Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2017, 10:39   #1
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Ministri Ditmir Bushati dhe homlogu i tij grek Nikos Kotzias mund tė takohen nė Kretė nė fillim tė nėntorit. Burime nga Ministria e Jashtme greke thonė pėr Top Channel se takimi, njė nismė e Kotzias ka pėr qėllim tė jetė njė raund bisedimesh intensive, deri nė zgjidhjen e problemeve mes dy vendeve.

Sipas kėtyre burimeve, takimi do mbahet nė datat 10, 11 dhe 12 nėntor dhe me mundėsi shtyrjeje deri nė arritjen e marrėveshjes detare, pėr tė cilėn tė njėjtat burime pretendojnė se ka dakordėsi pėr termat juridike dhe mbetet vetėm negocimi teknik, pėrcaktimi i referimit tė koordinatava se ku do tė zbatohet parimi i vijės sė mesit dhe se ku palėt do tė referojnė hapėsirėn e 12 miljeve detare.
Sė dyti ėshtė ēėshtja e piramidave tokėsore dhe korigjimi nė terren i vijės kufitare ku qė prej 1913 nuk ka vijė kufitare zyrtare. Nė bisedimet e Kretės pala greke pret zgjidhjen e ēėshtjes sė varrezave tė tė rėnėve greke nė Luftėn e Dytė Botėrore.
Ndėrsa pagesa e pullės apostile, kėrkesė e vjetėr e palės shqiptare, do tė jetė po ashtu pjesė e axhendės, qė siē ėshtė premtuar nga qeveria shqiptare do lehtėsojė kostot pėr noterizimin e dokumentave tė mijėra emigrantėve shqiptarė qė jetojnė nė Greqi dhe qė duket se gėzon dhe miratimin e Athinės.
Listės pritet t’i bashkangjitet njohja e patentave shqiptare, ndėrsa pala greke pret gjithashtu edhe marrėveshje tė karakterit ekonomik.
Burimet thonė se shpesh kėto para konvertohen me prona nė ishuj ose qendra tregtare greke. Grekėt presin firmosjen e njė traktati tė ri tė miqėsisė mes dy vendeve.
Burime konfindenciale i thanė Top Channel, se nė traktat do gjejnė edhe zgjidhjen praktike pėr ēėshtjen e ligjit tė luftės, apo ēėshtja e pronave tė shqiptare nė dy anėt e kufirit.
Ajo ēka ende nuk konfirmohet ėshtė nėse pjesė e “menusė” nė Kretė do tė jetė ose jo ēėshtja e ēame, pasi pala greke ende qėndron e palėvizur nė pozicionin e saj per tė injoruar ekzistencėn e saj.
Ajo ēka burimet nė Ministrinė e Jashtme greke i thanė Top Channel ėshtė fakti qė pavarėsisht dėshirės sė mirė mes palėve pėr bisedime, Athina zyrtare shkon nė Kretė jo shumė e bindur se mes dy vendeve do tė ketė dakortėsi.
Kjo pėr faktin se Athina nuk i beson mjaftueshėm qėndrimeve tė kryeministrit Rama lidhur me zgjidhjen e mosmarrėveshjeve mes dy vendeve.
Top Channel
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2017, 20:59   #2
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Pėrfundoi gjatė orėve tė vona tė mbrėmjes dita e parė e bisedimeve mes Greqisė dhe Shqipėrisė lidhur me ēėshtjet dypalėshe.

Pėr mė shumė se 12 orė kanė zgjatur diskutimet nė ditėn e parė tė negociatave intensive mes ministrave Kotzias dhe Bushati, nė Kretė. Me mbi 300 faqe material nga arkivi i MPJ dhe Arkivit tė Shtetit, dokumente historike, harta tė tė gjitha natyrave dhe njė ekspertizė shteruese nė tavolinė, pala shqiptare tregoi se e ka marrė me shumė seriozitet takimin.
Kjo ėshtė hera e arė parė qė palėt po diskutojnė ēdo pikė nė detaje, pėr ato qė quhen ēėshtje tė reja dhe historike mes dy vendeve. Klima pozitive mes palėve, por edhe dėshira pėr mbylljen pėrfundimtare tė njė sėrė problemesh qė prekin marrėdhėniet dypaleshe, duket se ėshtė edhe ēelėsi i zgjidhjes pėr disa prej temave, pėr tė cilat dy ministrat nuk kanė dashur tė publikojnė detajet.
Burime tė larta diplomatike greke i thanė Top Channel se nė tryezėn e bisedimeve janė hedhur tė gjitha temat dhe ditėt nė vazhdim priten rezultatet konktrete. Gjatė mbrėmjes diskutimet u spostuan nė njė restorant, ku dy delegacionet kanė patur njė darkė pune.
Gjatė paradites sė tė shtunės pritet tė diskutohen edhe temat e tjera tė mbetura, siē ėshtė ligji i luftės dhe zonat e minoritetit.
Top Channel
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2017, 02:42   #3
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,130
Thanks: 877
Thanked 475 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Mos prisni gje nga keta zvarranike si Bushati...
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2017, 06:46   #4
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 415 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Kur i ve nė peshore kėrkesat qė kanė nė tė dy anėt ,shifet shumė qartė nga anon peshorja !
Nėse ka ndo nji marrėveshje pėr diēka , dihet qė do tė jetė nė domin tonė
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2017, 12:50   #5
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

.. Burime tė larta diplomatike greke i thanė Top Channel se nė tryezėn e bisedimeve janė hedhur tė gjitha temat dhe ditėt nė vazhdim priten rezultatet konktrete.....
Ajo qe me habit mua eshte se kta gazetaret tane nuk pyesin dot drejtperdrejt ndonje nga delegacioni jone....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2017, 17:09   #6
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,846
Thanks: 484
Thanked 825 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Po ca te pyesin gazetaret dhe mediat tona mediokre. Ne ate tryeze po diskutohet serish ceshtja e detit qe shiti Saliu , po diskutohet gjithashtu mbushja me varre greke e komplet pjeses vorio epir. Dhe nese arrihet nje marrveshje pala Shqiptare si kembim mund te marre heqjen e ligjit te luftes , ndoshta njohjen e Kosoves dhe shperblimi i pronave Came. Ngado ta rrotullosh per ti pa anen pozitive prap te humbur dalim, 350km ujera territoriale sjane pak tja falesh Grekut!
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2017, 18:33   #7
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 649
Thanks: 16
Thanked 183 Times in 131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Smokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Jam mosbesues qe do dali dicka pozitive megjithate shpresa vdes e fundit
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 09:44   #8
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Sic shihet paketa e kėrkesave nga pala greke ėshtė e plotė, profesionale, sulmuese, me qėllimin qė tė mbrojė ato qė ka pėrfituar deri mė sot nė kurriz tė Shqipėrisė. Ndėrsa paketa e palės shqiptare janė kėrkesa fėminore, tė cilat realizohen nė bazė tė konventave ndėrkombėtare pėr njė fqinjėsi tė mirė.

Nga Arben Llalla

Prej ditės sė enjte nė darkė e deri tė dielėn nė drekė, ministri i jashtėm i Shqipėrisė Ditmir Bushati me shpurėn e tij profesionale dhe jo tė kėtillė biseduan me ministrin e jashtėm tė Greqisė Nikos Kotzias dhe ekipin e tij. Ditmir Bushati dhe kabineti qė e shoqėronte nxituan tė bėjnė sa mė shumė fotografi pėr t’ju treguar miqve tė tyre qė i ndiqnin nga internetit se ndodheshin nė ishullin e Kretės. Rolin kryesor nė grupin shqiptar tė punės e kishte grekja Artemis Dralo, e cila ka pak kohė qė mban postin e zėvendėsministres sė jashtme duke zėvendėsuar ish-zėvendėsministrin e jashtėm Halil Hyseni me origjinė nga Ēamėria. Ironia e fillimit tė kėtij takimi ishte se qeveria Rama 2 dhe Bushati kanė zgjedhur njė greke pėr tė mbrojtur ēėshtjet shqiptare mbetur pezull pėrballė Greqisė.

Pala greke nga ana e saj tregoi si pėrherė profesionalizėm duke mos u marrė me fotoēasti, por publikoi vetėm disa foto jozyrtare tė shefit tė tyre, Nikos Kotzias, ndėrsa tė tjerat mbetėn tė panjohura pėr mediat.


Ekipi i Ditmir Bushatit nė Kretė
Ēėshtjet qė do parashtronin pėrfaqėsuesit e dy qeverive ishin pėr Greqinė: 1. Ndėrtimin e 5 varrezave tė mėdha me rreth 8 mijė varre bosh tė ushtarėve grekė vrarė nė luftėn italo-greke 1940-1941, 2. Zgjidhja e kufirit detar, ku nė pjesėn shqiptare flenė rreth 450 miliardė euro rezerva nafte dhe gazi, 3. Njohja e disa zonave tė reja pėr pakicėn greke si nė Himarė dhe Korēė. 4. Funksionimin nė gjuhėn greke tė insitucioneve shtetėrore nė jugun e Shqipėrisė nė Sarandė, Gjirokastėr, Himarė, Pėrmet dhe Korēė, pra vija e Veriut tė Epirit, projekti i Mega Idesė sė Joanin Koletit qė mė 1843, 5. Njė dokument zyrtar nga ana e Shqipėrisė qė Ēėshtja Ēame ėshtė ēėshtje e mbyllur, pra nuk ekziston. 6. Heqja nga tekstet shkollore e Ēėshtjes Ēame, e masakrave qė ka kryer ushtria greke nė Shqipėri mė 1913, 1914, 1923, 1940, 1949.

Pala shqiptare parashtroi kėrkesat: 1. Njohja e vulės apostolike. 2. Njohja e lejeve tė drejtimit tė automjeteve (Maqedonia dhe Shqipėria kėto marrėveshje i kanė realizuar qysh nė vitin 2004, mendoni sa tė prapambetura i kemi marrėdhėniet greko-shqiptare) 3. Rishikimin i shenjave kufitare tokėsore dhe detare. 4. Ēėshtjen e pronave tė shqiptarėve nė Greqi. 5. Hapja e qendrave pėr tė votuar emigrantėt shqiptarė.

Siē shihet paketa e kėrkesave nga pala greke ėshtė e plotė, profesionale, sulmuese, me qėllimin qė tė mbrojė ato qė ka pėrfituar deri mė sot nė kurriz tė Shqipėrisė. Ndėrsa paketa e palės shqiptare janė kėrkesa fėminore, tė cilat realizohen nė bazė tė konventave ndėrkombėtare pėr njė fqinjėsi tė mirė. Tė kėrkosh qendra votimi pėr emigrantėt do tė thotė se e ke mendjen vetėm si tė mbash pushtetin. Bie nė sy mungesa e ndonjė kėrkesė nga pala shqiptare pėr Ēėshtjen Ēame apo fjalėn “ēam”.

Ėshtė mėse logjike qė kėto nuk mund t’i parashtronte Ditmir Bushati dhe grekja qė pati zgjedhur Rama, Artemis Dralo.


Janis Stefanaqis i dhuron Bushatit simbolin e qytetit
Pas dy ditėsh bisedimesh Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias dolėn dhe takuan kryetarin e komunės Janis Stefanaqis, i cili kishte sjellė me vete me sazet muzikore pėr tė festuar marrėveshjen e arritur, e cila ende nuk ėshtė bėrė e njohur pėr publikun e gjerė. Nė valle e sipėr kryetari i komunės Stefanaqis i bėri disa dhurata Ditmir Bushatit, i cili tashmė nė pėrtej kufirit thirret Dhimitris.

Nė bazė tė disa informacioneve kofidenciale flitet se u arritėn marrėveshjet: 1. Ndėrtimin e varrezave greke rreth 8 mijė varre. 2. Zyrtarizimi i gjuhės greke nė Dropull afėr Gjirokastrės. 3. Rishikimi me ekspertė tė huaj i kufirit detar. 4. Njohja e vulės apostolike. 5. Lejet e drejtimit tė automjeteve. 6. Heqjea e fjalės “Ēamėria” dhe “ēam” nga librat shkollorė dhe historikė qė botohen nga buxheti shtetėror i Shqipėrisė.

Tė hėnėn Kotzias dhe Bushati do tė udhėtojnė pėr nė Bruksel dhe pėr t’i njohur me marrėveshjen e nėnshkruar dhe takimi i radhės do tė mbahet nė Shqipėri.

Shihet qė Ēėshtja Ēame dhe pronat e shqiptarėve nuk u diskutua fare. Pala greke ushtroi presion qė fjala “ēam” dhe “Ēamėri” mos tė zihej nė gojė.

Zona, ku u zhvilluan bisedimet dhe hoteli, ku qėndruan pėrfaqėsuesit e dy qeverive njihen si vende ku vizitohen shpeshherė nga Presidenti i Greqisė, figura tė larta greke dhe tė huaja, pasi njihet si vendlindja e Zeusit. Ministri i Jashtėm i Greqisė nė nėntor 2015 ka nėnshkruar njė marrėveshje me kryetarin e komunės Janis Stefanaqis qė tė sjellė atje delegacionet e huaja, me qėllim qė ky vend tė njihet botėrisht dhe tė fitojė ēertifikatėn si vendi qė bėn pjesė nė 10 vendet mė tė veēanta tė botės sė lashtė.

Ekipi i palės shqiptare i pėrfaqėsuar nga Ditmir Bushati dhe grekja Artemis Drilo u kthyen nė Tiranė me njė avion ēarter tė qeverisė greke.

Takimi i Kretės nuk prodhoi asnjė pėrparim nė marrėdhėniet greko-shqiptare, por ai prodhoi shumė dashuri midis Bushatit dhe Kotzias. Kreta prodhoi sėrish nėnshtrim tė historisė shqiptare duke mohuar Ēamėrinė e shumė vlera tė tjera tė kombit shqiptar, kurse gjuha greke po njeh zhvillim nė vendin e shqipeve sė bashku me ushtrinė e vdekur greke tė 1940. Edhe njėherė shqiptarėt patėn rastin tė shohin se sa politikanė tė dobėt dėrgojmė nė pėrballjet diplomatike me vendet qė historia ka treguar se i kemi armiq tradicionalė.

P.S Nikos Kotzias ka shprehur dėshirėn qė tė jetė kumbari i pagėzimit tė vajzės sė Ditmir Bushatit. Kjo ėshtė njė traditė greke me funksionarėt e lartė tė shtetit shqiptar. Janė me dhjetėra deputetė, ministra shqiptarė qė fėmijėt e tyre i kanė pagėzuar nga grekėt nė Kishat Ortodokse tė Greqisė, pavarėsisht se kėta shqiptarė tradicionalisht i pėrkasin besimit islam.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 10:31   #9
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Kjo eshte e keqja e medias shqiptare , qe nuk thote nje te vertete, por e deformon.
Diku shkruhet se u arrit nje marreveshje historike , ku pervec marreveshjes detare e nga ku ne dalim me miljet e duhura, u hap drita jeshile edhe per ligjin e luftes , per ceshtjen came ...

Nderkohe lexon kete artikull shkruesin me larte dhe mendon se i gjithe ngujimi paskish qene nje farse e madhe.

dilema me e madhe: Kujt ti besosh ?
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 10:47   #10
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

... dilema me e madhe: Kujt ti besosh ?....

Asnjerit... perdor llogjiken.. dhe ndonjehere fshati qe duket nuk do kallauz
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 10:49   #11
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 649
Thanks: 16
Thanked 183 Times in 131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Smokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin
Kjo eshte e keqja e medias shqiptare , qe nuk thote nje te vertete, por e deformon.
Diku shkruhet se u arrit nje marreveshje historike , ku pervec marreveshjes detare e nga ku ne dalim me miljet e duhura, u hap drita jeshile edhe per ligjin e luftes , per ceshtjen came ...

Nderkohe lexon kete artikull shkruesin me larte dhe mendon se i gjithe ngujimi paskish qene nje farse e madhe.

dilema me e madhe: Kujt ti besosh ?
Une i besoj eksperiences dhe historise. Ku ka ndodhur qe ndonje qeveri shqiptare te punoje fort dhe pa frike per shqiperine dhe shqiptaret?
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 11:17   #12
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Une i besoj eksperiences dhe historise. Ku ka ndodhur qe ndonje qeveri shqiptare te punoje fort dhe pa frike per shqiperine dhe shqiptaret?
Do paragjykoja nese do mendoja keshtu!

Thjesht eshte mire qe media per hire te nje te perbashkete te te gjithve te tregohet e drejteperdrejte dhe pa aneksuar nga asnje krahe politik.
Kjo eshte nje ceshtje qe prek cdo kah politik e nuk ka pse te shkruhet sipas interesit te njeres apo tjetres pale!

Ok po flas per nje bote ideale , e Shqiperia fatkeqesisht eshte shume larg kesaj.....gjithsesi do presim cdo thuhet ne njoftimet zyrtare pasi aludimet e ketyre mjeshterave disinformojne (si te njeres apo tjetres pale)
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anathema pėlqehet nga
i vjetėr 16-11-2017, 19:57   #13
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Plasen ēokollatat .....
Greket djegin flamurin e UĒK para ambasades Shqiptare
Nuk kanė fund skandalet e grekėve me shqiptarėt. Kėtė herė dhjetėra grekė me flamurin e kombit tė tyre nė duar janė mbeludh para Ambasadės Shqiptare pėr tė djegur flamurin e Ushtisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Tė entuziasmuar dhe duke kėnduar ata kanė shkrumbuar flamurin duke treguar edhe njėherė urrejtjen etnike ndaj ne shqiptarėve dhe simboleve tona
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2017, 20:00   #14
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,890
Thanks: 10,910
Thanked 9,814 Times in 5,910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 526
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Ēa tė mamave kėrkonin o edlin?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2017, 20:04   #15
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ēa tė mamave kėrkonin o edlin?
Per mejtimin tim shprehin dashurine per ne .... si di popuj miq qe jemi..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 16-11-2017, 20:06   #16
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,890
Thanks: 10,910
Thanked 9,814 Times in 5,910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 526
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Per mejtimin tim shprehin dashurine per ne .... si di popuj miq qe jemi..
Edhe ne i duam shumė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2017, 20:10   #17
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,241
Thanks: 7,672
Thanked 6,683 Times in 4,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Plasen ēokollatat .....
Greket djegin flamurin e UĒK para ambasades Shqiptare
Nuk kanė fund skandalet e grekėve me shqiptarėt. Kėtė herė dhjetėra grekė me flamurin e kombit tė tyre nė duar janė mbeludh para Ambasadės Shqiptare pėr tė djegur flamurin e Ushtisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Tė entuziasmuar dhe duke kėnduar ata kanė shkrumbuar flamurin duke treguar edhe njėherė urrejtjen etnike ndaj ne shqiptarėve dhe simboleve tona
https://www.youtube.com/watch?v=eB53ARl0QNE
Ai simbol ne leteren qe digjet eshte me teper per UCC (poshte) Ushtria Clirimtare e Camerise qe eshte nen UCK, Ushtria Clirimtare Kombetare.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2017, 20:11   #18
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,430
Thanks: 0
Thanked 845 Times in 632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin
Do paragjykoja nese do mendoja keshtu!

Thjesht eshte mire qe media per hire te nje te perbashkete te te gjithve te tregohet e drejteperdrejte dhe pa aneksuar nga asnje krahe politik.
Kjo eshte nje ceshtje qe prek cdo kah politik e nuk ka pse te shkruhet sipas interesit te njeres apo tjetres pale!

Ok po flas per nje bote ideale , e Shqiperia fatkeqesisht eshte shume larg kesaj.....gjithsesi do presim cdo thuhet ne njoftimet zyrtare pasi aludimet e ketyre mjeshterave disinformojne (si te njeres apo tjetres pale)
S'ke cfare pret hic. Me cfare lexova une, pala shqiptare ka vajtur me propozime : jo vula , jo targa apo patenta . Po e kane bere kete...jane treguar jo diletante , por burbone. Dhe ne delegacion nuk ka qene zevendesministri me orgjine came. Greket ne nje nga kushtet i kane kerkuar qeverise Shqiptare te pjerdhur, qe te heqe nga librat e shkolles genocidin cam ne 1914,1925,1935 dhe 1945. Te isha une do i thoja.Kur mos t'a permendni ju genocidin e grekeve nga turqit ne Smyrnia ne 1922
Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Greek_genocide
mbase dhe ne shqiptaret mund te mendohemi nje here qe t'ju kthejme pergjigje ne vitin 2122. Greket kane kerkuar te ndertohen dhe nja 4 varreza per 8000 ushtare me varre ( por kete here i duan varre bosh), se nuk ka ngelur me kocka qeni te fusin brenda. Une fare thjesht do ju thoja.C'varre doni ju ? Italiani dhe gjermani nuk kerkojne varre se erdhen si pushtues. Juve keni ardhur po njesoj.Na keni vrare me zjarr e me hekur , na keni bere mutin ne dere te shtepise dhe tani kerkoni qe te marrim nje leter dhe t'ju fshime b@then ? Ushtaret tuaj nuk i lane kockat per qef ne malet tona.I lane se erdhen si pushtues dhe morren ate qe kerkuan. Sikter , greker piser.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2017, 20:19   #19
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,846
Thanks: 484
Thanked 825 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Plasen ēokollatat .....
Greket djegin flamurin e UĒK para ambasades Shqiptare
Nuk kanė fund skandalet e grekėve me shqiptarėt. Kėtė herė dhjetėra grekė me flamurin e kombit tė tyre nė duar janė mbeludh para Ambasadės Shqiptare pėr tė djegur flamurin e Ushtisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Tė entuziasmuar dhe duke kėnduar ata kanė shkrumbuar flamurin duke treguar edhe njėherė urrejtjen etnike ndaj ne shqiptarėve dhe simboleve tona
https://www.youtube.com/watch?v=eB53ARl0QNE
Fajin e kemi vete qe i ndihmuam ne revolucionin e 1821 dhe i dhame mundesine te ndertojne shtetin ku jetojne sot ,nderkohe qe vete se ndertuam kurre nje te tille qe tua thynte turit ktyre te ashtequajtur grek.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2017, 20:26   #20
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,099
Thanks: 520
Thanked 828 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

O lion nuk ka budallenj sot.... ti thua diletant... une te them kush edi ē'kane blere me kete qendrim... koha eshte bardhaku inč
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur