PDA

View Full Version : Vjersha


Alb_LoVeR
08-02-2010, 21:59
Viti i ri
Ja na erdhi viti i ri
sa jam i gezuar
me kallash e karabin
kam per ta festuar

bombat zbardhen
tej per tej
fusha edhde male
viti i ri do te na gjej
shtrir neper spitale!

Jolene
08-02-2010, 22:03
hahahahahahahahah kjo esht vjersha e par qe kemi mesuar te vegjel :S

Alb_LoVeR
08-02-2010, 23:14
Zemra

Zemra e femres eshte gure,
hyre brenda e s'del me kurr.
Zemra e mashkullit eshte hotel,
kush ka qef hyn e del!

Golden_Boy
08-02-2010, 23:14
Minatori gjoksin me lesh e kishte
Edhe po mos ta kishte perseri minator do ishte :D

Golden_Boy
08-02-2010, 23:16
Vajzat mbledhjin lule
mbledhin ato mbledhin
mbledhin ato mbledhin
mbledhin ato mbledhin
po ka dhe nga ato qe s`mbledhin :D

Alb_LoVeR
08-02-2010, 23:16
Pizhamja

Nata e erret dhe e ftohte,
te kerkoj e ste gjej dot,
me ty me lidhin shume kujtime
ku je fsheh PIZHAMJA IME?

Golden_Boy
08-02-2010, 23:20
Do te te shkruaj ne te gjith tullat "i miss you"
dhe do te lutem te te vij nje tull kokes
qe ta ndiesh edhe ti se sa dhimbie ndien kur te mungon nje njeri...

Jolene
08-02-2010, 23:23
Djemt nen hije rrine kuvedojn
pika qe su bie gjith diten chatojn.

Golden_Boy
08-02-2010, 23:33
Ej E Dashur
Po kaloja sot prane nje dyqani dhe menova te te blija dicka
Hyra , Por Kasapi me tha qe kane mbaruar Trute >
Razz:P:P:P:P:P:P:P:P

Golden_Boy
08-02-2010, 23:50
Dhembet e tu te bukur
sa ti kam zili
1 e ke te bardh
3 i ke te zi

****

Ti kastile nderove shkolle
qe te rrime te dy
une o vras veten
o te vras ty

Golden_Boy
08-02-2010, 23:53
E dashura me tha:
- Hajde ne shtepine time ska asnjeri!
Une vajta dhe me te vertet nuk kishte asnjeri

Beaute
09-02-2010, 00:11
Fryni era nga perjashta..
tuni perdet emedafshta mos kujto se te harrova .
.un kengen ta dergova...(kete te fundit e modifikova) lol :p

Golden_Boy
09-02-2010, 00:15
Rri ne chat
Rri ne forum
Jo se dua
Por skam gjum
po serdhe ti lum`i une
Skam cte bej do fle gume :D

Alb_LoVeR
09-02-2010, 00:35
Dasma
Dasma mori fund me kenge e hare, dasmoret shkuan nje nga nje. Mbeti burri me nusen. Ai e kapi per dore dhe e pyeti:
A u merzite qe e le nenen?
Me shume u merzita qe e gjeta tenden.

Alb_LoVeR
09-02-2010, 02:32
Bejte shkodrane


Nji zhurme e madhe u nigju:
e ne kembe u cu tan shpia,
Ismeti e Kadria,
Bilali E Sadia,
Enveri e Hakia,
Serveti e Fatria,
Kasemi e Samia,
Halili e Hajria,
Hamiti e Hamdia,
Xhevdeti e Sabria,
Nikolla e Lumnia,
por kot u trazun
se kishte bertit dhia.
E kur u ktheva te shpia
po qanin fmija,
se kishte hup vllaznia,
e mori vesht edhe kojshia,
mu dogj gjella te kusia,
u pjek ma teper ravania
e metme pa buk por hangrem gurabia,
skena pas kurr djath te shpia,
shkoj e ha te kojshia,
vajza e tij mi merr mendt e mia,
me ka xan dashnia
e s'po m'xen rakia.

Alb_LoVeR
09-02-2010, 02:34
Bukuria

Trendafilat jane te kuq
Manushaqet jane blu
Mua zoti me beri te bukur
C'far dreqin ndodhi me ty?

Alb_LoVeR
09-02-2010, 02:40
Amita


Amita sjell jeten
Jeta sjell sportin
Sporti sjell arsimin
Arsimi sjell femren
Femra sjell sexin
Sexi sjell siden
Me mire mos e pi amiten

Alb_LoVeR
09-02-2010, 02:42
Ujet e ftohte
Aty ku buron ujet e ftohte
ku kullosin bagetia
atje te shkosh ta marresh ujin
e dashke dhe te shtepia!!!

Alb_LoVeR
09-02-2010, 02:43
Te dashuruar


Ishim ulur te dy ne ballkon.
Une po haja buke me gjalpe...
Ti po haje buke me gjize...
Aty verdall kaloi nje mize..
Une po haja gjalpin,ti gjizen..
Ishim aq te dashuruar...
Sa hengrem dhe mizen...

Alb_LoVeR
09-02-2010, 02:47
Per gjith gocat


Ju gocat e tradhtume
Me mir mos e rruni fare
Me mir mos u merzitni fare
Se gjith cunat jan rrota k*ri
Po jua them nga eksperienca
Se jam nje goc alidemse
Kush do ta kruj me ne
Do ta haje aty ku me shum I dhemb
Kudo qe te shkojm
Me koken lart do qendrojm
Jemi goca t’mira
E jo si ata b****
Jemi vajza qe meritojm respect e dashuri
Po ku ka cun sot qe na I jep keto cilesi
Me mir mos lidhemi fare
Se sa te lidhemi me keta rrota k**i
Jemi goca me nder
E nuk duhet te rrijm me cuna te dhjere
A keni degjuar ndonjeher qe bashkimi ben fuqine
Hajdeni pra goca
E mamat jua q**m
Aaa ka dhe goca p****she
Qe shkojn q**n neper qoshe
Po ne sna plas bytha fare
Se ato jan vetem ca katunare
Cunat duhet te jen besnik
Po ata din vetem
ZHVISHU Q** DHE IK

Kur t’bo dhe me I shemtuti si simpatik
Te vje me ja fut vetes me thik
Po kur ngacmojn ca katunar
Te vje ti thush
IK MOR K*R
Ah desha te shtoja dhe dicka…
Ka dhe cuna t mir qe te duan dhe te respektojn
Kta po qe jan cuna e nuk jan majmuna
Written by gocat e alidemit

Alb_LoVeR
09-02-2010, 02:49
PARODI PĖR SHQIPĖRI

Bir Selman i nėnės, kė tė qaj mė parė?

Hap televizorin, lajme Shqipėrije:
„Qeveri e tjerrur veē me lesh Mafije!“
Nis lexoj gazetat, e gjith globit mbarė:
Bir Selman i nėnės, kė tė qaj mė parė?

Bijen qeveritė nė ēdo anė tė globit
Veē nė Shqipėri kodoshat e kombit,
hypin edhe zbresin, i vėrsulen „thelės“
Vendit po ia fusin, krejt si Kau Pelės(!)

Jugu plot me skafė me trafik kanabis
Tosi mjekėrkuqi ēirret pėr „katarsis“!
Nė veri veē banda, sherre dhe tritol!
Prap Sali Berisha bėri Autogol…!

A nuk tė mjaftuan njėqindmijė akuza?
Thirri mėndjes Salo, se na plasi buza!
Dil nga Zyra tėnde, merri Sheshet prapė.
Tė tjerėt bymehen, ti tkurresh nė vapė(?)

Mblidhet parlamenti, bėhen aleanca
Tosi vjedh Atdheun, Sala rruan planca!
Hiē mos u mėrzitni, vėllezėr shqipėtar
Kėndoni refrenin: „Kė tė qaj mė parė!?“

Ku je moj Nafije, „qė rrahe dybekun“
Nder i madh pėr neve – u lidhėm me grekun!…
Bėhen qeveritė dhe e hamė pas shpinės
Se ky ėshtė qėllimi i Teze Athinės!…..

Erdhi Nikollaqi, qirje Gaxojanis:
„Jasu skipetaris, erdha unė rrufjanis!“
Mister Geijxh ti erdhe,po vallė kush tė solli?
Me rrufjanėt tanė, belaja na polli!

Njėri i bjen gozhdės, tjetri rreh patkuan
Mafia mbretėron, populli po vuan
Ku tė vejė i ngrati, popull i bekuar
Nga qeveritarėt – milet i mallkuar!

Meri
09-02-2010, 07:26
:eek: Wuwuwuwuwwu,
C' behet keshtuu,
Gjeniu i Vogel i Pizzi -ve
Paska lind ketu ???? ............:p ;)hahahahhahahahahahahah sa kam qesh, dita sotme filloi bukur

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:44
Erdhi Leka iku Leku


Vetėm LEKU dhe dyfeku
Mbretėrojn nė Shqipėri
Erdhi LEKA! Iku LEK-u!
Po e njėjta histori……

Njėri shkon e Tjetri vjen
LEKA – Lekun nuk e gjen(?)
Leku thonė e shpon dhe detin!
Leku, vė edhe heq Mbretin!

LEKA – Mbret i shqipėtarve!
Leku – letėr dhe monedhė!
Pėr 1 Lek, hapen dhe varre
Pėr 1 Mbret, askush nuk pjerdhė(?)

Leku fare nuk ka vlerė
LEKA nuk ka mbretėri!
Leku iku si i dhjerė…
LEKA erdhi pėrsėri.

LEKA – Bir i Mbret Ahmetit
Leku – ethja e Pushtetit!
Leku – iku veē prej frike.
LEKA erdhi prej Afrike!

LEKA - Mbret qė nuk ka Fron(!)
Leku – Mbret me korrupsion!
LEKA – Mbret me gjakun Blu.
Leku – Gjaku deri nė gju!….

LEKA – Mbret me Vota vjedhur!
Leku – Vjedhur nė Thesarė(!)
Leku – parja mė e pjerdhur…
LEKA – Gjys pėr gjys shqiptarė.

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:46
Ngrihu Shqiperi


Ngrihu Shqipėri,
se u ngrit Lugati!
U ngrit Enver Hoxha
dhe Luan Pobrati

Ngrihu Janullatos,
dil andej nga Kisha
(Ah ē'na bėre nanėn,
o Sali Berisha)

Qė na lidhe duart,
"jemi bashkėfajtorė!"
Hė tani, ku jemi,
nėn kėta mizorė!

Iku Shqipėria
tek b..thė e Tritanit
Preshin qė e hėngri,
ia futėm vatanit!

Na tani duroni,
varfėrin e plotė!
Shtet i korruptuar –
Vend i Parė nė Botė!

Nano merr dy gra,
ne ēelim bordelle…
Shqipėri moj zuskė,
prapa botės ngele

Tė dinim xhenet,
na dole xhehnem
Shqipėri moj zuskė,
na bėre verem!

Ikėn policia,
natėn nėpėr terr
Gjen vetėm viktimėn,
nuk ka kriminel(!)

Njerzit Mbretin,
pesė Malin e Zi
Ah ē'na bėre Nėnėn
o Zotri Sali!

Rrugės nėpėr Male,
niset Pandeliu
Tė bėj autostradėn,
por ka qime thiu!...

Do tė bėjė i shkreti,
ēfarė s'bėri Mehmeti
Zonja Kryemadhi,
bėhet Dado Mbreti!

Po ti Ndrč Legisi,
kushuri i parė
Pėr ēfarė kocke dole,
o sahanpalarė!

Shkruan sensacione,
Aurel Plasari
Mbeti shteti ynė,
si pallosh gomari.

U ngatrruan punėt
u bėn lesh harapi
Njėri vjedh thesarin,
tjetri vu ta kapi!

Shqipėri moj zuskė,
tė kisha mundsi!
Tė tė prishja fare,
pastaj me magji

Tė tė bėja prap,
endrėn siē e kisha
Qė tė ma bėj nėnėn
prap Sali Berisha!!!

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:49
Romanca


naten me hene te prita une ty
qe kanace te mblidhnim ne te dy
prita derisa doli hena
por e kuptova qe ste linte nena
pergjigje prita te me kthesh
hajt pra nenen ku ta kesh

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:52
Gocat

Si vampire gjakun ta pine
si qene e ruajn shpine
si te mira rin ne shpi
kur vjen halli thone ik ti
zoti kote i ka bere
na cane koken me gershere

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:53
Per Mesuesen


O mesuese e dashur
sa me qenke trashur
kur ishim ne skolle
si nje shkop i holle

Black_RideR
09-02-2010, 09:53
Ne jemi dy shqiponja,
Runti-runti-runti-runta,
Ē'farė doni ju shqiponja?
Ne duam mė tė mirėn,
Mė tė bukurėn,
Mė punėtoren,
Cila ėshtė me e bukura?
Mė e bukura ėshtė Anila
Ja Kum Perum Pero Rum
hahahaahhaahahahahahahahahahahaha

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:55
Ditari i nje gruaje

E hene- Hypa ne vapor
E marte- Kapiteni me pa
E merkure- Ai me buzeqeshi
E enjte- Me tha miremengjes
E premte- Me ndoqi kemba-kembes
E shtune- O ty,o permbysa vaporin me 500 veta
E diele- Shpetova jeten e 500 vetave.

WISHMASTER
09-02-2010, 09:55
hahgahgahghaghaghaghagaghahgahaghaghagahgahghaa
black rider e ke myyyt hgahgahghagahgagaa

kur nuk ju the ate tj : ajrum cicirum...

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:57
Qefseri

e kom pase ni femer e ka pase emrin qefser
e kapa e shtina ne kerr
e shetita pak
e qova ne park
e q.... pak
e bona me bark
kur i boni 9 muj
lindi ne mujin RAMAZAN
ja lash emrin RAMADAN
RAMADAN te paste nana
tu te rrit me jarana
tu i qu kamt neper sana
tu u q.. me jarana
kur i boni RAMADANI 20 vjet
shkon edhe ja lyp tezez te vet, ja kthen tezja
RAMADAN a je tranu
hajt bre teze se mu ka qu
po kam qef me ta kerku

Alb_LoVeR
09-02-2010, 09:58
Perpunim i Fierit


"Poezi per Fierin"

Kemi fushat myzeqare
kemi benz-a kemi pare
bejme kanabis dhe duhan
Fieri yne qe je me nam

Kemi zonen e Cakranit plot ne mall,
qe ne Europe mban vend te 1-rė
nami ka shkuar deri ne Kolumbi
se Hashash Fieri mban Nr. 1.

Black_RideR
09-02-2010, 09:59
hahahahahahahhahahahahah o lat nam ma njerz lat nam :P

Black_RideR
09-02-2010, 10:01
aj rum cici rum
para par a gjelit
suse susare are gamaree
pis pis kot
Haj....
Ti Kput

hahahahahahhahah Gjysa Puns Asht E Wishit

WISHMASTER
09-02-2010, 10:02
ejj se kyt asht forum serioz hahgahgahgahgahgahgaha

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:02
Pėr here tė parė ne chat


Pėr here tė parė ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
ca pseudonimi me vu
E kėshtu filloi chati
nicku i parė ishte "veshgjati"
Mbas pak e pash se sme shkon
e nderrova e vuna "hason"
Po dhe hason kur e vuna me ecte muhabeti vetėm me ēuna
me iku truni duke menu s`dija ca nicku me vu
Kohe te gjatė ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe njė ditė shum u mendova
veten time keshillova:
A mer Altin te rafte pika
kėtu ecka vetėm romatika
Thashe se mos mė shkon ky niku
e vuna Altin_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna njė dashnore
nicku i saj ishte Lule_Bore
Po jo nuk me pėlqeu fare
kishte qenė njė katunare
s`dinte tjetėr vetėm njė e dy
me sill njė fotografi
Hajt mo thash po i bėj qejfin
ka njerėz qe pėr dashuri vdesin
jo si unė qe pėr pune njė ore e zuna gocen dashnore.
Pėr sanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
Fotografite i skanova
edhe goces ja dėrgova
Po me vonė me zu belaja
Gocen e zuni sevdaja
Donte te me bante pėr vete
po si ju thashė nuk me pelqente
AA po se harrova tju them
Unė ne Londer kam zon ven
Ajo mua me mashtroj
Me tha se rrinte ne velipoj
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe mė tha
Altin do tė te them diēka:
Rreth e rreth ma rretullonte
nė fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmonė pėr kontaktim
ajo kishte e-maili-in tim
Po me vonė se cme ngaterronte
donte te me telefonte
Hajt thash prapė po bėj njė gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me kėtė peshk u merzita
dhe kompjuterin e fika
Nga qe ishte kohe e mirė
dola n`ballkon me pi i birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
s`foli
who is this?
Thash do jetė ndonjė psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo!
kishte qenė ajo
He,, mė tha,, ckemi mirė
mu bo drita errėsirė
mu duk vetja ne shkretetire
Thashe ta plas telefonin ne toke
vete kam faj me ra ne kokė
Mirė... i thashė...ti ca bone
mu duk shpia kasaphone
Kshu filloi muhabeti
qe nuk kishte pikė lezeti
I thashė jam tek ca shokė
se me iku petlla e s`flisja dot
Hey!! i thash Bertita!!!
me mer me vonė kur te shkoj ke shpia
Telefonin e fika
mu rikthye sėrish drita
E mbylla numrin e vjetėr
shkova e bleva njė tjetėr
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jetė numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashė do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
E vuna "kiss_of_the_day"
Nga ajo ditė ne chat lash nom
u bo chati kasaphone
Tė gjitha gocat me flisnin mu
mė thonin: Hi, How are you?
Shumė idjot rrinin duke share
tregonin veten katunare
Operatoret o bone xheloz
se u njofta si tip serioz
Nuk kishin ca me thonė
po pėrditė ma bėnin ban
Njė ditė I had a fight
Me njė "Kiss_of _the_night"
Kur e pane se sdu me ik
me vun ne auto kick
Thashe ne chat nuk rrihet ma
po nuk kisha ca me bo
Nderrova nickun se u bo nomi
dhe e vuna prap "hasoni"
Njė ditė me ftoi njėra
mė tha hajde tek #tirana
Aty gjeta njė pesė vete
tu bo i dor muhabet
nuk kaloi as njė ore
me vunen operator
Mbas ca kohėsh e hapen thesin
ma hoqen mua accessin
Ai ishte chat gomistash
stafi i tije ishte staf sexsistash
Pėr arsye personale
mu desh me thonė ca fjale banale
Nga ky chat mu desh me ik
se me vune auto-kick
Njė amoxil kishte gjithandej access
pėr #albanialove me bėri njė ftese
Aty un u bėra Aop
edhe shum shpejt Sop
pėr shans te keq me kan keq sot....
Founder ishte njė djal shkodran
emrin nuk jam duke e thonė
Ai mu duk djal trim
se kishte nickun si grushtin tim
Aty qendrova pėr kohe te gjatė
me te gjithė tu bo gallate
Unė studjoj pėr aplikim
por vdes poer programim
njė ditė pėr gallate
ndertova njė voice chat
Aty njofta njė goce
pėr muhabet ishte bombe
Si shoqe mendova ta respektoj
dhe mendova ta takoj
Tė dy kishim njė mendim
kėshtu qe lame njė takim
U takuam pimė njė birre
prapė mu duk goce e mirė
Njė ditė nderrova mendim
se me bėri njė provokim
Kshtu sme kishte bo vaki
SI me qen ne polici
Kur e pa se nuk ishte si ajo mendonte
e la s'po me provokonte
Pra ēdo gjė ka te ngjare
kur iku me futi njė te share
Po ajo nuk e mendoj
se unė do ta kuptoj
Unė asaj nuk i flas mo
sikur nga qielli te kėtė ra
Dhe ti goce mos mendo
se kshu shoqnije gjen kudo
(ėshtė e vėrtetė apo jo)
Tani me ėshtė bėrė zakon
dashnoret i bėj koleksjon
I marr tė gjitha pėrdore
momentalisht kam katėr dashnore
Ca me thonė se je rob zoti
ca te tjera me thėrrasin d[]ggy
Kjo pra ėshtė historia ime
me te drjta dhe gabime
gjithashtu me shumė shkurtime
Me duket se po nderroj
dashnoret shpesh si takoj
Shkoll, Pune edhe ke shpia
me duket se mė ka zon dashnia
Menjen ma ka marr maria.

Black_RideR
09-02-2010, 10:05
Ish nje cupke quhej Nore
ish si flutur lulebore
kurre s'grindej, kurre s'bertiste
me ngadale, embel fliste.

Po nje here ne shetitore
tok me motren zene per dore
Nore e vogel u perqa
akullore dua tha.

i tha motra : - Nuk te ble
ti semure ishte dje.
A do paste, a do karrota
karamele e biskota ?
He pra thuaj tjeter cdo
akullore mos kerko ?

Perseriti duke qare
c'kishte thene aty me pare:
s'dua paste, as karrota
karamele e biskota.
Dua vetem akullore
ik nuk vije me ty perdore.

Po c'ti bente motra e gjore
dhe ja bleu llastices nore
dhe ajo fshap e fshup si miu
akulloren e lepiu.

Kur aty nga mesnata
nisi nje kolle e gjate dhe e thate
thirri mamin: - hajde pak
edhe mami kur e pa
u-bu-bu e mjera tha.

Babi doli ne sallon
foli shpejte ne telefon
Alo,mjeku?
Ne shtepi kemi te semure ne femije.

Ty-ty-ty me nje makune
pa ja ulur shpejtesi
sa i mbyll syte dhe i hap
xhaxhi mjeku erdhi vrap

Xhaxhi mjeku kur e pa
me bajame qenka tha ....

Black_RideR
09-02-2010, 10:06
Hahahahhahahaahahahhaha Nje Pershendetje Per Tan Forumin


abetare fort te dua
me ato shkronjat e tua
dora ime u mesua
mendja ime u ndricuar
se tani di te lexoj
shkruaj mire dhe recitoj
dhe partine ta gezoj...


hahahahahahahaha

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:06
Fjalori bullgarisht

Marrė = turp
Prore = gjithmonė
Haresam te. Y Ubovna si = Si jeni. Si ja kaloni
Ne razbirash makedoniski = Nuk kuptoj Maqedonisht
Nafake = fat
Halet = cica
cullak = lakuriq
triperin = semundje

Black_RideR
09-02-2010, 10:07
Per nje M qe ti se ve,
fjala Mik behet ik
per D qe ti se ve,
fjala Dere behet ere
ca ben keshtu more Besnik,
a i thuahet mikut ik?


hahahahahahahaha

Black_RideR
09-02-2010, 10:08
Mace mace pis pis pis
Cka dollapi qe leviz
Eshte miu kocomiu
Gjithe pjatat i lepiu.

Black_RideR
09-02-2010, 10:08
Cim Cim Caku nga Shijaku
Hengri buk sa i dhimte barku

Vajti ora per ne shkoll
Cim Cim Caku loz futboll

Vajti ora per ne msim
Cim Cim Caku ben pushim

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:09
Babi im ėsht demokrat,
mė i forti nė pallat
nė mitinjgje ai shkon
zgjedhjet tė reja ai kėrko

Refreni(2 hėrė)
Veshim kombinoshe
njgjyra kaltėroshe

Socialist unė babin kame
dhe punonė ne njė dogan
shokė e miq i ka tė tėr
qeverisė me baz te gjerė
ėshtė goxha burė se ēan [pėrmirėsoje fjalorin!] kurė
ne hamė akullore babi ka dashnore

Kur te ritemi edhe ca
do bejm vepra tė mėdha
socialist e demokrat
koka poshtėė e [pėrmirėsoje fjalorin!] lartė

ne pushtet do hypim,rruspa do tė shtypim
pushtetin se japim,
mos na ēani trapin

Edhe pse tė vegjel jemi
pėr mitinjgje zėmėr kemi
ne bot jemi nė vėnd tė prė
tė dhjerė jemi por krenar

Refreni (2 hėrė)

Ritemi tė lumtur
nėpėr baltė e plurė
la la la la la la

Black_RideR
09-02-2010, 10:10
Baca beqė punonte n“vreshtė
lushi zuri t“i buzėqeshė.

-ēfarė qesh ashtu;mor lush
-baca beqė mė jep pak rrush
urdhėro merr sa tė duash.
Lushi shpejt vajti te rrushi
fėt e fėt grushtat i mbushi
por tė nesėrmen mori ves
nė vreshtė u dukt me thes.

ēfarė tė duhet;or i mjerė
do tė bėsh edhe ti verė?
Ik largohu pa vonesė
nė daq verė-puno nė vreshte

Black_RideR
09-02-2010, 10:11
Abetares...
Abetare, Abetare,
Je e dashur, ledhatare,
Je e mirė si manare,
E ėmbėl, e ėmbėl fare.
Ti pėr dijet je buronja
Qumėsht nėne ke nė shkronja,
Qumėsht nėne, fjalė eti,
Erė lulesh, dallgė deti,
Fllad, puhizė plot freski.
Dhe shkreptima, dhe stuhi,
Erė mjalti luleshqerrė,
Por dhe spec edhe piper,
Nė u dashte ndonjėherė...

Abetare, libri i parė,
Ti mėsove shkencėtarė,
Ti mėsove sa shkrimtarė
Dijetarė dhe bujq nė arė...

Abetare, Abetare,
Ledha-ledha ledhatare
do tė marrim pas pėr fare,
Pas pėr fare si manare.

Nė ēdo klasė, pėrgjithmonė
S'tė harron kjo zemra jonė...

Black_RideR
09-02-2010, 10:12
Shi, shi, o baba-shi,
bjer, bjer-o me furi,
shi, shi, o baba-shi,
jepi tokės pak freski!
Shi, shi, o baba-shi,
ku ke qene gjer tani?
Presin arat
plot me grurė
presin pyjet
plot me drurė,
presin lulet, trėndafilat,
jaseminėt, karafilat,
presin rosat edhe patat
sqepkuqet, qafėgjatat

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:12
Tė shkomi i kavajes
T'dielen kam shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh sytė
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
PO u rrotullojshe
Qe t'shifte publiku

Pėr i xhiro te bregu
te ftova pėr pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po unė e di
se ti pėr mu vdes
dhe unė s'te ndahem
o ylli lalit t' vet


Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha.

Pėr drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Pėr t'hy ne muhabet
TE kėrkova njė kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se njė gjysėm kishe vet.

dallget bėjnė shkum,
dielli rrezaton
po ti oyll botė
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kam pa
qe ja hongsha buzen
e t'gjitha Ć?Ę?§a ka...

Pėr ne ēunat e rinj
o zot bėj bismilah
se si rrushi lalit
ne kėtė dynjah s'ka!"

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:18
MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ME IKEN PER LESH KOKA.

KU KAM DASHUR MEM E AT.
KU TE GRIJNE FAJDET, PARATE.

KU KAM FIS E KU KAM FARE.
KU S'KA DRITA POR PISHTARE.

KU TE MBYT PLUHURI TALLASHI.
KU KERCET E PRET KALLASHI.

KU KA DIAMANT E AR.
KU S'GJEN UJE PER TU LARE.

KU KA PLEHRA TOGJE -TOGJE.
DHE QINDRA PARTI PER L****.

MEMEDHE, ESHTE NJE COPE TOKE.
QE TE BEN ME DHIMBJE KOKE.

KU PO SHEMBEN KOMBINATE.
DHE HAJDUTET NGRENE PALLATE.

KU BEN LIGJIN KONTRABANDA.
DHE NJE POLITIKAN KA 10 BODYGUARDA.

KU PO SHITEN ME DOLLARE.
VARRET E GJYSHERVE TE PARE.

KU KA RRUGE E TROTUARE.
JO PER NJEREZ PO PER GOMARE.

KU PIPINE E BEN NE BREKE.
SE ME SHUMICE GABI I SHETE.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ASNJERI, SHQIP S'KUPTOKA.

KU BEJNE C'MOS SHESIN DHE DHEMBET.
VEC TU IKIN NGA SYTE KEMBET.

KU BEJNE PARADA BUKURIE.
VAJZA TE C'DO KATEGORIE.

KU DHE DJEMTE KONKUROJNE.
''MISS ALBANIAN'' TE FITOJNE.

KU NJE MISS, PRISH VIRGJERINE.
VEC TE BDERROJE NENSHTETESINE.

MEMEDHE, QUHET KY VEND.
QE KA DEPUTETE ME MEND.

QE PERLESHEN E BERTASIN.
DHE SE DINE AS VETE SE C'FLASIN.

KU KA LIGJE EDHE REND.
VEC PER FORME JO ME GJITHEMEND.

KU POLICET JANE TRUTHARE.
DHE S'KANE PATENTE AS PER GOMARE.

KU MBI PRONEN QE ME LA IM AT.
PA LEJE ESHTE NGRITUR NJE PALLAT.

E TANI PUNOJ SI SHKERDHAT.
NE PRONAT E NJE GREKU PLAK.

KU PER KUNJ TJETRI TE ZHVESH.
DHE POLICI RRI E QESH.

KU TE TREDHIN DUKE QARE.
SIC TREDHIN GOMERIN ME DARE.

DHE KU TUA DISH PER NDER.
QE TE VENE TRITOL NE DER.

KU RROJ ME GAZ E ME SHPRESE.
QE TE GDHIHEM GJALLE NE MENGJESE.

KU BLIHET BUKA VERESI.
DHE MIJERA FAMILJE PE SHTEPI.

KU NJE VRASES A GOMAR.
KA ME VLERE, SE NJE PUSHTETAR.

KU NGROH VEZE REVOLUCIONI.
ME DIPLLOME PROSTITUCIONI.

KU NE MUAJ MERR 100-MIJE LEKE.
DHE S'BLEN DOT AS NJE PALE BREKE.

MEMEDHE, ESHTE SHQIPERIA.
KU SE PYT NENEN E BIJA.

KU SHUME PREMTIME BEN PARTIA.
DHE VEC SHTOHET VARFERIA.

KU GJITHCKA LIND NGA ASGJEJA.
KU TE MERR SHPIRTIN TVSH-ja.

KU S'TA MBAN TE SHKOSH NE GJYKATE.
SE TE GRIJNE TE BEJNE SALLATE.

KU KRIMINELI QE S'ARRESTOHET.
ME BURG TE PERJETSHEM DENOHET.

DHE AI QE ESHTE NE QELI.
NGA SJELLJA E MIRE, FITON LIRI.

KU TE RJEPIN SI GJEL DETI.
MIRE HAJDUTET, PO DHE SHTETI.

KU DOKTORET JANE KASAPE.
PO S'PATE LEKE TE THERIN PRAPE.

KU NE SPITAL, S'KA NARKOZE.
DHE KUR PJERDHIN, NXJERRIN BLOZE.

KU KANDIDOJNE EDHE GRATE.
PER NJE POST NE ADMINISRATE.

MILITANT, ISH SEKRETAR.
PER KOLLTUK NE VIJE TE PARE.

KU PER DJATHE, E HAN SAPUNIN.
DHE TE PAFAJSHMIT, I RRASIN HUNIN.

KU JANE RRUGET GROPA-GROPA.
DHE TA LENE MAKINEN PA RROTA.

MEMEDHE, ESHTE DHE MILIONI.
BENCI, VILA E TELEFONI.

FEMRAT, WISKY, REHATIA.
VEC PER ATO QE I KA XHAN PARTIA.

KU KE FRIKE TE ECESH NATEN.
SE PADASHJE, ZEN PUSETEN.

KU KENGETARI VJEDH MUZIKA.
DHE DHJETET POLICI NGA FRIKA.

KU REGJISORI NXJERR NE SKENA.
VAKJZA, NE MBATHJE E SUTJENA.

KU NE MBREMJE THONE MIREMENGJESE.
KU VENDI ESHTE MBUSHUR ME KINEZE.

MEMEDHE, ESHTE DHE VATANI.
KU KULLOT BAGETINE COBANI.

KU NUK MUNGOJNE QEVERITE.
QE NDERROHEN PER C'DO VIT.

KU C'DO SEANCE NE PARLAMENT.
LEHIN DEPUTETET SI QENTE.

KU NJEREZIT, TERHEQIN KARROCA.
KU KA FRIKE TE DALE JASHTE GOCA.

KU POLICI S'KA PISTOLETE.
DHE HAJDURI HEDH SHURREN PERPJETE.

KU NGROHET MILETI NEN DIELL.
SE S'KA ENERGJI PER KALORIFERE.

KU PER TE HYRE NE UNIVERSITET.
S'TE DUHET TRURI, PO PATE LEKE.

KU NE DISKO, PUB E BARE.
NUK SHEH FEMER PA CIGARE.

KU KA BINGO E LOJRA FATI.
INTERNET E DHOME CHATI.

KU USHTRIA NUK TE MBRON.
POR PO QE FEMER, TE PERDHUNON.

KU NE GAZETA, ZOTERON POLITIKA.
DHE USHTRIA LUFTON ME THIKA.

KU NISEN NJEREZIT PER JASHTE SHTETIT.
DHE PERFUNDOJNE NE FUND TE DETIT.

KU NE MATERNITET, LINDIN FEMINE.
DHE NENAT MARRIN ARRATINE.

MEMEDHE PRA, ESHTE GJITHCKAJA.
KUR NUK TE MUNGON PARAJA.

KKA XHAMIJA EDHE EDHE KISHA.
KU NDESHET NANO DHE BERISHA.

KU NE KISHE PREDIKON HOXHA.
DHE TJETRI PO MBYTET NGA BORXHA.

KU IKIN NE SHTEPI PUBLIKE.
DHE PERSONAT NE KARRIKE.

KU S'DEL DOT NE PAZAR.
SE TE SHESIN PER GOMAR.

KU S'TA HEQ KUSH LITARIN PREJ FYTIT.
KU SE MERR VESH I PARI TE DYTIN.

MEMEDHE, ESHTE KY DHE.
KU FEMIJET PA SHKOLLE I LE.

KU MESUESI SHKUMES S'KA.
DHE NXENESIT QESHIN HAHAHA.

KU NE SHKOLLE PERDORET DROGA.
DHE DREJTORIT I NGRIHET RROGA.

KU PER PLEQTE, QE KANE TENSIONIN.
SHTETI IU NDERPRET PENSIONIN.

KU ATIJ QE ESHTE FUKARA.
SHTETI I THOTE: TI RRI MOS HA.

KU VJEDHEN E SHITEN ME LEKE NDIHMAT.
QE KANE ARDHUR PER JETIMAT.

KU TE ZHVESHIN NE MES TE QYTETIT.
PERPARA ZYRES SE DEPUTETIT.

KU NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES.
TJETRI HEQ BREKET, E IA KEPUT SHURRES.

KU PRESIN BURRAT TEK USHTARI.
QE TE VIJE TI MARRE PRONARI.

KU NENA, PER TE RRITUR FEMINE.
E SHET NDERIN PER 20-MIJE.

KU NUK KA NGA T'IA MBAJE MILETI.
I BIEN KOKES PREJ SIKLETI.

KU KERKON, E S'TE JAPIN PUNE.
PO TE TRAJTOJNE ME DHUNE.

KU POLITIKANET VETEM LLAPIN.
DHE PREMTIME TE KOTA JAPIN.

MEMEDHE, ESHTE FORMULA E PUNES.
KU GJITHKUJT I KA ARDHUR NE MAJE TE HUNES.

MEMEDHE, ESHTE FUKARALLIKU.
QE TE C'DO GJE E BEN HORRLLIKU...

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:19
MEMEBALTA quhet toka
ku te iken befas koka
ku kam dashur meme e atė
ku na grine fajdet parate
ku ne kemi fis e fare
ku ka drite me pishtare,
ku ka diamant e ar,
po s'gjen ujė pėr tu lare.
MEMEDHE-kjo cope toke
qe te bėn me dhimbje kokė
ku u shemben kombinate
dhe hajdutet ngrėnė pallate

ku bėn ligjin kontrabanda
me mafioze nėpėr banda
ku disa shesin dhe dhembet
qe te ikin nga sytė kembet.
MEMELLUCE-quhet ky vend
ku ka deputete me mend
qe perleshen e bertasin
qe nuk dinė se c'fare flasin
ku ka ligje dhe rend
(pėr shaka, jo me gjithė mend)
ku te grijne si sallate
jo me larg se ne gjykate
ku pėr turp tjetri te zhvesh
e polici rri e qesh
(dhe kėtė t'ua dish pėr nder
se ka dhe tritol nėn dere...)
Kėtu rroj me mall dhe shprese
te jem gjallė gjer ne mėngjes.
MEMEDHEU-ėshtė milioni
vila, benz-i, telefoni.
Ėshtė vend ku c'do gomar
ka me vlerė se njė shkimtar..

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:20
Te dashures nga nje matematikan!

Ty po tė drejtohem,vajzė moj syzeze
me do a sme do,kjo ėshtė hipoteze

Pamja jote e ėmbėl,posi teoreme
kur te shoh pėrpara,sikur zgjidh probleme

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung kon


hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbite

Buzet si elips,mjekra si kupole
sytė si dy vatra,vetull parabole

Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale

reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta

pėr ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendrore

unė e ti njė thyese lidhur ne njė bosht
ti numerusi sipėr,unė emerusi poshte

po s'tė bėra jetėn diell si pranvera
cvite me janė taksur mi shumezofte zerua

dashurisė pėr ty mos ti shuhet vapa
ēdo fjale qe tė thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.

me tretė formule,me shkrive te gjallė
si njė copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum'
se pa ty skam gjume as ne minimum!

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:23
Chatisti 11-vjecar

Chat-ist i vogėl jam
operatorėt frik s'i kam
10 marr ne mėsime
babin peshkatar e kam
mami shet fruta perime.

Me shoket on- line
bėjm' gallat pėrdit
t'u u sha me fjalė
mė keq se sa fėmitė.

Shoqet i kam t'mira:
ca jan' t'bukra kinge
e ca jan' shėmtira
disa shtirren t'zgjuta
dhe te fusin kunja
po un kam qen' portier
dhe nuk pys pėr bomba.

Rroft interneti
se na qiti m'drit
shėroi edhe gjyshin
qė s'shifte ka syt.

Nė shtėpine tonė
e kena bo me listė
n'orėn 5 tė mjesit
nizet kompjuteri shpisė.

I pari ėshtė babi
qe rri lexo lajme
po jan me figura
e me teta te zhveshme
se i pash i ditė
ke vrima e deres
dhe ai po thoshte:
"Ene kėto rruspie
te lejn pa menje !"

Pastaj futet gjyshi
qe kliko ke bursa
se lek ka investu
do me i shtu me teper
se Sudja i pat mor ne brekt!!!
Gjyshin e kam trim
futet dhe n chat
me emrin "i bukri"
i hodhi ne tok grat.

Pastaj gjyshja vje,
futet ne dhom
i rras gjyshit shpulla
se ngeli nė chat
me robt tu u zon
e na flliqi fare
ktė' mhallen ton.

Ka ora 7 mami vje me vrap
kliko te horoskopi
me pa a o' me fat
pastaj shko ke ca
faqe kot m koti
me lule e lajna,
ku shesin rroba t'vdekmish,
bizhuteri gabi
dhe receta supash
me lekure arabi.

Masanej m'syn gjyshja,
po mu nuk me lejn,
m bojn gati shpejt
e me nisin n'shkoll.
Gjyshja shko ke lojnat,
kazinot, bixhozi
se luhen pa pare
dhe fito dollar.
U bo nja 2 vjet
qe lu pa pushu
po gjo i mu*
ajo s'ka fitu
se i bojn me hile
- me thot ajo mu.

Deri n'orn 1
n'rrojn venet me gjyshin
karrigen ngroft e majn
deri sa vje klyshi,
- kshu m'qujn ato mu.

Pėr 5 minuta drek haj un'
i laj durt shpejt
me uj, pa sapun
shkoj dhe puth gjyshin
dhe i them t'u ju lut
venin te ma lshoj
se kam rradhn un'.
Ai m shikon dhe thot me prti:
"H mor kopil a u ktheve ti?
'ne kaq shpejt sot
apo i le or't e funit
pr me ardh n shpi?!?"
Jo mr - i them una
- kisha 6 or
dhe mezi kam ardh
se po bie ne bor !!!
Hmm ,- thot gjyshi
dhe shkon n dritare,
kur born shikon
ai habitet fare.
Bre, bre- thot' edhe kokėn tund
- dikur binte me flok
tani e hedhin kshtu me 1 cop,
po si nuk e pash fare,
po kur ra ne tok ?!?
Po kshtu ėshtė kur rri aty
ulur mbi ekran e merresh me lop !!!
- ja pret gjyshja teksa gjelln bn.

Me vrap ne karrige
shkoj e ulem un'
me miun e vogėl
klikoj tek chat-i, ose atia,
si i thot' pėr shkurt ajo teze Xhevrija.
Dhe futem ke Dhoma Shqipria
pickoj nja 2 goca
e shkruj zhgarravina,
ngacmoj Lozonjaren se ajo lu me mu
e shtyj katunaren se ajo do pak dru
i boj filma Lolitas
se ajo m'do shum' mu
kujto se jam i mir,
20 vjeē djal' me pasuni e vetur
ne kup pėr tu pir.

Ene kshu me rrena
kam zon 2 dashnore:
njėra quhet Djella tjetra Salvatore.
E para ėshtė stiliste, e dyta piktore,
thon jan' simpatike
po m'duken konviktore,
m'thon se jan puntore,
sidomos me goj, qndisje e pun' dorė.
Po gjyshi m'ka thon:
femnave naze mos u boj
se t'gjitha jon t'veanta
asnji nuk o isoj !

Dhe ort kalojn'
prindrit ne shpi vijn',
mami thesin e lakrave ke dera e hedh
shtrihet ne divan
se o bo telef.
Babi vje m von
sjell 5 a 6 peshq
duket shumė i lodhur
me flokt si dreq.
E plas muhabeti, lesh politike
Fillojn' t'shamet keq
fluturojn' jastikt,
po un rri ke dhoma e myllem me cels
Kompjuterin s'e lėshoj deri nesėr n'mjes!!!"

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:28
+18:dcjan ata ne ate breg


ububuja qekan grek
kujdes cuna mos ju kapin
se pastaj ju rruaj trapin

ra nje shi vendin e lau
cpati greku qe na shau
kerkon te na uli rracen
grek o grek te qifsha rracen

mu te kryqi ku u lute
pandehe se na e fute
o haleja i halese
i paturp e i pa bese

ca ushtare kur po kendonin
ne orgazem po kalonin
shanin turq edhe shiptar
sdi pse ndiheshin krenar?!

Dhe i donin zorret tona
per oshkure per nallona
pse keshtu o cipeplasur
shum urrejtje paske pasur

me ngadal e me avash
sa te behet keci dash
je i lutur te na hash
ca prodhon zorra e trash

o surrati menallona
nuk i nxerr dot zorret tona
ndaj rri urte ne ate prak
se ka bere cecua bicak

po neve jemi ketu
me te vjeter dhe nga ju
dhe se cajme trapin hic
kur na shan nje palo pic

grek o grek o krye horr
e ndjen veten superior
ke harruar historine
vangjel zhapen dhe aline

kishte zhapa ne oborr
njemije greker sherbetor
kish aliu ne janine
fronin dhe vasiliqine

kapedanet shqipetare
me flori dyfekun lare
vec me kenget e dyfekut
pavaresine i sollen grekut

lih or lih duke kenduar
por historia eshte shkruar
vule e bardhe mbi te zeze
qe nga vjosa ne preveze

se ne jemi ketu
me te vjeter dhe nga ju
ndaj mo lini,hingellini
se ca borxhe na i kini

historia e vertete
s'eshte vetem dhjete vjet
qe erdhem aty te ju
se ca halle kish ketu

po hallet tona do te treten
vec kujtime do te mbeten
po dhe ne,o grek dikur
te dhame buke e te dham grure

ndryshe flet e ndryshe ben
kali trojes u be qen
qen-zagar perjashta dhembet
te ha e te nduk nga kembet

vete na ngave nuk te ngame
pisllekun te gjithe e pame]
te pergjigjem o andart
me moredhe te barabarte

provoje more hale
ndac me turkun ndac me ne
provojhe,o bir putane
te lesh breket kesaj ane

mos harro o horri horrit
drunin e 4 shtatorit
ju qime e prape su ngopet
perpara ju vume si lopet!

Ne vertete jemi te gurte
po nuk jemi aq te urte
dome te shajme,o mavie
edhe me liber shtepie

morali yt s'mund te ngjallet
kur me kenge andarti tallet
me turkun e shqiperise
qe te mundim me peshtyme

se ne jemi te sprovuar
historia na ka shkruar
kur s'kishim buke more mut
hanim zjarr edhe barut

na ngave ndaj te ngame
keshtu ditem keshtu thame
grek-ushtar kokegorrice
ec na puth ne prapanice

grek-ushtar kokethumbi
fjala vret me shum se plumbi
serish reston do ta maresh
po kjo s'eshte nje pune ushtaresh...

C'jane ata qe shkojne lart
o-bo-bo c'qekan andart
i jane sulur shqipetarit
qe ti hane majen e karit

ne o grek e thame tonen
mer tra qifte kina nonen
kruhu me djemt e shqiperise
po s'ti qim gjith ropt e shpise

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:29
Raskapitur e katranosur
Trup e shpirt i sakatosur
Po vajtoj pa fund pa shprese
Qe nje kater ta bej pese
Ti pese me jep nder
Me jep emrin inxhinier
Ta jap un po sta jep dyli
Se s'i thone Filoqyli
Me limite e integrale
S'kemi kohe te vemi ne hale
Ver nje tra e hiq nje vize
Do vdesim mbi analize
Sezoni erdhi:Miremengjes!
Per shkollen sec ndjeva mall
Kam dy vjet pa par nje pese
Dhe neper kurse po bej palle
Ti kur te jesh merzitur shum
Te kafja e shkolles ajd kerkom
Atje i ulur do jem un
Ne vit te pare si gjithmone
Aty do jem s'do jem larguar
Ne shkolle i mbetur si te tjere
Ne kafenene e preferuar
Aty ku rrine inxhiniere

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:32
O selim meta,vajta per perteka.perteka nuk gjeta.gjeta daj marrocin,qe po rrunte tocin.gjeta katunarin,qe po rrunte k****.gjeta virivicken qe po rrunte p*****

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:33
Kollarisur, menderosur,

Brekegrisur, armatosur

Po lehim ne gajde t'qenit,

Anes Bunes, buzeLiqenit.

Ku e lame e ku na mbeti,

Lesh e li asht ba shteti,

Dy lekure na rrjep tregtari,

N'kandar te vjedh katundari,

T'rruen e t'qeth qeveritari

E ne mes t'dites t'ha zagari

Sec na vodhen fajdexhinjte

Alimucajt, Gercallinjte

Sec na prene sec na vrane

Futen ne sherr gjithe dynjane

Nga Korthpula ne Qaf-thane

Me rryshfet ktu blehet vorr,

Se han kot ti plumbin qorr

Te kalon makina ne shpine

Ne xhep t'fusin ndonje mine

Ne dritare kioskat mbine

qimet rriten, rrogat hine

Hall me vdeke e gjygj me rrnu

Neve dreqi na ka rru !

Pak bame se cna gjeti:

Zihen politikant nde vedi,

Majmen zyrtart si gjeldeti

Me e hangur e ha mileti!

Keq me Salen, zi me Tosin,

Heq malokun, ve qerosin,

Hala ne pershesh kosin!

Na premtoi Tosi aqik

U jap paret cik me cik

E s'na dha nji metelik.

Asht pak vetes me lehue name:

Neve Kina na e ka ... nanen!

Si do na vej halli mbas tash

Jan ba punet laradash:

Bje per ne bota hashash

Co ne kurva e kallash,

Kurd, kinez e laluc,

Ja bame Evropes tete me puc !

Shume vune kryet ne rrezik,

E n'Evrope nisen me vrik,

Me fitu nonji metelik

Shkum per lesh e dulem te rrum

S' na lane lesh as nen sume

Ne i bame emrat lesh e li

Jorgo ne pune e Gani ne shpi,

Lukes Zefit nga Ganjolla,

Po i thirrkan mis Fabiola

Cna ndodh ne s'po i ndodhka kuj,

Sa veme kamen n'toke t'huj,

Hup shqiptari si krypa n'uj!

Kush e bani e kujt i mbeti

N'kup t'qiellit thrret mileti:

` Prane detit i palare

Se jane vu katunaret ne gare

Kush e ban ***** sa nji mullar !

Vjen Gjeloshi m'corape t'leshit

Me nji cigare ne maje te veshit

Kryet sa nji mullar me kashte

Tri barre lesh i ka ne kafke

Me ia shtrydh i del vec nafte!

Shtrihet ne rane si garravac

Me nji dore djathe e nji kulac

Mbeshtet kryet mbi kallash

Me i ndejt afer t'ban helaq !

Prane sofres i pangrane

Se jane cue qimet ne hane

Shkon me ble ti ne Parruce

Hyn i veshun e del pa kpuce

Gropa, balte llom e lluce

10000 lek nje cope gjuhce

Edhe portofolit i ngrehet puce!

Prane dritares i papar?

Ikin dritat pa orar

Bajme si bajme ne me kandila

Me bishktuk, qiri e mila,

Firoi rroga tu ble fitila !

Rrofte e qofte zotni Hila

Tuj shit pisha u ba me vila

Po nji za vjen nga Vraka

Luej vedit se t'lot nafaka

T'kena gjet ne lagjen "Plaka"

Nja dy pleq me fela t'thata

(bytht e tyne dy kafshta)

Po per seks digjen si flaka !

Llapacitur, llakatosur,

Trup e shpirt i sakatosur,

Po theras une prej Serreqit

Zot ruajna prej te keqit.

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:35
Cohu popull t'therret Atdheu
Bac Enveri na genjeu

Na mashtroi ky qafiri

Na tha do hame me luge floriri

Cohu popull erdhi casti

te shpetosh nga pederasti

Kur don buke e qan si femija

duhet te thuash "rrofte partia"

Kur don mish e s'te pelqen gjiza

me krahe hapur te pret Bulqiza

Kur larg qofte s'te pelqen talloni

te pret burgu e rajoni

Po t'lexosh se c'thote gazeta

te vjen me plase e te nxihet jeta

u festu me madheshti

10 korriku, Viti i Ri

C'jan mor shoke keto festa t'kota

Me caraca e karrota

Kur e dime se madheshtia

eshte te mishi e rakia ?

Kohet e fundit zgjati floket

Ky vampir qe hante shoket

Me Qemalin e filloi

Fort mbas zverkut e kafshoi

Diten tjeter per cudi

qante pisi si femije

C'ke Enver - i thote Nexhmija

mbaje veten behu trim

ka rendesi te rroje Partia

mos e qaj dashnorin tim

Kalojne vitet dhe perbindshi
qe jeton me mish njeriu

si skifteri qe ha pulat

turret te Bedri Spahiu

Delegatet gjate seances

Kthenin syte nga presidiumi

Vec Enverit qe po fliste

Gjith Byrone e kish zene gjumi

Si macok gerhiste Pilo

Rita shtrire ne krahun tjeter

Pak me lart po fle Adili

jarget i kullojne ne leter

Pilo ecte me parimin

larg o zot nga ***** ime

mbylle gojen rri degjo

Kush nuk flet nuk ben gabime !

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:36
Reaksione kimike


Written by devilsummer
makarona ne gjelle = tvjen per tvjelle

byrek + patate = ik jepja plakes tate

fasule + byrek = e ben direkt ne brek

dreke e shijshme + birre = naten e mire

buke + djathe + gjiz = delicious that is

salce + makarona = gjithmone te drekat tona

buke +gjalp + fasule = me mire ha glas pule

uje + kripe + buke 3 feta = e shijsme si vet jeta

djath + qumesht + 2 brusketa = i ha per mjes ciljeta

proteina + lyrna + vitamina = i merr cdo dit zajmina

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:38
Tirana

Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlament , aeroportin
njerez plot ,pluhur e zhurme
o Tiron te duam shume.

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:42
Ne nje are ne nje lendine
te pashe tek beje pipine
u zgjata me pa ne cik mo mire
po su duk gjo ishte erresire

Nga turpi shpejt e shpejt nxitove
nga hutimi patallonat hap harrove
u munova prap me pa
jo mer vlla su dukte gja

nen hijen e limonit
ti hajshe kajsia
katunari lalit
per ty ka me vdek ija

rruges kur kalojshe
gjith serbes serbes
gomari merte vrull
si me qen mecedez

kur shkonim me lope
kapur dore per dore
zemra ime shkriej
tamon si akullore

kalun i vit
kalun dy vjet
un po pres
e ti po pret

i dite mo sdurova
afer tu afrova
turp mo nuk pata
troc ta kerkova

ti embel me shikove
i trrullos e me habi
hape gojen ene fole
Ca osht sexi oj ti??

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:46
PARA PESĖS JAM GJUNJĖZUAR
E JAM DUKE IU PĖRGJĖRUAR.

PĖR ATĖ DO RRI, DO TRETEM
ASNJĖ CIKĖ TĖ MOS MBETEM.

TĖ SHTIREM SIKUR QAJ ME LOTĖ
SE PĖRNDRYSHE NUK KALOJ DOT.

O pesė mė je dashur sa mė s'ka
Mė je nėnė, mė je motėr e vėlla.

Nga c'ka rotull, mė e shtrenjta ti mė je
Je mė e mira nga cdo gjė qė ka ky dhe.

Ty pėr natė nė ėndėr tė kam parė
Pėr ty kam djegur, kam prerė e kam vrarė.

Tė marr ca si ty , e di qė s'ėshtė kollaj
Tė tė shoh njėherė nė dėftesė, pa le tė vdes pastaj!

Pa ty do ngelja unė dhe shokėt e mi
Do shkrieshin gjimnazet kudo nė Shqipėri.

O shpirt , nga ty moj zemėr kurrė s'jam ndarė
Pranė teje kam qeshur, lag teje kam qarė.

Pėr ty c'nuk kam bėrė , dy gurė bashkė s'kam lėnė
Pėr ty qarkoren , nė c'do mur tė shkollės kam vėnė.

U treta, u dobėsova, kam nėntė muaj qė s'ha e pi
Nuk ia var mė as femrave, mėndia mė rri tek ti.

C'do natė tė thur vjersha , himne , poezi
Pa ty mė merr lumi, s'mė fusin as nė shpi.

Vlonjati betohet se pėr flamur ther dialė
Kurse unė pėr ty, ther gjithė mėhallė.

- Pesė, - belbėzova qė ditėn qė kam lerė
U cudit doktori me gjithė infermierė.

Rrallėherė kur tė shoh nė donjė fletė provimi
S'u besoj dot syve, them: - Nuk ėshtė i imi!

Kur shikoj dėftesėn e klasės sė tretė
Mė priten komplet gjunjėt, bie mbi tapet.

Sec mė vishen sytė, dhe dalėngadalė
Mė bie tė fikėt, zgjohem nė spital.

Doktori mė pyet: - C'pate more djalė?
Unė i pėrgjigjem: - Sta them dot me fjalė.

Para nja dy ditėsh isha te ballkoni
Dicka po kėrkoja te njė kuti kartoni,

Nė fund tė kutisė, mbėshtjellė me njė letėr
Gjeta njė dėftesė, tė zverdhur, tė vjetėr.

E mora nė dorė, po fillova tė kem frikė.
Njė mėndje mė thosh "hape", njė tjetėr "lėre dhe ik"!

Nga kurioziteti thashė tė rrezikoj,
Ta lexoj se c'thoshte , notat i shikoj.

Dėftesėn kur hapa, se c'mu mblodh nė fyt
Djersėt me mbuluan, zgurdudhova sytė.

Njė notė tė panjohur kisha nė c'do lėndė
Njė njėsh dhe njė zero, po emrin s'ia mbaj mėnd...

Alb_LoVeR
09-02-2010, 10:49
Sa e shemtuar qe je !

Ti gje e shemtuar
largohu nga mua
kam 5-6 muaj
qe te them s'te dua

ti gje e shemtuar
largohu nga une
nuk te kam per borxh
qe me del ne gjume

floket si tertila
nuk shihesh 2 here resht
fytyra si kal
ishallah ngelsh per vjeshte

syte e tu te shndritshem
kujdes se mos na verbosh
njeri ne konispol
tjetri ne vermosh

dhembet e tu te bukur
sa ti kam zili
1 e ke te bardh
3 i ke te zi

ti kastile nderove shkolle
qe te rrime te dy
une o vras veten
o te vras ty

qe kur te takova
e deri ne ate dite
mallkoj ate bushter
qe te nxori ne drite

ti gje e shemtuar
mos me dil perpara
provoje dhe njehere
shihe po ste vrava

ti gje e shemtuar
ik pa bere fjale
largohu per koke te mamit
se do bej skandal

megjithese kam vazhduar
mjekime ne shume vende
kurre se kam haruar
eren e sqetlles tende

ti do nje puthje
paske qene tru peshk
e kam me te lehte
te te jap nje vesh

mos me dil perpara
se s'dua te flas
sa here ti hap gojen
te vjen era pras

sqetllat kur ti shoh
dhe shuren se mbaj dot
tek e djathta ske qime
tek e majta mbire plot

te majtes i hedh ca veshtrime
dhe them me veten time
i marrsh te keqen e leshit
qe te ka vrima e veshit

une te them boll
ti ke qejf te vazhdosh
mbylle ate *** goje
se do na helmosh

kopshtit botanik
afer mos i rri
se kalben dhe plepat
sapo kalon ti

ti gje e shemtuar
mos shko te vendi i ndaluar
me mire e kap ate dhe e pres
prandaj mos mbaj asnje shprese

me beri pershtypje
varsja qe ke ne qafe
po me shume pershtypje
qafa e palare

kur te pashe te pulpat e kembes
thashe se s'ka bere vaki
te kembet skam as une
aq lesh sa ke ti