Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-03-2014, 14:53   #1
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 114 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė. Shkresė agjentėve: Hetoni drejtuesit e rinj

Nė njė kohė kur nė Shqipėri janė intensifikuar veprat kriminale, ku ėshtė pėrdorur ekzekutimi personave nėpėrmjet vendosjes sė tritolin nė makina, Shėrbimi Informativ Shtetėror duket se ka mė shumė nė fokus hetimin e policisė, se sa mbledhjen e informacionit pėr personat apo ngjarjet kriminale.

Ekskluzivisht Top Channel ka mundur tė sigurojė njė dokument tė SHISH-it, tė cilin e publikon pėr interes tė publikut, i hartuar prej Departamentit tė kundrazbulimit dhe mban firmėn e drejtuesit R.T.

Dokumenti ėshtė pėrpiluar si kėrkesė operative urgjente mė datė 02.12.2013 vetėm tre muaj nga ardhja nė detyrė e Qeverisė dhe ministrave tė rinj.

Kėrkesa operative i drejtohet drejtorive tė Shėrbimit Informativ nė tė gjitha prefekturat pėrfshi degėt autonome, nga njėra prej tė cilave ėshtė bėrė e mundur edhe gjetja e dokumentit.

Pėrmes saj, kėrkohet informacion mbi persona tė implikuar nė veprimtari antiligjore tė emėruar nė Policinė e Shtetit. Shkresa e Drejtorisė sė Kundrazbulimit u kėrkon degėve nė shėrbimit nė tė gjithė Shqipėrinė tė “identifikojnė drejtuesit e lartė tė Policisė sė Shtetit nė qarqe mė konkretisht, drejtori i Qarkut, shefi i rendit, shefi i krimeve, shefat e komisariateve, drejtori qarkullimit rrugor, ata tė emigracionit dhe kufirit dhe specifikisht tė identifikohen personat dhe pozicionet e tyre drejtuese tė emėruar pranė policisė sė qarqeve, kohėt e fundit me tė dhėna qė i implikojnė nė veprimtari antiligjore”.

Sa mė sipėr, thuhet nė shkresė, tė indentifikohen shtetasit,drejtues policie pėr tė cilėt mund tė kemi informacione se janė implikuar nė veprimtari antiligjore qė ndiqen nga drejtoria “KKON” si trafik lėndėsh narkotike, trafik klandestinėsh, trafik veprash arti, trafik prostitucioni, pastrim parash, trafik tė miturish, falsifikim dokumentash.

Kjo kėrkesė operative kėrkon gjithashtu tė saktėsohet roli i tė implikuarve nė trafik, numrat e telefonit nė pėrdorim, lidhjet bashkėpunuese me interes operativ nėse zotėrojnė pasuri qė rrjedh nga veprimtari kriminale dhe gjithēka tjetėr tė vlerėsuar nga ju me interes oprativo-informativ.

Propozues tė kėsaj kėrkese, e cila haptas tregon vėnien nėn hetim tė punjonjėsve tė policisė sė shtetit, nga Shėrbimi Informativ Shtetėror janė njė inspektore kėrkimi me inicialet A.A si dhe zėvendėsdrejtori dhe kryetari degės sė kėrkimit SH. SH.

Kjo shkrese tregon se SHISH pėrgjatė kėsaj kohe ka mundur tė mbledhė mė shumė informacion pėr secilin nga oficerėt e Policisė sė Shtetit, ndėrkohė qė ministri i brendshėm Tahiri, nuk e ka fshehur as publikisht pakėnaqėsinė se SHISH, nuk ka dhėnė asnjė informacion pėr asnjė ngjarje tė rėndė apo pėr grupe e persona tė inkriminuar qė tė ndihmojnė jo vetėm nė parandalimin por edhe zbulimin dhe zbardhjen e veprave kriminale.

Njė tjetėr pikėpyetje qė ngrihet pas kėsaj shkrese ėshtė edhe ajo se cfarė informacionesh janė mbledhur, se kujt i janė referuar dosjet me informacione pėr oficerėt e Policisė sė Shtetit./TCH
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2014, 16:15   #2
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,027
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

E ki postu njo vende tu dashte me arsyetu deshtimin e piktorit hahhahahahh
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 10:27   #3
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 114 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Ja emrat qė pėrgjon SHISH, mes tyre krerėt e Tatimeve,DoganaveTIRANE- Shėrbimi Informativ Shtetėror ka dalė nga konturet ligjore, ku objekti i punės sė tij ėshtė sigurimi i inforamcioneve pėr sigurinė kombėtare, ndėrkohė qė kohėt e fundit agjentėt e kėsaj strukture, kryesisht ata tė krimit tė Organizuar dhe Drogės, janė ngarkuar pėr tė mbledhur informacione pėr individė tė caktuar, kryesisht drejtorė, prefektė, deputetė,policė dhe ēdo person qė pėrfshihet dhe pėrflitet nė debatet politike nė Shqipėri.

Thuajse ēdo operacion sekret nė fushėn e drogės ka kaluar nė plan tė dytė, ndėrsa nė plan tė parė janė detyrat e posaēme qė merren nga drejtuesit.

Gazeta “Shqiptarja.com” zbulon disa nga emrat qė agjentėt e SHISH mbajnė nėn vėzhgim dhe njė pjesė e inforamcioneve rreth kėtyre emrave janė bėrė pjesė e debateve politike nė parlament dhe jo vetėm. Por, a e kėrcėnojnė sigurinė kombėtare kėto emra? Kėto tė dhanė tregojnė se institucioni qė ka pėr detyrė tė ruajė sigurinė e vendit, nuk kryen njė veprimtari nė shėrbim tė kėsaj, por pėrqėndrohet nė individė tė caktuar.

TETE ZYRTARET QE U PERGJUAN
Gazeta “Shqiptarja.com” ka mėsuar emrat e 8 personave pėr tė cilėt agjentė tė SHISH, kanė marrė direktiva nga drejtuesit e tyre, pėr t’i mbajtur nėn vėzhgim tė plotė. Njė burim, i cili ėshtė pjesė e skemės sė ndjekjeve operative i tha gazetės, se bėhet fjalė pėr deputetin e LSI-sė Spartak Braho, kėshilltarin e kryeministrit Edi Rama, Ermal Beqiri, Drejtoreshėn e Pėrgjithshme tė Tatimeve, Briselda Shehaj, prefektin e Vlorės Besnik Dervishi, kryebashkiakun e kėtij qyteti Shpėtim Gjika, Drejtoreshėn e Doganave Elisa Spiropali dhe Drejtorin e Pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit Artan Didi, si dhe shefin e qarkullimit nė Vlorė Ilir Rrokaj.

Sipas agjentit, kėto janė vetėm pak emra, ku para pak kohėsh dhe ende sot, mbahen nė pėrgjim dhe vėzhgim nga strukturat e SHISH, kjo, pasi janė njerėzit mė tė pėrfolur nga partia Demokratike.Ēdo informacion i pėrditėsuar rreth lėvizjeve tė tyre, takimeve nė kafene, telefonatat e kryera dhe hyrje-daljet nė institucionet qeveritare, dėrgohet i pėrditėsuar nė drejtorinė qėndrore. Burimi shton se deputeti Braho, kėshilltari i Edi Ramės, Ermal Beqiri dhe drejtoresha Briselda Shehaj, mbahen nė vėzhgim si pasojė e ēėshtjes sė serverit. Pikėrisht serveri i drejtorisė sė Tatim-Taksave ėshtė bėrė mollė sherri mes PD-sė dhe PS-LSI.

VĖZHGIMI TEK DOGANAT
Si pasojė e interesit ekonomik dhe veprimtarisė sė Briselda Shehajt dhe drejtoreshės sė Doganave Elisa Spiropali, kėto dy zonjusha janė listuar nga SHISH si personazhet qė duhet tė mbahen nėn mbikqyrje. Tė dyja janė akuzuar nga PD pėr veprimtarinė e tyre, deri nė gjobitje tė bizneseve me emra konkrete dhe data fikse.

INFORMACIONET E SHISH , DEGJOHEN NGA NOKA, RISTANI, BASHA E BERISHA
Nėpėrmjet 12 drejtorive tė vendosura nė qarqet e vendit, agjentėt e SHISH, mbledhin tė dhėna pėr personat qė kanė marrė udhėzimin dhe mė pas, ky informacion operativ i pėrditėsuar, raportohet nė zyrėn qendrore. Mirėpo ,ajo qė ėshtė bėrė shqetėsuese kohėt e fundit dhe nga vetė agjentėt e kėtij shėrbimi, ėshtė se disa nga informacionet e raportuara, ata i kanė dėgjuar disa javė apo muaj mė pas,nė gojėn e deputetėve tė PD-sė, kryesisht Sali Berishės, Arben Ristanit, Flamur Nokės, Lulzim Bashės dhe eksponetėve tė tjerė tė kėsaj force politike.

I pari qė ka akuzuar pėr kėtė ēėshtje ėshtė ish-kryeministri Sali Berisha. Po kush e informoi Berishėn pėr praninė e Spartak Brahos dhe Ermal Beqirit nė drejtorinė e Tatim-Taksave dhe veprimet e tyre? Sipas burimit, pėr kėto tė dhėna ishin ngarkuar disa agjentė tė Drejtorisė KKON (Kundėr Krimit tė Organizuar dhe Narkotikėve). E njėjta strategji po pėrdoret edhe pėr prefektin e Vlorės Besnik Dervishi dhe kryebashkiakun Shpėtim Gjika. Kėta dy emra janė pėrfolur nė historinė e tritolit tė zbuluar nė oborrin e kryeministrisė dhe mė pas janė pėrfshirė nė deklarata tė ndėrsjellta me njėri-tjetrin. Ndėrsa PD, e ka cilėsuar tritolin tek kryeministria si show politik.

Nuk dihet se pėr ēfarė arsye mbahen nga SHISH kėta dy zyrtarė tė lartė tė PS-sė nė Vlorė, por nė publik zyrtarė tė PD-sė, kanė folur pėr klane tė caktura tė secilit prej tyre nė kėtė qytet. Sipas agjentit, i pari qė foli pėr mosmarrjen e dėshmisė nga ana e policisė sė Ndriēim Gjokonės tė penduarit tė prokurorisė nė ēėshtjen e serialit tė vrasjeve me pagesė, ishte Sali Berisha. Ky i fundit dinte gjiēka rreth lėvizjeve tė drejtuesve tė policisė sė Durrėsit dhe Tiranės, si dhe vizitėn e Gjokonės tek njė televizion privat. Tė gjitha kėto informacione sipas agjentit janė vjelur nga strukturat e SHISH.

AGJENTI: INFORMACIONET PO I DĖGJOJNĖ NĖ TV
Situata e nxjerrjes sė informacioneve operative nė deklarata shtypi tė Partisė Demokratike dhe debateve nė parlament, ka rėnė nė sy dhe tė vetė personave qė administrojnė kėto tė dhėna. Burime pranė SHISH, thanė pėr gazetės “Shqiptarja.com” se shumė nga informacionet qė kanė “vjelur” i kanė dėgjuar nė televizor nga eksponentė tė lartė tė Partisė Demokratike, kryesisht nga Sali Berisha, Arben Ristani, Flamur Noka, Edi Paloka e tė tjerė.

“Informacione tė tipit, ku ishte, kė takoi, ēfarė i tha, ku shkoi dhe ēfarė bėri, i kam dėgjuar nė televizor nga zyrtarė tė PD-sė dhe menjėherė kam dyshuar se kėto tė dhėna nga agjentėt e SHISH, janė raportuar nga drejtoria qendrore tek Partia Demokratike. Unė kam dėgjuar nė televizor Arben Ristanin tė flasė pėr njė informacion qė e kisha raportuar disa muaj mė parė pėr njė efektiv police”-shprehet njė nga agjentėt e SHISH.

Shkrimi u publikua sot (02.03.2014) nė gazetėn Shqiptarja.com (print)

Redaksia Online
(d.d/shqiptarja.com)
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 11:29   #4
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 3
Thanked 30 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

bravo visho ajazi..

paska nuhat ne kohe se krejt kapot e policise qe vuri Edvin tahiri jan mafioz droge e tritoli..

kte besoj e ka te qarte sot cdo shqiptar..

kjo i djeg mafiozeve te droges e tritolit.. tom doshit tahirit e compani.. prandaj duan liri demokraci ne biznesin e tyre te drogo tritolit e shishi i vishos u prish pak rehatine..

cdo dite Italia kap tonelata drog qe vjen nga shteti i ed ruc tahirit..
cdo dite tritol-venje..

pergezime shishit te vishos qe nuk ka ber sehir..

pamvaresisht se celsa kashte ka ne dore..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 17:58   #5
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 898
Thanks: 0
Thanked 59 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Turp e faqja zeze e pd. Tani qe nga gabimet e renda te rames qe po fitonte terren ne vota u ngul prap ne humnere.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 18:17   #6
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,027
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Turp e faqja zeze e pd. Tani qe nga gabimet e renda te rames qe po fitonte terren ne vota u ngul prap ne humnere.
Pse turp.
Juanito sherbimi sekret ate pune ka te verifikoj edhe te pergjoj njerezit qe kyqen ne sistem sidomos ne keso rasteve kur kemi shkarkime masive.

Se neser pasneser me dal ndonje polic i shitur te greku apo te serbi apo dikund tjeter apo i perzier me droge une edhe ti do te themi qfare bene SHISH.


Hile veq me largu shefin e SHISH-it o kjo.
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 18:20   #7
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 898
Thanks: 0
Thanked 59 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Jo re xhebrail jo.
Informacionet i cohen kryemnistrit jo krytarit opozites.
Kjo eshte shkelja rende.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 18:27   #8
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,027
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Jo re xhebrail jo.
Informacionet i cohen kryemnistrit jo krytarit opozites.
Kjo eshte shkelja rende.
kush thote se i jan quar sali berishes a pe ti dikudn se edhe une jam me ty nese shkelet ligji i SHISH
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 18:29   #9
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 114 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga xhebraili Shiko postimin
kush thote se i jan quar sali berishes a pe ti dikudn se edhe une jam me ty nese shkelet ligji i shish
LEXO ME LART:
informacionet e shish , degjohen nga noka, ristani, basha e berisha
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 18:37   #10
admiral
V.I.P
 
Avatari i admiral
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Ke kodra e kuqe
Posts: 317
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
admiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejtadmiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Sekret !!!!! e paska marre vesh edhe ''topi'' ky eshte sekreti,,, Puna kryesore e shebimit,,,,,,, eshte siguria kombetare dhe sigurimi i saj,, me c,do kusht bile,,, mua me duket mese normale qe nje sherbim i tille.nje nga shtyllat e shtetit,, merr masa per sigurine e tij,,, te pergjosh nje apo disa zyrtare te shtetit(gjithmone nese eshte e vertete) eshte nje gje mese normale,,,, pergjohet edhe per sigurine e tyre,,, keta ''zyrtare,, nese nuk e kane mizen nen kesule,,, te mos ja ndjeje fare,,,,por nese ju djeg,, duhet te marrin parasysh pasojat,,, ne situaten e sotme,,, duhet te gezohemi per nje veprim te tille (ne kuadrin e luftes antikorrupsion) qe po zhvillon qeveria,, pikerisht duke filluar nga vetja,,,,,ky sherbim nuk vepron kuturu,,,,, ka nje baze, ka dhe nje inspektor te kryeministrit'' nese ajo historia e serverit te tatimeve,,,,,prek sigurine kombetare,, c,duhet bere te mos pergjohen personat qe nderhyne,,, nese vertet i djeg miza dikujt,,, nuk ka pse te kete panik,,, nese nuk ju pelqen ky segment i shtetit,,, dhe duan te hakmerren pune tjeter pastaj,,,,,,,,, Paniku kap ate qe ka se c,fare te fshehe,,,,,,,,
__________________
♥ Asnjėherė mos debato me njė budalla. Njė tjetėr qė mund tė jetė duke shikuar, nuk do tė dijė tė bėjė diferencėn...!! ♥``shqipe````shqipe``
admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2014, 18:53   #11
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,027
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
LEXO ME LART:
informacionet e shish , degjohen nga noka, ristani, basha e berisha

keto jane supozime bledi ata edhe mund te ken qelluar gjerat vet

ketyre sju djeg qe kan marrr te inkrimiinuar po pse e dika ristani e berisha
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 14:00   #12
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 114 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Skandal, kreu i SHISH me ēertifikatė tė skaduar sigurie

TIRANE-Kryetari i Shėrbimit Informativ Shtetėror Visho Ajazi nuk dispononte njė ēertifikatė tė vlefshme sigurie por i ka skaduar qė prej 24 shkurtit.

Kjo ka qenė arsyeja e ndėrprejes sė seancės dėgjimore nė Komisionin e Sigurisė ku ishte planifikuar tė raportonte Visho Ajazi nė lidhje edhe me njė shkresė ku autorizohen pėrgjimet mbi disa zyrtarė tė lartė tė policisė dhe personave tė tjerė tė jetės politike.

Jo vetėm kaq deputeti I PS-sė Piro Lutaj hodhi dyshime se edhe pajisja me certifikatėn e parė ėshtė bėrė pa zbatuar ligjin dhe vendimin e qeverisė pėr pajisjen e funksionarėve tė lartė tė shtetit caktuar me certifikatė sigurie.

Kryetari i Komisionit tė sigurisė Spartak Braho por dhe deputetėt e tjerė bėnė tė ditur pėr median kėtė fakt menjėherė sapo dolėn nga kryesia e Kuvendit.

Visho Ajazit i kishte skaduar ēertifikata mė 24 shkurt.

BRAHO: KREU I SHOH ME CERTIFIKATE SIGURIE TE SKADUAR
“Komisioni i sigurisė zhvilloi sot mbledhjen e tij pėr tė raportuar kreu i SHISH nga i cili u kėrkua zbatimi i ligjit dhe respektimi i sekretit shtetėror dhe kėrkonte qė tė gjithė tė pranishmit tė ishin tė pajisur me certifikatė sigurie. Madje u larguan disa deputetė qė nuk e kishin por rezultoi se vetė kreu i SHISH nuk kishte certifikatė tė vlefshme sigurie. Ai ka pasur certifikatė por i kishte skaduar. Seanca dėgjimore do tė bėhet kur tė gjithė personat e interesuar ku pėrfshihen anėtaret e SHISH dhe deputetėt tė jenė nė rregull me ligjin."- tha Braho.

LUTAJ: KAM DYSHIME EDHE PER PAJISJEN E CERTIFIKATES SE PARE
"Problemi ėshtė se kreu i SHISH ėshtė paraqitur pa ēertifikatė. Certifikata nė fjalė ka njė afat, ndėrsa certifikata e personit nė fjalė kishte skaduar. Ka njė problem, pasi personi qė bėjmė fjalė nuk ėshtė njė qytetar i zakonshėm shqiptar, prandaj ka njė vecori nė pajisjen e certifikatės sė sigurisė. Unė personalisht kam dyshimet e mia se edhe pajisja me certifikatėn e parė ėshtė bėrė pa zbatuar ligjin dhe vendimin e qeverisė pėr pajisjen e funksionarėve tė lartė tė shtetit caktuar me certifikatė sigurie. Jemi nė pritje, vetė personi mori pėrsipėr pajisjen me njė certifikatė tė tillė”.

I pyetur a do jetė procedurė e gjatė pėr pajisjen e tij Lutaj tha: “Ne merremi me procedurėn ligjore, dhe institucioni pėrgjegjės pėr kėtė cėshtje na ka konfirmuar se Visho Ajazi ėshtė i papajisur me certifikatė sigurie pėr tė qenė pjesė e komisionit tė sigurisė. Kjo qe arsyeja qė ndėrpremė mbledhjen. Ju thashė ndiqeni sepse ka njė vecori. Vendimi i qeverisė dhe ligji pėr pajisjen e personave me certifikatė pėr personat me dy shtetėsi, dhe unė mendoj meqė Visho Ajazi e ka marrė kėtė certifikatė pasi ėshtė ngritur nė detyrė, sepse ėshtė nė kundėrshtim me ligjin pasi duhet marrė pėrpara certifikata pastaj ngritja nė detyrė, mendoj se do tė ketė deficensa edhe nė pajisjen me certifikatėn e parė.”

BALLA: DEPUTETET ME CERTIFIKATE, I MUNGONTE KREUT TE SHISH
"Mbledhjet e komisionit tė Sigurisė Kombėtare kur bėhet fjalė pėr informacion tė klasifikuar zhvillohen vetėm nė prani tė personave tė pajisur me certifikatė sigurie pėr marrje tė informacionit tė klasifikuar. Nė rastin nė fjalė tė gjithė deputetėt e PS dhe LSI ishin tė pajisur dhe madje edhe njė pjesė e pėrfaqėsuesve tė PD ishin tė pajisur, por pėr habi vetė kreu i SHISH nuk ishte i pajisur me certifikatė tė vlefshme. Mbledhja u shty pėr herė tjetėr kur kreu i SHISH tė paraqitet me certifikatė tė vlefshme. Vetė drejtori i pėrgjithshėm informoi komisionin e sigurisė kombėtare se sot nuk ka njė certifikatė tė vlefshme."- tha Balla.

PD e mohon dhe akuzon se po kėrkohet tė fshihet e vėrteta. “Ishte ēėshtje teknike pėr t’ju fshehur tė vėrtetės”- tha Noka.

Seanca ėshtė shtyrė pėr njė moment tjetėr.

ORA 13:04 NDERPRITET SEANCA DEGJIMORE
Komisioni parlamentar i Sigurisė Kombėtare ndėrpreu seancėn dėgjimore me dyer tė mbyllura me Kryetarin e Shėrbimit Informativ Shtetėror, Visho Ajazi pas gjysėm ore nga fillimi i mbledhjes.

Shkak janė bėrė ēertifikatat e sigurisė. Kryetari i komisionit tė Sigurisė, Spartak Braho, ka kėrkuar qė tė gjithė personat qė shoqėronin Visho Ajazin tė kenė ēertifikatė sigurie. Njė dokument qė vėrtetėn se tė gjithė tė pranishmit qė janė nė komision kanė tė drejtė tė njihen, tė administrojnė e tė transferojnė informacion tė klasifikuar “Sekret shtetėror”.

Nga burime brenda komisionit thuhet se deputetėt kanė deklaruar se "As drejtori i SHISH nuk ka pasur certifikatė sigurie me vete". Edhe vetė kreu i SHISH ka kėrkuar qė deputetėt e pranishėm nė tė kenė ēertifikatė sigurie, pėr shkak tė rėndėsisė sė raportimit.

Drejtoria e informacionit tė klasifikuar jep kėto ēertifikata sigurie.

SHISH NE KUVEND NE OREN 12:00
Kreu i SHISH ėshtė parė tė hyjė nė kryesinė e Kuvendit rreth orės 12:00. Visho Ajazi Lika pritet t'u pėrgjigjet pyetjeve mbi njė shkresė ku autorizohen pėrgjimet mbi disa zyrtarė tė lartė tė policisė dhe personave tė tjerė tė jetės politike.

Nėse vėrtetohet se janė bėrė tė kundėrligjshme do tė merren masa drastike. Kjo ėshtė pohuar pak ditė mė parė nga kryetar i komisionit Spartak Braho, i cili ėshtė pėrfolur si person qė ėshtė pjesė e listės sė atyre emrave qė pėrgjohen nga SHISH.

Visho Ajazi Lika do tė raportojė nė lidhje me akuzat qė janė ngritur ndaj institucionit tė tij pėr mosbashkėpunim me policinė sa i takon shpėrthimeve me tritol. Kėrkesa pėr kėtė seancė dėgjimore ėshtė bėrė nga deputeti i PD-sė, ish ministri i Brendshėm, Flamur Noka. Gjithashtu Visho Ajazi do tė flasė edhe pėr emėrimet nė SHISH. Kjo ėshtė kėrkuar nga deputeti i PS-sė Qefalia.

Visho Ajazi Lika, ėshtė emėruar nė gusht tė 2012-s.Pėr shkarkimin e tij, krahas propozimit tė kryeministrit nevojitet dhe firma e Presidentit tė Republikės.

Nė numrin e sė dielės, 2 mars 2014, gazeta “Shqiptarja.com” zbuloi disa nga emrat qė agjentėt e SHISH mbajnė nėn vėzhgim dhe njė pjesė e informacioneve rreth kėtyre emrave janė bėrė pjesė e debateve politike nė parlament dhe jo vetėm. Njė burim, i cili ėshtė pjesė e skemės sė ndjekjeve operative i ka thėnė gazetės, se bėhet fjalė pėr deputetin e LSI-sė Spartak Braho, kėshilltarin e kryeministrit Edi Rama, Ermal Beqiri, Drejtoreshėn e Pėrgjithshme tė Tatimeve, Briseida Shehaj, prefektin e Vlorės Besnik Dervishi, kryebashkiakun e kėtij qyteti Shpėtim Gjika, Drejtoreshėn e Doganave Elisa Spiropali dhe Drejtorin e Pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit Artan Didi, si dhe shefin e qarkullimit nė Vlorė Ilir Rrokaj.

Redaksia Online
(sg/shqiptarja.com)
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 14:12   #13
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Shoku Braho ka gjithmone te drejte,keto skandale nuk pranohen.

Vetem,nuk kishte ne ēante Braho ndonje ēertifikate skrapi.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 14:41   #14
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 3
Thanked 30 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

shoku braho hajdut
u kap mat duke vjedhur me ate drejtoreshen e tatimeve se ja harrova emrin asaj hajdutes.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 16:26   #15
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,407
Thanks: 93
Thanked 667 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Ktu po flitet pėr Shishin dmth
15 mij lek dreka,dhe 1500 euro pėr 3 javė, bisedat telefonike tė ēdo numri albanian

Kaq pėr njerėzit,se kafshėt e kanė ēmimin mė tė lartė
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 19:54   #16
admiral
V.I.P
 
Avatari i admiral
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Ke kodra e kuqe
Posts: 317
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
admiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejtadmiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Kush e jep kete certifikaten,???
__________________
♥ Asnjėherė mos debato me njė budalla. Njė tjetėr qė mund tė jetė duke shikuar, nuk do tė dijė tė bėjė diferencėn...!! ♥``shqipe````shqipe``
admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 20:33   #17
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,027
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

shihe mor i ka skadu me 24 shkurt hahahhahahahaha e more te mjere qfaredo dokumenti kur skadon me ligj ke afat se paku 15 dite me vazhdu me nxjerr te riun po krejt kjo eshte me qit shume zhurme per asgje ...
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 20:53   #18
admiral
V.I.P
 
Avatari i admiral
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Ke kodra e kuqe
Posts: 317
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
admiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejtadmiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

............... shkurt 2015
__________________
♥ Asnjėherė mos debato me njė budalla. Njė tjetėr qė mund tė jetė duke shikuar, nuk do tė dijė tė bėjė diferencėn...!! ♥``shqipe````shqipe``
admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2014, 16:21   #19
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 114 Times in 48 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhebraili Shiko postimin
shihe mor i ka skadu me 24 shkurt hahahhahahahaha e more te mjere qfaredo dokumenti kur skadon me ligj ke afat se paku 15 dite me vazhdu me nxjerr te riun po krejt kjo eshte me qit shume zhurme per asgje ...
hajt edhe pse je ban,i lexon ti,qeshu qeshu,me shtetin e berishovicit,ja shiko xhebro,mund te qeshesh dhe me shume,sepse SKANDALI VAZHDON:
Kreu i SHISH nuk ka pasur asnjėherė ēertifikatė sigurie..


TIRANE- Kreu i Shėrbimit Informativ Shtetėror nuk e ka pasur kurrė njė ēertifikatė sigurie tė nivelit tė lartė, e cila ėshtė e domosdoshme pėr tė ushtruar kėtė funksion.

Ndėrkohė, qė 2 vjet nga emerimi si kreu i SHISH Visho Ajazi Lika deklaroi dje se i ka pėrfunduar nė 24 shkurt tė kėtij viti ēertifikata e sigurisė.

Por nėse ēertifikata e nivelit tė lartė , mbahet pėr njė periudhe 3 vjecare ,kreut tė SHISH duhet t’i pėrfundonte njė e tillė nė shkurt tė 2015 , kur ai ėshtė emėruar nė krye tė kėtij insitucioni nė shkurt tė vitit 2012 .

Ose Visho Ajazi ka ushtruar funksionin e SHISH prej 2 vjetėsh me certifikatėn e nivelit tė dytė nė shkelje me ligjin ose Ajazi nuk ka thėnė "tė vėrtetėn" nė komisionin e sigurisė nė lidhje me certifikatėn e tij tė sigurisė. Kjo pasi pėr tė pasur tė drejtė informimi nė informacionet tepėr sekrete , kreu i SHISH, duhet tė disponojė nivelin mė tė lartė tė certifikatės sė sigurisė.

Ka tre nivele sigurie, e para me njė afat 7 vjecar qė lejon marrjen e informacionit tė klasifikuar, e dyta me nje mandat 5 vjeēar qė lejon akses nė dokumenta sekrete dhe e treta 3 vjecar qė lejon akses nė dokumtna tepėr sekrete.

Visho Ajazi duhet tė dispononte qė nga ardhja e tij nė krye tė SHISH nė Shkurt 2012, kėtė tė fundit. Por periushat nuk pėrputhen kur certifiakatėn e nivelit tė dytė , Ajazi e mori nė vitin 2009, per shkak tė pozicionin tė ri si zv,ministėr i Inovacionit. Nėse sipas ligjit, duhet tė kalojnė 5 vjet pėr tu pajisur me certifkatėn e nivelit tė lartė, kjo do tė thotė se ky afat pėrfundon nė vitin 2014, pra tani.

Por Visho Ajazi u emėrua nė krye tė SHISH nė shkurt te vitit. Si ka mundėsi njė emėrim i tillė, me certifikatė sigurie tė nivelit tė dytė ? A duhej Visho Ajazi tė pajisej me certifkatėn e nivelit me tė lartė qė nė shkurt tė 2012? A lindin dyshimet se emėrimi i tij ėshtė "nul" dhe nė shkelje tė plotė tė ligjit? Nė 2 vjet nė kėtė funksion a i lind e drejta kryeministrit tė rishikojė pozicionin e tij nė krye tė shėrbimit informativ shtetėror? Por paligjshmėria vijon kur Visho Ajazi vijon tė mbajė 2 shtetėsi si qytetar i Kanadasė dhe i Shqipėrisė.

Ajazi duhet tė hiqte dorė nga njė benefit i tillė para se tė pranonte pozicionin si kreu i SHISH .Ligji pėr dhėnien e certifikatės sė sigurisė tė personave pėrpara se ato tė njihen me informacionin e klasifikuar sekret shtetėror parashikon nė pikėn 5 tė saj, qė qeveria shqiptare duhet tė bėnte mė parė verifiimin paraprak pėr pastėrtine e figurės sė tij . Nė kėtė rast njė kėrkesė e tillė nuk ėshtė bėrė asnjėherė nga ish kryeministri Berisha . Nė pikėn 5 thuhet “ Institucionet shtetėrore, qė kryejnė verifikimin e pastėrtisė, dėrgojnė, me shkrim, nė DSIK, brenda afateve tė caktuara, informacionin e kėrkuar dhe rezultatet e shqyrtimit e tė verifikimit tė pastėrtisė, pėr pajisjen me “Certifikatė sigurie”.

Redaksia online
(sg/shqiptarja.com)
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2014, 20:35   #20
admiral
V.I.P
 
Avatari i admiral
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Ke kodra e kuqe
Posts: 317
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
admiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejtadmiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: SKANDAL-Zbulohet dokumenti sekret/ SHISH pėrgjon policinė

Sikur kete certifikate ta jepnin ata qe duhet ta japin,,,,,,ata anetaret e komisionit te sigurisese bashku me shume qeveritare te tjere,,, do te ngeleshin ne kuadrin e informimit nga ''gazetat'',,,,,,realiteti shqiptar,,,,,,,
__________________
♥ Asnjėherė mos debato me njė budalla. Njė tjetėr qė mund tė jetė duke shikuar, nuk do tė dijė tė bėjė diferencėn...!! ♥``shqipe````shqipe``
admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur