PDA

View Full Version : Si ta besh per vete nje femer...?


ARIS
05-02-2010, 20:35
1. Mbushe me komplimente
2. Respektoje
3. Trajtoje me nder
4. Perkedhele
5. Puthe me pasion
6. Perkedhele perseri
7. Dashuroje me cdo gje tenden
8. Degjoje me kujdes
9. Pickoje i cike
10. Ngushelloje
11. Mbroje
12. Shtrengoje rreth vetes
13. Sill boten mbrapsh per ta mbajt afer teje
14. Harxho lek per te
15. Mbushi gjithmone goten me vere
16. Mbuloje me dhurata
17. Beje te ndjehet gjithmone e sigurte
18. Preokupoju per te
19. Rriji afer
20. Mbeshtete gjithmone
21. Shko deri ne fund te botes per ate
SI TE BESH PER VETE NJE MASHKULL

1. Zhveshju lakuriq

kukulla
07-02-2010, 11:55
ta duash ta mbrosh ta respektosh ta puthesh pa pushim dhe ta bickosh icik lol

lediooo
07-02-2010, 12:23
futi llapen dhe ......

Jolene
07-02-2010, 12:29
1) Te mos e genjesh kurr.
2) Ta rrespektosh.
3) Komplimente te bukura the te verteta.

Pure_Gold
07-02-2010, 12:58
Keto i plotesoj une por skam lek keshtu qe skam shpresa :(

Jolene
07-02-2010, 13:01
_Cut_Boy_I_Vetmuar_
Te kesh kto tjerat je ne rregull.
Lekun se han as qeni ;)

EDI_IT
07-02-2010, 21:57
mjafton ta rrespektosh te tregohesh i sinqerte , edhe noi kompliment te bukur :)

Alb_LoVeR
07-02-2010, 23:34
Cuna dejoni mua se kot sjam LoVeR femrat i duan vete genjeshtrat ;) Sa me shume ti shtysh aq me shume te ngjisin . Po i ngele mbapa thone ome se kte ne thes e kemi hajde kapim viktimen e rradhes . Asnje here nuk duhet ti besh te ditur nje femre ose ti ikin jarget duhet te jesh edhe ti icik krenar ;) Per me shume info sesi te beni per vete nje femer me dergoni pm Flm all :p

Alien
08-02-2010, 01:00
po se pate xhepin plot se bo dot :P

Pure_Gold
08-02-2010, 22:08
He pra Alien foli pak foli. Ore nqs ske lek as shpirti as zemren se hap dot per te fol edhe per tu shprehur ndaj eshte e kote zbahet vajza per vete nqs ske lek :S :(

God'o
08-02-2010, 22:23
Per rendere felice una donna l'uomo deve:essere amico
compagno
amante
fratello
padre
maestro
educatore
cuoco
carpentiere
idraulico
meccanico
decoratore d'interni
stilista
sessuologo
ginecologo/ostetrico
psicologo
psichiatra
terapeuta
audace
organizzato
buon padre
molto pulito
simpatico
atletico
affettuoso
attento
cavaliere
intelligente
fantasioso
creativo
dolce
forte
comprensivo
tollerante
prudente
ambizioso
capace
coraggioso
deciso
affidabile
rispettoso
appassionato
complimentoso
uno che ama far compere
uno che non fa problemi
molto ricco
non un peso
uno che non guarda le altre

ALLO STESSO TEMPO DEVE FARE ATTENZIONE A:

non essere geloso, ma nemmeno disinteressato andar d'accordo con la sua famiglia, ma non dedicarle pił tempo che a lei darle il suo spazio, ma mostrarsi preoccupato per dove va INOLTRE E' MOLTO IMPORTANTE: Non dimenticare le date di: - anniversario (nozze, fidanzamento, primo incontro...) - laurea - onomastico -
mestruazioni. Purtroppo anche osservare perfettamente queste istruzioni non vi dą la garanzia al 100% della sua felicitą, perché lei potrebbe sentirsi sommersa da una vita di soffocante perfezione e fuggire con il primo
"figlio-di-buona-donna-bohemien-ubriaco-e-gran-viveur" che incontra...
Dev'essere per questo che Dio (bontą sua...) disse: "Amala!". Ma non dissemai :"Comprendila!!!!!!!!!!"


Pertoj ta perkthej.........ky quhet MISION I PAMUNDUR-paqe- :D

Jolene
08-02-2010, 22:32
God'o Perkthe Marjet :S

God'o
08-02-2010, 22:40
Mjafton te dish te luash lojen dhe topin ta lesh gjithmon ne fushen e saj.:D
Femra verbohet nga gjera qe shkelqejne por jo me do e mos duhet te jet gje e shtrenjte:D

Beaute
09-02-2010, 00:13
ke pa ti qe edhe kur te acaron kaiher e don me shum...jo per gjo po mka ndodh saher..dmth pasi pajtohem e dua akoma me shum :D

God'o
09-02-2010, 00:22
Tani na i shpjego icik me mire se na bere konfuz se dhe nick name spo e marrim vesh:D Jo per gje por tema eshte si te besh nje femer pervete :P

endrilejladesign
11-02-2010, 21:51
futi llapen dhe ......
hahahahahahha

endrilejladesign
11-02-2010, 21:55
ke pa ti qe edhe kur te acaron kaiher e don me shum...jo per gjo po mka ndodh saher..dmth pasi pajtohem e dua akoma me shum :D


kjo mka ndodh dhe mu shum here ... dhe eshte e vertete ,me shume e kam dasht qelbsiren :D...nejse qelbsesira tani iku ... tani kam ngel me nje ndyrsire qe po ma heq trurin fare :D

Beaute
11-02-2010, 21:56
God 'o kush te shpjegoj me cun..ver nick te personit lol

sa per temen...po sqe zjarr vallahi ste njit jo..tlodhet sa te det :p

Beaute
11-02-2010, 21:56
kjo mka ndodh dhe mu shum here ... dhe eshte e vertete ,me shume e kam dasht qelbsiren :D...nejse qelbsesira tani iku ... tani kam ngel me nje ndyrsire qe po ma heq trurin fare :D

Tani un qe flas sflas kot me ;) flas me fakte e experienc :p

T3chn1cal
11-02-2010, 22:01
athere ka shum e shum rrug dhe varet nga tipi femres :

duhet te jesh i embel
te jesh degjues i mir
ta shikosh ne sy kur flet
pak don zhuan
i thjesht
i kohes
jo tema lufte
kaq per tani por ka prap :)

endrilejladesign
11-02-2010, 22:01
Tani un qe flas sflas kot me ;) flas me fakte e experienc :p

mir ben ...gjithsesi une u bazova thjesht tek fjalet e tua sepse per me shume nuk te njoh aspak ,kshuqe sta di eksperiencen .

gjithsesi meqe thua se paske fakte dhe eksperience jemi q jemi tek kjo teme ..nga trego nei gje interesante me shume . kshu mbase ne te tjeret (flas per pjesen qe ka me pak eksperience) ..ne te tjeter mbase mesojme ndonje gje me shume ...(te pakten per momentin ...teorikisht) :)

Beaute
11-02-2010, 22:02
athere ka shum e shum rrug dhe varet nga tipi femres :

duhet te jesh i embel
te jesh degjues i mir
ta shikosh ne sy kur flet
pak don zhuan
i thjesht
i kohes
jo tema lufte
kaq per tani por ka prap :)

ti vlen ...lol..
po e ke mir lufta vazhdon ;)

Beaute
11-02-2010, 22:03
Endri llogjike as me njef as te njof..jan postimet qe flasin ;)

endrilejladesign
11-02-2010, 22:04
athere ka shum e shum rrug dhe varet nga tipi femres :

duhet te jesh i embel
te jesh degjues i mir
ta shikosh ne sy kur flet
pak don zhuan
i thjesht
i kohes
jo tema lufte
kaq per tani por ka prap :)

daku jam shume dakort me ty ...un do shtoja se femrat e adhurojn akoma e me shume mashkullin kur ai ndjen shum muziken dhe sidomos kur leviz mir ne piste . pastaj lloji i muzikes varet nga gusto qe ka femra ...por qe e kam ven re kte gje e kam vene . femrat te bejne scanim total te trupit kur ti si mashkull je duke kercyer ...jane te tmershme fare

Beaute
11-02-2010, 22:09
/me iken per pak len zjarmat te shprehen...dhe ben gati naj sulm :p si tinez lol

T3chn1cal
11-02-2010, 22:11
endrilejladesign jo cdo takim esht ne club apo ne disco .... zakonisht takimet realizohen ne lokale dhe qendra vemendjes nuk esht tek levizja e trupit por perkushtimi qe i dhuron dhe dhe qe ktu nis fjala afrimitet ... pra duhet te jesh i zoti ne takimin e lokalit qe te kalosh ne disco

endrilejladesign
11-02-2010, 22:15
Endri llogjike as me njef as te njof..jan postimet qe flasin ;)


po mir pra mir ...tani une thjesht isha kurioz ...ti nga eksperiencat e tua qe ke ...ndonje keshille sugjerim ose nei mendim ke per tna dhene lidhur me temen ? :)

endrilejladesign
11-02-2010, 22:19
endrilejladesign jo cdo takim esht ne club apo ne disco .... zakonisht takimet realizohen ne lokale dhe qendra vemendjes nuk esht tek levizja e trupit por perkushtimi qe i dhuron dhe dhe qe ktu nis fjala afrimitet ... pra duhet te jesh i zoti ne takimin e lokalit qe te kalosh ne disco


shum shum e drejt shoku ...nejse une pikerisht ju referova asaj fazes qe vjen pasi ke kaluar njehere nga lokali :)
ajo qe thu ti eshte e vertete . pastaj ...femra e vertete e jetes nuk njifet ne disco !!!!(flas ne te shuuuumten e rasteve...dhe kjo eshte llogjike ...edhe pse ka dhe raste te vecanta dhe koincidenca te forta)

T3chn1cal
11-02-2010, 22:30
hahahaha vec per ne disco nuk e kam fare problem .... kam punu barmen dhe ja di shum mir pijeve .... e di un se ca i jap me pi dhe nuk e ka me mendjen tek levizjet e trupit :P

Beaute
11-02-2010, 22:46
po mir pra mir ...tani une thjesht isha kurioz ...ti nga eksperiencat e tua qe ke ...ndonje keshille sugjerim ose nei mendim ke per tna dhene lidhur me temen ? :)

Tani me natyren qe jam dhe qe jam..un e dua tjet Don Zhuan se vetem 1i till ma mbledh..dmth tket qen me perpara se tjet me mua..
tket karakter te forte ..pse jo dhe xheloz...po jo i semur ..
i frenuar...dmth jo bla bla bla ter diten
Mbi tgjitha te dij tme vej ne vendin qe me takon ;)

endrilejladesign
11-02-2010, 23:26
Tani me natyren qe jam dhe qe jam..un e dua tjet Don Zhuan se vetem 1i till ma mbledh..dmth tket qen me perpara se tjet me mua..
tket karakter te forte ..pse jo dhe xheloz...po jo i semur ..
i frenuar...dmth jo bla bla bla ter diten
Mbi tgjitha te dij tme vej ne vendin qe me takon ;)

mmmmmmmm :) mir mir mir shshshsh miiir

WALCHIRIA
17-02-2011, 16:59
Per rendere felice una donna l'uomo deve:essere amico
compagno
amante
fratello
padre
maestro
educatore
cuoco
carpentiere
idraulico
meccanico
decoratore d'interni
stilista
sessuologo
ginecologo/ostetrico
psicologo
psichiatra
terapeuta
audace
organizzato
buon padre
molto pulito
simpatico
atletico
affettuoso
attento
cavaliere
intelligente
fantasioso
creativo
dolce
forte
comprensivo
tollerante
prudente
ambizioso
capace
coraggioso
deciso
affidabile
rispettoso
appassionato
complimentoso
uno che ama far compere
uno che non fa problemi
molto ricco
non un peso
uno che non guarda le altre

ALLO STESSO TEMPO DEVE FARE ATTENZIONE A:

non essere geloso, ma nemmeno disinteressato andar d'accordo con la sua famiglia, ma non dedicarle pił tempo che a lei darle il suo spazio, ma mostrarsi preoccupato per dove va INOLTRE E' MOLTO IMPORTANTE: Non dimenticare le date di: - anniversario (nozze, fidanzamento, primo incontro...) - laurea - onomastico -
mestruazioni. Purtroppo anche osservare perfettamente queste istruzioni non vi dą la garanzia al 100% della sua felicitą, perché lei potrebbe sentirsi sommersa da una vita di soffocante perfezione e fuggire con il primo
"figlio-di-buona-donna-bohemien-ubriaco-e-gran-viveur" che incontra...
Dev'essere per questo che Dio (bontą sua...) disse: "Amala!". Ma non dissemai :"Comprendila!!!!!!!!!!"


Pertoj ta perkthej.........ky quhet MISION I PAMUNDUR-paqe- :D

Vetem nje mashkull qe e ka verberuar dashuria per nje femer mund te jete i till .
Eshte specie ne zhdukje ;)..

mary
17-02-2011, 19:05
nuk egziston nje lloj ligji si te besh pervete nje femer. nese dikush nuk te terheq , cfardo te beje nuk ka per te na terhequr gjithsesi..
mgjth rolin kryesor e luajne hormonet :)

Regina
17-02-2011, 20:33
Nese ke nevoje per nje lidhje serioze trajtoje ashtu sic i ka hije femres, tregohu ashtu sic je.
Nese e do per te kaluar kohen no comment!!!!!

alem_de
17-02-2011, 21:07
:o:o:o:o

mary
17-02-2011, 21:33
Per rendere felice una donna l'uomo deve:essere amico
compagno
amante
fratello
padre
maestro
educatore
cuoco
carpentiere
idraulico
meccanico
decoratore d'interni
stilista
sessuologo
ginecologo/ostetrico
psicologo
psichiatra
terapeuta
audace
organizzato
buon padre
molto pulito
simpatico
atletico
affettuoso
attento
cavaliere
intelligente
fantasioso
creativo
dolce
forte
comprensivo
tollerante
prudente
ambizioso
capace
coraggioso
deciso
affidabile
rispettoso
appassionato
complimentoso
uno che ama far compere
uno che non fa problemi
molto ricco
non un peso
uno che non guarda le altre

ALLO STESSO TEMPO DEVE FARE ATTENZIONE A:

non essere geloso, ma nemmeno disinteressato andar d'accordo con la sua famiglia, ma non dedicarle pił tempo che a lei darle il suo spazio, ma mostrarsi preoccupato per dove va INOLTRE E' MOLTO IMPORTANTE: Non dimenticare le date di: - anniversario (nozze, fidanzamento, primo incontro...) - laurea - onomastico -
mestruazioni. Purtroppo anche osservare perfettamente queste istruzioni non vi dą la garanzia al 100% della sua felicitą, perché lei potrebbe sentirsi sommersa da una vita di soffocante perfezione e fuggire con il primo
"figlio-di-buona-donna-bohemien-ubriaco-e-gran-viveur" che incontra...
Dev'essere per questo che Dio (bontą sua...) disse: "Amala!". Ma non dissemai :"Comprendila!!!!!!!!!!"


Pertoj ta perkthej.........ky quhet MISION I PAMUNDUR-paqe- :D

mashkull perfekt dmth :) femrat gjithmone deshirojme mashkullin e pershkruar me lart por pastaj dashurohen gjithmone me te kunderten e perfeksionit

PuffetiNa
17-02-2011, 21:38
nje te shkelem syrin ....;))

USA NR1
17-02-2011, 21:40
nje te shkelem syrin ....;))

edhe une deshta te thom keshtu keto larte paskan filluar me shkru poezia:d

MiM@
17-02-2011, 22:02
haha ...po ēar poezi pra....nje shikim aty , nje shkelje syni dhe puf, ne thes hahahaha

alem_de
17-02-2011, 22:14
Oj Mim,na trego neve qe nuk dime, se si ta bejme per vehte nje femer.Ti e din se cfar duhet me bere,na trgo.

HELEN OF TROY
17-02-2011, 22:17
hmmmm
ska mundesi kete teme ta kete haour nje mashkull
ju ini shume te zgjuar edhe nese doni dini me mire se ne si mund ta behs per vete nje femer
per mendimin tim nese femres i jep gishtin te fluturoj shpatulla;)

PuffetiNa
17-02-2011, 22:18
Alem si perhere te pare thuaj sa e ke oren ..? haha shaka bej :)

alem_de
17-02-2011, 22:20
Oj Helena,si te duash te me ndihosh me trego se si duhet me u sjelle me nje femer shqipetare.Ne se ke turp me trego ne mp.hahahaha.Une i shkreti nuk kam experience me shqipetarkat.

alem_de
17-02-2011, 22:21
Alem si perhere te pare thuaj sa e ke oren ..? haha shaka bej :)

Hahahaha, me thot ora eshte 5 e pastaj ?????????????;))

PuffetiNa
17-02-2011, 22:23
pastaj thuaj Zogu si thua ke kohe te ikim per kafe ...deri sa te vjen koha e busit haha

alem_de
17-02-2011, 22:26
Me autobus ka 15 vjet qe nuk kam ec.Tjeter variante te lutem...hahaha ( une e dija qe ne Shkoder thone .Ku je moj ta marrsha)

HELEN OF TROY
17-02-2011, 22:27
Oj Helena,si te duash te me ndihosh me trego se si duhet me u sjelle me nje femer shqipetare.Ne se ke turp me trego ne mp.hahahaha.Une i shkreti nuk kam experience me shqipetarkat.

Po ku te shpie mushka o ALEMO vllacko me shqipo meresh ti gjej nje gjermane aman se ka ikur koha e shqiptarkes
degjo shqiptarka do te jesh i eger po shume biles
domethene haroji ate karigen tja terheqesh qe te ulet se do pellcase e qeshura ,ne asnje menyre mos i hap deren e makines nese ke mundesi fute me shqelma brendahaha

alem_de
17-02-2011, 22:38
bo bo bo sa kam qeshe helenke.ti thua te heq dore nga ky muhabet.mi preve shpresat.

USA NR1
17-02-2011, 23:57
haha ...po ēar poezi pra....nje shikim aty , nje shkelje syni dhe puf, ne thes hahahaha

ska tjeter:d

Kryeplaku
17-02-2011, 23:59
Me mjafton makina ime BMV X6 :P

USA NR1
18-02-2011, 00:03
patjeter duhet te jete BMW, Mercedes a nuk ben pune?:d

Kryeplaku
18-02-2011, 00:10
Ben si sben e me pas nje ML mire fare eshte kap ke te dush :P

Po mu me pelqen BMV ;))

USA NR1
18-02-2011, 00:18
http://arkivi.peshkupauje.com/wp-content/uploads/2006/08/xhaja.jpg

10 m. mos mu afro ngate edhe une kam qef me pase Mercedes si ti
ky plaku atehere sdo te kete per vete kurre femer i mjeri:d

Kryeplaku
18-02-2011, 00:21
Vallai kur mshofin me ket thone o hap deren thypi o e vuna koken te goma :P http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRTz_4VgeHxg4yGrseft4UHiYAdoSVWb XXSjPd-g_KgrK3Q6mybDg

USA NR1
18-02-2011, 00:35
hahaha looooooool

Kryeplaku
18-02-2011, 00:37
Ore cti bej si i thone na e mledh gruja se ... megjithse reshkasim nganjere ... duhet ndru gjella me raste :d

SEa
18-02-2011, 07:15
asnje spaska folur si duhet... heyyy ēuna !!!:O

Kryeplaku
18-02-2011, 10:10
asnje spaska folur si duhet... heyyy ēuna !!!:O

cke moj...? ca do te te gejme apo te te themi realitetin?

une po flas hapur... me keto idiotet qe has rrygeve te tiranes me mu tek per sex me mjafton vetem makina.

Po do me fol kur bi ne dashuri eshte muabet tjeter.

alem_de
18-02-2011, 10:12
na jep ti nje keshille Sea........

SEa
18-02-2011, 10:14
cke moj...? ca do te te gejme apo te te themi realitetin?

une po flas hapur... me keto idiotet qe has rrygeve te tiranes me mu tek per sex me mjafton vetem makina.

Po do me fol kur bi ne dashuri eshte muabet tjeter.

Kryeplaku ti po flet si ta bosh nje femer ne tr direkt e ne krevat :d

kete kuptova une..kaq e lehte qeka bo vetem sa me pa makinen ? huuuhh sedija... e pabesushme.. edhe ke te drejte. une e kam me te degjuar..ti e ke reale.

Kryeplaku
18-02-2011, 10:30
Kryeplaku ti po flet si ta bosh nje femer ne tr direkt e ne krevat :d

kete kuptova une..kaq e lehte qeka bo vetem sa me pa makinen ? huuuhh sedija... e pabesushme.. edhe ke te drejte. une e kam me te degjuar..ti e ke reale.

O sea pa dashur te ofenoj gjinine tuaj por eshte kaq e thjeshte... po kaq e thjeshte... Cfaj kam une se keto femrat esotme ndejekin gjithnje lekun? Eshte e trishtueshme ta mendosh por ama ky eshte realiteti.

PuffetiNa
18-02-2011, 10:31
Plako kuptimin i temes eshte si ta besh per vete nje femer ...:)

tash ti nese i ofron lek kush eshte budall qe mos te vije :) haha nejse shaka bere se mos gje e mer me zarar ti :P

Kryeplaku
18-02-2011, 10:40
Plako kuptimin i temes eshte si ta besh per vete nje femer ...:)

tash ti nese i ofron lek kush eshte budall qe mos te vije :) haha nejse shaka bere se mos gje e mer me zarar ti :P

Ok Puffe sipas kesaj qe the gjithcka e ka nje cmim. nje pyetje te thjeshte... Deri ku arin cmimi? Deri ne percmim?

SEa
18-02-2011, 10:41
Kryeplaku tani ka femer e femer si ēka mashkull te ndryshem ok!

SEa
18-02-2011, 10:46
na jep ti nje keshille Sea........


mundet ta besh me disa veprime ose ftesa te kendshme per fundjave..fjalet e shprehjet qe mundet ti pelqej ajo/ ose ēke ti ne zemer ndjenjat.. disa dhurata te vogela por qe ben ta mendojne per ty :) e kshu... ka shume menyra...tjera..psh kur je ne plazh lol ose me nje ambient romantik ...spo them me teper.. se je i shkathet vete.

por varet se femra me femer ndryshon..nese ajo ka anen financiare te forte... ose eshte mesatare... keto rreagojne shume tek femrat.duhet ti kesh parasysh ;)

PuffetiNa
18-02-2011, 10:47
Ok Puffe sipas kesaj qe the gjithcka e ka nje cmim. nje pyetje te thjeshte... Deri ku arin cmimi? Deri ne percmim?

he medet sa i mer afer zemres ti gjitha punt nuk them pervete mos shko ne ate baz them ne pergjithesi


pastaj kjo eshte per juve ju jepni mendimin se si ta besh per vete nje femer hapni debat ju meshkujt ne skemi faj :( `thankyou`

Kryeplaku
18-02-2011, 10:47
Kryeplaku tani ka femer e femer si ēka mashkull te ndryshem ok!

Flas ne pergjithesi |Sea ... Eshte e trishtueshme ta mendosh kete qe ndodh sot... Sinqerisht me shqeteson po nejse po e mbyll me kaq se sdua te ndryshoj rrjedhen e temes.

WALCHIRIA
18-02-2011, 10:49
Te mbledhi yjet e me to te me bej nje varse me diamants :D
Dhe me beso ky eshte vetem fillimi ;)

SEa
18-02-2011, 10:50
Flas ne pergjithesi |Sea ... Eshte e trishtueshme ta mendosh kete qe ndodh sot... Sinqerisht me shqeteson po nejse po e mbyll me kaq se sdua te ndryshoj rrjedhen e temes.

Kryeplaku spo them qe ske te drejte..po habitem sesi njerezia ka shkuar kaq e ulet..se keto gjera i kam degjuar me vite... por tani eshte bere si me then ma jep i paket cigare ..lol

sedi...

SEa
18-02-2011, 10:52
Te mbledhi yjet e me to te me bej nje varse me diamants :D
Dhe me beso ky eshte vetem fillimi ;)

wall yjet ? :D haha sa dreq je ti ...kesaj i thojne qe ska fillim fare e pa arritur... kush e ben kete lol

:O

WALCHIRIA
18-02-2011, 11:20
Po Sea yjet :D we are worth it :)
Cu bem kshu komt e pules apo si thot plaku me nje zastav te na genjejne ?
Jo moj jo tju dali qumshti nenes nga hundet per te na ber per vete :p
Qashtu .lol

Kryeplaku
18-02-2011, 11:23
Vallai kur mshofin me ket thone o hap deren thypi o e vuna koken te goma :P http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRTz_4VgeHxg4yGrseft4UHiYAdoSVWb XXSjPd-g_KgrK3Q6mybDg

Wal i kom thone tgjitha te ky postimi lol

SEa
18-02-2011, 11:25
wall keto meshkujt e sotem jane sikur jan ne mc donalds ...shofin menu 1-2-3-4-5-6...

jo me te mbledhin yjet... :D kete se besoj deri sot..po flas.. me vone ēa behet sedi.. ka ndonje planet :P

WALCHIRIA
18-02-2011, 11:26
Jalla bmw mo x-lesh ? oooiiiii un ksaj sja hedh qurrat sorry haha

Kryeplaku
18-02-2011, 11:28
wall keto meshkujt e sotem jane sikur jan ne mc donalds ...shofin menu 1-2-3-4-5-6...

jo me te mbledhin yjet... :D kete se besoj deri sot..po flas.. me vone ēa behet sedi.. ka ndonje planet :P

Vallai me dal anej nga Q.S menuja e M.d behet sa nji roman :P haha

Kryeplaku
18-02-2011, 11:28
Jalla bmw mo x-lesh ? oooiiiii un ksaj sja hedh qurrat sorry haha

ti morsh ligat X6 ti se ja bo 40 mije Euro haha

WALCHIRIA
18-02-2011, 11:29
Sea meshkujt shofin vetem te ken zock mes komve , su ben pershtypje se ca lloji esht ajo ;) haha

WALCHIRIA
18-02-2011, 11:30
Sea meshkujt shofin vetem te ket zock mes komve , su ben pershtypje se ca lloji esht ajo ;) haha

SEa
18-02-2011, 11:34
wall per zotin sdua te ekzagjeroj.. se ka llafe plot me u shprehe... po kshu eshte kur ja blu stomaku :D iiiiiii

spo flas me.. se do e teproj.

Kryeplaku
18-02-2011, 11:34
Sea meshkujt shofin vetem te ket zock mes komve , su ben pershtypje se ca lloji esht ajo ;) haha

kot fare edhe ti,,, harrove se nkrevat po fike dritat tgjitha njesoj jane.:P Pastaj po flasim per sex se per tjerat eshte tjeter muabet.

SEa
18-02-2011, 11:35
Vallai me dal anej nga Q.S menuja e M.d behet sa nji roman :P haha


Kryeplaku sedi ti e di me mire :P kush flet di diēka ....

flm per informacionet e drejta :D

WALCHIRIA
18-02-2011, 11:41
wall per zotin sdua te ekzagjeroj.. se ka llafe plot me u shprehe... po kshu eshte kur ja blu stomaku :D iiiiiii

spo flas me.. se do e teproj.
Mir e ke kot me zgjat :d

kot fare edhe ti,,, harrove se nkrevat po fike dritat tgjitha njesoj jane.:P Pastaj po flasim per sex se per tjerat eshte tjeter muabet.

Po pra ta vejn ne ball te bini rehat ju meshkujt mos lodheni fare haha

daniel00
18-02-2011, 12:14
Pjesa e chatit ne privat . ( 9 postime )

Nuk eshte nje sfide , eshte e perbashket qe ndodh ne te njejten kohe ne menyre te anasjellte . Dhe keshtu dy behen nje , i madh eshte ky mister ! :)

BATO
20-02-2011, 17:28
Nga tė gjitha pikat e renditura, ajo qė nuk arrij tė kuptoj ėshtė pika 9: pickimi.

dbh
20-02-2011, 20:37
Une them mund ta besh per vete duke i gatu gjona te mira. :D

Sa per paret qe permendi Kryeplaku dhe makinat e bukra nuk mund te thuash qe me to ben per vete femrat, me to i blen. Kur femra ka cmim mashkulli ka percmim. :D

Femrat qe shiten normalisht kan goxha fizik dhe shume pak llogjik, sepse ndryshe do e dinin qe jan femra te radhes, nje perdorimshe. :D

Kryeplaku
20-02-2011, 20:45
Une them mund ta besh per vete duke i gatu gjona te mira. :D

Sa per paret qe permendi Kryeplaku dhe makinat e bukra nuk mund te thuash qe me to ben per vete femrat, me to i blen. Kur femra ka cmim mashkulli ka percmim. :D

Femrat qe shiten normalisht kan goxha fizik dhe shume pak llogjik, sepse ndryshe do e dinin qe jan femra te radhes, nje perdorimshe. :D

Plako sa te besh darken ti une kam maru pune :P


P.S E pse qenka percmin kur ato svleresojne veten e tyre?

dbh
20-02-2011, 21:12
Plako sa te besh darken ti une kam maru pune :P


P.S E pse qenka percmin kur ato svleresojne veten e tyre?

:D Ke shume te drejte! Sa te djeg une duart n'tigan ty te ka ardh geshtenja ne dore e qerume. :D

Mendoj qe mund te besh nje femer per vete me termen ateher kur nuk ka ndonje interes materjal n'mes. Kur ka interes materjal ateher e ben te shtiret, te shtiret sikur te do duke menu se do te mari noji lek. :D

Normale qe kjo e dyta osht ma praktike, maro pune shpejt e shpejt si do dhe kur do. :D

Sa per percmimin, si mund te cmosh dike qe nuk vlerson vet-veten?
Dua te them se kur te vjen ndonjera te lepihet ke dera maqines qe ti bosh i xhiro, mendoj, se ti vendos ta fusesh apo jo ne maqin duke i pa fizikun dhe jo menien, se menien ja ke ble sapo e shef ke dera maqines, apo e kam gabim?

Kryeplaku
20-02-2011, 21:25
:D Ke shume te drejte! Sa te djeg une duart n'tigan ty te ka ardh geshtenja ne dore e qerume. :D

Mendoj qe mund te besh nje femer per vete me termen ateher kur nuk ka ndonje interes materjal n'mes. Kur ka interes materjal ateher e ben te shtiret, te shtiret sikur te do duke menu se do te mari noji lek. :D

Normale qe kjo e dyta osht ma praktike, maro pune shpejt e shpejt si do dhe kur do. :D

Sa per percmimin, si mund te cmosh dike qe nuk vlerson vet-veten?
Dua te them se kur te vjen ndonjera te lepihet ke dera maqines qe ti bosh i xhiro, mendoj, se ti vendos ta fusesh apo jo ne maqin duke i pa fizikun dhe jo menien, se menien ja ke ble sapo e shef ke dera maqines, apo e kam gabim?

une e kam theksuar edhe me siper qe nese do flasim per nje lidhje serioze eshte tjeter muabet, po duke u bazuar tek tema qe thote si te besh per vete nje femer mendoj se flitet per gjera et castit e per keto ste duhet shume mund ne shoqerine e sotme pasi eshte katandisur si mos me keq. nese flasim per gjera serioze atehere vertet qe duhet menduar gjate, pasi do vija ne rrezik humbjen e asaj qe une deshiroj, dhe kjo do me bente te ndihesha keq, ne te kundert me gjerat e castit qe sta ndjen shume se humbet, e kalon duke menduar, ska gjo po shofim kete tjetren.

alem_de
20-02-2011, 22:39
mundet ta besh me disa veprime ose ftesa te kendshme per fundjave..fjalet e shprehjet qe mundet ti pelqej ajo/ ose ēke ti ne zemer ndjenjat.. disa dhurata te vogela por qe ben ta mendojne per ty :) e kshu... ka shume menyra...tjera..psh kur je ne plazh lol ose me nje ambient romantik ...spo them me teper.. se je i shkathet vete.

por varet se femra me femer ndryshon..nese ajo ka anen financiare te forte... ose eshte mesatare... keto rreagojne shume tek femrat.duhet ti kesh parasysh ;)

Flm Sea.Sa kam qesh kur i lexova.Motra ime nuk da me kishte mesuar me mire.

INFINITY
21-02-2011, 06:18
Nuk e kuptoj se pse kjo teme eshte kthyer ne "Si te besh nje femer per vete per te fjetur njehere me te?" apo per te na treguar BMW-te e lodhura te tuajat qe as gjyshi im rahmet paste nuk do e perdorte per te bere per vete femrat e jo me keta te sotmit? lol Sa tragjike eshte ne fakt qe edhe ne 2011 meshkujt shqiptare mendojne se mund te bejne per vete nje femer thjesht me nje makine, kur femrat mund dhe e blejne nje makine akoma dhe me te mire sapo mbarojne universitetin se jane me te zonjat e vetes se kurre.

Pse nuk na tregoni ju ekspertet e femrave se si mund te beni nje femer per vete qe eshte e interesuar dhe per ane te tjera tuajat pervec xhepit tuaj dhe qerres qe ngisni? Na iluminoni dhe ne qe s'dime te pakten.

dbh
21-02-2011, 08:29
Infinity, nuk eshte se meshkujt shqiptar mendojn se mund te bejne nje femer per vete me makinen qe kane, por ne Shqiperi realiteti eshte i tille. Kryeplaku eshte i rralle sepse ka meriten te jete edhe cun i zgjuar e me kultur plus edhe me makin te bukur, por pjesa derrmuese jan alabak komplet dhe jan te suksesshem vetem nga makina.

Nuk jan te gjitha femrat e tilla por pjesa derrmuese. Jane kushtet e jetes atje dhe mentaliteti i shoqeris. Nje femer mund te kete mbaruar universitetin dhe te jete shume e zgjuar dhe e zonja por ne qofte se nuk pallohet me pronarin apo drejtorin e ndonje firme ateher vendin e punes do ja zeri nje femer tjeter, nje qe eshte me e zonja ne pallim.

Nje shoku im qe kishte nje makine normale i maste femrat me litra nafte. Kete, thoshte, me kater litra naft e hudh ne toke.

Mos flas per biznesmenet, psh njeri qe ka nje qender komercjale dhe kudo qe shkon ka nje harem me 4-5 femra qe i sillen rrotull. Ose tjetri qe i thot te shoqes "Ma hongre shpirtin, me kushton 2 miljon leke ne muaj. Nje qe eshte shume me e re dhe me e mire se ty do me kushtonte vetem 250 mije leke, pra per 2 miljon do kisha mundesi te kisha kater per njeher"

INFINITY
22-02-2011, 04:24
Infinity, nuk eshte se meshkujt shqiptar mendojn se mund te bejne nje femer per vete me makinen qe kane, por ne Shqiperi realiteti eshte i tille.

Cili realitet me konkretisht apo realiteti i gjimnazit se atehere te ndiqnin cunat nga mbrapa me makina qe ua kishin marre borxh shokeve? lol

Kryeplaku eshte i rralle sepse ka meriten te jete edhe cun i zgjuar e me kultur plus edhe me makin te bukur, por pjesa derrmuese jan alabak komplet dhe jan te suksesshem vetem nga makina.

LOL...NO COMMENT!

Nuk jan te gjitha femrat e tilla por pjesa derrmuese. Jane kushtet e jetes atje dhe mentaliteti i shoqeris. Nje femer mund te kete mbaruar universitetin dhe te jete shume e zgjuar dhe e zonja por ne qofte se nuk pallohet me pronarin apo drejtorin e ndonje firme ateher vendin e punes do ja zeri nje femer tjeter, nje qe eshte me e zonja ne pallim.

Ky mentalitet ekziston ne te gjithe boten dhe per fajin e disa te paaftave, u hapet nami dhe atyre qe i kane arritur gjerat me forcat e tyre. Pse duhet te gjeneralizojme?

Nje shoku im qe kishte nje makine normale i maste femrat me litra nafte. Kete, thoshte, me kater litra naft e hudh ne toke.

Mos flas per biznesmenet, psh njeri qe ka nje qender komercjale dhe kudo qe shkon ka nje harem me 4-5 femra qe i sillen rrotull. Ose tjetri qe i thot te shoqes "Ma hongre shpirtin, me kushton 2 miljon leke ne muaj. Nje qe eshte shume me e re dhe me e mire se ty do me kushtonte vetem 250 mije leke, pra per 2 miljon do kisha mundesi te kisha kater per njeher"

Epo ka femra dhe femra. Femrat e mira ashtu si dhe rrugacet ekzistojne ne cdo vend te botes. Gjithsesi, vetem ca meshkuj shqiptar degjon apo lexon qe e masin burrerine e tyre me sa prostituta arrijne te kapin te cepi i rruges.

YOKO
03-04-2011, 06:39
Njoh njerin, qe ka nje menyre te vecante te te berit per vete. Kurre nuk e mbyll telefonin i pari.

maratonomak
29-04-2011, 20:32
Mund ta besh per vete edhe me nje veshtrim

Hello Kitty
21-04-2012, 01:12
Mashkulli e ben per vete nje femer vetem duke e veshtruar me puppy eyes.

Marya
21-04-2012, 07:05
Pikes tete do e plotesoja
Degjoje dhe jepi gjithmone te drejte:))Edhe kur e ka gabim

Irfan CANA
21-04-2012, 08:40
Varet nga momenti disponues dhe sinqeriteti i takimit.

Hello Kitty
21-04-2012, 12:04
Pikes tete do e plotesoja
Degjoje dhe jepi gjithmone te drejte:))Edhe kur e ka gabim

Dhe jo vetem kaq. Ate qe kerkon t'ja thote, mire eshte t'ja thote jo me ze te larte, por duke peshperitur tek rreza e veshit...haha. Efekti eshte TREMENDUS and win-win situation.

Skydive
02-05-2012, 09:13
Njė letėr e shkruar nga njė djalė i sinqertė...

“Vajza, duhet te kuptoni disa gjera…
Neve nuk merzitemi nese flisni me djem te tjer, nuk merzitemi nese keni shok meshkuj, por kur jemi diku me ju dhe vjen nje djal…dhe ju I hidheni siper pa e prezantuar e harroni qe edhe ne jemi ne te njejten dhome, kjo na nervozon.
Ne nuk merzitemi nese dergoni mesazhe me shoket tuaj.
Por kur kjo gje ndodh ne 2 te nates, na ben te dyshojme.
Cfare mund te ket kaq te rendesishme ne 2 te nates?!
Nese ju themi: e bukur, e mrekullueshme, simpatike nuk po genjejm, prandaj mos na thoni qe nuk kemi te drejt sepse nuk do te reshtim kurre se theni keto.
Karakteristika me sensuale e nje vajze esht besimi ne vetvete.
Na puthni kur nuk mund ten a shikoj askush, por edhe nqs na shikojne…do ishte akoma me bukur!
Nuk duhet te visheni enkas per ne. nese ju ftojm diku mos vishni fundin me te shkurter qe keni dhe sa me shum tualet te mundeni.
Neve na pelqeni per ate qe jeni ne te vertet.
Per shembull, mua me pelqen me shum nje vajze e veshur me nje bluze te thjeshte dhe atletet e mia.
Mos e merrni seriozisht cdo gje qe ju themi. S
arkazma esht 1 gje e mrekullueshme.
Mos u merzitni edhe per gjerat me te vogla.
Mos na tregoni sa seksi esht Brad Pitt apo Jessy McCartney …
Eshte e merzitshme.
Keni shoqet tuaja per te folur per kto gjera.
Dua te theksoj, se nese nje djal ju trajton keq, mos u perpiqni ta ndryshoni sepse nuk ka per te ndryshuar!
Gjeni dike qe tju bej te buzeqeshni kur po ndiheni keq . dike qe tju fale edhe kur gaboni.
Qe tju doje pavaresisht dhimbjes qe mund ti shkaktoni.
Dike qe do te ler ne mes punen qe ka ne dore vetem per tju then ‘Te Dua!’

Na jepni neve, djemve te mire, nje mundesi”

ps-"Thjesh Unik"

HELEN OF TROY
02-05-2012, 10:41
Tirona vertet nje shkrim fastastik i thjeshte,thjeshtesia fiton gjithmone...

SystemA
02-05-2012, 11:55
Tirona vertet nje shkrim fastastik i thjeshte,thjeshtesia fiton gjithmone...
Kaq e sigurte nuk eshte kjo?
Kam lexuar qe meshkujt e qeshur dhe te dashur jane jo simpatike per femrat????

tété
03-05-2012, 15:20
Kur e sheh si i forte nga koka te kembet dhe anasjelltas..

HELEN OF TROY
03-05-2012, 16:22
Kaq e sigurte nuk eshte kjo?
Kam lexuar qe meshkujt e qeshur dhe te dashur jane jo simpatike per femrat????

te drejte ke po kjo ndodh me femra karafile nga truri .....

atrevido
03-05-2012, 17:49
Duhet te kesh talent.