PDA

View Full Version : Si te mbash nje femer te lumtur ?


Alb_LoVeR
07-02-2010, 10:35
Si te mbash nje femer te lumtur ?
Doni te dine se cfare mendojne ne femrat, pse shkojme grup ne tualet, pse ju pyesim juve , a dukemi te shendosha me rrobat qe kemi zgjedhur te veshim. Mire ..une mund t’ju tregoj juve cdo gje, eshte nje sekret, por une mund t’ju jap juve disa ide se si te mbani nje femer te lumtur

1-Pyeteni ate per diten . Femrat e pelqejne te flasin, te komunikojme me te dashurin e tyre dhe me shoqerine. Hapi I pare eshte: thjesht eshte qe ta lejoni ate te flase: keto jane dy gjerat qe asaj I pelqejne

2-Lulet dhe Cokollatet jane te te mira, por jo te domosdoshme, Po nese vertet doni te na hidhni pertoke na beni nje masazh kembeve .Prisni ….e di qe po mendoni qe kjo eshte dicka e lehte. Epo…ka vetem nje klecke ..eshte vetem nje masazh I kembeve . Hejj jam serioze . Ndoloni vetem tek masazhi I kembeve dhe mos kerkoni asgje ne kembim. Me besoni mua, mbase ju nuk do te merrni sex ne ate moment, heren tjeter ajo do jete “ e nxehte fare nga inati “, Ajo do vije me vrap drejt teje per te permbushur deshirat mishtore


3-Bej dicka te kendshme per te si: te pergatitesh darken per te, t’i lash makinen , apo te vesh ato kutit e renda lart ne papafingo

4-Pyet ate , nqse ti nuk e ndonje ide, te behesh konfuz nuk ndihmon asjerin. Nese ajo thote “ Po ti duhet ta dish” , “ke leje per te vazhduar “ , dhe gjithesesi une nuk e di . Me ndihmo e dashur , une po vuaj ketu, . Ndershmeria e ben te sajen .

utopia
07-02-2010, 11:25
hmmmmm interesante ...
jo te gjithe meshkujt jane te gateshem te bejne tere keto gjera per per nje femer !!!

kukulla
07-02-2010, 11:30
jo te gjithe e bejne nje femer te lumtur meshkujt kan filluar me u bere egoist

Alb_LoVeR
07-02-2010, 11:37
Jam edhe une last of romantic boys :D

unlovely
10-02-2010, 09:57
ja dakord me pergjigjen e kukulla,sot meshkujt jane shum egoiste dhe mendojne me shum per veten e tyre nqs ata ndihen ne harmoni me veten e tyre kjo i mjafton dhe ndalen aty,nuk duan tja dine shum per femren si ndihen,ndersa persa i perket si mund te behet nje femer e lumtur varet nga tipi i femres qe ke te besh,ka femra qe i pelqen komunikimi ka femra materialiste qe kenaqen me dhurata e gjera te tilla por ka femra qe i mjafton nje ledhatim me dashuri qe te ndihen te lumtura tani aftesia me kuptu femren dhe menyren si ta beje ate te lumtur i lihet ne dore mashkullit nqs ai se gjen dot kete rruge me e be te lumtur me mir te hape krahun....

Alb_LoVeR
10-02-2010, 10:20
Ne kete rast po tregoheni ju goca egoiste .... Duke i futur te gjithe meshkujt nje nje thes . Une do thoja qe ka edhe cuna romantike etj...;) ( me :D )

r00t
11-02-2010, 22:27
fakti qe meshkujt behen egoist gjithmon e me teper esht shprehje e realitetit te hidhur qe nuk ju pelqen fare femrave por qe esht mese i vertet
E VETMJA DASHURI QE NUK VDES KURR ESHT DASHURIA PER VETVETEN
pasi provuan dashurin per femren dhe kuptuan qe femra nuk esht e aft te doje si mashkulli meshkujt ben terheqje masive dhe po bejn gjithmon e me teper ne kete drejtim

Jolene
11-02-2010, 22:34
Stealth: Mos ndoshta mashkulli nuk arrin ta kuptoj ne 70% te rasteve se si mbahet e lumtur nje femer dhe si rrugedalje zgjodhi kte rrug qe the ti me siper ?? Ose mund te jet edhe kjo tjetra qe: nje mashkull nuk ben aq sa duhet per ber te lumtur nje femer duke menduar se ai esht PERFECT.

r00t
11-02-2010, 22:42
pikerisht roxy menyra si mendon ti i jep kuptim shkrimit tim
per ty esht mashkulli qe duhet te bej diçka dhe duhet mashkulli ta kuptoj se si femra behet e lumtur me pak fjal per nji femer mashkulli esht thjesht nji vegel dhe kjo esht per te ardhur keq sepse femrat jan vertet keshtu ne jeten e perditshme

Beaute
16-02-2010, 17:11
Vere ne vendin qe i takon..jepi respektin qe meriton dhe e lumturon ;)

ChocolatE_DiamonD
17-02-2010, 06:21
Kjo vlen per te dyja gjinite ,,,nese nje person nuk eshte i lumtur me vetveten te beje partneri cfare te doje mund ti ndryshosh humorin per 5 min dhe kaq..
Lumturia fillon tek vetvetja dhe nese je tip optimist i gezuar i qeshur eshte dhe ngjitese..

Qe ti pergjigjem cik fare temes...disa gjera standarte si te mos genjeje, tradhtoje, ti plotesoje asaj kapricot ndonjehere, perkedhelje & ta besh te ndjehet si princesha jote ndihmojne per tja arritur qellimit..

orkidea
16-03-2010, 15:37
Nese *Ne dukje eshte ne qendren tende te vemendjes *
po thuajse ia ke arritur

Kryeplaku
16-08-2011, 00:43
Per meshkujt kjo e e?

Shume e thjeshte eshte : Me pak mundim bejeni te ndjehet "nje idiote e bukur"

:p

Pershendetje!

Nuk eshte dhe aq e thjeshte sa duket, pasi kur femrat ndjehen te vleresuara, shohin qe ka perkujdesje ndaj tyre, syte e tyre kullosin diku tjeter. * Mendojne se te kane ne thes*

Qe te mbash nje femer te lumtur...bej gjithcka per te dhe ne te njejten kohe mos bej asgje!

P.s Dashuria dhe lumturia...konsumohet ne darke dhe ushqehet ne mengjes!

SystemA
28-11-2011, 14:49
Pershendetje!

* Mendojne se te kane ne thes*

bej gjithcka per te dhe ne te njejten kohe mos bej asgje!


Besoj se ke te drejte...
Jepi gishtin ha berrylin.

Corn
29-11-2011, 18:45
Shume e thjesht , nuk mundesh ....

Fehmikaciu
21-02-2014, 11:55
Te mbash nje femer te lumtur nuk eshte edhe aq e leht,duhet ndaj te dashures te kemi qendrim:d ,te meos jemi te luhatshem,te jemi serioz,te mos qeshemi si budallenje,te jemi te gatshem qdo her ne plotsimin e kerkesave -urra-,te flasim fjal te menqura e jo -bla-...pastaj te tjerat jan te lehta dhe pa demtime ansore...;))

Zana
21-02-2014, 12:48
Nuk jua them sekretin :d :P

tété
21-02-2014, 12:53
Femrat jane te ndryshme. Te ndryshme jane edhe karakteret dhe deshirat e tyre. Atehere, si mundet te thuash qe me disa formula te gatshme mundet ti besh te gjitha te lumtura?
Per me teper, lumturia eshte dicka qe arrihet se bashku dhe jo duke bere gjera unilaterale :)