mos thuaj kurr kurr se nuk i dihet a te hyn ne pune apo nuk te hyn.
Me respekt per Vendin se ngado ta luni sumen kockat ktu do ju treten ose me sakte do tju hajn per pak toke Meme.
-eh-

Zana
16-01-2014, 00:32
Une punoj....( s'di pse nuk eshte shtuar ,edhe ky option) :S

Xhebraili
16-01-2014, 03:40
Universitetin e rruges qaty kom diplomu ,futboll mbeta mesatar gjithe jeten te tjerat nga pak

Kulpra
16-01-2014, 03:50
Me respekt per Vendin se ngado ta luni sumen kockat ktu do ju treten ose me sakte do tju hajn per pak toke Meme.
-eh-

Hahaha me shqiptaret eshte veshtire te kthesh koken matane kur te vjen per te teshtire se do e quajne per mendjemadhesi po s'e leshove si te vjen.

Nuk ka lidhje me respektin per vendin po me vleren qe ajo diplome ka.lol Per ate nje simester qe s'munda te kthehesha ne Shqiperi ta mbaroja shkollen, kam vite qe bredh sa ne nje universitet ne tjetrin. Qe kur vuajtjet e nje studenti qenkan kthyer ne livando aromatike? lol

Te jemi realiste. Vendin e duam shume po as na ofron gje ne qe duam te vijme dhe as na vlejne per gje diplomat e tij ktu ku jetojme.

Te pershendes :)

Kulpra
16-01-2014, 03:54
Te lumte! Edhe nje komshija ime nga Tirana aty studion. Edhe ajo eshte super inteligjente. Po ashtu edhe nje kusheri imi para 4 vjetesh. Ndihemi krenare per ju.

Kerkon ore te zgjatura leximesh. Ja dhe nje jave bej qejf une se pastaj... :S
Cfare me pelqen me shume aty (ne krahasim me UT) eshte se nuk e lene studentin te rroberohet, te lexoje e mos ta vleresojne per punen qe ben; por permes leximeve e bejne qe te nxjerre nga vetja me te miren e mundshme per analizat qe duhet te beje ne esete qe shkruan apo ne provimet qe jep.

Socio
18-01-2014, 01:29
Une studioj Psikologjine .... ne Londer ... per te dashuren time :d

YOKO
18-01-2014, 01:32
une studioj psikologjine .... Ne londer ... Per te dashuren time :d

nice! ;)

Socio
18-01-2014, 01:33
nice! ;)

Love is blind !

zirconium
18-01-2014, 01:46
Po kjo qorrja si ska perplasur surratin njehere me mua. Kaq vite po pres -urra- -urra-

YOKO
18-01-2014, 01:48
Mos iu shmang atyre qe te vijne me vrull perballe, se mund te jete ajo. Po kujdes shtyllat ose pemet rruges. :)

zirconium
18-01-2014, 01:50
Mos iu shmang atyre qe te vijne me vrull perballe, se mund te jete ajo. Po kujdes shtyllat ose pemet rruges. :)

Jo si shmangem, perkundrazi i ve kemben qe t shikojne nga ikin :P

BATO
22-01-2014, 14:52
Te lumte!......
Ndihemi krenare per ju.
Nuk e njohke mire me duket.. oksfordasja thote se gjuha letrare shqip eshte pa kuptim dhe nuk ben.. a kupton ti? Aq mendje ka. Ne po mbetem te krenohemi me te, na ka marre lumi... :p

Per temen...tani nuk studioj, punoj, por kam ndermend te shkoj ne disa kurse.

zirconium
22-01-2014, 15:08
Nuk e njohke mire me duket.. oksfordasja thote se gjuha letrare shqip eshte pa kuptim dhe nuk ben.. a kupton ti? Aq mendje ka. Ne po mbetem te krenohemi me te, na ka marre lumi... :p

Per temen...tani nuk studioj, punoj, por kam ndermend te shkoj ne disa kurse.

Varet nga personi/kapaciteti/deshira etj etj
Edhe italishtja konsiderohej nje gjuhe vulgare para latinishtes por me ate gjuhe u shkruajt "Komedia Hyjnore"...

Sa per temen...studioj/bej sikur studioj :D

YOKO
22-01-2014, 15:08
Une I thashe te lumte per arritjen e saj si studente ne Harvard. Edhe ne te vertete ndiej krenari per tere ata studente shqiptare qe studiojne atje. Ata mund te mos jene me te zgjuar se une e ti lol, por qe jane book-smart jane!
:)
Hollesite e tjera qe ke cituar me lart s'i kam vene re,se po ti vija do ia 'tregoja qejfin' une asaj. :)

Bato, si shqiptohet vigjelence me I apo me e?

zirconium
22-01-2014, 15:11
Mire e ke si e ke shkruar :))

BATO
22-01-2014, 15:51
Shkruhet vigjilencė.
Te them te drejten, nuk mendoj se te studiosh ne nje universitet te njohur eshte ndonje plus i madh. Ne vija te pergjithshme, te njejtat njohuri marrin.

YOKO
22-01-2014, 16:06
Mire e ke si e ke shkruar :))

E dija une, qe po me lead ne rruge te gabuar ti! :p

Thanks Bato! :)

zirconium
22-01-2014, 16:09
E dija une, qe po me lead ne rruge te gabuar ti! :p

Thanks Bato! :)

He se prape mund t futesh ne I95 :p

YOKO
22-01-2014, 16:12
Futem ne I 95, por me prishin pune exit-et qe shkruajne: zirconium- next signal. :p

zirconium
22-01-2014, 16:14
Futem ne I 95, por me prishin pune exit-et qe shkruajne: zirconium- next signal. :p

Perdor GPS atehere se shenjat sqenkan t besueshme :p