Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-01-2018, 01:37   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 5,999
Thanks: 2,895
Thanked 1,544 Times in 651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė mesme?Sė fundmi, gjithė vėmendja mediatike ka qenė pėrqėndruar tek Kryeprokurorja e Pėrkohshme. Ndėrkohė kjo vėmendje tashmė ėshtė pėrqėndruar tek ish-Kryeprokurori Llalla. Njė informacion i ri ėshtė zbuluar rreth tij.

“Java” ka zbuluar se ish-kreu i akuzės ėshtė me diplomė tė falsifikuar.

Gazetari Artan Hoxha ka dhėnė disa detaje lidhur me diplomėn e Kryeprokurorit.

“Njė nga detajet qė janė duke hulumtuar komisionet e vettingut, ėshtė fakti qė Shqipėria ka pasur njė prokuror qė ia dimė shkollėn e lartė, po nuk e dimė ku e ka bėrė shkollėn e mesme. Nė shkollė rezulton numri i amzės, por nuk gjenden regjistrat mėsimorė. Vendi i dytė ku nuk gjendet ėshtė fakulteti i shkollės sė lartė.

Nė sekretari kanė shkuar dhe nuk e kanė gjetur dosjen. Dyshohet qė Shqipėria ka pasur pėr 5 vjet njė Kryeprokuror qė nuk ka bėrė shkollėn e mesme”, tha Hoxha.

Referuar lėvizjeve tė fundit nė organin e akuzės, gazetari Lorenc Vangjeli deklaroi se emėruesi i pėrbashkėt i tė larguarve ėshtė se kemi tė bėjmė me persona qė njihen si njerėz tė afėrt tė ish-Kryeprokurorit Llalla.

“Ajo qė bie nė sy ndryshe nga parashikimet, prokurorja e pėrkohshme po sillet si prokurore e pėrhershme.

Lėvizjet janė tė shumta, besoj se ėshtė vetėm fillimi. Ajo qė bie nė sy, ka njė linjė tė qartė. Tė gjithė tė larguarit konsiderohen si njerėz tė ish-prokurorit tė Pėrgjithshėm dhe kanė qenė nė ato pozita si tė komanduar”, deklaroi gazetari Lorenc Vangjeli.

Ndėrkohė, kėto lėvizje, sipas gazetarit Hoxha, bėhen me bekimin e SHBA.

Sipas tij, jemi para njė skenari si atij nė Rumani e Kroaci kur u godit korrupsioni nė nivele tė larta.

“Edhe nė Rumani, Kroaci etj, ėshtė zbatuar i njėjti skenar, ėshtė sjellė njė prokuror nga periferia, po ndodh i njėjti skenar”, tha ai.

/konica/
__________________
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 01:47   #2
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,774
Thanks: 3,770
Thanked 4,313 Times in 2,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Mė kujtohet kur ėshtė djegur arkivi i Gjimnazit partizani.
Njė kushėrira mbaroi fakultetin nė Itali me tre vite gjimnaz
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 02:14   #3
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 673
Thanks: 425
Thanked 251 Times in 169 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Mjafton ta shohesh kete surrat kal Gramshi dhe e kupton mjerimin e Shqiperise dhe popullit trim,punetor e bujar shqiptar...si me te .. breshka
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 17:20   #4
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 883
Thanks: 142
Thanked 339 Times in 192 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
xhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

me kujtohet nje barsolet me njerin si puna e ketij dhalles kur mori diplomen i tha sekserit o vlla po te mesmen kur do ma japesh
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 17:23   #5
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 2,665
Thanks: 202
Thanked 400 Times in 212 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Kryeprokuror i deshtuar qe nuk arrestoi asnje politikan e zyrtar te larte ! Edhe me Tahirin qe beri sikur e nisi nje m.t te madh beri!
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 17:31   #6
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,398
Thanks: 100
Thanked 433 Times in 345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Po si gjith juristat e berishes. Boni sikur habiteni.

Rrofshin plepat
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 18:22   #7
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,022
Thanks: 153
Thanked 904 Times in 597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

po pse? qe te jesh horr duhet nje Laurea?


p.s. pse i themi diplome ne?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 20:04   #8
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,153
Thanks: 161
Thanked 260 Times in 201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Mė kujtohet kur ėshtė djegur arkivi i Gjimnazit partizani.
Njė kushėrira mbaroi fakultetin nė Itali me tre vite gjimnaz
Tre vite gjimnaz n'Shqypni vlejshin dikur sa nji fakultet n' Talje.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 20:07   #9
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,153
Thanks: 161
Thanked 260 Times in 201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
po pse? qe te jesh horr duhet nje Laurea?
p.s. pse i themi diplome ne?
i themi ashtu se eshte gruaja e cjapit, pa brina ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 23:04   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,791
Thanks: 1,991
Thanked 1,886 Times in 1,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Po si gjith juristat e berishes. Boni sikur habiteni.

Rrofshin plepat
ca thua mo, ai Berisha eshte me Jurist se gjithe keta kryeprokuroret, vetem me lulin jane barazim jo po te habitesh ti.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 23:49   #11
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,398
Thanks: 100
Thanked 433 Times in 345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ca thua mo, ai Berisha eshte me Jurist se gjithe keta kryeprokuroret, vetem me lulin jane barazim jo po te habitesh ti.
Pirato po ai shoku jot prokuror a e ka kry shkollen e mesme lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 23:58   #12
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,791
Thanks: 1,991
Thanked 1,886 Times in 1,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Pirato po ai shoku jot prokuror a e ka kry shkollen e mesme lol

jo pat thene se ate kohe ka pasur vershime ne Fushe- Kruje dhe vazhdova me fakultetin, ama i kishte ngelur merak qe nuk e ka perfunduar fillestaren komplet

Jo mo, tha ketu edhe kryeministri nuk ta din tabelen e shumezimit deri ne 10-te ē`te duhet tha shkolla
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 01:06   #13
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,554
Thanks: 108
Thanked 1,036 Times in 774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Ce do ai mbaroi pune tani me ate diplome.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 19:21   #14
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,168
Thanks: 5
Thanked 118 Times in 98 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

mos u merzisni djema, shkolla e larte sot, eshte e barabarte me shkollen e mesme te kohes se pare, keshtu qe prokurori, ka bere nje rruge e dy pune, ka marre dipllomen e shkolles se larte, nderkoh qe ka bere shkollen e mesme
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur