Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-12-2011, 01:29   #21
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,999
Thanks: 1,577
Thanked 1,433 Times in 542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Se e di qe s'je profet.Kerko me u bo...edhe profet diktator..
Por jemi ne fetaret e bukur shpirterisht,qe nuk lejojme popullin te mashtrohet nga profetet e rreme.
une nuk jam profet , jam nje femijė i Zotit , e Zoti ka than : mos genje , duaje edhe kundershtarin ...e Ti Srafim , kto dy kushte nuk i plotson
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 01:36   #22
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
une nuk jam profet , jam nje femijė i Zotit , e Zoti ka than : mos genje , duaje edhe kundershtarin ...e Ti Srafim , kto dy kushte nuk i plotson

E shiko,qe avash avash po bohesh i bukur shpirterisht,po fillo me dash kundershtarin e me mos genjy...Do ti them Irfanit qe po permiresohesh...hahaaa

Un keto kushte i plotesoj pa problem,se jam i bukur nga mrena.E kam shpirtin bjond me sy bojqielli.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 02:09   #23
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,670
Thanks: 10,622
Thanked 5,891 Times in 3,989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DeA Shiko postimin
Zakonisht kur lexoje me pelqen te shenoje fjalite me te bukura ose dicka qe te me mbetet ne mendje nga libri, ose theniet e bukura te personazheve.
Kjo eshte dicka teper e bukur dhe qe me ka mesuar shume, personalisht zakonisht vetem buzeqeshjen ve ne kamp te tjerat i le te vijne vete...duke e rilexuar kete postim...verej se kam nje gabim tek vetvetja qe duhet ta ndreq sa me shpejt qe mundem .
Nuk e riparon dot gabimin tek vetvetja,sepse jeni shume positive....i bie qe nuk ndryshon dot
Kam pershtypjen (personale kjo) qe ke prinder shume edukative!
PS: thenia e vitit nga Serafimi__rrufjan positiv.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 09:14   #24
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Re: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Duke kuptuar realisht jetėn,duke u edukuar drejt dhe duke mos kopjuar vese tė kėqija tė Perėndimorėve.Nė tė kundėrtėn Aligieri ju ka pregatit Ferrin!!!!!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 11:24   #25
Corn
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 324
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 13
Corn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Nuk mendoj se mund te behesh i/e bukur ne shpirt , ie/bukur ne shpirt lind e ke ne gen dhe e ruan ate bukuri ...
Corn nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 12:00   #26
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Posts: 615
Thanks: 1
Thanked 9 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
utopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyerutopia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

__________________
Solo i morti sanno il vero significato di pazienza!
utopia nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 14:55   #27
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,670
Thanks: 10,622
Thanked 5,891 Times in 3,989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

http://www.youtube.com/watch?v=vfYQ2...eature=related
Nejse,ja ja!
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 16:21   #28
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Re: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Kur i padituri tė gjuan me gur tė bardhė, ti gjuaje me t'ėmblėn fjalė!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-12-2011, 16:38   #29
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,670
Thanks: 10,622
Thanked 5,891 Times in 3,989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Irfan CANA Shiko postimin
Kur i padituri tė gjuan me gur tė bardhė, ti gjuaje me t'ėmblėn fjalė!
Impresionante kjo?????
Mos thuaj kurre jo!
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-12-2011, 11:56   #30
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Re: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Duroje,kuptoje,por kurrė mos e shaj!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 08:05   #31
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,365
Thanks: 230
Thanked 452 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Mjafton vetem ta pastrojm zemren....
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 08:36   #32
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,365
Thanks: 230
Thanked 452 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Idea,e pash ne listen tuaj BUZQESHJEN,kam pas momente te randa ne jeten time por kurr nuk e kam humbur buzqeshjen,por buzqeshje e kontrolluar se edhe budallenjet buzqeshin bile pa nderpre,pra sa me shum shprehni buzqeshje dhe mos te shkaktojm hidherime te tjeret,te flasim fjal te bukura dhe te harrojm ato qe na shkaktojn vuajtje...
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 08:38   #33
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,555
Thanks: 107
Thanked 1,043 Times in 774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

skemi per tu bere kurre!

gjithmone kemi qene..
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 09:06   #34
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,365
Thanks: 230
Thanked 452 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin
Me pelqen te rilexoj veten ne distanc kohore , eshte dicka e shendetshme dhe me bene te buzeqesh sepse i kendveshtroj ndryshe gjerat.
Dhe une kam patur periudha te veshtira sidomos ky tre-vjecari 2010-2013 ka qene shume i veshtire, ceshtje familjare, shendeti etj e shpeshehere braktisesha tek lotet, derisa nje nate teksa shetisnim me shoqerine nje shoku im me thote:
- Mjaft e trishtuar, buzeqesh sepse vetem me pas do vlersosh vertete se cfare te rrethon.

Pra nuk eshte e thene qe ti duhet te qeshesh vend e pavend, por ti buzeqeshesh vetes perbrenda, ti kthesh zemren vetes dhe jo krahet.

P.sh. tani : une jam shume nevrike shume e ankthshme, shume impulsive, sapo kam marre nje mail nga relatori i diplomes dhe kam emocione !! Nderkohe i them vetes : Je shume idiote sepse vihesh ne siklet per asgje ...kur duhet vec te jem e Qete dhe Mosperfillese e ftohte.

Profesori me dha lajme te mira , ZOT faleminderit se nuk kisha nevoj dhe per nje stres tjeter me mjaftojne Kompetentet qe ngaterrojne dynjane .-. .
Idea si gjithmon te ju shoh menqurin dhe knaqsin e bisedes,nivelin e kultures dhe ngrohtesin,keto jan dhunti qe perendia ju jap nje numri te caktuar personave,fitoret dhe deshtimet njeriu qe i ka ne jet duhet te mbaj rezerv dhe kurajo,kurajo apo durimi eshte ajo qe na ben te mendojm se qka me tutje!!..,prandaj kurr mos u nervozo brenda mundesive sepse disa pun te sherrit qe sbehen ndoshta jan hair per ne,ju pershendes me respekt e nderuar!!
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 09:18   #35
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,237
Thanks: 1,325
Thanked 1,710 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

E kam te veshtire te mendoj se bukuria e shpirtit eshte dicka qe mund te kultivohet. Njeriu qe eshte I hidheruar, negative dhe shpirt #2 (poop lol) gjithmon ngelet I tille.

Por, fakti eshte se eshte me mire te mendosh pozitivisht, te ndihmosh te tjeret dhe te zhgenjehesh sesa te jesh gjithmon skeptic.
Edamame nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 09:45   #36
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,246
Thanks: 4,656
Thanked 2,363 Times in 1,136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Tui la mekatet ne xhami(muslimanet),ne kisha(krishteret),ne sinagoga(ēifutet), ne tempuj(te tjeret) !
Fshatari ėshtė nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 11:09   #37
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 5,759
Thanks: 0
Thanked 404 Times in 301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin
Pėrderisa bukuria ėshtė pothuajse subjektive siē ėshtė dashuria, ėshtė diēka qė mundesh ta eksplorosh dhe ta zbulosh nė vehten tėnde me kohė. Ky artikull fokusohet ne bukurinė e brendėshme dhe atė tė jashtme.

Kėshilla

Asnjėherė mos u krahaso me tė tjerėt

Secili prej nesh ėshtė i ndryshėm sipas mėnyrės sonė pėr arsye. Ashtu ėshtė e shkruajtur qė tė jemi. Pra, sa e logjikshme ėshtė ajo kur ne e krahasojmė vehten me tė tjerėt?! Qė prej tani duhet ta dini se ju jeni unik si ēdo njeri tjetėr.

Bėhuni person mė i mirė

Keni dėgjuar ndonjėherė pėr persona tė cilat nė shpirt janė tė ligė saqė humb pėshėn e vet pamja e jashtme? Ajo vetėm tregon se ēfarė ndikimi ka sjellja e keqe tek aspektet tona psiqike. Bėhuni dashamirės dhe tė sjellshėm, tregohuni tė sinqertė dhe pozitiv me vehten dhe me tė tjerėt.

Buzėqeshni


Ėshtė dėshmuar se njerėzit tė cilėt buzėqeshin mė shumė, pėrhapin energji pozitive dhe kėshtu leni pėrshtypje tė mirė tek tė tjerėt. Bėjeni si shprehi , edhe nė qoftė se dita nuk vu ka filluar pėr sė mbari. Do tė habiteni se sa do tė pėrmisojė disponimin tuaj.

Kini shprehi tė shėndosha

Pasiqė bukuria ėshtė diēka qė vjen nga mbrenda, me secilėn pjesė tė trupit tuaj duhet tė kujdeseni. Konsumoni pemė dhe perime mė shumė, ushtroni gjimnastikė dhe jepni vetes sasi adekuate ēlodhjeje. Tė mirėn qė e bėni pėr bukurinė e mbrendėshme padyshim se do tė ketė ndikim edhe pėr atė jashtmen.


Nuk keni asnjė talent

Cilat janė ato gjėra tek tė cilat ju jeni tė mirė dhe i bėni pėr mrekulli? Fokusoheni dhe mbajeni mend ato ēdo ditė. Tė jeni nė dijeni se keni aftėsi tė mira do tė bejnė ēudira pėr vetėbesimin tuaj.

Vendosni nė pah gjėrat tė cilat ju i pėlqeni dhe i posedoni tek vehtja juaj
Shfaqni gjėrat tė cilat ju u jepni rėndėsi tė veēantė. Theksojeni cilat janė ato, dhe bėjeni me dije tė tjerėve rreth juve.

Asnjėherė mos jepni kritika

Ka shumė njerėz tė cilėt japin kritika dhe gjykojnė. Pse tė jeni edhe ju njė prej tyre? Duaje atė qė e ke dhe bėhu mirėnjohės pėr kualitetet qė posedon. Duaje vehten pėrjetėsisht.

Mendo pėr tė tjerėt


Mendoje si mund t’i bėsh tė tjerėt tė lumtur dhe t’i inkurajosh t’i bėjnė gjėrat e vėrteta. Harxho kohė pėr t’i vlerėsuar kualitetet e tyre dhe ta risish vetėbesimin e tyre.

Mos e tepro me motivet vetjake

Mos kėrko tė fitosh ne krah tė tė tjerėve. Mos fol keq pėr tė tjerėt pėr t’i impresuar njerėzit rreth teje.

Asnjėher mos u bėn xheloz pėr suksesin apo lumturinė e tjetėrkujt

Mėso tė jesh i lumtur nėpėr mirėqenien e tė tjerėve. Nėse tė tjerėt bėjnė njė gjė tė mirė, ndjeje se ajo ėshtė pjesėsisht edhe arritje e jotja.

Qeshu
Mundohu tė qeshish kur i takon tė tjerėt.

Bėhu entuziast nė atė qė e bėn


Pa marrė parasysh se ēka punon mundohu tė jesh entuziast dhe pozitiv nė atė qė e bėn. Edhe gjėrat mė tė vogla, qė bėhen me entuziazėm dhe dashuri mund ta bėjnė diferencėn.

Mos i impono bindjet e tuaja te tė tjerėt me dhunė


Gjithashtu dėgjoji me kujdes tė tjerėt, por nė tė njėjtėn kohė mos u mendo shumė pėr atė qė mendojnė tė tjerėt se duhet ta bėsh.

Qetėsi e brendshme

Harxho kohė pėr ta gjetur qetėsinė e brenshme dhe kėnaqėsinė tėnde tė brendshme, qė janė pjesė e natyrės tėnde reale, por shpesh tė fshehura ndėr hijet e imagjinatės mentale.

Dėgjoji kėshillat e zemrės

Bėhu skeptik nė gjykimet e ftohta tė mendjes

• Mė mirė tė bėsh gabime, se sa tė qėndrosh pasiv.
• Mos u anko, bėje diferencėn
I rash shkurt per mos te lexuar asnje postim, vetem duke pare titullin doja te thoja qe shpirti seshte si surrati ku i fut make up.

Nese behesh i bukur ne shpirt ne menyre artificiale duke u sforcuar atehere do vije mengjesi dhe do lash syte dhe ne ate moment do kuptosh qe te eshte prishur rimeli syve .
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-05-2014, 11:33   #38
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
I rash shkurt per mos te lexuar asnje postim, vetem duke pare titullin doja te thoja qe shpirti seshte si surrati ku i fut make up.

Nese behesh i bukur ne shpirt ne menyre artificiale duke u sforcuar atehere do vije mengjesi dhe do lash syte dhe ne ate moment do kuptosh qe te eshte prishur rimeli syve .


Bukuria e shpirtit fitohet gradualisht. Nje shpirt behet i bukir nga dhimbjet. Sa me shume dhimbje aq me i bukur behet, sepse fiton shume veti qe me pare syri nuk arrinte t'i shihte.
Ndersa si ta besh nje shpirt te bukur, mua me duket njelloj me si ta besh nje shpirt fallco.
Kur shoh psh pikturat ku jane gra te vjetra ne moshe, cfare kam thene ne fjaline e pare e vertetoj me se miri
Kulpra nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-05-2014, 19:20   #39
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,678
Thanks: 1,200
Thanked 1,427 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Sekretet e suksesit, miresise, embelsise i dime te gjithe! Thjeshte, nje pjese shume e vogel e popullsise i kthen ne vepra! Tema shume e bukur, faleminderit qe e ndave kete citate me ne iDea.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-05-2014, 22:36   #40
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 5,759
Thanks: 0
Thanked 404 Times in 301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behemi te bukur ne shpirt !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin


Bukuria e shpirtit fitohet gradualisht. Nje shpirt behet i bukir nga dhimbjet. Sa me shume dhimbje aq me i bukur behet, sepse fiton shume veti qe me pare syri nuk arrinte t'i shihte.
Ndersa si ta besh nje shpirt te bukur, mua me duket njelloj me si ta besh nje shpirt fallco.
Kur shoh psh pikturat ku jane gra te vjetra ne moshe, cfare kam thene ne fjaline e pare e vertetoj me se miri
1 soj si te behesh sexy ne fb kur je 90 vjece .
Shpirt me rrudha, foto profili shpirt si shpirt
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur