Kthehu pas   Forum-Al.com > Bota e Kompjuterit > Informatika > Sisteme operative > Bota e Windows

Bota e Windows Gjithka mbi Windows shkarkime programesh etj.

Prshndetje Vizitor!
Nse ju shfaqet ky mesazh do t thot se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini t shihni pjesn me t madhe t seksioneve dhe diskutimeve t forumit, por akoma nuk gzoni t drejten pr t marr pjes n to dhe n avantazhet e t qnurit antar i ktij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI q t drgoni postime dhe mesazhe n Forum-Al.
Regjistrohu
Prgjigje
 
Mundsit n tem
i vjetr 13-11-2017, 14:06   #1
lale
Antar i ri
 
Data e antarsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikve q jep: 0
lale sht n rrug t mbar
windows 7 update

pershendetje si te instaloj update laptop win 7 si kjo ne foto
lale nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 14-11-2017, 10:08   #2
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarsimit: Jul 2015
Posts: 1,686
Thanks: 0
Thanked 522 Times in 414 Posts
Shuma e pikve q jep: 21
lonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal sht br nga lale Shiko postimin
pershendetje si te instaloj update laptop win 7 si kjo ne foto
Mos u merr me me Windows Update. Te rekomandoj Offline Update. Shiko ketu.

Kodi:
https://blog.simplix.info/update7/
Shkarko direkt :

Kodi:
https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2-17.10.10.exe
Te duhet vetem qe ne diskun (C ku ke instaluar Windows 7 te kesh 10 GB te lira. Egzekutoje filen qe shkarkove(rreth 650 mb) dhe lere te mbaroje pune. Kur kerkon restart jepi restart. Do te te haje pak kohe (mbase dhe 20 minuta), por do te mbaroje pune. Do te te instaloje te gjitha Updatet ne menyre te perkryer dhe ne fund do te beje dhe pastrimin e fileve temporale.

Me pare per t'u siguruar.
Be nje backup te Windows ne nje partition tjeter.
Une perdor
Kodi:
http://www.drivesnapshot.de/en/
Merr ketu nje keygen per serial qe ta rregjistrosh
Kodi:
https://rsload.net/soft/cleaner-disk/9617-drive-snapshot.html
Ty te duhet ne fak vetem file exe. Lexo ne Website si ta perdoresh kete utility.Eshte fare e thjeshte. Ke tutorial me figura aty.
Pra filet qe te duhen:
Kodi:
http://www.drivesnapshot.de/download/snapshot64.exe
ose
Kodi:
http://www.drivesnapshot.de/download/snapshot.exe
S'ka rendesi ke merr 32 bit apo 64 bit.Rekomandoj 32 bit, qe ta perdoresh dhe nga nje Boot CD ose Boot USB. Te dyja e bejne punen. Backup te Windows e ben kur Windows eshte ne pune. Eshte utility e hatashme. Kur je ne Windows dhe do te besh Windows Restore, thjesht e egzekuton dhe i jep path ku ke filen backup. Programi ben Restart te Windows dhe ne Restart e kthen windows per 4 apo 5 minuta. Une e caktivizoj gjithnje Windows Restore ose Windows Hibernate. Windows Vete te ofron dhe nje Windows Backup(qe se kam perdorur kurre dhe ne mos gaboj WinNT backup tek System32)
Po qe se nuk hyn dot ne Windows. Gje dhe shkarko nje Hiren Boot CD (iso file).Hidhe filen ne nje USB.Ja shiko ketu
Kodi:
https://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk
Ose digje filen iso ne CD. Drivesnaposht.exe qe e rregjitrove kopjoje ne USB Bootable ose CD (kur e djeg).Starton kompjuterin me CD ose Boot USB,egzekuton driveshapshot.exe dhe ben Restore te Windows. Ose shiko ndonje menyre tjeter.P.sh. Ke DLC Boot 2017 ( Bootable CD ose USB me Windows10 ose WindowsXp Live brenda )

Po nuk deshe te ngaterrohesh me keygenin ne ate sitin qe te dhashe:
ja ca seriale , nga websitet :

Kodi:
https://serialnumbertext.blogspot.no/2011/11/drive-snapshot-v1-40-15894-bilingual.html
dhe
Kodi:
https://www.smartserials.com/download.php
Thjesht do i besh Copy+paste tek Registration Dialog :

Citim:
Per versionin: Versioni 1.45
------------------------------
Name: ADMIN
Code: 0103330Z - 9999 Servers
Serial: FDA7-93B8-C5B7-6CC1
------------------------------

Ose seriale te tjera:

------------------------------
Name: rahmanmillenium

Code : 0906608Z - 9999 Servers
Serial : 4710-F211-22FA-3DCB
------------------------------
Name :rahmanmillenium

Code : 0711576Z - 9999 Servers
Serial : 801C-351D-1274-0DA7
------------------------------
Name : rahmanmillenium

Code : 1003506Z - 9999 Servers
Serial : 9D7B-287A-1A36-286F
------------------------------
Name: rain love forever

Code : 0610924Z - 9999 Servers
Serial : CC60-7961-A926-1381
------------------------------
name : rain love forever

Code : 1104874Z - 9999 Servers
Serial : 58AA-EDAB-DBBA-4E85
------------------------------
Name : rain love forever

Code : 0202527Z - 9999 Servers
Serial : 44CD-F1CC-A6CD-5471

Ose perdor kete utility : (portable)

Kodi:
https://baltagy1.blogspot.no/2017/07/r-drive-image-v616108-portable.html
Ose kete utility free :

Kodi:
https://www.runtime.org/driveimage-xml.htm

Ndalo manualisht , Windows 7 Update ne kete menyre:

Shiko ketu :

Kodi:
https://www.windows-commandline.com/disable-automatic-updates-command-line/
Keto rrjeshtat me poshte.
Citim:
@echo off
net stop wuauserv
sc config wuauserv start= disabled
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\WindowsUpdate\Auto Update" /v AUOptions /t REG_DWORD /d 1 /f
Kopjoji sic jane, dhe beji paste ne notepad. Ruaje filen si bat file. Shiko me poshte figurenFilen krijoje ne desktop dhe nje here ne dite egzekutoje. Po qe se Windows e ka aktivizuar Windos Update kjo e ndalon.Kaq.

Hope it helps.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Hern e fundit sht ndryshuar nga lonely_lion : 14-11-2017 n 10:11
lonely_lion nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
Postimi i lonely_lion plqehet nga
i vjetr 14-11-2017, 10:51   #3
lale
Antar i ri
 
Data e antarsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikve q jep: 0
lale sht n rrug t mbar
Prgjigje e: windows 7 update

persendetje nuk po di veq ne qofse ma ndreq ti me teamviewer me hy spo di une
lale nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 14-11-2017, 15:35   #4
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarsimit: Jul 2015
Posts: 1,686
Thanks: 0
Thanked 522 Times in 414 Posts
Shuma e pikve q jep: 21
lonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal sht br nga lale Shiko postimin
persendetje nuk po di veq ne qofse ma ndreq ti me teamviewer me hy spo di une
Ore une s'e kam problem hic te hy me teamviewer,se e kam bere kush e di se sa e sa here dhe me pare.Por me shpjego cfare nuk di te besh.Me c'po shoh ajo te kerkon te besh updatet e Windows.Beji! Por sidoqofte, une te kam keshilluar se si te besh Update Offline.Nuk eshte e veshtire.Per virus dhe malware e ke kontrolluar?Po nuk di, te shkarkosh nje file dhe ta egzekutosh, c'te te them une ? Lere sic eshte ,se per ty njesoj do jete..me update apo pa update!
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Hern e fundit sht ndryshuar nga lonely_lion : 14-11-2017 n 15:42
lonely_lion nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 14-11-2017, 17:22   #5
lale
Antar i ri
 
Data e antarsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikve q jep: 0
lale sht n rrug t mbar
Prgjigje e: windows 7 update

jo offline jo por update e reja qe dalin po du mja lan automatik spo di
lale nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 14-11-2017, 17:28   #6
lale
Antar i ri
 
Data e antarsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikve q jep: 0
lale sht n rrug t mbar
Prgjigje e: windows 7 update

edhe diqka shum interesant kur e shtypa nach update suchen su ndalke hiq as nuk gjejke asgje kurse mu aktivizu flutra su ndalke hiq duke punu temperaturat ju rritke ma shum tani kur e pash qe spo ndalet e ristartova laptopin kur hapa google shum u ngarkojke
lale nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 14-11-2017, 20:23   #7
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarsimit: Jul 2015
Posts: 1,686
Thanks: 0
Thanked 522 Times in 414 Posts
Shuma e pikve q jep: 21
lonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal sht br nga lale Shiko postimin
jo offline jo por update e reja qe dalin po du mja lan automatik spo di
Mbaro pune me metoden offline dhe lere automatike me vone.Une te dhashe me te miren metode.Ja ben updated kur do ti.Ti be si te duash. Merru me flutrat.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 14-11-2017, 20:58   #8
lale
Antar i ri
 
Data e antarsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikve q jep: 0
lale sht n rrug t mbar
Prgjigje e: windows 7 update

A mundesh me hy nepermes teamviewer un smarr vesh
lale nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 15-11-2017, 06:12   #9
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarsimit: Jul 2015
Posts: 1,686
Thanks: 0
Thanked 522 Times in 414 Posts
Shuma e pikve q jep: 21
lonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal sht br nga lale Shiko postimin
A mundesh me hy nepermes teamviewer un smarr vesh
Shkarko kete file

Kodi:
https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2-17.10.10.exe
dhe egezkutoje.Lere te mbaroje, se e ben cdo gje vete.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
Prgjigje

Mundsit n tem

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML sht fikur