PDA

View Full Version : Vajza tė virgjėra, a gjenden mė?


Faqet : [1] 2

ARIS
30-01-2010, 00:41
Sapo u hap bisedėn, u pėlqen tė tregojnė njė batutė, tashmė shumė tė pėrhapur nė gjimnazet tona: “Ēfarė kanė tė pėrbashkėt, vajzat e virgjėra me dinosaurėt“? Dhe pėrgjigja vjen bashkė me njė tufė tė qeshurash: “Janė zhdukur 2 milionė vjet mė parė...

Sapo u hap bisedėn, u pėlqen tė tregojnė njė batutė, tashmė shumė tė pėrhapur nė gjimnazet tona: “Ēfarė kanė tė pėrbashkėt, vajzat e virgjėra me dinosaurėt“? Dhe pėrgjigja vjen bashkė me njė tufė tė qeshurash: “Janė zhdukur 2 milionė vjet mė parė...“

Nė fakt, seksi nuk ėshtė mė njė temė qė mund tė shkaktojė tė qeshura tė ndrojtura apo bishtime tek 17-18 vjeēarėt. Sigurisht qė, batutat dhe talljet nuk mungojnė, por pėrgjigjet janė tė qarta dhe nė tė shumtėn e rasteve, tė sigurta. Gjimnazistėt e sotėm nė Tiranė, nė masė (87 nga 100 tė pyetur) mendojnė se nuk ėshtė e nevojshme qė tė ruhet virgjėria deri nė mbarim tė gjimnazit. Sigurisht qė ky numėr nuk pėrputhet me numrin e tė virgjėrave apo jo tė virgjėrave, sepse ishte njė informacion qė “nuk guxuam“ t’ua kėrkonim. I pyetėm thjesht pėr mendimin mbi kėtė temė.

Edhe prindėrit janė disi “pesimistė“. Do tė donin tė gjithė, qė tė kishte mė pak ngutje nė jetėn seksuale, por mendojnė nė shumicė (41 nga 73 tė pyetur) qė ėshtė e pamundur nė ditėt e sotme qė, njė vajzė tė ruajė virgjėrinė deri nė martesė.

Mbani parasysh qė tė dhėnat e sondazheve tona japin vetėm tė dhėna fragmentare dhe nuk pretendojnė tė jenė shkencore. Ato vlejnė vetėm pėr Tiranėn dhe vetėm pėr shkollat qė pėrfshihen nė testimet tona.

Prindėrit:

Mendoni se ėshtė e mundur ende, qė vajzat ta ruajnė virgjėrinė deri nė martesė?

Janė pyetur 73 persona (nga tė cilat 60 nėna).

32 - po

41 - jo

Adoleshentėt:

Mendoni se vajzat duhet ta ruajnė virgjėrinė deri nė mbarim tė gjimnazit?

Janė pyetur 100 gjimnazistė.

87 - jo

13 - po

Vajzave qė fejohen me shkesė, u kėrkohet virgjėriaAto janė tė bindura qė fakti qė nuk janė mė tė virgjėra, mund t’u rrezikojė seriozisht tė ardhmen, sidomos tani qė “ u ka dalė fati”. Kjo ėshtė arsyeja kryesore qė pėrplas shumė vajza nė dyert e maternitetit “Koēo Gliozheni” me kėrkesėn pėr tė rikthyer virgjėrinė me anė tė kirurgjisė gjineokologjike.
duke i quajtur kėto kėrkesa njė “fatkeqėsi qė mundon ende mentalitetin shqiptar” pohoet se kėto ndėrhyrje nuk bėhen nė maternite pasi janė tė paligjshme por ajo nuk pėrjashton mundėsinė se ato mund tė realizohen nė nė mėnyrė tė fshehtė nė klinika tė tjera private.

Po ēfarė i shtyn vajzat tė bėjnė kėto kėrkesa dhe sa tė rrezikshme janė ato pėr shėndetin e tyre....

*****

Dikush ka hyrė shkesė qė ato tė fejohen, por virgjėria ėshtė kusht, nė tė kundėrt nuk mund tė jenė kurrė nuse pėr ta. Frika se jo vetėm do tė turpėrohen por do tė mbesin pa burrė i detyron ato tė kėrkojnė tė qepin cipėn e virgjėrisė (himeni) qė tashmė e kanė humbur.

flitet se kategoria e vajzave qė vijnė me kėtė kėrkesė, janė sidomos nga zonat rurale.

“Ėshtė e vėrteta qė ndeshemi shpesh me kėrkesa tė vajzave pėr tė qepur cipėn e virgjėrisė dhe unė kėtė e shoh si fatkeqėsi. Nuk ėshtė ajo cipė e hollė qė tregon ndershėmrinė e njė vajze dhe nuk e kuptoj se si mund tė gjenden ende pėrballė presioneve tė tilla”, pohon Rubena Moisiu duke theksuar se kėto vajza duken pėrgjithėsisht tė traumatizuara kur vijnė kėrkojnė kėtė lloj ndihme.

Ndėrkohė pohoet se ligjėrisht nė asnjė maternitet shtetėror nuk duhet tė realizohen ndėrhyrje tė tilla.

A janė kėto ndėrhyrje tė rrezikshme pėr shėndetin? Dr.... nuk i paraqet ato si traumatike.

“Nuk ėshtė se qepja e cipės sė virgjėrisė rrezikon shėndetin. Kjo mė shumė rrezikon rėndė emancipimin e shoqėrisė. Ėshtė e trishtueshme tė mendosh se pėr shumė njerėz vazhdon tė mbetet tabu prishja e cipės sė virgjėrisė para se vajza tė martohet. Nė kėto raste, ende fatkeqėsisht nuk vlersohet njeriu por njė cipė qė vazhdon tė mbetet simbol i ndershmėrisė, por qė nė fakt nuk ėshtė e tillė.

r00t
30-01-2010, 00:55
“Nuk ėshtė se qepja e cipės sė virgjėrisė rrezikon shėndetin. Kjo mė shumė rrezikon rėndė emancipimin e shoqėrisė. Ėshtė e trishtueshme tė mendosh se pėr shumė njerėz vazhdon tė mbetet tabu prishja e cipės sė virgjėrisė para se vajza tė martohet. Nė kėto raste, ende fatkeqėsisht nuk vlersohet njeriu por njė cipė qė vazhdon tė mbetet simbol i ndershmėrisė, por qė nė fakt nuk ėshtė e tillė.

ai qe ka shkruajtur keto reshta duhet te pakten te sqaronte cili esht simboli ndershmeris per ate
nese shprehesh keshtu ateher quhet fatkeqesi gjith jeta e shqiptarve neper shekuj ku dihet mir qe virgjeria e femres ka qen nji nga bazat e familjes se paster dhe moralit shoqeror
me pak fjal fatkeqesi esht te jesh e virgjer ndersa lumturi kur ska ngel gje tjeter per te kaluar siper perveē trenit i bie ky morali ktyre reshtave

Beaute
30-01-2010, 15:37
“Nuk ėshtė se qepja e cipės sė virgjėrisė rrezikon shėndetin. Kjo mė shumė rrezikon rėndė emancipimin e shoqėrisė. Ėshtė e trishtueshme tė mendosh se pėr shumė njerėz vazhdon tė mbetet tabu prishja e cipės sė virgjėrisė para se vajza tė martohet. Nė kėto raste, ende fatkeqėsisht nuk vlersohet njeriu por njė cipė qė vazhdon tė mbetet simbol i ndershmėrisė, por qė nė fakt nuk ėshtė e tillė.
__________________Si pakuptim disi kjo..gjithmon "Ajo cipe" qe e quani si me qen 1tullumbace..vlersohet..kudo ne cdo vend te botes te jesh..nese Shqiperi po ndodh tani ajo nderhyrje kirugiale..n'bot ka ndodh me koh...po sikur ska hijeshin e meparshme ...
Po 1gje skuptoj un..dhe qe sdo ta pranoj..un sthem se duhet patjeter ..qe 1femer te jet Viergjeresh" ..ama ka lezetin e saj...seshte as per turp ..se sje e virgjer...As per turp qe se ke humbur ate..
nuk eshte obligim ajo eshte dicka e natyrshme....sdi ca mund te shtoj me ..

Alb_LoVeR
30-01-2010, 17:15
E keni bere temen lemsh me pak fjale .Tema eshte ` A gjenden vajza te virgjera me ` ?
Qe ne fillim eshte nisur gabim ..mundohuni te jeni pak me te qarte ne temat .

Alien
30-01-2010, 19:46
dihet ka plas seksi sheshit :P

Jolene
11-11-2010, 18:36
hahahahahahahahahahahaha

Cdo i dru ti Aris qe ta mbash mend, me gjith kto tema qe hap -pis-

ChocolatE_DiamonD
11-11-2010, 19:42
kur te gjenden cunat e virgjer atehere do gjeni dhe vajzat ;)

HELEN OF TROY
11-11-2010, 22:13
po si spaska vajza virgjerushe
beni ndonje xhiro nga kopshti

Barnaba
11-11-2010, 23:03
akoma me kto idiotlliqe. Bota i ka lon mrapa sot e 50 vjet ,ne hala kerkojme goca t'virgjera LOl ,vari lesht pastaj qe kjo e virgjera mund t'jete analfabete ,mund t'perputhet shume pak me ty ose mund t'kene n'gen dhe kurvllikun :p.

Nejse seicili i di vete punet e veta dhe zgjedhjen e vet por te nisesh me idene qe gruja duhet te jete patjeter e virgjer osh budallik m'vete.

Mistrece
26-12-2011, 14:14
Po. N'vesh. :D

Robbery
26-12-2011, 17:31
BOOOOOOO...ore e kuptoni qe eshte turp te flitet akoma per keto gjera?

HELEN OF TROY
26-12-2011, 17:40
BOOOOOOO...ore e kuptoni qe eshte turp te flitet akoma per keto gjera?
Kete pyetje ja bera nje shokut tim se isha kurioze
e di si me tha :nuk mund te martohem dot me nje grua te perdorur se pse te gjithe vellezerit tim i kan mare te virgjera...
Edhe ju ktheva me pyetjen : po ato vajza qe ti ke patur lidhje cdo bejne vallai nese dikush si ty i kerkon virgjeri?
Pergjigje nuk mora

Robbery
26-12-2011, 17:57
E di cili eshte problemi Helen qe djemte qe kane kete parim, jane meshkuj te pasigurte dhe pa personalitet..Sepse e dime shume mire, te gjithe ne, qe po deshen keto goca t'i genjejne, i genjejne pa problem. Atehere cfare do, ti,mashkulli shqiptar qe krekoseh kaq shume? Do genjeshtra..
Eshte e trishte qe vajzat duhet te heqin dore nga nje eksperience dashurie apo edhe seksi sepse ka meshkuj te tille..Ne fakt, i luajne fene ato femra qe i tallin dhe i genjejne me qepje apo cfare..pff eshte nje realitet shume i ulet dhe provincial...

SystemA
26-12-2011, 18:12
Juve te dyja siper do ju akuzojne per prishje te moralit;))
Dihet nga kush!

utopia
26-12-2011, 18:24
Kjo eshte nje zgjedhje personale! Dhe shume banale per tu diskutuar. (duhen thyer tabute????!!!!!! ...jo gjithmone )

Irfan CANA
26-12-2011, 19:34
Veē nė HĖNĖ!!!

PuffetiNa
26-12-2011, 23:33
...A thua cili eshte ai mashkull me fat, qe do shkon ne HENE..:P

busavata
27-12-2011, 00:09
po , ka vajza tė virgjėra , pse jo , per ndryshe ish bo kjameti ...

SERAFIM DILO
27-12-2011, 00:22
po , ka vajza tė virgjėra , pse jo , per ndryshe ish bo kjameti ...

Kjameti do ishte bo sikur te ishin te gjitha te virgjera.

busavata
27-12-2011, 00:26
Kjameti do ishte bo sikur te ishin te gjitha te virgjera.

po , per ta shpetue njerzimin nga kjameti osht dasht te humbet virgjiniteti... vajzat jon ma patritote ...

SERAFIM DILO
27-12-2011, 00:47
po , per ta shpetue njerzimin nga kjameti osht dasht te humbet virgjiniteti... vajzat jon ma patritote ...

Edhe kjametin do me e fut ne politik !.
Do me justifiku humjen e virgjinitetit me sakrificen e shpetimit te kombit.

Irfan CANA
27-12-2011, 08:32
Ai qė do virgjiritetin le t'udhėtojė si Oldrini nė Qiell!

iDeA
04-01-2012, 14:39
Besoje se gjenden ! Pastaj varet se ku dhe se si ?!
Se Ku ? Kjo pyetje i perket ambjentit.
Ambjenti kushtezon dhe krijon personat, ashtu sikurse dhe mentalitetin e tyre, ja dhe pse Virgjeria sipas te shumteve i perket Mentalitetit te prapambetur shqiptare.
Se si ? I perket menyres se si e ka mbajtur kete virgjeri, me detyrim apo me vullnetin e saj.
Ka femra qe s'duan t'ia dine as per nder, po shkojne qe ne mosha te mitura pa i dhene rendesi dhe as shije kesaj gjeje.
Ka femra qe e mbajne kete gje nga mentaliteti familjare, frikesohen nga shoqeria patriarkale.
Ka te tjera qe mbase kuptojne nje rendesi dhe arrijne te justifikojne pse arrijne te konservohen drejt marteses.
Kur arrin nje raport me nje mashkull e del lakuriiq perpara tije : Nuk i bene gjerat ne mes te rruges....por atij personi i shfaqesh fizikisht, shpirterisht etj. jo per te gjithe per ATE. Mbase nuk ekziston thjeshte 1 Dashuri e pare ashtu sikurse nje virgjeri...por duhet te zbulosh se cila form e menyr Dashurie meriton te gezoje kete Pasterti, mjafton te gjeshe te drejten per t'u dhuruar dikujt qe nuk vlerson vetem VIRGJERINE tek nje person, por ty si person ne Kompleks. Jo per nje cope cipe !!!
Virgjerine e vlersoje si Fisnikeri te nje femre, meshkujt nuk e kane kete delikatese. Eshte pasterti qe pak e ruajne, sot e kesaj dite.
Nqs thua sot qe jam e virgjer, shoqeria fillon e pergojon se nga nje vlere kthehet ne Turp sikur je e mbyllur e injorante .

PO dhe keshtu te shofesh goca qe dhurohen per 1 kafe, 1 pc...ska me Keq dhe pastaj hedhin fajin tek Mentaliteti, e hiqen si te emacipuara...kur jane kokrra e injoranteve, kur skane piken e dinjitetit, te moralit dhe te gjykimit .

Te vjen rende te konsiderohesh dhe femer....sepse perqendrohet vemendja vetem tek Cope Cipe, kur femra mund te tregoje dhe mund te prezantohet nga shume kualitete te tjere.


Nuk jam me tabut e mentalitetit por mendoje se ka lezetin e vete cdo gje, ka norma te natyres dhe shoqerore qe ekuilibrojne autoritetin e personave qe u perkasim.

daniel00
04-01-2012, 15:42
Bravo Dea ! Eksploruese e vertete e shpirtit njerezor ! -profesor- -bravo-

Irfan CANA
04-01-2012, 17:42
Iu ėshtė lehtėsuar puna beqarėve,pėrpara po shkon koha!

PuffetiNa
04-01-2012, 18:49
...Bravo i thuhet magjarit (gomarit) kur del nga balta ....:p

DeA te lumte , nje mendim shume i paster dhe i drejte :) -hug-

Mano
04-01-2012, 19:49
Kisha vetem nje Pyetje per Vajzat ne kete tem: Kam degjuar se "perdja mund te griset" duke bere aktivitete fizike, p.sh, kur nget bicikleten apo ne Kal. a eshte e vertet Kjo??? Eshte pyetje e Sinqert!!!:d

Irfan CANA
04-01-2012, 20:19
Shumė pyetja me vend,do "pėrgjigjet" mjeku n'vikend!

busavata
04-01-2012, 20:30
Kisha vetem nje Pyetje per Vajzat ne kete tem: Kam degjuar se "perdja mund te griset" duke bere aktivitete fizike, p.sh, kur nget bicikleten apo ne Kal. a eshte e vertet Kjo??? Eshte pyetje e Sinqert!!!:d

haaaaaaaaaaa, pytja asht shum e sinqerte....kam ndegjue se ajo perdja apo cipa shkyhet nganjehere edhe vetvetiu , nga kenaqsia ...

HELEN OF TROY
04-01-2012, 21:07
Kisha vetem nje Pyetje per Vajzat ne kete tem: Kam degjuar se "perdja mund te griset" duke bere aktivitete fizike, p.sh, kur nget bicikleten apo ne Kal. a eshte e vertet Kjo??? Eshte pyetje e Sinqert!!!:d

Nuk eshte kaq delikate sa mendon ,varet nga njeher edhe ndodh por rralle....nese dikush te ka dhene kete sqarim eshte genjeshtare e madhe...

SERAFIM DILO
04-01-2012, 23:27
Kisha vetem nje Pyetje per Vajzat ne kete tem: Kam degjuar se "perdja mund te griset" duke bere aktivitete fizike, p.sh, kur nget bicikleten apo ne Kal. a eshte e vertet Kjo??? Eshte pyetje e Sinqert!!!:d

Eshte rast i rralle,po shkencerisht eshte e vertete.
Aktiviteti fizik i kryer me biēiklet pa shale eshte i demshem.

trestenik
05-01-2012, 16:07
ato shpija qe e mbajne traditen dhe kulturen shqipetare sigurishte se vajzat e tyre jan virgjine

iDeA
05-01-2012, 17:25
Bravo Dea ! Eksploruese e vertete e shpirtit njerezor ! -profesor- -bravo-

Nuk jam e thelle as intelektuale, thjeshte :
shpreh pikeveshtrimin dhe si e kuptoje une .

Puffe ma ke marre nga goja ate qe ke thene -shok-, e rendesishme
te mos kritikohemi qe dhe ky opinion eshte Copy and Paste apo Aforizem Interneti.

Akrepi
05-01-2012, 18:33
Ka akoma njė vajzė tė virgjėr te forumi shqiptar, Brari e ka emrin.:D

Ganimet
10-04-2012, 14:25
Ka edhe ne kindergat.

Fiore
10-04-2012, 15:43
Vajza te virgjera ?
Nen 12 vjec i ke te gjitha( nejse, me ndonje perjashtim,se s'i dihet:P )

Mistrece
10-04-2012, 15:58
Kisha vetem nje Pyetje per Vajzat ne kete tem: Kam degjuar se "perdja mund te griset" duke bere aktivitete fizike, p.sh, kur nget bicikleten apo ne Kal. a eshte e vertet Kjo??? Eshte pyetje e Sinqert!!!:d

Kjo pyetje nuk i duhet bere femrave, por mjekeve. Megjithate, po. Ka raste qe ēarja e cipes ndodh edhe kur nuk ka penetrim te penisit, por prej aktiviteteve qe ke permendur ti. Edhe meqe ishte e sinqerte pyetja, t'i kishe lene per ndonjehere tjeter ato smile-t , mire do beje.

shoku_tanku
10-04-2012, 16:14
Kjo pyetje nuk i duhet bere femrave, por mjekeve. Megjithate, po. Ka raste qe ēarja e cipes ndodh edhe kur nuk ka penetrim te penisit, por prej aktiviteteve qe ke permendur ti. Edhe meqe ishte e sinqerte pyetja, t'i kishe lene per ndonjehere tjeter ato smile-t , mire do beje.

ne rastin e virgjereshave-virgjeria e te cilave eshte qellimi i jetes se tyre,ciklizmi dhe hipizmi jane dy sporte qe mund t'i shohin vetem ne televizor(gjithmone nese e kane nje te tille)

Mistrece
10-04-2012, 16:18
ne rastin e virgjereshave-virgjeria e te cilave eshte qellimi i jetes se tyre,ciklizmi dhe hipizmi jane dy sporte qe mund t'i shohin vetem ne televizor(gjithmone nese e kane nje te tille)

Ketu nuk eshte fjala vetem per virgjereshat, qellimi jetesor i te cilave eshte virgjeria. Plot vajza ( ato qe jetojne ne nje territor qe quhet Europe nga Adriatiku e ketej apo Sh.B.A ) praktikojne sporte te tilla qe ne moshe te vogel.

derjansi
10-04-2012, 17:28
gjenden ne cerdhe dhe kopshte po pate fat dhe ne fillore

Hello Kitty
10-04-2012, 17:30
Besoje se gjenden ! Pastaj varet se ku dhe se si ?!
Se Ku ? Kjo pyetje i perket ambjentit.
Ambjenti kushtezon dhe krijon personat, ashtu sikurse dhe mentalitetin e tyre, ja dhe pse Virgjeria sipas te shumteve i perket Mentalitetit te prapambetur shqiptare.
Se si ? I perket menyres se si e ka mbajtur kete virgjeri, me detyrim apo me vullnetin e saj.
Ka femra qe s'duan t'ia dine as per nder, po shkojne qe ne mosha te mitura pa i dhene rendesi dhe as shije kesaj gjeje.
Ka femra qe e mbajne kete gje nga mentaliteti familjare, frikesohen nga shoqeria patriarkale.
Ka te tjera qe mbase kuptojne nje rendesi dhe arrijne te justifikojne pse arrijne te konservohen drejt marteses.
Kur arrin nje raport me nje mashkull e del lakuriiq perpara tije : Nuk i bene gjerat ne mes te rruges....por atij personi i shfaqesh fizikisht, shpirterisht etj. jo per te gjithe per ATE. Mbase nuk ekziston thjeshte 1 Dashuri e pare ashtu sikurse nje virgjeri...por duhet te zbulosh se cila form e menyr Dashurie meriton te gezoje kete Pasterti, mjafton te gjeshe te drejten per t'u dhuruar dikujt qe nuk vlerson vetem VIRGJERINE tek nje person, por ty si person ne Kompleks. Jo per nje cope cipe !!!
Virgjerine e vlersoje si Fisnikeri te nje femre, meshkujt nuk e kane kete delikatese. Eshte pasterti qe pak e ruajne, sot e kesaj dite.
Nqs thua sot qe jam e virgjer, shoqeria fillon e pergojon se nga nje vlere kthehet ne Turp sikur je e mbyllur e injorante .

PO dhe keshtu te shofesh goca qe dhurohen per 1 kafe, 1 pc...ska me Keq dhe pastaj hedhin fajin tek Mentaliteti, e hiqen si te emacipuara...kur jane kokrra e injoranteve, kur skane piken e dinjitetit, te moralit dhe te gjykimit .

Te vjen rende te konsiderohesh dhe femer....sepse perqendrohet vemendja vetem tek Cope Cipe, kur femra mund te tregoje dhe mund te prezantohet nga shume kualitete te tjere.


Nuk jam me tabut e mentalitetit por mendoje se ka lezetin e vete cdo gje, ka norma te natyres dhe shoqerore qe ekuilibrojne autoritetin e personave qe u perkasim.

Bravo Dea, 10 me yll po te ve, ke folur si nje delegate e vertete!!! Asnje pike dhe presje nuk do hiqja ose shtoja nga keto qe ke thene ti.

SERAFIM DILO
10-04-2012, 17:39
Jo vetem vajza te virgjera qe nuk gjenden me,po nuk ka me as plaka virgjeresha.

Hello Kitty
10-04-2012, 17:51
Sapo u hap bisedėn, u pėlqen tė tregojnė njė batutė, tashmė shumė tė pėrhapur nė gjimnazet tona: “Ēfarė kanė tė pėrbashkėt, vajzat e virgjėra me dinosaurėt“? Dhe pėrgjigja vjen bashkė me njė tufė tė qeshurash: “Janė zhdukur 2 milionė vjet mė parė...

...

More Aris, shume qenke lodhur me kete teme kaq te gjate. Mire ishte t'i bije shkurt, e ta zgjidhje kete problem me rregullen e 3-shit.

Nqs gjate procesit te sex:

- Vajza e humbet virgjerine 100%
- Po djali sa e humbet?- Pra shenohet me X

X=? -----> Pergjigjen e gjeni ju vete burrat. Lodheni pak trurin se nuk behet qameti!

Fiore
10-04-2012, 18:16
ostimi origjinal ėshtė bėrė nga ARIS
Sapo u hap bisedėn, u pėlqen tė tregojnė njė batutė, tashmė shumė tė pėrhapur nė gjimnazet tona: “Ēfarė kanė tė pėrbashkėt, vajzat e virgjėra me dinosaurėt“? Dhe pėrgjigja vjen bashkė me njė tufė tė qeshurash: “Janė zhdukur 2 milionė vjet mė parė...


Gabim Aris,se dinosauret jane zhdukur rreth 65 milione vjet me pare.:P
...

Skydive
10-04-2012, 18:38
Duke lezuar disa kuriozitete me ra ne sy nje artikull ne lidhje me Virgjinitetin

mendoja ta sillja ketu(shpresoj te mos jem jashte teme)


VIRGJĖRIA


Pyetje: Kur ka filluar ideja e virgjėrisė?

Pėrgjigje: Askush nuk e di me tė vėrtetė se ku dhe kur ka filluar. Antropologėt besojnė se qenia njerėzore, ėshtė shqetėsuar pėr virgjėrinė nė atė kohė kur mėsuan se si t’i domestifikojnė (kultivojnė) kafshėt dhe bimėt, pra, gjatė kohės Neolitike.

Pyetje: Si ndryshoi kjo ide gjatė historisė?

Pėrgjigje: Virgjėria ka luajtur rol shumė tė madh nė jetėn e njerėzve. Disa nga kėto role kanė qenė mė tė rėndėsishme nė disa momente, kur role tė tjerat kanė qenė mė tė rėndėsishme nė momente tė tjera. Midis tė tjerave, virgjėria ka qenė mėnyra si respektohej femėrorja. Virgjėria ishte shprehje e hyjnores, njė burim nderimi pėr familjen dhe anėtarėt e saj, njė mėnyrė pėr tė kontrolluar sjelljen e grave, njė mėnyrė pėr t’i mbajtur gratė nėn kontrollin e burrave dhe njė nga kontraceptivėt mė tė pėrgjegjshėm. Arsyet pse disa nga kėto kanė qenė mė me rėndėsi se tė tjerat nė kohė tė ndryshme, janė tė komplikuara. Unė do t’u rekomandoja tė lexoni libra pėr kėtė. Nė kėto libra ju do tė gjeni mė shumė nga sa mund tė shpjegohet nė njė artikull, por gjithmonė, nė to do tė gjeni respekt pėr ato vajza qė nuk e trajtojnė seksin si aktivitet sportiv.

Pyetje: Kush e pėrcakton se ēfarė ėshtė virgjėria?

Pėrgjigje: Njerėzit qė e pėrdorin dhe e respektojnė konceptin e virgjėrisė, kanė arritur nė pėrfundimin se duhet tė ketė njė definicion pėr virgjėrinė. Ka shumė kualitete abstrakte nė kėtė pėrcaktim. Pėrderisa askush nuk e shikon, nuk e ndjen, nuk e nuhat, ose nuk e peshon virgjėrinė nė njė peshore; standardet pėr tė vendosur ēfarė ėshtė njė virgjėreshė, ose ēfarė nuk ėshtė ajo, nė tė vėrtetė janė shumė arbitrare. Disa njerėz mendojnė se virgjėria ėshtė nė radhė tė parė njė ēėshtje fizike. Tė tjerė mendojnė se, nė tė vėrtetė, ėshtė njė ēėshtje psikologjike dhe spirituale. Nė tė vėrtetė ajo duhet tė definohet sikur ka edhe elemente fizikė dhe elemente psikologjike.

Pėrgjithėsisht, ata qė kanė dashur tė bėjnė njė pėrkufizim pėr atė se ēfarė ėshtė virgjėria, kanė qenė njerėz qė kanė pasur pushtet mbi jetėn e vajzave tė reja. Prindėrit dhe tė afėrmit e moshuar tė vajzave, tė moshuarit e komunitetit dhe veēanėrisht, autoritetet religjioze dhe mjekėsore, kanė pasur dhe kanė shumė ndikim nė pėrcaktimit e kritereve tė virgjėrisė nė periudha tė caktuara tė historisė.

Pyetje: Sa rėndėsi ka pasur gjatė historisė njerėzore virgjėria pėr gratė?
Pėrgjigje: Nė pjesėn mė tė madhe tė historisė njerėzore, jeta e grave ishte tamam nė mėshirė tė virgjėrisė. Njė grua qė humbiste virgjėrinė pėrpara se tė martohej, duhej tė ndėshkohej: ajo nuk nderohej, familja e saj poshtėrohej prej saj, askush nuk dėshironte tė martohej me tė dhe ajo rrihej, madje edhe e vdiste familja. Nuk kishte rėndėsi nėse ajo e humbiste virgjėrinė me vullnet, ose pėrdhunohej.

Gratė qė e humbitnin virgjėrinė kur nuk ishin akoma tė martuara, ato humbitnin tė drejtėn e pasurisė. Kjo i bėnte ato pa shtėpi dhe i linte pa asnjė mundėsi jetese pėr veten. Shumė nga kėto gra qė u mohohej pronėsia, pėrfundonin nė prostitucion qė tė mbanin veten. Ato nuk e donin kėtė, por ishin tė detyruara, sepse nuk kishin ku tė shkonin dhe nuk kishin asgjė tjetėr tė shisnin veē trupit tė tyre.

Nė Athinėn e vjetėr, ligji kėrkonte qė gratė e reja, qė humbitnin virgjėrinė pėrpara martesės, tė shiteshin si skllave. Kjo ishte gjithēka qė ato meritonin, sapo shkatėrronin reputacionin e tyre dhe nderin e familjes sė tyre. Ligji Romak i lejonte baballarėt t’i vrisnin vajzat e tyre dhe burrat qė kanė tėrhequr ato, kur vajza e humbte virgjėrinė pėrpara martesės. Po njėsoj ka qenė edhe nė vende dhe kohė tė tjera. Nė disa pjesė tė botės, akoma dhe sot ekzistojnė “krimet e nderit”. Gratė qė humbasin virgjėrinė pėrpara martesės mund tė rrihen, mutilohen (shkatėrrohen), ose vriten nga familja. Justifikim pėr kėtė ėshtė se babai, vėllai ose njė i afėrt mashkull i saj, mendon se ajo ka bėrė diēka “jo tė ndershme”.

Shkurt: Virgjėria ka qenė, ndonjėherė, ēėshtje jete ose vdekjeje. Herė tė tjera ajo ka bėrė qė jeta e vajzės tė ndryshojė nga njė jetė mizerabėl nė varfėri, nė njė jetė tė lumtur, tė gėzuar e tė begatė. Ajo ka pėrcaktuar nėse do tė gjesh dot njė partner, ose jo. Por, nuk kanė qenė tė rralla rastet kur kėto gjėra kombinoheshin tė gjitha sė bashku.Gazeta Shekulli

iDeA
11-04-2012, 19:17
Bravo Dea, 10 me yll po te ve, ke folur si nje delegate e vertete!!! Asnje pike dhe presje nuk do hiqja ose shtoja nga keto qe ke thene ti.

Flmn :) ndonjehere dhe ne te vegjelit themi dicka me vend :) .
Ju pershendes Hello Kitty .

Irfan CANA
11-04-2012, 19:38
Tani ėshtė kohė tjetėr e re,virgjėria s'ėshtė aq interesante si mė parė.Vajzat nuk do rrinin mė n'kasolla si atėherė,por duan t'shetisin dhe t'njohin botėn e gjėrė.Sa mė tepėr qė shetit femra,aq mė simpatike ėshtė pėr mashkullin.

arapciu
11-04-2012, 20:12
hahahahhahahahaha ohhhh sa kam qesh.....

o ti qe ke hap ket tem...per cilen moshe e kishe fjalen??p

HELEN OF TROY
11-04-2012, 21:07
Nuk e kam kuptuar asnjeher perse djemte dua qe gruaja e tyre te jete e virgjer?
E dua te jete e virgjer sepse mendojne se ajo grua do ju jete me besnike se sa nje jo e virgjer?
Nese mundet ndonje mashkull serioz te ma shpjegoje mire do bente...

OneLL..&
11-04-2012, 21:25
Kush ke ai/ ajo qe paska menduar per ta hapur ket tem?!:D ahahah shume tem intersante :D ani ne ket kohe moderne cka nuk po ka!!!! Ahah

alem_de
11-04-2012, 21:52
Virgjeria eshte anadollake.Nuk eshte me ajo kohe.Mendoj se me mire nje femer qe te do e te respekton se sa nje e virgjer.

Kryeplaku
12-04-2012, 11:46
Nuk di te them a gjenden apo s`sgjenden vajza te virgjera ne ditet e sotme! ( sinqerisht asnjehere se kam vrare mendjen per kete )

Ajo qe eshte e rendesishme per mua eshte qe te kene nje mendje te virgjer, nga e cila te mund te burojne mendime te virgjera dhe jo mendime te cvirgjuara nga influenca e ambjentit apo e shoqerise qe e rrethon.

P.s Kerkoj ndjese nese isha jashte teme!

Irfan CANA
12-04-2012, 12:09
Gjenden andej nga Zanzibari...!

HELEN OF TROY
12-04-2012, 22:02
Nuk di te them a gjenden apo s`sgjenden vajza te virgjera ne ditet e sotme! ( sinqerisht asnjehere se kam vrare mendjen per kete )

Ajo qe eshte e rendesishme per mua eshte qe te kene nje mendje te virgjer, nga e cila te mund te burojne mendime te virgjera dhe jo mendime te cvirgjuara nga influenca e ambjentit apo e shoqerise qe e rrethon.

P.s Kerkoj ndjese nese isha jashte teme!

Shume mire e ke thene,edhe sigurisht nje shpirt te paster e te virgjer.....

Skydive
13-04-2012, 07:58
Nuk di te them a gjenden apo s`sgjenden vajza te virgjera ne ditet e sotme! ( sinqerisht asnjehere se kam vrare mendjen per kete )

Ajo qe eshte e rendesishme per mua eshte qe te kene nje mendje te virgjer, nga e cila te mund te burojne mendime te virgjera dhe jo mendime te cvirgjuara nga influenca e ambjentit apo e shoqerise qe e rrethon.

P.s Kerkoj ndjese nese isha jashte teme!

Jashtzakonisht bukur

KAY
19-04-2012, 13:53
Osht e Vertet ska ma Vajza te Virgjera :@

Ganimet
19-04-2012, 15:02
Nuk e kam kuptuar asnjeher perse djemte dua qe gruaja e tyre te jete e virgjer?
E dua te jete e virgjer sepse mendojne se ajo grua do ju jete me besnike se sa nje jo e virgjer?
Nese mundet ndonje mashkull serioz te ma shpjegoje mire do bente...Pershendetje Helenush..ja po perpiqem te te jap nji mendim timin shum serjoz.
Gjykatsja: Ganimet, ju e moret makinen nga fabrika ?
Une ,po gjukatse e desha te re te pa hargatur.I ofrova qelsin po si binte.
Gjykatsja se lagshe pak..Une isha i ri ,po sikur ather te ishit ju te me mesonit ,,sa keq,Une e mbaja koken .
Gjykatsja mos ishte naj qels qe dikush kishte tentuar ta aktivizoj makinen-vetur apo si i thu ti.Jo gjykatse une vendosa ta ndez makinen,.majtas,djahtas dhe berrrrrrrrr..tit............Gjykatsja mos esht kjo sirena lajmrues per kalimtaret qe gjenden perpara,jo ishte nga gezimi se makina doli ne rregull.
Gjykatsja po nuk na the se ajo makina ishte e para..po po gjykatse se kisha hipur edhe ne ato qe i kan thy hajnat ,pore disi amartizimi ,vozitja jo e rehatshme ,me rriedh ule ,Qa pot vyen para bllokimi.Tek ne tha gjykatsja ua bejn oret para se makina te dal ne treg,gjersa tek ju ndodhka nji sistem tjeter.Po valla gjykatse mir e kie ,i them une.

Ganimet
19-04-2012, 15:03
Nuk e kam kuptuar asnjeher perse djemte dua qe gruaja e tyre te jete e virgjer?
E dua te jete e virgjer sepse mendojne se ajo grua do ju jete me besnike se sa nje jo e virgjer?
Nese mundet ndonje mashkull serioz te ma shpjegoje mire do bente...Pershendetje Helenush..ja po perpiqem te te jap nji mendim timin shum serjoz.
Gjykatsja: Ganimet, ju e moret makinen nga fabrika ?
Une ,po gjukatse e desha te re te pa hargatur.I ofrova qelsin po si binte.
Gjykatsja se lagshe pak..Une isha i ri ,po sikur ather te ishit ju te me mesonit ,,sa keq,Une e mbaja koken .
Gjykatsja mos ishte naj qels qe dikush kishte tentuar ta aktivizoj makinen-vetur apo si i thu ti.Jo gjykatse une vendosa ta ndez makinen,.majtas,djahtas dhe berrrrrrrrr.tiiiiiiiiiiiiit...........Gjykatsja mos esht kjo sirena lajmrues per kalimtaret qe gjenden perpara,jo ishte nga gezimi se makina doli ne rregull.
Gjykatsja po nuk na the se ajo makina ishte e para..po po gjykatse se kisha hipur edhe ne ato qe i kan thy hajnat ,pore disi amartizimi ,vozitja jo e rehatshme ,me rriedh ule ,Qa pot vyen para bllokimi.Tek ne tha gjykatsja ua bejn oret para se makina te dal ne treg,gjersa tek ju ndodhka nji sistem tjeter.Po valla gjykatse mir e kie ,i them une.

ermela sweet
19-04-2012, 16:47
ka akoma vajza te pastra jua siguroj une

thirsty
19-04-2012, 17:31
njera eshte ketu ne mesin tone :p

SERAFIM DILO
19-04-2012, 17:35
Sa her ne dit i lajn duart ?.

Mistrece
19-04-2012, 17:38
ka akoma vajza te pastra jua siguroj une

Po shyqyr. Femrat e pista ta shpifin.

arapciu
19-04-2012, 18:19
Po shyqyr. Femrat e pista ta shpifin.

kot me t pyt mi mistrece...kush jane te pista sipas mendimit tend??

ti si e consideron veten dhe perse??

Mistrece
19-04-2012, 18:29
kot me t pyt mi mistrece...kush jane te pista sipas mendimit tend??

ti si e consideron veten dhe perse??

Te pista jane ato qe nuk jane te pastra. Po te shihje ē'postim kam cituar, do e kishe kuptuar vet pergjigjen.

arapciu
19-04-2012, 18:36
Te pista jane ato qe nuk jane te pastra. Po te shihje ē'postim kam cituar, do e kishe kuptuar vet pergjigjen.

nuk me pelqejne pergjigjet banale ndaj ta bera pyetjen..postimin tend e lexova..gjithsesi prgj konkrete nuk pash. pp

ke ndonje pyetje per mua ?? pp

thirsty
19-04-2012, 18:39
nuk me pelqejne pergjigjet banale ndaj ta bera pyetjen..postimin tend e lexova..gjithsesi prgj konkrete nuk pash. pp

ke ndonje pyetje per mua ?? pp

po
ne cilen ore te dites gjenden te virgjerat me se shumti? ku?

Mistrece
19-04-2012, 18:40
nuk me pelqejne pergjigjet banale ndaj ta bera pyetjen..postimin tend e lexova..gjithsesi prgj konkrete nuk pash. pp

ke ndonje pyetje per mua ?? pp

Nuk kisha te deshire te jepja pergjigje konkrete, prandaj ta dhashe banale. Jo jo, nuk dua te flas per moral.

Jo, nuk kam pyetje arapēi. Ti ke nevoje per ndonje pergjigje tjeter banale? :p

arapciu
19-04-2012, 18:45
Nuk kisha te deshire te jepja pergjigje konkrete, prandaj ta dhashe banale. Jo jo, nuk dua te flas per moral.

Jo, nuk kam pyetje arapēi. Ti ke nevoje per ndonje pergjigje tjeter banale? :p

po lali e kom nji per ty..meqe gjindemi ne teme..

ne c moshe e ke humbur virgjerine dhe nese ishte mosha e duhur per ty?? apo e bere thjesht per te hequr kuriozitetin??

stop pergjigjeve banale plizzz .. p

Mistrece
19-04-2012, 18:51
Ti kerkon pergjigje serioze, po e lexon pyetjen time? Ke nevoje per pergjigje banale, te kam thene? :p

Moshen e kam thene tek ajo teme e cila ben pyetjen egzakte qe ke bere edhe ti. Pergjigja e pyetjes se dyte eshte: po, ishte momenti i duhur.

thirsty
19-04-2012, 18:54
Ti kerkon pergjigje serioze, po e lexon pyetjen time? Ke nevoje per pergjigje banale, te kam thene? :p

Moshen e kam thene tek ajo teme e cila ben pyetjen egzakte qe ke bere edhe ti. Pergjigja e pyetjes se dyte eshte: po, ishte momenti i duhur.

do te kisha bere nje pyetje por nuk do ta bej :Do.O

Mistrece
19-04-2012, 18:57
do te kisha bere nje pyetje por nuk do ta bej :Do.O

Mire po ben qe s'po e shtron pyetjen.

Jamais hajde mi, se ty te lejohet ketu. He, ka me vajza te virgjeruara? :p

arapciu
19-04-2012, 18:58
Ti kerkon pergjigje serioze, po e lexon pyetjen time? Ke nevoje per pergjigje banale, te kam thene? :p

Moshen e kam thene tek ajo teme e cila ben pyetjen egzakte qe ke bere edhe ti. Pergjigja e pyetjes se dyte eshte: po, ishte momenti i duhur.

hahahah t morsha t ligat lali ty mi sa e omel qe je...

a te vazhdoj me pyetje apo do vazhdosh gjithmon te dinakerosh?? pp

tema ka titullin e kundert po nejse..p:d

Mistrece
19-04-2012, 19:01
a te vazhdoj me pyetje apo do vazhdosh gjithmon te dinakerosh?? pp


Ca te them une, shif e shkruaj vet. Por une te keshilloj, t'i lesh pyetjet me kaq. :D

thirsty
19-04-2012, 19:01
Mire po ben qe s'po e shtron pyetjen.

Jamais hajde mi, se ty te lejohet ketu. He, ka me vajza te virgjeruara? :p

e di
por nuk ishte ndonje pyetje kush e di se cfare
biles nuk kishte te bente as me temen,


nejse, sorry >.>
te iki te lahem

arapciu
19-04-2012, 19:05
e di
por nuk ishte ndonje pyetje kush e di se cfare
biles nuk kishte te bente as me temen,


nejse, sorry >.>
te iki te lahem

ik lahu ti mistrec sa t maroj pun un me mistrecen....pp

ps, mistrece hajt mo po ta boj edhe nji..

gjithmone meqe jemi ne teme..a mund te arrij nje femer orgazmen ne raportin e pare..?? ose po ta boj ma t thjeshte,,ti e arrite>??

thirsty
19-04-2012, 19:09
ik lahu ti mistrec sa t maroj pun un me mistrecen....pp

ps, mistrece hajt mo po ta boj edhe nji..

gjithmone meqe jemi ne teme..a mund te arrij nje femer orgazmen ne raportin e pare..?? ose po ta boj ma t thjeshte,,ti e arrite>??

mos me thauj mistrec se do ta marr mistrecen pastaj

po ikit te lahem se shume piste ketu :p


yuck.

Mistrece
19-04-2012, 19:13
Ti arapēi i paske gjetur te gjitha femrat gati, s'paske zhvirgjeruar asnje. :D

Edhe ok, stop.

arapciu
19-04-2012, 19:16
Ti arapēi i paske gjetur te gjitha femrat gati, s'paske zhvirgjeruar asnje. :D

Edhe ok, stop.

ca t boj i shkreti ja meqe praktikisht sqenkam i zoti po kerkoj te mesoj teorine..pp

mos u merzit ti lali se une pyetjen e bona edhe ne pergjithesi ,,nuk ishte vetem personale..pp

hajt pra na bo nonji pyetje t hajrit..

Mistrece
19-04-2012, 19:19
S'kam pyetje.-boh-

arapciu
19-04-2012, 19:24
S'kam pyetje.-boh-

ok, a mund ta quaj mungese fantazie kete tenden?? ppp

Mistrece
19-04-2012, 19:28
ok, a mund ta quaj mungese fantazie kete tenden?? ppp

Mungese interesi, me mire.

Mistrece
19-04-2012, 19:30
Pyete mi, pse e ka "cvirgjeruar" ashtu avatarin ?


``Ec``..............

Pse ta pyes kur e di pergjigjen? Nuk shoh aq "malizia" sa sheh ti ne "zhvirgjerimin" e atij avatari.

arapciu
19-04-2012, 19:34
Mungese interesi, me mire.

rrall here e bej por ket here jap doreheqje ,,

shpresoj qe debatimet e ardhshme te jene ne tema fetare ose filozofike..do te ishte kenaqesi per mua..p

thirsty
19-04-2012, 19:35
rrall here e bej por ket here jap doreheqje ,,

shpresoj qe debatimet e ardhshme te jene ne tema fetare ose filozofike..do te ishte kenaqesi per mua..p

mos je plak me mjeker ti shoku? :D :p

arapciu
19-04-2012, 19:37
Pse ta pyes kur e di pergjigjen? Nuk shoh aq "malizia" sa sheh ti ne "zhvirgjerimin" e atij avatari.

e ke gabim, eshte maliziosamente sverginato...ppp

Mistrece
19-04-2012, 19:37
rrall here e bej por ket here jap doreheqje ,,

shpresoj qe debatimet e ardhshme te jene ne tema fetare ose filozofike..do te ishte kenaqesi per mua..p

Arapēi, ēa doreheqje po jep ti? Ti s'ke zgjedhje tjeter. :D

Shihemi andej nga filozofia pra. :p

arapciu
19-04-2012, 19:42
mos je plak me mjeker ti shoku? :D :p

ca ti boj lali..tha qe skom zgjidhje tjeter...me duhet ti pershtatem debatueses..pp

u lave ti mer mekataxhi..pp??

Mistrece
19-04-2012, 19:47
e ke gabim, eshte maliziosamente sverginato...ppp

Spero che non sia stato doloroso. :p

arapciu
19-04-2012, 19:52
Spero che non sia stato doloroso. :p

di solito succede alle donne...almeno a me non e mai succeso..

o, non sembri ma sei proprio un peperoncino eee???
ps, nel senso buono..!

BATO
19-04-2012, 19:54
Vėshtirė tė gjenden sot vajza tė virgjėra nėpėr qytete, po nėpėr fshatra besoj se ka.

Sot burrat pallojnė gratė e njėri-tjetrit.

E zėmė se ke pasur njė shok qė kur ka qenė i ri ka pasur dashnore gruan tėnde, dhe ti ke pasur dashnore gruan e tij. Sigurisht qė nuk mund tė jesh mė shok me tė.

Burrat do tė ishin mė tė nderuar sikur secili tė pallonte vetėm gruan e tij.

Cili ėshtė ai burrė qė do qė gruan e tij t'ia kenė palluar tė tjerėt?

Mistrece
19-04-2012, 19:56
Peperoncino di quelli piccanti, ma ci si č detti di non fare pił domande. :p

arapciu
19-04-2012, 19:58
Peperoncino di quelli piccanti, ma ci si č detti di non fare pił domande. :p

e chi ti ha detto a te di risp ..;/??? ppp

cmq, sei molto simpatica, spero non bella se ke ma na mor m qaf..ppp

Mistrece
19-04-2012, 20:01
Cili ėshtė ai burrė qė do qė gruan e tij t'ia kenė palluar tė tjerėt?

Kush eshte ai burre qe do te martohet me te paren femer qe ka shkuar ne shtrat?

arapciu
19-04-2012, 20:06
Kush eshte ai burre qe do te martohet me te paren femer qe ka shkuar ne shtrat?

qetesohu se shumica me ate jan martu ..

ja te bej nje shembull. i fejuari jot ty do te marr edhe pse ke qen e para !!! p

Misty-Blue
19-04-2012, 20:12
Kto pytje te kthejn humorin me zor, aq me teper disa komente :d

Gjenden te keqen gjenden , ne djep te nenes .... Pastaj u'a zhvirgjeron jeta trute fap e fap e fap te gjithave me rradhe :p

BATO
19-04-2012, 20:14
Kush eshte ai burre qe do te martohet me te paren femer qe ka shkuar ne shtrat?

Pėr tė pasur ka, por kur janė tė rinj i merr edhe rryma.

Unė nuk thashė cili e ka fajin, po tregova realitetin.

Realiteti ėshtė qė burrat pallojnė gratė e njėri-tjetrit.

arapciu
19-04-2012, 20:14
Kto pytje te kthejn humorin me zor, aq me teper disa komente :d

Gjenden te keqen gjenden , ne djep te nenes .... Pastaj u'a zhvirgjeron jeta trute fap e fap e fap te gjithave me rradhe :p

mir e ke ti mi cuc por ai i zoti temes e kishte fjalen per virgjerine e zemres se vogel e jo te truve...ppp

Misty-Blue
19-04-2012, 20:17
mir e ke ti mi cuc por ai i zoti temes e kishte fjalen per virgjerine e zemres se vogel e jo te truve...ppp

S'njof organ tjeter pervec trurit une :P

thirsty
19-04-2012, 20:18
Pėr tė pasur ka, por kur janė tė rinj i merr edhe rryma.

Unė nuk thashė cili e ka fajin, po tregova realitetin.

Realiteti ėshtė qė burrat pallojnė gratė e njėri-tjetrit.

si edhe grate burrat e njera tjetres :p :D

arapciu
19-04-2012, 20:20
S'njof organ tjeter pervec trurit une :P

kontrollo iher mi me dore se me sy mbase nuk e shef..ppp

kush kerkon gjen...pp shif se aty duhet te jet,,pp

Mistrece
19-04-2012, 20:26
Pėr tė pasur ka, por kur janė tė rinj i merr edhe rryma.

Unė nuk thashė cili e ka fajin, po tregova realitetin.

Realiteti ėshtė qė burrat pallojnė gratė e njėri-tjetrit.

E kam pare qe ke mendime "shume te vjetra" do thoshim ne gjoja perparimtaret ne lidhje me keto tema. Mendime te tipit femra duhet te martohet 18-20 vjeē, mashkulli nuk duhet te tradhetoje etj etj.

Jam kurioze te di, ti BATO vet i ke vene ne jete keto mendime?

Per t'u rikthyer tek ajo qe po thoshim, realiteti ai eshte qe thua ti. Dhe meqe permende fajet, kush mendon ti se e ka fajin?

Mistrece
19-04-2012, 20:54
Sigurohu fillimisht, nga tre burime te sigurta :p
Po me sqarove kete, t'i kam bere hallall te gjitha. :p

BATO
19-04-2012, 20:54
Jam kurioze te di, ti BATO vet i ke vene ne jete keto mendime?
Temat nuk duhet t'i personalizojmė.

Per t'u rikthyer tek ajo qe po thoshim, realiteti ai eshte qe thua ti. Dhe meqe permende fajet, kush mendon ti se e ka fajin?Faji ėshtė i sistemit "Tė pallojmė gratė e njėri-tjetrit".

Mistrece
19-04-2012, 20:56
Temat nuk duhet t'i personalizojmė.


Faji ėshtė i sistemit "Tė pallojmė gratė e njėri-tjetrit"

Kuptoj.:)

Mistrece
19-04-2012, 21:02
haha


Mistrece, nese me ben te qesh, nuk mund te perqendrohem :(

tallafere

Nuk flas me! Per momentin. :p

Mistrece
19-04-2012, 21:09
Po po, me mire Kurre se kurren e kurres. :p

Epo he, s'ka gje qe e harrove se po kush po ndjek me fillin muhabetit. :p

Jamais hajde mi, se ty te lejohet ketu. He, ka me vajza te virgjeruara?

Cituar nga nja 2 ore me pare. :p

HELEN OF TROY
19-04-2012, 21:53
Aman edhe juve me kete teme....gjendet vajza te virgjera sa te duash,por ka nje problem se syte na kane pare shume kur ato vajza dalin ne jete edhe bejne te gjitha ato qe nuk kishin bere deri ate dite....

tété
20-04-2012, 10:51
Nqs gjenden, te lutem me thoni ku dhe sa e kane cmimin..`lol`-call me-

Noellag
20-04-2012, 13:29
Po marrin shembullin e prostitutes
Jam i sigurt se shumica nuk do deshironin kurre te martoheshin me nje prostitute.. Cfar ndryshimi ka per nje femer qe ka pasur 3 apo 4 te dashur nga adoleshenca dhe martohesh me te pa e ditur fare kete sepse shumica e femrave nuk tregojne te shkuaren , ne krahasim me nje prostitute qe ti e di ? Madje disa prostituta jane te detyruar per shkak te varferise kurse nje femer ka pasur 4 lidhje sepse ka dashur ta beje kete me deshire. Ne kete menyre paragjykohen nga jashte dhe nuk dine te vleresojne boten shpirterore .Te gjithe flasim per moral , flasim per normat se si duhet te vepruar. Eshte kollaj te gjykosh nje njeri duke mos gjykuar veten.

Virgjeria eshte nje vlere e vjeter ne kohet e vjetra sepse kur kohet ndryshojne , ndryshojne dhe mendimet. Mentaliteti i vjeter e ka te veshtire te pranojne nje femer pa e ditur nese eshte apo jo e virgjer. Kjo eshte injoranca e vertete, mendime te vjetra e shekujve te shkuar.
Nje femer e dashurojme nga shpirti dhe zemra jo nga virgjeria apo normat e vendeve islamike ku grate jane te mbuluar nga koka deri te kembet.

Misty-Blue
20-04-2012, 13:41
Nqs gjenden, te lutem me thoni ku dhe sa e kane cmimin..`lol`-call me-

Komshia ime , lindi dje dy binjake :P

HELEN OF TROY
20-04-2012, 13:47
Nqs gjenden, te lutem me thoni ku dhe sa e kane cmimin..`lol`-call me-

Po ti ku jeton ?Duhet te zesh rradhen ne hskolle fillore e ta mbyllesh qe 12 vjet,per ndryshe ka te virgjera me cip te re fringo nga doktorihaha kulmi te jesh i sigurte qe je martuar me vajze te virgjer edhe ajo te kete patur plot dashnore me pare...

tété
20-04-2012, 15:36
Komshia ime , lindi dje dy binjake :P

Shtrenjte? :)

Corn
20-04-2012, 22:10
Gjenden , ka ne hene sa te duash :P

Hello Kitty
21-04-2012, 14:31
E si nuk paska?! Me shume gjenden vajza te virgjera ketu ne Kanada se sa ne Shqiperi. Mos me keqkuptoni -e them per te vetmen arsye se djemte ne Shqiperi ta detyrojne me dhune sex-in, ndersa ketu eshte your choice. Ne nje shoqeri prej 10 vajzave ne moshen 18 qe njoh une personalisht, vetem dy e kane humbur virgjerine. Te tjerat e ruajne se asnje nuk ja ka vlejtur deri me tani- pra eshte their choice.

Marya
21-04-2012, 14:43
Ne maternitet
Cfare pyetje koti qe meriton nje pergjigje koti

Hello Kitty
21-04-2012, 14:47
Nqs gjenden, te lutem me thoni ku dhe sa e kane cmimin..`lol`-call me-

Tété, ah c'me bere me kete emrin tend, por zgjidhjen e gjeta; bej copy and paste dhe fshij germen e pare e bej shkronje te madhe shtypi de, sic i takon nje emri.

Anyway, ka femra jo vetem te virgjera por edhe shume inteligjente. Nqs je ndermjet 18 deri 25-30 vjec dhe if you want more info, ketu me ke. Njoh nje grup vajzash (ketu ku jetoj) qe kane te gjitha moshen 18 exact. Ky grup i perbere nga 10 vete or so, 2 nga ato e kane humbur betejen, ndersa 8 qendrojne akoma ne istikame. All of them are brilliant girls.

Cuditerisht keto dy vajza qe e humben betejen, jane ato qe kishin me shume pressure ne shtepi nga mentaliteti i familjes (njera nga Pakistani e tjetra nga Serbia), pressure nga djemte, too!

Meri
09-05-2013, 17:13
..gjenden...gjenden...'kush kerkon, gjen'

Fiore
09-05-2013, 17:16
c'i do,amatore jane.:P

Meri
09-05-2013, 17:20
..por, jane..... thesar....

Lumi
09-05-2013, 17:21
Une e di qe ka :)

Meri
09-05-2013, 17:23
lumi, ne keto qeshtje, une nuk mund te ballafacoj mendime me ty...
je ekspert :P

Fiore
09-05-2013, 17:23
..por, jane..... thesar....

thesar njeperdorimsh....qe mund te kthehet me vone ne njeperdorimshme te gjithkujt.:P

Meri
09-05-2013, 17:24
Fiore, dhe per ty kam te njejten pergjigje... si lum-it :P

m falni pak mua...klm

Fiore
09-05-2013, 17:27
Fiore, dhe per ty kam te njejten pergjigje... si lum-it :P

m falni pak mua...klm

C'ne une me vajza te virgjera ,apo po supozon se une c'virgjeroj djem ? Qyqja,qyqja,c'behet!-mos-

Lumi
09-05-2013, 17:27
Wow une dhe Fiore eksperta :)

Meri
09-05-2013, 17:32
C'ne une me vajza te virgjera ,apo po supozon se une c'virgjeroj djem ? Qyqja,qyqja,c'behet!-mos-


???-boh-

flm qe me nxite fantazine...:p

SystemA
09-05-2013, 17:34
thesar njeperdorimsh....qe mund te kthehet me vone ne njeperdorimshme te gjithkujt.:P
Pune karakteri.
Tashti kane nje qipe,ce askush nuk mund ta ket!
Qka me ba.Ni faj e kane.
E masin veten me qdo.....gja!

Fiore
09-05-2013, 17:37
???-boh-

flm qe me nxite fantazine...:p

Meri,mire Lumi,se mashkull dhe i qellon ndonje e virgjer( jo e qepur,se jane bere shejtanka vajzat.:P ) ,por une,ku u bera eksperte ?
apo e ke per seksin ,keshtu ne pergjithesi ?
Tani,qe te tregohemi te hapur,si te civilizuar qe e mbajme veten :D,marredhenie seksuale kemi bere ,por eksperte nuk jemi.:P

Lumi
09-05-2013, 17:42
Meri,mire Lumi,se mashkull dhe i qellon ndonje e virgjer( jo e qepur,se jane bere shejtanka vajzat.:P ) ,por une,ku u bera eksperte ?
apo e ke per seksin ,keshtu ne pergjithesi ?
Tani,qe te tregohemi te hapur,si te civilizuar qe e mbajme veten :D,marredhenie seksuale kemi bere ,por eksperte nuk jemi.:P

Kjo qe ke bere mardhenie seksuale :P meriton noten 10 prej meje, per guximin qe e shprehe :P

Te lumt :)

Fiore
09-05-2013, 17:43
e kisha ne parim, Fiore.... -nani-


prsh meqe ra llafi :)

Asgje personale,gjithmone ne parim,perderisa s'njihemi .-shok-

Fiore
09-05-2013, 17:46
Kjo qe ke bere mardhenie seksuale :P meriton noten 10 prej meje, per guximin qe e shprehe :P

Te lumt :)

haha!

o ty te lumte,do thoshte doktori i seksit te Portokallia.``fumato``

SystemA
09-05-2013, 17:47
Sa shume kqyrime kjo tema???

Gon!
09-05-2013, 17:56
Lunja shqipe lunja.. seksiologjia po iu shko mire, pooo..??!

Per me fol per seks nuk mund t'ia kaloj askush shqiptareve per Zotin!!

thirsty
09-05-2013, 17:57
fantazine...:p

fantazirat fantazira mbeten apo do i vesh ne perdorim? :P

SystemA
09-05-2013, 17:59
Jo mer mik se shkoj ne shtepi publike dhe jam i garantuar!
Duke kqyrur disa te martuar,tashti imagjino mua!

Fiore
09-05-2013, 18:00
Nuk e di ,mendoj se kemi nje moshe madhore ( apo gabohem ? ) dhe per te diskutuar per keto ceshtje;s'besoj te jene me tabu.Te pakten ,ne tema te tilla,se nuk po ndyjme tema qe s'kane te bejne me kete ceshtje.Nese jam gabim ,me thoni qe mos te shprehem kaq shume,ne lidhje me keto tema.Nuk dua te me paragjykojne.

Lumi
09-05-2013, 18:07
Nuk e di ,mendoj se kemi nje moshe madhore ( apo gabohem ? ) dhe per te diskutuar per keto ceshtje;s'besoj te jene me tabu.Te pakten ,ne tema te tilla,se nuk po ndyjme tema qe s'kane te bejne me kete ceshtje.Nese jam gabim ,me thoni qe mos te shprehem kaq shume,ne lidhje me keto tema.Nuk dua te me paragjykojne.

Nuk eshte tabu, ke te drejte, une jam ai qe do te luftoj me te githe ketu, vetem ti te jeshe e lire ne bised :P

iDeA
09-05-2013, 18:40
Besoje se gjenden ! Pastaj varet se ku dhe se si ?!
Se Ku ? Kjo pyetje i perket ambjentit.
Ambjenti kushtezon dhe krijon personat, ashtu sikurse dhe mentalitetin e tyre, ja dhe pse Virgjeria sipas te shumteve i perket Mentalitetit te prapambetur shqiptare.
Se si ? I perket menyres se si e ka mbajtur kete virgjeri, me detyrim apo me vullnetin e saj.
Ka femra qe s'duan t'ia dine as per nder, po shkojne qe ne mosha te mitura pa i dhene rendesi dhe as shije kesaj gjeje.
Ka femra qe e mbajne kete gje nga mentaliteti familjare, frikesohen nga shoqeria patriarkale.
Ka te tjera qe mbase kuptojne nje rendesi dhe arrijne te justifikojne pse arrijne te konservohen drejt marteses.
Kur arrin nje raport me nje mashkull e del lakuriiq perpara tije : Nuk i bene gjerat ne mes te rruges....por atij personi i shfaqesh fizikisht, shpirterisht etj. jo per te gjithe per ATE. Mbase nuk ekziston thjeshte 1 Dashuri e pare ashtu sikurse nje virgjeri...por duhet te zbulosh se cila form e menyr Dashurie meriton te gezoje kete Pasterti, mjafton te gjeshe te drejten per t'u dhuruar dikujt qe nuk vlerson vetem VIRGJERINE tek nje person, por ty si person ne Kompleks. Jo per nje cope cipe !!!
Virgjerine e vlersoje si Fisnikeri te nje femre, meshkujt nuk e kane kete delikatese. Eshte pasterti qe pak e ruajne, sot e kesaj dite.
Nqs thua sot qe jam e virgjer, shoqeria fillon e pergojon se nga nje vlere kthehet ne Turp sikur je e mbyllur e injorante .

PO dhe keshtu te shofesh goca qe dhurohen per 1 kafe, 1 pc...ska me Keq dhe pastaj hedhin fajin tek Mentaliteti, e hiqen si te emacipuara...kur jane kokrra e injoranteve, kur skane piken e dinjitetit, te moralit dhe te gjykimit .

Te vjen rende te konsiderohesh dhe femer....sepse perqendrohet vemendja vetem tek Cope Cipe, kur femra mund te tregoje dhe mund te prezantohet nga shume kualitete te tjere.


Nuk jam me tabut e mentalitetit por mendoje se ka lezetin e vete cdo gje, ka norma te natyres dhe shoqerore qe ekuilibrojne autoritetin e personave qe u perkasim.


Nqs nje njeri ka nje Shpirt te paster , ajo eshte Virgjeria e perhershme qe gezon nje Njeri dhe jo ajo seleksionuese , mes Femer dhe Mashkull. Ne jemi shoqeri Patriarkale dhe barren me te rende e mbane nje Femer, nje femer perhere duhet tu beje balle gjithckaje dhe FATKEQESIVE te fatit te saj ...por gjate ketyre nuk duhet te Humbasi SHpirtin dhe nqs Takon nje Mashkull inteligjent, do arrije te kete vlersim dhe nqs nuk ka nje Virgjeri Fizike.

tipi engjellor
09-05-2013, 21:03
ka ndoshta po i numeron me gishta...

SystemA
09-05-2013, 21:06
Nqs nje njeri ka nje Shpirt te paster , ajo eshte Virgjeria e perhershme qe gezon nje Njeri dhe jo ajo seleksionuese , mes Femer dhe Mashkull. Ne jemi shoqeri Patriarkale dhe barren me te rende e mbane nje Femer, nje femer perhere duhet tu beje balle gjithckaje dhe FATKEQESIVE te fatit te saj ...por gjate ketyre nuk duhet te Humbasi SHpirtin dhe nqs Takon nje Mashkull inteligjent, do arrije te kete vlersim dhe nqs nuk ka nje Virgjeri Fizike.
Meri,12578
Morali

Ganimet
09-05-2013, 21:07
ka ndoshta po i numeron me gishta...pse aq pak ka vajza ne qerdhe te kryqytetit mer:d

Vajza nakson sesht per as kan (as kėnde).

tipi engjellor
09-05-2013, 21:16
pse aq pak ka vajza ne qerdhe te kryqytetit mer:d

Vajza nakson sesht per as kan (as kėnde).

hahahahah

Brari
10-05-2013, 09:24
nuk e kuptojn vajzat se edhe te marrit pjese ne kto tema eshte auto poshterim..
mo merni pjese ne vende ku ju poshterojne..
qo eshte abc e dinjitetit..

oj cuca..

Evelina
10-05-2013, 09:56
Tema i perket shekullit te kaluar :P...Ajo qe duhet kuptuar eshte se ne kete jete duhet vleresuar njeriu i ndershem dhe jo cipa e tij. Jo domosdoshmerisht nje femer e virgjer eshte ne vetvete e ndershme, e sinqerte, besnike dhe e virtytshme.Prandaj kini kujdes ne zgjedhjet tuaja. Pike se pari zgjidhni njeriun...

Fiore
10-05-2013, 14:07
nuk e kuptojn vajzat se edhe te marrit pjese ne kto tema eshte auto poshterim..
mo merni pjese ne vende ku ju poshterojne..
qo eshte abc e dinjitetit..

oj cuca..

e ke gabim ,Brari,ashtu si dhe me Berishen:P,tema te tilla duhen zhvilluar pikerisht per faktin,qe meshkujt te kuptojne sa mendjengushte jane.Dhe ato vajza qe qepen,mire ua bejne,se vete e kerkojne,madje ,t'u kerkojne dhe shperblim per' inagurimin' :P cipe deshen,cipe gjeten.:P

the admiral
10-05-2013, 14:20
patjeter qe gjinden akoma vajza te virgjera.
ne shkolla fillore dhe ne kopeshte.

femrat jane bere aq te thjeshta tashme, saqe kane humbur dinjitetin (natyrisht jo te gjitha per shumica).
ne perendim nese nje femer eshte 20-22 vjec dhe e virgjer, shoqet e saja tallen me te.
qe nje femer t'i vihet prapa nje mashkulli, me duket dicka shume e ulet, por ja qe po ndodh gjithnje e me shume.

do mbesin prostitutat pa pune.

Fiore
10-05-2013, 14:23
patjeter qe gjinden akoma vajza te virgjera.
ne shkolla fillore dhe ne kopeshte.

femrat jane bere aq te thjeshta tashme, saqe kane humbur dinjitetin (natyrisht jo te gjitha per shumica).
ne perendim nese nje femer eshte 20-22 vjec dhe e virgjer, shoqet e saja tallen me te.

Cfare dinjiteti kane humbur,ne rast se ,nuk tallet njeri me me to nese s'jane me te virgjera (ne perendim)?:S

BATO
10-05-2013, 14:34
...tema te tilla duhen zhvilluar pikerisht per faktin,qe meshkujt te kuptojne sa mendjengushte jane...
Aha.. ju qenkeni mendjegjera, ndėrsa meshkujt qenkan mendjengushtė, e ju do t'i bėni tė kuptoni?!
A nuk tė duket se po e merrni veten me tė mirė?
Cili ėshtė ai burrė normal qė e do gruan e tij t'ia pallojnė, ose t'ia kenė palluar tė tjerėt?
Si na qenka mendjegjerėsi pėr vajzat tė hapin shalėt me kėdo qė u pėlqen, e pastaj pa pikėn e turpit ta shohin burrin nė sy kur tė martohen?

Misty-Blue
10-05-2013, 14:34
pse me duken kaq pa kuptim keto diskutime.... -boh-

Pse nuk pyet njeri, po njerez besnike, korrekt, te pergjegjshem,fisnike.... a gjinden me ?!

Fiore
10-05-2013, 14:45
Aha.. ju qenkeni mendjegjera ndėrsa meshkujt qenkan mendjengushtė, e ju do t'i bėni tė kuptoni?!
A nuk tė duket se po e merrni veten me tė mirė?
Cili ėshtė ai burrė normal qė e do gruan e tij t'ia pallojnė, ose t'ia kenė palluar tė tjerėt?
Si na qenka mendjegjerėsi pėr vajzat tė hapin shalėt me kėdo qė u pėlqen, e pastaj pa pikėn e turpit ta shohin burrin nė sy kur tė martohen?

Seriozisht e ke? E di ku qendron mendjengushtesia juaj?
Se femra nuk eshte thjesht nje cope cipe qe duhet inaguruar prej jush,por njeri.Para se ta vleresosh per cipen,vleresoje per ate qe ka ne tru.

Si do e shikoje ajo burrin ne sy ?
Sinqerisht ,seriozisht e kishe kete pyetje? Eshte turp te behet kjo pyetje ne shek XXI,madje po habitem qe paska dhe te rinj qe bejne ende kesisoje pyetjesh.-pff-
Ajo do e shikoje burrin ne sy,ashtu sic ka pare dhe burri i saj ne sy kur cvirgjeroi, femren qe s'e mori per grua.

