PDA

View Full Version : Emra patriotik ose me kuptim te bukur shqip


Arijana
07-09-2012, 04:12
Pershendetje.

Jam ne kerkese per emra, per djem dhe per vajza. Eshte shume me rendesi emrat te jen patriotike ose emra shqipe me kuptime te mira.

Prsh - Arberie, Shqiponja, Atdhe, Korab, Dardan,Valbona, Saranda, Delvina, Rozafa, etc, etc. --- Blin, Flori, Qendresa, Diellza, etc, etc.


Ju lutem emra tjera te bukura!!


Faleminderit Shume! :)) ``shqipe``

PREDATOR
08-09-2012, 12:20
Pershendetje.

Jam ne kerkese per emra, per djem dhe per vajza. Eshte shume me rendesi emrat te jen patriotike ose emra shqipe me kuptime te mira.

Prsh - Arberie, Shqiponja, Atdhe, Korab, Dardan,Valbona, Saranda, Delvina, Rozafa, etc, etc. --- Blin, Flori, Qendresa, Diellza, etc, etc.


Ju lutem emra tjera te bukura!!


Faleminderit Shume! :)) ``shqipe``

Kqyr ketu,mbase e gjeni ate qe do ju pelqeje,ose jo!
http://www.familienbande24.de/vornamen/laender/albanische,vornamen/
Te lutem shume!!!

SERAFIM DILO
08-09-2012, 13:02
Partia.per femerat e Parti per meshkujt.

PREDATOR
08-09-2012, 13:25
Partia.per femerat e Parti per meshkujt.
hahahahahaha
Ste rrihet ty``16``
Se mu kujtua nje gallate per futbollin kur e pa gjyshja.
Kaq te marre jane keta hajvanet qe bredhin mbas nje topi???
Tju bleje Partia nga nje top dhe te gezohen.
Kushtetuta eshte dhe nje emer!

SERAFIM DILO
08-09-2012, 13:45
hahahahahaha
Ste rrihet ty``16``
Se mu kujtua nje gallate per futbollin kur e pa gjyshja.
Kaq te marre jane keta hajvanet qe bredhin mbas nje topi???
Tju bleje Partia nga nje top dhe te gezohen.
Kushtetuta eshte dhe nje emer!

Po mir e kishte,topat partia duhet ti blente....Po ashtu dhe emrat patriotik duhet ti gjeje Saliu me ane te tenderit.

Askushi
10-09-2012, 19:32
emra femėrorė shqiptarėAjkuna.

Albulena.

Alketa.

Amanta.

Anduena.

Aranita.

Arba.

Edvin83
12-09-2012, 12:03
Kjo temė ėshtė hapur nė nėnforumin e gabuar. Duhet tė jetė te gjuha shqipe.

Askushi
12-09-2012, 13:35
emra femėror shqiptarė1) Artana.

2) Aulona.

3) Beltina.

4) Besarta.

5) Besiana.

6) Brikena.

7) Brisilda.

MiM@
12-09-2012, 14:00
Per djem: Valdrin , Arber , Butrint ,Dren

Per vajza : Dea, Alberie, Flutura , Engjellushe , Fitore

kaq me erdhen ne mendje :D

MiM@
12-09-2012, 14:02
Hidh nje sy ketu, paska goxha emra :)

http://www.forumirinor.com/t810-fjalor-emrash-emra-te-vjeter-shqip-apo-ilir