Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-01-2018, 11:26   #21
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,604
Thanks: 5,217
Thanked 3,773 Times in 1,578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2018, 11:30   #22
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,818
Thanks: 4,522
Thanked 5,377 Times in 3,429 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 244
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

lirike nga Tef Palushi.para 90-tes

a ke ken naiher n'zall t*Kirit
a ke pa nai gur baden
ty mi goc ti hangsha cicat dhe ma rrofsh ket mikun tem
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2018, 11:30   #23
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,551
Thanks: 2,699
Thanked 731 Times in 406 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

Kjo kenga do kendohet ne dasmen time e fatmira brecanit, do me vij nuse ashtu si cobaneshe malesh jo me vel modern. Dhe gjitha ato gocat moderne te corruptuara aty do i injoroj absolutisht.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2018, 14:14   #24
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
lirike nga Tef Palushi.para 90-tes

a ke ken naiher n'zall t*Kirit
a ke pa nai gur baden
ty mi goc ti hangsha cicat dhe ma rrofsh ket mikun tem
qe, ja shife, ti je fiks 150 vite mbrapa kohes se Ēerēiz Topullit po ku ka be keshtu lirika kenge ? Per me henger cica e kafshu byca i ke tekstat e kallashit edhe te asaj tjetres

Vetem qe nuk eshte Demka ketej edhe hajde edhe njeri thoshte ne dasem te huaj vallezojne pa brecka dasmoret
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 15:25   #25
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 384
Thanks: 49
Thanked 82 Times in 64 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
B.E.V ka njė atmosferė spektakolareB.E.V ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

O Kurt nigjoje kyt
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i B.E.V pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2018, 20:16   #26
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 8,869
Thanks: 6,991
Thanked 3,654 Times in 1,651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

Ju faleminderit pėr pjesėmarrje nė temė, gjatė kohės sa isha nė "Amsterdam": Angelise, SystemA, Prishtinasi, cool_shqype, Noe, Pirati, Kurt, drague, BABA nga DURRSI, B.E.V

Paskėshit krijuar atmosferė tė mirė edhe me kėngė edhe me humor.

Tani kenga e radhės:

Mori ēikė nė derė tė shpisė

Kėndon: Sabrie Hajredini.

__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 14-01-2018 nė 20:25
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2018, 22:44   #27
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,147
Thanks: 3,207
Thanked 2,134 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ju faleminderit pėr pjesėmarrje nė temė, gjatė kohės sa isha nė "Amsterdam": Angelise, SystemA, Prishtinasi, cool_shqype, Noe, Pirati, Kurt, drague, BABA nga DURRSI, B.E.V

Paskėshit krijuar atmosferė tė mirė edhe me kėngė edhe me humor.

Tani kenga e radhės:

Mori ēikė nė derė tė shpisė

Kėndon: Sabrie Hajredini.

https://www.youtube.com/watch?v=vj-WofhRlMk
O Adem, mos u ngut ti me ato falenderime mer aman, se tema nuk po mbyllet...ja po marr pjese edhe une e duhesh pastaj dhe mua te me falenderosh extra, ...por nuk po mund ta gjej Luan Hajren me kengen;

"Ku po shkon,
moj bukuriiii,
me dy gjyla n`gjiiii..??"...

Sa kisha qejf ta ndegjoj tash para gjumit...po nejse..edhe pa "gjylat e te bukures" se Luanit po ja futi une gjume...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 15-01-2018, 21:46   #28
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

ja edhe nje te gjate 400 kilometershe pertej Merdares keta ta rrezojne harushen 5 tonelatshe ne bisht te ēiftelise, po e kishin kalle zharave * (ky dhafi eshte per te gramatika)

__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 15-01-2018, 23:02   #29
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 8,869
Thanks: 6,991
Thanked 3,654 Times in 1,651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ja edhe nje te gjate 400 kilometershe pertej Merdares keta ta rrezojne harushen 5 tonelatshe ne bisht te ēiftelise, po e kishin kalle zharave * (ky dhafi eshte per te gramatika)

https://www.youtube.com/watch?v=w04XS9U0UQg
E cova kėtėr postim te tema Kėngė patriotike
__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2018, 18:21   #30
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
E cova kėtėr postim te tema Kėngė patriotike
vetem ti ulesh ne krye te vendit, po gabon po i le skajave neper ode, mos vet per ty
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2018, 02:03   #31
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 8,869
Thanks: 6,991
Thanked 3,654 Times in 1,651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )


__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur