Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Per ke do te votoni ?
PD dhe Koalicioni i saj - Sali Berisha 106 16.08%
PS dhe Koalicioni i saj - Edi Rama 304 46.13%
Aleanca Kuq e Zi - Kreshnik Spahiu 220 33.38%
Fryma e Re Demokratike - Bamir Topi 5 0.76%
LSI - Ilir Meta 5 0.76%
Te tjere 4 0.61%
Nuk do te votoj ose do te bej fleten e votimit te pavlefshme 15 2.28%
Votues: 659. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-02-2013, 20:38   #1
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Per ke do te votoni ne zgjedhjet e 23 qershorit ???
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 20:43   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Vota eshte e fshehte
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 20:47   #3
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Koalicioni i PD-sė “Ne Jemi Ndryshimi”

1. PD, Partia Demokratike (Sali Berisha)

2. PR, Partia Republikane Shqiptare (Fatmir Mediu)

3. PLL , Partia Lėvizja e Legalitetit (Ekrem Spahia)

4. PDIU, Partia pėr Drejtėsi dhe Integrim (Shpetim Idrizi) ?

5. LZHK, Lėvizja pėr Zhvillim Kombėtar (Dashamir Shehi)

6. PDK, Partia Demokristiane e Shqipėrisė (Nard Ndoka)

7. LDK, Lidhja Demokristiane e Shqipėrisė (Nikollė Lesi) ?

8. ADK, Aleanca Demokristiane (Zef Bushati)

9. PBDSH, Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar (Arjan Starova)

10. AD, Aleanca Demokratike (Neritan Ceka)

11. PAA, Partia Agrare Ambientaliste e Shqipėrisė (Lufter Xhuveli)

12. PBK, Partia Balli Kombėtar (Adriatik Alimadhi)

13. PBKD, Partia Balli Kombėtar Demokrat (Artur Roshi)

14. POSH, Partia Ora e Shqipėrisė (Zef Shtjefni)

15. AMIE, Partia Aleanca e Maqedonasve pėr Integrim Europian

16. PDRESH, Partia Demokracia e Re Europiane

17. PDM e Re, Partia e tė Drejtave tė Mohuara e Re

18. PFA, Partia Forca Albania

19. ADS, Partia Aleanca pėr Demokraci dhe Solidaritet (Gaqo Apostoli)

20. PRDSH, Partia e Reformave Demokratike Shqiptare

21. PKONS, Partia Konservatore Shqiptare
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 20:49   #4
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Lista e partive nė koalicionin e PS.1. Partia Socialiste Edi Rama

2. Partia Komuniste Shqiptare Qemal Cicollari

3. Partia e Punės Shqiptare e Reformuar Marko Dajti

4. Partia Komuniste Shqiptare e Reformuar Preng Cuni

5. Partia e Bashkimit Republikan Shqiptar Zane Llazi

6. Partia pėr Prosperitet Demokratike Izeir Fetahu

7. Partia Socialiste e Vėrtetė 91 Petro Koēi

8. Partia Socialiste e Moderuar Gjergj Koja

9. Partia Aleanca Arbnore Kombėtare Gjet Ndoj

10. Partia pėr Unitet Kombėtare Idajet Beqiri

11. Lėvizja pėr Drejtėsi e Shqiptarėve Astrit Kosturi

12. Partia e Gjelbėr PGJ Edlir Petanaj

13. Partia e Ēėshtjeve Shqiptare Bujar Shurdhi

14. Partia G99 Ervin Mete

15. Partia Ardhmėria Shqiptare Emin Subashi

16. Partia Demokracia Sociale Paskal Milo

17. Partia pėr Drejtat e Emigrantėve Ymer Kurti

18. Partia Ligj dhe Drejtėsi Spartak Ngjela

19. Partia Rruga e Lirisė Kurt Kola

20. Partia kristian Demokrate Dhimitėr Muslia

21. Partia pėr Mbrojtjen e Punėtorėve Adri Isufaj

22. Partia Reformatore Demokratike Skėnder Halili

23. Partia Toleranca e Re e Shqipėrisė Avdi Keci

24. Partia Demokratike e Bashkimit Mysliman Sabri Jacaj

25. Partia Demokrate pėr Integrim e Prosperitet Halim Seitaj

26. Partia Socialdemokrate Skėnder Gjinushi
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 20:50   #5
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Vota eshte e fshehte


Sondazhi eshte i fshehte. Zgjedhja e preferences nuk eshte publike.
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 22:08   #6
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,575
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

ka nje ndryshim cilesor te madh grupi i edvinit me te berishes..

zagaret e edvinit jan 120% te sigurte paperjashtim qe do i rrine edvinit pupthi.
kurse keta te berishes trecereku jan te dyshimte e vetem 2-3 parti jan vertet te beses. kusuri jan spiuna te rucit.

ka vetem nje shanc berisha..
te binde at pjes te popllit qe akoma e respekton qe ti japin voten pd-se.
ndryshe bllokmenet e marrin pushtetin dhe do ta mbajn me ndihmen e usa-s nja 40 vjet po i her.

dhe do bejne kerdine.

njesitet guerilse te edvinit me kapo te llojit zivera e aldo bara e altin araper do vrasin shumicen e demokrateve te vondosur dhe usa dhe eu do bej sehir sikur benin dikur per enverin.

ki eshte parashikimi im.
kte duhet tu a bej te qarte shtabi i pd-se qe tani miletit.

po nuk e ben..pd mbaron e do thuhet..na ish dikur nje pd qe solli ca vjet demokraci..

Pok..e di cdo me then "pupthi"..?
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 22:46   #7
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

ti rrine gati me nji fjale...me ate dialektin tim,i themi pupsi,kercim ne vend me te dyja kembet

mentaliteti e fara e pjelles se mugoshes e nexhmijes asht e madhe,dihet ajo pune...vec se po guxuan te bajn prap 97 e 21 janare per te marre pushtetin me kallash,me qindramijra perfshi edhe mu ke me i pase ne tirane gati,qe te lahen do hesape njeher e mire me ate rrace kriminelash enverist.
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 23:09   #8
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,575
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

po POk...
ka kuptimin te bindur..

qenushi i rri te zotit pupthi.. me dy kembet ne tok e duart parpara te bashkuara duke e par ne sy e ne pritje te cdo urdheri..
lol

pok..

ne se kris.. rri ku je e mos luj vendit se per at pis milet nuk ja vlen me rreziku jet..

skan pas buk me hanger shumica katundarve dikur..
gjith katundi kish a skish 3 bicikleta te vjetra..
berisha i beri me buk me vila me vneshta e ka 4 kerra ne oborr.. dhe cohen e bahen bedela te edvin doshit e vijn ne tiran me e djeg te gjall mirberesin e tyre..

..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2013, 23:39   #9
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Per LSI.
Te tjeret vjedhin me kualicion,ndersa LSI ne fillim vjedh pastaj futet ne kualicion.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2013, 15:06   #10
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

"analizat" e harar ypit sa vijne e behen me sharabajka ... stoicizmi i tij ne sharabajkizem eshte per tu admiruar ... megjithse per ata eshte shperblyer e paguar ... salimandra me makina, taraflleqe e hajvanlleqe e ka ngarkuar ... neser gati per ruc-edverin akaparuar ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2013, 22:34   #11
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Berisha: Mandati tjetėr, mė i suksesshmi. Exit Polle-t e nxjerrin PD nė kuotat mė tė larta. Rama, pa program

TIRANĖ- Kreu i qeverisė, Sali Berisha ka deklaruar nga mbledhja e grupit parlamentar tė PD-sė, se pavarėsisht sulmeve tė kundėrshtarit politik, nga bazat e njė sistemi tė vjetėr, qeveria e tij do tė vijojė reformat, ndėrkohė qė mandati tjetėr sipas tij do tė jetė edhe mė i suksesshėm.
Berisha ka numėruar gjithė arritjet e qeverisjes, qė nga mbitrefishimi i numrit tė studentėve, rritje rrogash e pensioneve, dyfishim tė pagės mesatare e me radhė. “Kjo ėshtė dėshmi e suksesit tė reformave tė kėsaj qeverie, sukses i cili mbrojti vendin pa rėnė nė recesion, shqiptarėt dėgjojnė papunėsi 30% nė rajon, ne mbetemi vendi qė ka kontrolluar papunėsinė e ka pasur ulje tė saj. Tė gjitha kėto i pėrkasin kėtyre mandateve me tė cilat ne transformuam vendin, por mandati i ardhshėm kėrkon reforma tė tjera”- tha Berisha.
Ai theksoi e shumė shpejt do tė vijė pėr miratim akti normativ qė do tė presė si ka thėnė edhe vete me gėrshėrėt e ligjit ngėrcin e madh tė rrjetit tė tmerrshmit tė krijuar gjatė kėtyre viteve nė ndėrtime, qė kanė lėnė pa leje shfrytėzimi tė apartamenteve tė tyre dhjetėra mijėra familje shqiptare nė vend.
“Ne do pėrgatisim plazmėn e mandatit tė ardhshėm si mė i suksesshmi”- tha ai, duke akuzuar Ramėn pėr mungesė programi dhe vetėm justifikime pėr disfatat.
Sipas tij, PD edhe nė Expoll-et mė tė fundit ėshtė nė distancė forca politike me kryesore.
“Nė kuotat nė tė cilat nuk ka qenė ndonjėherė nga viti 1996 deri mė sot, sepse shkalla me e lartė e besimi ėshtė tek kjo forcė politike. Rama njėherė mė thotė mė vodhėt komisonerėt, njė herė aleatėt, njė herė njė tjetėr programin. Atij i ėshtė krijuar njė mendim obsesiv. Prape ka skenarin e 2009, prape Blushi do filloje lėvizjen mos i fol shoferit, prape do thotė tė bėhem asistent i shoferit, etj”, tha Berisha.ILIRET
11 Shkurt, 2013 - 14:53

Exit Polle-t e nxjerrin PD me 30%. Keto i quan kuoat me te larta? Paska vdekur PD-ja. Aq me teper qe e krahason me 1996. Po verteton ate qe thone analistet, se keni rene ne gracken e 96-97-es. Jeni me lart se partite kryesore, si PR, PLL, PBK, PDK , etj. se keta e fusin veten ne partite kryesore.
Pėrgjigjjuni
bali
11 Shkurt, 2013 - 16:37

o sale te dhent zoti shendet se rama dhe qorrat socialist e duan shqiperin qe te bejne pasaporta ne rruge si ne 2005
e duan te zene rradhen te ambasadat si ne 2005
e duan me tendera si ne 2005 qe leket i fuste majko ne xhep per rrugen e kombit
e duan shqiperin pa rrugen e kosoves
e duan shqiperin si mos me keq
ne kapitalizem 5 perqint jane fukarenje dhe lypsa rama dhe fideli me aparat kane perfunduar te keta 5 perqindeshi
nuk e kane syte ne balle qe edhe ne fshatin me te humbur ka vetem vila dykateshe
ka ngel kryetaret e freshit ne durres pa pune pse se merr vangjush daka edhe ai i vlores e i fierit
rama nuk mbeshtet as socialistet e vete ja ka qejfi me te persekutuarit dhe klasat e pronareve te rrij e ka si pune sporti
bile do i beje edhe deputet edhe ministra se keshtu i behet qejfi
o socialist rama po punon per salen si i behet te behet rrotacioni ne ps
pastaj ne qeveri eshte me e lehte
i ka spostuar socialistet kudo qe jane
i lutet alfren pezes
vjet e telendisi qe merr kot 4 miljon leke
sote do e beje deputet
si i vjen atij socialistit te thjeshte qe ka qysh ne 1990 qe militon
nga rama cfare fitimi pati socialisti i thjeshte po ai qe duhte te behet deputet
apo e harroj meritokracine
keshtu do iikin votat bosh partise o njerez
e keqja e shqiperise vjen nga rama
thot me vodhen programin
po ta nxjerri te shkreten dhe te shohim cfare po vidhet
ne kete qerrata na e beri gramozi dhe atij ske cfare i thua
por do vij dita qe edhe gramozin nuk do e degjj njeri
prandaj perpara se te dali lista duhet te hiqet rama te vihet blushi a malaj se ka haber nga ekonomia
po ky eshte hu fare
thot shteti do blej spitalet dhe do ja japi pa leke qyettareve
e di qe spitalet jane te shtetit ky apo jo
po e di qe ata doktoret qe kishte me vete qeshnin se u dukej cudi
doktori do leke ai i thot vizitoje falas
opo ne djall te veje se po nuk u korrigjuam ne socialistet vete ore vete
do na marri perropia
e kishte mire enveri ste pranonte ne parti po shikonte biografine
ky sa me partin demokratike sa me fatosin sa me komunistet sa me te persekutuarit
ore po i gjenden kembet gjarperit
kushedi si do na e fusi kete here
se filma luan mire do bertasi do bertasi do qaje do qeshi vetem te naleri ne opozite
Pėrgjigjjuni
14 shtatori 98
11 Shkurt, 2013 - 16:47

ke te drejte duke vjedhur i fiton

Pėrgjigjjuni
ladi lin
11 Shkurt, 2013 - 17:05

po eshte evertete se shqiptaret do dine kuit ti besojne dhe jo GJinushit dhe Kristaq Rames
Pėrgjigjjuni
s
11 Shkurt, 2013 - 17:23

Me sa di une exit poolle jane ato qe nxirren duke pyet njerezit pasi sa po kane votuar se per ke votove duke bere nje parashikim se si mund te vazhdojne votimet me tutje…jo ato 4 muaj para votimeve.
Pėrgjigjjuni
katerina flero
11 Shkurt, 2013 - 18:16

Rama e ka programin e dhunes po nuk ariti te fitoje. Katerina.
Pėrgjigjjuni
tosi
11 Shkurt, 2013 - 18:17

po normal. pse do votoje njeri edi ramen kur rame nuk do asnjeri dhe vetem bllokon statusin per ne BE? kur nuk na do, ahetere pse do te te doje njeri vec 99-ave qe do i fusesh ne liste? edi e mori ps parti por e ktheu ne ojq e 99-ave te vet. te qerohet me gjithe 99-at se deshen te na bllokojne dhe heqjen e vizave.
Pėrgjigjjuni


Burimi: http://www.panorama.com.al/2013/02/1...#ixzz2KdWae4DX
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2013, 11:48   #12
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Cuna, kur sillni artikujt e gazetave mendoj se eshte me mire te vendosni vetem artikullin dhe linkun e faqes. Mendoj se kush ka deshire mund t'i lexoje vete komentet e popullit ne faqen e gazetes. Keshtu temat po behen me te vertete te merzitshme ...
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2013, 12:21   #13
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 165 Times in 124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Pd duhet ti shtrengoi rradhet mir e mir se ksaj radhe e ka punen pick.Dhasht Zoti e u jon hargjuar thaset me lek greku se vajti shipja per lesh.
Edi ka gjasa sepse esht me rehat me fqinjet.ay u tha Agimit grek se kemi qa shakagjinj ne Ks e Shqiperi per Kreshuan e Albinin ne Ks ,ju ndihuni rehat ku terthorazi edhe Saliut i tha hicu mentaliteteve te se kaluares..me demek mos ja var veshin fqinjeve po ti sillu mir me ta,sepse kshtu ua mer gjynahet bashk me shqiptaret.Kreshua druaj se do ja mer nji pjes te elektoratit shokut Sali.
Edua di te sillet si nji dhelper e rryer.Sa her Saliut i druhej se po e ve ne pranga per milionat e malltereve te Tiranes e per Dubaja Ai Edua i nxirte nji mort qe te harrohej Dubai ,Kreta e Marketo-Skopla e villa Prespa e Pariza.
Saliu duhet ti burgos kundershtaret e vet te pakten deri pas zgjedhjeve.Ai do te duhet mar pak ernek nga Hasha .ky derisa i mbaroj zgjedhjet e mbylli Fatmirin...ka dhe ca dit ta mbaj qe ti friksoi tjert,dhe e liron.
Pandelua ku gjendet ne kte partin e Bugarve(maceve)
Po Tosua si ka hallin me tenisin dhe di njeri tia perkujtoi ate 100 vjetorin e kryqytetit te Kosovarve,me Kreta dhe me vrasjen e Milloshit se duan ta dergojn ne Haga!
Po Legliteti pse nuk i mer punet ne dor apo akoma u esht ngulitur ne momorea ajo keshilla Tosiste ,se esht e dal mode mbreti ..dhe duhet rrugeqeria edhe per 100 vjet.
Un nuk do votoj se e di qe fitojn te zhurmshmit,kjo esht rregull den babaden nde fisin tane.
rroft SH-qiiiiiiiiiiiiipria.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2013, 20:40   #14
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,376
Thanks: 90
Thanked 645 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

per ata qe do fitojne,sdo mend
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2013, 12:57   #15
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,130
Thanks: 173
Thanked 387 Times in 245 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 101
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Vallai... e veshtire zgjedhja.
Se Saliu, sic thot edhe "Paku-Piku matrapiku" ka punuar mire.
Pensioni mesatar ne Shqiperi ne saj te punes se lavderueshme te Saliut eshte 40-50Euro ne muaj. Domethene 1 Euro ne dite.

O Pyke... thirri dhite... i thone 1 Euro ne dite. Ku ka ne Evrope arritje te tille.

Rrjedhoj e politikes se sukseshme te Saliut eshte edhe treguesi se 80 % e shqiptarteve te afte per pune, nuk punojne, por vjedhin e vrasin njeri tjetrin.

O Sali te rrofshin dhite, se Shqiperin ne drite e ke qite.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2013, 18:32   #16
arben_disha
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
arben_disha ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

une personalisht kesaj rradhe do votoj per partine e gjelber,nje parti antare e te gjelbreve europiane,me eshte dukur interesante ma sa e kam ndjekur ne interenet,
www.pgj.al
arben_disha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2013, 23:08   #17
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Vallai... e veshtire zgjedhja.
Se Saliu, sic thot edhe "Paku-Piku matrapiku" ka punuar mire.
Pensioni mesatar ne Shqiperi ne saj te punes se lavderueshme te Saliut eshte 40-50Euro ne muaj. Domethene 1 Euro ne dite.

O Pyke... thirri dhite... i thone 1 Euro ne dite. Ku ka ne Evrope arritje te tille.

Rrjedhoj e politikes se sukseshme te Saliut eshte edhe treguesi se 80 % e shqiptarteve te afte per pune, nuk punojne, por vjedhin e vrasin njeri tjetrin.

O Sali te rrofshin dhite, se Shqiperin ne drite e ke qite.
qeno mos rrej,se pensioni me i vogel,dhe ai ne fshate,eshte 100 mije lek ose 100$
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2013, 01:29   #18
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,575
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

e vertet ajo cka thoni ju o Pok..
dhe vec atij 100 mij e ca lekshit ish kooperativisti pensionist ka dhe lope kal pule derr dhi qen gjela e bahce me rrush speca domate jonxh e patate.
kte e tregojn me mire..
vilat e tyre 2 dhe 3 kate..

pok.. ke qen ne shqiperi para 90-tes?
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2013, 08:18   #19
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
e vertet ajo cka thoni ju o Pok..
dhe vec atij 100 mij e ca lekshit ish kooperativisti pensionist ka dhe lope kal pule derr dhi qen gjela e bahce me rrush speca domate jonxh e patate.
kte e tregojn me mire..
vilat e tyre 2 dhe 3 kate..

pok.. ke qen ne shqiperi para 90-tes?
diku ne pranver te 91-it kam pas dal per her te pare,dhe pse me perpara perballe syve e kam pas ,por xhahili e kishte rrethu ne tela e nuk lejonte te kalonte zogu i eger.

une e kam pa me syt e mi skamjen ne shtepite e tyre,te pa e ushqyerit mire,frigen ne ftyrat e atyre njerzeve fshatarve etj etj mbrapambetuni.

ata qe kerkoje mu kthy te ajo kohe,dhe qe i thurin lavde asaj jet qenit te roberum,jane njerzit ma te poshter e pisa qe mbane toka e shqiptaria...e sidomos ne qe se kemi jetu ate kohe ne ate diktature antinjerzore.
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2013, 09:33   #20
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zgjedhjet e 23 Qershor '13 - Per ke do te votoni ???

yyyyyyy paskan plas rrenat ronshem. 60/70 mije leke te vjetra thote peshku. Gjej nje katunar qe merr 60/70 mije leke dhe nxirre te tv e gazeta o peshkaqen ...


Sa do i rrise pensionet PS ??? 300 mije leke do t'i bej ??? Po euron 5000 leke te vjetra do t'a blejne shqiptaret ???Thirri menjes o milet. Perveē figures shtazarake te Ed Vrromes votoni nje pallat me genjeshtra dhe fundin tragjik te ekonomise.
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur