Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-12-2012, 17:03   #1
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Mbi Vrasjet ne Kosove..

Kurti: Vdekja e Dino Asanajt, e dyshimtė

Bota Sot | 27.12.2012 21:06


Share on facebookShare on printShare on emailShare on twitterMore Sharing Services3Lideri i Vetėvendosjes, Albin Kurti, ka ngritur dyshime lidhur me vdekjen e ish-kreut tė AKP-sė Dino Asanaj.
“Dino Asanaj ka pas shumė se ēka tė tregoi. Ėshtė e dyshimtė se si ai u varros menjėherė tė nesėrmen, edhe nė njė aksident trafiku nevojiten 48 orė tė varrimi” ka thėnė Kurti nė Jeta nė Kosovė.
Ai ka thėnė se ėshtė e ēuditshme se si as familjarėt e tij, nuk kanė dhėnė asnjė deklaratė tė vetme pėr kėtė.
Albin Kurti ka thėnė se dy njerėzit kyē tė procesit tė privatizimit nė Kosovė, “janė zhdukur”, pasi sipas tij Dino Asanaj ėshtė nėn dhe, kurse Ahmet Shala, ėshtė nė dhe tė largėt, pasi do tė dėrgohet ambasador nė Japoni.


Komentet

Komente (40) | Kthehu


e po un po i pyes komentuesit e rregullt se a esht ktu albini problemi apo vrasja e dyshim e dinos, ktu dikush po mundohet me hup trag,problemi esht te vrasja e dyshim nuk ka randesi se a thot albini apo iks ypsiloni,kur te vije radha per albinin flasim per albini dhe per tjer, ktu kerkush nuk esht shka veq e keqja qe krimi po brohet prej disave e po mundohen me e gjet shkaun e shkines klm.

po pyes @ 28/12/2012 18:33


O pramja e mir mare burra po ajeni lodh o shok duke u marr me pun te kota...O qebesa e zotit heret a von se fjelt e Mullahoxhes kan me ju dal krejt qka ka shkruar esht e vertet sa i perket Albinit ne nji koh dhender i Zoran Sokoloviqit te parit policis Serrbe e tani dhender i Norvegjis..Po si dokjoft zoti ju dhasht te maren e punoni e fitoni se kurr skeni kurrfar interesi as nga Thaqi as nga qakrraqi as nga Albini e as nga zhapini.Shaban Arusha po prgaditet me janis me qu naj raki rrushi me uj pusi se tan diten me pun te biznisit..

SHABAN ARUSHA @ 28/12/2012 17:42


I nderuari Destan Begu kjo me burgun eshte e vertet , por edhe kjo me Qeben , qebja ka deklaruar se ky takim kishte karakter biznisi , mirpo keta dy serbet qe ishin ne makine njeri ishte pjestar i UDB-se dhe tjetri gjeneral ne armaten Serbe , pra historia po lidhet se ky eshte shantazhuar nga UDB-ja -BIA .Si spjegohet tjeter luftimi i kosoves dhe institucioneve te kosoves qe nga pas lufta e deri me sot.!!

Hoxha @ 28/12/2012 16:09


vrasje jo e dyshimt po e qart 100% udbashat e shikut

syla @ 28/12/2012 16:01


Qebja ka nje tjeter problem , deri me tani i shkoi huq ardheja ne pushtet edhe pse trilloj e genjeu masen per qdo dite . Tani problemi i tij eshte bashkimi i mundshem PDK-AAK. e kjo do te thote Qebe lamtumire qeverisjen ,pra ky do te del edhe dite tjera me keso deklaratash duke shpresuar se po e shantazhon qeverine dhe ky po vije ne pushtet.Si gomari pak para ngordhjes

Hoxha @ 28/12/2012 15:59


Kan thene filosofet qe durimi eshte virtu e te fortit, kur mendoj ne ket them qe shqiptaret jemi komb i forte por edhe tragjik ,por edhe pak mazohist, kur them mazohist mendoj qe vuajtja na bene te ndjehemi gjalle dhe na krijon kenaqesi, e kenaqesine ma te madhe na krijon vetem nqs dhimbjen na e shkakton i yni, pra shqiptari, historikisht te shqiptaret ka qene nje e vertete e madhe ku nuk ka mungu kurre e ajo eshte qe ne i duam shtazet e duam natyren dhe rrethin ku jetojme ,por nje e kemi qe nuk e duam, e kjo ashte vet kombin tone, bile mund te them me plot fjalen qe ndonjehere edhe e urrejme, deri sa te deleguarit e kosoves dhe qeveritaret kan nje qellim ,e ai qellim nuk asht zhvillimi i kombit por degradimi i tije pa marre para syshe ne c menyre, kjo dmth qe nuk eshte problem qeveria, por asht problemi te ai qe dergon ose voton, pra te gjitha keto probleme jan vetem e vetem te mentaliteti i jone i mrapshte

deqanasi @ 28/12/2012 15:13


megjithese alnin kurtin as nuk eshte ma i mire dhe as nuk eshte ma i keq se hashim broja, por nje gje eshte e sigute qe njeriu nuk mund te beje vetvrasje me 11 goditje vetvetit, ket e ka deklaru edhe prokuroria, pra merruni me temen qe ka shtru albin kurti e jo me personin qe ka shtru temen, sikur te ishte albini ne qeveri mendoj qe nje do ishte ne te mire te kosoves, do kishte pase me pak vjedhje,e sa per tjerat thuajse do ishte njejte , asnje hajn nuk do tia del qe ta plaqkite buxhetin e shkrete te kosoves ma shume je kotilla e thaqit, kjo asht per liber te ginisit

besimi @ 28/12/2012 14:58


Nje fjale popullore thote mos e vet se te kallzon vete. Dikush qe e paska pas mizen mas veshi veq i mshajti veshit.Destan Begu @ Sikur te ishe gjak shkjau nuk do te kishe reaguar por pasi i vetmi reagove duhet te beje te mendosh se me kend ke ra ne nje nivel . Ti nuk e ke problemin e gjakut ne damar . Ty aq ta rroke dhe aq flet. Pasi ty nuk ta rrok disa shkie ne kete portal po te perdorin si vegel . Shkau e ka pasur lehte ne Kosove jo se ne kemi shume tradhetare por per arsye se ne kemi shume budalle.

PDK-ja jane Pisa @ 28/12/2012 14:54


Osht e vertetse imazhin po mundohen me ia ruejt Kosoves Eulexi, USA, etj. Kjo u deshmue edhe me rastin e passeportave, 1.4 miliona euro te avulluara nga zyrtart te lart por vetem ne pozita te lart derisa si njerez puna po kallxon si shum teper te ult. Por i kan ra ne fije zotnit se tash tana te zezat po i bajn ngase e kan kuptue se puna e imazhit do mbesin anonim. Kta zyrtar jan ba sikurse fmija mbas bishtit te fshises, "gjejum ku jam"

dizdari @ 28/12/2012 14:42


Vdekja mizore te Dinos,Mbahete sekrete si nga qeverija e Kosoves,po njashtu dhe nga EULEX po dhe nga miku jone SHBA`se.Sekreti qe mbahete-Mbahete sa pere tja ruajtur dhe ate pake imazh qe i kishte mbetur. Pore kurre eshte fjala tek ky GAY. (kurtizane-kurti).Ja zdua ti perseriti fjalte qe me pare kane komentua z.Hoxha-Destan Begu.Ja do vije dita qe do vertetoheni qe ky eshte GAY.Po nje spe dija ?A eshte i lindur apo i konvertuar ne Pozharevc

UROSHI @ 28/12/2012 14:17
..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 17:04   #2
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Komentet

Komente (40) | Kthehu


Ti pis i shkuar pisave- edhe ti je intelektual,trim dhe parimor, dhe besoj qe edhe ne 4 sy do te guxoje te thuash se kam gjak shkjau, se jemi vegel shkjau etj, por po te pyse: cili do te ishte epilogu pas te gjitha fyerjeve qe po i bene nepermjet netit.Une po ta them: do te ishte sikur te ishe parimore te kerceje nga kati i 20 i ndonji rrokaqielli. Kaq per trimerine dhe parimet.

Destan Begu @ 28/12/2012 14:12


Me siguri se ka te drejte zoti Kurti sepse ju kujtohet kur Adem Grabovci vrapoj me shpejtesi bashke me Shaip Mujen sikur zagai pas lepurit te vrare per ta vertetuar vdekjen dhe per ti raportue shefit-kryekriminelit Thaqi se misioni mur funde me sukses.Kjo i ngjane kohes se Al Kapones.Shtet mafioz.

Baca Ise @ 28/12/2012 13:22


Z. Kurti perveq se eshte njeri i zoti inelektualisht ka qene dhe eshte trim . Pisat qe ju rrjedh gjaku i shkaut ne damar e kane inat pikerisht per kete virtyt te larte . Pisat dhe veglat e serbise nuk munden ta pranojne se kundeshtari i tyre eshte intelektual trim ,njeri parimor qe qendron pran bindjeve te veta si para gjyqeve serbe ashtu para policie ,ashtu para diplomacive te huaja .Disa kundeshtar po perdorin rrenat e veta aq shpesh derisa te mrrij nivelin e shkive qe vete te besojne rrenen e tyre .Strategjia serbe eshte perserite rrenen derisa te behet e vertet. Dhe pikerishte kjo eshte strategjia e kundershtareve te Z.Kurti . Por kjo fara e shkaut per te pasur sukses me kete strategji duhet te shkojne ne serbi atje e kan vendin.

PDK-ja jane Pisa @ 28/12/2012 12:52


Baba HOXH plotsisht pajtohem me komentin e juaj.Te gjitha qkai keni cek jan mase te verteta.Do dalin ne shesh ma von poshtersit e Kurkit.Fati vjenes je duke marr ilaqe mos rri pa to se behesh agresiv e masandej vetem klinika nervav aty duhet shpejt me te dergu.Tash qenke ne Prizren aty do gjejsh sa te dush Hashish qe sjellin nga Shqiperija.Ruju mos e tepro dozen se po jet me kam perpjet ner uren e gurit.

MAN-COLI @ 28/12/2012 12:04


Inderuari @hoxha- Ato per ēka keni shkruar si vazhdimesi ne komentin tuaj,per QEBE, dhe takime te fshehta,Une nuk do ju bashkangjitem,ngase nuk preferoj te shkruaj per gjera qe nuk kam fakte,dhe nuk i dij 100% se jane te sakta,por,videot e publikuara nga konferenca per shtyp nga burgu i Pozharevcit,ku Albini e sulmonte,sy ne sy,para gazetareve vendas dhe nderkombetar, regjimin e atehershem aktual serb,regjim i cili kreu krime,masakra,perdhunime e debime masive, deri ne gjenocid ndaj shqiptareve te Kosoves,me kan bindur se Albini eshte perdore si vegel per shperlarjen e krimeve te nji regjimi gjenocidial.Po te mos ishte i mbrojtur nga vet regjimi qe e mbante ne burg,z.Kurti do ta shqyenin te gjalle,ne mos rojat e burgut,te burgosurit tjere, kur dihet se Serbija i ka perdore te burgosurit serb per krime ndaj shqiptareve ne shkembim me lirin e tyre.

Destan Begu @ 28/12/2012 11:41


Myzhde burra se FATI-Vjenes paska kerku azul politik ne Prizren e paska lshu Vjenen.Si duket epaska perzan Austrija.Puna qe do ta ushtron Fati ne Prizren do jen pastrimi i rrugve rreth shadervanit.Ky ne ket foto ky ska te bej asgje me kombin shqiptar.

Krraba @ 28/12/2012 11:37


O mirmjes mora burra e ju disa burreca po ajenigdhi more shoke eshoqe..E vetmja qe me pelqeu esht kjo deklarat e Albin Kurtit jam i bindur se krejt esht e vertet kjo qe ka deklaru ky djalosh i perzim ne disa afera ma heret aferat te cilat jan te njohura dhe ma von do dalin ne shesh...

SHABAN ARUSHA @ 28/12/2012 11:22


Zoti Kurti kemi te bejme me njerzit mete kqi qe ka lind toka shqiptare,kriminelat me te kqi ne bote,ata jane ne gjendje te vrasin gjith qka qe ju del perpara,te uroj suksese.

Jahi Ferati @ 28/12/2012 10:54


Po pra , jo vetem kjo me burgun ..por edhe takimi *QEBE* me njerzit e UDB-se-BIA-se serbe dhe fshefja e tije nder * QEBE *, Ky eshte nje maqorr ,qelbesire,qebe e serbis. qe tani e sa vite e lufton shtetin e kosoves dhe miqte amerikan , t“ju a perkujtoj se shtetin e Kosoves dhe miqt amerikan i lufton gjitheashtu edhe seserbija qe sa vite !! Dyshimi .Dyshimi !!

Hoxha @ 28/12/2012 10:13


Zoteri Kurti,ne Kosove gjithēka eshte e dyshimt.i dyshimt eshte qendrimi 2 vjeqare i Nazim Bllaces ne Serbi dhe kthimi triumfal i tij ne zbardhjen e krimeve me ndihmen e EULEX-it,i dyshimt eshte edhe qendrimi i juaj ne burgun e Pozharevcit, konferencat per shtyp dhe patrembshmerija e juaj ne akuzat kunder regjimit qe te mbante ne burg,dhe kthimi i juaj ne Kosove pa therre ne kembe,duke e marre parasyshe faktin per krimet dhe gjenocidin serb ndaj shqiptareve,mija shqiptareve te vrare e te zhdukur e te varrosur neper varreza masive ne Serbi.

Destan Begu @ 28/12/2012 09:55
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 17:04   #3
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Komentet

Komente (40) | Kthehu


I nderuari dabidofci ,Osman Dabidofci ..ne kemi nje problem dhe ky problem quhet *Koketrashesija* -e kjo do te thote nje IQ -diku rreth 70 % une mendoj nder 70 %,, nese ne jemi per drejtesi ,cka edhe une pajtohem ..atehere drejtesia duhet duhet te vleje per te gjithe apo jo ?!

Hoxha @ 28/12/2012 08:49


Ti komentues Uroshi e Hoxha jeni gjak i kulluar serbi ,ne qofte se keni guxim i pyetni nenat tuaja se kush eshte babai juaj e me siguri se baballaret ju dalin serb.se vetem bijet e shkinave i njollosin bijet me te mire te Shqiptarise.Phu te poshtrit e botes,shporruni nga faqja e dheut bre gjaku i flliqt serb,

Osman Dabinofci @ 28/12/2012 08:11


o UROSHI ti koke pijun i qeveris ta theft zoti qafen bre udbash

mergimtari @ 28/12/2012 03:17


Z.Albini eshte per tu admiruar,gjithnje e fol te verteten dhe duhet te mbrohen keta njerez qe u vran nga dora e zez.Duhet te dalin shum Albina tjer dhe duhet te flasin gjith nje zeri,per aresye qe ne kosov nuk ka drejtesi.Albin vetem vazhdo keshtu siq bere deri me sot,vetem drejtesia i bjen punet ne vend.

bahrije suedi @ 28/12/2012 02:57


Albin Kurti jemi me ju,vetem perpara,zoti te ruajt.

Dija CH @ 28/12/2012 01:12


Uroshi=rrenci shka i konvertuar ne shqiptar. Hoxha=Krraba=MAN COLI. Rrenc dhe shume fytyresh. Ja kush e fyen Albinin. Gomeret pra. Alvini=shpetimi i Kosoves.

Fati (Prizren) @ 28/12/2012 01:01


Ke te drejt Zotri Albin Kurti as une nuk besoj qe aj njeri ka ber vetvrasje asniher,po ktu ka gisht dikush,qe nuk esht veshtir me gjet.A sa i perket komentit te Uroshi ky njeri sigurisht esht matrapaz i Mafis ecila per fat te keq po e udheheq ate vend

Meha Ludwigshafen @ 28/12/2012 00:44


ALBIN MERRE PUSHTETIN E HIQI QAFESH KTA FAR MAXHUPESH UROSHA..ZOTI TE BEKOFT ALBIN KURTI

sahiti @ 28/12/2012 00:35


dino u ngulfat me jastuk ne spital nga kryekrimineli adem grabovci..........

kastrioti @ 28/12/2012 00:22


Dino Asanaj ėshtė mbytur (jo vrarė) nga element kriminal tė shik-ut dhe qeverisė nė pushtet.Ky krim ndaj njeriut tė qeverisė nuk do tė zbulohet leht,bile jo sa tė jetė kjo qeveri nė pushtet ! Ky krim po mbulohet me sukses,por deri kur kėshtu ?! klm

IKRASNIQI @ 28/12/2012 00:07


Komentet

Komente (40) | Kthehu


Zotri Albin Kurti ka te drejte 100%in ne lidhje me rastin Dino Hasanaj. Qeveria Thaci permes SHIK-ut ka fshehur edhe raste tjera qe ngjashem si kete te Dinos. Z.Albin te lumte per guximin qe po mbroni te drejten e njerezve te pa mbrojtur.

Bedri @ 27/12/2012 23:47


Po te kishte qdo Parti Politike /ne Kosove/ nga nje Albin sot edhe Fqinjet po edhe te tjeret do ishin me Serioz ndaj nesh. Jane te shumte ata ,qe sa per interesa personale e sa per simpatij te Partive tjera zhvleresojne dhe perbuzin kontributin e te tjereve. Qdo her e me shum bindem se po te mos ishte z.Kurti nuk do kuptohej se a ka fare Opozite apo qeverisin te gjithe,po ti shohesh te tjeret fiton bindjen se te gjithe jan ne Pozite por kan ca mosmarreveshje te vogla mes tyre. Nuk kuptohet cila eshte e Majta apo e djathta,cili eshte ne favor te qytetarit e cili per te huajt ! Dje ishte rival sot eshte zevendes i tjetrit apo minister i tij !!! Ather them pse nuk bejne ca marrveshje dhe per 2 apo 3 legjistratura nuk bejn nje qeveri Teknike /tranzitore/ keshtu qeverisin se bashku dhe te gjithe kan perfitime te njejta pa drejtuar gishtin njeri tjetrit . Zoti e ndihmofte Popullin per hir te atyre qe jane ne rruge te tije.

!!! @ 27/12/2012 22:54


po po veq pak durim vlen edhe per ju gazetarin po edhe kurti pak saber,percilleni perfundimin e grandit rrezulltatin e keni ne pjat.

veq pak durim @ 27/12/2012 22:47


sha zoten ti me nofken Uroshi ndoshta tek je shka i pozharevcit po te flasish per Albinin duhet mu qu nkame njehere.Albini po do qe drejtesia dhe ligji te veproje ne kosove.Ti urosh ndoshta je ndonje kontrabandist i thaēit me cigare a alkohol

fisi @ 27/12/2012 22:20


I nderuar z.Hoxha.Batanija i sherben pere ti mbajte sekrete dashnorte e Pozharevcit.

UROSHI @ 27/12/2012 22:19


I nderuar z.Hoxha.Batanija ka origjine e Pozharevcit.Ja ju lutem mose e ngacmoni kurticen se batanija i nevojitete pere te mshef sekretin-msheftesijate-dolloveret seksuale qe mbane me Pozharevcalit.

UROSHI @ 27/12/2012 21:55


Pere tju besua juve.Me se pari ju duhete nje ateste nga urollogu.Shumica ne ende zbesojme qe ju kurre dulete nga burgu i Pozharevcit,Na dulet te konvertua ne gay.Po ndoshte jeni te lindur GAY.

UROSHI @ 27/12/2012 21:43


Qebe hala se tregove ti punen e Qebes qe gjitheashtu eshte e dyshimte !?

Hoxha @ 27/12/2012 21:38


Me zbulimin e vdekjes sė tė ndjerit Dino Asanaj,shum peshqi tė mėdhej do tė bin nė burgje.Kaloi pa u gjetė asgjė,dhe ende mbetet si vrasja ma tinzare e viteve tė fundit.Albin puno sa mė shum pėr kėt rast se kurr nuk shlyhet lehtė nji rrenė e madhe qė u bė prej mjekve e deri tė specialistat pėr gjetje krimesh.

Zef Doda Ch @ 27/12/2012 21:35


ALBIN KURTI je si nje kandil qe ben drite per kosoven.Guximi yt tejkalon kufijt e heroit per te gjetur te verteten e dino asanajt.

dita @ 27/12/2012 21:17

..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 17:07   #4
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Dhimbjet e vrasjeve politike do ti dėgjoj edhe Kryeministri Thaēi

Bota Sot | 28.12.2012 17:26


Share on facebookShare on printShare on emailShare on twitterMore Sharing Services3Njėri prej emrave mė popullor, qė mori pjesė nė ekzekutimin e shumė njerėzve pas luftės, Nazim Bllaca, ka bėrė njė urim pėr vit tė ri, i cili mundohet tė jap mesazhin se vrasėsit duhet tė pendohen, dhe nga kjo tė fillojė njė rrugė e re pėr Kosovėn. Por, Bllaca nuk ndalet me kaq, ai pohon se peshėn e krimeve do ta ndjejė kėtė vit qė po vjen edhe kryeministri Hashim Thaēi. Ndėrsa, Bllaca nė letėr nėnshkruhet si anėtarė i skuadrės sė vrasjeve tė SHIK-ut, ashtu siē ka pohuar para mediave dhe gjykatės. “Uroj qė ky vit tė jetė viti ku do tė nis zbulimi i vrasjeve politike tė kryera para luftės, gjatė saj dhe pas luftės”, shkruan Bllaca.
Nė vazhdim botojmė letrėn e plotė tė Bllacės.
“Ky vit pėr mua, hetuesit dhe Prokurorin ishte si vit i:
- cilėsimit tė vrasjeve
- gjetjes sė motivit tė vrasjeve
- gjetjes sė organizatorėve tė vrasjeve
- kualifikimit tė vrasjeve pėr periudhėn 1999/2005
Kur e them kėtė bazohem nė raportin e EULEX-it mbi vrasje politike, tė nxjerrur nė media nė korrik tė po kėtij viti. Raporti tashmė ėshtė pjesė e procesit gjyqėsor ‘Bllaca”, dy “episodet” e tė cilit veē pėrfunduan. Procesi vazhdon.
Kur kthehem nė retrospektivė tė kėtij viti, kuptoj qė pėr mua ndoshta edhe nuk ėshtė me rėndėsi rezultati i procesit “Bllaca I” apo “Bllaca II”, por pėr mua me rėndėsi tė veēantė dhe me peshė tė madhe do tė jetė data 27 korrik 2012. Kjo datė ka rėndėsinė e veēantė pėr tė kaluarėn dhe tė ardhmen, pasi qė nė kėtė datė pėr here tė parė tė gjitha vrasjet politike tė pasluftės morėn njė emėr. Morėn njė drejtim.
Qė nga kjo datė, me futjen nė proces tė raportit tė EULEX-it mbi vrasjet politike, nė mėnyrė institucionale, kėto krime tė heshtura pėr mė shumė se njė dekadė, u cilėsuan si vrasje politike.
Deri nė kėtė datė, pak njerėz kishin menduar se vrasjet politike, tė kryera para luftės, gjatė saj dhe pas luftės, do tė marrin njė rrugė drejt zbardhės sė ekzekutorėve dhe urdhėrdhėnėsve tė kėtyre krimeve tė harruara tash e 13 vite nga institucionet e ndjekjes vendore dhe ndėrkombėtare.
Pavarėsisht se Qeveria Kosovės, e udhėhequr nga Partia Demokratike e Kosovės (PDK) e Kryeministrit Hashim Thaēi, pėr hesapet e sė cilės punoi Shėrbimi Informativ i Kosovės (SHIK) i Kadri Veselit dhe tė tjerėve, nė vitin 2012 vetė-inskenoi shumė afera, vetėm e vetėm pėr ta larguar vėmendjen e opinionit nga ky raport, ai do tė kthehet. Dhe atė, fuqishėm bile.

Besoj fuqishėm qė dhimbjet e kėtij fillim-zbulimi tė vrasjeve politike do ti dėgjoj edhe Kryeministri Thaēi nė vitin 2013, i cili me dorėn e vetė, nė Rambuje kishte krijuar organizatėn ilegale –kriminale tė quajtur SHIK . Po, po, kriminale, pasi qė pėr krimet e saj nuk jam i vetmi qė drejtoi gishtin kah SHIK-u, por kėtė e kanė bėrė tashmė edhe shumė institucione ndėrkombėtare, parti politike, nga shoqėria civile , si dhe njohės tė fushės sė drejtėsisė.
Uroj gjithė popullin shqiptar, uroj gjithė ata qė ndihmuan pėr tė arritur deri kėtu ku sot jemi: nė rrugė pėr tė zbardh krime tė tipit “milosheviēian” tė kryera nė mėnyrė tinėzare, madje edhe duke karbonizuar kufomat ndonjėherė.
Uroj familjet, tė cilat humbėn mė tė dashurit e tyre dhe qė kėto familja e presin ndėrrimin e mot-moteve pa njė apo mė shumė anėtarė tė familjes, tė vrarė pasluftės nga rivalė politikė. Ėshtė e vėshtirė, mundohem t’ju kuptoj, mirėpo mė nė fund ka filluar tė duket njė dritė nė fund tė tunelit. Drita qė nisi mė 27 korrikun e 2012-ės.
Bllaca ėshtė kėshilluar nga vitit 2004 prej njė shėrbimi inteligjent ushtarak perėndimor nė vazhdimėsi gjerė sa Nazim Bllaca ka dal nė opinion me provat e tij tė shumėfishta.
Misioni i pendimit pėr vrasjet politike ėshtė misioni i ndėrtimit tė shtetit tė Kosovės. Ėshtė rruga e vetme qė e ēon Kosovėn drejt integrimeve euroatlantike.
E themi kėtė me pėrgjegjėsi kombėtare dhe morale ngase provat, dhe vetėm provat e ērrėnjosin krimin e vrasjeve politike.
I besojmė drejtėsisė ndėrkombėtare dhe e falėnderojmė ata qė na ndihmuan dhe po na ndihmojnė nė ndėrtimin e shtetit tė mirėfilltė juridik, ku ligji e drejtėsia, siguria personale dhe kolektive tė respektohet nė pėrpikėri. Vetėm atėherė kemi njė shtet pėr tė cilin luftuam dhe pėr tė cilin sakrifikuam ēdo gjė.
Uroj qė viti 2013 tė jetė viti nė tė cilin shumė krime do tė zbardhen, sepse ky vit qė po e lėmė pas ishte vit i ndėrtimit tė binarėve, ku kėta binar do tė ēojnė drejt e nė folenė e krimeve organet e ndjekjes dhe do tė sillen nė bankėn e zezė shumė figura tė njohura.

Urime viti i ri!

Me respekt:

Nazim Bllaca, anėtarė i skuadrės sė vrasjeve tė SHIK-ut dhe autor i njė vrasjeje tė kryer me urdhėr tė eprorėve, pa e njohur viktimėn personalisht.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 17:08   #5
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Komentet

Komente (9) | Kthehu


Shaban arusha pershendetje.Deri ketu mė kan pelqye shum gjėra qė i keni thanė.Por prap se prap nuk po muj me e ditė se qfare kėrkoni.Bllaca nuk e besoj se ka tė bėj me miqėt e juaj.Por drejt me kėta qė ishin Shiku.Prandej edhe pse unė nuk pajtohesha me te deri me burgosjen e fundit,qė u ba nga ata qė i akuzoj Bllaca,edhe pse nuk i njof fare por dėshmijt e Bllacės po perkrahen per ditė e mė shum,nga tė huajtė qė si e thot vet,ata e kan kshillue se si tė punojė dhe veproj.Pra Bllaca e ka vendosė ta ndihmojė Kosoven nga ata qė e ozurpuan me dhunė dhe vrasje.Per ditė e mė shum Bllaca ka me hy nė zemrat e popullit Kosovarė.Sepse njė vrasje nuk krahasohet me qindra e mija vrasje.Per ate qė e thuani pse nuk i ke vra ata e kėta,mendoj se jeni gabim se pa ja shtyp kokėn Gjarpijve tė mėdhaj nuk mbrohen njerzit tjerė.KLM

Zef Doda Ch @ 28/12/2012 18:46


ISHALLA I QET KREJT O BLLAC EDHE TY MASMRAMI ME TI QI TE SHTATAT SE EDHE TY TU KA PRISH BIZNESI SE TYBE NE KISHE BA ZA

bugja @ 28/12/2012 18:40


PO KREJT JANE DEPUTET,DOMETHANE SE SIT DUHET ME DALE PARA GJYGJI,MENJIHERE ,PUNSOHEN SI VESELI E TJERE...KESHTU MBARON KOSOVA,NDEGJOVA SE QKA KA MBI TOKE I KANE SHIT,TESH DOJNE NDER TOKE ME SHIT (XEHET)ATEHERE IKIN DIKU AZIL,MJER KOSOVA PER TA...E PER NE SE VEQ NU MBYTSHIM NE UJ...

syleimani-19-desS @ 28/12/2012 18:34


Urime edhe ty Nazmi Bllaca vitin e Ri dhe tė dėshiroj qė ta festosh i lirė me familjen tande.Sepse na jemi popull qė falim dhe kemi falė.Ajo qė po e bėni ju pėr Kosoven nuk e ka bėr askush deri me tashė.Ju duhet tė shpalleni edhe si personaliteti mė i madh pasė Ibrahim Rugoves.Rugova e pruni lirin e popullit tė vetė.Por e muarėn njerzit e shikut ashtu si po e flitni ju zotėri Bllaca.Pa njė burrė trim dhe atdhetarė Kosova do tė mbetej kėshtu si ėsht.As kos as tambel.Pra vazhdoe rrugėn deri nė lirimin e Kosoves nga matrapazėt qė sot e udhėheqin.Urime dhe i bėfsh 100 e ma shum vite.Keni me mbetė nė histori pėr tė mirėn e Kosovės.

Zef Doda Ch @ 28/12/2012 18:28


Vijon...Bllac pse se ke vra Fatmir milicin i cili edhe sot shetit neper qender te Lipjanit a edin se ky qen ka ba kerdi me Toshiqin,Beliqin,Momin e disa shkie tjer duke rreh shqiptar duke dhunu femra shqiptare ne te gjitha fshatrat e komunes Lipjanit.Bllac ti okjen dasht separi me pastru terenin tand Lipjanin me rrethin prej udebashave e masnej te shkojsh ne Prishtin me kry vrasje e Kllokoqit prandaj ti nuk merton te krenohesh me punet tuja qe ke ber..Dy fjel per qet personin me nofket FARK ti me te vertet qenke i smur disa komentus po te quajn si psikopak metevertet kan te drejt se njeri i smur je.Ti po e ndyt emrin FARK ku lidhje me ket formacion nuk ke pas hiqe se e flliqe ket emer o katastrof i smut....

SHABAN ARUSHA @ 28/12/2012 18:24


Nazim Bllaca i Ribarit madh je vrases me pages ne gjuhen e shkjaut thuhetlaqeni ubica.Sa i perket vrasjes se Kllokoqit,Broshes,Jakup Hotit,Sadik Topallit e disa tjerve qe skam nevoj ti ceku ju dhe ata qe ja kan ngreh gishtin se bashku me ty duhet te shpalleni hero te kombit.Sa i perket vrasjeve te disa antarve te partis LDK ajo esht krejt tjeter mesele...Ti Bllac i Ribarit pse nuk del haptas dhe me tregu ku ke jetu ne cilin vend ne serrbi edhe pse dihet fort mir me ken ke kjen nenstop ne shoqni dihet fort mir qfar informata ju ke dhan atyre qe nenstop te kan shoqru ne serrbi.E gjith kjo qe ju keni dal haptas para medijave esht se ju bllac jeni prish me shok e tu ne bizniset e jueja ne shitblerjen e tokave te shkive aneman Kosoves.Sa i perket Faruk gashit ky esht njohur si bashkpuntor i UDB-s para lufte gjat lufte dhe pas lufte ti Bllac ket pun e ke dit pse se ke vra Farukin qe ke mujt me vra e me zhduk per tan jeten,seke vra se ke pas biznis te ndyt ti me te e me shok tjer.

SHABAN ARUSHA @ 28/12/2012 18:15


o nazim bllaca pendohu vet se i ke bo me deshir se met pa thon hashim thaqi a kadri veseli myte veten a e kishe myt o krymi i serbis po i ke marr paret dhe tash ki met di nje qen i rugav e mundohesh mej hup vlerat e trimav qe lufuan per kit shtet qe ne e gezojm sot e do te gezom edh shum vite ty te ka humbur jeta jote se vetem njersa dhe mundi te qet ne drit e ti ke marr ero per mej kry ato pun e atu ero kan met mbyt valla ty o qelbesir .... une jam rijon nga franca ju lutem me qiteni kit kument redaksi e gazetes bota sot

rijoni @ 28/12/2012 17:51


...ISHALLA KINI SUKSES...NE VITIN 2013...TE DALIN GJERAT NE SHESH...KREJT QA KA NDODHUR..1998-2007...

FARK @ 28/12/2012 17:49


........NAZMI BLLACA....BESOJ SE VITIN 2013...DO TE SJELL TE GJITHA GJERAT NE DRIT...TE VRASJET 1998-DERI 2007....DHE BESOJ SE POPULLI I KOSOVES DO TE SHPALL HERO...

FARK @ 28/12/2012 17:37

.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 19:31   #6
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,263
Thanks: 10,298
Thanked 5,720 Times in 3,859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
Komentet

Komente (9) | Kthehu


Shaban arusha pershendetje.Deri ketu mė kan pelqye shum gjėra qė i keni thanė.Por prap se prap nuk po muj me e ditė se qfare kėrkoni.Bllaca nuk e besoj se ka tė bėj me miqėt e juaj.Por drejt me kėta qė ishin Shiku.Prandej edhe pse unė nuk pajtohesha me te deri me burgosjen e fundit,qė u ba nga ata qė i akuzoj Bllaca,edhe pse nuk i njof fare por dėshmijt e Bllacės po perkrahen per ditė e mė shum,nga tė huajtė qė si e thot vet,ata e kan kshillue se si tė punojė dhe veproj.Pra Bllaca e ka vendosė ta ndihmojė Kosoven nga ata qė e ozurpuan me dhunė dhe vrasje.Per ditė e mė shum Bllaca ka me hy nė zemrat e popullit Kosovarė.Sepse njė vrasje nuk krahasohet me qindra e mija vrasje.Per ate qė e thuani pse nuk i ke vra ata e kėta,mendoj se jeni gabim se pa ja shtyp kokėn Gjarpijve tė mėdhaj nuk mbrohen njerzit tjerė.KLM

Zef Doda Ch @ 28/12/2012 18:46


ISHALLA I QET KREJT O BLLAC EDHE TY MASMRAMI ME TI QI TE SHTATAT SE EDHE TY TU KA PRISH BIZNESI SE TYBE NE KISHE BA ZA

bugja @ 28/12/2012 18:40


PO KREJT JANE DEPUTET,DOMETHANE SE SIT DUHET ME DALE PARA GJYGJI,MENJIHERE ,PUNSOHEN SI VESELI E TJERE...KESHTU MBARON KOSOVA,NDEGJOVA SE QKA KA MBI TOKE I KANE SHIT,TESH DOJNE NDER TOKE ME SHIT (XEHET)ATEHERE IKIN DIKU AZIL,MJER KOSOVA PER TA...E PER NE SE VEQ NU MBYTSHIM NE UJ...

syleimani-19-desS @ 28/12/2012 18:34


Urime edhe ty Nazmi Bllaca vitin e Ri dhe tė dėshiroj qė ta festosh i lirė me familjen tande.Sepse na jemi popull qė falim dhe kemi falė.Ajo qė po e bėni ju pėr Kosoven nuk e ka bėr askush deri me tashė.Ju duhet tė shpalleni edhe si personaliteti mė i madh pasė Ibrahim Rugoves.Rugova e pruni lirin e popullit tė vetė.Por e muarėn njerzit e shikut ashtu si po e flitni ju zotėri Bllaca.Pa njė burrė trim dhe atdhetarė Kosova do tė mbetej kėshtu si ėsht.As kos as tambel.Pra vazhdoe rrugėn deri nė lirimin e Kosoves nga matrapazėt qė sot e udhėheqin.Urime dhe i bėfsh 100 e ma shum vite.Keni me mbetė nė histori pėr tė mirėn e Kosovės.

Zef Doda Ch @ 28/12/2012 18:28


Vijon...Bllac pse se ke vra Fatmir milicin i cili edhe sot shetit neper qender te Lipjanit a edin se ky qen ka ba kerdi me Toshiqin,Beliqin,Momin e disa shkie tjer duke rreh shqiptar duke dhunu femra shqiptare ne te gjitha fshatrat e komunes Lipjanit.Bllac ti okjen dasht separi me pastru terenin tand Lipjanin me rrethin prej udebashave e masnej te shkojsh ne Prishtin me kry vrasje e Kllokoqit prandaj ti nuk merton te krenohesh me punet tuja qe ke ber..Dy fjel per qet personin me nofket FARK ti me te vertet qenke i smur disa komentus po te quajn si psikopak metevertet kan te drejt se njeri i smur je.Ti po e ndyt emrin FARK ku lidhje me ket formacion nuk ke pas hiqe se e flliqe ket emer o katastrof i smut....

SHABAN ARUSHA @ 28/12/2012 18:24


Nazim Bllaca i Ribarit madh je vrases me pages ne gjuhen e shkjaut thuhetlaqeni ubica.Sa i perket vrasjes se Kllokoqit,Broshes,Jakup Hotit,Sadik Topallit e disa tjerve qe skam nevoj ti ceku ju dhe ata qe ja kan ngreh gishtin se bashku me ty duhet te shpalleni hero te kombit.Sa i perket vrasjeve te disa antarve te partis LDK ajo esht krejt tjeter mesele...Ti Bllac i Ribarit pse nuk del haptas dhe me tregu ku ke jetu ne cilin vend ne serrbi edhe pse dihet fort mir me ken ke kjen nenstop ne shoqni dihet fort mir qfar informata ju ke dhan atyre qe nenstop te kan shoqru ne serrbi.E gjith kjo qe ju keni dal haptas para medijave esht se ju bllac jeni prish me shok e tu ne bizniset e jueja ne shitblerjen e tokave te shkive aneman Kosoves.Sa i perket Faruk gashit ky esht njohur si bashkpuntor i UDB-s para lufte gjat lufte dhe pas lufte ti Bllac ket pun e ke dit pse se ke vra Farukin qe ke mujt me vra e me zhduk per tan jeten,seke vra se ke pas biznis te ndyt ti me te e me shok tjer.

SHABAN ARUSHA @ 28/12/2012 18:15


o nazim bllaca pendohu vet se i ke bo me deshir se met pa thon hashim thaqi a kadri veseli myte veten a e kishe myt o krymi i serbis po i ke marr paret dhe tash ki met di nje qen i rugav e mundohesh mej hup vlerat e trimav qe lufuan per kit shtet qe ne e gezojm sot e do te gezom edh shum vite ty te ka humbur jeta jote se vetem njersa dhe mundi te qet ne drit e ti ke marr ero per mej kry ato pun e atu ero kan met mbyt valla ty o qelbesir .... une jam rijon nga franca ju lutem me qiteni kit kument redaksi e gazetes bota sot

rijoni @ 28/12/2012 17:51


...ISHALLA KINI SUKSES...NE VITIN 2013...TE DALIN GJERAT NE SHESH...KREJT QA KA NDODHUR..1998-2007...

FARK @ 28/12/2012 17:49


........NAZMI BLLACA....BESOJ SE VITIN 2013...DO TE SJELL TE GJITHA GJERAT NE DRIT...TE VRASJET 1998-DERI 2007....DHE BESOJ SE POPULLI I KOSOVES DO TE SHPALL HERO...

FARK @ 28/12/2012 17:37

.
Nazmi qen Bllaca aksidentalisht do shkoj me te shumtit!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 19:49   #7
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,882
Thanks: 5
Thanked 9 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Brarush, kujt je ka i ban te fala me keto postime..??!
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 21:24   #8
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

atyre qe jan shqiptar o bindush ruc klosaj..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 22:00   #9
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,882
Thanks: 5
Thanked 9 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
atyre qe jan shqiptar o bindush ruc klosaj..
[Mire mire o braho ,na i bej te fala tata bythe leshit
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2012, 23:17   #10
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Brari

eu luaja Brari lueja veq ti e albin kurva nuk u besoni Amerikanve
po ti e albin-qebja mos u besofshi organeve te Kosoves
ok po kur te gjith e dim qe Amerikanet kan dal se ai ka ba vetvrasje
po ti e albini nuk po ju mbushet mendja hahaha
ni legen po hangshe me albinin a tybe nuk kisha besue
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2012, 02:44   #11
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

llap..
vrasjet nuk kan lidhje me..cfar tha albini a burimi..
vrasjet kan ndodhur..

jan vra fshatar te pa fajshem e atdhetar te njohur..pik..
ka dy zgjidhje kjo ceshtje..

ose regjisoret e vrasjeve te dalin para popullit e te deklarojn..se i kemi vrare ne se ishin tradhtara e ta faktojn..
ose populli te cohet e ti nxjerre para gjyqit vrasesit me gjith drejtuesit..

kjo rruga e tret qe eshte zgedhur..qe miliarda euro te shkojn tek kalemxhijte qe sajojne rrena e miliarda euro tek avokatet me mbrojt vrasesit.. nuk eshte rrug kombetare..pik..


.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2012, 12:38   #12
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 165 Times in 124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Kujt i qahesh o Brari!Ne Kosove jon ber ti qash te gjallet ,se te vdekurit u rehatuan.
Ata qe u vran nga dora kriminale per pazare bisnesi e pushteti ,per mendimin tim me te paster ne ndergjegje kta qe vran se sa kta qe nuk i gjykojn vrasjet(populli).
Ne njeren ane vet populli u ben temena kriminelve e hajdutve e ne anen tjeter gjeja na vie keq per viktimat dhe qahen rrugve e kafeterive.
Brari ,Populli yne lere qe nuk sheh pas bregut ,pore edhe kure objektivi del ne breg i del i mjegulluar.
Qeveria po tallet me popullin...u gra si kopeve bariu.,vetem se dallimi eshtė se kopeja ksaj rradhe ne KS po drejtohet nga bariu qe ska hallin e kopes ,po ka hallin e jangjikut...
Vrasjet nuk kan per tu zbardhur kurre persa esht kjo qeveri,sepse asnjiher ujku nuk esht vetndeshkuar ,perveq kure gjahtari e linte gojhapur.
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2012, 13:03   #13
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,263
Thanks: 10,298
Thanked 5,720 Times in 3,859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

@Ganimet
Ti je komplet naiv.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2012, 15:57   #14
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 165 Times in 124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sebastiani Shiko postimin
@Ganimet
Ti je komplet naiv.
une?
Ti nuk me the pse jom naiv.
Ti je parazit,nese deshirom ta them.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2012, 05:31   #15
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mbi Vrasjet ne Kosove..

http://www.youtube.com/watch?v=hnfHxd_Dlzg
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur