PDA

View Full Version : Deputeti i Partis Socialiste Saimir Tahiri Terorizon Policine


Dardan.Ks
24-04-2013, 18:30
Deputeti i Partis Socialiste Saimir Tahiri Terorizon Policine ne kryrjen e detyres.

Kjo esht Rilindja e Edvin Kristq Rames.

http://www.youtube.com/watch?v=xBM0OCaDbBs

Dardan.Ks
24-04-2013, 18:31
Kjo esht Rilindja e Edvin Kristq Rames.


http://www.youtube.com/watch?v=xBM0OCaDbBs

Meri
24-04-2013, 18:36
S.T a eshte deputet i zones ?
Nese po, a ka te drejte te nderhyje gjate kryerjes se detyres se forcave te policise, sipas nje urdheri te marre ?
Nese po, a ka dijeni per procedurat qe po kryhen ?
A ka marre te dhena ky deputet, se po shkelet ligji nga strukturat perkatese ?
A ka fakte qe po veprohet tej/ne kapercim te kompetencave te tyre ?

thirsty
24-04-2013, 18:44
Deputeti i Partis Socialiste Saimir Tahiri Terorizon Policine ne kryrjen e detyres.

Kjo esht Rilindja e Edvin Kristq Rames.

http://www.youtube.com/watch?v=xBM0OCaDbBs

ajo gruaja me ate femijen si majkell xheksoni me femijen e tij :D

Duaje Siveten
24-04-2013, 18:44
Deputeti i Partis Socialiste Saimir Tahiri Terorizon Policine ne kryrjen e detyres.

...
Sa veta u terrorizuan, sa helmeta, mburoja, kasketa e gaveta u demtuan; sa njerez u lenduan ... prej atij terrori ???

engel
24-04-2013, 18:46
Eshte pak e ekzagjiruar fjala terrorizem .
Deputeti i PS thjesht po shfrytzonin momentin per pak publicitet Politik .


Nje gje s'kuptova : Policia po i nxjerr nga shtepia ata Banore qe jetonin aty ?

derjansi
24-04-2013, 18:47
polic ma debila se en shqipni nuk munesh me gjet ne asni ven te botes

BLEDI_SH
24-04-2013, 18:48
Sa veta u terrorizuan, sa helmeta, mburoja, kasketa e gaveta u demtuan; sa njerez u lenduan ... prej atij terrori ???

po po po cfare terrori,un habitem pse nuk eshte shpallur akoma gjendja e jashtezakonshme..
cfare trillimesh te tjera do lexojme deri me 23....

shoku_tanku
24-04-2013, 18:49
polic ma debila se en shqipni nuk munesh me gjet ne asni ven te botes

kujt i shan policat ti re !

Meri
24-04-2013, 18:51
Nje gje s'kuptova : Policia po i nxjerr nga shtepia ata Banore qe jetonin aty ?
engel, mesa kam lexuar/degjuar per kete problem.., eshte banese, kthyer ish-pronareve.Nese banoret si qiramarres, kane ndonje pretendim te kundert, duke ju drejtuar gjykates, kjo nuk mund te pengoje zbatimin e vendimit administrativ per t'i liruar pronen, pronarit te njohur me dokumentacion ligjor.
Nuk ka asnje akt, per pezullim te ketij vendimi...

shoku_tanku
24-04-2013, 18:52
si qe guevara eshte ky tahiri...tmerri i pulicave

SERAFIM DILO
24-04-2013, 18:54
ēoban eshte edhe ky ?

shoku_tanku
24-04-2013, 18:59
ca thu o sero...ai eshte ilir me syze

Freemason
24-04-2013, 19:02
I lumte Policit qe u permbajt... E meritonte nje 24 oresh te i ati ai Sajmir haleja. Polici vjen dhe zbaton urdherin e gjyqsorit ndersa Sajmir halabaku kerkon te beje show televiziv

engel
24-04-2013, 19:06
engel, mesa kam lexuar/degjuar per kete problem.., eshte banese, kthyer ish-pronareve.Nese banoret si qiramarres, kane ndonje pretendim te kundert, duke ju drejtuar gjykates, kjo nuk mund te pengoje zbatimin e vendimit administrativ per t'i liruar pronen, pronarit te njohur me dokumentacion ligjor.
Nuk ka asnje akt, per pezullim te ketij vendimi...

Athere nderhyrja e policis eshte e drejte dhe Tahir edhe pse eshte deputet eshte si gjithe tjeret para vendimeve te gjykates .
Mire qe se lane me hy se do ishte ngujuar brenda si nje lloje proteste apo ''ndihme'' per banoret qe jetonin aty .
Plus ajo kafsha ne majte te dritares me beben e vogel .

SERAFIM DILO
24-04-2013, 19:09
ca thu o sero...ai eshte ilir me syze

Mu duk si ēoban,me qe eshte me ps..Po u ngatarrova se paska dhe syzet.

Akrepi
24-04-2013, 19:11
Athere nderhyrja e policis eshte e drejte dhe Tahir edhe pse eshte deputet eshte si gjithe tjeret para vendimeve te gjykates .
Mire qe se lane me hy se do ishte ngujuar brenda si nje lloje proteste apo ''ndihme'' per banoret qe jetonin aty .
Plus ajo kafsha ne majte te dritares me beben e vogel .
Nuk e kuptoj dot se si mund tė shprehesh kaq kollaj me atė epitet fyes pėr njė nėnė me fėmij tė vogėl qė po e nxjerin nga shtėpia nė rrugė tė madhe??
Sinqerisht po mė habit.

Meri
24-04-2013, 19:11
Athere nderhyrja e policis eshte e drejte dhe Tahir edhe pse eshte deputet eshte si gjithe tjeret para vendimeve te gjykates .
Mire qe se lane me hy se do ishte ngujuar brenda si nje lloje proteste apo ''ndihme'' per banoret qe jetonin aty .
Plus ajo kafsha ne majte te dritares me beben e vogel .


iku koha e cadrave ne bulevard...per ngujime..

Ajo grua/nene/gjyshe, e di mjaft mire prej shume vitesh, qe banesa ka pronare.
Nderkohe, qe per statusin e ish te pastreheve,(si keta banore, ne banesat e ish pronareve) Bashkia baze nje ligji te posacem, me fondet shteterore, ka akorduar kredi ne kushte lehtesuese.Shumica, nuk pranojne ta terheqin.....

Akrepi
24-04-2013, 19:13
Ajo grua/nene/gjyshe, e di mjaft mire prej shume vitesh, qe banesa ka pronare..

Po ti pse je kaq e sigurt se ajo banesė ka pronar??

Meri
24-04-2013, 19:18
Po ti pse je kaq e sigurt se ajo banesė ka pronar??


Tani, po diskutojme* per sigurine/apo me fakte ?
Me dokumente, prona eshte e njohur/kthyer tek familja Filan*.
Banesa duhet te lirohet.
Nese banoret, qe preken direkt, arrijne me mjete ligjore, te vertetojne te kunderten, dhe dihet cili organ i zgjidh keto mosmarreveshje, atehere secilit i rivendosen te drejtat e shkelura.
Prona eshte e shenjte.

shoku_tanku
24-04-2013, 19:20
Tani, po diskutojme* per sigurine/apo me fakte ?
Me dokumente, prona eshte e njohur/kthyer tek familja Filan*.
Banesa duhet te lirohet.
Nese banoret, qe preken direkt, arrijne me mjete ligjore, te vertetojne te kunderten, dhe dihet cili organ i zgjidh keto mosmarreveshje, atehere secilit i rivendosen te drejtat e shkelura.
Prona eshte e shenjte.
avash ti se na i bere kuran edhe ungjill bashke :p

engel
24-04-2013, 19:21
Nuk e kuptoj dot se si mund tė shprehesh kaq kollaj me atė epitet fyes pėr njė nėnė me fėmij tė vogėl qė po e nxjerin nga shtėpia nė rrugė tė madhe??
Sinqerisht po mė habit.

Kurse mua me habit veprimi i saj , sic kam pare dhe nje raste ku shpija ishte e ndertuar pa leje , ne toke qe nuk i perkiste asaj dhe ajo sebashku me femijen ne maj te catis . Besoj se asaj vajze kurr s'ka per t'i ikur nga kujtesa ajo skene. Fati i mire qe foshnja eshte 6 muajshe dhe skupton gje .

Ne vidio thuhet se familja lishte dy vjet kohe per te manovruar . Pse nuk e shfrytzoi ?

Meri
24-04-2013, 19:21
avash ti se na i bere kuran edhe ungjill bashke :p

Jo o jooo, o tankiiiiiiiiiiiiiii, e kam ketu perpara, te gllendur ne murr.

shoku_tanku
24-04-2013, 19:23
Jo o jooo, e kam ketu perpara, te gllendur ne murr.

mos gllend mure se ku i dihet,po i del ndonje pronar tjeter shtepise edhe do i mbushesh gllendjet me allqi pastaj

engel
24-04-2013, 19:23
iku koha e cadrave ne bulevard...per ngujime..

Ajo grua/nene/gjyshe, e di mjaft mire prej shume vitesh, qe banesa ka pronare.
Nderkohe, qe per statusin e ish te pastreheve,(si keta banore, ne banesat e ish pronareve) Bashkia baze nje ligji te posacem, me fondet shteterore, ka akorduar kredi ne kushte lehtesuese.Shumica, nuk pranojne ta terheqin.....


Disa nga te njohurit e mi e kane marre kete kredi pa perqindje interesi dhe ne vend te qeras paguajn kistet e bankes .
Ashtu sic disa te tjere kujtoin se nuk do i nxjerri njeri perjasht dhe flejne mbi dafina lol

Meri
24-04-2013, 19:25
mos gllend mure se ku i dihet,po i del ndonje pronar tjeter shtepise edhe do i mbushesh gllendjet me allqi pastaj


Eshtė Vilė, kthyer ish PrRonaRRit !-pis-

...ja kshu !

shoku_tanku
24-04-2013, 19:28
Eshtė Vilė, kthyer ish PrRonaRRit !-pis-

...ja kshu !

hmmm prandaj ben kshu ti...edhe un kam vil edhe jam vet pronar...he...ke inat :)

Meri
24-04-2013, 19:29
Jam objektive reeeee :@

shoku_tanku
24-04-2013, 19:31
Jam objektive reeeee :@

ke arsye per te qene...:p

Akrepi
24-04-2013, 19:32
Tani, po diskutojme* per sigurine/apo me fakte ?
Me dokumente, prona eshte e njohur/kthyer tek familja Filan*.
Banesa duhet te lirohet.
Nese banoret, qe preken direkt, arrijne me mjete ligjore, te vertetojne te kunderten, dhe dihet cili organ i zgjidh keto mosmarreveshje, atehere secilit i rivendosen te drejtat e shkelura.
Prona eshte e shenjte.
Nė fakt ky i tanishmi ėshtė i disajti qė paraqitet si pronar*... gjithė tė tjerėt nuk ja kan aritur dot kurse ky ja ka aritur me gjykatė (nė atė gjykatė ku i vėllai ėshtė kryetar gjykate dhe ku vetė "pronari" ka qėnė kėshilltar) dhe mė e ēuditshmja ėshtė se vendimi i gjykatės ėshtė nė sezon pushimi, nė kohė plazhi.
Historia e kėsaj prone sipas banorėve ėshtė:
Kjo pronė ka qėnė parcelė nė kohėn e Zogut I.
Kjo parcelė ju dha me qera shefit tė aviacionit italian nė posedim pėr 99 vjetė pa tė drejtė shitje ose dhurimi.
Pronari i tanishėm ėshtė pronar fantazėm si shum pronar nė Shqipėri

Meri
24-04-2013, 19:32
ke arsye per te qene...:pKam aresyetim , jo thjesht aresye :p

shoku_tanku
24-04-2013, 19:34
Kam aresyetim , jo thjesht aresye :p

po pra...aresye + aresyetim=prona te i zoti :p

cool_shqype
24-04-2013, 19:35
Deputeti i Partis Socialiste Saimir Tahiri Terorizon Policine ne kryrjen e detyres.

Kjo esht Rilindja e Edvin Kristq Rames.

http://www.youtube.com/watch?v=xBM0OCaDbBs


Ja si politika i kundervihet vendimeve te gjyqsorit dhe ku niveli i ulet i politiqenit nderhyn dhe i kundervihet organit te caktuaar per te vene ne zbatim vendimin e ligjit dhe gjykates......me e forta e ketij Sajes eshte kur pasi ka bere 200 metra ndjekje dhe debat idiot me sherifin i thote "Ne duam te flasim me popullin e jo me policine".....FAJIN E KA SALA..

Akrepi
24-04-2013, 19:46
Kurse mua me habit veprimi i saj , sic kam pare dhe nje raste ku shpija ishte e ndertuar pa leje , ne toke qe nuk i perkiste asaj dhe ajo sebashku me femijen ne maj te catis . Besoj se asaj vajze kurr s'ka per t'i ikur nga kujtesa ajo skene. Fati i mire qe foshnja eshte 6 muajshe dhe skupton gje .

Ne vidio thuhet se familja lishte dy vjet kohe per te manovruar . Pse nuk e shfrytzoi ?
Dhe pse duhet tė vendosėsh kaq kollaj shenjėn e barazimit ndėrmjet rastit qė solle ti dhe rastit nė fjalė??
Ndėrtesa pėr tė cilėn bėhet fjalė ėshtė ndėrtuar nga italianėt pėr nevojat e tyre dhe nuk ka pasur asnjė ish pronar tė shpronėsur... as nuk ėshtė ndėrtuar pa leje nė tok tė tjetrit nga "malokėt" verior apo jugor qė pushtuan toka ku mundėn edhe si mundėn.
Nuk e kuptoj pse flisni kaq qesim*...vėreni njėher vehten nė lėkurėn e atyre qė po i nxjerin si qen nga shtėpia mbasi kanė 70 vjet qė jetojnė aty.

Meri
24-04-2013, 19:50
Nė fakt ky i tanishmi ėshtė i disajti qė paraqitet si pronar*... gjithė tė tjerėt nuk ja kan aritur dot kurse ky ja ka aritur me gjykatė (nė atė gjykatė ku i vėllai ėshtė kryetar gjykate dhe ku vetė "pronari" ka qėnė kėshilltar) dhe mė e ēuditshmja ėshtė se vendimi i gjykatės ėshtė nė sezon pushimi, nė kohė plazhi.
Historia e kėsaj prone sipas banorėve ėshtė:
Kjo pronė ka qėnė parcelė nė kohėn e Zogut I.
Kjo parcelė ju dha me qera shefit tė aviacionit italian nė posedim pėr 99 vjetė pa tė drejtė shitje ose dhurimi.
Pronari i tanishėm ėshtė pronar fantazėm si shum pronar nė Shqipėri


Nuk mund te kundershtoj dhe keto qe ke shkruajtur, pasi nuk di me shume.
Por duke vijuar ne cka kam thene me lart, theksi bie ketu : Deri sa nuk ka nje vendim nga gjykata, per te pezulluar procedurat e lirimit te baneses..askush nuk mund te pengoje....
Nese pronaret kane mundur te falsifikojne dokumentat autentike te prones, apo kane fshehur situaten e saj, dmth titullin e pronesise/apo dhe pronarin, ne kohen e shtetezimit/crponesimit etj etj..ata denohen baze ligjit.
Pastaj kete nuk kuptova mire une...Kjo pronė ka qėnė parcelė nė kohėn e Zogut I.
Kjo parcelė ju dha me qera shefit tė aviacionit italian nė posedim pėr 99 vjetė pa tė drejtė shitje ose dhurimi.Qiraja nuk te heq te drejten e pronesise...
Ndoshta doje te thoje : ka qene parcele publike ne kohen e Zogut.
Nese eshte keshtu, atehere mbajne pergjegjesi ata qe kane perfituar, sic thashe me lart.
Pra objekti, qenka ndertuar nga italianet.Tani e kuptova me qarte, Akrepi.

Akrepi
24-04-2013, 19:58
Nuk mund te kundershtoj dhe keto qe ke shkruajtur, pasi nuk di me shume.
Por duke vijuar ne cka kam thene me lart, theksi bie ketu : Deri sa nuk ka nje vendim nga gjykata, per te pezulluar procedurat e lirimit te baneses..askush nuk mund te pengoje....
Nese pronaret kane mundur te falsifikojne dokumentat autentike te prones, apo kane fshehur situaten e saj, dmth titullin e pronesise/apo dhe pronarin, ne kohen e shtetezimit/crponesimit etj etj..ata denohen baze ligjit.
Pastaj kete nuk kuptova mire une...
Qiraja nuk te heq te drejten e pronesise...
Ndoshta doje te thoje : ka qene parcele publike ne kohen e Zogut.
Nese eshte keshtu, atehere mbajne pergjegjesi ata qe kane perfituar, sic thashe me lart.
Po ēka kėtu pėr tė mos kuptuar??
Zogu nuk mund tė jepte me qera pronėn e dikujt tjetėr pa e ē'pronėsuar atė mė parė kundrejt pagesės.

Dhe e dyta...nuk ėshtė e vėrtetė se banorėt kanė pasur dy vjet kohė...ata janė pėrballur me pėrmbaruesit nė mėnyrė krejt tė befasishme.

Si thua...nuk mban erė* e gjith kjo??;)

Meri
24-04-2013, 20:02
Po ēka kėtu pėr tė mos kuptuar??
Zogu nuk mund tė jepte me qera pronėn e dikujt tjetėr pa e ē'pronėsuar atė mė parė kundrejt pagesės.

Dhe e dyta...nuk ėshtė e vėrtetė se banorėt kanė pasur dy vjet kohė...ata janė pėrballur me pėrmbaruesit nė mėnyrė krejt tė befasishme.

Si thua...nuk mban erė* e gjith kjo??;)


Une jam per shtet ligjor, si Tak Ngjela,Kaq di une.

Akrepi
24-04-2013, 20:05
Une jam per shtet ligjor, si Tak Ngjela,Kaq di une.
Mirė.:p

Meri
24-04-2013, 20:06
Rrofsh :p

BATO
24-04-2013, 20:07
Tani, po diskutojme* per sigurine/apo me fakte ?
Me dokumente, prona eshte e njohur/kthyer tek familja Filan*.
Banesa duhet te lirohet.
Nese banoret, qe preken direkt, arrijne me mjete ligjore, te vertetojne te kunderten, dhe dihet cili organ i zgjidh keto mosmarreveshje, atehere secilit i rivendosen te drejtat e shkelura.
Prona eshte e shenjte.
Meri, vėrtet prona ėshtė e shenjtė dhe duhet kthyer te i zoti, por ka diēka kėtu: pronarėve qė u morėn dikur shtėpitė, ua dhanė mė vonė nga njė hyrje nė pallat, dhe kur sistemi u ndėrrua, e privatizuan, pra e morėn falas.

Ata qė banonin nė shtėpitė e ish-pronarėve, nuk i privatizuan dot, se u kishte dalė pronari.

Tani, nėse ish-pronarėt kėrkojnė shtėpitė e tyre, le tė kthejnė ato qė pėrfituan dhe tė marrin ato qė kishin. Ose, nė shtėpitė e tyre qė pėrfituan nga shteti, tė shkojnė kėta tė pastrehė, pra tė bėhet njė ndėrrim.

Kėshtu siē ėshtė ligji tani, i bie qė pronarėt tė bėhen me nga dy shtėpi, ndėrsa kėta tė pastrehėt tė dalin nė rrugė. Nė kėtė mes, ata qė humbin janė tė pastrehėt.
Mė kuptove?

Meri
24-04-2013, 20:18
Meri, vėrtet prona ėshtė e shenjtė dhe duhet kthyer te i zoti, por ka diēka kėtu: pronarėve qė u morėn dikur shtėpitė, ua dhanė mė vonė nga njė hyrje nė pallat, dhe kur sistemi u ndėrrua, e privatizuan, pra e morėn falas.

Ata qė banonin nė shtėpitė e ish-pronarėve, nuk i privatizuan dot, se u kishte dalė pronari.

Tani, nėse ish-pronarėt kėrkojnė shtėpitė e tyre, le tė kthejnė ato qė pėrfituan, dhe tė marrin ato qė kishin. Ose, nė shtėpitė e tyre qė pėrfituan nga shteti, tė shkojnė kėta tė pastrehė, pra tė bėhet njė ndėrrim.

Kėshtu siē ėshtė ligji tani, i bie qė pronarėt tė bėhen me nga dy shtėpi, ndėrsa kėta tė pastrehėt tė dalin nė rrugė. Nė kėtė mes, ata qė humbin janė tė pastrehėt.
Mė kuptove?


prsh BATO !

Ligji per Kthimin e pronave, qe eshte i vitit `93, ndonese ka ndryshime me pas, ka lene shteg per keqintepretime dhe zbatim te gabuar...Eshte ligji vete qe la hapesira per ekses..(tejkalime.. )

Sa i perket cpronesimeve/shtetezimeve, keto ndryshojne nga konfiskimi.
Nuk eshte vendi per t'i shtjelluar dallimet mes ketyre formave te marrjes se prones nga shteti pas 1944.
Ndersa, jo te gjithe kane marre hyrje/apartamente.
Me ligj nuk lejohej qe te mbaheshin si banesa e cpronesuar/ashtu dhe ajo e dhene nga shteti.Vetem nese cpronesimi ishte bere ne kushte te pafavorshme, dmth me cmimin qe nuk i pergjigjej vleres se prones se cpronesuar..
Ketu ka patur abuzime, kjo eshte e vertete.
Nuk dua ta teproj duke u sqaruar perseri, Por duke patur parasysh temen, une shprehem dhe nje here.
Nese ka shkak ligjor, ama vetem ligjor te nderpritet nxjerrja jashte e banoreve, kjo behet vetem me Vendim.
Problemi social qe ti permende qendron me te vertete.

engel
24-04-2013, 20:37
Dhe pse duhet tė vendosėsh kaq kollaj shenjėn e barazimit ndėrmjet rastit qė solle ti dhe rastit nė fjalė??
Ndėrtesa pėr tė cilėn bėhet fjalė ėshtė ndėrtuar nga italianėt pėr nevojat e tyre dhe nuk ka pasur asnjė ish pronar tė shpronėsur... as nuk ėshtė ndėrtuar pa leje nė tok tė tjetrit nga "malokėt" verior apo jugor qė pushtuan toka ku mundėn edhe si mundėn.
Nuk e kuptoj pse flisni kaq qesim*...vėreni njėher vehten nė lėkurėn e atyre qė po i nxjerin si qen nga shtėpia mbasi kanė 70 vjet qė jetojnė aty.
Keto jane pallate te vjetra ku i eshte ven syri per tu shembur dhe per tu ndertuar i ri .
Nqs keta gezoje tapite e shtepijave automatikisht bien ne marrveshje me pronarin ne baze te pjestareve merr hyrjen.
Keta ose si kane tapite e shtepis mqs qenkan para 70 vjetve , ose per arsye te ndonje mashtrimi kane hedhur ndonje firm qorrazi dhe pronari e fitoi ose nuk kane deshire te hedhin leke per ndonje avokat qe ta ndjeki ceshtjen ne rruge ligjore.


Mos harro se me pronare po ta llogarisesh qysh ne kohen e zogut i bie gjithe Tirana me qene e ish pronarve lol

Kur ra Gjermania lindore asnje shtepi ku kane jetuar njerzit me vite nuk i privatizuan dot , me qera ngelen njerzit , vetem Shqipria e nxori kete ligj !


ps. Eshte tmerr te te nxjerrin nga shtepia kur s'ke mundesi financiare te blesh nje tjeter dhe eshte krim duke i nxjerr kalamajt neper dritare dhe cati .
Sipas ligjit duhet te dalesh nga shtepi dhe sipas ligjit ke te drejten te apelosh per me larte dhe njekohesisht te fitosh kohe per ndonje mundesi te mundshme .

Freemason
24-04-2013, 20:38
......me e forta e ketij Sajes eshte kur pasi ka bere 200 metra ndjekje dhe debat idiot me sherifin i thote "Ne duam te flasim me popullin e jo me policine".....FAJIN E KA SALA..

Show lali show

Kokrra e legenit eshte

I doli babai nga burgu keti qenefit apo brenda e ka akoma ?

BATO
24-04-2013, 21:13
prsh BATO !

Ligji per Kthimin e pronave, qe eshte i vitit `93, ndonese ka ndryshime me pas, ka lene shteg per keqintepretime dhe zbatim te gabuar...Eshte ligji vete qe la hapesira per ekses..(tejkalime.. )

Sa i perket cpronesimeve/shtetezimeve, keto ndryshojne nga konfiskimi.
Nuk eshte vendi per t'i shtjelluar dallimet mes ketyre formave te marrjes se prones nga shteti pas 1944.
Ndersa, jo te gjithe kane marre hyrje/apartamente.
Me ligj nuk lejohej qe te mbaheshin si banesa e cpronesuar/ashtu dhe ajo e dhene nga shteti.Vetem nese cpronesimi ishte bere ne kushte te pafavorshme, dmth me cmimin qe nuk i pergjigjej vleres se prones se cpronesuar..
Ketu ka patur abuzime, kjo eshte e vertete.
Nuk dua ta teproj duke u sqaruar perseri, Por duke patur parasysh temen, une shprehem dhe nje here.
Nese ka shkak ligjor, ama vetem ligjor te nderpritet nxjerrja jashte e banoreve, kjo behet vetem me Vendim.
Problemi social qe ti permende qendron me te vertete.
I di mirė gjėrat, se jam njohur me kėtė ēėshtje dhe me ligjet nė vite. Jo unė, por disa tė afėrm tė mi. Gjėrat janė siē tė thashė: pronarėt bėhen me nga dy shtėpi, ndėrsa ata qė kanė jetuar nga 50 vjet nė ato ndėrtesa, i nxjerrin nė rrugė.

Shteti mund t'ua vlerėsonte shtėpitė e t'i dėmshpėrblente nė lekė, ose duke u dhėnė toka shtetėrore nė vende tė tjera, por nuk e bėn. Pėlqen t'ua kthejė pronarėve duke u rėnduar nė kurriz tė njerėzve tė tjerė, njerėzve tė thjeshtė qė kanė jetuar 50 vjet aty, e t'i nxjerrė nė rrugė.
.

BATO
24-04-2013, 21:20
ps. Eshte tmerr te te nxjerrin nga shtepia kur s'ke mundesi financiare te blesh nje tjeter dhe eshte krim duke i nxjerr kalamajt neper dritare dhe cati .
Sipas ligjit duhet te dalesh nga shtepi dhe sipas ligjit ke te drejten te apelosh per me larte dhe njekohesisht te fitosh kohe per ndonje mundesi te mundshme .
Vetėm nė Shqipėri ndodhin kėto gjėra.
Nuk u japin as ndonjė shtėpi me qira tė ulėt tė paktėn, por i nxjerrin nė rrugė.

Brari
24-04-2013, 21:51
shpifsi profesionist tahir saimi eshte sot jo vetem i biri hajdutit e xhambazit te ilaceve por dhe sekretari i pare i komitetit te partise punes per Rrethin e Tiranes..

krahasoje kte horr me ..po themi pirro Kondin.. apo Kop Murren.. apo po themi me Safa Kumbaron.. apo.. Jashar Menzelxhiun etj..

ububuja..

ku ka mbrrit partaja e pounss..nen dheqjen e shokit edvin..

ka shku shum me posht se PPSH e viteve te Enverit..

horri ka marre kulishet kameramano mikrofonaxhij te anil bashave e rudo xhungave e malltez bollinove e provokon policet..
cfar mjeshtri i madh..

iii djallezise..

ne dor te tij bie tirana ne 24 qershor..
e tmerrshme..

ai do vendosi..
..

Tonton
24-04-2013, 22:03
Tani une filmin e pash po se kush po terrorizonte dhe ke po terorizonte ate nuk e mora vesh.

Qe te zbatosh urdherin per te nxjere nje familje jasht, eshte mbase e kuptueshme, por shteti ka detyrime per te mos nxjere jashte shtepise nje familje dhe ta leri rrugave.

Ajo qe bie ne sy me teper eshte nje skizofreni e pergjithshme, rremuje, gerthitje, kush jam une, kush je ti, femija 6 muaj jasht dritares...

Tonton
24-04-2013, 22:08
Ore, pa i hyre debateve ligjore, qellimi i ligjit eshte qe te veri rregull ne sherbim te popullsis. Popull eshte pronari, popull eshte edhe familja.

Debatet jan te gjitha te perqendruara ke deputeti dhe polici, kush eshte me i forti.

Po ajo familja me kalama te vogel qe do kaloj naten perjashta, a mendon njeri per te?

SystemA
25-04-2013, 00:46
Ja si politika i kundervihet vendimeve te gjyqsorit dhe ku niveli i ulet i politiqenit nderhyn dhe i kundervihet organit te caktuaar per te vene ne zbatim vendimin e ligjit dhe gjykates......me e forta e ketij Sajes eshte kur pasi ka bere 200 metra ndjekje dhe debat idiot me sherifin i thote "Ne duam te flasim me popullin e jo me policine".....FAJIN E KA SALA..

Gjyqesori duhet te shikoje kush i marr tokat Tirane-Durres nga Vora.
Dhe komplet dalin ILEGALE.
Ai polici del i papune neser,dhe ta shofim cfar do te thote zbatim i ligjeve......
Mos te habitet me vone

POKO
25-04-2013, 01:15
c'thone ato qe i njohin keta "banore"

Duhet te flasim dhe realitetin E pate ne pamje kush banon aty eshte Genci Bales me vllezerit e vete qe e ka zene tani kete shtepine pasi shtepine e vete ku ka jetuar me familjen e ka dhene me qera si dyqane Ja ai eshte ne pamje Eshte si eshte erzen brecani por ne kete rast ka te drejte shteti nuk mund te zesh shtepine e pronareve te ligjeshem dhe shtepine tende ta besh dyqan ….

Brari
25-04-2013, 08:39
qe thu ti pok..tash po e kuptoj mire saimire tahirin..

balja eshte nje hurve e njohur e ksaj zone ku ndodhet kjo banesa..
cunat e ksaj bales njihen si te forte te tiranes..
jan gangsterre te rrezikshem.. por te lidhur me seli rozen..
keta u akuzuan athere si shperthys te diges se liqenit (se pran liqenit eshte dhe kjo lagja ne fjale) i cili shperthim permbyti e permut.i komplet lagjen e sipas gazetave athere keta gangot..cunat e bales e ben shperthimin me pelqim te blend gonxhes se Edvinit per te ulur nivelin e liqenit qe tu lirohej toke mafies qe ndertonte bordello rreth liqenit..

dmth keta e paskan zaptuar shpin e dikujt..
prandaj kan shkuar zagaret e edvinos me provoku policin..

tash e kuptova.. lidhjen..

SystemA
25-04-2013, 11:09
qe thu ti pok..tash po e kuptoj mire saimire tahirin..

balja eshte nje hurve e njohur e ksaj zone ku ndodhet kjo banesa..
cunat e ksaj bales njihen si te forte te tiranes..
jan gangsterre te rrezikshem.. por te lidhur me seli rozen..
keta u akuzuan athere si shperthys te diges se liqenit (se pran liqenit eshte dhe kjo lagja ne fjale) i cili shperthim permbyti e permut.i komplet lagjen e sipas gazetave athere keta gangot..cunat e bales e ben shperthimin me pelqim te blend gonxhes se Edvinit per te ulur nivelin e liqenit qe tu lirohej toke mafies qe ndertonte bordello rreth liqenit..

dmth keta e paskan zaptuar shpin e dikujt..
prandaj kan shkuar zagaret e edvinos me provoku policin..

tash e kuptova.. lidhjen..

Cfare shperblimi moren keta jevgjit (besoj e dije kete) e Bales???

Brari
25-04-2013, 11:21
nuku e di qe qenkan jevgj klysht e bales o nurodin..
sbesoj qe jan maxhupa.. .. se te ishin jevgj nuku i kish bere shok blendi i gonxhes se edvinit..e nuku do i mbante si bodigard servet pellumua..i ps-se.. kur ishte i madh ne ps.

cool_shqype
25-04-2013, 18:47
Gjyqesori duhet te shikoje kush i marr tokat Tirane-Durres nga Vora.
Dhe komplet dalin ILEGALE.
Ai polici del i papune neser,dhe ta shofim cfar do te thote zbatim i ligjeve......
Mos te habitet me vone

Sigurisht qe duhej ti shikoje e ri kontrolloje te gjitha vendimet politike qe jane marre ne keto 23 vjet lidhur me privatizimin dhe ri-kthimin e pronave atyre qe i kane patur.......por .....politika qellimisht nuk e ka bere kete dmth ti ktheje pronarit te ligjshem pronen e rrembyer atehere kur duhej bere kjo gje, politika qellimisht perdori masat e pervuajtura duke i terhequr per hundesh dhe duke legalizuar ndofta barbarine qe eshte me e madhe se ajo e rregjimit komunist..duke lene ne ngaterrese e vllavrasje, duke pergorur edhe organin e drejtesise sipas interresave te saja DHE TE GJITHA I PAGUAJNE NJEREZIA, POPULLI.....por fajin nuk e ka policia, perse duhet ti hakerrehash e shahesh me nje rrogtar......JA KE VOTEN DHE PERDORE, KE VOTEN DHE VENDOS....

Brari
26-04-2013, 00:35
tahiri..nuku eshte deputet.. por KRYEMINISTER i Shqiperise..

oj..deputet i thone..

ai eshte i plotfuqishmi..

SystemA
26-04-2013, 00:39
nuku e di qe qenkan jevgj klysht e bales o nurodin..
sbesoj qe jan maxhupa.. .. se te ishin jevgj nuku i kish bere shok blendi i gonxhes se edvinit..e nuku do i mbante si bodigard servet pellumua..i ps-se.. kur ishte i madh ne ps.

Ti e di qe politika eshte e pafytyre.
Sa per magypa jane 100% jevgj,dhe hanin gjelle me pras tek gjelltorja afer gjymnazit Petro Nini Luarasi.Tashti per temen ai polici zbaton detyren ose vendimet e gjykates(nuk ka faj),biles u prek kur deputeti e akuzoi si fytyra e shtetit.Dhe e kam fjalen n.q-se ai polici ka nje 21 vjet ne sherbim(sipas tij)per mua le te rri edhe me vone sepse <mund> te jete i afte.Ky Tahiri po erdhi ne pushtet do ta liroje nga detyra.

PS: thjesht per kuriozitet,aty ku banoni juve i nderrojne kuadrot e policise sipas antaresise partiake?????????????

Brari
26-04-2013, 09:11
nure..
thx qe me sqarove qe..qenkan jevgj keta te bales..
po me sqaro dhe nje gje..
jevgj tirane apo..
se sbesoj qe ne zon te bllokut ka pas jevgj..
nga mbiu balja aty..
mo jan jevgj korce?

ketu ku jam nuku nderrohen policet sipas partive..
e di pse..
se ka 200 vjet qe policet jan te popullit e te shtetit..
dhe partit kan punuar te permirsojn shtetin..
dhe partite nuku i kan perdorur policet kunder popllit e kunder pikpamjeve te njerzve..

kurse ne shkipori..
sic e di..
po..po nuku e di mire..
piet babin ne shtepi..
qe dikurė nje parti..
qo parti.. kish polici..
i vuri sic desh shoki hysni..
per te ruajtur se mo kushedi..
ndonje guxon e thot..
u te dhjefsha moj parti..
dhe per kete qo polici ..
u stervit e u gatit..
qe te gjej..
kush shan partinė..
e ta conj ne gijotinė..

prandaj kur erdh demokracia..
ish nevoja te nderroje policia..
te behet me popullore
e me demokrato-pluralore..
mirpo kur e muarret ne 97-te
me kallash e hu e zjarrė..
i vute sic i la hysniu..
e kur pd me vote erdhi prape..
i perzieu pak me lopate..
ja qo eshte..

.

SystemA
26-04-2013, 11:43
gjithashtu brari per sqarimin.
Per keta zorrat e bales me te degjuar e kam dhe une qe jane me origjine nga Korca.
Mire pra kemi edhe 177 vjet kohe te arrijme Suedine.
Ka dhe ndonje komb tjeter mbas 1945 qe u be shkrumb e hi,dhe kane policine me te pakorruptuar.......thone.
Me 1997 mbase ke perfituar ti,une jo i her dhe kush e beri dhe kush perfitoi u pa me mbrapa po e shikojme dhe sot kush???
Po e mbyll per bllokun tek kinema Agimi ka pasur dhe me <biografi> te keqe.50m me poshte djathtas hyje si rruge tek blloku,fatkeqesisht kishte tabele

Brari
26-04-2013, 17:57
nureee..

ne se je ne tiran me 23 qershor..

per ke do votoc..?

SystemA
27-04-2013, 00:11
Mirembrema braro.
Jo nuk jam,jam mbas dy muajve dhe deshiroj mos te benet lufte.
E di ku do te dalesh....
Do votoja AKZ po te isha,edhe PS-ne do e votoja por aleanca me ate koklopen banditin e Skraparit(ish aleati i Sales) nuk me pelqen,nuk e di perse..............mbase Edi Rama nuk eshte aq IDIOT qe tja fusi per te dyten here ky Joly i trashe.Ne fund te fundit ti e di kush vendos.
PS: njehere kam votuar dhe per PD-ne(ironi e fatit),dhe jo se jam simpatizant,por nje komshiu i jem me tha:me qe u ndodhe po deshirove voto per rektorin tim(ishte shoferi i atij) ky komshiu!
Pse jam ne liste?
Je je,ose rregullohet....nuk i hyra perse?
Nejse rektori humbi ne ate zone.
Po deshe: ke ne You Tube nje dokumentar per familjen e Pablo Escobar,se si kontaktuan me familjaret e dy politikaneve te masakruar nga The King of coke!
Kaq kisha.