BATO
10-05-2013, 14:51
Pse nuk pyet njeri, po njerez besnike, korrekt, te pergjegjshem,fisnike.... a gjinden me ?!

Njė vajzė qė hap shalėt me kėdo qė i pėlqen, nuk ka mė asnjė nga kėto cilėsitė qė pėrmende. Njė vajzė e pėrdalė nuk ka si tė jetė besnike, korrekte, e pėrgjegjshme dhe fisnike. Kėto cilėsi ajo i ka varrosur njėherė e pėrgjithmonė me hapjen e shalėve.

Mistrece
10-05-2013, 14:54
Njė vajzė qė hap shalėt me kėdo qė i pėlqen, nuk ka mė asnjė nga kėto cilėsitė qė pėrmende. Njė vajzė e pėrdalė nuk ka si tė jetė besnike, korrekte, e pėrgjegjshme dhe fisnike. Kėto cilėsi ajo i ka varrosur njėherė e pėrgjithmonė me hapjen e shalėve.

C'me kujtove shalet...dmth ato te bretkoses. Me ka marre malli per ēik shale bretkose, kam shume vite pa ngrene.

Gon!
10-05-2013, 14:55
Problemi eshte se cdonjeri mundohet t'a arsyetoj gabimin ne menyra te ndryshme dhe me cdo kusht!

Keshtu qe, duke e arsyetuar njollen e keqe qe ia ka bere vetes, perdhos te miren qe ka pasur dikur brenda vetes!!

Per mua, ne se nje femer ka qene viktim e nje mashkulli, e cila ka pranuar te humb nje gje shume te c'muar per te, sa qe me te matet edhe morali i saj, ajo duke besuar marrezisht ne poezite e atij 'tipit', te cilat ia kalojne pershkrimit te paraises, thjeshte, ka gabuar.. por une do e falja... kuptohet, me nje kusht, ne se e pranon gabimin. Mirepo ne se vazhdon t'a arsyetoj ate gabim dhe njollen qe vetes ia ka vene, duke e konsideruar si te pavlere ate cipen e pa prekur qe e ka pasur dikur, e cila ia ka garantuar pastertine e brendshme asaj, kurr nuk do e falja!

Njerezit gabojne, si femrat si meshkujt, mirepo gabimi duhet te pranohet, e jo te justifikohet!

U mbetet te tjereve te falin..

BATO
10-05-2013, 14:56
Ajo do e shikoje burrin ne sy,ashtu sic ka pare dhe burri i saj ne sy kur cvirgjeroi, femren qe s'e mori per grua.
Kėtu nuk po diskutojmė se kush e ka fajin pėr kėtė, sigurisht qė edhe meshkujt kanė pjesėn e tyre tė fajit.

Gon!
10-05-2013, 14:58
Seriozisht e ke? E di ku qendron mendjengushtesia juaj?
Se femra nuk eshte thjesht nje cope cipe qe duhet inaguruar prej jush,por njeri.Para se ta vleresosh per cipen,vleresoje per ate qe ka ne tru.

Po te kete dic ne tru, nuk do te shperthej kurr ate cipen, e cila eshte vete mburoja e moralit te nje femre ;)

Misty-Blue
10-05-2013, 14:58
Njė vajzė qė hap shalėt me kėdo qė i pėlqen, nuk ka mė asnjė nga kėto cilėsitė qė pėrmende. Njė vajzė e pėrdalė nuk ka si tė jetė besnike, korrekte, e pėrgjegjshme dhe fisnike. Kėto cilėsi ajo i ka varrosur njėherė e pėrgjithmonė me hapjen e shalėve.

Po ēfare lidhje ka virgjeria me keto qe permende ti ?! :O


dmth nje femer jo e virgjer.... eshte medoemos keshtu... mos ler nam :))

Fiore
10-05-2013, 15:02
Problemi eshte se cdonjeri mundohet t'a arsyetoj gabimin ne menyra te ndryshme dhe me cdo kusht!

Keshtu qe, duke e arsyetuar njollen e keqe qe ia ka bere vetes, perdhos te miren qe ka pasur dikur brenda vetes!!

Per mua, ne se nje femer ka qene viktim e nje mashkulli, e cila ka pranuar te humb nje gje shume te c'muar per te, sa qe me te matet edhe morali i saj, ajo duke besuar marrezisht ne poezite e atij 'tipit', te cilat ia kalojne pershkrimit te paraises, thjeshte, ka gabuar.. por une do e falja... kuptohet, me nje kusht, ne se e pranon gabimin. Mirepo ne se vazhdon t'a arsyetoj ate gabim dhe njollen qe vetes ia ka vene, duke e konsideruar si te pavlere ate cipen e pa prekur qe e ka pasur dikur, e cila ia ka garantuar pastertine e brendshme asaj, kurr nuk do e falja!

Njerezit gabojne, si femrat si meshkujt, mirepo gabimi duhet te pranohet, e jo te justifikohet!

U mbetet te tjereve te falin..

Gabimi qendron te tek ajo qe u mashtrua nga fjalet e 'sinqerta 'te nje mashkulli apo te vet mashkulli qe e mashtroi?
Pse duhet te pranoje femra qe kam 'gabuar'-eh- qe ti te bindesh qe ajo eshte e mire?

BATO
10-05-2013, 15:04
C'me kujtove shalet...dmth ato te bretkoses. Me ka marre malli per ēik shale bretkose, kam shume vite pa ngrene.
Kam ngrėnė edhe unė shalė tė skuqura bretkosash dhe mė kanė pėlqyer, ishin tė shijshme.
Po flasim pėr shalė vajzash.. s'ka gjė mė tė bukur dhe joshėse se ato.. mirėpo duhet t'i ruani e mos t'ia jepni kujtdo..

Mistrece
10-05-2013, 15:06
Kam ngrėnė edhe unė shalė tė skuqura bretkosash dhe mė kanė pėlqyer, ishin tė shijshme.
Po flasim pėr shalė vajzash.. s'ka gjė mė tė bukur dhe joshėse se ato.. mirėpo duhet t'i ruani e mos t'ia jepni kujtdo..

Ehe, me ēik sallate te grire ishin hata fare!

Fiore
10-05-2013, 15:07
Po te kete dic ne tru, nuk do te shperthej kurr ate cipen, e cila eshte vete mburoja e moralit te nje femre ;)

Ej,po eshte pune hormonesh ajo pune,jo ceshtje truri.Truri qendron ne faktin, qe ti te jesh e afte te dallosh nje qe ia vlen te lidhesh apo jo,por dhe kjo deri diku ,se ka raste qe ndjenjat s'e fershelljne cfare i thote truri.``fumato``

BATO
10-05-2013, 15:24
Po ēfare lidhje ka virgjeria me keto qe permende ti ?!
dmth nje femer jo e virgjer.... eshte medoemos keshtu... mos ler nam
Mos tė bėjmė lojėra fjalėsh, unė thashė "e pėrdalė", ndėrsa ti thua "jo e virgjėr".

Njė grua qė i ka vdekur burri, ose njė vajzė qė e ka lėnė i fejuari (pėr fajin e tij), nuk quhen tė pėrdala dhe kėto mund t'i kenė ato cilėsitė qė pėrmende ti.

Njė vajzė qė hap shalėt me kėdo qė i pėlqen, ėshtė e pėrdalė dhe s'ka cilėsi.

Misty-Blue
10-05-2013, 15:30
Mos tė bėjmė lojėra fjalėsh, unė thashė "e pėrdalė", ndėrsa ti thua "jo e virgjėr".

Njė grua qė i ka vdekur burri, ose njė vajzė qė e ka lėnė i fejuari (pėr fajin e tij), nuk quhen tė pėrdala dhe kėto mund t'i kenė ato cilėsitė qė pėrmende ti.

Njė vajzė qė hap shalėt me kėdo qė i pėlqen, ėshtė e pėrdalė dhe s'ka cilėsi.

Atehere nderhyrja jote tek ato qe shkrova une ishte krejt pa lidhje!

Fiore
10-05-2013, 15:31
Mos tė bėjmė lojėra fjalėsh, unė thashė "e pėrdalė", ndėrsa ti thua "jo e virgjėr".

Njė grua qė i ka vdekur burri, ose njė vajzė qė e ka lėnė i fejuari (pėr fajin e tij), nuk quhen tė pėrdala dhe kėto mund t'i kenė ato cilėsitė qė pėrmende ti.

Njė vajzė qė hap shalėt me kėdo qė i pėlqen, ėshtė e pėrdalė dhe s'ka cilėsi.

O Bato,po ti thuaj qe je besimtar (mbase je shprehur,por s'e kam vene re) dhe i permbahesh besimit tend,ndaj ke keto gjykime te vjetra ne lidhje me femrat.Pse na lodh kot.Une me besimtaret nuk debatoj,se eshte jashte llogjike te kerkosh nga nje besimtare qe te mendoje ndryshe,perderisa beson.
Une e vazhdoj debatin vetem me njerez jofetar,por qe jane mbartes dhe mbetje te nje mentaliteti te pakultivuar ,te pa emancipuar...jo se do qullos gje me ta,o jo,por sa per t'dhene nje dore perditesimi

BATO
10-05-2013, 15:40
Atehere nderhyrja jote tek ato qe shkrova une ishte krejt pa lidhje!
Epo unė nuk e dija pėr cilat e kishe fjalėn ti, se shkrimi yt erdhi pas timit dhe mendova se e pate fjalėn pėr ato qė thashė unė.. :d

thirsty
10-05-2013, 15:51
Njė vajzė qė hap shalėt me kėdo qė i pėlqen, nuk ka mė asnjė nga kėto cilėsitė qė pėrmende. Njė vajzė e pėrdalė nuk ka si tė jetė besnike, korrekte, e pėrgjegjshme dhe fisnike. Kėto cilėsi ajo i ka varrosur njėherė e pėrgjithmonė me hapjen e shalėve.

Edhe po te jete beqare prape keshtu eshte?

Gon!
10-05-2013, 15:52
Gabimi qendron te tek ajo qe u mashtrua nga fjalet e 'sinqerta 'te nje mashkulli apo te vet mashkulli qe e mashtroi?
Gabimi qendron tek te dy, por me shpesh ndodhe qe femra te jete viktima. Megjithate, pas leximit te disa shkrimeve tua ketu, kuptova se jo rralle ndodhe te behet 'qellimisht' dhe me rralle ndodhe 'gabimisht'!!

Pse duhet te pranoje femra qe kam 'gabuar'-eh- qe ti te bindesh qe ajo eshte e mire?
Ti the pak me pare qe ne t'ia shikojme trurin femres, e jo cipen, por une per vete me pare do ia shpalos zemren asaj, e me pas t'ia shikoj cipen, se per trurin sbehet fjale kur se ka cipen ;)

Ej,po eshte pune hormonesh ajo pune,jo ceshtje truri.Truri qendron ne faktin, qe ti te jesh e afte te dallosh nje qe ia vlen te lidhesh apo jo,por dhe kjo deri diku ,se ka raste qe ndjenjat s'e fershelljne cfare i thote truri.``fumato``

Dhe ti qenke nje femer qe smund te konrollosh dot hormonet e tua?! Po ti spo vyshe sen mi :D -pis- femer e pa permbajtur :@

Gon!
10-05-2013, 16:00
Nuk thone kot; "varza i ka floket e gjata dhe mendet i ka te shkurtera!" Humbjen e virgjinitetit e konsiderojne si nje hap me afer 'emancipimit' luaja mendje naive luaja!!

Fiore
10-05-2013, 16:00
Gabimi qendron tek te dy, por me shpesh ndodhe qe femra te jete viktima. Megjithate, pas leximit te disa shkrimeve tua ketu, kuptova se jo rralle ndodhe te behet 'qellimisht' dhe me rralle ndodhe 'gabimisht'!!

Ti the pak me pare qe ne t'ia shikojme trurin femres, e jo cipen, por une per vete me pare do ia shpalos zemren asaj, e me pas t'ia shikoj cipen, se per trurin sbehet fjale kur se ka cipen ;)Dhe ti qenke nje femer qe smund te konrollosh dot hormonet e tua?! Po ti spo vyshe sen mi :D -pis- femer e pa permbajtur :@

Ketu eshte e keqja e juaj,qe te paragjykoni.Nuk jam e perdale,o jo,por s'jam ketu per te folur per veten.Une jam thjesht feministe dhe kerkoj respekt per femrat dhe nuk me vjen mire qe e poshteroni kaq shume gjinine femrore me keto mendime te mykura, mesjetare.Kerkoj qe femra te trajtohet e barabarte ne shoqeri,jo te jet e perulur .Pavaresisht,edhe une e gjykoj nje femer qe bredh,se s'i rrihet pa bredhur;),por jo nje vajze qe krijon marredhenie te rregullta me nje person,pavaressht se i pari apo i dyti.Keto gjera s'me bejne pershtypje,sepse jo gjithmone te qellon te takosh personin e duhur dhe kur te qellon ju i duhur,me mire lere ,se te mbash per syte e botes.

Me vjen keq,se nga foto qe ke vene dukesh dhe i ri dhe mbart keto mendesi te vjetra.

thirsty
10-05-2013, 16:05
Nuk thone kot; "varza i ka floket e gjata dhe mendet i ka te shkurtera!" Humbjen e virgjinitetit e konsiderojne si nje hap me afer 'emancipimit' luaja mendje naive luaja!!

kur quhet "humbje virgjiniteti"?

clidhje ka cvirgjerimi me "emancipimin'? o.O


Ndryshimi: meqe jemi tek virgjerimi
je ne gjendje te tregosh nese nje femer eshte e virgjer apo jo pa ta thene vete ajo?

the admiral
10-05-2013, 16:22
Ej,po eshte pune hormonesh ajo pune,jo ceshtje truri.Truri qendron ne faktin, qe ti te jesh e afte te dallosh nje qe ia vlen te lidhesh apo jo,por dhe kjo deri diku ,se ka raste qe ndjenjat s'e fershelljne cfare i thote truri.``fumato``

vetem pune hormonesh?! e forte kjo. lol.

psh per nje femer qe ka pasur nja 10-20 meshkuj do themi: "he se eshte pune hormonesh ajo pune"?
nuk ka te beje fare morali ne kete aspekt???

po per nje femer qe ka pasur me bollek "one night stands" cili eshte mendimi yt? jo per gje por jane shtuar si shume ato.
tashme flitet edhe per "toy boy". ja si eshte emancipuar shoqeria.

Fiore
10-05-2013, 16:24
vetem pune hormonesh?! e forte kjo. lol.

psh per nje femer qe ka pasur nja 10-20 meshkuj do themi: "he se eshte pune hormonesh ajo pune"?
nuk ka te beje fare morali ne kete aspekt???

po per nje femer qe ka pasur me bollek "one night stands" cili eshte mendimi yt? jo per gje por jane shtuar si shume ato.
tashme flitet edhe per "toy boy". ja si eshte emancipuar shoqeria.

nese ke probleme me shakane,s'eshte faji im qe ti s'e mban.

drague
10-05-2013, 16:32
teme interesante

SystemA
10-05-2013, 16:39
Nuk thone kot; "varza i ka floket e gjata dhe mendet i ka te shkurtera!" Humbjen e virgjinitetit e konsiderojne si nje hap me afer 'emancipimit' luaja mendje naive luaja!!
Kqyr Leke Dugagjinin junior!
Qka me ba!
Ti nga ke dal kshu kot?????

iDeA
10-05-2013, 16:43
Nuk thone kot; "varza i ka floket e gjata dhe mendet i ka te shkurtera!" Humbjen e virgjinitetit e konsiderojne si nje hap me afer 'emancipimit' luaja mendje naive luaja!!

Me pelqen postimi juaj sepse dhe te tille keshille me ka dhene babi :

JI FEMER ME FLOKE TE SHKURTRA DHE ME MEND TE GJATA .
Cdo njeri zgjedh te jete si te doje , pmv mentalitetit dhe tabuve.

the admiral
10-05-2013, 16:44
nese ke probleme me shakane,s'eshte faji im qe ti s'e mban.

eshte faji im qe nuk kam aftesi te te lexoj ne mendje dhe te kuptoj kur ben shaka e kur e ke seriozisht. me fal!

cfare mendimi ke per femrat qe shkojne me nje mashkull pa qene te lidhur fare, thjeshte per seks?

thirsty
10-05-2013, 16:45
Po te kete dic ne tru, nuk do te shperthej kurr ate cipen, e cila eshte vete mburoja e moralit te nje femre ;)

lol

Cipa eshte mburoja e moralit?

femrave u shperthen cipa edhe ne vegjeli pa bere akte seksuale. Sa te pa moralshme keto :D ``4``

Fiore
10-05-2013, 16:51
eshte faji im qe nuk kam aftesi te te lexoj ne mendje dhe te kuptoj kur ben shaka e kur e ke seriozisht. me fal!

cfare mendimi ke per femrat qe shkojne me nje mashkull pa qene te lidhur fare, thjeshte per seks?

Ja pra, pse nuk duhet t'i paragjykoni njerezit pa i njohur.Pyet nje here,ashtu sic pyes dhe une ,kur dyshoj ne dicka.

Cfare mendimi kam une per to ?
Besoj se u shpreha ne komentin tjeter.I gjykoj per ate qe bejne.S'i perkrah.
ja qe s'jam dhe une aq e emancipuar dhe e hapur,jam pak parimore.:P

thirsty
10-05-2013, 17:01
eshte faji im qe nuk kam aftesi te te lexoj ne mendje dhe te kuptoj kur ben shaka e kur e ke seriozisht. me fal!

cfare mendimi ke per femrat qe shkojne me nje mashkull pa qene te lidhur fare, thjeshte per seks?

Per cfare lidhje behet fjale?

the admiral
10-05-2013, 17:04
Ja pra, pse nuk duhet t'i paragjykoni njerezit pa i njohur.Pyet nje here,ashtu sic pyes dhe une ,kur dyshoj ne dicka.

Cfare mendimi kam une per to ?
Besoj se u shpreha ne komentin tjeter.I gjykoj per ate qe bejne.S'i perkrah.
ja qe s'jam dhe une aq e emancipuar dhe e hapur,jam pak parimore.:P
po ti qenke shume prapa. -jo-
jemi ne shek. XXI moj fiorellino. po nuk pate nja 10-12 "eksperienca" (se keshtu i quajnte femrat e emancipuara meshkujt me te cilet shkojne ne shtrat), perpara se te gjesh ate "te duhurin", sot je out...
Per cfare lidhje behet fjale?
lidhje kepucesh.

thirsty
10-05-2013, 17:08
lidhje kepucesh.

nje lloj lidhjeje eshte edhe kjo.

Cfare lloj lidhjeje edhe njehere? :D

Fiore
10-05-2013, 17:14
po ti qenke shume prapa. -jo-
jemi ne shek. XXI moj fiorellino. po nuk pate nja 10-12 "eksperienca" (se keshtu i quajnte femrat e emancipuara meshkujt me te cilet shkojne ne shtrat), perpara se te gjesh ate "te duhurin", sot je out...

lidhje kepucesh.

E pranoj me dhimbje:P por ngushellohem(me c'po lexoj ne kete teme) kur mendoj qe ka me keq se une.

Lumi
10-05-2013, 19:06
Ne keto debate po luftohet e po luftohet e ne fund asgje s'po fitohet.

Virgjiniteti eshte ndertim pa leje, qe here do kur do, duhet te prishet :)

SystemA
10-05-2013, 19:44
Ne keto debate po luftohet e po luftohet e ne fund asgje s'po fitohet.

Virgjiniteti eshte ndertim pa leje, qe here do kur do, duhet te prishet :)
Pyesni ata/ato qe jeni martuar!

Gon!
11-05-2013, 21:28
Ketu eshte e keqja e juaj,qe te paragjykoni.
Me gjej nje paragjykim timin te lutem, a mundesh?! Cito shlire ate ne se ty te duket si 'paragjykim', e pastaj ne do e shtjellojme ate 'paragjykim' sebashku, a pajtohesh??

Nuk jam e perdale,o jo,por s'jam ketu per te folur per veten
Ti nuk je nje femer e perdale ndoshta, por menyra e te shprehurit tend ishte e ngjashme me menyren e te shprehurit dhe justifikimit te nje femre te perdale, 'o po', vertete ashtu ishte!!

Une jam thjesht feministe dhe kerkoj respekt per femrat dhe nuk me vjen mire qe e poshteroni kaq shume gjinine femrore me keto mendime te mykura, mesjetare.
Dhe kush nuk po te respekton ty mi?! A nuk eshte respekt ky, dhe nje lloj norme demokratike qe thirret; 'liria e te shprehurit te mendimit personal', e cila te jep te drejten qe ti t'i shprehesh te gjitha keto gjera sic i ke shprehur me larte?! Madje aq e lire je sa qe ke prekur dhe ke neperkembur edhe lirine e mendimit tim!! E quan 'mendim te mykur mesjetar' ate!!! Po une si t'a quaj mendimin tend??! Nuk eshte respekt per femrat ne se i perkrah mendimet e liga te disave.. gjeja se: bej ti seks me sa t'a doj qejfi, sepse kete e kerkon civilizimi prandaj...!! Sepse ndryshe nuk mund te emancipohesh ne shoqerine e civilizuar!! -boh-!! Sic kishte thene nje njeri mire i shkolluar dhe njohes i mire i rregullave te civilizimit ; 'ne se zhveshja quhet civilizim, atehere kafshet paskan qene shume me pare me te civilizuara se njerezit!'. E une po e them; ne se liria e femres per te bere seks me sa t'ia doj qejfi eshte njera nga shenjat e civilizimit, atehere kafshet (e sidomos qenushet) paskan qene shume me pare te civilizuara se sa femrat e natyres njerezore!!

Kerkoj qe femra te trajtohet e barabarte ne shoqeri,jo te jet e perulur
E dashur, cfare nenkupton ti me barazine gjinore me konkretisht dhe perse provon qe ta fusesh qeshtjen e virgjinitetit brenda 'rregullave' te barazise gjinore?! ne c'lloj shoqerish ti kerkon qe femra te trajtohet e barabarte, sepse ka shume lloje shoqerishe, dhe thelbi i shoqerise eshte familja ne se nuk e ke ditur!! Pastaj ke dy lloje familjesh, ate te moralshmen dhe familjen e shthurur.. Cilen nga keto dy ti e mbron dhe cilen e sulon??! Qe ta kuptosh nje here e mire, vete Zoti ose 'Nena Natyre' (pasi qe ti nuk beson ne zot) nuk e krijoi trupin tend fizik si te barabrt ne raport me nje mashkull..

Ne se deshironi qe te kopjoni vetem disa sjellje te disa kopeve kafshesh te caktuara, te cilat iu pergjigjen me pozitivisht 'ndjenjave' dhe 'hormoneve' te juaja, te cilat ne shoqerine njerezore quhen ndryshe si sjellje devijante, perse nuk provoni qe te kopjoni edhe disa sjellje te kafsheve te tjera, te cilat iu pergjigjen me pozitivisht si gjinise mashkullore, poashtu edhe asaj femerore?! Vetem ne kete menyre mund te arrihet nje lloj "barazie gjinore"..

Pavaresisht,edhe une e gjykoj nje femer qe bredh,se s'i rrihet pa bredhur;),por jo nje vajze qe krijon marredhenie te rregullta me nje person,pavaressht se i pari apo i dyti.Keto gjera s'me bejne pershtypje,sepse jo gjithmone te qellon te takosh personin e duhur dhe kur te qellon ju i duhur,me mire lere ,se te mbash per syte e botes.

Pavarsisht asaj, pavarsisht kesaj.. aiii... leri 'pavarsishtet' pash nje Zot, deri tash mbrojte pikerisht keto femrat e perdala qe bredhin poshte e larte, e tash po deshiron te nderrosh strategji..?! Edhe une gjykoj meshkujt qe luajne shume me femrat dhe ndjenjat e tyre, por as nuk i mbroj femrat e perdala, dhe kjo mund te quhet barazi.. pra, duke gjykuar dhe kritikuar sjelljet devijante te te dyja gjinive, e jo duke mbrojtur ato!! Fiore, a ke degjuar qe thone; "Kur te kerkosh shume mbetesh pa asnje"?! Pikerisht ate me duket qe ti po e kerkon!! Si po t'a mer mendja ty, te konsumosh nje, pastaj hiq dore prej tij se s'paska dal sic ti ke menduar, konsumo te dyten, e prap hiq dore edhe prej tij se s'ishte i "duhuri" per ty, keko te tretin, te katertin, te pestin e ohohooo...!! Keshtu ke dashur te thuash ti?! Po veten a e shikon ne pasqyre ti, dhe si e vlerson personin tend?! A mendon qe edhe ti mundesh mos me qene pikerisht ajo e 'duhura' per dike?! Fiore, as nje njeri nuk eshte i kompletuar ne kete bote.. por edhe sa per te vleresuar nje person, brenda nje jave apo nje muaji mund te arrish te kuptosh ne se eshte i 'duhuri' ose jo edhe pa pasur mardhenie intime fare me te!!

Me vjen keq,se nga foto qe ke vene dukesh dhe i ri dhe mbart keto mendesi te vjetra.
Po ti, mos je pak e vjeteruar(Futja: po paragjykoj edhe une) dhe mundohesh te kopjosh (sepse te terheqin) mendesite e te rinjeve te perdale?! Ti, (qe te mos te ul nivelin tend publikisht) nuk mundesh te jesh me pak ose me shume e civilizuar se une, pavarsisht asaj se cfare them une, krahas opinionit tend te mbushur me plote e perplote me vlera jo njerezore.. Po te kishin lene ty te drejtosh organizatat qe meren rreth qeshtjes se barazise gjinore, ti paske pasur te lesh nam ane e kend ballkanit e europes mi..!!kur quhet "humbje virgjiniteti"?

clidhje ka cvirgjerimi me "emancipimin'? o.O


Para se te me citosh dhe te me besh kete pyetje qe ke bere me larte, eshte dashur qe te lexosh separi ate shkrimin e pare ne hapje te temes:


“Nuk ėshtė se qepja e cipės sė virgjėrisė rrezikon shėndetin. Kjo mė shumė rrezikon rėndė emancipimin e shoqėrisė. Ėshtė e trishtueshme tė mendosh se pėr shumė njerėz vazhdon tė mbetet tabu prishja e cipės sė virgjėrisė para se vajza tė martohet. Nė kėto raste, ende fatkeqėsisht nuk vlersohet njeriu por njė cipė qė vazhdon tė mbetet simbol i ndershmėrisė, por qė nė fakt nuk ėshtė e tillė.

Cfare nenkupton ti me ate shkrimin te ngjyrosur me te kuqe tjeter pervec asaj qe kisha thene une?! Shiko edhe nje here qe ta kesh te qarte:

Nuk thone kot; "varza i ka floket e gjata dhe mendet i ka te shkurtera!" Humbjen e virgjinitetit e konsiderojne si nje hap me afer 'emancipimit' luaja mendje naive luaja!!

Pra, ate pyetjen tende nuk eshte dashur te ma besh mua, por hapesit te temes..


Ndryshimi: meqe jemi tek virgjerimi
je ne gjendje te tregosh nese nje femer eshte e virgjer apo jo pa ta thene vete ajo?

Une nuk mund te di ne se femra eshte e virgjer apo jo pa e provuar, ose pa me treguar fare ajo mua, por keto gjera behen kur je ne lidhje dashurie me dike.. te tregon ose e zbulon vete! Mirepo ketu i gjithe muhabeti po behet rreth civilizimit dhe emancipimit te femres ne shoqeri. Si duhet te emancipohet dhe cfare nenkuptojne me termin 'civilizim' disa prej tyre.. Ne se nuk beson ne ate qe e kam thene une, ja ku e ke edhe nje fakt tjeter:


Tani,qe te tregohemi te hapur,si te civilizuar qe e mbajme veten :D,marredhenie seksuale kemi bere ,por eksperte nuk jemi.:P

Une nuk e besoj se jam gabim ne ato cfare kam thene. Edhe pse jam nje 'llaskuc' goxha i madh, sepse kam shetitur mjaft nga do.. une prap qendroj me mendimin se virgjeria eshte ajo qe ruan pastertine e brendshme dhe te jashtme te femres. Ajo eshte nje mburoj per femren, e cila simbolizon edhe moralin e saj dhe si e tille duhet te ruhet deri ne momentin qe eshte e sigurt se ka takuar personin e duhur per te kaluar pjesen e jetes se mbetur me te...


Kqyr Leke Dugagjinin junior!
Qka me ba!
Ti nga ke dal kshu kot?????

Nuro, a do qe te ta tregoj edhe kanunin e Busavates, prekoroxheve e tullareve??! Ne se do ta tregoj pa problem..!!

A e ke degju bre Nuro nje fjale te urte nga populli yne i dashtun ne viset tona qe thote: " Kur t'bohet maxhupi mu martu, e fshin b.o.then e vet me laknur!!" I duket vetja se kushedi ku mrriti si po martohet, sa edhe buken e vete e perbuze.. Mos je duke u munduar edhe ti te besh keshtu si maxhupi??!! A te tregoj se pari per ty nga ke dal, e pastaj te tregoj per veten time.. a ben??!

Ps. Ju kerkoj falje te gjitheve ne se ju kam munduar :)

Shnet

iDeA
11-05-2013, 21:51
Ne keto debate po luftohet e po luftohet e ne fund asgje s'po fitohet.

Virgjiniteti eshte ndertim pa leje, qe here do kur do, duhet te prishet :)

Tamam , sikur do ndajme Tokat dhe arat !
Ato u ndane qe pas dekjes se xhaxhit Enver , iku kooperativa .
Dhe si the ti o Lumi , na mori lumi dhe Ne , dolen Ndertimet pa leje .

Po mire kjo ,po kush ka me nerva te shkruaj te beje Poem :O se fol e fol e fol dhe asgje s“marrim vesh .

Flasim pak dhe qarte , jo shume e per lum :p si Lumi yne ``Msn``-bla-

Fiore
12-05-2013, 16:47
Gjon,se tani e pashe kete postimin tend dhe nuk kam kohe tani qe te te kthej pergjigje,pasi jam duke dale.Neser,besoj do jem e gatshme te te pergjigjem.Rilexohemi.

Gon!
12-05-2013, 17:06
Gjon,se tani e pashe kete postimin tend dhe nuk kam kohe tani qe te te kthej pergjigje,pasi jam duke dale.Neser,besoj do jem e gatshme te te pergjigjem.Rilexohemi.

Ne rregull.

Fiore
13-05-2013, 13:33
Me gjej nje paragjykim timin te lutem, a mundesh?! Cito shlire ate ne se ty te duket si 'paragjykim', e pastaj ne do e shtjellojme ate 'paragjykim' sebashku, a pajtohesh??


Ti nuk je nje femer e perdale ndoshta, por menyra e te shprehurit tend ishte e ngjashme me menyren e te shprehurit dhe justifikimit te nje femre te perdale, 'o po', vertete ashtu ishte!!

Dhe kush nuk po te respekton ty mi?! A nuk eshte respekt ky, dhe nje lloj norme demokratike qe thirret; 'liria e te shprehurit te mendimit personal', e cila te jep te drejten qe ti t'i shprehesh te gjitha keto gjera sic i ke shprehur me larte?! Madje aq e lire je sa qe ke prekur dhe ke neperkembur edhe lirine e mendimit tim!! E quan 'mendim te mykur mesjetar' ate!!! Po une si t'a quaj mendimin tend??! Nuk eshte respekt per femrat ne se i perkrah mendimet e liga te disave.. gjeja se: bej ti seks me sa t'a doj qejfi, sepse kete e kerkon civilizimi prandaj...!! Sepse ndryshe nuk mund te emancipohesh ne shoqerine e civilizuar!! -boh-!! Sic kishte thene nje njeri mire i shkolluar dhe njohes i mire i rregullave te civilizimit ; 'ne se zhveshja quhet civilizim, atehere kafshet paskan qene shume me pare me te civilizuara se njerezit!'. E une po e them; ne se liria e femres per te bere seks me sa t'ia doj qejfi eshte njera nga shenjat e civilizimit, atehere kafshet (e sidomos qenushet) paskan qene shume me pare te civilizuara se sa femrat e natyres njerezore!!


E dashur, cfare nenkupton ti me barazine gjinore me konkretisht dhe perse provon qe ta fusesh qeshtjen e virgjinitetit brenda 'rregullave' te barazise gjinore?! ne c'lloj shoqerish ti kerkon qe femra te trajtohet e barabarte, sepse ka shume lloje shoqerishe, dhe thelbi i shoqerise eshte familja ne se nuk e ke ditur!! Pastaj ke dy lloje familjesh, ate te moralshmen dhe familjen e shthurur.. Cilen nga keto dy ti e mbron dhe cilen e sulon??! Qe ta kuptosh nje here e mire, vete Zoti ose 'Nena Natyre' (pasi qe ti nuk beson ne zot) nuk e krijoi trupin tend fizik si te barabrt ne raport me nje mashkull..

Ne se deshironi qe te kopjoni vetem disa sjellje te disa kopeve kafshesh te caktuara, te cilat iu pergjigjen me pozitivisht 'ndjenjave' dhe 'hormoneve' te juaja, te cilat ne shoqerine njerezore quhen ndryshe si sjellje devijante, perse nuk provoni qe te kopjoni edhe disa sjellje te kafsheve te tjera, te cilat iu pergjigjen me pozitivisht si gjinise mashkullore, poashtu edhe asaj femerore?! Vetem ne kete menyre mund te arrihet nje lloj "barazie gjinore"..Pavarsisht asaj, pavarsisht kesaj.. aiii... leri 'pavarsishtet' pash nje Zot, deri tash mbrojte pikerisht keto femrat e perdala qe bredhin poshte e larte, e tash po deshiron te nderrosh strategji..?! Edhe une gjykoj meshkujt qe luajne shume me femrat dhe ndjenjat e tyre, por as nuk i mbroj femrat e perdala, dhe kjo mund te quhet barazi.. pra, duke gjykuar dhe kritikuar sjelljet devijante te te dyja gjinive, e jo duke mbrojtur ato!! Fiore, a ke degjuar qe thone; "Kur te kerkosh shume mbetesh pa asnje"?! Pikerisht ate me duket qe ti po e kerkon!! Si po t'a mer mendja ty, te konsumosh nje, pastaj hiq dore prej tij se s'paska dal sic ti ke menduar, konsumo te dyten, e prap hiq dore edhe prej tij se s'ishte i "duhuri" per ty, keko te tretin, te katertin, te pestin e ohohooo...!! Keshtu ke dashur te thuash ti?! Po veten a e shikon ne pasqyre ti, dhe si e vlerson personin tend?! A mendon qe edhe ti mundesh mos me qene pikerisht ajo e 'duhura' per dike?! Fiore, as nje njeri nuk eshte i kompletuar ne kete bote.. por edhe sa per te vleresuar nje person, brenda nje jave apo nje muaji mund te arrish te kuptosh ne se eshte i 'duhuri' ose jo edhe pa pasur mardhenie intime fare me te!!


Po ti, mos je pak e vjeteruar(Futja: po paragjykoj edhe une) dhe mundohesh te kopjosh (sepse te terheqin) mendesite e te rinjeve te perdale?! Ti, (qe te mos te ul nivelin tend publikisht) nuk mundesh te jesh me pak ose me shume e civilizuar se une, pavarsisht asaj se cfare them une, krahas opinionit tend te mbushur me plote e perplote me vlera jo njerezore.. Po te kishin lene ty te drejtosh organizatat qe meren rreth qeshtjes se barazise gjinore, ti paske pasur te lesh nam ane e kend ballkanit e europes mi..!!


Para se te me citosh dhe te me besh kete pyetje qe ke bere me larte, eshte dashur qe te lexosh separi ate shkrimin e pare ne hapje te temes:Cfare nenkupton ti me ate shkrimin te ngjyrosur me te kuqe tjeter pervec asaj qe kisha thene une?! Shiko edhe nje here qe ta kesh te qarte:Pra, ate pyetjen tende nuk eshte dashur te ma besh mua, por hapesit te temes..
Une nuk mund te di ne se femra eshte e virgjer apo jo pa e provuar, ose pa me treguar fare ajo mua, por keto gjera behen kur je ne lidhje dashurie me dike.. te tregon ose e zbulon vete! Mirepo ketu i gjithe muhabeti po behet rreth civilizimit dhe emancipimit te femres ne shoqeri. Si duhet te emancipohet dhe cfare nenkuptojne me termin 'civilizim' disa prej tyre.. Ne se nuk beson ne ate qe e kam thene une, ja ku e ke edhe nje fakt tjeter:Une nuk e besoj se jam gabim ne ato cfare kam thene. Edhe pse jam nje 'llaskuc' goxha i madh, sepse kam shetitur mjaft nga do.. une prap qendroj me mendimin se virgjeria eshte ajo qe ruan pastertine e brendshme dhe te jashtme te femres. Ajo eshte nje mburoj per femren, e cila simbolizon edhe moralin e saj dhe si e tille duhet te ruhet deri ne momentin qe eshte e sigurt se ka takuar personin e duhur per te kaluar pjesen e jetes se mbetur me te...
Nuro, a do qe te ta tregoj edhe kanunin e Busavates, prekoroxheve e tullareve??! Ne se do ta tregoj pa problem..!!

A e ke degju bre Nuro nje fjale te urte nga populli yne i dashtun ne viset tona qe thote: " Kur t'bohet maxhupi mu martu, e fshin b.o.then e vet me laknur!!" I duket vetja se kushedi ku mrriti si po martohet, sa edhe buken e vete e perbuze.. Mos je duke u munduar edhe ti te besh keshtu si maxhupi??!! A te tregoj se pari per ty nga ke dal, e pastaj te tregoj per veten time.. a ben??!

Ps. Ju kerkoj falje te gjitheve ne se ju kam munduar :)

Shnet

Gjon ,dje doja te jepa nje pergjige te gjate,ashtu sic ke bere dhe ti,por sot mendoj se eshte e kote.Ne ndajme shume kendeveshtrime te ndryshem mbi boten e femrave dhe raportet e tyre me meshkujt.Per ty eshte vetem bardhe e zi,per mua ekzistojne dhe ngjyra te tjera.per ty o do jesh e ndershme ,o do jesh e shthurrur,rruge te mesme nuk ka.
Nese une te dukem me mendime te perdala,me kete ma preve gjithe hovin per te kthyer nje pergjigje me te gjate.Njerezit duhet te arrijne te shohin pertej hundes se tyre dmth,jo te gjithe duhet te jene si ty ,si mua se ashtu te pelqen ty apo mua.Je i lire te mendodh c'te duash,ashtu sikurse dhe une.Me kaq i ve piken bashkebisedimit tone ne lidhje me kete teme.

I Vogli
13-05-2013, 15:45
Mu kujtua kenga " Vajzat e mbara" nga Yjet e Paniohur .

Une mendoj se vajzat nene moshen 15 vjece jan te virgjura . Mbi moshen 15 nuk Jane .

Gon!
13-05-2013, 15:58
Mu kujtua kenga " Vajzat e mbara" nga Yjet e Paniohur .

Une mendoj se vajzat nene moshen 15 vjece jan te virgjura . Mbi moshen 15 nuk Jane .

Pikerisht!

Se c'me solle ndermend edhe mua mo burr i dheut..

thirsty
13-05-2013, 16:30
Mu kujtua kenga " Vajzat e mbara" nga Yjet e Paniohur .

Une mendoj se vajzat nene moshen 15 vjece jan te virgjura . Mbi moshen 15 nuk Jane .
keto 15 vjecet qenkan grup me vete
as te virgjera
as te pa virgjera :D

I Vogli
13-05-2013, 17:09
keto 15 vjecet qenkan grup me vete
as te virgjera
as te pa virgjera :D

Lexoje mire pergjigjen . Nen 15 vjece do me then 14 vjece
Mbi 15 Vjec Jane 16-eh-

Gon!
13-05-2013, 17:12
Lexoje mire pergjigjen . Nen 15 vjece do me then 14 vjece
Mbi 15 Vjec Jane 16-eh-

Po ato qe kane fiks 15?? :D

thirsty
13-05-2013, 17:45
Lexoje mire pergjigjen . Nen 15 vjece do me then 14 vjece
Mbi 15 Vjec Jane 16-eh-

vertet?

atrevido
13-05-2013, 22:33
I duan te virgjera, pastaj i lene ose krijojne lidhje jashte martesore sepse nuk i kenaqin ne shtrat. Gjeniale!

Lumi
13-05-2013, 22:37
I duan te virgjera, pastaj i lene ose krijojne lidhje jashte martesore sepse nuk i kenaqin ne shtrat. Gjeniale!

Sa i sinqert je, e paraqet taman realitetin, hallall

Mistrece
13-05-2013, 22:39
Sa i sinqert je, e paraqet taman realitetin, hallall

Lere ironine Lumi. T'ju vije mire apo jo, kjo qe permend atrevido eshte e verteta!

Lumi
13-05-2013, 22:40
Lere ironine Lumi. T'ju vije mire apo jo, kjo qe permend atrevido eshte e verteta!

E kuptove ti cfare thashe une,vetem se e konfirmova shkrimin e tij, e nuk e thashe te kunderten.

Mistrece te pakten ti me njeh se cfare shkruaj une :)

tipi engjellor
13-05-2013, 22:43
po gjinden ...po kam mendjen me te paragjykuara mund te jene me duket se.....

thirsty
13-05-2013, 22:46
I duan te virgjera, pastaj i lene ose krijojne lidhje jashte martesore sepse nuk i kenaqin ne shtrat. Gjeniale!

nuk tradhetojne gjithmone nga pakenaqesia :p

thirsty
13-05-2013, 22:51
http://tf2.digitaljedi.com/wp-content/uploads/2008/02/bouncy21.gif

atrevido
13-05-2013, 23:00
nuk tradhetojne gjithmone nga pakenaqesia :p

Po nga pakenaqesia tradhetohet. Jo gjithmone eshte pakenaqesia seksuale shkaku doje te thoje ti, por edhe une nuk pretendoja me ate qe shkruajta te shprehja nje rregull absolut. Pakenaqesite jane te natyrave te ndryshme. Une jam i mendimit qe njeriu tradheton partnerin vetem atehere kur nuk ndjehet i plotesuar, por kjo eshte teme tjeter.

thirsty
13-05-2013, 23:54
Po nga pakenaqesia tradhetohet. Jo gjithmone eshte pakenaqesia seksuale shkaku doje te thoje ti, por edhe une nuk pretendoja me ate qe shkruajta te shprehja nje rregull absolut. Pakenaqesite jane te natyrave te ndryshme. Une jam i mendimit qe njeriu tradheton partnerin vetem atehere kur nuk ndjehet i plotesuar, por kjo eshte teme tjeter.

Keta jane njerezit normal, te thjesht. Ka raste te vecanta qe te kenaqur ne te gjitha menyrat por prape tredhetojne :p lol

SERAFIM DILO
14-05-2013, 00:12
http://tf2.digitaljedi.com/wp-content/uploads/2008/02/bouncy21.gif

Thirsty mer "dreq",nga e gjete kete....
Qeka dhe me dy menie, as nuk i hiqka e as nuk i mertheka.

thirsty
14-05-2013, 00:22
Thirsty mer "dreq",nga e gjete kete....
Qeka dhe me dy menie, as nuk i hiqka e as nuk i mertheka.

kjo fotografi i ka nja kater 4-5 vjet

heheh ne internet :p
ne nje forum te huaj lol

ARKIA
14-05-2013, 00:29
Vajza tė virgjėra, a gjenden mė?

Anatomikisht besoj se ka, ndersa psikologjikisht.....veshtire, i ka perdhunuar interneti.
Gezuar!

thirsty
14-05-2013, 00:30
Keta jane njerezit normal, te thjesht. Ka raste te vecanta qe te kenaqur ne te gjitha menyrat por prape tredhetojne :p lol

po e terheq mbrapa kete

jo per gje por sdi kujt ti them normal lol
se kush e di cfare nuk bejne njerezit ne mendjen e tyre :S

SERAFIM DILO
14-05-2013, 00:30
kjo fotografi i ka nja kater 4-5 vjet

heheh ne internet :p
ne nje forum te huaj lol

E paske gjet me vite perpara...Qeke lodh,duke kerku edhe neper forume te huja....
Ne internet futemi dhe ne,po gjejme vetem plaka,edhe as nuk dun me u zhvesh !

the admiral
14-05-2013, 01:08
Po nga pakenaqesia tradhetohet. Jo gjithmone eshte pakenaqesia seksuale shkaku doje te thoje ti, por edhe une nuk pretendoja me ate qe shkruajta te shprehja nje rregull absolut. Pakenaqesite jane te natyrave te ndryshme. Une jam i mendimit qe njeriu tradheton partnerin vetem atehere kur nuk ndjehet i plotesuar, por kjo eshte teme tjeter.

nje mashkull tradheton edhe sepse nuk nuk mundet te thoje JO.
nje mashkull qe eshte i kenaqur ne te gjithe aspektet me lidhjen qe ka, mund te tradhetoje sepse i ofrohet nje femer sexy.
ashtu si jane bere femrat sot, te kapin me zor... lol

*ARiel*
14-05-2013, 08:26
nje mashkull tradheton edhe sepse nuk nuk mundet te thoje JO.
nje mashkull qe eshte i kenaqur ne te gjithe aspektet me lidhjen qe ka, mund te tradhetoje sepse i ofrohet nje femer sexy.
ashtu si jane bere femrat sot, te kapin me zor... lol

Seriozisht e ke ti?! E thua tere krenari. Jo Admiral jo, nuk jane te gjithe meshkujt njelloj . Nje mashkull qe ka qendrim dhe karakter eshte i afte ty beje balle ketyre situatave. Nuk e mohoj se eshte me e veshtire per te nisur nga fakti se femrat jane me tunduese, ama dhe te shkoi me te paren qe i del para, apo ta marrin femrat me zor me duket budallallik.

Nete
14-05-2013, 09:12
nje mashkull tradheton edhe sepse nuk nuk mundet te thoje JO.
nje mashkull qe eshte i kenaqur ne te gjithe aspektet me lidhjen qe ka, mund te tradhetoje sepse i ofrohet nje femer sexy.
ashtu si jane bere femrat sot, te kapin me zor... lol

Tamam me ket e pershkruar mashkullin e dobet dhe pa fije karakteri -qesh-

the admiral
14-05-2013, 11:19
po seriozisht e kam... mos valle e kam gabim? normalisht nuk them 100%, por shumica.
gjithmone kam qene i mendimit qe per nga ana e moralit femra eshte superiore ndaj mashkullit. mashkulli eshte me i dobet.
mirepo kerkimi i barazise ne te gjitha aspektet, po ben qe femra te marre edhe vetite e keqija te mashkullit.
nese mashkulli i sotem, ne kete aspekt nuk ka ndonje ndryshim te madh me mashkullin e para disa dekadave, femra e sotme ka ndryshuar negativisht ne krahasim me ate te para disa dekadave per sa i perket moralit.
kete nuk e hedh poshte askush.
sot eshte shume e thjeshte te shkosh ne shtrat me nje femer.

p.s. normalisht po flas ne pergjethsi

Elina
14-05-2013, 12:26
Vajza tė virgjėra, a gjenden mė?

Sigurisht qe gjenden.Vajzat nuk lindin te zhvirgjeruara.
Ndoshta eshte ulur ndjeshem mosha e zhvirgjerimit te tyre,por jo kudo.
Ne ditet e sotme jane futur ne shkolle lende,te cilat japin njohurine e duhur ne lidhje me rreziqet qe sjell nje zhvirgjerim i parakohshem,para moshes 18 vjecare.
Pra,vajzat qe karakterizohen nga morali i shendoshe,dhe vijne nga familje te mira,e ruajne virgjerine e tyre si nje gje te shenjte,te pakten deri ne moshen 18 vjecare.

the admiral
14-05-2013, 12:45
[B]
Pra,vajzat qe karakterizohen nga morali i shendoshe,dhe vijne nga familje te mira,e ruajne virgjerine e tyre si nje gje te shenjte,te pakten deri ne moshen 18 vjecare.

por numri i vajzave te tilla eshte ulur ndjeshem.
ne perendim vajzat qe arrijne moshen 18 vjec akoma te virgjera jane specie ne rrezik zhdukjeje.

Elina
14-05-2013, 12:58
por numri i vajzave te tilla eshte ulur ndjeshem.
ne perendim vajzat qe arrijne moshen 18 vjec akoma te virgjera jane specie ne rrezik zhdukjeje.

Ndoshta.
Por ne Shqiperi,ky fenomen jo normal mund te ndodhe me shume ne Tirane ku e kane humbur kontrollin si prinderit edhe femijet.
Sepse,ne qytetet e tjera mendoj se akoma ruhet morali.(mbi 60%)
Dhe vajzat qe e humbin virgjerine nen moshen 18 vjece njihen si parja kuqe,dhe jane nga familje jo te rregullta.

Fiore
14-05-2013, 14:46
I duan te virgjera, pastaj i lene ose krijojne lidhje jashte martesore sepse nuk i kenaqin ne shtrat. Gjeniale!

Kur jane beqar hedhin vickla per nje cope cipe e pastaj prishin ose jane gati ta prishin familjen per nje femer te martuar.Kjo eshte shume e vertete.
Ej,po ti s'i ke pare kur, i gjejne te virgjera dhe behen xheloz per to ,pse ajo mund te kete punuar kamariere dikur ...:D

Gon!
14-05-2013, 14:54
Prishnu krejt se spo ma nin hiq :@

lol :D

atrevido
14-05-2013, 21:24
nje mashkull tradheton edhe sepse nuk nuk mundet te thoje JO.
nje mashkull qe eshte i kenaqur ne te gjithe aspektet me lidhjen qe ka, mund te tradhetoje sepse i ofrohet nje femer sexy.
ashtu si jane bere femrat sot, te kapin me zor... lol

Kur ndjehesh i realizuar dhe je i dashuruar s'ke sy per tjeter. Nese nuk e arrin kete status eshte e kote te martohesh. Une e kuptoj qe disa i martojne ose martohen me shume nga frika se mos mbesin beqar, por s'te detyron njeri. I ka kaluar moda ketyre gjerave.

Fiore
14-05-2013, 21:28
Kur ndjehesh i realizuar dhe je i dashuruar s'ke sy per tjeter. Nese nuk e arrin kete status eshte e kote te martohesh. Une e kuptoj qe disa i martojne ose martohen me shume nga frika se mos mbesin beqar, por s'te detyron njeri. I ka kaluar moda ketyre gjerave.

Sa dallohesh ti qe je beqar``fumato`` te gjithe beqaret besojne te dashuria e perjetshme,te te qenurit te realizuar perjetsisht,e kisha llafin.Fajin e kane filmat qe mbarojne me 'happy end'-gezuar-

the admiral
14-05-2013, 21:39
Kur ndjehesh i realizuar dhe je i dashuruar s'ke sy per tjeter. Nese nuk e arrin kete status eshte e kote te martohesh. Une e kuptoj qe disa i martojne ose martohen me shume nga frika se mos mbesin beqar, por s'te detyron njeri. I ka kaluar moda ketyre gjerave.

haha. sa romantik qenke ore atrevido. mos shikon gje telenovela?
une kam qene i dashuruar, por nese kalonte ndonje femer sexy aty, nje shikim nuk rrija pa ia hedhur.
per nje mashkull eshte shume me e veshtire se per nje femer te thoje JO.
p.s. martesa? me mire te mos diskutojme fare per kete, pasi per mua eshte vetem nje cope leter.

drague
14-05-2013, 21:41
haha.
une kam qene i dashuruar, por nese kalonte ndonje femer sexy aty, nuk nje shikim nuk rrija pa ia hedhur.
per nje mashkull eshte shume me e veshtire se per nje femer te thoje JO.
p.s. martesa? me mire te mos diskutojme fare per kete, pasi per mua eshte vetem nje cope leter.

kur shkojm ne Tirone gruja me thote ;kujdes qafen burr

the admiral
14-05-2013, 21:44
kur shkojm ne Tirone gruja me thote ;kujdes qafen burr
e po nuk ndjehesh i realizuar atehere. -jo-
hahahaha.

atrevido
14-05-2013, 22:01
Sa dallohesh ti qe je beqar``fumato`` te gjithe beqaret besojne te dashuria e perjetshme,te te qenurit te realizuar perjetsisht,e kisha llafin.Fajin e kane filmat qe mbarojne me 'happy end'-gezuar-

Ndersa ti dallohesh qe te paska martuar lagja me shkes.


haha. sa romantik qenke ore atrevido. mos shikon gje telenovela?
une kam qene i dashuruar, por nese kalonte ndonje femer sexy aty, nje shikim nuk rrija pa ia hedhur.
per nje mashkull eshte shume me e veshtire se per nje femer te thoje JO.
p.s. martesa? me mire te mos diskutojme fare per kete, pasi per mua eshte vetem nje cope leter.

Nuk eshte ēeshtje romantizmi admiralo, se pike s'pari s'me pelqejne keto "izmat" dhe se dyti eshte thjeshte nje ēeshtje perceptimi te ndryshem qe kemi per dashurine. Nese dashuria eshte ajo qe thua ti, pra qe kur s'e ka mendjen e dashura ti gjuan pjeshkat nga ana tjeter apo kur te te vij rasti, atehere une paskam qene i dashruar nja 50 here deri tani dhe s'e paskam ditur.

drague
14-05-2013, 22:05
e po nuk ndjehesh i realizuar atehere. -jo-
hahahaha.

aty realizohesh mer naqe-hihi-

Fiore
14-05-2013, 22:08
[QUOTE=atrevido;357056]Ndersa ti dallohesh qe te paska martuar lagja me shkes.O djalosh,besnikeria nuk eshte rezultat dashurie me shume se ceshtje karakteri,pergjegjesie .
Te ishte ceshtje dashurie,s'kish ngele rob zoti pa tradhtuar ne kete bote.
Do martohesh dhe do (m)e kuptosh.;))

drague
14-05-2013, 22:13
[QUOTE=atrevido;357056]Ndersa ti dallohesh qe te paska martuar lagja me shkes.O djalosh,besnikeria nuk eshte rezultat dashurie me shume se ceshtje karakteri,pergjegjesie .
Te ishte ceshtje dashurie,s'kish ngele rob zoti pa tradhtuar ne kete bote.
Do martohesh dhe do (m)e kuptosh.;))

curiosity killed the cat
sa vjec je ti moj perėndeshe?

Fiore
14-05-2013, 22:17
[QUOTE=Fiore;357064]

curiosity killed the cat
sa vjec je ti moj perėndeshe?

Mjaftueshem, trenta

the admiral
14-05-2013, 22:25
Nuk eshte ēeshtje romantizmi admiralo, se pike s'pari s'me pelqejne keto "izmat" dhe se dyti eshte thjeshte nje ēeshtje perceptimi te ndryshem qe kemi per dashurine. Nese dashuria eshte ajo qe thua ti, pra qe kur s'e ka mendjen e dashura ti gjuan pjeshkat nga ana tjeter apo kur te te vij rasti, atehere une paskam qene i dashruar nja 50 here deri tani dhe s'e paskam ditur.

nese ti je i dashuruar, prane teje kalon nje femer super sexy dhe ti nuk i hedh asnje veshtrim, une nuk di c'te them.
jo per gje, por nuk e konceptoj nje gje te tille.
nese me ndodh mua nje dite (shpresoj qe jo) qe te me kaloje afer nje gje e tille dhe une mos ta shikoj, do preokupohem seriozisht.
http://cdn2.holytaco.com/wp-content/uploads/images/2010/11/suelyn_medeiros_hot_girl_behind.jpg

aty realizohesh mer naqe-hihi-
realizohesh dot aty me siper ti drague?

atrevido
14-05-2013, 22:27
Ndersa ti dallohesh qe te paska martuar lagja me shkes.

O djalosh,besnikeria nuk eshte rezultat dashurie me shume se ceshtje karakteri,pergjegjesie .
Te ishte ceshtje dashurie,s'kish ngele rob zoti pa tradhtuar ne kete bote.
Do martohesh dhe do (m)e kuptosh.;))

Me behet qefi per leksionet qe po me jep, tregojne edhe modestine tende...

Martesen nuk e kam te dobishme apo te nevojshme, ndryshe nga ē'mund ta kesh ti. Nese realizohet ajo situate qe une kam pershkruar me siper, pra qe une te arrij nje status ne te cilin te ndjehem i plotesuar nga ēdo ane, ok, ndryshe do vazhdoj te bej ate qe bej tani, qef!

Fiore
14-05-2013, 22:28
nese ti je i dashuruar, prane teje kalon nje femer super sexy dhe ti nuk i hedh asnje veshtrim, une nuk di c'te them.
jo per gje, por nuk e konceptoj nje gje te tille.
nese me ndodh mua nje dite (shpresoj qe jo) qe te me kaloje afer nje gje e tille dhe une mos ta shikoj, do preokupohem seriozisht.
http://cdn2.holytaco.com/wp-content/uploads/images/2010/11/suelyn_medeiros_hot_girl_behind.jpg

Mos u shqeteso! sa shance ka te ndeshesh nje femer te tille ne rruge?
Asnje.kush i le keto lloj te shkelin ne toke,ore ...:d enderro :d s'ka rruge tjeter:d vetem enderro:d

Fiore
14-05-2013, 22:29
Me behet qefi per leksionet qe po me jep, tregojne edhe modestine tende...

Martesen nuk e kam te dobishme apo te nevojshme, ndryshe nga ē'mund ta kesh ti. Nese realizohet ajo situate qe une kam pershkruar me siper, pra qe une te arrij nje status ne te cilin te ndjehem i plotesuar nga ēdo ane, ok, ndryshe do vazhdoj te bej ate qe bej tani, qef!

ok,ta uroj vertet.
te mos keqkuptohemi,jam shume e re per te thene qe nuk e dua burrin,megjithate, ca gjera kuptohen dhe pa pas pervoje personale.

atrevido
14-05-2013, 22:31
nese ti je i dashuruar, prane teje kalon nje femer super sexy dhe ti nuk i hedh asnje veshtrim, une nuk di c'te them.
jo per gje, por nuk e konceptoj nje gje te tille.
nese me ndodh mua nje dite (shpresoj qe jo) qe te me kaloje afer nje gje e tille dhe une mos ta shikoj, do preokupohem seriozisht.


Tani mos te ngaterrojme te qenit te dashuruar me te qenit gay, apo prift i devote. Syte jane bere per te veshtruar, asnje s'kritikoi kete aspekt. Por nga veshtrimi ne tradheti, per te cilen ne po diskutonim, ka nje diference shume te madhe.

the admiral
14-05-2013, 22:34
Mos u shqeteso! sa shance ka te ndeshesh nje femer te tille ne rruge?
Asnje.kush i le keto lloj te shkelin ne toke,ore ...:d enderro :d s'ka rruge tjeter:d vetem enderro:d
i ndesh i ndesh. madje te veshura si ajo ne foto.
per fat te mire kam pare e shoh plot femra te tilla.
njoh plot modele me by**e te bukur e tru sa nje lajthi ;))
Tani mos te ngaterrojme te qenit te dashuruar me te qenit gay, apo prift i devote. Syte jane bere per te veshtruar, asnje s'kritikoi kete aspekt. Por nga veshtrimi ne tradheti, per te cilen ne po diskutonim, ka nje diference shume te madhe.

po sikur te te vinte ajo ne foto e te te kerkonte nje nate xxx?
do ishe i zoti ti si mashkull t'i thoje: "JO, kam te dashuren ne shtepi"?
dragoi dhe une patjeter qe do i thonim keshtu. lol

atrevido
14-05-2013, 22:36
ok,ta uroj vertet.
te mos keqkuptohemi,jam shume e re per te thene qe nuk e dua burrin,megjithate, ca gjera kuptohen dhe pa pas pervoje personale.

Tani mos u terhiq nga ato cfare the me pare, se ti po na jipje leksione fale eksperiences tende personale. Madje po perforcoje tezin tend duke me pershkruar si nje beqar te devijuar nga filmat me "happy ending". Te kishe patur ndoshta ndonje paraqitje te bukur, kushedi mund edhe te kisha "gjuajtur", si beqar qe jam...

Fiore
14-05-2013, 22:38
i ndesh i ndesh. madje te veshura si ajo ne foto.
per fat te mire kam pare e shoh plot femra te tilla.
njoh plot modele me by**e te bukur e tru sa nje lajthi ;))

Po keto qe thua ti nuk jane te rrezikshme per martesen tende.Imagjino se sa mund te zgjaste lidhja me nje trulajthi.:P
Ruhu nga ato qe kane trurin cik me te madh se lajthia,se ato te bejne gjemen.:D

the admiral
14-05-2013, 22:39
Po keto qe thua ti nuk jane te rrezikshme per martesen tende.Imagjino se sa mund te zgjaste lidhja me nje trulajthi.:P
Ruhu nga ato qe kane trurin cik me te madh se lajthia,se ato te bejne gjemen.:D

atyre u rri larg une. `dance`

atrevido
14-05-2013, 22:43
po sikur te te vinte ajo ne foto e te te kerkonte nje nate xxx?
do ishe i zoti ti si mashkull t'i thoje: "JO, kam te dashuren ne shtepi"?
dragoi dhe une patjeter qe do i thonim keshtu. lol

Po tani shyqyr zotit jam beqar daku. Do i thoja bujrum, po ndonje shoqe a e ke me vete. -call me-

Fiore
14-05-2013, 22:44
Tani mos u terhiq nga ato cfare the me pare, se ti po na jipje leksione fale eksperiences tende personale. Madje po perforcoje tezin tend duke me pershkruar si nje beqar te devijuar nga filmat me "happy ending". Te kishe patur ndoshta ndonje paraqitje te bukur, kushedi mund edhe te kisha "gjuajtur", si beqar qe jam...

Ej,Zot, me ju eshte gjynah te besh debat;kur flet ne pergjithesi,ta merrni personale dhe anasjelltas.S'di robi qysh te flasi.E kam thene shume here ,flas ne pergjithesi,ne parim,ndonese,nuk i ndryshoj asgje asaj qe kam thene. E bera kete shtesen te ky postimi i dyte ,se e di qe ju i merrni tulle fjalet ,sic jane,s'dini te shikoni me thelle.S'doja te mendonit se une po bej hatane ketej.;))
Jam e hapur ne te shprehur,por ne jeten reale jam parimore,besnike.prandaj eshte e kote te me beni moral.E ku,ne virtualitet.:P

atrevido
14-05-2013, 22:51
Ej,Zot, me ju eshte gjynah te besh debat;kur flet ne pergjithesi,ta merrni personale dhe anasjelltas.S'di robi qysh te flasi.E kam thene shume here ,flas ne pergjithesi,ne parim,ndonese,nuk i ndryshoj asgje asaj qe kam thene. E bera kete shtesen te ky postimi i dyte ,se e di qe ju i merrni tulle fjalet ,sic jane,s'dini te shikoni me thelle.S'doja te mendonit se une po bej hatane ketej.;))
Jam e hapur ne te shprehur,por ne jeten reale jam parimore,besnike.prandaj eshte e kote te me beni moral.E ku,ne virtualitet.:P

Tani te me drejtohesh edhe me "Zot" me duket pak e ekzagjeruar, kuptoj pershtypjet e mira qe mund te te kem bere. :D

Me duket se po terhiqesh nga ato qe the. Ti po flisje nga nje pozite ndryshe nga e imja, perderisa po me thoje me pak fjale "ti je beqar s'mer vesh, por kur te jesh ne situaten time(pra te martohesh), atehere do ta kuptosh". Eshte nje fjale e urte shqip, por pak e ndyre, qe thote: "o fol e mba, ose ... e ha". -bla-

Fiore
14-05-2013, 22:56
Tani te me drejtohesh edhe me "Zot" me duket pak e ekzagjeruar, kuptoj pershtypjet e mira qe mund te te kem bere. :D

Me duket se po terhiqesh nga ato qe the. Ti po flisje nga nje pozite ndryshe nga e imja, perderisa po me thoje me pak fjale "ti je beqar s'mer vesh, por kur te jesh ne situaten time(pra te martohesh), atehere do ta kuptosh". Eshte nje fjale e urte shqip, por pak e ndyre, qe thote: "o fol e mba, ose ... e ha". -bla-

po pra,e i qendroj akoma asaj qe thashe dhe ndryshe nga une qe bej gam-gam kot,ti ke per ta tradhetuar gruan ne rastin e pare qe do te jepet.Me 100 % kjo,pa shaka."qesh" Megjithate,na ngelet vetem te presim qe ti te martohesh qe te bindesh ti,jo une,pasi ta kesh bere mekatin e pare`lol`

Gon!
14-05-2013, 22:59
po pra,e i qendroj akoma asaj qe thashe dhe ndryshe nga une qe bej gam-gam kot,ti ke per ta tradhetuar gruan ne rastin e pare qe do te jepet.Me 100 % kjo,pa shaka."qesh" Megjithate,na ngelet vetem te presim qe ti te martohesh qe te bindesh ti,jo une,pasi ta kesh bere mekatin e pare`lol`

Mendon se njeh mire natyren e mashkullit ti?!

Fiore
14-05-2013, 23:00
Mendon se njeh mire natyren e mashkullit ti?!

Mire,jo
disi,po

Gon!
14-05-2013, 23:07
Mendon se njeh mire natyren e mashkullit ti?!

Mire,jo
disi,po

Po a? Po ketu poshte cfare the?:

ti ke per ta tradhetuar gruan ne rastin e pare qe do te jepet.Me 100 % kjo,pa shaka.Me fal se ndoshta po tregohem edhe i vrazhde me ty, por ti po me detyron se cdo gje qe e pshtyne, menjehere kthehesh edhe e lepine?!

Nuk mund t'a quash debat kete kur ti shkruan vec 'hallabatana' dhe nuk qendrojne askund fjalet qe ti i flet. Mos bjere ne kontradikta me vete fjalet e tua e dashur..

atrevido
14-05-2013, 23:09
po pra,e i qendroj akoma asaj qe thashe dhe ndryshe nga une qe bej gam-gam kot,ti ke per ta tradhetuar gruan ne rastin e pare qe do te jepet.Me 100 % kjo,pa shaka."qesh" Megjithate,na ngelet vetem te presim qe ti te martohesh qe te bindesh ti,jo une,pasi ta kesh bere mekatin e pare`lol`

Ti qenke pak si Dr Jekyll and Mr Hyde, me personalitet te dyfishte, ne ēdo postim ndryshonke opinion ne lidhje me bashkebiseduesin. Njehere me the qe idealizoj dashurine, ndersa tani me ktheve ne pusht. Qe sot e tutje do te therras "Fiore & Ferra", edhe te lutem na thuaj kur flet fiore dhe kur ferra. `rritu`

p.s mund te isha pergjigjur vetem duke cituar nga postimi jot "bej gam gam kot", por s'jam aq i keq.

Fiore
14-05-2013, 23:09
Me fal se ndoshta po tregohem edhe i vrazhde me ty, por ti po me detyron se cdo gje qe e pshtyne, menjehere kthehesh edhe e lepine?!Nuk mund t'a quash debat kete kur ti shkruan vec 'hallabatana' dhe nuk qendrojne askund fjhalet e tuaja pastaj. Mos bjere ne kontradikta me vete fjalet e tua e dashur..

seriozisht e ke ?
Po e permbaj shume veten dhe s'po flas fare.

Fiore
14-05-2013, 23:14
Ti qenke pak si Dr Jekyll and Mr Hyde, me personalitet te dyfishte, ne ēdo postim ndryshonke opinion ne lidhje me bashkebiseduesin. Njehere me the qe idealizoj dashurine, ndersa tani me ktheve ne pusht. Qe sot e tutje do te therras "Fiore & Ferra", edhe te lutem na thuaj kur flet fiore dhe kur ferra. `rritu`

p.s mund te isha pergjigjur vetem duke cituar nga postimi jot "bej gam gam kot", por s'jam aq i keq.

Po nga halli e kam .Ngela duke i bere shtojca cdo komenti qe bej,se helbete,jeni shume moralista e parimore ju,ta ngjisni vulen 'e perdale'vetem me nje koment ,dhe me duhet t'ju pershtatem per kete qellim.Por, e shoh qe po e humbas durimin.Nuk shtyhet debati duke kafshuar buzen tere kohen.

Gon!
14-05-2013, 23:18
seriozisht e ke ?
Po e permbaj shume veten dhe s'po flas fare.

Jo, mos e permbaj veten fare, shprehu lirisht, por ta dish qe e kam per te miren tende kur te flas keshtu. Kupto, ti po e merr nje qendrim dhe po e shpreh ne forum, por ne diskutim e siper, ti po kthehesh edhe po e hedh poshte vete ate qendrimin tend qe ti ke dhene me pare..

;)

Gon!
14-05-2013, 23:20
Nuk shtyhet debati duke kafshuar buzen tere kohen.

Hahaha.. ketu je shprehur me sinceritet te plote lol :D

Mos kafsho buzen, por permbaju tezes tende, kaq.

atrevido
14-05-2013, 23:30
Nuk shtyhet debati duke kafshuar buzen tere kohen.

Kshu? :rolleyes:

http://www.stelian.it/Contents/Images/ModellamentoLabbraFotoTrattamento.jpg

the admiral
14-05-2013, 23:41
Kshu? :rolleyes:

http://www.stelian.it/Contents/Images/ModellamentoLabbraFotoTrattamento.jpg

jo. keshtu. nuk tha gje buzen e kujt po kafshon.
apo jo fiorellino?
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lth4s02fYm1r0gvcyo1_500.png