Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Moda & Estetika

Moda & Estetika Si kujdeseni pėr veten dhe cilat janė tendencat mė tė fundit nė botėn e modes?

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 26-06-2010, 17:36   #1
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,075
Thanks: 5,576
Thanked 4,069 Times in 1,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Cfare ngjyre keni ne flokun tuaj, a i keni ngjyrosur flokt dhe nese i keni ngjyrosur cfar ngjyre perdorini????


PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2010, 10:08   #2
Beaute
The King's Daughter
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Postime: 13,525
Thanks: 3,131
Thanked 3,001 Times in 1,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

i zi lol po skam lon ngjyre pa provu nkoke vec jeshiles
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2010, 10:13   #3
born_to_love
elektron i lire
 
Avatari i born_to_love
 
Data e antarėsimit: Mar 2010
Vendndodhja: Greece
Postime: 104
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
born_to_love ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

haahahahahaaha...lol E di cfare Belle vec bjonde sdo doja te te shikoja,sepse je goc e zgjuar dhe nuk te pershtatet... Une i kam kafe te celet
__________________
Kush pelqen trendafilin duhet te durroje edhe gjembat...
born_to_love nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2010, 19:20   #4
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Postime: 655
Thanks: 5
Thanked 21 Times in 15 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
utopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėmutopia ėshtė njė fener i lavdishėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

kafe, nuk i kam lyer ndonjher
__________________
Hipokriti: Njeriu qe vrau te dy prindet e tij dhe u lut per meshire duke u qare se ishte jetim.
utopia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 07:21   #5
Marina
NiNi
 
Avatari i Marina
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: N'prishtin
Postime: 947
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Marina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Ngjyr lajthie, e kam ngjyren time se si kom ly noi her flokt,

thon qe boja ta shkatrron flokun eshte e vertet e ?
__________________
Tironse Mo,,,Si Tirona se bo nona !!! ;)
Marina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 07:29   #6
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Postime: 2,167
Thanks: 0
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
SEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

floket i kam te zeza...sme pelqen te nderroj ngjyre..se me shkojne shum si esmere qe jam ......
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 07:53   #7
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,075
Thanks: 5,576
Thanked 4,069 Times in 1,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marina Shiko postimin
Ngjyr lajthie, e kam ngjyren time se si kom ly noi her flokt,

thon qe boja ta shkatrron flokun eshte e vertet e ?
Marina sot do shkoj ke Sadetja ti pres flokt e do e pyes per kete gje qe the a i shkatron ngjyra flokt


ps. Un kam ngjyr kafe asnjehere si kam ngjyrose jam duke u mendu cfar ti bej .......
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 09:28   #8
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Postime: 7,643
Thanks: 5,508
Thanked 3,524 Times in 1,635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Ngjyra naturale e flokut tim eshte Geshtenje e erret . Kam provuar shume ngjyra por ajo qe me pelqen me shume eshte e kuqja e erret Ashtu i kam tani me disa fije

Si kjo duke i shtuar fijet


__________________
Le secret du bonheur en amour, ce n’est pas d’źtre aveugle mais de savoir fermer les yeux quand il le faut !
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 09:32   #9
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,075
Thanks: 5,576
Thanked 4,069 Times in 1,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga OrChI_El Shiko postimin
Ngjyra naturale e flokut tim eshte Geshtenje e erret . Kam provuar shume ngjyra por ajo qe me pelqen me shume eshte e kuqja e erret Ashtu i kam tani me disa fije

Si kjo duke i shtuar fijet


wowwowo te bukura i paske nese i ngjan kesaj foto-s
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 09:45   #10
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Postime: 7,643
Thanks: 5,508
Thanked 3,524 Times in 1,635 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga PuffetiNa Shiko postimin
wowwowo te bukura i paske nese i ngjan kesaj foto-s
Flm nuk me ngjan fare mua ajo se jam me e bukur hihi
Ja ekzakt modeli i flokeve qe kam Kuptohet jam me e bukur se kjo
__________________
Le secret du bonheur en amour, ce n’est pas d’źtre aveugle mais de savoir fermer les yeux quand il le faut !
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 09:46   #11
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,075
Thanks: 5,576
Thanked 4,069 Times in 1,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

ptuuuuu ptuuuuuuuuuuuu mos te shef syri keq bukur
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 13:35   #12
Beaute
The King's Daughter
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Postime: 13,525
Thanks: 3,131
Thanked 3,001 Times in 1,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga born_to_love Shiko postimin
haahahahahaaha...lol E di cfare Belle vec bjonde sdo doja te te shikoja,sepse je goc e zgjuar dhe nuk te pershtatet... Une i kam kafe te celet
looooooooooooool bjonde si bej kurre un se sme shkojne po me Mesha te Verdh aahahahhahahahah sa i mire je "le blondas ee " vertet sme shkojne

Marina
Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?
Ngjyr lajthie, e kam ngjyren time se si kom ly noi her flokt,

thon qe boja ta shkatrron flokun eshte e vertet e ?

Marina ceshte e drejta Po e shkaterron veten nese do besh me floket si kam ber Un..dmth ti kushtosh shum rendesi qe mos arrish ne Ektreme gjithashtu duhet te pedoresh Shampot e duhura e Apre _Shampo dhe ndonje Vaj apo Shkume ose Ushqyes per Flokun qe mos digjet e te qendroje gjithmon i shendetshem ..kujdes me Meshat se ato e shkaterrojne !!
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 13:44   #13
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,075
Thanks: 5,576
Thanked 4,069 Times in 1,832 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Me anė tė ngjyrosjes sė flokėve arrihet ndryshimi mė i shpejtė i dukjes. Nganjėherė ndodh qė, edhe pse ngjyra duket bukur nė paketim, nė flokėt tuaj del ndryshe. Pėr kėtė arsye duhet tė keni kujdes nė zgjedhjen e ngjyrės nė bazė tė prodhuesit dhe nė raport me tenin e fytyrės suaj.

Ekzistojnė dy tipa kryesorė tė ngjyrave pėr flokė: ngjyrat qė qėndrojnė gjatė dhe ato qė qėndrojnė njė kohė mė tė shkurtė. Ngjyrat tė cilat qėndrojnė gjatė, pėrzihen me hidrogjen, i cili ēel ngjyrėn e flokut dhe depėrton nė thellėsi duke i dhėnė ngjyrė. Ngjyrat tė cilat qėndrojnė mė shkurtė, ose kolor-shamponėt i ngjyrosin flokėt vetėm sipėrfaqėsisht, dhe janė ngjyra tė mira pėr ndryshimin drastik tė ngjyrės sė flokėve. Pas secilės larje, ngjyra dalėngadalė zbehet dhe pastrohet nė tėrėsi pas larjes sė njėzet. Kur dėshironi tė zgjidhni ngjyrėn e flokėve, ėshtė shumė me rėndėsi qė ta pėrshtatni tenin e fytyrės suaj me ngjyrėn e flokėve. P.sh. Femrat tė cilėt kanė njė ten mė tė ēelė tė fytyrės nuk duken mirė me flokė shumė tė errėta. Nėse ngjyra natyrale e flokut tuaj ėshtė kafe, ėshtė shumė vėshtirė qė tė bėheni bionde. Kėtė gjė mund ta arrini vetėm pas njė kohe tė gjatė tė ngjyrosjes, duke pėrdorur tė njėjtėn ngjyrė pėr flokė dhe tė njėjtėn nuancė.

Kėshillė: Herėn e parė shkoni te stilisti qė t’ua ngjyrosė flokėt nė bionde.

Nėse dėshironi ngjyrė tė kuqe, ėshtė mirė ta dini se floku i pranon mirė pigmentet e kuqe, mirėpo nėse jeni bionde, atėherė duhet tė gjeni ngjyrė tė tillė, e cila ėshtė dy-tri tonė mė e errėt sesa ngjyra tė cilėn dėshironi ta keni nė flokėt tuaj.

Ngjyra kafe ėshtė gjithmonė zgjedhje e sigurt dhe e shkėlqyer pėr kėdo. Nuancat e ngjyrės kafe mund tė varirojnė nga tė shndritshmet deri te ato mė tė errėtat.

Ngjyrėn e zezė tė flokut ėshtė lehtė ta fitoni, sepse molekulat e pigmentit tė zi janė mė tė mėdha, dhe mė lehtė e mbulojnė tė gjithė gjatėsinė e flokut. Nė rastet e zgjedhjes sė nuancave, duhet tė keni kujdes: vajzat tė cilat kanė ten tė errėt apo tė zbehtė nuk do t’u qėndrojė mirė nuanca e zezė.

Nėse ndodh qė ngjyra me tė cilėn i keni lyer flokėt nuk ėshtė ajo pėr tė cilėn keni ėndėrruar, sepse ėshtė shumė e ēelė ose shumė e errėt, ose thjeshtė nuk ėshtė ngjyra tė cilėn e keni dashur- nė vend se tė nevrikoseni, mundohuni ta zbutni gabimin.

Kėshillohuni me stilistin e flokėve, sepse mund t’u japė flokėve tuaj njė nuancė tjetėr, ndėrsa nėse provoni vetė t’i pėrzieni ngjyrat, atėherė mund tė shkaktoni njė ‘katastrofė’. Sa pėr njohuri, nuk ekziston ndonjė pastrues ose substancė kimike, e cila e largon menjėherė tė gjithė ngjyrėn e vendosur nė flokė.

A i dėmton hidrogjeni flokėt?

Nėse pėrdoret pėrqindje e lartė e hidrogjenit (p.sh. 12%) dhe nėse e ndryshoni shpesh ngjyrėn e flokėve, p.sh. nga bionde nė ngjyrė gėshtenje, pastaj sėrish bėheni bionde- ėshtė i nevojshėm trajtimi i plotė pėr kujdesin ndaj flokėve me kusht qė ato tė mos dėmtohen.
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 15:42   #14
SmiLey
Only God Can Judge Me!
 
Avatari i SmiLey
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Negli occhi suoi! ♥ ♥
Postime: 1,745
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
SmiLey ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Ngjyre geshtenje una
SmiLey nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2010, 16:59   #15
Elssa
Anėtar
 
Avatari i Elssa
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Postime: 39
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Elssa ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga PuffetiNa Shiko postimin
Cfare ngjyre keni ne flokun tuaj, a i keni ngjyrosur flokt dhe nese i keni ngjyrosur cfar ngjyre perdorini????

gjithqka e njejte si kjo (ngjyra gjatesia dhe bukuria hehe po cynat e gjelbert un ekam dhe vetullat ma te bukura se kjo )
__________________
-go-
Elssa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2010, 09:06   #16
WALCHIRIA
Best Of Me
 
Avatari i WALCHIRIA
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 1,416
Thanks: 49
Thanked 535 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
WALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Jalla skam len ngjyr pa provu , tashi jam black deri sa te me thot truni ti bej ndonje ndryshim serish , se jo per gje po sme rri ajo menderja rehat mua ...lol
WALCHIRIA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2010, 09:16   #17
Buzeqeshje
e larguar diku
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Ne token e endrrave
Postime: 87
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Buzeqeshje do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Bjonde erret i kam origjinale nuk i kam lyer dhe deri tani skam ndrmend
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2010, 09:38   #18
Nete
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 5,870
Thanks: 4,589
Thanked 3,484 Times in 1,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Nete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Riduana Shiko postimin
Bjonde erret i kam origjinale nuk i kam lyer dhe deri tani skam ndrmend
Te lumte,as mos ia nis se te behet ves tani me mir se floku yt origjinal nuk ka.

i ndryshoj shpesh me shum ka blonde anoj.
Nete nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2010, 09:40   #19
Buzeqeshje
e larguar diku
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Ne token e endrrave
Postime: 87
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Buzeqeshje do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elita Shiko postimin
Te lumte,as mos ia nis se te behet ves tani me mir se floku yt origjinal nuk ka.

i ndryshoj shpesh me shum ka blonde anoj.
ashtu mendoj edhe une
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2010, 16:31   #20
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,834
Thanks: 2,344
Thanked 2,964 Times in 1,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 400
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ēfarė ngjyrė ėshtė floku juaj?Kjo esht ngjyra dhe style qe kam.
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur