Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-12-2012, 07:01   #1
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Horoskopi 2013 !

Peshorja

Mida ishte mbreti qė gjithēka qė prekte, e kthente nė ar. Ata nėn shenjėn e Peshores duket se do tė kenė pak nga fati i tij kėtė vit. Gjithsesi, ashtu si Mida, ėshtė mirė qė tė jenė tė kujdesshėm. Pėr tė lindurit mes datave 23 shtator dhe 22 tetor, mund tė lėxojnė mė poshtė parashikimin e yjeve pėr ta.E pėrgjithshmja

Kėtė vit 2013 do tė shikoni qė idetė dhe planet tuaja afatgjata, do tė gjejnė zbatim. Vlerat dhe ndėrgjegjja juaj do tė vihen nė provė ndėrsa muajt kalojnė. Do tė jetė njė periudhė nė tė cilėn do t’ju mungojė ēdo lloj frymėzimi. Nevojat tuaja personale dhe financiare do tė materializohen. Qėndroni nė kontakt gjatė gjithė kohės me personat rrotull jush, tė afėrmit dhe tė dashurit. Komunikimi duket se do tė jetė shumė i rėndėsishėm nė kohė tė vėshtira.Karriera

Ky ėshtė njė vit kur aftėsitė tuaja profesionale vihen nė provė. Duhet tė dilni i padėmtuar dhe i paprekur prej tij. Ėshtė e rėndėsishme gjithashtu qė tė vilni frytet e punės suaj. Promovimi dhe njė rritje page janė shumė tė mundura. Do tė keni gėzoni mirėnjohjen pėr tė cilėn keni pasur nevojė pėr njė kohė goxha tė gjatė. Kushtojini rėndėsi edhe detajeve. Kolegėt e punės do tė jenė pranė jush kėtė vit. Mundohuni ta pėrdorni kėtė situatė nė favorin tuaj pėr tė arritur ambiciet tuaja personale. Ndoshta do tė keni edhe mundėsi tė mira pėr tė filluar studime tė mėtejshme kėtė vit.Dashuria

Nė fushėn e ndjenjave do tė keni njė vit tė mbarė. Do tė jeni tė aftė qė tė kuptoni partnerin dhe marrėdhėnien tuaja mė mirė gjatė kėsaj kohe. Magjia e dashurisė do t’ju mbajė nė krahė duke ndikuar mbi anėn tuaj emocionale. Shmangni ēdo lloj gabimi trashanik nė marrėdhėnie gjatė vitit 2013. Punoni pėr tė pasur harmoni me partnerin tuaj. Nėse jeni vetėm, ky vit do t’ju sjellė takime shoqėrore tė tilla qė do t’ju ndihmojnė pėr tė pasur njė lidhje tė qėndrueshme. Nėse tashmė jeni tė pėrfshirė nė njė marrėdhėnie, kjo periudhė do t’ju ndihmojė qė tė jeni mė tė hapur me partnerin dhe tė sheshoni diferencimet qė mund tė jenė shfaqur mes jush.Financat

Ky vit do tė jetė pėr ju fatlum kur bėhet fjalė pėr paratė. Gjithēka qė prekni do tė kthehet nė ar, apo nė fjalė tė tjera, ēdo gjė qė dėshironi do tė materializohet nė diēka pozitive. Mund tė ketė edhe disa probleme financiare qė mund t’ju acarojnė, por kjo do tė ndodhė rrallė, sepse nuk do tė jenė probleme pėr tė cilat duhet tė shqetėsoheni. Projektet tuaja do tė realizohen pėr mirė. Jepuni besim tė tjerėve rrotull jush kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet e financave.Shėndeti

Ky vit 2013 do tė sjellė shumė energji nė jetėn tuaj. Metabolizmi juaj nė pėrgjithėsi do tė ketė rritje tė mėdha. Do tė jetė njė periudhė pozitive nė ēėshtjet tuaja tė shėndetit. Disa ērregullime tretjeje dhe nervoziteti janė tė pritshme, por do ta merrni veten shumė shpejt. Ėshtė koha pėr tė marrė vendime tė mėdha lidhur me dietėn ushqimore dhe ushtrimet fizike. Planetet do tė sigurojnė qė ju tė keni njė shėndet tė mirė pėrgjatė gjithė vitit, megjithėse herė pas here mund tė keni shqetėsime tė vogla.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2012, 07:02   #2
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Virgjėresha

E pėrgjithshmja

Ritmi juaj kėtė vit do tė jetė shumė i shpejtė nė tė gjitha pėrpjekjet tuaja. Gjėrat do tė fillojnė tė konsolidohen nė jetėn tuaj gjatė kėsaj kohe. Njė mungesė sigurie duket se do t’ju bezdisė. Nė pėrgjithėsi nė tė gjitha fushat do tė keni njė performancė mė tė mirė se nė vitet e fundit. Do tė keni njė zbehje tė natyrės suaj materialiste dhe do tė jepeni mė shumė nė gjėrat shpirtėrore ose nė ēėshtjet e bamirėsisė, tė cilat do t’ju japin atė qetėsi dhe paqe tė mendjes qė e dėshironi aq shumė. Kėtė vit pritet qė tė merrni pjesė nė aktivitete shumė tė vlefshme pėr ju, megjithėse ambienti rrotull mund tė duket pak i ngurtė dhe jo i qartė.Karriera

Jeta juaj profesionale do tė ketė njė ripėrtėritje gjatė 2013-s. Njė ndryshim posti ose pozicioni ėshtė gjithashtu njė gjė e pritshme kėtė vit. Do tė merrni mirėnjohje tė madhe pėr punėn tuaj, por njė gjė e tillė nuk do tė vijė aq shpejt sa e mendoni. Punėt do tė lėvizin nė drejtime aspak tė favorshme pėr njė periudhė kohe, mjaftueshėm pėr t’ju hidhėruar. Pėrpiquni shumė dhe kjo do tė bėjė qė mė pas tė zgjoheni nė pozita krejt tė ndryshme. Ndėrsa muajt kalojnė, durimi dhe sinqeriteti juaj do tė shpėrblehen nė fushėn profesionale.Dashuria

Nė fushėn e ndjenjave kėtė vit do tė keni rezultate tė mira. Do tė keni kohė tė mjaftueshme pėr t’iu dedikuar njeriut qė dashuroni. Pasione tė shumta dhe kėnaqėsi pa fund ju presin kėtė vit. Nėse tashmė keni probleme me tė dashurin tuaj, atėherė ėshtė koha e duhur pėr tė rivendosur marrėdhėniet. Nėse jeni nė njė lidhje, viti do tė sjellė pėr tė dy njė marrėdhėnie vėrtet tė qetė e tė rehatshme. Mbi tė gjitha njė atmosferė e paqtė do tė pėrfshijė jetėn tuaj dashurore. Paqja dhe durimi duket se do tė jenė pjesė e natyrshme juaja pėr kėtė vit.Financat

Jeta juaj financiare do tė jetė ideale pėr 2013-n. Ecni nė rrugėn tuaj dhe gjėrat do tė fillojnė tė lulėzojnė avash avash. Njė dorė ndihmėse ėshtė e mirėpritur, por sigurohuni qė tė keni edhe rezervat tuaja. Mos u zhysni nė shpenzime tė panevojshme gjatė kėsaj kohe. Planifikoni pėr njė tė ardhme financiare mė tė mirė dhe punoni pėr tė arritur synimet tuaja. Tregohuni tė kujdesshėm kur bėhet fjala pėr huadhėnie dhe huamarrje, pasi mund tė pėrfshiheni nė situata tė padėshirueshme.Shėndeti

Kėtė vit do tė keni njė shpėrthim energjish mė shumė se vitet e tjera. Do tė jeni tė aftė tė shpalosni aftėsitė tuaja dhe energjia juaj do tė jetė thjesht e pashtershme. Kanalizojeni kėtė energji pėr tė bėrė tė mundur materializimin e ambicieve dhe qėllimeve tuaja nė jetė. Pjesa e fundit e vitit do tė jetė mė e mirė pėr shėndetin tuaj mendor dhe fizik. Gjeni kohė tė lirė pėr t’u pėrfshirė nė aktivitete tė kėnaqshme. Disa ēėshtje qė kėrkojnė energji mendore duket se do t’ju bėjnė mirė dhe do t’ju vėnė nė lėvizje.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2012, 07:02   #3
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Luani

E pėrgjithshmja

Jeta do tė rrjedhė mė e bukur dhe mė e organizuar pėr ju kėtė vit. Marrėdhėniet do tė hyjnė nė marrėveshje tė reja dhe ju do tė jeni tė aftė tė vilni frytet e projekteve tė viteve tė kaluara. Disa momente pasigurie dhe melankolie mund t’ju pėrfshijnė nga mesi i kėtij viti, por mos e humbisni toruan. Do tė keni mė shumė mundėsi pėr tė treguar veten ndėrsa vitet kalojnė. Do tė jeni tė aftė qė tė bini nė sy tė tė gjithėve me njė shpėrthim. Lėreni aftėsinė tuaj krijuese tė arrijė nė njė nivel tė ri dhe lėrini tė tjerėt ta shohin kėtė. Ndiqni idealet dhe ambiciet tuaja nė jetė dhe kėtė vit do tė jetė shumė herė mė mirė seē mund ta keni parashikuar.Karriera

Nė fushėn e karrierės kėtė vit pritet qė tė bėni goxha pėrparime. Do tė ketė gjithashtu edhe shumė bashkėbisedime, si dhe disa mosmarrėveshje nė marrėdhėniet me drejtuesit dhe kolegėt nė vendin e punės. Trajtojini ēėshtjet me njė kujdes tė madh. Mundohuni qė tė tregoheni objektiv nė gjykimin qė jepni pėr njerėzit rrotull jush, duke i trajtuar tė gjithė njėsoj. Nė jetėn tuaj profesionale njė ndihmė e madhe do t’ju vijė nga persona qė nuk i njihni. Ecni para nė karrierėn tuaj pa pasur dyshime dhe duke mos u fiksuar pas shqetėsimeve pėr tė ardhmen. Shokėt e punės do tė tregohen mė tė dashur ndaj jush nė kėtė periudhė dhe projektet tuaja ka shumė mundėsi qė tė zhvillohen lehtėsisht dhe pa pengesa ndėrsa vitet ecin.Dashuria

Nė fushėn e ndjenjave viti 2013 do tė sjellė njė qetėsi dhe kėnaqėsi tė madhe. Dėgjoni mendimin e partnerit tuaj dhe vlerėsojeni atė. Ndjeshmėria juaj nuk duhet tė vijė nė mėnyrė tė tillė qė ta cenojė atė. Por vendosja e planeteve kėtė vit do tė jetė e tillė qė paqja do tė mbizotėrojė mbi gjithēka. Do tė ketė disa mosmarrėveshje mund tė lindin herė pas here, por jini i durueshėm qė t’i anashkaloni ato dhe tė shihni pėrtej tyre.

Nėse jeni vetėm, atėherė ta dini qė ėshtė koha e duhur tė fusni dikė nė jetėn tuaj, dhe mundėsisht tė duhurin. Ata qė tashmė janė nė njė lidhje ose gati duke u martuar, duhet tė gjejnė kohė pėr ta kuptuar mė mirė gjysmėn tjetėr tė tyre. Emocionet e forcat dhe lėvizjet romantike janė nė horizont pėr Luanin nė kėtė vit.Financat

Ndryshime tė mėdha financiare pritet tė keni gjatė 2013-s. Liria juaj nė harxhime dhe shpenzimet ekstravagante duket se do tė ndryshojnė pėr mirė. Do tė keni njė fitim tė madh parash nė rrugė ligjore ose nga trashėgimia. Planetet sigurojnė se do tė plotėsohen nevojat dhe dėshirat tuaja, por jo lakmia juaj. Mund tė bėni disa shpenzime financiare tė lidhura me studime tė mėtejshme apo zhvillime projektesh qė keni ndėrmend. Do tė jeni tė aftė qė tė ndihmoni ata qė janė rrotull jush lidhur me ēėshtjen e financave.Shėndeti

Nė pėrgjithėsi shėndeti juaj do tė jetė shumė i mirė pėrgjatė gjithė vitit 2013. Do tė ketė njė rilindje tė energjive tuaja qė do t’ju ndihmojnė qė tė arrini gjėrat qė dėshironi nė jetė. Por duhet tė kryeni mė tepėr aktivitet fizik kėtė vit. Kjo madje ėshtė koha e duhur pėr t’iu futur ndonjė lloj sporti, i cili do tė ndihmojė nė pėrmirėsimin e shėndetit tuaj si fizik, ashtu edhe mendor. Ėshtė mirė qė tė dėgjoni anėn tuaj tė brendshme kur vjen puna tek ushqimi. Njė lloj lodhjeje mund tė ndihet herė pas here, dhe nuk do tė ishte keq nėse do tė mbanit njė ekuilibėr tė mirė mes punės dhe kohės pėr tė pushuar.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2012, 07:03   #4
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Gaforrja

E pėrgjithshme

Pėrpjekjet dhe mundi juaj i viteve tė fundit do t’i japė rezultetate e veta tė mira nė kėtė vit qė po vjen. Do tė ketė njė rritje tė pėrgjithshme nė tė gjitha fushat e jetės suaj. Suksesi do tė vijė si njė pako dhurate pėr kėnaqėsinė tuaj. Vendosmėria juaj tashmė do tė shpėrblehet. Do tė jenė tė mėdha mundėsitė qė ju t’u tregoni tė gjithėve aftėsitė dhe inteligjencėn tuaj. Shumė prej projekteve tuaja, qofshin ato personale apo profesionale, do tė kenė njė pėrfundim tė bukur kėtė vit. Mos jini nostalgjik pėr tė shkuarėn. Nė vend tė kėsaj, jetoni me tė tashmen dhe planifikojeni tė ardhmen, e cila ėshtė e shndritshme si vetė dielli.Karriera

Do tė ketė shumė bisedime gjithashtu. Duhet tė bėni shumė pėrpjekje pėr tė ruajtur lidhjet nė jetėn profesionale kėtė vit. Vendosja planetare do tė jetė e tillė qė do tė mund t’u tregoni tė gjithėve inteligjencėn dhe kreativitetin tuaj.

Frymėzimi do tė vijė nga ata qė janė rrotull, sidomos prej mė tė vjetėrve nė shoqėri. Mos vajtoni pėr mundėsitė e humbura. Nė vend tė kėsaj ecni para me jetėn tuaj ashtu siē vjen. Nėse bėhet fjalė pėr biznes, 2013-a ėshtė ideale pėr tė hyrė nė ēdo lloj marrėveshje bashkėpunuese. Negociatat pritet tė pėrfundojnė me nota pozitive. Kurseni ca kohė pėr t’u marrė edhe me aktivitete jashtė punės. Kėtė vit nuk duhet tė bėni kompromise me objektivat tuaj tė karrierės.Dashuria

Ky vit do t’ju ndihmojė qė tė realizoni ėndrrat tuaja nė fushėn e ndjenjave. Jini tė duruar mjaftueshėm pėr tė pritur kohėn e duhur pėr tė filluar. Sigurohuni qė t’i jepni lirinė e duhur partnerit/es suaj pėr tė shprehur ndjenjat e veta kundrejt jush. Duket se nė kėtė periudhė do tė jeni njė magnet pėr tė tėrhequr gjininė e kundėrt drejt jush. Njė dashuri e vjetėr do tė vijė krejt papritur nė jetėn tuaj. Duhet ta ndani mirė mendjen nėse doni tė qėndroni me tė apo nuk doni tė riktheheni. Jini besnikė ndaj partnerit/es suaj. Pėr ata qė janė tė vetėm, duket se kėtė vit kanė njė mundėsi tė madhe pėr tė takuar partnerė tė mirė dhe pėr ta ndarė mendjen nė kėtė drejtim.Financat

Kėtė vit financat do tė jenė nė njė nivel mesatar pėr ju pa pasur shumė pėr tė shpenzuar, por jo dhe aq pak sa pėr t’u shqetėsuar pėr paratė. Mundohuni tė bėni njė vlerėsim lidhur me sasinė e parave qė ju duhen pėr tė pasur njė jetė normale, pa shumė shtrėngime dhe pjesėn tjetėr mund ta kurseni ose mund ta pėrdorni me punė bamirėsie, nėse e ndani mendjen pėr njė gjė tė tillė. Shmangni ēdo lloj sentimentalizmi qė mund t’ju shkaktojė probleme nė fushėn financiare. Bėni mirė t’i shtrini kėmbėt sa keni jorganin dhe tė kini kujdes nga kurthet gjatė rrugės. Gjithsesi, duket se disa shpenzime tė panevojshme nuk do tė mund t’i shmangni. Punoni shumė pėr tė arritur financat qė doni, por mos bėni shpenzime tė panevojshme.Shėndeti

Stresi i akumuluar pėrgjatė kėtij viti duket se do t’ju lėrė tė sfilitur nė fund. Mbrojeni veten nga kjo gjė duke pėrdorur sende ose aktivitete antistres. Jini tė qetė dhe lėreni paqen qė tė mbrojė anėn tuaj shėndetėsore. Njė komunikim i padėshiruar mund tė bllokojė lidhjet tuaja. Megjithatė, bėni mirė qė herė pas here ta shkėpusni veten nga bota e internetit. Ndajeni mendjen pėr tė ulur ca sasinė e tė ngrėnit. Megjithatė, kjo nuk do tė thotė qė tė hiqni dorė nga ushqimet e nevojshme apo pėrbėrėsit e shėndetshėm qė ju duhen. Ky vit ėshtė viti i duhur qė ju tė regjistroheni nė palestėr ose sporte tė tjera ku mund tė keni aktivitet tė mjaftueshėm fizik.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2012, 07:04   #5
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Binjakėt

E pėrgjithshme

Do tė jeni tė aftė tė konsolidoni planet dhe pėrpjekjet tuaja kėtė vit 2013. Do tė jeni mundni gjithashtu qė tė kurorėzoni tė gjitha ambiciet tuaja pėrgjatė kėtij viti qė po vjen. Pozicionimi i planeteve do t’ju ndihmojė nė kėtė drejtim, duke ju ndihmuar edhe qė tė arrini tė gjitha objektivat tuaja nė jetė. Rrugė tė reja duket se do tė hapen para jush dhe do tė bėjnė qė tė arrini idealet tuaja. Disa pengesa apo tronditje mund tė ketė pėrgjatė kėsaj rruge, por gjithsesi mos jini zemėrthyer. Bėni lėvizje praktike dhe do tė bekoheni me njė stil jetese mė tė mirė sesa vitet tuaja tė mėparshmeKarriera

Disa pengesa profesionale duket se do t’ju dalin para kėtė vit. Por edhe zgjidhjet duket se do tė jenė gjithashtu nė dorėn tuaj. Duhet tė jeni tė aftė qė tė fitoni mbėshtejen dhe vlerėsimin e drejtuesve dhe kolegėve nė vendin tuaj tė punės. Fillojeni vitin me njė notė pozitive dhe gjėrat do tė punojnė nė favorin tuaj gjatė gjithė kohės. Jepini punėve tuaj njė start tė mirė kėtė vit dhe do tė jeni tė aftė qė tė mblidhni frytet nė fund tė vitit. Do tė ketė mė shumė liri pėr ju nė punė dhe paqja do tė mbulojė fushėn tuaj profesionale. Jini tė gatshėm qė tė pranoni mendimet dhe sugjerimet e kolegėve tuaj. Fleksibiliteti dhe jo ashpėrsia do t’ju ndihmojė qė tė zgjidhni shumicėn e problemeve tuaja nė kėtė fushė.Dashuria

Kėtė vit jeta juaj dashurore do tė jetė mė e qėndrueshme se vitet e kaluara. Do tė ketė shumė zhvillime ndėrtuese nė fushėn tuaj tė marrėdhėnieve. Do tė jeni tė aftė qė ta shprehni dashurinė, por edhe ndjenjat tuaja nė mėnyrė mė tė mirė e mė tė qartė.

Do tė keni njė situatė tė paqėndrueshme gjatė fillimit tė vitit. Por ndėrsa muajt kalojnė, gjėrat do tė stabilizohen pėr aq sa u pėrket marrėdhėnieve tė dashurisė. Do tė jeni tė aftė tė arrini harmoninė nė jetė me partnerin. Nėse jeni i vetėm, ky vit do tė jetė i duhuri pėr tė dalė nė kėrkim tė gjysmės tjetėr tuaj. Dashuria me shikim tė parė mund tė funksionojė shumė mirė tek ju.Financat

Ata qė punojnė nė fushėn e shitjeve dhe marketingut do tė shohin njė rritje tė tė ardhurave tė tyre financiare kėtė vit. Duhet tė ulni shpenzimet nė njė minimum tė nevojshėm nė mėnyrė qė tė arrini synimet tuaja nė jetė. Pozicionet e planeteve kėtė vit do tė jenė tė afta t’ju pėrmbushin kėrkesat financiare, por sigurohuni qė tė pėrmbushni gjėrat thelbėsore pėr ju. Mos filloni tė praktikoni njė stil ekstravagant jetese kėtė vit. Kjo do t’ju largonte nga rruga juaj nė ēėshtjet financiare. Gjatė mesit tė kėtij viti do tė keni disa probleme lidhur me financat, por do tė dilni prej tyre i padėmtuar. Mos iu dorėzoni asnjė lloj frustracioni pėr aq kohė sa nė to pėrfshihen edhe financat. Pėrpiquni tė evitoni drejtimet e gabuara dhe marrėveshjet e kėqija spekulative pėr kėtė vit.Shėndeti

Shėndeti dhe jeta juaj do tė jenė tė kėnaqshme pėr shumicėn e vitit 2013, megjithatė probleme tė vogla tė shėndetit nuk do t’i shmangni dot. Do tė jeni shumė i ndjeshėm pėr disa ēėshtje tė shėndetit komunikues, gjithsesi bėni kujdes nė kėtė drejtim. Do tė jetė thelbėsore pėr ju qė tė respektoni njė dietė ushqimore dhe tė bėni ushtrime fizike. Pėrgatituni pėr t’u ēlodhur dhe ruajtur shėndetin tuaj. Mos e dėmtoni duke u marrė me shumė punė. Do tė keni ca probleme me tretjen, por qė do tė shfaqen nė fund tė vitit. Shėndeti ka gjasa qė tė marrė njė goditje nisur nga stresi i madh dhe tensioni nė jetėn tuaj personale dhe profesionale.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2012, 07:05   #6
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Demi

Tė lindurit mes 21 prillit dhe 21 majit pritet tė kenė shumė fat, por nė raste tė caktuara ėshtė mirė qė tė tregohen tė kujdesshėm. Fundja fatin duhet ta kėrkosh, nė mėnyrė qė gjithēka tė realizohet ashtu siē duhet.

E pėrgjithshmja

Jeta juaj do tė jetė si njė kėngė gjatė vitit 2013 dhe nuk do tė keni shumė shqetėsime. Bėni mirė qė ta pėrdorni sa mė shumė anėn tuaj krijuese qė do tė shfaqet nė kėtė periudhė. Nė pėrgjithėsi, paqja dhe qetėsia do t’ju shoqėrojnė gjatė kėtij viti. Statusi juaj shoqėror do tė pėrmirėsohet dhe do tė jeni tė aftė tė pėrfitoni rehatinė pėr tė cilėn keni punuar gjatė gjithė kėsaj kohe.

Kėnaqėsia do tė zėrė kohėn mė tė madhe tuajėn gjatė 2013-s. Gjithashtu, do tė keni shumė mundėsi tė mira pavarėsisht se nuk do tė bėni shumė pėrpjekje pėr t’i fituar ato. Do tė keni mė tepėr liri dhe pavarėsi pėrgjatė gjithė vitit qė pritet tė hyjė.Karriera

Intuita dhe inteligjenca juaj do tė jenė pasuritė mė tė mėdha tuajat nė rrjedhėn qė do tė marrė karriera juaj pėr vitin 2013.

Megjithėse do tė ketė njė ngadalėsi fillestare, nė fund tė fundit do t’ia dilni mbanė qė tė lulėzoni nė kėtė fushė. Bėjini punėt bazė ashtu siē duhet dhe lėrjani pjesėn tjetėr sė ardhmes. Do tė keni mbėshtetjen e duhur nga autoritetet gjatė kėsaj periudhe. Njihni gjėrat teknike para se t’i hyni njė sipėrmarrjeje nė njė territor tjetėr tė fushės suaj. Partneriteti ose marrėveshjet bashkėpunuese mund tė hasin nė pengesa. Ka njė qėllim nė vetvete ndryshimi i synimit tė karrierės kėtė vit.Dashuria

Dėshira juaj pėr paqe dhe qetėsi nė fushėn e marrėdhėnieve duket se do tė realizohet kėtė vit. Gjithsesi do tė ketė disa kundėrshtime nė lėvizjet tuaja tė dashurisė. Jeni mė i prirur qė tė tėrhiqni njė partner potencial kėtė vit nėse jeni beqar. Nėse tashmė jeni nė njė marrėdhėnie, atėherė ky vit do t’ju afrojė edhe mė shumė me njeriun qė doni.

Kini kujdes nė lėvizjet tuaja nė fushėn romantike gjatė 2013-s. Disa marrėdhėnie intime janė tė preferuara, por duhet qė t’i frenoni dėshirat tuaja nė maksimumin e mundshėm. Durimi ėshtė ēelėsi nė njė marrėdhėnie tė mirė pėr ju. Lėreni harmoninė t’ju pėrfshijė dhe kjo do tė bėjė qė besimi juaj do tė rritet normalisht. Fundi i vitit do t’ju ndihmojė qė tė ndani mendjen lidhur me marrėdhėnie tė ndryshme.Financat

Kėtė vit duket se do tė jetė e nevojshme qė tė bėni njė miradministrim tė parave. Rrethanat dhe ambjenti do tė ēojnė nė njė rritje shumė tė madhe tė shpenzimeve tuaja. Financat pritet qė tė ulen gjatė fillimit tė vitit. Do tė jetė qėllimi juaj qė tė pėrmirėsoni rehatinė nė jetėn tuaj. Por mos e lejoni qė duke bėrė veshin e shurdhėr, tė zbrazni kuletėn. Nė fund tė vitit do tė shihni se do tė jeni ulur mbi njė sasi tė madhe parash qė do t’i keni fituar prej fatit ose trashėgimisė.Shėndeti

Nė vitin 2013, energjia juaj do tė shpenzohet nė nivelin mė maksimal tė mundshėm. Mbani njė ekuilibėr mes aktiviteteve dhe zbavitjes. Gjithashtu jepini njė rėndėsi tė madhe higjienės dhe pastėrtisė. Nė pėrgjithėsi pritet qė tė keni njė shėndet tė mirė pėrgjatė gjithė vitit nė vijim. Mbani temperamentin tuaj dhe sigurohuni qė tė vendosni ekuilibrat nė tė kundėrt mund tė pėrfundoni me shumė probleme shėndetėsore tė padėshiruara.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2012, 07:05   #7
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Dashi

Viti 2013 do tė jetė dinamik pėr ju nė tė gjitha fazat e jetės suaj. Roli juaj nė shoqėri dhe familje do tė pėrmirėsohet ndjeshėm. Do tė dalė nė pah fakti se jeni njė mbėshtetje pėr tė gjithė personat rrotull jush. Marrėdhėniet tuaja do tė ēohen nė njė nivel mė tė lartė. Njė lloj vetmie do tė hyjė nė jetėn tuaj, por do tė ishte mirė qė ta pėrdornit pėr tė gjetur paqen e brendshme dhe lirinė. Jeni tė sigurt qė tė jepni njė lloj ndihme nė marrėdhėniet tuaja pėr njė pėrmirėsim tė sė ardhmes.

Karriera

Nė 2013-n, ana juaj kreative do tė dalė nė dritė. Punoni nė drejtim tė njė marrėdhėnieje tė mirė dhe tė dashur me autoritetet dhe kolegėt nė vendin tuaj tė punės. Negociatat tuaja nė punė pritet qė tė sjellin frytet e veta kėtė vit. Ambicia dhe qėllimet tuaja do tė arrihen lehtėsisht kėtė vit. Kėshtu qė hidhini hapat tė sigurt pėrpara. Mundohuni tė krijoni njė balancė mes pikave delikate dhe kyēe nė fushėn tuaj tė karrierės. Tre muajt e parė tė vitit do tė jenė tė favorshėm pėr njė pagė mė tė mirė apo pėr ndryshimin e pozicionit tuaj nė punė. Besoni nė vetvete dhe pėrgatiteni 100% tė vetes drejt anės profesionale kėtė vit.

Dashuria

Lidhja juaj e dashurisė do tė jetė diēka mesatare pėr vitin 2013. Shumė gjėra komplekse mund tė ndodhin duke rezultuar nė ankthe tė padėshirueshme dhe shqetėsime. Nėse do tė keni vendosmėri dhe durim, atėherė mund tė jeni tė aftė tė zgjidhni partnerin ideal tė jetės suaj. Nėse jeni tė martuar, atėherė ėshtė koha e duhur qė nė ēift tė eksploroni pėr hapėsira tė reja, nė mėnyrė qė ta bėni sa mė tė lumtur qė ėshtė e mundur gjysmėn tjetėr tuajėn. Mos veproni, por pėrpiquni tė bindni dhe tė fitoni tė gjithė vėmendjen e partnerit tuaj. Ėshtė gjithashtu koha pėr tė rivendosur marrėdhėnie tė mira nėse keni pasur probleme nė kėtė fushė. Largoni tė gjitha mendimet e kėqija dhe mundohuni tė ngushtoni hendekun mes jush dhe partnerit. Dashuroni marrėzisht dhe sinqerisht, dhe vilni tė gjitha tė mirat e njė dashurie tė vėrtetė nė jetė.

Financat

Do tė keni shpenzime tė shumta kėtė vit si njė investim pėr biznesin apo karrierėn tuaj. Jini tė kujdesshėm me financat tuaja dhe mundohuni tė shmangni shpenzimet e panevojshme. Do tė keni njė nevojė tė menjėhershme pėr mė shumė qėndrueshmėri financiare nė jetė. Tani ėshtė edhe koha pėr tė vepruar nė kėtė drejtim.

Mund tė ngrihen pengesa tė ndryshme, por veproni nė bazė tė instinkteve tuaja nė drejtim tė ēėshtjeve financiare. Mendohuni dy herė para se tė bėni ēdo lloj veprimi pėr shpenzime ekstravagante. Shpenzoni ca pėr kėnaqėsinė tuaj, por sigurohuni qė kėto shpenzime tė mos ju zgjidhin kuletėn.

Shėndeti

Shėndeti juaj nė pėrgjithėsi do tė jetė i mirė pėr vitin 2013. Ai do tė jetė i lidhur me mirėqenien dhe shėndetin e personave rreth jush, nė veēanti tė rrethit tė ngushtė familjar. Shihini gjėrat mė pozitivisht nė jetėn tuaj. Disa lloj alergjish mund tė shfaqen gjatė periudhės sė mesit tė vitit. Mund tė keni edhe probleme me dhėmbėt. Mundohuni tė kujdeseni sa mė shumė pėr shėndetin tuaj dhe shmangni produktet e mishit dhe qumėshtit, ose t’i merrni ato nė sasi tė vogla.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2012, 07:08   #8
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Akrepi

E pėrgjithshmja

Viti 2013 do t’ju ndihmojė qė tė mblidhni punėt qė keni bėrė nė tė shkuarėn. Por ndėrkohė planetet janė rrotull jush, tė gatshėm pėr t’ju dėmtuar. Jeta juaj pėrgjatė kėsaj kohe do tė kalojė pėrmes shumė proceseve dhe tundimesh. Qetėsohuni, prapsuni dhe ripėrtėrihuni qė tė mund tė ndiheni mė mirė. Afėr fundit tė vitit ka shumė mundėsi qė ambiciet tuaja tė materializohen. Ana juaj kreative do tė dalė nė pah pėr mirė. Fazat e presionit intensiv tė punės dhe qetėsisė duhet tė alternohen.Karriera

Kėtė vit jeta juaj profesionale do tė jetė mė shpėrblyese se nė kohėt e kaluara. Mė shumė lidhje dhe shpėrblime mė tė mėdha do tė ketė gjatė punės suaj. Do tė jetė si qėllim pėrmirėsimi dhe rritja e njohurive tuaja. Sipėrmarrjet e pėrbashkėta duket se do tė jenė njė zgjedhje e mirė juaja kėtė vit dhe kjo do tė jetė njė periudhė shumė motivuese pėr ju. Disa ēėshtje artistike tuajat do tė sjellin frytet e veta. Mungesa e kohės mund tė pengojė ambiciet tuaja profesionale, por mos i shtyni gjėrat pėr mė vonė kur bėhet fjalė qė vendime tė rėndėsishme qė kanė lidhje me karrierėn tuaj.Dashuria

Ky vit 2013 do tė jetė njė vit aventurash nė fushėn e ndjenjave. Njė anė mė pozitive e lidhjes do tė shfaqet pėr ju. Do tė ketė shumė mendime konstruktive me njė rritje pozitive. Do tė jeni tė aftė ta shprehni veten nė mėnyrė mė tė qartė ndaj partnerit gjatė kėtij viti. Njė harmoni e pėrkryer ėshtė nė horizont dhe ju nuk do tė pėrballeni me asnjė situatė tė sikleteshme pėr aq sa i pėrket marrėdhėnieve tuaja. Keni nevojė qė tė vendosni mė shumė intimitet dhe romancė nė lidhjen tuaj nė mėnyrė qė tė arrini tė fitoni partnerin tuaj.Financat

Kujdesuni qė tė mos pėrfshiheni nė shpenzime tė padėshiruara pėrgjatė kėtij viti. Disa mendime impulsive pėr blerje tė tilla duhet thjesht tė hiqen pėr njė periudhė kohe. Duket se do tė keni disa marrėveshje tė mira financiare pėr kėtė vit. Ana juaj kreative mund t’ju sjellė ca para tė mira gjithashtu. Mos u pėrfshini nė shumė situata spekulative pėrgjatė kėsaj kohe sepse mund tė futeni nė probleme tė padėshirueshme financiare ndėrsa vjen fundi i vitit. Nė pėrgjithėsi parashikohet njė status financiar i kėnaqshėm pėr ju.Shėndeti

Disa probleme tė vogla shėndetėsore tė herėpashershme duket se do ta trondisin pak varkėn tuaj kėtė vit. Kujdesuni mirė pėr veten tuaj dhe shmangni ēdo lloj pakujdesie kur bėhet fjalė pėr shėndetin. Disa probleme me dhėmbėt duket se do tė shfaqen herė pas here. Nė fund tė vitit mund tė keni disa probleme shėndetėsore, tė cilat mund tė shmangen nėse mbani njė dietė ushqimore tė duhur. Mė pas do tė keni njė ripėrtėritje tė energjive pėr tė ecur nė ditėt nė vijim.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 21:18   #9
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Shigjetari


E pėrgjithshme

Ky vit 2013 do tė sjellė njė faqe tė re nė jetėn tuaj. Tė gjitha pengesat dhe problemet qė keni pėrballuar nė vitet e kaluara, do tė zhduken krejt papritur. Do tė kaloni njė fazė shumė optimiste nė jetėn tuaj. Tė gjitha kufizimet dhe shtrėngesat e jetės duket se do tė qėndrojnė larg jush. Por duhet qė tė krijoni siguri pėr veten dhe ata rrotull jush. Drejt fundit tė vitit duket se disa gjėra nė jetėn tuaj do tė ngadalėsohen.Karriera

Jeta juaj nė fushėn profesionale do tė jetė me shumė energji reja. Rezultat e vitit tė mėparshėm do t’ju godasin pak. Por mos iu kushtoni shumė vėmendje. Vijoni tė ecni para dhe mendoni qė punėt asnjėherė nuk mbarojnė. Pozicionimi i planeteve do t’ju ndihmojė tė lėvizni nė drejtimin e duhur pa shumė pėrpjekje gjatė kėtij viti. Ēėshtje tė lidhura me administrimin dhe punėt ligjore do tė jenė njė shpėrblim pėr ju. Do tė keni marrėdhėnie mė tė mira me drejtuesit dhe kolegėt e punės. Nė fund tė vitit, nė jetėn tuaj profesionale mund tė fitoni njė rritje nė detyrė, si dhe njė rritje page. Nėse jeni i pėrfshirė nė biznes, kjo ėshtė koha mė e mirė pėr tė konsoliduar pozitėn tuaj.Dashuria

Nė fushėn e ndjenjave kėtė vit do tė jeni mė tė qėndrueshėm dhe do tė pėrballoni problemet normale dhe tė pritshme nė njė marrėdhėnie. Planetet do tė bėjnė tė sigurt qė nevojat tuaja romantike dhe emocionale tė pėrmbushen nė njė mėnyrė delikate. Mė shumė intimitet pritet nga ana juaj kėtė vit. Hidhni tė gjitha maskat qė keni qenė duke mbajtur sė fundmi dhe tregoni veten tuaj tė vėrtetė. Kjo ėshtė njė kohė shumė e pėrshtatshme qė ju tė dini qėllimet e vėrteta tė partnerit apo gjysmės suaj tjetėr. Mos u vini shumė nė pozita vetėmbrojtėse. Disa ndryshime thelbėsore pritet tė ndodhin nė marrėdhėnien tuaj gjatė gjysmės sė dytė tė vitit. Nėse jeni tė vetėm, atėherė duhet fusni nė jetėn tuaj patjetėr dikė qė t’ia vlejė dhe ta kujtoni edhe nė vitet nė vijim.Financat

Ky vit mund tė ēojė nė njė rritje tė madhe nė perspektivėn e karrierės suaj. Do tė keni pėrfitime tė mėdha nė tė gjitha ēėshtjet tuaja financiare. Pėrpjekjet e viteve tė mėparshme do tė sjellin frytet e veta dhe duket se fati do t’ju buzėqeshė kur bėhet fjalė pėr paratė. Mos hezitoni qė tė futeni nė territore financiare tė panjohura. Ka ende shumė fusha nė tė cilat ju mund tė investoni paratė tuaja. Por jini tė kujdesshėm qė tė mos i investoni tė gjitha paratė nė tė njėjtin vend.Shėndeti

Problemet tuaja shėndetėsore do tė pakėsohen gjatė fillimit tė vitit. Duket se do tė ketė shumė gjėra pėr tė bėrė qė do t’ju marrin shumė energji mendore. Por fizikisht do tė jeni nė formė mė tė mirė se vitet e shkuara. Sigurohuni qė tė bėni gjumė tė mjaftueshėm dhe tė stėrviteni. Njė gjė e tillė ėshtė e nevojshme, pasi do tė punoni nėn njė stres tė vazhdueshėm pėr shumicėn e vitit. Nė pėrgjithėsi do tė keni njė imunitet tė fortė kėtė vit. Kini kujdes nga problemet shėndetėsore tė lidhura me kokėn dhe hundėt. Mundohuni t’i trajtoni me butėsi dhe qetėsi.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 21:19   #10
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Ujori

Ujorėt, si shenjė e ajrit shquhen pėr inteligjencė dhe dėshirėn e tyre pėr pavarėsi, por edhe pėr ndjeshmėrinė. Tė lindur mes datave 20 janar dhe 19 shkurt, pritet qė pėr vitin qė po troket tė kenė njė fat tė mirė nė dashuri, nė financa e karrierė.


E pėrgjithshmja

Ky vit 2013 do tė jetė shumė herė mė i qetė dhe i paqtė seē mund ta keni menduar. Do tė jetė njė periudhė e mundėsive tė mėdha dhe me shanse pėr rritje nė tė ardhmen. Do tė keni shumė situata, tė cilat do tė kėrkojnė njė angazhim tė plotė nga ana juaj. Sigurohuni qė veprimet tuaja impulsive tė mos ju kthehen mbrapsht dhe tė pėrplasen tek ju. Do tė keni marrėdhėnie tė favorshme me tė gjithė personat rrotull jush, nė tė gjitha aspektet e jetės. Ky vit pritet tė jetė shumė kėrkues ndaj jush.Karriera

Do tė keni shumė ndryshime dhe evolim nė fushėn e karrierės pėrgjatė vitit 2013. Drejtime apo rrugė tė reja janė tė hapura pėr ju nė kėtė fushė. Disa aktivitete artistike dhe punė tė pavarura mund t’ju propozohen dhe nėse i shfrytėzoni, do t’ju japin mundėsinė qė t’u tregoni tė gjithėve aftėsitė tuaja. Sidoqoftė, parashikohet qė pėr tė arritur rezultate mė tė mira nė karrierė, duhet tė pėrpiqeni shumė dhe tė punoni tepėr. Mė shumė progres ėshtė parashikuar pėr ju, por jini tė sigurtė se do tė keni njė kėnaqėsi tė madhe nga ana mendore nė tė gjitha sferat. Kjo ėshtė njė periudhė pėr tė mbjellur, dhe jo pėr tė korrur kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet e punės.Dashuria

Viti 2013 premton kėnaqėsi dhe lumturi tė plotė nė jetėn tuaj dashurore. Kini kujdes qė tė mos e teproni shumė kur bėhet fjalė pėr t’i shprehur ndjenjat partnerit tuaj. Jini tė natyrshėm dhe tregoni veten tuaj tė vėrtetė. Disa marrėdhėnie tė mėparshme mund tė shfaqen nė jetėn tuaj kėtė vit. Njė gjė e tillė mund t’ju trondisė shpirtin. Sigurohuni qė tė mos e lejoni veten tė bini nė grackė. Kėshilla e miqve mund tė jetė shumė e dobishme nė rastet kur do t’ia ndjeni nevojėn. Nėse jeni beqar, ky vit do tė jetė periudha e emocioneve dhe romancės pėrgjatė gjithė kohės. Jetoni tė tashmen dhe ndėrtoni themele tė forta pėr tė ardhmen.Financat

Financat duket se nuk do tė jenė tė rėndėsishme pėr ju kėtė vit. Sidoqoftė, kjo nuk do tė thotė se duhet tė jeni i vetėkėnaqur nė kėtė fushė. Puna e madhe e viteve tė fundit pritet qė tė sjellė tė korra tė mira nė tė tashmen. Ēėshtjet materiale duket se do tė hidhen pas krahėve tani. Nė mes tė vitit ka mundėsi tė fitoni disa para prej fatit ose trashėgimisė. Njė gjė e tillė do tė kėrkojė njė menaxhim mė tė mirė tė parave. Kini kujdes kur bėhet fjalė pėr shpenzime, sepse kjo mund tė rrezikojė tė ardhmen tuaj financiare.Shėndeti

Ky vit do t’ju sjellė shėndet dhe gjallėri tė madhe. Mos jini shumė i ndjeshėm pėr tė marrė pėrsipėr gjithė shqetėsimet dhe ankthet e tė tjerėve. Kjo do tė ishte e dėmshme pėr problemet tuaja shėndetėsore afatgjata. Lėrini mėnjanė ndjenjat dhe emocionet pėr njė periudhė kohe. Sigurohuni qė tė mos i pėrdorni tė gjitha energjitė tuaja. Mundohuni tė shmangni konsumin e tepėr tė ushqimit dhe sigurohuni qė tė zbatoni kėshillat qė ju janė dhėnė kohė mė parė. Pėrgatituni pėr t’u qetėsuar dhe medituar nė kohėn qė presioni rritet.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 21:19   #11
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Bricjapi

E pėrgjithshmja

Viti 2013 do t’ju ndihmojė ta shihni jetėn nė njė kėndvėshtrim tė ri dhe do tė ndryshojė pėrparėsitė tuaja nė jetė. Do tė keni mė shumė kohė tė lirė pėr t’u ēlodhur dhe pėr t’u rigjallėruar sesa nė vitin qė kaloi. Sidoqoftė, duket se duhet tė praktikoni ndjenjėn e tolerancės nė jetė. Njė atmosferė mė e qetė pritet qė tė vijė pėr ju kėtė vit. Planetet premtojnė mė shumė tė mira materiale pėrgjatė kėsaj periudhe, kėshtu qė ju mund tė pėrfshiheni nė fushat sociale dhe tė bamirėsisė shumė lehtėsisht.Karriera

Nė fushėn profesionale gjithēka duket se do tė jetė mė e efektshme gjatė 2013-s. Inteligjenca, arsyetimi dhe kreativiteti juaj tė mbledhura sė bashku pritet qė t’ju ngrenė nė njė nivel tė ri nė karrierė. Afrimiteti juaj me drejtuesit dhe kolegėt do tė jetė e pėrzemėrt dhe do tė keni paqe dhe mirėkuptim nė vendin tuaj tė punės. Pėrpjekjet dhe puna e rėndė pritet qė tė marrin shpėrblim gjatė fundit tė vitit. Kolegėt e skuadrės suaj do tė pėrfitojnė nga prania juaj. Mos iu dorėzoni asnjė lloj tundimi kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet financiare dhe pozitat nė punė.Dashuria

Dyert e dashurisė do tė jenė tė hapura cep mė cep pėr ju kėtė vit. Planetet do t’ju ndihmojnė qė tė stabilizoheni nė fushėn e ndjenjave. Do tė ketė njė transformim tėrėsor nė marrėdhėnien tuaj dashurore. Do tė ketė vend pėr ju qė tė mund ta shprehni vetveten nė mėnyrė mė tė ndjeshme ndaj partnerit. Madje kjo ėshtė koha e duhur pėr tė shprehur ndjenjat dhe dėshirat tuaja tė brendshme ndaj gjysmės tjetėr tuajės. Jeta profesionale do tė kryqėzohet gjithashtu me fushėn tuaj tė ndjenjave. Por bėni mirė qė tė mbani njė kufi mes tė dyja dhe mos ta zhdukni atė kufi. Mos fshihni asgjė nga partneri juaj. Mund tė pritet njė ėmbėlsim i mėtejshėm nė lidhjen tuaj gjatė fundit tė vitit.Financat

Ky vit do t’i shohė financat tuaja qė tė arrijnė nė lartėsi tė reja. Do tė jeni nė gjendje qė tė kurseni mė shumė pėr tė ardhmen. Do tė keni mė shumė liri nė botėn materialiste rrotull jush. Do tė jeni tė aftė tė gjeni kėnaqėsi nė punėt e bamirėsisė tani qė do tė keni mė shumė pėr tė marrė. Bėni mirė tė kurseni pėr ditėt e kėqija dhe tė stabilizoni tė ardhmen tuaj financiare. Mbani njė listė pėr tė gjitha paratė qė nxirrni dhe fusni nė xhepin tuaj.Shėndeti

Ky vit do tė sjellė njė gjendje mė tė mirė mendore dhe shėndet mė tė mirė fizik. Shumė energji pozitive do tė rrezatojnė nga ju dhe do tė keni veprime tė shumta nė tė gjitha drejtimet. Jini i avashtė kur vjen puna pėr tė ndryshuar dietėn ushqimore, oraret e gjumit dhe aktivitetet fizike. Mos bėni asgjė tė tepruar. Shmangni babėzinė pėr tė ngrėnė dhe kini kujdes nė ēėshtjet e ushqimeve me karbohidrate dhe yndyrna. Qetėsohuni, meditoni dhe herė pas here bėni mirė qė tė merrni njė pushim tė shkurtėr nga puna.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 21:21   #12
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Peshqit

E pėrgjithshmja

Do tė keni progres nė jetėn tuaj kėtė vit 2013. Do tė jeni gjithashtu shumė aktiv dhe do tė keni rrugė tė reja nė jetėn tuaj. Duhet tė jeni tė aftė tė krijoni lidhje tė mira me njerėz tė lartė nė shoqėri. Niveli juaj i besimit do tė rritet dhe do tė jeni tė aftė qė tė vini nė zbatim idealet tuaja. Pritet qė tė keni shumė liri dhe tė mund tė kapėrceni ēdo pengesė qė do t’ju dalė nė rrugėn tuaj kėtė vit. Por pėr kėtė duhet tė pėrdorni shumė takt dhe diplomaci.Karriera

Ky vit do tė jetė njė periudhė gjatė sė cilės mund tė mendoni lidhur me planet tuaja tė karrierės pėr tė ardhmen. Ėshtė koha qė tė vlerėsoni aftėsitė personale. Dhe gjithashtu duhet tė punoni shumė qė tė kapėrceni kufijtė tuaj. Disa probleme mund tė pėrjetohen kur bėhet fjalė pėr marrėdhėniet me drejtuesit apo me bashkėkolegėt. Trajtojini kėto probleme me qetėsi dhe shkathtėsi. Aspiratat tuaja duket se do tė arrihen dhe do tė keni pėrparėsi tė mėdha nė vendin e punės. Projektet afatgjata gjithashtu do tė jenė nė hapa pozitivė pėr kėtė periudhė.Dashuria

Do tė jetė njė periudhė euforike kur bėhet fjalė pėr marrėdhėniet e dashurisė. Do tė keni mė tepėr kėnaqėsi nė kėtė fushė. Do tė gjeni momente kėnaqėsie tė mėdha qė do tė vazhdojnė nė rrugėn tuaj. Do tė jetė gjithashtu njė periudhė optimiste. Por kjo nuk do tė thotė se gjithēka do tė shkojė mirė, siē prisni. Disa ngjarje tė sė shkuarės mund tė shfaqen duke sabotuar marrėdhėniet tuaja. Do tė keni nevojė qė tė jeni mė i qartė nė vetvete dhe tė vlerėsoni mirė motivet tuaja tė brendshme. Nėse tashmė jeni tė pėrfshirė nė njė marrėdhėnie, momente edhe mė intime janė nė pritje pėr ju. Njė harmoni e pėrgjithshme pritet tė pėrfshijė jetėn tuaj dashurore.Financat

Ky vit do tė ketė njė ekuilibėr tė pėrkryer mes tė ardhurave dhe shpenzimeve tuaja. Kėtė vit bėni mirė tė mėsoni nga dėshtimet e shkuara kur bėhet fjala pėr paratė. Mos bėni tė njėjtat gabime tė mėparshme nė kėtė fushė. U shkoni ēėshtjeve deri nė fund dhe analizoni nė dritėn e duhur pėr tė pasur njė status financiar mė tė mirė. Kjo nuk do tė thotė se duhet tė bėni mė shumė pėrpjekje, por thjesht qė duhet t’i menaxhoni lėvizjet financiare nė mėnyrė mė tė mirė. Shpirti juaj krijues do t’ju ndihmojė qė tė pėrballoni ēdo situatė jo tė mirė financiare tė paparashikuar pėr kėtė vit. Fundi i vitit do t’ju sjellė edhe disa ide fitimprurėse pėr tė pėrmirėsuar gjendjen tuaj financiare.Shėndeti

Ky vit do t’ju bekojė me mė shumė energji dhe gjallėri dhe do t’ju ndihmojė qė tė ecni pėrpara gjatė gjithė vitit me fuqi tė ripėrtėrira dhe forcė. Duhet tė ndryshoni stilin tuaj tė jetės nė disa gjėra dhe tė ndani mendjen pėr t’i dhėnė fund disa zakoneve tė kėqija, tė cilat pėr njė kohė jo pak tė gjatė ju kanė ndjekur. Jini spontan dhe bėjini kėto ndryshime, tė cilat do tė rezultojnė mė tė shėndetshme pėr ju. Tregohuni i qetė, dhe mundohuni ta shmangni stresin e gjithashtu mos u tendosni shumė. Njė gjė e tillė do tė ndikonte shumė keq nė sistemin tuaj nervor. Menaxhoni emocionet dhe gjendjen mendore me lehtėsi. Ky ėshtė njė vit nė tė cilin do tė bėni mirė tė keni mė shumė aktivitet fizik. Evitoni ushqimet e gatshme dhe qėndroni larg karriges sa mė shumė tė jetė e mundur.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 21:25   #13
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,714
Thanks: 1,229
Thanked 1,446 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skydive Shiko postimin
Bricjapi

E pėrgjithshmja

Viti 2013 do t’ju ndihmojė ta shihni jetėn nė njė kėndvėshtrim tė ri dhe do tė ndryshojė pėrparėsitė tuaja nė jetė. Do tė keni mė shumė kohė tė lirė pėr t’u ēlodhur dhe pėr t’u rigjallėruar sesa nė vitin qė kaloi. Sidoqoftė, duket se duhet tė praktikoni ndjenjėn e tolerancės nė jetė. Njė atmosferė mė e qetė pritet qė tė vijė pėr ju kėtė vit. Planetet premtojnė mė shumė tė mira materiale pėrgjatė kėsaj periudhe, kėshtu qė ju mund tė pėrfshiheni nė fushat sociale dhe tė bamirėsisė shumė lehtėsisht.Karriera

Nė fushėn profesionale gjithēka duket se do tė jetė mė e efektshme gjatė 2013-s. Inteligjenca, arsyetimi dhe kreativiteti juaj tė mbledhura sė bashku pritet qė t’ju ngrenė nė njė nivel tė ri nė karrierė. Afrimiteti juaj me drejtuesit dhe kolegėt do tė jetė e pėrzemėrt dhe do tė keni paqe dhe mirėkuptim nė vendin tuaj tė punės. Pėrpjekjet dhe puna e rėndė pritet qė tė marrin shpėrblim gjatė fundit tė vitit. Kolegėt e skuadrės suaj do tė pėrfitojnė nga prania juaj. Mos iu dorėzoni asnjė lloj tundimi kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet financiare dhe pozitat nė punė.Dashuria

Dyert e dashurisė do tė jenė tė hapura cep mė cep pėr ju kėtė vit. Planetet do t’ju ndihmojnė qė tė stabilizoheni nė fushėn e ndjenjave. Do tė ketė njė transformim tėrėsor nė marrėdhėnien tuaj dashurore. Do tė ketė vend pėr ju qė tė mund ta shprehni vetveten nė mėnyrė mė tė ndjeshme ndaj partnerit. Madje kjo ėshtė koha e duhur pėr tė shprehur ndjenjat dhe dėshirat tuaja tė brendshme ndaj gjysmės tjetėr tuajės. Jeta profesionale do tė kryqėzohet gjithashtu me fushėn tuaj tė ndjenjave. Por bėni mirė qė tė mbani njė kufi mes tė dyja dhe mos ta zhdukni atė kufi. Mos fshihni asgjė nga partneri juaj. Mund tė pritet njė ėmbėlsim i mėtejshėm nė lidhjen tuaj gjatė fundit tė vitit.Financat

Ky vit do t’i shohė financat tuaja qė tė arrijnė nė lartėsi tė reja. Do tė jeni nė gjendje qė tė kurseni mė shumė pėr tė ardhmen. Do tė keni mė shumė liri nė botėn materialiste rrotull jush. Do tė jeni tė aftė tė gjeni kėnaqėsi nė punėt e bamirėsisė tani qė do tė keni mė shumė pėr tė marrė. Bėni mirė tė kurseni pėr ditėt e kėqija dhe tė stabilizoni tė ardhmen tuaj financiare. Mbani njė listė pėr tė gjitha paratė qė nxirrni dhe fusni nė xhepin tuaj.Shėndeti

Ky vit do tė sjellė njė gjendje mė tė mirė mendore dhe shėndet mė tė mirė fizik. Shumė energji pozitive do tė rrezatojnė nga ju dhe do tė keni veprime tė shumta nė tė gjitha drejtimet. Jini i avashtė kur vjen puna pėr tė ndryshuar dietėn ushqimore, oraret e gjumit dhe aktivitetet fizike. Mos bėni asgjė tė tepruar. Shmangni babėzinė pėr tė ngrėnė dhe kini kujdes nė ēėshtjet e ushqimeve me karbohidrate dhe yndyrna. Qetėsohuni, meditoni dhe herė pas here bėni mirė qė tė merrni njė pushim tė shkurtėr nga puna.
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 22:21   #14
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,708
Thanks: 0
Thanked 591 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

prap post te lart do mar
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 22:31   #15
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,708
Thanks: 0
Thanked 591 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Jo firme moj,... Ministrin do e marR

Ehh,
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 22:42   #16
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,062
Thanks: 4
Thanked 3,595 Times in 2,396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Mua do me vika nje dashuri e vjeter ne 2013. Hajt per hajer ishallah. Parate s'do jene dhe aq mire. Pune e madhe fort,se mos kam patur ndonjehere shume.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 22:45   #17
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,708
Thanks: 0
Thanked 591 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

haha haha
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 22:49   #18
ABORDAZH
into the wild
 
Avatari i ABORDAZH
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Posts: 1,513
Thanks: 120
Thanked 130 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Do bejm namin kete vit sipas ketej horoskopi.
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti.
ABORDAZH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 23:38   #19
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,796
Thanks: 2,310
Thanked 2,663 Times in 1,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Paska jap fjale te forta horoskopi.

Po ma qon mallin e politikaneve para zgjedhjeve. heh
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2012, 23:38   #20
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Horoskopi 2013 !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skydive Shiko postimin
Peshorja

Mida ishte mbreti qė gjithēka qė prekte, e kthente nė ar. Ata nėn shenjėn e Peshores duket se do tė kenė pak nga fati i tij kėtė vit. Gjithsesi, ashtu si Mida, ėshtė mirė qė tė jenė tė kujdesshėm. Pėr tė lindurit mes datave 23 shtator dhe 22 tetor, mund tė lėxojnė mė poshtė parashikimin e yjeve pėr ta.E pėrgjithshmja

Kėtė vit 2013 do tė shikoni qė idetė dhe planet tuaja afatgjata, do tė gjejnė zbatim. Vlerat dhe ndėrgjegjja juaj do tė vihen nė provė ndėrsa muajt kalojnė. Do tė jetė njė periudhė nė tė cilėn do t’ju mungojė ēdo lloj frymėzimi. Nevojat tuaja personale dhe financiare do tė materializohen. Qėndroni nė kontakt gjatė gjithė kohės me personat rrotull jush, tė afėrmit dhe tė dashurit. Komunikimi duket se do tė jetė shumė i rėndėsishėm nė kohė tė vėshtira.Karriera

Ky ėshtė njė vit kur aftėsitė tuaja profesionale vihen nė provė. Duhet tė dilni i padėmtuar dhe i paprekur prej tij. Ėshtė e rėndėsishme gjithashtu qė tė vilni frytet e punės suaj. Promovimi dhe njė rritje page janė shumė tė mundura. Do tė keni gėzoni mirėnjohjen pėr tė cilėn keni pasur nevojė pėr njė kohė goxha tė gjatė. Kushtojini rėndėsi edhe detajeve. Kolegėt e punės do tė jenė pranė jush kėtė vit. Mundohuni ta pėrdorni kėtė situatė nė favorin tuaj pėr tė arritur ambiciet tuaja personale. Ndoshta do tė keni edhe mundėsi tė mira pėr tė filluar studime tė mėtejshme kėtė vit.Dashuria

Nė fushėn e ndjenjave do tė keni njė vit tė mbarė. Do tė jeni tė aftė qė tė kuptoni partnerin dhe marrėdhėnien tuaja mė mirė gjatė kėsaj kohe. Magjia e dashurisė do t’ju mbajė nė krahė duke ndikuar mbi anėn tuaj emocionale. Shmangni ēdo lloj gabimi trashanik nė marrėdhėnie gjatė vitit 2013. Punoni pėr tė pasur harmoni me partnerin tuaj. Nėse jeni vetėm, ky vit do t’ju sjellė takime shoqėrore tė tilla qė do t’ju ndihmojnė pėr tė pasur njė lidhje tė qėndrueshme. Nėse tashmė jeni tė pėrfshirė nė njė marrėdhėnie, kjo periudhė do t’ju ndihmojė qė tė jeni mė tė hapur me partnerin dhe tė sheshoni diferencimet qė mund tė jenė shfaqur mes jush.Financat

Ky vit do tė jetė pėr ju fatlum kur bėhet fjalė pėr paratė. Gjithēka qė prekni do tė kthehet nė ar, apo nė fjalė tė tjera, ēdo gjė qė dėshironi do tė materializohet nė diēka pozitive. Mund tė ketė edhe disa probleme financiare qė mund t’ju acarojnė, por kjo do tė ndodhė rrallė, sepse nuk do tė jenė probleme pėr tė cilat duhet tė shqetėsoheni. Projektet tuaja do tė realizohen pėr mirė. Jepuni besim tė tjerėve rrotull jush kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet e financave.Shėndeti

Ky vit 2013 do tė sjellė shumė energji nė jetėn tuaj. Metabolizmi juaj nė pėrgjithėsi do tė ketė rritje tė mėdha. Do tė jetė njė periudhė pozitive nė ēėshtjet tuaja tė shėndetit. Disa ērregullime tretjeje dhe nervoziteti janė tė pritshme, por do ta merrni veten shumė shpejt. Ėshtė koha pėr tė marrė vendime tė mėdha lidhur me dietėn ushqimore dhe ushtrimet fizike. Planetet do tė sigurojnė qė ju tė keni njė shėndet tė mirė pėrgjatė gjithė vitit, megjithėse herė pas here mund tė keni shqetėsime tė vogla.
Jam dakort me parashikimin.Eshte i vertet,nuk diskutohet.
Te Mida,oroskopi parashikon vetem prekjen.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur