Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-04-2018, 13:14   #441
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,018
Thanks: 587
Thanked 445 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Tani bombardohet edhe pa pretekstin e gazit, vrasjes sė civilėve etj. Tani thjesht bombardohet Siria sepse kėshtu duan disa shtete perėndimore. Nuk ka mė nevojė pėr pretekste e justifikime.
Ti karagjoz te intereson Siria si koncept gjeografik,cfar thua per 620.000 te vrar ,miliona njerz te shpergulur brenda Siris dhe me se dy milion jasht Siris??!! Siria nuk eshte Asadi,ruset ,iranianet dhe pakica shija qe eshte ven ne sherbim te iranit dhe rusve duke shkatrruar vednin e vet vetem e vetem te mbrojne statusin e privilegjuar qe kan me dekada ne Siri!
Te gjitha keto vrasje te civilve sirian dhe shkatrrimet te papara pas L2B mund ti fakturohen vetem klikes asadiane rusve dhe iranianve!!!!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 30-04-2018 nė 13:17
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2018, 13:54   #442
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,863
Thanks: 266
Thanked 263 Times in 192 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Ti karagjoz te intereson Siria si koncept gjeografik,cfar thua per 620.000 te vrar ,miliona njerz te shpergulur brenda Siris dhe me se dy milion jasht Siris??!! Siria nuk eshte Asadi,ruset ,iranianet dhe pakica shija qe eshte ven ne sherbim te iranit dhe rusve duke shkatrruar vednin e vet vetem e vetem te mbrojne statusin e privilegjuar qe kan me dekada ne Siri!
Te gjitha keto vrasje te civilve sirian dhe shkatrrimet te papara pas L2B mund ti fakturohen vetem klikes asadiane rusve dhe iranianve!!!!
Ēfarė thua ti karagjoz pėr kėto shtete qė duan qė lufta tė zgjasė 30 vjet, dhe qė ato 620 mijė tė bėhen 6,2 milionė?
Vetėm pėr interesa tė disa shteteve, po vrasin me qindra mijėra sirianė. Shih pak mė pėrtej sesa lajmet e AMAQ dhe Hay'at Tahrir al-Shami.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2018, 14:06   #443
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 736
Thanks: 300
Thanked 328 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
King Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Asad ėshtė komplet kafshė, ja tha mirė Tramp. I jati i tij kreu masakra ndaj sirianėve, por ky e kaloi babanė e tij. Unė nuk mund ta kuptoj si mundet ai njeri tė pretendoj qė tė qėndrojė nė krye tė atij vendi. Monstėr.
King Bardhyl ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2018, 14:09   #444
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 6,995
Thanks: 6,055
Thanked 4,551 Times in 1,859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Nuk eshte Asadi. Asadi eshte nje kukulle vetem. Eshte Hezbollahu ajo parti qe udheheq Iranin, Sirine, Libanin. Ata i ke kudo ne vendimarrje dhe akcione ushtarake.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2018, 14:14   #445
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,722
Thanks: 10,670
Thanked 5,911 Times in 4,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Une <nuk> e di kush e filloje masakren ne Siri!!!Asad?Mos lexoni dhe degjoni Zhejet (ZHULAT) ne troje.Keni memorje te dobet juve ne forum,(disa) ose jeni te INDOKTRINUAR.KLYSHAT e PARE me MJEKRRA erdhen apo hyne ne Siri nga.......................türkie.
Komb PALAQO.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2018, 14:15   #446
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,018
Thanks: 587
Thanked 445 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Ēfarė thua ti karagjoz pėr kėto shtete qė duan qė lufta tė zgjasė 30 vjet, dhe qė ato 620 mijė tė bėhen 6,2 milionė?
Vetėm pėr interesa tė disa shteteve, po vrasin me qindra mijėra sirianė. Shih pak mė pėrtej sesa lajmet e AMAQ dhe Hay'at Tahrir al-Shami.

Me keto lajme (te grupeve religjioze) qe ceke me lart meren vetem karagjoz si puna jote.
Problemi i Sirise eshte pak me i komplikuar se sa e kap mendje jote mediokre qe sheh bardhe e zi nga dioptria e mbrabsht fetare!!
1.Ne Siri eshte instaluar regjimi asadian para 50 vjetesh,gjithnje me ndihmen ruse dhe iraniane.
Siria eshte ber mbretri jokushtetuese,pushteti trashigohet sipoas "zgjedhjeve te liri" ku pos asadit dhe asadistve askush nuk ka shanse!!!!
Cfar mendon ti karagjoz , shumica sirianve jan bageti dhe nuk do reagojne ne nje situat bizare ku ne ushtri,sigurim sekret dhe administrat 90% jan minoritar .
Kend po e mbrojne aty ruset dhe iranianet? Me siguri jo sirianet por Asadin dhe kliken e tij,jo popullin sirian!!

p.s.Pushteti i asadit nuk ka legjitimitet mbase gjithmon ne zgjdhje presidenciale Asad eshte i vemi kandidat kurse per asamblet me ligj ju garantojne partise se asadit 50% te vendeve kurse per 50% te vendeve tjra mund te garoj kush te doj!!!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 30-04-2018 nė 14:25
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2018, 14:18   #447
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,018
Thanks: 587
Thanked 445 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Une <nuk> e di kush e filloje masakren ne Siri!!!Asad?Mos lexoni dhe degjoni Zhejet (ZHULAT) ne troje.Keni memorje te dobet juve ne forum,(disa) ose jeni te INDOKTRINUAR.KLYSHAT e PARE me MJEKRRA erdhen apo hyne ne Siri nga.......................türkie.
Komb PALAQO.
Ke memorje selektive,masakra ka filluar nga asadi dhe sigurimi sekret kur vran protestuesit paqesor.te tjereat jan prralla debillesh !!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2018, 14:21   #448
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 736
Thanks: 300
Thanked 328 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
King Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKing Bardhyl ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Une <nuk> e di kush e filloje masakren ne Siri!!!Asad?Mos lexoni dhe degjoni Zhejet (ZHULAT) ne troje.Keni memorje te dobet juve ne forum,(disa) ose jeni te INDOKTRINUAR.KLYSHAT e PARE me MJEKRRA erdhen apo hyne ne Siri nga.......................türkie.
Komb PALAQO.
Asad ėshtė fajtori. Ai ėshtė mbreti i pashpallur i atij vendi. Fuqitė e Mėdha atė punė kanė. Ato lozin Age of Empire nėpėr Mesdhe, Roma kundėr Kartagjenės. Ky, ēfarė bėri ky pėr tė shmangur vendin e tij nga kjo kasaphanė? Ēfarė bėri ky kafshė qė tė shmangte kthimin e vendit tė tij nė fushėbetejėn kryesore?
King Bardhyl ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2018, 14:29   #449
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,018
Thanks: 587
Thanked 445 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Ēfarė thua ti karagjoz pėr kėto shtete qė duan qė lufta tė zgjasė 30 vjet, dhe qė ato 620 mijė tė bėhen 6,2 milionė?
Vetėm pėr interesa tė disa shteteve, po vrasin me qindra mijėra sirianė. Shih pak mė pėrtej sesa lajmet e AMAQ dhe Hay'at Tahrir al-Shami.
Qindra mijra sirian po vriten vetem e vetem per bazen ruse dhe ndikimin iranian ne Siri,pradndaj nese e ke sinqerisht brengen per sirianet ateher vej vetes pyetjen cfar dojne te paftuarit aty,ruset dhe iranianet!!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2018, 14:43   #450
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 6,995
Thanks: 6,055
Thanked 4,551 Times in 1,859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rusia fillon sulmet ajrore kundra terroristėve nė Siri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Qindra mijra sirian po vriten vetem e vetem per bazen ruse dhe ndikimin iranian ne Siri,pradndaj nese e ke sinqerisht brengen per sirianet ateher vej vetes pyetjen cfar dojne te paftuarit aty,ruset dhe iranianet!!

Interesat e Fuqive te medha jane te ndeshura ketu. Sikur ne Vietnam, Kore etj etj. I njejti ritem historik eshte.Te ishte per Sirine vetem do mbaronte lufta qe moti. Nuk u behet vone fare sa vdesin. Hezbollahu kollitet ketu.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur