Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-01-2018, 19:34   #1
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,398
Thanks: 256
Thanked 586 Times in 199 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, ka treguar se sot ėshtė pajisur me pasaportė tė Republikės sė Shqipėrisė.

Pėrmes njė postimi nė llogarinė e tij nė Facebook, Haradinaj ka shkruar se vitin e kaluar gjatė vitit tė kaluar ish-presidenti Bujar Nishani ia ka dhėnė shtetasin shqiptare atij dhe bashkėshortes sė tij, Anita Haradinaj.

“Vitin e kaluar, gjatė periudhės sė qėndrimit tim nė Strasburg, me dekret tė posaēėm nga ish-presidenti i Republikės sė Shqiperisė, Bujar Nishani, na ėshtė dhėnė shtetėsia shqiptare, mua dhe bashkėshortės sime, Anitės”, ka shkruar Haradinaj.


Mirėpo sot ai ka treguar se ėshtė pajisur edhe me pasaportė tė shtetit Shqiptar.

“E falėnderoj shtetin shqiptar dhe e kam pėr nder tė jashtėzakonshėm, qė sot u pajisa me pasaportėn e Republikės sė Shqipėrisė”, ka pėrfunduar Haradinaj.

Kryeministri Haradinaj ėshtė duke qėndruar pėr njė vizitė nė Shqipėri me ē’rast ėshtė takuar me presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin, Edi Rama. /Insajderi.com
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 11-01-2018 nė 21:23
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 20:46   #2
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,883
Thanks: 0
Thanked 2,882 Times in 1,641 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Ta gezoje.

Meqe ra fjala, edhe une dua pashaporten kosovare.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2018, 20:52   #3
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,943
Thanks: 10,943
Thanked 9,838 Times in 5,931 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Punė e madhe, edhe unė kam.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 20:53   #4
Kenzou
V.I.P
 
Avatari i Kenzou
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: NYC
Posts: 364
Thanks: 84
Thanked 77 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Ta gezoje.

Meqe ra fjala, edhe une dua pashaporten kosovare.
Heret apo vone do te shkrihet ai shtet ne ate Shqiptar. Mos u mundo kot zonje.

Ky eshte flamuri yne. Jo qe diqka po ka nje estetike dhe elegance te papare.

Kenzou nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 20:59   #5
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,799
Thanks: 5,854
Thanked 2,762 Times in 1,381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Ta gezoje.

Meqe ra fjala, edhe une dua pashaporten kosovare.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2018, 21:08   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,785
Thanks: 2,824
Thanked 2,902 Times in 1,927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Admin, moter lexhende, ban me jap deri po skadon viza qendrimi ne gjermani, se po sjelle lajma faka, forum mbyti

Po, po kur te dalin rrambushi tani se shpejti me lajmin, sot isha ke mjeku edhe infermieri ma nguli na, jo po naaaaaaaaa kaq inxheksionin me shiringe edhe mora, pason lista e ilaqeve

Avavav, shume lajm menqur dhe me rendesi per integrimet euroatlantike te popullit te Kosoves
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2018, 21:10   #7
Kenzou
V.I.P
 
Avatari i Kenzou
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: NYC
Posts: 364
Thanks: 84
Thanked 77 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Po ju Lugine, kur po ju bashkangjiteni Kosoves?

Hajde, cka po pritni? Duhet me be ndonje feste, te kercejme vallen e Rugoves dhe te Presheves.
Kenzou nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 21:17   #8
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,739
Thanks: 5,501
Thanked 6,463 Times in 4,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

mik te forte paska pas ne presidence Rambo
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 21:24   #9
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,785
Thanks: 2,824
Thanked 2,902 Times in 1,927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kenzou Shiko postimin
Po ju Lugine, kur po ju bashkangjiteni Kosoves?

Hajde, cka po pritni? Duhet me be ndonje feste, te kercejme vallen e Rugoves dhe te Presheves.
po presim kur te ik Rrambushi per pushime ne Zvicer dhe Thaqi me shoke atje ne pushime per Holande a ku ishte ai vendi qe kane rezervuar po presim edhe tjetren, a ju japin liberalizim te vizave se ndodhi e nuk ju dhane liberalizim te vizave as ne serbi nuk na vazhdojne me pasaportat

Edhe boll pritem kur te vije ai presidenti nga Skrapari, nje te hapur bagazhit te makines e te na shperndaje pasaportat fringo ne Lugine.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2018, 23:53   #10
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,131
Thanks: 884
Thanked 476 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Kjo pasaporte duhet ti takoje c'do shqiptari kudo qe jeton.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 12:04   #11
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,079
Thanks: 620
Thanked 469 Times in 330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

mos gabohem, Ramushin e kan pajis edhe me diplome universiteti

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 12-01-2018 nė 12:29
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 16:13   #12
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,883
Thanks: 0
Thanked 2,882 Times in 1,641 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
T’emen e s’emes, qenka edhe serbisht.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 16:42   #13
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,943
Thanks: 10,943
Thanked 9,838 Times in 5,931 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
T’emen e s’emes, qenka edhe serbisht.
Tani mund tė lėvizėsh gjithė botėn me kėtė dokument.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 17:04   #14
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,740
Thanks: 791
Thanked 740 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Si nuk i vjen turp,krenohet qe ka marr pasaporten ne vend se me u solidarizu me popullin,Kryeminister me i tha ketij e Thacistave ,e mjere ne qe na fundosen !
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 17:04   #15
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,736
Thanks: 11,540
Thanked 6,538 Times in 4,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
mos gabohem, Ramushin e kan pajis edhe me diplome universiteti
Do jene ruse.....ustallaret.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 17:09   #16
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,305
Thanks: 7,714
Thanked 6,753 Times in 4,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Ta gezoje e ja pafte te miren

Ky e meriton .......
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 17:16   #17
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,305
Thanks: 7,714
Thanked 6,753 Times in 4,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
mos gabohem, Ramushin e kan pajis edhe me diplome universiteti
Kur shumica e dipllomistave perdredhuca qe benin xhiro ne plaxh te Durcit e neper Tiranas....Ky te pakten me te vellejzerit treguan edhe fytyren por edhe se kane bythe e zemer me ja shkrep carkun kallashices.....

ndofta llafet i vijne pak te veshtira e mendimet nuk i ka te zmerriluara por per trimeri i le prapa te gjith dipllomalehesit dhe parrlapipaxhinjte...le prapa shum koqelloqe qe ta lujn vnerin kur perdridhen bythsh e medemek te japin lekture ndyre oksidenti stalle.


...te tille e si shoket e tij (shumica qe rane deshmore) kan met pak nder Shqype.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 12-01-2018 nė 17:23
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 18:33   #18
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,785
Thanks: 2,824
Thanked 2,902 Times in 1,927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

te paren here qe del ne jurope Rrambushja, do e denoncoj ke vendkalimet kufitare qe ka pasaporte falso sepse edhe u eshte thene nga ana e BE qe nuk guxojne te japin pasaporta per shtetasit nga Kosova.

Matrapaza presidente, shperndajne tituj, dekorime me fjonga edhe per leshin e marise, japin pasaporta per qytetare te huaj, sikur ne pazar dhe meqe ra dhafi ne ē‘raste jipet pasaporta dhe nenshtetesia shqiptare dhe cilat kushte duhet plotesuar, sa vite banimi e qendrimi e pune ne Ollbenia Republic of Canabis
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 15-01-2018, 06:51   #19
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,736
Thanks: 11,540
Thanked 6,538 Times in 4,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportė tė shqipėrisė

Shkumbin Mehmeti thotė se Supremja po ndikohet direkt nga bandat e Ramush Haradinajt.

I dėnuari pėr vrasje Shkumbin Mehmeti, ka dėrguar njė letėr nė tė cilėn thotė se kryeprokurori i shtetit Ismet Kabashi, i ka kthyer pėrgjigje duke i thėnė se nuk guxon t’i hetojė rastet e vrasjeve tė pasluftės. Skender Musa, avokat i Shkumbin Mehmetit, ka thėnė se letrėn e ka dėrguar Mehmeti pėrmes njerėzve tė tij.

Po sot ka biseduar me Shkumbinin dhe letra ėshtė shkruar nga ai. Letrėn e ka dėrguar nėpėr medie pėrmes njerėzve tė tij, ka thėnė ai.

Nė letėr tė Mehmetit thuhet se vendimet e Gjykatės Themelore dhe Gjykatės Supreme janė marrė nėn ndikimin e politikės dhe kryerėsve tė vrasjeve politike.

Tutje thotė se vendimet e Supremes, janė ndikuar direkt nga bandat e Ramush Haradinajt.

Thotė se po shantazhohet nga gjykatat vendore, pėr kėtė as nuk po ia zbusin dėnimin apo rigjykimin pėr tė cilat ai ka marrė edhe mbėshtetjen e Prokurorisė Speciale tė EULEX-it, e thotė se ata kanė frikė se ai do tė jetė dėshmitar i ndriēimit tė shumė vrasjeve tė pasluftės.

Deklarim pėr media ndaj reagimit tė Prokurorisė sė Kosovės

Unė, Shkumbin Mehmeti, njoftoj publikun se nė vitin 2012, pėrmes policisė sė Kosovės i kam dėrguar materiale, deklarata dhe videoinēizime, kryeprokurorit tė shtetit Ismet Kabashit, pėr hetimin e vrasjeve tė pasluftės, me theks tė vecantė pėr rrafshin e Dukagjinit. Mirėpo po pėrmes policisė Ismet Kabashi mė ka kthyer pėrgjigje se nuk guxon t’i hetojė kėto raste.

Nė ndėrkohė, pėr rastin nė tė cilin unė jam i dėnuar, kam filluar bashkėpunimin me prokurorinė e EULEX-it, kurse pėr rastet tjera, kam pasur kontakte me policinė e Kosovės, d.m.th. pėr zbulimin e vrasjeve tė pasluftės - vrasjeve politike, dhė ėshtė normale qė kam kėrkuar tė kem rigjykim.

Me datėn 27.01.2017, gjatė takimit me prokurorin e Prukurorisė Speciale tė Kosovės, Haki Gecajn e kam tėrhequr kėrkesėn time pėr rishikim, por kam kėrkuar qė benefitet dhė ligji tė jetė nė favorin tim, dmth, tė kem pėrfitime me ato qė i lejon ligji, qė do tė thotė tė aplikohėt ligji mė i favorshėm pėr mua. Prokurori mė ka thėnė se do konsultohem me ligjin dhe tė njoftoj, por, unė qė nga ajo ditė e deri mė sot, nuk kam marrė pėrgjigje nga prokurori.

Kam pasur edhe kontakte tjera me prokurorė dhe policė dhe jo ēdoherė kam kėrkuar rigjykimin, jo pėr cdo rast, por prokuroria e shtetit nuk ka qenė e gatshme qė tė arrijė marrėveshje me mua.

Sa i pėrket zbutjes sė jashtėzakonshme tė dėnimit, prokuroria e EULEX-it , pasi ka bėrė rihetimin e rastit pėr tė cilin jam dėnuar unė, ka ardhė nė pėrfundim sė unė nuk kam kryer vrasje dhe ka kėrkuar tė kėtė zbutje tė jashtėzakonshme te dėnimit dhe tė mė heqet akuza e vrasjes, por Gjykata Supreme e Kosovės e ka refuzuar kėrkesėn e prokurorit pėr zbutje tė jashtėzakonshme tė dėnimit. Poashtu prokurori i EULEX-it nė vitin 2014 ka dhėnė mendim pozitiv lidhur me kėrkesėn qė ka bėrė avokati im pėr rishikim tė procedurės penale, pasi qė janė gjetur prova tė reja, por Gjykata Themelore e kryesuar nga Hamdi Ibrahimi e ka refuzuar kėrkesėn e avokatit dhe pėlqimin e prokurorit pėr rishikim tė procedurės.

Vendimet e Gjykatės Themelore dhe Gjykatės Supreme janė marrė nėn ndikimin e politikės dhe kryerėsve tė vrasjeve politike, nga frika se nėse unė lirohem do tė bashkėpunojė me prokurorinė pėr ndriēimin e vrasjeve tjera politike, siē ėshtė rasti i Tahir Zemajt, Smajl Hajdarajt dhe Sebahate Tolajt.

Unė jam i shantazhuar nga gjykatat vendore, pasi qė ligjin e aplikojnė nė disfavor timin edhe nuk lejojnė zbutjen e jashtėzakonshme tė dėnimit apo rigjykimin, tė cilat janė kėrkuar dhe mbėshtetur edhe nga Prokuroria Speciale e EULEX-it, nga frika se mund tė jem dėshmitar i ndriēimit tė vrasjeve tjera politike.

Kėrkesėn time me pėlqimin e prokurorit tė EULEX-it pėr zbutjen e jashtėzakonshme tė dėnimit, dhe vendimet skandaloze tė Gjykatave do t’i publikojė nė tė ardhmen e afėrt

E them me pėrgjegjėsi penale dhe morale se vendimet e Gjykatės Supreme janė ndikuar direkt nga bandat e Ramush Haradinajt, ėshtė fakt se dy ditė pasi ėshtė zgjedhur kryeministėr Haradinaj, Gjykata Supreme e Kosovės me vendim tė jashtėligjshėm e ka liruar nga burgu Faik Shaqirin, i cili ka njė aktakuzė tė ngritur pėr vrasjen e policėve, pėr tė cilėt unė jam dėnuar dhe ėshtė njėri nga vrasėsit e Sebahate Tolajt dhe Tahir Zemajt.

Unė jam duke pritur pėrgjigje nga Gjykata Kushtetuese lidhur me vendimet e Gjykatės Supreme, e cila nuk lejon zbutjen e dėnimit edhe pse ka prova tė reja dhe ėshtė e mbėshtetur edhe nga prokurori dhė kryeprokurori i EULEX-it.

Pėr hir tė familjeve tė viktimave, qė janė viktima tė kėtij grupi kriminal dhe pėr shkak tė proceseve tė Kosovės qė ka mbetur peng i kėtyre vrasjeve, gjithėherė do tė jem i gatshėm tė bashkėpunojė me prokurorinė, por pėr formėn dhe formatin do tė konsultohem me avokatin tim dhe gjatė javės do tė dalė me njė pėrgjigje tjetėr".

Koha.net

Shenimi im: ju rrnoft llufta per qlirim apo pavaresi,
dhe fillim jave te mbare mua dhe......Pirati.

Tungi....ahhhhhhhhhhh= flamurnat mos harr(n)one.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur