Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2012, 06:32   #301
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Thjeshtėsia ėshtė njė ndėr gjėrat mė tė vėshtira pėr t'u kopjuar...
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-07-2012, 09:41   #302
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

“Ėshtė njė mekat i vertetė qė mėsojmė leksionet e jetės vetėm atėherė kur nuk na duhen mė.”

Oscar Wilde
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-07-2012, 15:25   #303
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ymer prizreni Shiko postimin
Atė qė tė bėn keq dhe tė mundon,turpėroje me heshtjen dhe me mosreagimin tėnd ndaj tij.
Nuk eshte puna se miu kalon nje here nen hunde apo mustaqe.por e ben rruge.
Shqiptare kjo!
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-07-2012, 21:29   #304
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk eshte puna se miu kalon nje here nen hunde apo mustaqe.por e ben rruge.
Shqiptare kjo!
Miu qė kalon njė herė nga mustaqet dhe e mėson kėtė rrugė i gjendet zgjidhja ja prishish trutė kėshtu me metod shqiptare dhe ndalohet njėherė e pėrgjithmon kalimi dhe tė tjerėt as qė tentojnė tė kalojnė pastaj
__________________
Mendja (arsyeja) ėshtė guri mė i ēmuar i njeriut.Pra,njeriun e bėn njeri mendja dhe menēuria e tij.
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-07-2012, 19:15   #305
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Ēdo fajtor vuan dėnimin e fajit qė ka bėrė,nė qoftė se mendja dhe vetėdija e tij ėshtė e rregullt.Kjo tregon gjithashtu se mendja nuk e zotėron atė shkallė pėrsosmėrie sa ta ndalojė njeriun nga rėnia nė gabime,qofshin ato edhe fatale.

Rumi
__________________
Mendja (arsyeja) ėshtė guri mė i ēmuar i njeriut.Pra,njeriun e bėn njeri mendja dhe menēuria e tij.
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2012, 10:58   #306
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Mos i rri largė atij qė tė mahnit me karakterin e mirė dhe gjykimin e shėndosh, pėr shkak tė ndonjė gabimi tė vogėl qė i rrethohet nga njė oqean virtytesh.Pėr sa tė jesh gjallė,nuk do tė gjesh asnjė person qė tė jetė ai i kultivuar sa tė jetė i lirė nga tė metat.Shihe veten se si gabon dhe devijon shpesh.Ky lloj vetėkontrolli e bėn kėrkesėn tėnde ndaj tjetrit mė tė matur ndėrsa sjelljen tėnde ndaj mėkatarit mė tė dhembshur.

Urtėsi Sufiste
__________________
Mendja (arsyeja) ėshtė guri mė i ēmuar i njeriut.Pra,njeriun e bėn njeri mendja dhe menēuria e tij.
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2012, 11:13   #307
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Abraham Lincoln citat:
Do te kqyresh karakterin e njeriut???????????????????????
JEPI atij PUSHTET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2012, 19:39   #308
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Forca dhe pushteti janė tė pėrkohshme,po nuk u pėrdoren me vėmendje pasojat i bartė pėrdoruesi vetė.(Rasti mė i freskėt sikur e Gadafit)

Politika dhe forca qė sillet mbi interesin ėshtė si egėrsira,si kuēedra ajo si e tillė me doemos duhet ndaluar.
__________________
Mendja (arsyeja) ėshtė guri mė i ēmuar i njeriut.Pra,njeriun e bėn njeri mendja dhe menēuria e tij.
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2012, 11:41   #309
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Po qe se ata qė ndodhen nė majė s’tregohen tė kujdesshėm,mund tė rrėshqasin fare lehtė dhe atė nė gjdo ēast!
__________________
Mendja (arsyeja) ėshtė guri mė i ēmuar i njeriut.Pra,njeriun e bėn njeri mendja dhe menēuria e tij.
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2012, 13:35   #310
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Po qė se nuk vetėdijėsohet populli pushteti mund tė mbijetoj edhe mė shumė se gjysmėm shekulli mbas tė atit e trashigon i vėllai apo i biri sikur se po ndodhin nė vende diktatoriale.Atė qė thashė unė se ėshtė i pėrkohshėm kam pas pėr bazė shoqėrit e hapura (rasti specifik Helmut Kol 16 vjet pushtet pas kėsaj procesi gjygjėsor, dhe pas u vėrtetua se ai nuk e keqpėrdori pushtetin pėr ēėshtje private dhe i kthyen lekėt donatorėt e ndryshėm qė kishte shpqnzuar pėr mito pėr ti shpėtuar bashkomabsit e tij qė ishin nė gjermanin lindore u la i lirė) dhe ato janė dy apo eventualisht 4 mandatet...

Ndėrsa sa i pėrketė pėruljes nuk janė nga natyra i tillė shumė mė mira e pranojė vdekjen se sa nėnshtrimin dhe poshtrimin.........

Nėse Polika dhe Forca nuk janė "altruiste" duhet tė detyrohet ajo tė bėhet e tillė,pra e kam cekur qė me doemos duhet ndaluar dhe kur donė populli mund ēdo qeveri dhe politikan ta edukoj se si duhet tė sillet me pushtetin......
__________________
Mendja (arsyeja) ėshtė guri mė i ēmuar i njeriut.Pra,njeriun e bėn njeri mendja dhe menēuria e tij.
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-07-2012, 13:54   #311
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ymer prizreni Shiko postimin
Forca dhe pushteti janė tė pėrkohshme,po nuk u pėrdoren me vėmendje pasojat i bartė pėrdoruesi vetė.(Rasti mė i freskėt sikur e Gadafit)

Politika dhe forca qė sillet mbi interesin ėshtė si egėrsira,si kuēedra ajo si e tillė me doemos duhet ndaluar.
Koloneli eshte personifikimi i kombit!
RIP Gaddafi!
Injoranca eshte ne perparim
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 19:59   #312
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,281
Thanks: 3,900
Thanked 1,908 Times in 815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Lotėt janė shokėt mė tė mirė,kur tė gjithė largohen ata vijnė.!
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 22:20   #313
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,296
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

shume e qelluar .
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Lotėt janė shokėt mė tė mirė,kur tė gjithė largohen ata vijnė.!
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 22:48   #314
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Kur ke sukses shoket gezohen,
kur ke disfate EKZALTOHEN.
Truman.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 19-07-2012, 06:05   #315
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

"Nese do qe rruges te ecesh me koken lart, ateher krijo personalitetin tend dhe vazhdo te ecesh para."
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-07-2012, 08:00   #316
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

1=1 ėshtė gėnjeshtra bazė mbi tė cilėn ngrihet shkenca, meqė nė realitetin e vėrtetė nuk mund tė ketė kurrė dy objekte tė barabarta. (F. Niēe)
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-07-2012, 13:38   #317
Corn
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 324
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 13
Corn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėmCorn ėshtė njė fener i lavdishėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar {Foskolo}
Corn nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-07-2012, 22:45   #318
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Une mesoj nga gabimet e mia,pikerisht bej perseri gabimet e rradhes(te reja).
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-07-2012, 02:53   #319
Vlonjati
Super Anėtar
 
Avatari i Vlonjati
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 146
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
Vlonjati ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Mos i fol shoferit ......

.. Populli udhetar
Vlonjati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-07-2012, 02:57   #320
Vlonjati
Super Anėtar
 
Avatari i Vlonjati
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 146
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
Vlonjati ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: THenje Filozofike..

Kur ke breke te vjetra , mos haje fasule , hic.

__Populli ne reforme
Vlonjati nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur