Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 24-12-2011, 02:29   #21
busavata
Dr. pėr Rock n' Roll

Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 8,023
Shuma e pikėve qė jep: 52
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Se e di qe s'je profet.Kerko me u bo...edhe profet diktator..
Por jemi ne fetaret e bukur shpirterisht,qe nuk lejojme popullin te mashtrohet nga profetet e rreme.
une nuk jam profet , jam nje femijė i Zotit , e Zoti ka than : mos genje , duaje edhe kundershtarin ...e Ti Srafim , kto dy kushte nuk i plotson
Sponsor
i vjetėr 24-12-2011, 02:36   #22
SERAFIM DILO
Anti Busavata

Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 10,541
Shuma e pikėve qė jep: 46
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
une nuk jam profet , jam nje femijė i Zotit , e Zoti ka than : mos genje , duaje edhe kundershtarin ...e Ti Srafim , kto dy kushte nuk i plotson

E shiko,qe avash avash po bohesh i bukur shpirterisht,po fillo me dash kundershtarin e me mos genjy...Do ti them Irfanit qe po permiresohesh...hahaaa

Un keto kushte i plotesoj pa problem,se jam i bukur nga mrena.E kam shpirtin bjond me sy bojqielli.
i vjetėr 24-12-2011, 03:09   #23
SystemA
Analizues albanistanas

Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Wait from HOME
Postime: 14,303
Shuma e pikėve qė jep: 80
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DeA Shiko postimin
Zakonisht kur lexoje me pelqen te shenoje fjalite me te bukura ose dicka qe te me mbetet ne mendje nga libri, ose theniet e bukura te personazheve.
Kjo eshte dicka teper e bukur dhe qe me ka mesuar shume, personalisht zakonisht vetem buzeqeshjen ve ne kamp te tjerat i le te vijne vete...duke e rilexuar kete postim...verej se kam nje gabim tek vetvetja qe duhet ta ndreq sa me shpejt qe mundem .
Nuk e riparon dot gabimin tek vetvetja,sepse jeni shume positive....i bie qe nuk ndryshon dot
Kam pershtypjen (personale kjo) qe ke prinder shume edukative!
PS: thenia e vitit nga Serafimi__rrufjan positiv.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 10:14   #24
Irfan CANA
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2011
Postime: 2,046
Shuma e pikėve qė jep: 8
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Re: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Duke kuptuar realisht jetėn,duke u edukuar drejt dhe duke mos kopjuar vese tė kėqija tė Perėndimorėve.Nė tė kundėrtėn Aligieri ju ka pregatit Ferrin!!!!!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 12:24   #25
Corn
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2009
Postime: 561
Shuma e pikėve qė jep: 9
Corn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėm

Nuk mendoj se mund te behesh i/e bukur ne shpirt , ie/bukur ne shpirt lind e ke ne gen dhe e ruan ate bukuri ...
Corn nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 13:00   #26
utopia
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2010
Postime: 716
Shuma e pikėve qė jep: 9
utopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėm

i vjetėr 24-12-2011, 15:55   #27
SystemA
Analizues albanistanas

SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm

http://www.youtube.com/watch?v=vfYQ2...eature=related
Nejse,ja ja!
i vjetėr 24-12-2011, 17:21   #28
Irfan CANA
V.I.P

Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė

Kur i padituri tė gjuan me gur tė bardhė, ti gjuaje me t'ėmblėn fjalė!
i vjetėr 24-12-2011, 17:38   #29
SystemA
Analizues albanistanas

Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Irfan CANA Shiko postimin
Kur i padituri tė gjuan me gur tė bardhė, ti gjuaje me t'ėmblėn fjalė!
Impresionante kjo?????
Mos thuaj kurre jo!
i vjetėr 26-12-2011, 12:56   #30
Irfan CANA
V.I.P

Duroje,kuptoje,por kurrė mos e shaj!
i vjetėr 09-05-2014, 09:05   #31
Fehmikaciu
Saratoga...

Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 3,742
Shuma e pikėve qė jep: 43
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm

Mjafton vetem ta pastrojm zemren....
i vjetėr 09-05-2014, 09:36   #32
Fehmikaciu
Saratoga...

Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm

Idea,e pash ne listen tuaj BUZQESHJEN,kam pas momente te randa ne jeten time por kurr nuk e kam humbur buzqeshjen,por buzqeshje e kontrolluar se edhe budallenjet buzqeshin bile pa nderpre,pra sa me shum shprehni buzqeshje dhe mos te shkaktojm hidherime te tjeret,te flasim fjal te bukura dhe te harrojm ato qe na shkaktojn vuajtje...
i vjetėr 09-05-2014, 09:38   #33
kanina
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 5,276
Shuma e pikėve qė jep: 45
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm

skemi per tu bere kurre!

gjithmone kemi qene..
i vjetėr 09-05-2014, 09:47   #34
iDeA
DiNaMiKe

Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: DiVeNiRe
Postime: 3,457
Shuma e pikėve qė jep: 67
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fehmikaciu Shiko postimin
Idea,e pash ne listen tuaj BUZQESHJEN,kam pas momente te randa ne jeten time por kurr nuk e kam humbur buzqeshjen,por buzqeshje e kontrolluar se edhe budallenjet buzqeshin bile pa nderpre,pra sa me shum shprehni buzqeshje dhe mos te shkaktojm hidherime te tjeret,te flasim fjal te bukura dhe te harrojm ato qe na shkaktojn vuajtje...
Me pelqen te rilexoj veten ne distanc kohore , eshte dicka e shendetshme dhe me bene te buzeqesh sepse i kendveshtroj ndryshe gjerat.
Dhe une kam patur periudha te veshtira sidomos ky tre-vjecari 2010-2013 ka qene shume i veshtire, ceshtje familjare, shendeti etj e shpeshehere braktisesha tek lotet, derisa nje nate teksa shetisnim me shoqerine nje shoku im me thote:
- Mjaft e trishtuar, buzeqesh sepse vetem me pas do vlersosh vertete se cfare te rrethon.

Pra nuk eshte e thene qe ti duhet te qeshesh vend e pavend, por ti buzeqeshesh vetes perbrenda, ti kthesh zemren vetes dhe jo krahet.

P.sh. tani : une jam shume nevrike shume e ankthshme, shume impulsive, sapo kam marre nje mail nga relatori i diplomes dhe kam emocione !! Nderkohe i them vetes : Je shume idiote sepse vihesh ne siklet per asgje ...kur duhet vec te jem e Qete dhe Mosperfillese e ftohte.

Profesori me dha lajme te mira , ZOT faleminderit se nuk kisha nevoj dhe per nje stres tjeter me mjaftojne Kompetentet qe ngaterrojne dynjane .-. .

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga iDeA : 09-05-2014 nė 09:50
iDeA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 10:06   #35
Fehmikaciu
Saratoga...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin
Me pelqen te rilexoj veten ne distanc kohore , eshte dicka e shendetshme dhe me bene te buzeqesh sepse i kendveshtroj ndryshe gjerat.
Dhe une kam patur periudha te veshtira sidomos ky tre-vjecari 2010-2013 ka qene shume i veshtire, ceshtje familjare, shendeti etj e shpeshehere braktisesha tek lotet, derisa nje nate teksa shetisnim me shoqerine nje shoku im me thote:
- Mjaft e trishtuar, buzeqesh sepse vetem me pas do vlersosh vertete se cfare te rrethon.

Pra nuk eshte e thene qe ti duhet te qeshesh vend e pavend, por ti buzeqeshesh vetes perbrenda, ti kthesh zemren vetes dhe jo krahet.

P.sh. tani : une jam shume nevrike shume e ankthshme, shume impulsive, sapo kam marre nje mail nga relatori i diplomes dhe kam emocione !! Nderkohe i them vetes : Je shume idiote sepse vihesh ne siklet per asgje ...kur duhet vec te jem e Qete dhe Mosperfillese e ftohte.

Profesori me dha lajme te mira , ZOT faleminderit se nuk kisha nevoj dhe per nje stres tjeter me mjaftojne Kompetentet qe ngaterrojne dynjane .-. .
Idea si gjithmon te ju shoh menqurin dhe knaqsin e bisedes,nivelin e kultures dhe ngrohtesin,keto jan dhunti qe perendia ju jap nje numri te caktuar personave,fitoret dhe deshtimet njeriu qe i ka ne jet duhet te mbaj rezerv dhe kurajo,kurajo apo durimi eshte ajo qe na ben te mendojm se qka me tutje!!..,prandaj kurr mos u nervozo brenda mundesive sepse disa pun te sherrit qe sbehen ndoshta jan hair per ne,ju pershendes me respekt e nderuar!!
i vjetėr 09-05-2014, 10:18   #36
Fierakja
Anėtar i ri

Data e antarėsimit: May 2014
Postime: 20
Shuma e pikėve qė jep: 0
Fierakja ėshtė nė rrugė tė mbarė

E kam te veshtire te mendoj se bukuria e shpirtit eshte dicka qe mund te kultivohet. Njeriu qe eshte I hidheruar, negative dhe shpirt #2 (poop lol) gjithmon ngelet I tille.

Por, fakti eshte se eshte me mire te mendosh pozitivisht, te ndihmosh te tjeret dhe te zhgenjehesh sesa te jesh gjithmon skeptic.
Fierakja nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 10:38   #37
iDeA
DiNaMiKe

Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: DiVeNiRe
Postime: 3,457
Shuma e pikėve qė jep: 67
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fehmikaciu Shiko postimin
Idea si gjithmon te ju shoh menqurin dhe knaqsin e bisedes,nivelin e kultures dhe ngrohtesin,keto jan dhunti qe perendia ju jap nje numri te caktuar personave,fitoret dhe deshtimet njeriu qe i ka ne jet duhet te mbaj rezerv dhe kurajo,kurajo apo durimi eshte ajo qe na ben te mendojm se qka me tutje!!..,prandaj kurr mos u nervozo brenda mundesive sepse disa pun te sherrit qe sbehen ndoshta jan hair per ne,ju pershendes me respekt e nderuar!!
Te njejtin vlersim ndiej per ju dhe pse vlersimi tuaj e kosideroj dyfish sepse keni moshen e tim ati dhe kjo ka domethenie te madhe, per mua. Perpiqem te jem e qete mirepo rrethanat ndonjehere na kushtezojne ta humbasim
iDeA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i iDeA pėlqehet nga
Fehmikaciu (09-05-2014)
i vjetėr 09-05-2014, 10:45   #38
Fshatari
No vip

Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 625
Shuma e pikėve qė jep: 7
Fshatari ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėFshatari ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėFshatari ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėFshatari ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėFshatari ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėFshatari ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė

Tui la mekatet ne xhami(muslimanet),ne kisha(krishteret),ne sinagoga(ēifutet), ne tempuj(te tjeret) !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 12:09   #39
Oxygen
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2013
Postime: 1,960
Shuma e pikėve qė jep: 14
Oxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarėOxygen ka shumė pėr tė qenė krenarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin
Pėrderisa bukuria ėshtė pothuajse subjektive siē ėshtė dashuria, ėshtė diēka qė mundesh ta eksplorosh dhe ta zbulosh nė vehten tėnde me kohė. Ky artikull fokusohet ne bukurinė e brendėshme dhe atė tė jashtme.

Kėshilla

Asnjėherė mos u krahaso me tė tjerėt

Secili prej nesh ėshtė i ndryshėm sipas mėnyrės sonė pėr arsye. Ashtu ėshtė e shkruajtur qė tė jemi. Pra, sa e logjikshme ėshtė ajo kur ne e krahasojmė vehten me tė tjerėt?! Qė prej tani duhet ta dini se ju jeni unik si ēdo njeri tjetėr.

Bėhuni person mė i mirė

Keni dėgjuar ndonjėherė pėr persona tė cilat nė shpirt janė tė ligė saqė humb pėshėn e vet pamja e jashtme? Ajo vetėm tregon se ēfarė ndikimi ka sjellja e keqe tek aspektet tona psiqike. Bėhuni dashamirės dhe tė sjellshėm, tregohuni tė sinqertė dhe pozitiv me vehten dhe me tė tjerėt.

Buzėqeshni

Ėshtė dėshmuar se njerėzit tė cilėt buzėqeshin mė shumė, pėrhapin energji pozitive dhe kėshtu leni pėrshtypje tė mirė tek tė tjerėt. Bėjeni si shprehi , edhe nė qoftė se dita nuk vu ka filluar pėr sė mbari. Do tė habiteni se sa do tė pėrmisojė disponimin tuaj.

Kini shprehi tė shėndosha

Pasiqė bukuria ėshtė diēka qė vjen nga mbrenda, me secilėn pjesė tė trupit tuaj duhet tė kujdeseni. Konsumoni pemė dhe perime mė shumė, ushtroni gjimnastikė dhe jepni vetes sasi adekuate ēlodhjeje. Tė mirėn qė e bėni pėr bukurinė e mbrendėshme padyshim se do tė ketė ndikim edhe pėr atė jashtmen.

Nuk keni asnjė talent

Cilat janė ato gjėra tek tė cilat ju jeni tė mirė dhe i bėni pėr mrekulli? Fokusoheni dhe mbajeni mend ato ēdo ditė. Tė jeni nė dijeni se keni aftėsi tė mira do tė bejnė ēudira pėr vetėbesimin tuaj.

Vendosni nė pah gjėrat tė cilat ju i pėlqeni dhe i posedoni tek vehtja juaj
Shfaqni gjėrat tė cilat ju u jepni rėndėsi tė veēantė. Theksojeni cilat janė ato, dhe bėjeni me dije tė tjerėve rreth juve.

Asnjėherė mos jepni kritika

Ka shumė njerėz tė cilėt japin kritika dhe gjykojnė. Pse tė jeni edhe ju njė prej tyre? Duaje atė qė e ke dhe bėhu mirėnjohės pėr kualitetet qė posedon. Duaje vehten pėrjetėsisht.

Mendo pėr tė tjerėt

Mendoje si mund t’i bėsh tė tjerėt tė lumtur dhe t’i inkurajosh t’i bėjnė gjėrat e vėrteta. Harxho kohė pėr t’i vlerėsuar kualitetet e tyre dhe ta risish vetėbesimin e tyre.

Mos e tepro me motivet vetjake

Mos kėrko tė fitosh ne krah tė tė tjerėve. Mos fol keq pėr tė tjerėt pėr t’i impresuar njerėzit rreth teje.

Asnjėher mos u bėn xheloz pėr suksesin apo lumturinė e tjetėrkujt

Mėso tė jesh i lumtur nėpėr mirėqenien e tė tjerėve. Nėse tė tjerėt bėjnė njė gjė tė mirė, ndjeje se ajo ėshtė pjesėsisht edhe arritje e jotja.

Qeshu
Mundohu tė qeshish kur i takon tė tjerėt.

Bėhu entuziast nė atė qė e bėn

Pa marrė parasysh se ēka punon mundohu tė jesh entuziast dhe pozitiv nė atė qė e bėn. Edhe gjėrat mė tė vogla, qė bėhen me entuziazėm dhe dashuri mund ta bėjnė diferencėn.

Mos i impono bindjet e tuaja te tė tjerėt me dhunė

Gjithashtu dėgjoji me kujdes tė tjerėt, por nė tė njėjtėn kohė mos u mendo shumė pėr atė qė mendojnė tė tjerėt se duhet ta bėsh.

Qetėsi e brendshme

Harxho kohė pėr ta gjetur qetėsinė e brenshme dhe kėnaqėsinė tėnde tė brendshme, qė janė pjesė e natyrės tėnde reale, por shpesh tė fshehura ndėr hijet e imagjinatės mentale.

Dėgjoji kėshillat e zemrės

Bėhu skeptik nė gjykimet e ftohta tė mendjes

• Mė mirė tė bėsh gabime, se sa tė qėndrosh pasiv.
• Mos u anko, bėje diferencėn
I rash shkurt per mos te lexuar asnje postim, vetem duke pare titullin doja te thoja qe shpirti seshte si surrati ku i fut make up.

Nese behesh i bukur ne shpirt ne menyre artificiale duke u sforcuar atehere do vije mengjesi dhe do lash syte dhe ne ate moment do kuptosh qe te eshte prishur rimeli syve .
i vjetėr 09-05-2014, 12:33   #40
Kulpra
A.

Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Postime: 5,614
Shuma e pikėve qė jep: 48
Kulpra ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
I rash shkurt per mos te lexuar asnje postim, vetem duke pare titullin doja te thoja qe shpirti seshte si surrati ku i fut make up.

Nese behesh i bukur ne shpirt ne menyre artificiale duke u sforcuar atehere do vije mengjesi dhe do lash syte dhe ne ate moment do kuptosh qe te eshte prishur rimeli syve .

Bukuria e shpirtit fitohet gradualisht. Nje shpirt behet i bukir nga dhimbjet. Sa me shume dhimbje aq me i bukur behet, sepse fiton shume veti qe me pare syri nuk arrinte t'i shihte.
Ndersa si ta besh nje shpirt te bukur, mua me duket njelloj me si ta besh nje shpirt fallco.
Kur shoh psh pikturat ku jane gra te vjetra ne moshe, cfare kam thene ne fjaline e pare e vertetoj me se miri
Kulpra nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Tema po shikohet nga: 1 (0 anėtarė dhe 1 vizitorė)

Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim