Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-03-2018, 03:12   #301
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 444
Thanks: 92
Thanked 103 Times in 87 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
juke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Aktron ndjeshmerine sikur te ishe nje adoloshente 15 vjecare.
Ne kete forum te ofendojne te tjeret,jo une.

Sa i perket ironise ajo lejohet gjithkund,ironia nuk eshte ofendim.Te isha drejtuar me sarkazem atehere ke te drejte te ofendohesh.E di dallimin ironi-sarkazem...

Une te therras te argumentosh mendimin tend,edhe ate pasi TI me citon,ti ma kthen i paedukate,i pakulture !!!...kjo nuk eshte argumentim por ad hominem.

p.s: Ti mos me cito,une e ruaj te drejten qe te citoj cdo ke,perfshire edhe teje cdo here kur e shoh te arsyeshme.Edhe ate duke perdorur te gjitha format e lejuara te komunikimit prej alegorise,karikimit,ironise,sarkazmit dhe perqeshjes.Kete te drejte ma jep rregullorja e forumit...hehe
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Lere Nderi keta turqit e shqiptarizuar te Maqedonise, kur doli mbreme edhe nje tjeter prej mesit te Tirones, nje ledio ketu katragjyshi me duket tha qe quhej Karamurato/isuf e gjyshja tha ka punuar administratore ne kampin turk

A tere kohen behet qe shane turqet. Mire pate thene qe keta vetem presin kur po vjen baba Hartukan edhe ti thone ky e ky e ky ju ka share
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
gollo ne allbanski . razumjesh ti mene?
Hajde merri vesh duballenjte ketu.

Drague eshte nje plaq i lige qe ska cfare te bej tjeter me jeten e tij.

Si Korcar qe hiqet, ne Korce e flet pjesa madhe Greqishten. Edhe dyqanet ne Korce jane me germa Greke. Ketij budalles drague nuk i ben pershtypje ky fakt.

Piratit nuk i ben pershtypje qe Prizreni flet Turqishten as edhe pse ne Maqedoni shume Shqiptar flasin e identifikohen si Turq.

Edhe Semikut nuk i ben pershtypje qe e flasin Turqishten ne Maqedoni, se edhe per Semikun ata Turqishtfolesit jane Shqiptar.

Ke pastaj tipa si Skerdialis, qe ka origjinen nga fiset Serbe te Malit Zi. Per kete tipin keta fise Serbe te Malit Zi jane Shqiptar te Sllavizuar.

Per Gollobordasit ama, mbajne te 4 opinione qe jane Sllav den baba den, edhe pse Gollobordasit jane kontribuesit me te medhenj te shtetit Shqiptar. Dicka qe sben problem, por te ben te kuptosh se cfare faresh idjota jane Shqiptaret ne pergjithesi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 19-03-2018 nė 03:20
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2018, 11:35   #302
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 35,273
Thanks: 9,221
Thanked 8,435 Times in 4,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 465
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Hajde merri vesh duballenjte ketu.

Drague eshte nje plaq i lige qe ska cfare te bej tjeter me jeten e tij.

Si Korcar qe hiqet, ne Korce e flet pjesa madhe Greqishten. Edhe dyqanet ne Korce jane me germa Greke. Ketij budalles drague nuk i ben pershtypje ky fakt.

Piratit nuk i ben pershtypje qe Prizreni flet Turqishten as edhe pse ne Maqedoni shume Shqiptar flasin e identifikohen si Turq.

Edhe Semikut nuk i ben pershtypje qe e flasin Turqishten ne Maqedoni, se edhe per Semikun ata Turqishtfolesit jane Shqiptar.

Ke pastaj tipa si Skerdialis, qe ka origjinen nga fiset Serbe te Malit Zi. Per kete tipin keta fise Serbe te Malit Zi jane Shqiptar te Sllavizuar.

Per Gollobordasit ama, mbajne te 4 opinione qe jane Sllav den baba den, edhe pse Gollobordasit jane kontribuesit me te medhenj te shtetit Shqiptar. Dicka qe sben problem, por te ben te kuptosh se cfare faresh idjota jane Shqiptaret ne pergjithesi.
Sa do turpėrohej ndonjė gollobordas po tė lexonte ty.
Gollo, fjala gollobordas nuk shkruhet me gėrmė tė madhe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2018, 16:29   #303
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,749
Thanks: 10
Thanked 384 Times in 236 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Hajde merri vesh duballenjte ketu.

Drague eshte nje plaq i lige qe ska cfare te bej tjeter me jeten e tij.

Si Korcar qe hiqet, ne Korce e flet pjesa madhe Greqishten. Edhe dyqanet ne Korce jane me germa Greke. Ketij budalles drague nuk i ben pershtypje ky fakt.

Piratit nuk i ben pershtypje qe Prizreni flet Turqishten as edhe pse ne Maqedoni shume Shqiptar flasin e identifikohen si Turq.

Edhe Semikut nuk i ben pershtypje qe e flasin Turqishten ne Maqedoni, se edhe per Semikun ata Turqishtfolesit jane Shqiptar.

Ke pastaj tipa si Skerdialis, qe ka origjinen nga fiset Serbe te Malit Zi. Per kete tipin keta fise Serbe te Malit Zi jane Shqiptar te Sllavizuar.

Per Gollobordasit ama, mbajne te 4 opinione qe jane Sllav den baba den, edhe pse Gollobordasit jane kontribuesit me te medhenj te shtetit Shqiptar. Dicka qe sben problem, por te ben te kuptosh se cfare faresh idjota jane Shqiptaret ne pergjithesi.
Shkrimet e tua jane ne nivelin e nje analfabeti,por nuk perben problem kjo,nuk je i vetmi ketu.
Por nuk te lejohet ti ofendosh anetaret e forumit,e as Shqiptaret...budalla ai,budalli ky,budallenj kosovaret.
Ku je rritur ti,ne mal ?

Ske faj ti,kan faj moderatoret qe nuk vendosin rend ketu.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 10:20   #304
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

O Gollo o Godhum e paske shkretuar fare. Edhe muhabet te beme te tema e gollove te mos te linim te beje monologje me martiret, ti perseri mosmirenjohes. Ta shkruajtem o gollo mos vizato harta se jane perbrenda ollbenian territory dhe jane te paakceptuara, ti vjen me dy fshatra 15 shtepi regjistron 250.000 gollo dhe 300.000 martire

Me duket qe u ktheve ne identitetin qe e kerkoje
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 20-03-2018, 15:50   #305
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,418
Thanks: 204
Thanked 339 Times in 260 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Vive la Golloborde!

Juke, make Golloborde Great Again!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2018, 00:16   #306
Nderi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 56
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Nderi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Televizioni turk ka vizitu minoritetin e vet n'Maqedoni.

https://www.facebook.com/ILLYROPIAN/...4639575744723/

Plaku i shkret, koka shqiptarizu gjuhesisht, po mire qe t'rinjet, edhe gjuhesisht, po i kthehen rranjeve te tyne turqelike, sikur ai i riu qe po perkthen biseden.

Edhe pse i shqiptarizum, plaku nuk ka harru origjinen e vet ama, shpreson ne kthimin e babes, Perandoris. Vlen m'u pergezu per rujten e kujteses se origjines se tij.

Jam kureshtar me dit ama kta turqit e Ballkanit qfar turqishte flasin? Shihet qe ai i riu me ate gazetarin prej Turqie kuptohen plotsisht kshtu qe kam pershtypjen qe e flasin gjuhen standarde, ose dialektet e ksaj gjuhe jane leht te kuptushme mes veti?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Nderi : 24-03-2018 nė 00:27
Nderi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2018, 19:10   #307
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

e keqja ishte, qe as turqishten nuk e dinte ky pismileti i shqiptarizuar hajdeni thoshte edhe njehere sikur 550 vite e kenoqemi krejte lezet pushtet

Hata eshte edhe me deportuar nga aty, ta kthejne turqit ne kufi dhe nuk e pranojne: jok tyrkie, ky qenef milet qenka qone per Siri
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 17:14   #308
Nderi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 56
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Nderi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
e keqja ishte, qe as turqishten nuk e dinte ky pismileti i shqiptarizuar hajdeni thoshte edhe njehere sikur 550 vite e kenoqemi krejte lezet pushtet

Hata eshte edhe me deportuar nga aty, ta kthejne turqit ne kufi dhe nuk e pranojne: jok tyrkie, ky qenef milet qenka qone per Siri
Tash qe Erdogani ka ba thirrje per me dal populli dhe me protestu kunder Ramush Haradinajt, Republika e Kosoves duhet urgjentisht me mbyll kufinin me Maqedonin dhe mos me lan asni turq te shqiptarizum me hy n'Kosove.

Duhet edhe m'u rrethu Prizreni dhe m'u majt vazhdimisht ner kontroll turqit e shqiptarizum aty.

Masi ka ba thirrje presidenti i tyne, kta njerz munen me ba gjithqka, edhe me synu ne vrasjen e kryeministrit te Kosoves.

Autoritetet e Kosoves duhet me bashkpunu ngusht me ato maqedonse per me ia shtyp kryt turqeve te shqiptarizum, nqs kan synime destabilizimin e Kosoves. Nqs vjen puna, duhet m'u debu kta njerz nga Ballkani ne Turqi pergjithmon, me heqje te nenshtetsis.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Nderi : 31-03-2018 nė 17:17
Nderi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 19:37   #309
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nderi Shiko postimin
Tash qe Erdogani ka ba thirrje per me dal populli dhe me protestu kunder Ramush Haradinajt, Republika e Kosoves duhet urgjentisht me mbyll kufinin me Maqedonin dhe mos me lan asni turq te shqiptarizum me hy n'Kosove.

Duhet edhe m'u rrethu Prizreni dhe m'u majt vazhdimisht ner kontroll turqit e shqiptarizum aty.

Masi ka ba thirrje presidenti i tyne, kta njerz munen me ba gjithqka, edhe me synu ne vrasjen e kryeministrit te Kosoves.

Autoritetet e Kosoves duhet me bashkpunu ngusht me ato maqedonse per me ia shtyp kryt turqeve te shqiptarizum, nqs kan synime destabilizimin e Kosoves. Nqs vjen puna, duhet m'u debu kta njerz nga Ballkani ne Turqi pergjithmon, me heqje te nenshtetsis.
Te gjitha keto si duket i perzjeu Hashimut jeniēeri i Sulltan Hartukanit.

Mendoj qe eshte shansi, qe definetly ti thuhet zyrtarisht: pirdhu o Hartukan o ate nene jevgjito/gabele qe ke ta na lere ne rrugen tone euroatlantike dhe dergoj ballonat dhe merr edhe qenefmiletin tende qe thone se jane turq e mbahen me ty.

E gjeta nje lidhje qe pershkruan sa gjate ishin turqet ne ballkan, doli qe ne Makidonija plote 500 vite.

__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 05-04-2018, 20:26   #310
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,722
Thanks: 10,670
Thanked 5,911 Times in 4,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Nurellari: Deklaratat agresive ndaj Turqisė nuk i bėjnė nder Kosovės.

Analisti politik, Adri Nurellari, duke komentuar deportimin e gjashtė shtetasve turq ditė mė parė, ka thėnė se baraspeshimi i ruajtjes sė sigurisė sė shtetit dhe respektimi i tė drejtave tė njeriut ėshtė shumė problematike.

“Ėshtė njė raport delikat midis sigurisė shtetėrore dhe tė drejtave tė njeriut”.

Sipas tij, kjo nuk ėshtė njė sfidė jo vetėm pėr shtetin e Kosovės, por edhe pėr vende qė janė superfuqi botėrore.

Megjithatė, Nurellari nė Zona e Debatit nė Klan Kosova, ka kritikuar reagimin e Kosovės duke e cilėsuar se ka shkuar deri nė fyerje.

“Ka njė ekstremitet tė reagimit qė shkon deri nė fyerje tė njė shteti mik. Pavarėsisht ngarkesės emocionale dhe qė dikush pėrpiqet tė pėrfitojė nga kjo ēėshtje, duhet tė ketė respekt pėr njė shtet mik si ėshtė Turqia”.

Turqia po ashtu ėshtė shtet qė ka peshė tė madhe dhe ėshtė burimi i tretė i investimeve nė Kosovė.

Madje, ai ka kritikuar edhe fjalimet nė seancėn e jashtėzakonshme tė Kuvendit tė Kosovės lidhur me deportimin e gjashtė shtetasve turq.

“Nuk kėrkohet qė kjo ēėshtje tė trajtohet bardh e zi dhe pėr mė tepėr kėrkon vetėpėrmbajtje sa i pėrket sulmeve ndaj Turqisė. Edhe nė seancėn parlamentare kemi parė etiketim dashakeq ndaj Turqisė”.

Kemi tė bėjmė mė njė shtet mik prandaj njerėzit do tė duhej tė vetėpėrmbaheshin derisa tė sqarohet situata.

Deklaratat agresive ndaj Turqisė nuk i bėjnė nder shtetit tė Kosovės.

Burimi: KOSOVA jemi nje,nga zona e debatit: Gylenizmi-Erdogani-kosovo.

Apropo.....Putin i tha Erdoganit: S-400 do ja u napim me shpejt.

Pra te dashur patriota.....politike kjo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 17:00   #311
Nderi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 56
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Nderi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Nga ajo dite qe i qujti mongol, ma saktesisht "Mongolet e Maqedonis" turqit e shqiptarizum e kan kap keq me Arbana Xharren, bile edhe t'u shpif neper mediat e tyne per te.

Nga profili i saj:

Njė lajm i rrejshėm po qarkullon nė portalet e Maqedonisė i pėrgatitur nga talibanėt qė fatkeqėsisht deklarohen shqiptarė. Komentet e shumta tė nxitura nga ky lajm me kėrcenime direkte ndaj meje dhe familjes sime do tė mė detyrojnė qė ta raportoj nė organet e sigurisė nė Maqedoni kėtė portal dhe njėkohėsisht direkt nė Facebook pėrmes kontakteve tė mija!Ktu disa nga kercenimet direkte qe ka marr nga turqit e shqiptarizum te Maqedonis:

Ky nja nga mesazhet, gjithmon nga turqit e shqiptarizum te Maqedonis, qe mori per kriktikat e saj ndaj Erdoganit:Pergjigja e saj epike:

Veē pėr adhuruesit e Erdoganit


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Nderi : 19-05-2018 nė 17:05
Nderi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 17:27   #312
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

e kane ramazanin e fundit qe e mbajne edhe per tjetrin, te nisen edvin tuman jeniēerin ne krye te kolones, te tjeret pas tij edhe te ikin te ziejne sytliaēin prej ēalankales deri ne Anadoll te hartukanit.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 17:37   #313
Nderi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 56
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Nderi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
e kane ramazanin e fundit qe e mbajne edhe per tjetrin, te nisen edvin tuman jeniēerin ne krye te kolones, te tjeret pas tij edhe te ikin te ziejne sytliaēin prej ēalankales deri ne Anadoll te hartukanit.
Duhet bota shqiptare m'u vetdisu, njerzit e thjesht. Ku t'shohin krijesa nga Maqedonia qe i thojn vetes shqiptar, duhet m'i izolu dhe mos mi perfill. Kshtu, dalkadal, me kohe, turqit e shqiptarizum kthehen ne origjinen e tyne dhe nuk deklarohen para botes ma shqiptar. Me ekzistencen e tyne veq ia marrin ftyren Shqiptaris.
Nderi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 17:47   #314
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,622
Thanks: 2,369
Thanked 2,327 Times in 1,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nderi Shiko postimin
Duhet bota shqiptare m'u vetdisu, njerzit e thjesht. Ku t'shohin krijesa nga Maqedonia qe i thojn vetes shqiptar, duhet m'i izolu dhe mos mi perfill. Kshtu, dalkadal, me kohe, turqit e shqiptarizum kthehen ne origjinen e tyne dhe nuk deklarohen para botes ma shqiptar. Me ekzistencen e tyne veq ia marrin ftyren Shqiptaris.
Bota shqiptare eshte e vetedijesuar, vetem qe kane qelluar edhe dy kopila qe shofin vedhain e tyre ne hartomuta dhe popudhin e tyre vedhaplehera.

Jo me izoluar, po me ju treguar: a jena shiptare, a jena shiptare ! suxhuk ritmi nuk ka per te ju shitur.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur