Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-11-2017, 14:06   #41
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,632 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Une po sjell embelsire, pizzat i sjell Zirco
Do pime ne shishe se pertoj te laj gotat pastaj, meqe nuk i do kallcuku
u pa puna, ca pica doni ju?
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 14:09   #42
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Une dua puttaneska lol
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 14:11   #43
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,632 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin
Une dua puttaneska lol
qyqa..ca eshte kjo??
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 14:22   #44
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosurMos u tremb ore....c'pate pize te kerkova lol
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anathema pėlqehet nga
i vjetėr 13-11-2017, 14:26   #45
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,632 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin

Mos u tremb ore....c'pate pize te kerkova lol
paska emer te poshter po kshu duket e mire.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i zirconium pėlqehet nga
i vjetėr 13-11-2017, 14:29   #46
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
paska emer te poshter po kshu duket e mire.
Eeee kam shije une , lol

E beme kete temen cope, i harruam vrasjet
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 14:37   #47
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,632 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin
Eeee kam shije une , lol

E beme kete temen cope, i harruam vrasjet
po lije aman diktaturen. Njerezia hante buke misri e picat as ne televizor si shifnim
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 14:58   #48
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Nuk banet humor me viktimat
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 15:16   #49
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,325
Thanks: 3,916
Thanked 1,122 Times in 615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin


Mos u tremb ore....c'pate pize te kerkova lol
Pizza me e shijshme nga pamja, tani me kapi uria
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 15:31   #50
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pizza me e shijshme nga pamja, tani me kapi uria
Kola.....kom i casino ktu aferne...ke noi tipa me ngadhnjue.
Tung se po errsonet,ne kerrit duhet me i nrue proxhektorat.
Agreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2017, 14:26   #51
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,229
Thanks: 7,655
Thanked 6,677 Times in 4,296 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Dokumenti/ Njė 106-vjeēar nė burgjet shqiptareStudiuesi Kastriot Dervishi ka publikuar nė profilin e tij nė Facebook, njė dokument ku tregohet njė i burgosur, i cili ka qenė 106 vjeē (numri u ndryshua nga une prej origjinalit qe ishte 196). Sipas tij ky ėshtė njė rast unik, ku njė i burgosur jeton nė burg nė moshėn 106 vjeēare. “Njė i moshuar, krejt pa asnjė faj mbahej nė burg. E vėrteta e historisė sė tij zbulohet nga njė letėr qė i dėrgon diktatorit nė vitin 1952, nė tė cilėn kėrkon qė ta lironte burgu”, shton ndėr tė tjera Kastriot Dervishi.
“Nuk besoj se nė ndonjė vend tė botės ndonjė njeri nė moshėn 106 vjeēare ka qenė i burgosur. Kėtė rekord tė zi e mban Shqipėria. Njė i moshuar, krejt pa asnjė faj mbahej nė burg. E vėrteta e historisė sė tij zbulohet nga njė letėr qė i dėrgon diktatorit nė vitin 1952, nė tė cilėn kėrkon qė ta lironte burgu. I moshuari nuk priste gjė tjetėr nga jeta pasi i kishte provuar tė gjitha, kėrkonte vetėm tė vdiste nė shtėpinė e vet. Prej 3 vjetėsh ai gjendej nė burgun nr.5 tė Tiranės (nė vitin 1955 u quajt burgu nr.313). Ishte dėnuar nė vitin 1949 si pjesė e “njė grupi armiqėsor”, kur ishte plot 103 vjeē. I pėrmenduri akuzohej se nė shtėpinė e tij kishte strehuar djalin e nipat e vet tė cilėt ishin tė arratisur. Nga shqyrtimi i dokumenteve tė dosjes hetimore-gjyqėsore nuk rezulton qė i moshuari tė ketė qoftė edhe implikimin mė tė vogėl sepse vetė mosha, nuk e lejonte tė ishte organizues apo veprimtar. Ai u arrestua mė 21.8.1949, pra kur ishte 103 vjeē. Nė atė kohė, regjimi, pėr tė mos u zbuluar mosha e tė pandehurit mė tė moshuar nė gjithė botėn, ka shkruar nė vendim se ai ishte 95 vjeē. Kjo e dhėnė rezulton e rreme, pasi vetė personi shkruan moshėn e vėrtetė nė letrėn qė i drejton Enver Hoxhės.
Bardhoku u dėnua nė njė proces me 15 persona tė tjerė, midis tė cilėve edhe njė grua. Tė pandehurit e procesit ishin nga Zhej i Poshtėm, Gurrėza, Selita e Vogėl dhe Mali i Bardhė (i pėrmenduri). Ēėshtja u gjykua nga Gjykata e Lartė Ushtarake vetėm nė njė shkallė gjykimi. Me vendimin nr.142, datė 17.9.1949, gjykata i deklaroi fajtorė tė gjithė dhe tė moshuarin mė tė madh tė dėnuar nė botė e dėnoi me 20 vjet burgim. D.m.th. ai do tė dilte nga burgu kur tė ishte123 vjeē.Me tė njėjtin vendim u dėnuan me vdekje: Kolė Dedė Tota (45 vjeē), FrrokMhill Rika (46 vjeē). Tė tjerėt morėn dėnime 5-15 vjet burgim, punė tė detyruar, konfiskim tė pasurisė dhe humbjen e tė drejtės zgjedhore pėr dy vjet.
Letra e 106 vjeēarit nė vitin 1952
I nėnshkruari Nikollė Ndre Bardhoku, lindur dhe banues nė katundin Mali i Bardhė (Milot), kam nderin t’ju parashtroj sa mė poshtė:
Jam arrestuar nė muajin gusht 1949 nėn akuzėn se kam strehuar djalin dhe nipat e arratisur dhe tė vrarė prej Sigurimit dhe i dėnua prej gjyqit special me 20 vjet privim lirie.
Z.komandant!
Jam njė plak nė moshėn 106 vjeē; unė nė shtėpinė time gjithė ditėn natyrisht edhe natėn isha i detyruar tė rrija shtrirė nė dyshek. Djali dhe nipat qė ishin arratisė vepronin me kokėn e tyre, aspak nuk mė pėrfillnin vdek apo gjallė isha jam.
Pra nė tė tilla kondita si mund tė cilėsohem strehues? Sot jam i sėmurė dhe nuk jam nė gjendje as tė vete nė nevojė, por duhet tė shoqėrohem nga shokėt.
Prandaj marrė guximin tė drejtohem personalisht, juve z.komandant, duke ju lutur tė mė mėshironi edhe tė urdhėroni lirimin tim nė mėnyrė qė tė vdes nė shtėpinė time.
Me nderime
Nikoll Ndre Bardhoku
Burgu nr.5 Tiranė
Tiranė 5.2.1952


Burimi: Lapsi.al
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 18:28   #52
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 444
Thanks: 92
Thanked 100 Times in 86 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
juke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

S'mund te shihen te vraret nga aspekti numerik per te krahasuar brutalitetin e komunizmit me ate demokratik. Aspekti me i rendesishem eshte qualiteti i te vrareve.

E verteta eshte qe Enveri vriste familje patriotike edhe njerez te edukuar edhe intelektual te veriut. Ishte e perndjekur politikisht gjysma e veriut. Per ta kuptuar me mire kete, gjuha standarde eshte gjuha Toske kur duhet te ishte dialiekti i Elbasanit. Edhe per dicka kaq elementare edhe te rendesishme, si gjuha, u manipulua edhe u deformua barazia. Edhe ata intelektual te veriut qe propozuan, jo protestuan, por propozuan qe te perdoresh dialekti Elbasanit u vrane edhe u masakruan nga Enveri.

Per ta kuptuar edhe me mire, vlen te shohesh se si te gjithe bashkepunetoret e tije nga veriu, si Qemal Stafa si shembull edhe te gjithe ata te lidhur me Qemal Stafen, u vrane nga Enveri sepse ishin verior qe mund ta kundershtonin.

Edhe ky Rama eshte bere i shpifur. Kur e shof me duket si Kryeminister i Vlores edhe jo i Shqiperise. Me te drejte, gjysma e deputeteve te parlamentit Shqiptar jane nga zona "Labe." Edhe kur behen investime gjendet gjithmone arsyeja per te investuar ne Vlore edhe Gjirokaster. Jo po njera eshte investim strategjik e jo po tjetra eshte per turism Rezultati eshte i njejte, veriu vuan kur jugu ndertohet. Mbajn edhe idiotet si Berisha bashke me PD ne opozite qe te percajn edhe me shume veriun me keto idjota. Veriu ama boshatiset. Fshatrat ne jug sjan keq.

Po te kishte ndodhur ndryshe? Do kishte mbetur Shqiptar ne jug sot?
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 18:41   #53
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
S'mund te shihen te vraret nga aspekti numerik per te krahasuar brutalitetin e komunizmit me ate demokratik. Aspekti me i rendesishem eshte qualiteti i te vrareve.

E verteta eshte qe Enveri vriste familje patriotike edhe njerez te edukuar edhe intelektual te veriut. Ishte e perndjekur politikisht gjysma e veriut. Per ta kuptuar me mire kete, gjuha standarde eshte gjuha Toske kur duhet te ishte dialiekti i Elbasanit. Edhe per dicka kaq elementare edhe te rendesishme, si gjuha, u manipulua edhe u deformua barazia. Edhe ata intelektual te veriut qe propozuan, jo protestuan, por propozuan qe te perdoresh dialekti Elbasanit u vrane edhe u masakruan nga Enveri.

Per ta kuptuar edhe me mire, vlen te shohesh se si te gjithe bashkepunetoret e tije nga veriu, si Qemal Stafa si shembull edhe te gjithe ata te lidhur me Qemal Stafen, u vrane nga Enveri sepse ishin verior qe mund ta kundershtonin.

Edhe ky Rama eshte bere i shpifur. Kur e shof me duket si Kryeminister i Vlores edhe jo i Shqiperise. Me te drejte, gjysma e deputeteve te parlamentit Shqiptar jane nga zona "Labe." Edhe kur behen investime gjendet gjithmone arsyeja per te investuar ne Vlore edhe Gjirokaster. Jo po njera eshte investim strategjik e jo po tjetra eshte per turism Rezultati eshte i njejte, veriu vuan kur jugu ndertohet. Mbajn edhe idiotet si Berisha bashke me PD ne opozite qe te percajn edhe me shume veriun me keto idjota. Veriu ama boshatiset. Fshatrat ne jug sjan keq.

Po te kishte ndodhur ndryshe? Do kishte mbetur Shqiptar ne jug sot?
ne kemi pas haxhi leshin trim i madh pi Dibre
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 18:45   #54
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 444
Thanks: 92
Thanked 100 Times in 86 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
juke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne kemi pas haxhi leshin trim i madh pi Dibre
Haxhi Leshi eshte pjese e luftes partizane. Ka shume gjasa qe ky ishte tradhetar. Nuk duhet ngaterruar lufta partizane me sistemin komunist.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 18:47   #55
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
S'mund te shihen te vraret nga aspekti numerik per te krahasuar brutalitetin e komunizmit me ate demokratik. Aspekti me i rendesishem eshte qualiteti i te vrareve.

E verteta eshte qe Enveri vriste familje patriotike edhe njerez te edukuar edhe intelektual te veriut. Ishte e perndjekur politikisht gjysma e veriut. Per ta kuptuar me mire kete, gjuha standarde eshte gjuha Toske kur duhet te ishte dialiekti i Elbasanit. Edhe per dicka kaq elementare edhe te rendesishme, si gjuha, u manipulua edhe u deformua barazia. Edhe ata intelektual te veriut qe propozuan, jo protestuan, por propozuan qe te perdoresh dialekti Elbasanit u vrane edhe u masakruan nga Enveri.

Per ta kuptuar edhe me mire, vlen te shohesh se si te gjithe bashkepunetoret e tije nga veriu, si Qemal Stafa si shembull edhe te gjithe ata te lidhur me Qemal Stafen, u vrane nga Enveri sepse ishin verior qe mund ta kundershtonin.

Edhe ky Rama eshte bere i shpifur. Kur e shof me duket si Kryeminister i Vlores edhe jo i Shqiperise. Me te drejte, gjysma e deputeteve te parlamentit Shqiptar jane nga zona "Labe." Edhe kur behen investime gjendet gjithmone arsyeja per te investuar ne Vlore edhe Gjirokaster. Jo po njera eshte investim strategjik e jo po tjetra eshte per turism Rezultati eshte i njejte, veriu vuan kur jugu ndertohet. Mbajn edhe idiotet si Berisha bashke me PD ne opozite qe te percajn edhe me shume veriun me keto idjota. Veriu ama boshatiset. Fshatrat ne jug sjan keq.

Po te kishte ndodhur ndryshe? Do kishte mbetur Shqiptar ne jug sot?
une te isha enveri.........do ju DIGJJA me ACID.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 18:48   #56
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Haxhi Leshi eshte pjese e luftes partizane. Ka shume gjasa qe ky ishte tradhetar. Nuk duhet ngaterruar lufta partizane me sistemin komunist.
Ju ne Diber jeni Xhins Kurvash ne FQ-2-te.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 18:55   #57
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 444
Thanks: 92
Thanked 100 Times in 86 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
juke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
une te isha enveri.........do ju DIGJJA me ACID.
Ke to digjje? Veriun, Dibranet, apo Gollobordasit? Edhe pse?
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 18:57   #58
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
ke to digjje? Veriun, dibranet, apo gollobordasit? Edhe pse?
komplet...
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 19:00   #59
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 444
Thanks: 92
Thanked 100 Times in 86 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
juke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolarejuke ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ju ne Diber jeni Xhins Kurvash ne FQ-2-te.
Spo kuptohemi...
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2017, 19:03   #60
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raporti, 6 mijė tė vrarė gjatė diktaturės, 34 mijė tė burgosur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Spo kuptohemi...
mund ta perkthej une?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur