Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-01-2013, 07:16   #21
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 7,219
Thanks: 9,561
Thanked 3,934 Times in 2,288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Titulli: Re: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Ekziston dhe do te ekzistoje si dje , sot , neser deri sa te kete qenie inteligjente mbi toke, eshte tipar i personalitetit, karakterit dhe edukimit tek njeriu.
Sot ėė.. Ndoshta nuk vlen per te perfituar dicka konkrete, materiale apo te llojit "gje e dobishme" per te jetuar..;Por mendoj se pavaresisht ketyre humbjeve, Vlen Shume Moralisht dhe Vlerat nuk humbasin Kurre...!!!!!
Boooooooo, sa do behesha gati qe te shkruaja EGZAKT te njejta gjera, te njejta fjale, pa shtuar dhe pa hequr asnje presje nga keto qe thua!!! Flm qe me ke lexuar mendjen!


Vlerat nuk humbasin KURRE!

ps: Te paskam cituar edhe here tjeter , po te njejten gje dhe nuk e mbaja mend fareeeeeeeeeee.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2013, 13:26   #22
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Postime: 10,011
Thanks: 2,557
Thanked 2,466 Times in 1,517 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Enkeledi Shiko postimin
Sinqeriteti eshte kronologjia e jetes.
po autori kush esht?

p.s Sinqeriteti per mua eshte virtuti themelor , po "i tepruar" eshte fatal.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2013, 16:28   #23
SystemA
I pavarur
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Diku
Postime: 27,482
Thanks: 26,190
Thanked 10,125 Times in 6,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
po autori kush esht?

p.s Sinqeriteti per mua eshte virtuti themelor , po "i tepruar" eshte fatal.
Sinqeritet i tepruar?
Fatal eshte ne fakt.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2013, 10:09   #24
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Postime: 5,234
Thanks: 1,802
Thanked 1,035 Times in 778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Njerzit e sinqert me jon ber si ato thaset me arra shterpe.Njeriu nuk mund te gjykoj per thas te ter me arra qe te gjitha jon shterpa(te shterrura)Fus doren nji her,du her 10 her dhe shterp se shterp.Kjo nuk do te thot se gjitha arrat jon shterpa,kshtu esht ber edhe me njerzit.As nji her,te vetmen nuk duhet leshuar sinqeritetin tend para bote,pore as ndaj njerzve te afert sepse esht futur nji virus ku te sinqertit vlersohen te pa sinqert ne kohen e sotme.
Sa do i sinqert te duket,prap se prap nuk ja vle te leshohesh lirshem se pastaj te tallin.
Jetojm ne boten kure lakmia esht duhe lulzuar...gjith ato tradhti,grabitje,sjon gje tjeter vetem tregues se shoqria njerzore i ka len pas sinqeritetin.Shpresa ėsht sa do pak deri sa nuk harrohet si shprehje-nocion.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2013, 15:27   #25
SystemA
I pavarur
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Diku
Postime: 27,482
Thanks: 26,190
Thanked 10,125 Times in 6,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Sa do i sinqert te duket,prap se prap nuk ja vle te leshohesh lirshem se pastaj te tallin.
Jetojm ne boten kure lakmia esht duhe lulzuar...gjith ato tradhti,grabitje,sjon gje tjeter vetem tregues se shoqria njerzore i ka len pas sinqeritetin.Shpresa ėsht sa do pak deri sa nuk harrohet si shprehje-nocion.
Nuk ka se si pershkruhet me qarte

Edhe besimi hyn tek sinqeriteti,por jo qorrazi.
Nga eksperienca e jetes time!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2013, 00:22   #26
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Postime: 1,881
Thanks: 1,065
Thanked 760 Times in 503 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Jam pro sinqeritetit,sinqeriteti eshte vyrtyt i njerzve me karakter,....
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2013, 16:18   #27
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Postime: 5,234
Thanks: 1,802
Thanked 1,035 Times in 778 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga bindi Shiko postimin
Jam pro sinqeritetit,sinqeriteti eshte vyrtyt i njerzve me karakter,....
dhe as kujt si hyn ne pune sinqeriteti...kjo esht mese e vertet .pore sinqeriteti i sotem esht sikure thesaret qe i ka kaperdi toka ,dhe lart dores sone...mjerisht esh kjo gjendja jon si shoqri.Jemi ne humneren e vorbullin e mjerimit shoqror , ku sundon mendjemadhsia dhe veq perfitimit matrial, sot ska as nji vler...tamam si ne kohet e luftes qe i pasur konsiderohej vetem ai qe kishte ranacin me te madh me koshire buke.

ndoshta jom gabim, pore sinqeriteti,flas per veten time me ka prangosur ne duar e kemb.,pa pas te drejten te ngre padi tek gjykata e lart ne DUMA rasha.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2013, 21:36   #28
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Postime: 1,881
Thanks: 1,065
Thanked 760 Times in 503 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
dhe as kujt si hyn ne pune sinqeriteti...kjo esht mese e vertet .pore sinqeriteti i sotem esht sikure thesaret qe i ka kaperdi toka ,dhe lart dores sone...mjerisht esh kjo gjendja jon si shoqri.Jemi ne humneren e vorbullin e mjerimit shoqror , ku sundon mendjemadhsia dhe veq perfitimit matrial, sot ska as nji vler...tamam si ne kohet e luftes qe i pasur konsiderohej vetem ai qe kishte ranacin me te madh me koshire buke.

ndoshta jom gabim, pore sinqeriteti,flas per veten time me ka prangosur ne duar e kemb.,pa pas te drejten te ngre padi tek gjykata e lart ne DUMA rasha.
Mvaret si kush akcepton sinqeritetin,une nuk do te pajtohesha me ata njerz,qe sinqeritetin e shohin si budallalyk apo naivitet ,imagjino nje njeri te pa sinqert si duket perpara teje, rendsi ka qe nder-vetdija e njeriut te mos privohet,nga ndejenja e sinqeritetit,te jesh i sinqert nuk do te thot,je naiv apo mendje leht!Njerzit qe ne nder-vetdijen e tyre kane te sublimuar vyrtytin e sinqeritetit,kane kujdesin dhe sensin e duhur per te detektuar te drejten nga e pa drejta,te miren nga e keqja,etj.Me nje fjale jane njerze me kahje pozitive dhe te dobishem qofte ne familje ,qofte ne shoqri....
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2013, 21:39   #29
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 7,031
Thanks: 0
Thanked 1,238 Times in 1,014 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Ne ditet e sotme, sinqeriteti ashtu si edhe komunizmi deshtoi ne praktike.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2013, 21:47   #30
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Postime: 1,881
Thanks: 1,065
Thanked 760 Times in 503 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

.........!!!!
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2013, 23:36   #31
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Postime: 403
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

ky popull s'ka nevoje per sinqiritet,ka nevoje per dru,se vetem me dajak di te heci perpara,koha e ka treguar kte.

e them me sinqiritetin e bindjen time me te madhe,ju kerkoje ndies
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2013, 23:39   #32
Meri
...Sans v``.
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Prčs de toi....!
Postime: 7,051
Thanks: 2,697
Thanked 3,972 Times in 2,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Ti Meriton te Jesh, Deputet !!!
__________________
....sepse aty ku nuk ka zgjidhje, Ti mund te besh zgjedhje....
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2013, 00:42   #33
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 7,219
Thanks: 9,561
Thanked 3,934 Times in 2,288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga POKO Shiko postimin
ky popull s'ka nevoje per sinqiritet,ka nevoje per dru,se vetem me dajak di te heci perpara,koha e ka treguar kte.

e them me sinqiritetin e bindjen time me te madhe,ju kerkoje ndies
Qe popullit nuk i duhet sinqeriteti, por ka nevoje per dru...dhe kete e thua me sinqeritetin me te madh.

Hmmm, si ta marrim kete Poko?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2013, 16:00   #34
Gaius Baltar
V.I.P
 
Avatari i Gaius Baltar
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Cydonia
Postime: 557
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
Gaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyerGaius Baltar ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Sinqeriteti varet nga besimi. Nje shoqeri apo njeri qe nuk beson (e them ne pergjithesi jo vec ne Zot por dhe ne ideale) nuk mund te jete i sinqerte. Po te shikojme me kujdes mediumet ne bote, lajmet, filmat, e cdo gje qe ka uzurpuar jeten tone te perditshme do shikojme se shume nga ata individe nuk besojne ne asgje, rrjedhimisht cdo fjale e tyre eshte e llogaritur per te formuar dhe kontrolluar opinionin publik dhe asgje me teper. Mirepo keta njerez merren si shembuj, madje zgjidhen si te tille, si arketipa te caktuar. Sot kemi kulte njerezish, kulte futbollistash, aktoresh, politikanesh, nje shoqeri shume mediokre ne aspektin spiritual qe perpunon (edhe pse qellimisht perdoret fjala "beson", ata nuk besojne ata thjeshte perpunojne, me kete fjale eshte abuzuar shume nder shekuj, dhe sidomos koherat e fundit duke ja atribuar vecse te verberve fetar qellimisht) cdo gje qe i serviret. Pjesa tjeter, ajo qe beson por e zhgenjyer kthehet ne cinike, dhe pervec ndonje cjerrje tek tuk qe edhe ajo ja perkeqson vendqendrimin ne shoqeri pasi shumica keta njerez i percepton si agresiv ose "not fun" e ka te pamundur te ndryshoj gje.
__________________
Wake to see, your true emancipation is a fantasy.
Gaius Baltar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2013, 16:17   #35
Mistrece
.
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 5,402
Thanks: 0
Thanked 2,251 Times in 1,126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Romina Shiko postimin
Te jesh i/e sinqerte ne ditet e sotme eshte gje e mire, apo gje e keqeė
Dhe a po vleresohet ky virtyt i karakterit te njeriut aq saė duhetė
Eshte gje e keqe. Sinqeriteti me te gjithe, ne vetvete eshte paaftesi per te genjyer dhe kjo e fundit nuk eshte dicka pozitive. Ne raportet e ngushta njerezore mjafton empatia dhe ne dime te zgjedhim ndaj kujt te jemi te sinqerte.

Nese pak sinqeritet eshte i demshem, shume sinqeritet eshte vrases. Kete forme ka, me duket, nje shprehje e Wilde.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2013, 17:10   #36
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,413
Thanks: 1,834
Thanked 2,355 Times in 1,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Eshte gje e keqe. Sinqeriteti me te gjithe, ne vetvete eshte paaftesi per te genjyer dhe kjo e fundit nuk eshte dicka pozitive. Ne raportet e ngushta njerezore mjafton empatia dhe ne dime te zgjedhim ndaj kujt te jemi te sinqerte.

Nese pak sinqeritet eshte i demshem, shume sinqeritet eshte vrases. Kete forme ka, me duket, nje shprehje e Wilde.
Mistrece sinqeriteti eshte i domosdoshem. Sigurisht cdo gje ka kufirin e vet, disa gjera jane private dhe duhet te qendrojn ashtu. Por ne shumicen e rasteve sinqeriteti eshte i domozdoshem, qofte ne nje marrdhenie platonike apo rromantike. Politikani me popullin qe i dha voten, etj etj.

P.sh: Nese ti do te njiheshe me nje burr qe te terheq, dhe gradualisht lidh mardhenie intime me te, dhe mbas nje periudhe kupton se ke rene brenda koke e kemb, ai te thote se eshte i martuar per disa vjet biles ka edhe femije. A nuk do te ishte mire qe ai te kishte qene i sinqert qe ne fillim me ty?

Sinqeriteti= E verteta nuk eshte dobesi, sic mendojn disa, ose sic i vjen per mbar te besojn thjesht per te justifikuar botkuptimin e tyre. Sinqeriteti eshte plotesisht e kunderta eshte fuqi. Nuk duhet te ndryshoj me kohen. Sinqeriteti eshte i domozdoshem konstant dhe i pakomprometueshem. Eshte kundrapesha qe mban gjithcka ne ekuiliber. Pa sinqeritetin dhe te verteten nuk do te kishte kurre drejtesi ne kete bot.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2013, 17:19   #37
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Postime: 4,851
Thanks: 936
Thanked 2,053 Times in 876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Eshte gje e keqe. Sinqeriteti me te gjithe, ne vetvete eshte paaftesi per te genjyer dhe kjo e fundit nuk eshte dicka pozitive. Ne raportet e ngushta njerezore mjafton empatia dhe ne dime te zgjedhim ndaj kujt te jemi te sinqerte.

Nese pak sinqeritet eshte i demshem, shume sinqeritet eshte vrases. Kete forme ka, me duket, nje shprehje e Wilde.
Fatal...
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2013, 18:20   #38
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 7,219
Thanks: 9,561
Thanked 3,934 Times in 2,288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Eshte gje e keqe. Sinqeriteti me te gjithe, ne vetvete eshte paaftesi per te genjyer dhe kjo e fundit nuk eshte dicka pozitive. Ne raportet e ngushta njerezore mjafton empatia dhe ne dime te zgjedhim ndaj kujt te jemi te sinqerte.

Nese pak sinqeritet eshte i demshem, shume sinqeritet eshte vrases. Kete forme ka, me duket, nje shprehje e Wilde.
Wilde said this?! - And what? You never can set up your rules or build your life around this, just because Wilde said this or that.

Sincerity? - The first thing that comes in your mind is "Genuine". You never can cut down on genuinity, even just a little bit. Genuinity it comes from the heart, not because you have to, but because sincerely you want to. Lying is more like doing it just to please someone or getting away from punishment.
Sinqeriteti ne jete eshte domosdoshmeri dhe madheshti.


Citim:
Sinqeriteti me te gjithe, ne vetvete eshte paaftesi per te genjyer dhe kjo e fundit nuk eshte dicka pozitive.
Sinqeriteti qenka paaftesi?????? -Wrong!!!
Ashtu sikurse "Simplicity is the most difficult thing to achieve”, the same thing apply for Sincerity - "The more Sincere you are, the more Genuine you are"; And therefore it works vice-versa "The more difficult something is, the more rewarding it is in the end, and more skillful you are on anything"
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2013, 18:29   #39
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Postime: 403
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Qe popullit nuk i duhet sinqeriteti, por ka nevoje per dru...dhe kete e thua me sinqeritetin me te madh.

Hmmm, si ta marrim kete Poko?
pergjithesisht sot shqipot,sinqeritetin ta marrin per dobesi e naivitet,dhe do fillojne e tallen e ta fusin nga mbrapa...keshtu qe pa dru e dajak, s'bahet fjale qe munde ti vesh me per fije.

e ka munde e keqa te miren,prandaj eshte a'qe e veshtire qe te hec a'i popull ne rruge te drejt.
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2013, 19:14   #40
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 7,219
Thanks: 9,561
Thanked 3,934 Times in 2,288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga POKO Shiko postimin

E ka munde e keqja te miren, prandaj eshte a'qe (aq) e veshtire qe te hec (ec) a'i (ai) popull ne rruge te drejtė.
Poko, sikur me shumice i paske keto gabime orthografike.
Hė, ēfare do mė bėnje tani? Do marrėē nonje kėrbaē e do mė rrahėē?!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur