PDA

View Full Version : Kush ju gatuan dhe ēfarė keni ngrėnė sot pėr dreke/darkė?


Faqet : [1] 2 3 4

Sivi
04-03-2010, 17:23
tortelini per dreke & sdi te gatuaj ndaj sja kam iden recetave :D

utopia
05-03-2010, 13:58
Mami gatuan gjithmon ... sot Tave me patate per drek :D

Beaute
05-03-2010, 19:27
Tashi mase jo te gjithe e kan mendjen te ushqimi por une po.

Une desha tju pysja:
-Kush ju gatuan?
-Nqs gatuani vet ju rinia qe jetoni vetem na shkruni noi rrecete?
-Cfare hengret per sot.. (drek/dark dmth)

ahahhahahhaaahahahah sa i madh je lol ca hyrje fanastike :D

Un gatuaj vet se skom skam aq te ardhura t'paguaj njeri kshu sot gatova tave me mish qingji perfitova qe punoja deri ne drek ;)

Tavė me mish qengji dhe perime
ather :
1.... 1/2 kg mish qengji nga brinjėt,
2.....2 kg domate,
3.....1/2 kg speca, 1/2 kg bamje,
4.....vaj ulliri ose gjalpė, kripė, vegetė, piper, fletė dafine, 1 tubė majdanoz.

Kyēet furra nė 250ŗ Celsius. Nė tavė dheu ose tepsi tė pėrshtatshme, vendoset mishi i prerė nė copa. Bamjet fėrgohen nė vaj gjersa tė zbuten pak. Specat pastrohen nga farat dhe priten nė copa. Domatet priten nė copa tė vogla. Hidhen kripė, piper dhe tė gjitha pasi pėrzihen mirė, hidhen mbi masėn e mishit. Ulet temperatura nė 200 ŗC dhe ena futet nė furrė tė nxehtė pėr 30 minuta, pastaj largohet nga furra pėr t’i hedhur yndyrėn. Nė furrė me temperaturė 180 ŗC vazhdon pjekja e ngadalshme, gjersa tė shtirret lėngu por jo i tėri dhe tė jetė zbutur mishi.

Bonne apettit :)

prosperpine
05-03-2010, 19:33
une gatuaj vete, por di te bej vetem fasule, pilaf, makarona e gjelle me patate.
jam nga ata qe djegin edhe vezen e zier :(

dreke nuk kam ngrene akoma se eshte heret, por me siguri do te dal ta blej si zakonisht.

SubZ
05-03-2010, 19:36
Une sot e kam bere si Italianet, Primo Piatto, Secondo Piatto, Terzo Piatto :P

Pjata pare: Supe me perime, krep i mbushur me djathe permaxhan.

Pjata dyte: Sicilian Arancini, behet me bolognese, salce, bizele, dhe me djathe fshati.

Pjata trete: Spaghetti, pana proshut, me kunguje te pjekur dhe kerpudha.

P.s Kush ka qene ne Itali e di mire sesi jane. :) Kjo ishte nje dreke nga shefja Taljone, ishim si staf te punes. Ohhhh sa me ka shijuar, apo nuk eshte sexy shefja, O Zot, o Zot! :D

Beaute
05-03-2010, 19:40
Une sot e kam bere si Italianet, Primo Piatto, Secondo Piatto, Terzo Piatto :P

Pjata pare: Supe me perime, krep i mbushur me djathe permaxhan.

Pjata dyte: Sicilian Arancini, behet me bolognese, salce, bizele, dhe me djathe fshati.

Pjata trete: Spaghetti, pana proshut, me kunguje te pjekur dhe kerpudha.

P.s Kush ka qene ne Itali e di mire sesi jane. :) Kjo ishte nje dreke nga shefja Taljone, ishim si staf te punes. Ohhhh sa me ka shijuar, apo nuk eshte sexy shefja, O Zot, o Zot! :D

Dhe pastaj thu dalin llafet kot per shefen lol pastaj 3her ndit Makarona paske ngren ? hahahahhahahhahha

SubZ
05-03-2010, 19:45
Ku i shikon tre here makarona ti moj? Supe me perime, nuk eshte e thene te behet me makarona te vogla, behet dhe me oriz. Pastaj Sicilian Arancini jane ca si te mbushura, behen dhe me salcra etj, se nuk e di receten. Pastaj makaronat, me pana proshut, kerpudha, kunguj. Gjithe ato gjera, dhe si embelsir kishim trlece, qe e shoqeronim me vere te bardhe. Mjere ne Shqipetaret, e pinim si uje, te shikoje Italianet gjithe sharm, cerek gote, ndersa keta tipat ne pune, e mbushnin gati duke u derdhur.

P.s Nuk isha vetem tek shefja, si staf pune. Se ka dhe nje Restorant ketu ne Shqiperi. Nuk po e nxjerr emrin per efekt reklame :P

P.s1 Tani ku ka ze, nuk eshte pa gje. Une po them s'kam gje, do genjeja nese do thoja te kunderten. Po te ishte e vertet s'do ta mohoja, do ta pohoja me kenaqesi. Gjithe ajo femer, quhet krenari nese ke dicka intime, si mund te mos ta pranoje une :D

Beaute
05-03-2010, 19:47
u befsh lemsh pra :D me gjith shefe ahahahhaaha te kshilloj t'hapesh cik guzhinen Franceze ka gjera interesante dhe sidomos per njeres beqare e skan shum koh per gatime lol

SubZ
05-03-2010, 19:49
E njoh shume mire ;)

Shefja eshte gjithe ajo femer moj. 37 vjece, sikur te jete 22 vjece.

Beaute
05-03-2010, 19:52
***mduket se do vem te*** koshi i plehrave*** ndaj po hyj n'Tem di tgatuaj tpakten? :D

SubZ
05-03-2010, 20:01
***mduket se do vem te*** koshi i plehrave*** ndaj po hyj n'Tem di tgatuaj tpakten? :D

Per ca kohe, kur kam qene me studime, isha i detyruar te jetoja vetem. Ja po jap une nje specialitet Francez, nga Nord - Le Paise.

Lulelaker krem me salmon te tymosur dhe havjar.

400 gr lulelakėr (te ziere)
30 cl krem qumeshti
15 gr pluhur xhelatine
60 gr salmon i tymosur (i ferguar me veze)
kripe, piper te zi, koper.

Pergatitja:

Duke e lene te ngrohet ne zjarre kremi qumeshtit e perzien duke hedhur dhe pluhurin e xhelatines, duke pare qe po mpikset (trashet) hidhni dhe pak krem qumeshti, pastaj kur e shikon qe ka marre valen e pare hidhni dhe lakren e zjere. Pastaj do marresh nje gote qumesht te nxehte dhe do t'ia hedhesh ne tenxhere. Do ta heqesh nga zjarri dhe do ta lesh per dy ore perjashta. Pasi kemi mbaruar me salmonin e tymosur, fillojm dhe e dekorojm pjaten dhe me disa veze te zjera rreth e rrotull. Siper saj hedhim dhe koper, per ti dhene shije dhe sy pjates.

P.s Pjata per sherbim :P

Jolene
05-03-2010, 21:23
Tav me patate me mish, vet kam gatuar :)

The_AnGeL
05-03-2010, 23:21
TaV Kosi ..:)

Just myself
13-03-2010, 12:41
Ne te shumten e rasteve gatuan mami,nuk me angazhon shume mua sidomos kur jam ne shkolle dhe nuk kam mjaftueshem kohe te lire ...

Gjithsesi gatimi me pelqen dhe sa here kam kohe mundohem te sajoj dicka :)! Sa per sot hengra nje pizze,dicka leggero sepse edhe uri nuk kam shume ...

Mikela
16-03-2010, 21:20
mami ofcourssssss po sot na beri qofte mmmmmmmm jamyyyyyyyyyyyyyyyy kush do se po haj una:P:P

borana
17-03-2010, 06:04
skam ngrene gje. :(

iva11
19-03-2010, 22:49
te na rroje mami se mua sma pret fare...sot hengra pilaf me pule eeeeeeeeee....

Jolene
02-04-2010, 00:29
Spaskam hanger dark un sonte :( tani u kujtova.

SmiLey
02-04-2010, 17:47
peshk me sallat jeshile(une ne bashkpunim me mamin :P)

Mikela
04-04-2010, 15:59
akoma skam ngren drek po mami gatuan cdo hera

PUPA
05-04-2010, 14:50
sot kam ngren kunguj sallat me vaj ulliri kshu te zier vetem dhe nje bistek,mbajm linjen lol

PuffetiNa
02-05-2010, 11:05
pilaf kam sot per drek dhe me shume mami e ben ndonjehere sipas atyre 5 min boj vet :)

Beaute
02-05-2010, 11:12
Ska si gatimi qe ben vet..ka lezetin e vet restoranti ..po prap un jam maniake e kam merak sdi si kan gatuar lol

God'o
02-05-2010, 14:26
Vet do bej mishe pule me oriz salce sweet&sour me ekstra pineapple :D

Jolene
02-05-2010, 14:29
Nje here e dogja dreken.. e vuna per se dyti dmth i bie me hanger darke tashi :@

Angel`BoY
02-05-2010, 16:01
Mua me gatuan Fast Food-i :p lol

Linda
02-05-2010, 18:23
Aman se ngela vetem ne guzhine tu gatu,po si nuk gatun njeri per mu ,edhe kur i them ndonjihere ndonji pjestari te familjes ,qe sot dua te ha nga duart e tua,bahhhhhhhhhhhh me thone ceshte ajo llaf,ne jemi mesuar qe hajme nga duart e tua dhe na shijon,qe kshtu vazhdo jepi dhe sot me thojne :D
Per darke kam pregatitur peshk ne tave,edhe pse nuk e haj vete, do familja ,duhet ti mbaj me kimet,se kam hall se me dobsohen hahahahahaha

PuffetiNa
02-05-2010, 18:49
vet tash do mar te ti skuqi ca vez dhe nese mundi ta ze pulen e komshis :P

HELEN OF TROY
02-05-2010, 23:44
Sot bera nje lakror me domate se na u vel mishi zdua ta shikoj me me sy
sa mire do ishte te gatuante edhe per mua ndonje tjeter ta gjejme njere tavolinen shtruar se plasem po shikojme tenxhere ne ender...hahahaha

Jolene
03-05-2010, 00:29
Lakror me spinaq, me qep, me presh, me kungull, me vez,djathe,kos me mish,
po me domate hera e pare qe degjoj :S

HELEN OF TROY
03-05-2010, 18:34
roxy sje pe korce ti se ne ne korce e bejme shpesh qepe domate vaj edhe blum ne tave pa provoje njer..

Ksanthi
03-05-2010, 18:36
vete gatuaj si guzhiniere e mire qe jam.Sot hengra sallate dhe makarona me pule.

SystemA
12-05-2010, 06:59
Gatuaj vete,dhe mbreme hengra patate te skuqura me gjysem pule te pjekur.
Shyqyr zotit me peshen s'kam pasur asnjehere problem

PuffetiNa
12-05-2010, 08:17
sot sdo ha hic do mbaj diet per inati :):):)

SystemA
18-05-2010, 15:58
Ne mengjes biskota me qumesht,
ne darke TABU te ushqehesh.
Vjen figura vete,geni luan nje rol pak a shume...
lg

utopia
25-05-2010, 17:38
Sot dreken e beri komshiu :P patate te skuqura, sallat, djath, e se maj men ma :P

PuffetiNa
26-05-2010, 09:58
akoma nuk kam ngren po si kam ardh ketu gjitha gati i kam si pash ma a kur te shkoje ne shpi ofofo cka me pret prejt te gatimi i bukes e deri ke torta :)

MiM@
26-05-2010, 14:25
Gatuaj une se nuk ka kush tjeter , vec rralle here kur mbaroj vone punen qe e gjej gati :D Sot per dreke kishim turli perimesh/oriz me salēiēe .

Beaute
26-05-2010, 14:54
Vura si per shpejt se marova punen ne 12 :) sot disa copa dinde 'gjel deti dmth" me krem frech , kepurdha curry(erez qe perdoret per arome ) dhe pilaf e sallate jeshile te thjeshte :)

SmiLey
26-05-2010, 15:19
/me niset me vrap per te shpia e belles ahhahahah

Beaute
28-05-2010, 21:08
/me niset me vrap per te shpia e belles ahhahahah

/me lol e pret me krahe hap bujrum

MarsS
29-05-2010, 20:55
i futa nje pizze..se isha tu prejtu me u marr me tengjere..:D

Jolene
29-05-2010, 20:58
Big Mac kam ble, se skisha nerva me gatu.

alem_de
30-05-2010, 08:47
Vete:Cilikankane me buke te bardhe.(gjysem e gatshme.)

Beaute
30-05-2010, 10:21
Sot dreken e kam gati.. e bona qe dje se kisha dhe kam plan tjeter sot...dmth receta ..mish qingji (tav kosi ) shqip !

SystemA
31-05-2010, 18:07
Sot dreken e kam gati.. e bona qe dje se kisha dhe kam plan tjeter sot...dmth receta ..mish qingji (tav kosi ) shqip !
Ku dreqin hyj edhe une ketu se me ka marre malli per tave kosi!
Sdo haj fare tashti vetem prej inatit:d
Dy veze te zjera me pak sallam dhe .....gjume!

Beaute
31-05-2010, 18:44
Ku dreqin hyj edhe une ketu se me ka marre malli per tave kosi!
Sdo haj fare tashti vetem prej inatit:d
Dy veze te zjera me pak sallam dhe .....gjume!

Nese te duhet ndihme me thuj dhe pse virtualisht te japim naj recete yllo.Un per vete i konsumoj si gjellet Shqiptare dhe Franceze :)

Receta per sot shpejt e shpejt makarona me fruta deti ( si čntre (fillim) e shoqeruar me Sallate Endive me melci ..krem karamel per dessert :)

SmiLey
31-05-2010, 19:17
sot fast food-i :P

Beaute
01-06-2010, 14:14
SwEeT AnGeL ahahhahahahhahaahhaha prit se erdha lol

Sanduic kam tani se jam ke puna :)

SystemA
04-06-2010, 17:50
Nuk me jepet per gatim,zero me xhufke jam por i bleva te gatshme berxolla derri edhe do hahen sade
Edhe nje pyetje: perse me dalin keto fotot ne permase te vogel??
lg

PuffetiNa
04-06-2010, 17:51
mua me gatuan mami,vikendeve gatuaj vet se jam e lir kurse cka kam hanger sot nuk po ju tregoj se po ju shkon lang per goje :) e bej gjuna

Just myself
10-06-2010, 20:53
Sot gatova vete !!! U bera goce per shtepi :p!

SEa
22-06-2010, 13:21
me pelqejne bamjet me mishe...i lumshin duart mamit time :D kiss

PuffetiNa
22-06-2010, 15:22
speca djegsa kam hanger a per gatim kush te munde e kemi ketu si vet sherbim nuk kemi rradh jo une jo ti :)

utopia
27-06-2010, 20:04
Mamiiiii, kishte per speca te mbushur dhe une gjithe qef ika per drek ne shtepi :P

MarsS
27-06-2010, 22:04
pupup gocat..x shpi jan..lum kush i ka fat..``brutal``:d...
Pizzeria mua..i futa nje pizze kshu x shpejt..:P

MiM@
28-06-2010, 09:52
Vetja me gatuan :D dhe per pjestaret e familjes kuptohet :d

Per dreke nuk kam iden fare se ēar do pergatis ....

Keni nai mendim ju ? :D

SEa
28-06-2010, 09:57
po deshe bej nje supe dhe musaka me mish te grire dhe patlixhane ne furre.. :D me teper bej dhe makarona me domate.. :D

MiM@
28-06-2010, 10:10
ME duket se do jete Menu Makarona me domate :D ME shpejt :p flm per mendimin , :D

SEa
28-06-2010, 10:12
hahaha oke :D ama me pelqen shume musaka me mish te grire....

Beaute
28-06-2010, 13:36
Sot jam ne pun per tani ne drek bleva menun e gatshme :d ne darke kismet naj Pule me pilaf se nela me tenxhere ndore :P

SEa
28-06-2010, 13:38
hahahahaa belle_vie se vij une po ta bej njehere darken :D

PuffetiNa
28-06-2010, 13:39
Sot jam ne pun per tani ne drek bleva menun e gatshme :d ne darke kismet naj Pule me pilaf se nela me tenxhere ndore :Pbelle_vie oj kunat puno ti se un do shkoj te bej pilafin tjeter gje do te bej sup apo ku di une :) ahaahahah

SEa
14-09-2010, 11:20
mbreme kam henger qofte me patate dhe pilaf ..sallate..dhe parfe te ftohte...

sot akoma skam henger :(

SystemA
14-09-2010, 16:36
gatuaj vete pilaf me djath kackavall

USA NR1
14-09-2010, 19:19
Une me dy gra mbeta pa darke????hahaha

alem_de
14-09-2010, 19:28
I shkreti ti,qenke ne hall ;))

Linda
14-09-2010, 20:29
Akoma skam honger gjo:P

alemo ke bo gjo per darke?

SEa
14-09-2010, 20:36
kam henger turli makarona dhe komposto me kajsi dhe rrush te thate....hmmm

Marina
14-09-2010, 20:45
Sot kam honger tav lleu -go- jom knoq vallai se kisha koh pa honger
mmmmmmm :d

busavata
14-09-2010, 22:28
sot gruja kish pregadit pasul , buk edhe speca te ferguar ( t“pėrzhit )

MiM@
14-09-2010, 22:44
Sot ngaqe mbarova pune vone e beri burri darken :d beri kofsha te vogla pule
me bizele dhe karrota :)

SEa
15-09-2010, 15:07
sot kam henger qofte ne furre me patate ..dhe pilaf dhe sallate..komposte me vishne...

SystemA
15-09-2010, 15:36
speca gogozhare me veze dhe salcice te skuqura

gladiola
15-09-2010, 22:43
Mish me presh,sallate dhe komposto prej kumbulle...gatuaj une ne familje!

USA NR1
15-09-2010, 23:14
me kane ikur te dy grate dhe akoma skam ngrene ,hahaha

gladiola
15-09-2010, 23:35
me kane ikur te dy grate dhe akoma skam ngrene ,hahaha

Hahaha!Kush ashte burre qe asht me za...
Ka me marr deri ne shtate gra....:O

USA NR1
15-09-2010, 23:50
hahahahahahahaha
LOOOOOOOL

SEa
01-10-2010, 14:12
supe,,dhe musaka ne furre patlixhan mish te grire me domate e patate,,makarona sallate dhe dhalle :D

mary
01-10-2010, 14:43
Gatuaj vete, se guzhinjeren nuk kam munsi me e pagujt :)
sot per dreke hengra nje panino

SmiLey
01-10-2010, 15:06
Peshk ne zgare...gatova vete.

Enigmatiku
01-10-2010, 15:22
Me gatuan vjerra mu :d :d

SystemA
01-10-2010, 16:42
Peshk ne zgare...gatova vete.
E kam akoma ne furre ;))

unejsa
01-10-2010, 17:19
Sote e beri dreken mami se une po merresha me pune te tjera.
Per drek kishim tav me speca, kotoleta, sallat jeshile, speca turshi me kos dhe palltixhana turshi.

WALCHIRIA
01-10-2010, 17:28
Kam nxjerr peshk dhe karkaleca , them te bej nje sup peshku dhe karkaleca te skuqur me perime ....

Un sgatuaj shpesh ama kam mamushin qe merret me pjesen kryesore ..;)

Marina
20-10-2010, 21:21
Mua me gatuan mami, mgjth dhe une gatuaj shume shpesh se me plq shume.

Sot kam ngrene supe greke me peshk , dhe makarona me kerpulla :))

(Makaronat i bera une :D)

Pirate of Love
21-10-2010, 14:01
E mora nje gjysem buke dhe nje domate nga ato te medhate 1 kile Boboooo ta shijosh -qesh- pse do rri aty duke perziere e pergaditur komponenta ushqimesh mbi shporet lol

SmiLey
21-10-2010, 15:08
Me gatoji mamushi ime dhe hengra pilaf me mish pule.

mary
21-10-2010, 15:08
sot bleva nje cope pizza rruges nga veja ne pune.. ne darke po ma dha truri di gatuaj.. te shoh cik si jam nga uria :)

SystemA
21-10-2010, 18:28
Berxolle derri e gatshme,domate kastravec dhe hudhra.
Do qelb dynjane neser hahahahahaha

Sinfonia
28-10-2010, 17:11
Mė pėlqen tė gatuaj vetė sepse gatuaj aq mirė sa t`i lėpish dhe gishtat. lol

HELEN OF TROY
28-10-2010, 20:30
zakonisht gatuaj vet....
sot bera lepurush kisha kohe ....

Mandi
28-10-2010, 20:37
C`na i bere per zili me ate lepurishin Helen ..kot sa na i kujtove lol

MiM@
28-10-2010, 20:38
zakonisht gatuaj vet....
sot bera lepurush kisha kohe ....


Hihihi, dhe une po ashtu bera sonde, e shoqerume me oriz :)

Barnaba
28-10-2010, 20:48
Paska qene dita lepujve sot . Lol

Une sot, tave dheu per dreke , rissotto me fruta deti per darke :D

Jolene
28-10-2010, 20:52
Patate me mish :)

Made by duart e mija ;)

HELEN OF TROY
28-10-2010, 21:14
C`na i bere per zili me ate lepurishin Helen ..kot sa na i kujtove lol

AJDE NESER PER DARKE MANDI;)LOL
ORCHI ME ORIS SE KAM PROVUAR NDONJE TASKEBAP E BERA UNE ME QEPKA PE KORCE:p
AJDENI NESER INI TE FTUAR PER DREKE TE GJITHE DO BEJ LAKROR

MiM@
28-10-2010, 21:21
AJDE NESER PER DARKE MANDI;)LOL
ORCHI ME ORIS SE KAM PROVUAR NDONJE TASKEBAP E BERA UNE ME QEPKA PE KORCE:p
AJDENI NESER INI TE FTUAR PER DREKE TE GJITHE DO BEJ LAKROR

eeemmmm, flm :d po na e ban neps me duket ...booo sa kohe kam pa
ngrene nje te mire ...Me ēar do ta besh HELEN ???? :D

HELEN OF TROY
28-10-2010, 21:34
eeemmmm, flm :d po na e ban neps me duket ...booo sa kohe kam pa
ngrene nje te mire ...me ēar do ta besh helen ???? :d


me qepka edhe me domate lakron pe korce
pse me nuk di te besh lakror
eshte kollaj fare
ajde se te bej une nje po me nje kusht te maresh edhe mandin me vetehaha

USA NR1
28-10-2010, 21:37
Helen neser Lakror paskemi per dreke,lol (pershendetje)

MiM@
28-10-2010, 21:42
haha ja erdhi dhe USA mysafir lol u beme 3 lol
Persh USA :)

USA NR1
28-10-2010, 21:45
Pershendetje OrChI_El`thankyou`

HELEN OF TROY
28-10-2010, 21:51
pershendetje usa flori je
ajde per dreke te gjithe
alemin ku ka humbur
mos eshte martuar ai edhe na haroj?

USA NR1
28-10-2010, 22:18
pershendetje usa flori je
ajde per dreke te gjithe
alemin ku ka humbur
mos eshte martuar ai edhe na haroj?
si po duket alemi u martua ne ukraine lol:d

HELEN OF TROY
28-10-2010, 22:20
si po duket alemi u martua ne ukraine lol:d
jo mo se bencin se shpie ne ukrani ai jo
se me shume i intereson shendeti i makines se sa i tij haha

USA NR1
28-10-2010, 22:22
haha a po ai per makinen vdes lol hahaha

Disconnected
28-10-2010, 23:59
Vallai per drek i pershesh me kos si Zotni se me ishte mpi barku e skisha oreks hiē... ne dark Fast-Food..

Jeta
29-10-2010, 01:14
Gatuan Mami edhe Babi nganjeher:p
E per darka hengra burek me mish,hmmmmmmmmmmmmm:)

Perla
29-10-2010, 02:32
Sot tave me speca te mbushur. Rezultati perfekt nuk diskutohet, te gatuaj une dhe te dali keq :d

Disconnected
29-10-2010, 18:24
Shpar kom honger nja 4 feta buk te thekme me gjalp :D :D :D

SmiLey
29-10-2010, 18:44
Asgje se jam me diete :p

SubZ
29-10-2010, 18:53
Asgje se jam me diete :p

Dietė nuk do tė thot mos tė hash. Por tė zgjedhėsh ēfarė tė hash. Nėse do tė bėhesh anoreksike, atėherė zgjidh mėnyrėn duke mos konsumuar asgjė dhe duke ngrėn aciditete...!

SmiLey
29-10-2010, 18:58
Hhahahahhaha bera shaka ylli se skam nevoje te mbaje dieta fare...po ngaqe sme ka dale kohe te ha sot thash ashtu...gjithsesi thnx per keshillen :D

mia@
29-10-2010, 19:03
Speca te mbushur me oriz po gatuaj per dreke.
Per te gatuar gatuaj une kryesisht, por edhe burrit i vjen ndoresh.

HELEN OF TROY
29-10-2010, 23:13
ushqimi duhet ndaluar edhe duhet te dale vetem ne hapka
na iku jeta ne guzhine dite nate
sot bera fasulka edhe keto qe sju a mbaj mend emrin
http://4.bp.blogspot.com/_IHYL-qtT5B0/SriOTfM4vFI/AAAAAAAAAKM/Ql4KjOB2O6I/s400/%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BB%C E%B1%CE%BA%CE%B9%CE%B1.jpg
shyqyr deri te djele nuk do gatuaj me

Barnaba
29-10-2010, 23:30
Crendesi ka emri ,duken qe jane te shijshme.

SEa
30-10-2010, 08:01
mbreme gatova vete...lule laker te zier...pastaj e bera me mish te grire me domate dhe me speca djegs te vegjel..e vura pak furre....mbas furre i hedh kos siper dhe gjalp te skuqur me biber te kuq... hmm me pelqen shume...dhe nje sallate

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:1dm-q2qdTrZOWM:http://www.selincaglayan.com/images/rbayram/salata.jpg

Perla
02-11-2010, 13:26
Qofte shqiptarēe dhe sallate jeshile :D

SEa
02-11-2010, 14:47
supe...patlixhan ne furre me mish ... dhe pilaf... sallate me patate me majdanoz etj...dhe embelsire bakllava :D
gaton guzhinjerja qe kemi ne pune :))) i lumshin duart

SEa
08-03-2011, 17:46
meqe jam veten gatuaj une :) kush do le te vije..gocat ee

menu

supe domatesh me djathe kaēkavalle

mish qingji berxolla..
patate te skuqme.
sallate ..mix..

per embelsire kam frutat ..
kush doje le te vije :)

Chanel
08-03-2011, 20:51
Unė bėra kėtė sot:

http://farm3.static.flickr.com/2460/4051997027_436a5624ce.jpg
vegjetariane dhe yummi yummi potato pockets me creamed vegetables

arapciu
08-03-2011, 20:54
meqe jam veten gatuaj une :) kush do le te vije..gocat ee

menu

supe domatesh me djathe kaēkavalle

mish qingji berxolla..
patate te skuqme.
sallate ..mix..

per embelsire kam frutat ..
kush doje le te vije :)

paskemi te njejtat gusto...
erdha..sa shishe vere te marr???

SEa
08-03-2011, 21:01
vere kam dhe une..po per deshire e di ti..nope se e pi shume veren ... nja dy shishe..flm shoku im i ri. :D

klm

arapciu
08-03-2011, 21:05
po e di qe ke mi e di por per mos me ardh me dur bosh..

ishalla kan dal komshinjt se kam marr vesh se ti e ke me sherr pijen...

HELEN OF TROY
08-03-2011, 23:39
Zakonisht gatuaj vete
sot bera nje lakror me spinaq o zot do pellcas nuk ha me se plasa aq i mire ishte bere me djathe eeee e me pete te hapura me okllai jo te gatcme;)

busavata
09-03-2011, 00:00
sonte pasul kish pregadit gruja , shum i mir ish ba , as ne Busavatė nuk e bojn ma mirė .

Kryeplaku
09-03-2011, 00:26
haha |Helena kur maron darken fshi tavolinen jo postimet e temes :P

SERAFIM DILO
09-03-2011, 00:29
haha |Helena kur maron darken fshi tavolinen jo postimet e temes :P

Hahaaaaaaaaaaaaaaa...
Sipas meje,dhe postimet nuk i fshi vet;ka fut nonjonin ne pune...me i fshi.

SERAFIM DILO
09-03-2011, 00:31
sonte pasul kish pregadit gruja , shum i mir ish ba , as ne Busavatė nuk e bojn ma mirė .

Po ta majti,thuj qe sishte bo i mir!.Se buk that ke per te honger

Kryeplaku
09-03-2011, 00:32
Hahaaaaaaaaaaaaaaa...
Sipas meje,dhe postimet nuk i fshi vet;ka fut nonjonin ne pune...me i fshi.

cka qene ai legen qe i urdherohet ksaj qe e hengert morti e hengert... E marte ai qe mori Enver Hoxhen

busavata
23-05-2011, 23:56
gruja gatuan , sot kemi pas fli :)

http://farm3.static.flickr.com/2305/1958227864_0fda8ff3b2.jpg

Jeta
08-06-2011, 23:03
Gatuan mami dhe sonte hengra peshk me perime te ziera.

gladiola
08-06-2011, 23:20
Po une o Mandi une gatuaj kush tjeter...haha!Per dreke bera nje byrek specialitet Elbasani me qumesht e me veze dhe kos,duke e sperkatur me gjalpe...hmmm sa i mire ishte bere,dhe nje supe me pule e sallate domate...u kenaqem familjartisht,kush e do receten me kenaqesi ia jap!

Esther
09-06-2011, 03:52
Keto kohet e fundit ka qene aq vape dhe kam qene aq e zene sa as kohe per te gatuar apo ngrene kam patur.

Sot kam ngrene/pire:

Ora 8 e mengjesit: Iced Latte
Ora 10:30 e mengjesit: Molle
Ora 1:00 e drekes: Cherry Shake nga Dairy Queen
Ora 4:00: Rrush dhe nje portokalle
Ora 6:30: Mocha Frappucino nga Starbucks
Ora 9:00 e darkes: Nje gote dhalle.

...dhe nja 4 shishe uje. lol

SERAFIM DILO
09-06-2011, 04:11
Keto kohet e fundit ka qene aq vape dhe kam qene aq e zene sa as kohe per te gatuar apo ngrene kam patur.

Sot kam ngrene/pire:

Ora 8 e mengjesit: Iced Latte
Ora 10:30 e mengjesit: Molle
Ora 1:00 e drekes: Cherry Shake nga Dairy Queen
Ora 4:00: Rrush dhe nje portokalle
Ora 6:30: Mocha Frappucino nga Starbucks
Ora 9:00 e darkes: Nje gote dhalle.

...dhe nja 4 shishe uje. lol


"Qeke shkep duke honger !.Po goten e dhalles e ujin..e kishe lene per darke.. me tret ushqimin"?.
Un keto te gjitha,i hongra mbas darkes!.Vetem se dhalle e uje nuk kisha,i zevendesova me birre.

Esther
09-06-2011, 04:15
"Qeke shkep duke honger !.Po goten e dhalles e ujin..e kishe lene per darke.. me tret ushqimin"?.
Un keto te gjitha,i hongra mbas darkes!.Vetem se dhalle e uje nuk kisha,i zevendesova me birre.

Uji ishte gjithe diten mor zoteri, pse ben sikur s'kupton tani? :D Mos u tall me hallin e tjetrit te lutem shume, po shpresoj te vazhdoje kjo vapa se po humbim ca kile pa bere fiskulture fare. lol

P.S. Per te tretur ushqimin, po pij nje gote vere tani para gjumit. :d

SERAFIM DILO
09-06-2011, 04:32
Uji ishte gjithe diten mor zoteri, pse ben sikur s'kupton tani? :D Mos u tall me hallin e tjetrit te lutem shume, po shpresoj te vazhdoje kjo vapa se po humbim ca kile pa bere fiskulture fare. lol

P.S. Per te tretur ushqimin, po pij nje gote vere tani para gjumit. :d

Hahahaa..
E po mir,te pakten ujin e pike rregullisht e pa kursim..gjate gjithe dites..
Goten e veres mire bere qe e pive,po ske se ēfar te tretesh...Me ato gjera qe ke ngrene gjate gjithe dites,edhe per te bere nje embelsire duhet shtuar sheqeri.

YOKO
11-06-2011, 05:38
Dy dite rresht asnje s'paska ngrene ketu? :O

Te shkruaje ndonjeri dy fjale a te postoje ndonje foto, se per kete pune hyjme ketu, me na u hap oreksi.

gladiola
11-06-2011, 15:33
S'diskutohet qe une....sot nje mish me mashurka,sallate domate ...e nga nje cope embelsire per dreke,ne darke nje pilaf me leng pule dhe fakultative cfare t'ju doje qefi tjeter...

SystemA
16-07-2011, 12:18
Dy dite rresht asnje s'paska ngrene ketu? :O

Te shkruaje ndonjeri dy fjale a te postoje ndonje foto, se per kete pune hyjme ketu, me na u hap oreksi.
lol jane me diete gjinja.
Tashti plan nuk kam por nje pule (natyrisht) te pjekur do ta asgjesoj ;))
Tashti po ngeli gjo......bujrum lol

ORIANNA
16-07-2011, 14:46
zakonisht gatuaj une, por keto kohet e fundit nuk jam ndjere mire dhe kemi order out...dje hengrem chinese food per darke

Linda
16-07-2011, 20:41
Sot nuk kam ngrene fare,se gjith diten ne pune:(
Familjes i kisha gatuar grosh me pilaf(grosh se ktej ishte fresket koha)
Dhe fatkeqsisht as familja nuk kishte len gje per mua:P ............i kam te pashpirte:P por edhe une do i lej 1 jav pa gatu,qe ta kuptojne gabimin e sotēem:P po e kuptuan:D:D

Ne familje e vetmja qe gatuaj jam une.i kam dembela te tjeret:P

SystemA
17-07-2011, 16:40
Sot nuk kam ngrene fare,se gjith diten ne pune:(
Familjes i kisha gatuar grosh me pilaf(grosh se ktej ishte fresket koha)
Dhe fatkeqsisht as familja nuk kishte len gje per mua:P ............i kam te pashpirte:P por edhe une do i lej 1 jav pa gatu,qe ta kuptojne gabimin e sotēem:P po e kuptuan:D:D

Ne familje e vetmja qe gatuaj jam une.i kam dembela te tjeret:P
Tut das,lass die familie verhungern....deine recht
faule säcker schemt euch...-pis-
ich hab dich lieb``14``

SystemA
23-07-2011, 12:34
Salcice me sallat si dhe nje gote ose shishe(jam duke u menduar) Merlot.
Bie shi,jo per noi gjo...

Esther
23-07-2011, 17:46
Mbreme duke ecur ne mall zbulova nje dyqan te ri, RED MANGO, qe perdor 100% all natural, nonfat & lowfat, kosher, and gluten-free frozen yogurt fortified with probiotics. Dreka dhe darka me e mire qe mund te hash ne kete vape. lol

http://images.business-opportunities.biz/storage/franchise.business-opportunities.biz/uploads/2009/12/Red-Mango.jpg

HELEN OF TROY
23-07-2011, 18:56
Bera nje pastice qe te kemi edhe per neser kurre te kthehemi nga plazhi se skam fuqi mbas detit ne hy ne guzhine

SystemA
24-07-2011, 13:28
Fasule pllaqi te blere tek turqit
Kirkiz fasulye white beans duru bakliyai.
Eh???????

Linda
20-10-2011, 18:18
Zakonisht gatu komshiu:D:D

Por sot gatuva une:)

Kam bo tre lloj byrekesh,me spinoq qe kur e han te kenoq:D:P,me djath e veze,dhe me pras:D:D

Regina
24-10-2011, 21:43
I gjori komshi!! :D

Persa u perket byrekeve, lodhje e madhe. Paske duar te arta ti, lum ai qe do te marre per grua! :D

Sot nuk gatova gje, pushim!

Linda
24-10-2011, 21:49
I gjori komshi!! :D

Persa u perket byrekeve, lodhje e madhe. Paske duar te arta ti, lum ai qe do te marre per grua! :D

Sot nuk gatova gje, pushim!

Pse i gjori mi?

Te gatuj dhe te rri urte dhe drejte :D:P

Lere aman,se u lodha ate dite,s'kishte se kush te me bonte dhe masazh:D

Po neser ēdo gatuash?;) qe te vij dhe te zej deren:D

Regina
24-10-2011, 21:52
Neser, te mendoj kur te zgjohem njehere, se sot nuk mendoj me.
Mi nuk di une a mban mend ti, kur gatuanim, ne Shqypni, shendetlije, ben akoma ti? :)

Linda
24-10-2011, 21:58
Neser, te mendoj kur te zgjohem njehere, se sot nuk mendoj me.
Mi nuk di une a mban mend ti, kur gatuanim, ne Shqypni, shendetlije, ben akoma ti? :)


Bej,dhe i qaj;)

Guzhinen e kam hobi:)

Hajt mos mendo shum,dhe na thuaj ēdo gatuash,qe te mbledh mendjen per neser une:P

Regina
24-10-2011, 22:04
Mos e mblidh mendjen, bej greva! :D

Nuk qahet mileti, shkon e blen nje pica! ;)

MiM@
24-10-2011, 22:04
Kur jam vetem ne shpi nuk gatuaj , hengra proshute me nje sallate domatesh
dhe 2 kosa me fruta :D

Linda
24-10-2011, 22:12
Mos e mblidh mendjen, bej greva! :D

Nuk qahet mileti, shkon e blen nje pica! ;)

Une thash,qe e qaj shendetlijen ....LOL

Ne grev jam une:(


MiM@,mos ha kaq vone ,se do me shendoshesh,he se te kam xhan :) kiss

Proshutat une si haj fare,se di,po nuk me terheqin shume kto proshutat,apo sallamrat:D:P

SystemA
30-10-2011, 13:28
Speca gogozhare

iDeA
21-11-2011, 00:02
x dreke gjelle jani me mish :P mami
x darke pica po s'hengra sh

busavata
21-11-2011, 00:14
sot shum mire ..
per drek pite me djath edhe spinaq + pliskavica
per darke peshk Dorade ...

valla i thash gruas , po don qe une ti boj 120 kg.

SERAFIM DILO
21-11-2011, 00:30
Sot,si gjithmon.
Per drek,patate te zime me kryp...
Per dark,duhet te hash me pak e me leht,patate te zime pa kryp.

Ishalla ritet ēmimi i patateve,qe te shpetojm.

busavata
21-11-2011, 00:34
Sot,si gjithmon.
Per drek,patate te zime me kryp...
Per dark,duhet te hash me pak e me leht,patate te zime pa kryp.

Ishalla ritet ēmimi i patateve,qe te shpetojm.

haha haha , ku han ne Itali patate ... pse nuk po tregon drejt se ke hanger ndonje pasta me bolonese apo me sose te tomateve .. at'here do te kisha besue haha haha ...

P.S. pershendetje miku im :)

SERAFIM DILO
21-11-2011, 00:44
haha haha , ku han ne Itali patate ... pse nuk po tregon drejt se ke hanger ndonje pasta me bolonese apo me sose te tomateve .. at'here do te kisha besue haha haha ...

P.S. pershendetje miku im :)

Si nuk u haka ne Itali patate !.Edhe taljont din me prodhu patate.
Pasta haet vetem e ngrot,ndersa pataten e zien ne mengjes edhe e ke gati edhe per drek edhe per dark.Po teproi noi gjo e ke dhe per diten e neserme.
Koh krize per ne beqaret,duhet me majt linjen.

busavata
21-11-2011, 00:49
Si nuk u haka ne Itali patate !.Edhe taljont din me prodhu patate.
Pasta haet vetem e ngrot,ndersa pataten e zien ne mengjes edhe e ke gati edhe per drek edhe per dark.Po teproi noi gjo e ke dhe per diten e neserme.
Koh krize per ne beqaret,duhet me majt linjen.

nuk e paskna dit se edhe Tljant po dojn mu bo Gjermon :D

SERAFIM DILO
21-11-2011, 00:56
nuk e paskna dit se edhe Tljant po dojn mu bo Gjermon :D

Pranaj jan bo lokomotiva e europes se hajn vetem patate.

Duhet me i mor shembull.Kam per te fillu me honger vetem patate gjermone,se jan me te shishme.

iDeA
21-11-2011, 01:43
aaa ju cfare doni
andej nga une ziheni
ketu BURON DASHURIA
ishallah keshtu ju pafsha tek tema ime :P

Me ngopen keta te dy me thashetheme :D sonte

SERAFIM DILO
21-11-2011, 01:57
aaa ju cfare doni
andej nga une ziheni
ketu BURON DASHURIA
ishallah keshtu ju pafsha tek tema ime :P

Me ngopen keta te dy me thashetheme :D sonte

I kemi ndare temat,ne menyre sistematike,mbas nje studimi te thelle.
Ku ka tema per te ngrene e pire nuk zihemi,se jane tema qe lidhen direkt me shendetin.Ndersa tek temat e tjera,ruajm seriozitetin.Zihemi seriozisht.

busavata
21-11-2011, 02:03
I kemi ndare temat,ne menyre sistematike,mbas nje studimi te thelle.
Ku ka tema per te ngrene e pire nuk zihemi,se jane tema qe lidhen direkt me shendetin.Ndersa tek temat e tjera,ruajm seriozitetin.Zihemi seriozisht.

Ti fol per vete .. se une ne asnje teme nuk jam kunder teje ..une jam per vllaznim - baskimin kombetar .. Kosov - Shqipri ...

SERAFIM DILO
21-11-2011, 02:12
Ti fol per vete .. se une ne asnje teme nuk jam kunder teje ..une jam per vllaznim - baskimin kombetar .. Kosov - Shqipri ...

Ti je per bashkimin e partise komuniste jugosllave me ate shqiptare.
Ti prandaj bashkove dhe gjermanit,se kujtove se perendimoret do u boshin komunist.
Pse kur i fshi tjetrit Sepolturat,pa te drejt,nuk eshte kundershtim...Ose me mire;dhune e perdorur kunder popullit te thjeshte.

busavata
21-11-2011, 02:17
Ti je per bashkimin e partise komuniste jugosllave me ate shqiptare.
Ti prandaj bashkove dhe gjermanit,se kujtove se perendimoret do u boshin komunist.
Pse kur i fshi tjetrit Sepolturat,pa te drejt,nuk eshte kundershtim...Ose me mire;dhune e perdorur kunder popullit te thjeshte.
Sepoltura e kan kengetarin gomar :D ``3````metalari``

SERAFIM DILO
21-11-2011, 02:21
Sepoltura e kan kengetarin gomar :D ``3````metalari``

Mir qe i fshi pa te drejt,por je dhe racist.
Nuk fshihen postimet per racizem.

Per mos dal nga tema,siē del ti Busave,un birren time e piva.

busavata
21-11-2011, 02:33
Mir qe i fshi pa te drejt,por je dhe racist.
Nuk fshihen postimet per racizem.

Per mos dal nga tema,siē del ti Busave,un birren time e piva.

pse po me quan mua racist !!!!?? racista jan ata tjeret ... dihen racistat e forumit ... e Smoke On The Water kendohet keshtu , e jo sikurse Sepulltura ..ndegjoje ``Bej_dy_pompa``

http://www.youtube.com/watch?v=7mCK05dgwgU

busavata
21-11-2011, 02:36
Serafim , me Sepulltura po ma prish tripin njeri .. mos e posto mo .. No Sepulltura .. e pimi nga nje birr tjeter .. :)

SERAFIM DILO
21-11-2011, 02:50
pse po me quan mua racist !!!!?? racista jan ata tjeret ... dihen racistat e forumit ... e Smoke On The Water kendohet keshtu , e jo sikurse Sepulltura ..ndegjoje ``Bej_dy_pompa``

http://www.youtube.com/watch?v=7mCK05dgwgU

Nuk po te kundershtoj kesaj radhe,se kom respekt per moderatorin qe shfaq ideale patriotike.

U pa puna,nuk po ta prish,se thuj pastaj qe e boj per rivalitet.E pim edhe nga nje birr tjeter.Nuk po te kundershtoj.Jo per te bo qefin,por tek birra ke te drejt.

busavata
21-11-2011, 03:03
as une nuk po kudershtoj , me nje birr edhe nje Rock/ Blues nga ma te miret .. Rock on Serafim .

http://www.youtube.com/watch?v=G6x8GGXrCFQ

SERAFIM DILO
21-11-2011, 03:31
Jo vetem qe nuk te kundershtoj,por edhe nuk dal nga tema.
Se birrat i piva,se isha me barkun plot,nuk po u tretshin patatet.

http://www.youtube.com/watch?v=bMUJkauJ-mM&feature=related

SystemA
24-11-2011, 18:12
I paska skaduar data?
InshALLAH nuk na gjen gje-lutem-

Jolene
24-11-2011, 18:40
I paska skaduar data?
InshALLAH nuk na gjen gje-lutem-

haha.... tallafere

SystemA
25-11-2011, 10:01
haha.... tallafere
Reggo,kemi imunitet ne...;))
Shkruaje mendimin hapur,mos u tut...
Psh: sme gjeti gje mua qe e hengralol

gladiola
25-11-2011, 16:42
Ne shtepi gatuaj une,per dreke ju bera pule me klitharaqka tave,ishte bere shume e mire,sallate me lule laker dhe nusja na beri komposto molle...per darke do ju bej pilaf se kam edhe ca leng pule me fasulka siper e ndonje gje te castit sipas deshires...urdheroni...

shoku_tanku
25-11-2011, 17:13
vete gatuaj...sot per dreke kisha karkaleca me gjize te skuqur

Jolene
25-11-2011, 18:05
Reggo,kemi imunitet ne...;))
Shkruaje mendimin hapur,mos u tut...
Psh: sme gjeti gje mua qe e hengralol

Nuk po tutem jo....Kur sje tut ti me e hanger... E ty te past ba mire.

Linda
25-11-2011, 18:37
Une, e kush tjeter.

Sot per dreke ju bona pule me patate ne furre(kisha kohe pa bo)sallat ,dhe kisha ble ,mandarina(me duket 2 kg e gjysem)dhe asnje kokerr nuk lan per darke malukatet:D:P
Per darke,lehte fare,nje tarator me kos e trongull,dhe te fryjne syte:D

Regina
25-11-2011, 19:32
Sot per darke, asgje, vetem nje gote uje. :)

MiM@
25-11-2011, 22:10
Une, e kush tjeter.

Sot per dreke ju bona pule me patate ne furre(kisha kohe pa bo)sallat ,dhe kisha ble ,mandarina(me duket 2 kg e gjysem)dhe asnje kokerr nuk lan per darke malukatet:D:P
Per darke,lehte fare,nje tarator me kos e trongull,dhe te fryjne syte:D

lol Linda , i paske nordh per buk ...lol darke diete lol

Une sonde bera nje sallate ,miser me ton dhe makarona me peshk :)

Linda
17-01-2012, 20:24
Dreka per sot iku, speca te mbushura kisha pregatitur.:)


Kurse per neser, kam menduar te bej patllixhane te mbushura me djath,veze,majdanoz,krip e piper ,pak gjalp,dhe ne furre.
Nje supe patate, sallat,dhe kaq.

Shpresoj familja te ngelet e kenaqur nga kjo meny:D:D

MiM@ edhe sot lehtshem darken,se kom fryk se po dal ne ballkon me flejt ,nga te gerrhitmet:D

LOOOOOOOOOOOOOL

MiM@ kiss kiss

Edhe hajde na teftero,se ē'ke gatu ,jo per gjo,po ta bej une diten tjeter,se ngelem tu vra trunin se ē'me gatu :D:P

HELEN OF TROY
17-01-2012, 20:32
Sot per dreke kracka pe pulke me oriz....

Akrepi
17-01-2012, 20:52
Darka pėr sot, tavė kosi me mish.

iDeA
17-01-2012, 20:56
Akrep dergoje nje pjate nga une sa per neps(pjata ime e preferuar)

Sonte gatoi babi, peshk ne tave dhe sallate !

Akrepi
17-01-2012, 21:01
Akrep dergoje nje pjate nga une sa per neps(pjata ime e preferuar)

Sonte gatoi babi, peshk ne tave dhe sallate !
Vallaj ta kisha dhėnė me gjith qejf tavėn e kosit pėr peshkun por nuk mundemi.:D

iDeA
17-01-2012, 21:07
ui sa kurrunac dhe ky :( sa per neps, mishin mbaje se nuk ha mish
te jap peshkun se nuk e shoqeroje dot me kos :s
se vete ne Martalloz pastaj :(

Hello Kitty
27-03-2012, 02:17
Thone qe chef me te mire per gatim jane burrat. Po te mos gatuante Land ne shtepi, se perndryshe viva "order food by phone".

Jolene
12-04-2012, 22:01
Mbreme gatoi mami... sot skam ngrene fare.

drague
12-04-2012, 22:31
mami ka bere sot byrek me spinaq

HELEN OF TROY
12-04-2012, 22:49
Vet gatuaj aman edhe burri nuk di hic as makarona te beje,u lodha sot duke pastruar zore...

Alien
12-04-2012, 23:01
ne lokal i futa i kalastren :D

MiM@
13-04-2012, 08:31
kiss Linda

Aman me goc se vetem kjo gje ta merzit , pytja e ēdo vakti :
ēar do bejme per te drek/dark ...:S

Une mbrema bera nje si tip byreku me proshut dhe krem me nje sallate jeshile
Per drek sot makarona bolonjeze :D shpejt e shpejt se nuk ka kohe ne drek gjate javes

Linda
19-01-2013, 17:51
Sot per dreke bera:

Nje kremsupe me patate, mish pule me bratkartoffeln,sallat me patate dhe per ne fund ,akullore.

Bera dhe nje trilece,por po pres sa te ftohet pak,dhe ta provoj si me ka dal(hera e pare qe e bej :D trilecen vet)

Per darke akoma se kam ndare mendjen,se ēdo bej,ose do ja fus per shkurt,te shkoj ke komshiu per darke:D:D

Ganimet
19-01-2013, 18:18
Vet gatuaj aman edhe burri nuk di hic as makarona te beje,u lodha sot duke pastruar zore...hėm...e ruan Helenka burrit ta ket ne mbremje te pushuar si gjithmon
1 te mos haj shum ushqim
2 te jet i pushuar.
.................................................. .................................................. ...........

Gruaja me pregatit per nji jav...kure sme mjafto darkoj tek fqinjet..i pa ngopshem me thot gruaja.-qesh-

Misty-Blue
19-01-2013, 20:32
Sot gatova vete... nje tave ekstra speciale peshku :d

HELEN OF TROY
19-01-2013, 20:44
mesova burrin te gatuaj tani jam rehat nuk hy me ne guzhine

Beaute
27-01-2013, 17:42
hahahahaha Helene.:D

Un vete gatuaj , edhe e keqja ime eshte qe s'haj ushqim po se pashe kush gatuan& si e gatuan ndonje tjeter..

drague
27-01-2013, 19:22
mesova burrin te gatuaj tani jam rehat nuk hy me ne guzhine

e paske tredhur te ngratin:))

doganieri
27-01-2013, 19:31
Duhet ta kete cuar ne hollande, per te marre eksperience.

Jolene
28-01-2013, 09:30
Ai me meson cdo jave nje gje te re, 6 dite gatuaj vete 1 dite e kam pushim.
Sot do haj jashte, akoma skam vendosur cfare!!

drague
28-01-2013, 09:36
Ai me meson cdo jave nje gje te re, 6 dite gatuaj vete 1 dite e kam pushim.
Sot do haj jashte, akoma skam vendosur cfare!!

une kujtova se ishe burre mi shoqe-enderron-

Jolene
28-01-2013, 09:40
Ska gje more shok, mjafton qe e kuptove tani cfare jam. :)

PuffetiNa
28-01-2013, 11:23
Sot do dal jasht te ha :P

Brari
28-01-2013, 14:25
bjute..

shikoj te tv5 e frances ndoj her nje zotni burre qe shkon andej kendej e flet per ushqime e gatime..
shum interesant..
ti cke mesuar ndonje gje franceze?
na trego dicka..

dragush.. po ju ne gjermani c'hani mor aman?
vetem sallam?

Beaute
28-01-2013, 14:31
Po nese i lexon /shef atje brari dmth se jan te verteta . Franca shquhet per guzhinen dietetike sidomos , vererat edhe djathrrat , ka disa Plat speciale po tflasesh per to me duhet kohe e un jam tu dal :) Do ti shkruaj her tjeter nese ste ngel qejfi.

Apo tflas per ato amerikone meqe jam ktu? :D

drague
28-01-2013, 14:31
bjute..

shikoj te tv5 e frances ndoj her nje zotni burre qe shkon andej kendej e flet per ushqime e gatime..
shum interesant..
ti cke mesuar ndonje gje franceze?
na trego dicka..

dragush.. po ju ne gjermani c'hani mor aman?
vetem sallam?

BRAR une jam guzhunjer dhe haj me shume shqiptare.

gjermanet preferojn guzhinen italiane.

hajn mire dhe japin bakshish te mire

Brari
28-01-2013, 15:13
me benet qejfi qe je guzhinjer.. o dragon qe perdor shum rigon..
dhe un e dua rigonin..

po ma co andresen e restorantit tend kur te kalonj ne gjermani qe ta ve ne navigator ..

se ki navigatori im shkon dhe mbas eres gjelles..lol

muan me gatuan gruaja ne fakt..
dhe gatuan jashtzakonisht mire..
aq sa miqt e mi kur i ftoj per ndonje drek e darke provojn gjellet e saje.. e u cfryjn grave te veta.. menjihere..
mesoni moj shushka u thone na qo..
dhe mezi cpresin ti ftoj.. prap..
me dhimbsen shoket..kur u a shoh se cu gatuajn grat e tire..
obubuja..
ehh..

Elushe
28-01-2013, 15:17
Pergjithesisht vete. Sa here kam mundesi t'i shmangem, e bej. Dreken e ha jashte gjithnje...nje Salad Bar ketu afer punes eshte mrekulli. Gjynah te gatuash vete ne shpi :D

Brari
09-02-2013, 04:09
gjynah te gatuac vet ne shpi.. thot eloshja..

cna the oj elush..
punoja njehere ne nje restaurant..
laja kazana tenxhere e dyshemera.. po dhe grija qepe domate e zarzavate tjera..
kur shkonjam te bej shurren e vinja ne guzhinė.. .. i lanja duart me sapunera.. pastaj kapja lug thika e tenxherėra..
mirpo ata qe punonin me muan.. e pash shpesh se.. mbasi fusnin loqet nen breke .. nuku lanin aspak duart por direkt vazhdonin grinin qepe e benin gjellera..
ose qurret kur u vinin.. mbi kazan i teshtinin..

jo po qe ta dini.. se keshtu bejne nga QEBABTORET E BATHORES DERI NE HOTEL RESTAURANTET e paRIS LONDER NYCO BERLINIT..

dmth gatuani vete..
qy eshte mesazhi..
..

Skydive
09-02-2013, 11:26
me benet qejfi qe je guzhinjer.. o dragon qe perdor shum rigon..
dhe un e dua rigonin..

po ma co andresen e restorantit tend kur te kalonj ne gjermani qe ta ve ne navigator ..

se ki navigatori im shkon dhe mbas eres gjelles..lol

muan me gatuan gruaja ne fakt..
dhe gatuan jashtzakonisht mire..aq sa miqt e mi kur i ftoj per ndonje drek e darke provojn gjellet e saje.. e u cfryjn grave te veta.. menjihere..
mesoni moj shushka u thone na qo..
dhe mezi cpresin ti ftoj.. prap..
me dhimbsen shoket..kur u a shoh se cu gatuajn grat e tire..
obubuja..
ehh..

Kur do na ftosh dhe ne,te provojm doren e gruas temde dhe ndoshta mesojm me mire te gatuajm
Pershendetje

Hello Kitty
09-02-2013, 12:33
Kur do na ftosh dhe ne,te provojm doren e gruas temde dhe ndoshta mesojm me mire te gatuajm
Pershendetje

Brari gruan e mban qe t'i gatuaj, por kur do te shkoje ne Paris kerkon dathnole (qe ta mbaje falas ne shtepi) -fershellen-

doganieri
09-02-2013, 12:40
Trekendesh, burre grua dashnor/e.


1 gatuan, 2 hane e pine.

Elina
09-02-2013, 13:03
Ne familjen time gatuaj une.
Menu-ne e ushqimit mundohem ta ndryshoj cdo dite gjate javes.
1 here ne dite gatuaj me tenxhere ose tava(dreke ose darke) si:-
Mish jani,patate ne furre,tave dheu,fasule,peshk,byrek(me spinaq,gjize,mish,qep)etj.
Nuk me pelqen kur pjestaret e familjes nuk hane te gjithe njelloj.
Persh, Imam bajalldi(patllixhane te mbushura), & sallaten ruse dy pjestare i pelqejne te tjeret jo :(.
Sot per drek bera lakra me mish.(te mira dolen)

thirsty
09-02-2013, 13:08
Ne familjen time gatuaj une.
Menu-ne e ushqimit mundohem ta ndryshoj cdo dite gjate javes.
1 here ne dite gatuaj me tenxhere ose tava(dreke ose darke) si:-
Mish jani,patate ne furre,tave dheu,fasule,peshk,byrek(me spinaq,gjize,mish,qep)etj.
Nuk me pelqen kur pjestaret e familjes nuk hane te gjithe njelloj.
Persh, Imam bajalldi(patllixhane te mbushura), & sallaten ruse dy pjestare i pelqejne te tjeret jo :(.
Sot per drek bera lakra me mish.(te mira dolen)

O shefe qe edhe gjalpin e ben vet :) :D
Pranoni mysafir te perhershem se du me u shendosh pak? :p lol

Elina
09-02-2013, 13:14
O shefe qe edhe gjalpin e ben vet :) :D
Pranoni mysafir te perhershem se du me u shendosh pak? :p lol

...bujrum po ta mbajti -qesh- -qesh-

thirsty
09-02-2013, 13:28
...bujrum po ta mbajti -qesh- -qesh-

Rruges jam. Do ta kalojm kohen ne bashke? jo per gje por dua te mesoj lol :D

PuffetiNa
09-02-2013, 19:21
Gatoj mami se isha e lodhur nga puna, bile skam pa gjo cka kam hanger :S e di qe barkun e mbusha :P

Beaute
10-02-2013, 13:39
punoja njehere ne nje restaurant..
laja kazana tenxhere e dyshemera.. po dhe grija qepe domate e zarzavate tjera..
kur shkonjam te bej shurren e vinja ne guzhinė.. .. i lanja duart me sapunera.. pastaj kapja lug thika e tenxherėra..
mirpo ata qe punonin me muan.. e pash shpesh se.. mbasi fusnin loqet nen breke .. nuku lanin aspak duart por direkt vazhdonin grinin qepe e benin gjellera..
ose qurret kur u vinin.. mbi kazan i teshtinin..

jo po qe ta dini.. se keshtu bejne nga QEBABTORET E BATHORES DERI NE HOTEL RESTAURANTET e paRIS LONDER NYCO BERLINIT..

Ah plaē ti se ma shpifeeeeeeeeeeeeeee , ma nxorre kafen mrapsh :@

P.s E di si eshte puna e atyre qe s'din te gatuajn? si ajo shprehja:
Delja qe smban leshin e vet ngordhte.

Linda
10-02-2013, 14:57
Ah plaē ti se ma shpifeeeeeeeeeeeeeee , ma nxorre kafen mrapsh :@

P.s E di si eshte puna e atyre qe s'din te gatuajn? si ajo shprehja:
Delja qe smban leshin e vet ngordhte.

-qesh--qesh--qesh--qesh--qesh--qesh--qesh-

-hug--hug-

thirsty
10-02-2013, 16:07
Ne familjen time gatuaj une.
Menu-ne e ushqimit mundohem ta ndryshoj cdo dite gjate javes.
1 here ne dite gatuaj me tenxhere ose tava(dreke ose darke) si:-
Mish jani,patate ne furre,tave dheu,fasule,peshk,byrek(me spinaq,gjize,mish,qep)etj.
Nuk me pelqen kur pjestaret e familjes nuk hane te gjithe njelloj.
Persh, Imam bajalldi(patllixhane te mbushura), & sallaten ruse dy pjestare i pelqejne te tjeret jo :(.
Sot per drek bera lakra me mish.(te mira dolen)
Shefe

per mengjes mishin e pules pjekur e bera copa copa te vogla
e hodha ne tigan, 2 veze te rrahur, e skuqa

ne nje pjaze hodha gjize. pak edhe ketchup anes pjates me veze.

Si duket per mengjes? :D bera mire? :)
Kam perparuar apo jo? :)_

Elina
10-02-2013, 16:40
Shefe

per mengjes mishin e pules pjekur e bera copa copa te vogla
e hodha ne tigan, 2 veze te rrahur, e skuqa

ne nje pjaze hodha gjize. pak edhe ketchup anes pjates me veze.

Si duket per mengjes? :D bera mire? :)
Kam perparuar apo jo? :)_

...nese ty te shijoi ,te lumte -bravo-...dhe dicka mos te harroj ..nuk jam shefe :)

thirsty
10-02-2013, 16:58
...nese ty te shijoi ,te lumte -bravo-...dhe dicka mos te harroj ..nuk jam shefe :)

shefe sje por je per mua :p :)

hahah me pelqeu :)

Beaute
10-02-2013, 17:48
-qesh--qesh--qesh-
-hug--hug-

:D pse keq e kam e? mjer ai i imi ēka me heq nga une.....se un jam dhe me huqe ``puc``

Linda
11-02-2013, 12:30
:D pse keq e kam e? mjer ai i imi ēka me heq nga une.....se un jam dhe me huqe ``puc``

Mos e torturo shum mi:D -hug-``kiss``

Sot bona bomje me mish te grim dhe byrek,po me mish te grim.

Elina
11-02-2013, 13:05
Mos e torturo shum mi:D -hug-``kiss``

Sot bona bomje me mish te grim dhe byrek,po me mish te grim.

Linda...ēna i kujtove bamjet moj ēupe...sa ishte 1 kg. se me ka marr malli(ku jeton?)?

...une bera makarona me salc & torator me kos +ullinj,djath kaēkavall.

Beaute
11-02-2013, 13:18
Mos e torturo shum mi:D -hug-``kiss``

Sot bona bomje me mish te grim dhe byrek,po me mish te grim.

hahahahaha ;) do vdes un per ty , ti je me grifsh se un mduket..:p

``kiss``

Bomjet do i gatuj ne fr, se ktu me gatuajn :D

Brari
11-02-2013, 13:41
bjut..

ti je e vogel por mami yt e di..
a ka ne franc sallam si martadeli i shqiperis ne koh te partis?
sa ben 1 killo sallam ne nje dyqan ushqimor supermarketi ne periferi te parisit?
po nje killo kos ose qumesht.. ?
po nje buke..
lejonet ne franc te ulesh ne nje lendin e te hash gjerat qe i ke ne trajse?
po luvri sa e ka hyrjen per person?
po treno otopuzet sa kushtojn brena parizit ?
sa kushton me tren paris- nis .. afersisht?


si i thon frengjisht..

na moj ti.. i paske syt bukur te zi..

ose..

mos jemi pare gje ne feqobuk?

ose.. sa kushton qy sallami ktu..?

sa kushton me tren paris- nis afersisht?

Saura
11-02-2013, 13:57
BRAR une jam guzhunjer dhe haj me shume shqiptare.

gjermanet preferojn guzhinen italiane.

hajn mire dhe japin bakshish te mire

Kushedi sa pare do kisha bo andej une me ndonje restorant ...
kur po rezistoj ketej qe te ēaj menderen per te henger ..
une i perdor te dyja guzhinat ....

Beaute
11-02-2013, 17:41
bjut..

ti je e vogel pormami yt e di..


me mamin /babin/vlllain/motren time ska pune asnjeri

Specifiko , kujt do ti pergjigjem nga gjith kto pyetje qe ke ber?
pastaj u be e 150000 her qe te them sjetoj ne paris .

Brari
11-02-2013, 17:43
saura.. sa te paska kapur dielli tyjan nga mezi e posht moj aman..
paske bo rrezitje me t-short.. siper e pa gjo posht..

bjut..

mo u dhjas..
ti je goc demokracie..
dmth ke dal nga materniteti ne vitet e demokracise.. pra nuku di gje per llojet e sallamrave ne koh te ppsh-se..
mirpo mundet qe te kesh degjuar nga prinderit ti thon njeri jatrit kur kini dal neper franc.. psh.. ua ky sallami.. qenka si martadeli i shqipris dikur..
qy ishte shkaku pse ta permenda mamane..
meqe dua te benj nje xhiro ne france dua te di ca gjera..
qellimi eshte qy..
psh me mir blej nje killo sallam te mire ne supermarketo te frances.. e nja 4-5 buke bageta.. e nja 2 qille domate e vete ulem buz lumit.. e ha.. e ngopem e kam fuxhut te bredh neper muzera.. se sa te vete ne restaurant.. e te me shkundin mire me nje pjatanc me dy qime sallate e qepe e nje far lengu firifiu siper qe dhe ste ngop por dhe te rrun mire..

a mkuptoveeeee..

lenci
11-02-2013, 17:57
me mamin /babin/vlllain/motren time ska pune asnjeri

Specifiko , kujt do ti pergjigjem nga gjith kto pyetje qe ke ber?
pastaj u be e 150000 her qe te them sjetoj ne paris .

amon beaute thuj qe jeton nga parisi,se ishalla sherohet
thuaji qe treni paris nice kushton aty ke 120 euro

drague
11-02-2013, 17:59
brar ka qen nji sallam 144. gjith mbeturinat e mishit ishin mrena

Beaute
11-02-2013, 18:03
amon beaute thuj qe jeton nga parisi,se ishalla sherohet
thuaji qe treni paris nice kushton aty ke 120 euro

hahahah mesazhi u trasmetu..:)

kape komshi se tkam me kimet

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rQKCiuSR2F8

Akrepi
11-02-2013, 18:12
brar ka qen nji sallam 144. gjith mbeturinat e mishit ishin mrena
Pse ankohesh Drago, edhe ai 144-ēi qė ishte i cilėsisė fundit nuk krahasohet me kto plehrat qė bėhen tani.
Po ai 230-ēi ??
Po kremviēet ??-fershellen- :D

Mbamėni se rash...:D , sa kujtova kremviēet mė lėshoi goja lėng.:D

drague
11-02-2013, 18:16
Pse ankohesh Drago, edhe ai 144-ēi qė ishte i cilėsisė fundit nuk krahasohet me kto plehrat qė bėhen tani.
Po ai 230-ēi ??
Po kremviēet ??-fershellen- :D

Mbamėni se rash...:D , sa kujtova kremviēet mė lėshoi goja lėng.:D

ai sallomi qe bojn sot !nuk ka gjo me te shpifme
mi sollen ca salcice nga Shqipnija si bar ishin

BlueBaron
11-02-2013, 19:49
Ejjjjnaaaaaaa, po qahet rinia djeshme per sallomin e mishin e sotshem. :p

Kadal mer i her, se sallomi dhe salcicet e kremvicet e EHW nuk krahasohen me ato pislliqet e fabrikes sallomit te Kominatit Ushqimor. Mos folni gamorlliqe ...

Saura
12-02-2013, 16:47
saura.. sa te paska kapur dielli tyjan nga mezi e posht moj aman..
paske bo rrezitje me t-short.. siper e pa gjo posht..

bjut..

mo u dhjas..
ti je goc demokracie..
dmth ke dal nga materniteti ne vitet e demokracise.. pra nuku di gje per llojet e sallamrave ne koh te ppsh-se..
mirpo mundet qe te kesh degjuar nga prinderit ti thon njeri jatrit kur kini dal neper franc.. psh.. ua ky sallami.. qenka si martadeli i shqipris dikur..
qy ishte shkaku pse ta permenda mamane..
meqe dua te benj nje xhiro ne france dua te di ca gjera..
qellimi eshte qy..
psh me mir blej nje killo sallam te mire ne supermarketo te frances.. e nja 4-5 buke bageta.. e nja 2 qille domate e vete ulem buz lumit.. e ha.. e ngopem e kam fuxhut te bredh neper muzera.. se sa te vete ne restaurant.. e te me shkundin mire me nje pjatanc me dy qime sallate e qepe e nje far lengu firifiu siper qe dhe ste ngop por dhe te rrun mire..

a mkuptoveeeee..


Epo Brari kshu i marr rrezet une kam ē'te nxjerr ...
sjam plakaruqe qe te me thone vishu mi se le name ;)
Po me gustot e mija ē'kishe Brari ?
ē'fare te bera ?
Apo pleqeri ,andropaus totale... thone qe ne fillim kap trurin ..pastaj vazhdon me poshte ...


Baron paskemi shije te njejta ...dhe une ate pelqej me shume ...
Bravo Luan Lekes eshte nga te paret qe ka hapur fabriken e sallamit..

BlueBaron
12-02-2013, 17:40
Epo Brari kshu i marr rrezet une kam ē'te nxjerr ...
sjam plakaruqe qe te me thone vishu mi se le name ;)
Po me gustot e mija ē'kishe Brari ?
ē'fare te bera ?
Apo pleqeri ,andropaus totale... thone qe ne fillim kap trurin ..pastaj vazhdon me poshte ...


Baron paskemi shije te njejta ...dhe une ate pelqej me shume ...
Bravo Luan Lekes eshte nga te paret qe ka hapur fabriken e sallamit..Brari kujto rinine e hershme, ndoshta dhe barcaletat e adoleshences me Tapashin ... :D


Ato te EHW punojne paster dhe jane shume te sjellshem ne sherbim. Sa here shkoj ke rruga Bardhyl me ble, me sherbejne me shume miresjellje edhe pse jom iēik manjak i fetave te holla. :D
Edhe une i lej nai 500 leksh bakshish, per sherbimin dhe miresjelljen. :)

Ganimet
12-02-2013, 18:17
E pa njohura per ju?
...mua me beri makarona.;))

thirsty
12-02-2013, 18:39
Uriiiiiiiiii, kam une

Kush e di sa ore do qendroj ketu :S
Kur te shkoj do gatuaj peshk :)

Mistrece
13-02-2013, 19:30
Vet gatuaj. Sonte u kenaqa me gjysem kilogram luleshtrydhe.

drague
25-04-2013, 10:19
sot meqe e kam pushim gatuaj vete.

laptopin ne kuzhine.pak chat pak erza dhe dreka ėshtė gati

Brari
25-04-2013, 10:57
hahahaha..

dhe cfar del si perfundim..?

drague
25-04-2013, 11:40
hahahaha..

dhe cfar del si perfundim..?

po ta shkruj menun.

pjata e pare:

sallate me patate dhe meze shqiptare.

pjata e dyte :

gjuze e ferguar me gjalp

pjata e trete:

berzolla derri me qepe dhe erza te ndyrshme.,kofsha pule te marinuara me piper te kuq.

dhe ne fund embelsira..;:

luleshtrydhe me krem gjalpi

brar mos e nenvlefsto plakun-gezuar-

WALCHIRIA
25-04-2013, 11:59
Vet gatuaj ndersa burri vjen me ben shoqeri me nje got ver rose ose te kuqe po bej salcice , filet gjel deti te skuqur patate furre , sallat dhe djathra embelsira te gatshme :p

shoku_tanku
25-04-2013, 13:43
mos i bej shume te skuqura burrit se i ngrihet kolesteroli :p

SERAFIM DILO
25-04-2013, 13:52
Ver te kuqe e sup me pul e patate.