PDA

View Full Version : Si Te Gatuajme..


Mandi
10-04-2009, 20:57
Me shume per Kurjozitet do doja te dija si behet Fasulja ose me mire sic i thona ne Tironcit Grosha :p

SnAke
10-04-2009, 21:00
pse vec Tironcit ene krutonet :P

Romina
11-04-2009, 13:28
Per te gjithe katunaret e forumit qe duan te dine si behet grosha, qe duan te ruajne traditen le te lexojne me poshte :p:p

Perberesit :
Fasule
Mish me kocke
Pak spec jeshil me tul
1 Karrot te vogel
Salce

Zihet grosha bashke me kocken e mishit. Ne nje tigan me vaj skuq qepen per 5-6 min. Pastaj i hedh karroten e grire ne kubike te vegjel dhe me pas i hedh specin e grire gjithashtu ne kubike te vegjel. Pasi skuqen te gjitha bashke i hedhim salcen dhe i perziejme, me pas e hedhim te grosha e zier, i perziejme dhe e lem te zihet per nja 10-15 min.

Kur ta ndani groshen neper pjata sipas deshires mund t'i hidhni vaj ulliri, nenexhik dhe pak fare uthull.

ps. ate qe thash ne fillim ishte shaka se mos keqkuptohet ndonjeri :)

Mandi
11-04-2009, 15:19
Romina rrofsh per receten ta shperblefsha ne dasem... :D

PUPA
27-10-2009, 17:47
MAKARONA ME FRUTA DETI..
sasia per 4 persona:
250gr.salmon te prer ne kuadreti
250gr karkalece
2luge vaj ulliri
100gr biselle nga ato surgelati
125gr kerpurdha
4 qep te njoma jeshile
500gr makarona
125gr mardanoz
124gr parmizan te grir
125gr gjalp
1 lug te vogel leng limoni
2 thelbe hudhra
2 lug vaj soie
krip piper..

PUPA
27-10-2009, 17:48
DUHET DHE TA SHPJEGOJ KA PAK PUN ...lol

TIRONSJA
04-03-2010, 03:46
groshen zihe hudhi cop mish dhe ca karrota qep zihe weee sa horrova si hahet me turshi grosha ene gjithe nota bubullima stomaku e tkeqen groshes u bo kohe pa honger neser groshe une

SEa
04-03-2010, 06:42
4-5 kokrra veze
2-speca djegs jeshil -dhe spec pull te kuq
4- domate dhe pak salc.
dhe gjalp sa per vezet me siper..

shkrij ne tigan gjalpin,hidhi specat e grire skuqi pak...hidh domatet qe duhen te jen bere rende..pak salc sa per ngjyre,derisa specat te jen bere pak te buta ...atehere me ne fund hidh vezet dhe kryp me hamendje....dhe ne fund fare spec te kuqe pull..sa per zbukurim.. ju befte mire!! kiss
diēka e thjeshte :)) per mengjes..