Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2017, 15:06   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 11,505
Thanks: 3,982
Thanked 3,840 Times in 2,396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender 66 milionė lekė pėr njė fuoristradė luksoze


Nuk kanė fund thagmat e kryebashkiakut tė Vlorės, Dritan Lelit, lidhur me shpėrdorimin e fondeve publike. Pasi pagoi 2 milion lekė pėr tu parė nė pasqyrė, Leli tashmė ka bėrė njė tjetėr shpenzim luksi duke porositur njė makinė luksoze, tip fuoristradė, me njė ēmim tė kripur.

Tpz.al ka siguruar dokumentet e kėtij tenderi, ku objekti ėshtė “blerje makinė pėr administratėn”. Fondi limit ėshtė 6.666.667 lekė pa tvsh, ndėrsa kohėzgjatja e kontratės pėr ekzekutimin ėshtė deri nė 10 ditė nga lidhja e kontratės.

Automjeti kėrkohet qė tė jetė me 0 kilometra, ndėrsa tė jetė prodhuar nė vitet 2015 ose 2016. Gjithashtu, numri i dyerve tė jetė 5, ndėrsa tė ketė 7 vende. Leli ka kėrkuar njė automjet me kambiu automatike, me fuqi motorike 2800 kuaj si dhe tė jetė 4×4 me bllokues diferenciali.

Ngjyrėn e makinės e preferon tė jetė gri, sediljet prej lekure, tė ketė sistem navigacioni, fenerė xenon led, tė ketė pedana anėsore fikse, apo edhe xhama tė erret origjinal. Leli e kėrkon automjetin me sensor parkimi para dhe pas, tė ketė kamera tė pasme, sedilje me ngrohje pėrpara dhe me rregullim elektrik.

Tpz.al mėson gjithashtu se Leli, pavarėsisht se ėshtė kryebashkiaku i Vlorės, ai jeton nė Tiranė. Pėr shkak se tė udhėtimeve tė shpeshta Tiranė-Vlorė, Dritan Lelit i “duhet” kjo fuoristratadė qė tė mos ndjejė lodhjen e rrugės.

Me kėtė makinė luksoze, Dritan Leli ja ka kaluar edhe kryebashkiakut tė Tiranės, Erion Veliaj, i cili pėrdor njė makinė hibride shumė herė mė tė lirė ndėrsa si ambjentalist mban njė orė plastike, njėsoj si presidenti Ilir Meta.

Por po ta krahasosh Lelin, me kryebashkiakun e Prishtinės, Shpend Ahmeti, bėn diferencė tė madhe. Ahmeti nuk pėrdor makinė personale, por vetėm transport urban. Ai shihet nė rrugėt e Prishtinės teksa frekuenton autobusėt.

Kryebashkiaku i Vlorės, nuk krahasohet as me kryebashkiakun e Amsterdamit, qė ka njė buxhet tė barabartė me Shqipėrinė, por lėviz me biēikletė pėr tė shkuar nė punė. Shpenzimet e luksit pėr fuoristrada, Leli bėn mirė qė kėto para ti pėrdorė pėr pėrmbytje dhe vetė tė lėviz me njė automjet tė thjeshtė./tpz.al

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 16:44   #2
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 2,432
Thanks: 186
Thanked 375 Times in 194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

Je qe je lelo bli dhe nje pal kpuc nga ato qe shkelqejne por mos ec ne zona permbytura se behesh pis
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Noe pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2017, 18:15   #3
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 394
Thanks: 3
Thanked 62 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Smokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

E ja u be publike, ca do ndodhi? Azgje. Tenderi vazhdon dhe ai do paiset me makine. Shqiperi hesapi.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 19:31   #4
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 2,891
Thanks: 94
Thanked 202 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

Vlonjatet jane si shkodront , votojne verberisht njeri majtas e tjetri djathtas dhe rrin e grin sallate deri sa t’vijne zgjedhjet e rradhes duke u marr me saliun e ramen. Imbecila
__________________
Always Loud & Always Proud!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga AAO : 06-12-2017 nė 19:35
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 21:11   #5
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,136
Thanks: 5
Thanked 108 Times in 90 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

Tani e kerkon kete lluks ai, qe eshte permbytur Lungomarja.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 18:37   #6
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,121
Thanks: 44
Thanked 123 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 21:09   #7
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,077
Thanks: 84
Thanked 210 Times in 146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

E mo se nuk ka bere ndonje krim.
Ligjen ka zbatuar. Se mos i dini ligjet ju?!

Ju jeni akoma me ligjet e Enverit a derbardhe. Vetem ne kohen e tij futeshin brenda patriot e profesionist te vertet. Ligjet e sotme e nderojne punen dhe te gjithe puntoret dhe profesionistet quhen biznesmrn dhe sipermarres. Ato thithin elementin puntor dhe e cojne deri ne rangjet me te larta te shtetit.

Jeshen ligjet e Enverit ato qe e quanin hajdut njeriun e punes. domethene profesionistet e vertet.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Demo Labi pėlqehet nga
i vjetėr 07-12-2017, 22:28   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,388
Thanks: 1,734
Thanked 1,649 Times in 1,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kryebashkiaku i Vlorės bėn tender pėr njė fuoristradė

pse nuk ik ky me aftobus nga Tirona deri ne Durres dhe nga aty te marr gomonen ose skafin dhe bregut detit njeren dore timonin dore e ne tjetren coca cole, vetem kur te shof veten qe arriti ke si quhet ajo vendzbarkimja ne Vlore edhe e kursen buxhetin e Lungo Vlora, o ta marre lali eri ke bashkia e tij ne Tirone, do ti duhen inkasant te taksava te pusave
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur