Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-08-2018, 19:52   #21
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,169
Thanks: 818
Thanked 731 Times in 390 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Jo mer xhaje se s'osht tu bo kjosk buzi e ti japi librat e xhiros te parit taksambledhes qe i shkoj n'der.
Sa e si e qysh e tek ska per ta mor vesh kush e aq me pak ekspertat e forumeve ... ene s'bohet baza per vetingun por vetingu bohet per bazen.
As njonen e as tjetren se ka ne dor as ram as sal e as lulush ... aq sa ka ne dor Kosoven ashim me kompani. Qashtu qe thoni juva
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 20:07   #22
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,262
Thanks: 111
Thanked 111 Times in 87 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si1ri Shiko postimin
Jo mer xhaje se s'osht tu bo kjosk buzi e ti japi librat e xhiros te parit taksambledhes qe i shkoj n'der.
Sa e si e qysh e tek ska per ta mor vesh kush e aq me pak ekspertat e forumeve ... ene s'bohet baza per vetingun por vetingu bohet per bazen.
As njonen e as tjetren se ka ne dor as ram as sal e as lulush ... aq sa ka ne dor Kosoven ashim me kompani. Qashtu qe thoni juva
Pra nuk je kunder asgjeje cfare thashe une, nese nuk te kam kuptuar gabim.

Vettingut per bazen apo baza per vettingun e njeta gje eshte.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 20:23   #23
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,169
Thanks: 818
Thanked 731 Times in 390 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Pra nuk je kunder asgjeje cfare thashe une, nese nuk te kam kuptuar gabim.

Vettingut per bazen apo baza per vettingun e njeta gje eshte.
Nuk jame aspak kundra bazez dhe kjo baze nuk eshte aspak ide e re perkundrazi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nje arsye tjeter, pervec te tjerave, perser do behet kjo baze nevojtore ne Kucove, eshte edhe qe te sigurohet procesi i Vetingut ne Shqiperi, ku gjyqtaret e korruptuar do zevendesohen me zara dhe vemje te Rames dhe klikave nderkombetare si rasti Soros.

Keto behen qe cdo gje te mertet nen kontroll nga global financa, sic thoshte edhe Hitleri ( qe i kan dale gjithe fjalet si profeci )
Me kete mendim me dukesh konfus e me nje inat te turbullt te ndikuar nga dizinformacionet konspirative.
Bota ne gjith historine e vete shoqerore ka qene e ndikuar nga interessi i grupeve te medha pulitike-financiare-ushtarake.
Nuk behet nje baze e tille per ramen sorosin salen vuēiēin apo thaēin a cilindo rreshter apo kapterr qe na e nxjerrin si klloun neper lajme ... harroje ... jane interesa, konjuktura e perllogaritje afatgjata qe e kalojne personin.
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 20:28   #24
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,726
Thanks: 377
Thanked 625 Times in 348 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shqiperia nuk kercenohet nga servet, kosova po.

Greqia nuk e kercenon Shqiperine, te ishte per ceshtje tokash, i kishte gallberu me kohe kur shqiptaret emigronin me qindra mijra si pakistanezet sot ( apo ata qe kerkojne azil ne Shqiperi) ne greqi, pa letra fare dhe ndryshonin edhe emrat para se te ikin qe te merrnin pashaportat me shpejt.

Lereni armiqte imagjinare, dhe camet e Idrizit qe vjehdin tatimet dhe dogana.

Kur flisni edhe ju keshtu, vaj medet cfare mendon katunari shqiptar qe ka lexu apo jo 2 libra ne jeten e vet.

Nese Shqiperiaa paska nevoje per baza nevojtore dhe cfyrje bolesh te amerikaneve dhe rrac perzierjeve ne ushtrine e tyre, per te mbroj veten, atehere me mire ikni te gjithe dhe jepini fund ketij vendi.

Turp i madh me fol keshtu, paska vdekur gjithe shqiptaret beper frontet e perandorise osmane dhe paskan ngel vemjet ketu.

Shtetet bejne te pamunduren p[er te largu bazat amerikane, ti i thua ec bujrum, qe ta bejne edhe em, bordello vendet ky hyjne sipas interesit te tyre.

Do ja shihni bythen cdo gjeje, ketu do jemi.
Ore Kaēi, mirė me Idrizin, po me ēamėt ēa ke pse e kruan shumė, edhe pėr bazėn e Rames ēamėt ta kanė fajin ty... sinqerisht, bjeri vetes mbas se dhe vapa ndikon shumė nė pėrkeqėsim.. hė mė rruaē
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 11:01   #25
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,015
Thanks: 10,928
Thanked 6,037 Times in 4,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ja, eshte pozitive qe do hame bombat ne, se i krruhet Rames.
Ah te PACA....


Nje mbrekulli per shqiperin kudo qe ka baza te NATOs ka siguri dhe kjo perkethehet ne mirqenije....komenti i 4-rt nga ilir Resuli.

Perse keta jane IDIOTER....


Nuk eshte hulumtim rus....per keta DARAT patriot.

Ora 13.00 Beni do relaksohet.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2018, 14:19   #26
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,015
Thanks: 10,928
Thanked 6,037 Times in 4,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė


Lubonja ne kete rast eshte MATEMATIKE(respekt).
Sa baza ushtarake ka rusia ne ballkan????
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 17:34   #27
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,262
Thanks: 111
Thanked 111 Times in 87 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si1ri Shiko postimin
Nuk jame aspak kundra bazez dhe kjo baze nuk eshte aspak ide e re perkundrazi.Me kete mendim me dukesh konfus e me nje inat te turbullt te ndikuar nga dizinformacionet konspirative.
Bota ne gjith historine e vete shoqerore ka qene e ndikuar nga interessi i grupeve te medha pulitike-financiare-ushtarake.
Nuk behet nje baze e tille per ramen sorosin salen vuēiēin apo thaēin a cilindo rreshter apo kapterr qe na e nxjerrin si klloun neper lajme ... harroje ... jane interesa, konjuktura e perllogaritje afatgjata qe e kalojne personin.
Aha, vari lesht ketij muhabeti me nje fjale.

Kujtova se ishe pak me i zgjuar se te tjeret, por ju 50 vjecaret, keni marr fund, sidomos ju qe keni emigru.


Injoranca juaj dhe botekuptimi juaj per kete bote eshte thellesisht i cunguar.

Une jam shume i qarte, po mire qe paske kuptuar qe qenkan konjkutura afatgjata.

Ceshtja eshte, qe a e di ti se kush i drejton keto konjukturta, kush jane pera persona, cfare i kane bere keta europianeve keto 75 vite dhe as cfare i pret shqiptaret qe ane krejtesisht nen ndikimin e ketyre konjukturave?

E di cfare i pret, me keq se cfare kane pare keto 30 vite.

E kam thene edhe me pare, shqiptaret e zgjuar dhe trima do kene vdek ne frontet e perandorise osmane ose so mercenare neper europe, keta tek ne paskan ngel ata qe jane krejt vari lesht.

Jemi krejtesisht te marr fund si njerez.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 17:39   #28
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,262
Thanks: 111
Thanked 111 Times in 87 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ore Kaēi, mirė me Idrizin, po me ēamėt ēa ke pse e kruan shumė, edhe pėr bazėn e Rames ēamėt ta kanė fajin ty... sinqerisht, bjeri vetes mbas se dhe vapa ndikon shumė nė pėrkeqėsim.. hė mė rruaē
He mor cam i vllait, ku te dogji?

O Edlin, une kur flas, flas parimisht, nuk e kam me askend personalisht.

Nese i kam permend camet, i kam permend, se jane pjese e madhe e korrupsionit ne shqiperi.

Nuk numerohen camet qe kane vjedh toka ne shqiperi te mesme, jug te shqiperis ehde bregdet, namin kane bere ne Vlore, e di shume mire.

Namin e kane bere edhe ne tatime dhe dogana, kur Idrizi ishte ne pushtet.

Pa marr parasush pastaj jevget dhe fieraket qe conin ne itali.

Sigurisht qe ka plot came te mire, sidomos ata qe jane ne Tirane.

Keto gjera nuk priteshin nga camet, qe e kane vuajtur vet padrejtesine mbi kurriz.

Keto qe une them jane fakte te ftohta.

Ashtu sic merren edhe kuksianet me droge ne londer, apo lacianet me vjedhje shtepish, apo tepelenasit me kanabis.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 17:43   #29
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,769
Thanks: 10,275
Thanked 9,255 Times in 5,514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin

E kam thene edhe me pare, shqiptaret e zgjuar dhe trima do kene vdek ne frontet e perandorise osmane ose so mercenare neper europe, keta tek ne paskan ngel ata qe jane krejt vari lesht.

Jemi krejtesisht te marr fund si njerez.
Dmth. ty tė kanė pushkatuar nė frontet e Perandorisė Osmane?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 18:14   #30
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,696
Thanks: 2,199
Thanked 2,341 Times in 1,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Me behet shume qejfi. Dicka pozitive per zonen dhe Shqiperine ne pergjithesi. Do hapen vende pune njehere. Shume e domosdoshme per ate rajon nga ku vetem po ikin se s’po investon me njeri.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur