Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-05-2018, 16:17   #61
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,114
Thanks: 1,235
Thanked 1,366 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ata, ata e kane fajin. Ata qe thua ti. Ja une keto gjera nuk i dija. Te mi kishe thene me pare keto gjera nuk do ta kisha bere ate postimin, te cilit i ishe pergjigjur.

Po ja qe i shkruajta tani. Te me falesh artist nese me mos dijen time mund te kem ndryshuar humorin tuaj.
Nuk ka vend me perdor ironi e me bo humor te holle me efekt gudulisje zotri peshkaqeni.aty thjesht po diskutohej dhe une dhashe nje mendim timin pa perdorur ironine.pastaj nese mendon se ke gjithmone te drejte eshte ceshtje tjeter.

Shendet
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 16:23   #62
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 480 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Edhe kete e the a derbardh
Shyqyr nuk paske permendur keta qe kthehen ne Anglez
Kam degjuar Jane njerez te ndershem
E thashe moj e thashe... po kujt ia thashe!!!
Per ata te anglise nuk them une, se fjala Anglise me ngjan me fjalen Angjelise. Dhe une Angjelisat nuk i shaj kurre. Jane ato qe me shajne mua.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 16:25   #63
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,293
Thanks: 8,192
Thanked 4,121 Times in 2,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
E thashe moj e thashe... po kujt ia thashe!!!
Per ata te anglise nuk them une, se fjala Anglise me ngjan me fjalen Angjelise. Dhe une Angjelisat nuk i shaj kurre. Jane ato qe me shajne mua.
Kush te shan te don thone
Welcome welcome Peshku
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 16:44   #64
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 480 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alb99 Shiko postimin
Nuk ka vend me perdor ironi e me bo humor te holle me efekt gudulisje zotri peshkaqeni.aty thjesht po diskutohej dhe une dhashe nje mendim timin pa perdorur ironine.pastaj nese mendon se ke gjithmone te drejte eshte ceshtje tjeter.

Shendet
Drejtesia eshte relative, gjithkush e vlerson sipas metrit(njesis matese) qe perdor. Je i mirpritur ne cdo bised.

Ironia(te cilen mund ta perdoresh dhe ti, sepse eshte gjithmon argetuese) nuk ishte per ato qe ke shkruar, se jane te drejta dhe qendrojne, por sepse nuk mu duke se kishe kapur fillin e posimit. Ti pa e kuptuar mbeshtesje ato qe thosha une, domethene qe jemi te pushtuar, vetem se dukeshe disi i merzitur qe i kisha ngrene hakun turkut, sepse sipas teje turku dhe greku eshte pushtuesi i vertet. Domethene ti me ate postim po me thoshe, qe nuk e ka fajin ai qe te mbyt, por fajin e kane dorashkat qe perdor ai per te te mbytur.

Une e kam kete... Dorashkat nuk i bej kurr fajtore.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 16:48   #65
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,332
Thanks: 121
Thanked 138 Times in 108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
I nderuar.....te garantoj qe nuk kam asnje inat me Greket por me politiken qe qeveria e tyre dhe sidomos kisha e tyre ka ndjekur e ndjek ndaj vendit dhe kombit tone.

Un kam ngrene buk atje dhe kam njohur shume njerez te mire e sa te jete jeta u jam mirenjohes e nuk kthehem ne bukeshkale.

Por kur flasim per presionin dhe metodat qe qeverite e ndryshme te ketij vendi (Greqise) pergjate ketyre 260 viteve e kacafiu shto edhe perdhunimin qe Kisha orthodhokse Greke ne bashkepunim me qelebiet e portes se larte na kane bere ne cdo shtrese se identitetit kombetar, mendoj qe me takon te flas e uleras derisa qeveria e shtetit tim te tregoje se ka dinjitet e nuk le te perdhosen ato qe jane shume te shtrenjta per ne.

Ke shume politikane te parlapipes Shqiptare qe jane me njolle ne biografi per lidhje me sherbimet informative te Grekut, civil e ushtarak...qe kane shtepi e shkojne rregullisht atje.

Ne fushen e finacave dhe bankave ke NRG (National Bank of Grecce), Pireos Bank etc....ke dy borxhe shum te fuqishme qe duhet tjau paguajme nje per nje ketyre institucioneve financiare....

I ke ne sektorin e komunikimit dhe ate celular.....

Ne industrine e lehte ke produktet 3A qe ne fillim u sollen ne Shqiperi nga Harri Lena e kompani...te gjithe dobicer e spiuner te paguar e mirembajtur prej MPJ Greke....
Ke gati gjysmen e fasonerise dhe ate te perpunimit te bimeve medicinale etj se spo e zgjas......por ata na kene kapur ne sektore te rendesishem me strategji kombetare e nuk duhej tjua koshim dhuruar keshtu me shalet hapur...E ke degjuar reklamen e Amstel "sepse keshtu me pelqen" edhe ajo eshte kopjuar komplet nga reklama ne gjuhen Greke......kemi nje tumorr te madh nder vedi e po se hoqem shpejt jemi te marre fund pergjithmone.....asimilimi i tyre eshte kaq i forte sa po habitem se si nuk e ndien, nuhat a shikon ti???

Janulla eshte nje qelbesire e ndyre....e kam degjar vete ne nje emision te kanalit shteteror Grek ERT1 ne ato fillimet e tij me 1991, ku ne nje emision "me ndjenja kombetare" te gazetares Panajotarea, ky djall me brire fliste e ne sfond ishte nje objekt i renuar me domethenie per tematiken qe po fliste ai..... i shpjegonte kesaj se si duhej ngjallur ndjenja e atdheut te humbur tek vorioepirotaqet.....se si duhej hedhur themeli i ri i nje lufte te re......etj etj etj.....kete e kam pare e degjuar vete e nuk eshte llaf goje ose kafeneje.

Ti thuaj cte duash per puthje bythe ndaj Amerikes .....se ketu erdhem dhe nuk na pyeti gje ne ishim te kunguar e cemer kishim.....nuk na sollen otobuzin per te na kthyer ne Kakavije.....

Amerika mor vlla eshte shtet qe sheh e ben pune per interesat e saja....e perse duhet te te ndihmoje ty kur ti s'ndihmon dot vehten tende.

Po nuk kaper per buthesh s zhelesh politikanet tane te shitur e te pencionizuar, po nuk kthyem sherbimin fetar ne interes te kombit, jemi te zbythyr nga harta e botes....as historia e qelbur dhe e tjetersuar nuk do te na permende me kurre.

p.s.: do te te keshilloja si vella ti lesh pergjithsimet per kete ose ate grupim teritorial.....fotoja edhe mund te jete e punuar me photoshop por me teper me vret se si i permbledh si bashkevllaznit tane te camerise dhe te dardanise ne disa emertime jo te hijshem per ty.
E di si eshte puna or vlla, une edhe sikur te debatoj me ty 20 vjet ti nuk ndyrshon mendje, sepse kjo eshte ceshtje mentaliteti per ty tashme, or edhe urrejtje masive, keshtu qe kjo do jete pergjigja ime e fundit ne lidhje me keto tema qe po flasim ketu, edhe per faktin se nuk ka kohe 4 dite e ardhme me fol shume.

Une nuk mohoj se mund te kete pas apo edhe ka agjenture greke ne shqiperi apo qe ka edhe politikane shqiptare qe kane dhene informacione tek shteti grek, por e di si eshte puna, nuk shoh ndonje gje te keqe ketu.... edhe shqiperia po te kishte bole dhe sherbim sekret te njejten gje do kishte bere.... ne fund te fundit nese greqia do kishte pas plane me marr jugun e shqiperise, kur nuk e beri midis skamjes masive se 1991-2005 nuk ka per ta bere ndonjehere.

Edhe dhenia e pensioneve, ishte me se shumti cshtje korruptive ku shume grek merrnin para nga keto pune, me shume se ishte ceshtja nacionaliste.... dhe ne fund te fundit ishn shqiptaret qe pranon ato 300 evrot, me zor nuk i detyronte njeri...

Problemi qendron se shume nga fjalet e tua nuk kane sens.... ata grek qe kane investuar ne shqiperi, nuk kane thyer ligje vllau em, dhe kane vepruar sipas normave nderkombetare, dhe me leje te autoriteteve shqiptare. Dhe nuk shoh asgje te keqe ketu.

Nuk e kuptij ku do te dalesh, keq me sjell para, keq mos me sjell.

Ceshtja qendron se ti e mbivlereson grekun dhe i atribuon gjera qe nuk i ka bere apo te kete kontroll...

Bankt greke jane shume te dobta sot dhe nuk perbjene as 15% te depozitave te shqiptareve dhe ndersa ka krei per tu paguar nga shteti shqiptar edhe cfare pastaj???? Keto jane norma normale ekonomike.


Tek Vodafone i ke, por ne fund te fundit Vodafone eshteme shume investim britanik sesa grek, sepse kompanoia eshte angleze.

Edhe fasonet shumica pronare shqiptare i ke, dhe me pas shqiptare dhe italiane....

Amon mor burr cfare sektoresh ekonomike te dhjere ka shqiperia per tu kapur??? cfare???? A mos ka industri taknesh dhe industri berthamore??

Argumentat e tua nuk kane ndonje baze logjike dhe nuk ta them kete si ofendim, dhe nuk di per cfare diksutojme.

Greket nuk kane ndonje peshe ne ekonomione e dhjere shqiptare dhe nuk e di cfare tumori flet.... nese ka tumor per tu heq jane poltikanet dhe qelbet shqiptare te mbeshteutr nga amerika qe kane 30 vite qe shkaperdhejne shqiptaret ne 5 vrima.

Nuk po i hyj shume ceshtjes se kakavijes dhe emigranteve, sepse ne vitet 1991-2007 nga 900,000 shqiptare ne greqi, as 400,000 nuk ishin me letra.... mbi 400,000 emigrante te jashteligjshem qe mund te benin cfare do lloj veprimesh dhe i bene.... 20,000 vepra penale kane kryer shqiptare ne greqi vetem keto 10 vitet e fundit, imagjino cfare rrace e lavdishme jemi ne.

Flet per Anastas Janullatosin, dhe per nje emision qe ke pare ne 1991.... nese e gjen te lutem sille ketu.

Uni di cfare shof or vllau tem, dhe shoh qe ky njeri ka ringritur krejtesisht besimin ortodoks ne shqiperi, qe nga kisha dhe manastire, deri tek insiutcionet edukuese.... k hedhur qindra miliona euro per te mbajtur ne forme qindra kisha dhe manastrie te lashta shqipyare qe te ishte per shtetin do ishin pertoke....


ka dhene me qindra bursa studimi per qindra fshtare te pashprese shqiptare, qe te kishin nje te ardhme... puneson me qindra veta ne instucionet e kishes, qe nuk do kishin pasur ansje te ardhme... ka hapur nje mense ku hajne cdo dite 300veta 3 vakte...

mbajti me buke 40,000 kosovare per 5 muaj....

por mbi te gjitha ka ringritur besimin Ortodoks.

Te gjitha keta te bera sepse ky eshte figure e respektuar nga gjithe planeti Toke dhe arriti te merrte qindra milioan euro fonde, te gjitha te shkuara poer shqiptaret.

Keto jane fakte te pasta dhe te ftohta.

Tani ti bej krahasimin, bashke me te tjeret.... Ky njeri ka 26 vite qe ben vetem mire ne Shqiperi dhe perseri paragjykohet dhe sahet ne menyrat me kafsherore nga shume shqiptare.... po ata mijra shqiptare qe kane vrare, perdhunuar, vjedhur, trafikuar droge ne greqi... dhe kemi ne goje pastaj te flasim perse ka greke qe jane kunder nesh???

Beje kete krahasim te ftohte dhe pastaj shkruaj.

Une nuk e di cfare ckombtarizmi te ka bere Kryepeshkopi ty, ku en kishe mesohet vetem moral dhe si te mbash familjen te bashkuar, biles flitet qe edhe rracat nuk duhen perzier.

Ty ckombatarizmi te vjen nga '' marksizmi kulturor'' nga perendimi dhe amerika, qe mbjell vetem seks, degjenrim seksual, droge, kosnum masiv te mallrave te ndryshem te prodhuar, perzierja rracash, pederasti, e dreqi me te birin.

Une ta thashe or vlla, ti e ke ideolgjike kete pune.

Nuk di cfare te diskutoj me.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 16:48   #66
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 480 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Kush te shan te don thone
Welcome welcome Peshku
Cudi se ne e perdorim ndryshe... Ne themi "kush te shan dashuron nje tjeter".

Po se mos i themi te gjitha te sakta ne... Ne gjysmat steprapthi i themi.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 16:52   #67
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,694
Thanks: 7,205
Thanked 6,449 Times in 4,135 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 350
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
C'lidhje kane komunizmat dhe kapitalizmat me muabetin ne fjale mo Col?! Po Enveri c'lidhje ka ketu mo Col?!

Po na i neverit bisedat me keto kornizat shabllone mo Col. Ne po flasim per situaten e sotme, ti me analizon politiken qe luhej ne kohen e Babilonis. Nderroja vrimen fuellit a derbardhe.

Droga eshte industri mo Col, eshte burim te ardhurash. Ti mendon se jemi kaq te zotet sa ta kontrollojme ne kete industri Col? Ti mendon se pese bythegrisur nga shqiperia kontrollojne industrine e droges ne evrope?! Faleminderit per besimin qe ke ne kapacitetet tona.

Coli, nje Enver kishe dikur me ato mundesit e tij te kufizuara, qe i ofronte nje shtet si shqiperia dhe nuk levizte miza ne shqiperi pa lejen e tij. Ja si ta merr mendja ty, se ti je dhe djal i zgjuar, nuk i ka mundesit amerika ta zhduke tregtin e droges?!

Ke te zhduki mo Col, krijesen e saj?! Ajo e kontrollon vete. Ti thjesht ke licensen per ta shperndar.
Mos be te paditurin evlat? ti i di me mire se un lidhjet...

Edhe mua me neverisin shembujt qe ti sjell here pas here me po te njejten shtrese pluhuri siper por them se ska gje ndofta e kupton heren tjeter ve mend por ti mbetesh njesoj e duhet te te pranoj sic je.

S'di nga keto me licensa por po te lexoj me vemendje se paske eksperience e sa duket.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 16:58   #68
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,694
Thanks: 7,205
Thanked 6,449 Times in 4,135 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 350
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
E di si eshte puna or vlla, une edhe sikur te debatoj me ty 20 vjet ti nuk ndyrshon mendje, sepse kjo eshte ceshtje mentaliteti per ty tashme, or edhe urrejtje masive, keshtu qe kjo do jete pergjigja ime e fundit ne lidhje me keto tema qe po flasim ketu, edhe per faktin se nuk ka kohe 4 dite e ardhme me fol shume.

Une nuk mohoj se mund te kete pas apo edhe ka agjenture greke ne shqiperi apo qe ka edhe politikane shqiptare qe kane dhene informacione tek shteti grek, por e di si eshte puna, nuk shoh ndonje gje te keqe ketu.... edhe shqiperia po te kishte bole dhe sherbim sekret te njejten gje do kishte bere.... ne fund te fundit nese greqia do kishte pas plane me marr jugun e shqiperise, kur nuk e beri midis skamjes masive se 1991-2005 nuk ka per ta bere ndonjehere.

Edhe dhenia e pensioneve, ishte me se shumti cshtje korruptive ku shume grek merrnin para nga keto pune, me shume se ishte ceshtja nacionaliste.... dhe ne fund te fundit ishn shqiptaret qe pranon ato 300 evrot, me zor nuk i detyronte njeri...

Problemi qendron se shume nga fjalet e tua nuk kane sens.... ata grek qe kane investuar ne shqiperi, nuk kane thyer ligje vllau em, dhe kane vepruar sipas normave nderkombetare, dhe me leje te autoriteteve shqiptare. Dhe nuk shoh asgje te keqe ketu.

Nuk e kuptij ku do te dalesh, keq me sjell para, keq mos me sjell.

Ceshtja qendron se ti e mbivlereson grekun dhe i atribuon gjera qe nuk i ka bere apo te kete kontroll...

Bankt greke jane shume te dobta sot dhe nuk perbjene as 15% te depozitave te shqiptareve dhe ndersa ka krei per tu paguar nga shteti shqiptar edhe cfare pastaj???? Keto jane norma normale ekonomike.


Tek Vodafone i ke, por ne fund te fundit Vodafone eshteme shume investim britanik sesa grek, sepse kompanoia eshte angleze.

Edhe fasonet shumica pronare shqiptare i ke, dhe me pas shqiptare dhe italiane....

Amon mor burr cfare sektoresh ekonomike te dhjere ka shqiperia per tu kapur??? cfare???? A mos ka industri taknesh dhe industri berthamore??

Argumentat e tua nuk kane ndonje baze logjike dhe nuk ta them kete si ofendim, dhe nuk di per cfare diksutojme.

Greket nuk kane ndonje peshe ne ekonomione e dhjere shqiptare dhe nuk e di cfare tumori flet.... nese ka tumor per tu heq jane poltikanet dhe qelbet shqiptare te mbeshteutr nga amerika qe kane 30 vite qe shkaperdhejne shqiptaret ne 5 vrima.

Nuk po i hyj shume ceshtjes se kakavijes dhe emigranteve, sepse ne vitet 1991-2007 nga 900,000 shqiptare ne greqi, as 400,000 nuk ishin me letra.... mbi 400,000 emigrante te jashteligjshem qe mund te benin cfare do lloj veprimesh dhe i bene.... 20,000 vepra penale kane kryer shqiptare ne greqi vetem keto 10 vitet e fundit, imagjino cfare rrace e lavdishme jemi ne.

Flet per Anastas Janullatosin, dhe per nje emision qe ke pare ne 1991.... nese e gjen te lutem sille ketu.

Uni di cfare shof or vllau tem, dhe shoh qe ky njeri ka ringritur krejtesisht besimin ortodoks ne shqiperi, qe nga kisha dhe manastire, deri tek insiutcionet edukuese.... k hedhur qindra miliona euro per te mbajtur ne forme qindra kisha dhe manastrie te lashta shqipyare qe te ishte per shtetin do ishin pertoke....


ka dhene me qindra bursa studimi per qindra fshtare te pashprese shqiptare, qe te kishin nje te ardhme... puneson me qindra veta ne instucionet e kishes, qe nuk do kishin pasur ansje te ardhme... ka hapur nje mense ku hajne cdo dite 300veta 3 vakte...

mbajti me buke 40,000 kosovare per 5 muaj....

por mbi te gjitha ka ringritur besimin Ortodoks.

Te gjitha keta te bera sepse ky eshte figure e respektuar nga gjithe planeti Toke dhe arriti te merrte qindra milioan euro fonde, te gjitha te shkuara poer shqiptaret.

Keto jane fakte te pasta dhe te ftohta.

Tani ti bej krahasimin, bashke me te tjeret.... Ky njeri ka 26 vite qe ben vetem mire ne Shqiperi dhe perseri paragjykohet dhe sahet ne menyrat me kafsherore nga shume shqiptare.... po ata mijra shqiptare qe kane vrare, perdhunuar, vjedhur, trafikuar droge ne greqi... dhe kemi ne goje pastaj te flasim perse ka greke qe jane kunder nesh???

Beje kete krahasim te ftohte dhe pastaj shkruaj.

Une nuk e di cfare ckombtarizmi te ka bere Kryepeshkopi ty, ku en kishe mesohet vetem moral dhe si te mbash familjen te bashkuar, biles flitet qe edhe rracat nuk duhen perzier.

Ty ckombatarizmi te vjen nga '' marksizmi kulturor'' nga perendimi dhe amerika, qe mbjell vetem seks, degjenrim seksual, droge, kosnum masiv te mallrave te ndryshem te prodhuar, perzierja rracash, pederasti, e dreqi me te birin.

Une ta thashe or vlla, ti e ke ideolgjike kete pune.

Nuk di cfare te diskutoj me.
Po mire thua....nuk diskutojme .
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:01   #69
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,332
Thanks: 121
Thanked 138 Times in 108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Me krahasove me Haxhi Qomilin? do te te doja te ta jepja buzeqeshjen time ironike mu perpara fytyres tende qe te te dridheshin xhyzylyket me tel te holle.

Jane ca gjera or ti lum miku, qe sa do tja shpjegosh e tja paraqesesh me fakte dikujt (ne kete rast ty) nuk don qe te te kupoje sepse botkuptimi dhe aftesia e perunimit te te dhenave ne trurin e tij ka mbetur ne nje pike momentale te vdekur hisotrike dhe ka hequr prizen nga realiteti.....pra me vetedije nuk kerkon te pranoje realitetin dhe te verteten.

Amerikes as nuk ja ndien se sa pasuri ke ti QE NUK KE NDONJE GJE KUSHEDI CE CFARE POR RRI ME ATO PARRULLAT E XHAXHI GOJSHEQERIT....as qe i plas menderja per asgje se ka vete e sdi ku ti coje....Ti as po blen produkte te tyre, as arme e as baza ushtarake te tyre nuk ke qe te pranojme nje fare interesi prej saj.....

Ke 25 vjet qe mbush Europin me drogera (vete ministra e kryeministra jane implikuar me to) e prosituta, me hajna e kodoshe trotuaresh e aty Amerika te terheq veshin....dhe qeverite qe ke patur te pakten per keto 27 vite te rritura e mbarsura me frimen kamunare Rusosllavofile per te mbajtur pushtetin u zotuan te hapn ekonomin e tregut e te afirmojne lirite e te drejtat e njeriut e per kete kerkuan ndihmen e Amerikes....per kete ata te ofruan ndihme....per kete pranim nga parlamenti Shqiptar dhe arena politike te ketyre kushteve ata te keshillojne e te rrine siper per te bere ato qe premtove....ca te keqe ka ketu?..perse nuk cirresh per skeljet flagrante te politikaneve qe ti voton dhe vjedhjet e tyre?

Un do te thoja qe ti je dhe portretizon fare mire Haxhi Qomilin dhe perse......
Ti, sikur ai, kerkoni e therisni "dum baben" dhe nuk e pranoni flamurin me "sorren" e identitetit kombetar por doni gjymes honen e otomaneve se ishit mesuar mire me rehatine dhe dallkaukllikun e kerbacit te Enver kafshes....
Ju me ate lakmine dhe kujtimet per ato a kohera te qelbura valevitni te njejten parrulle si ahere : "Amerika kapitaliste".. qe vret e pret popujt, qe u vjedh e u percundon ate e kete......
Ore evlat po se pastruat trurin dhe shpirtin nga keto ferra, lepuj do te mbeteni tere jeten...s'te ben fajde jo Amerika, por zoti te ulet ne toke ju perseri ashtu do te mbeteni....pule pa koke.
Kot te te pyes sa vjec je, sepse shabllonet qe ke ne mendje jane tipike te personave ose teper te rinj, ose te lidnur ne vitet 70.

Nuk do e zgjas shume.

1) Droga eshte monopol amerikan cifut. Heroina kontrollohet nga ushtria amerikane, ndersa kokiane dhe kartelet e kolumbinse jane krijim i DEA-s, e dine te gjitha tashme.

2) Droga perdoret jo sepse sistemi bankar cifut ka nevoje per para, or sepse keot fitime hidhen ne luftra proxy ose per grushte shteti ti amerikes.

Kanabizimi i shqiperise u be me plan, dhe padyshim qe shume para kane shkuar ne financim te ISIS-it ( krijese amerikane) dhe grupeve te jjera ushtarake kunder ASsadit.

Mafiozet shqiptare jane ose te perdorur ose te situr nga kero rrjete mbareboterore te droges... kultura e droges dhe mafiozeve zuri rrnjee qe ne kohe te Rajresonit...

3) Amerika nuk ka ses cfare interesah ekonomike te kete ne shqiperi ( percese fushave te naftes qe jane zbuluar) por shqiperia eshte nje e laborator masiv i amerikes, ne jemi minj laboratori. Pervec kesaj, neve na kane si leve goditese ndaj te tjereve ose si bae te tyre ne ballkan per te bere cfare te duan.

4) Nese ti mendon se amerika drejtohet nga demokraci, dhe se '' te drejtat e njeriut'' jane krijaur per idalin e '' te drejtave te njeriut'' dhe si si maske per te perhapur OJQ-te amerikane komb shakterruse neper bote, po me dukesh si ata qe jane krejtsisht lavazj truri dhe shikojne CNN si burimk kryesore te vertetash...

5) Edhe komunizmi i krjuar nga cifutet ishte.... krijo sisteme politike fallco per te perhapur kaos kudo.... shif nga kush financohej Lenini, dhe ec flasim perseri.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:05   #70
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,293
Thanks: 8,192
Thanked 4,121 Times in 2,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Cudi se ne e perdorim ndryshe... Ne themi "kush te shan dashuron nje tjeter".

Po se mos i themi te gjitha te sakta ne... Ne gjysmat steprapthi i themi.
Si te na leverdisi Po he
Mua ashtu me leverdisi mumentalisht
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:16   #71
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,535
Thanks: 222
Thanked 372 Times in 283 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
...
5) Edhe komunizmi i krjuar nga cifutet ishte.... krijo sisteme politike fallco per te perhapur kaos kudo.... shif nga kush financohej Lenini, dhe ec flasim perseri.
Po te ecet me lloxhiken tende, edhe kristianizmi nga ēifutet ardhi: ēfare do te bejme me orthodoksine tende? Hajde dru me pre iliaspiros
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:18   #72
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,694
Thanks: 7,205
Thanked 6,449 Times in 4,135 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 350
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Kot te te pyes sa vjec je, sepse shabllonet qe ke ne mendje jane tipike te personave ose teper te rinj, ose te lidnur ne vitet 70.

Nuk do e zgjas shume.

1) Droga eshte monopol amerikan cifut. Heroina kontrollohet nga ushtria amerikane, ndersa kokiane dhe kartelet e kolumbinse jane krijim i DEA-s, e dine te gjitha tashme.

2) Droga perdoret jo sepse sistemi bankar cifut ka nevoje per para, or sepse keot fitime hidhen ne luftra proxy ose per grushte shteti ti amerikes.

Kanabizimi i shqiperise u be me plan, dhe padyshim qe shume para kane shkuar ne financim te ISIS-it ( krijese amerikane) dhe grupeve te jjera ushtarake kunder ASsadit.

Mafiozet shqiptare jane ose te perdorur ose te situr nga kero rrjete mbareboterore te droges... kultura e droges dhe mafiozeve zuri rrnjee qe ne kohe te Rajresonit...

3) Amerika nuk ka ses cfare interesah ekonomike te kete ne shqiperi ( percese fushave te naftes qe jane zbuluar) por shqiperia eshte nje e laborator masiv i amerikes, ne jemi minj laboratori. Pervec kesaj, neve na kane si leve goditese ndaj te tjereve ose si bae te tyre ne ballkan per te bere cfare te duan.

4) Nese ti mendon se amerika drejtohet nga demokraci, dhe se '' te drejtat e njeriut'' jane krijaur per idalin e '' te drejtave te njeriut'' dhe si si maske per te perhapur OJQ-te amerikane komb shakterruse neper bote, po me dukesh si ata qe jane krejtsisht lavazj truri dhe shikojne CNN si burimk kryesore te vertetash...

5) Edhe komunizmi i krjuar nga cifutet ishte.... krijo sisteme politike fallco per te perhapur kaos kudo.... shif nga kush financohej Lenini, dhe ec flasim perseri.
I nderuar....kam nje moshe te pjekur e mbarsur me eksperienca personale si perpara 90tes por edhe pas saj....moshe qe ka perjetuar emigrimin ne cepat me te erret dhe eshte ndeshur shpesh here me kanibalizmin e mentalitetit dhe kultures post komuniste te qeverive pas 90tes ne Shqiperi.

1 - mendoj se je gabim

2- mendoj qe je kryekeput gabim

3 - mendoj si ju

4 - Nuk mendoj qe SHBAja ka "demokraci" por ka ligje te forta te kalitura neper shum levizje ku jane nxjerre mesime e jane perforcuar per tiu pershtatur realitetit herepashere.

5 - Si mendesi Komunizmi eshte dicka shum e bukur por qe ne qelizat e para u pa si nje utopi...pra nje enderr qe nuk mundet te zbatohet e ku u kthye ne nje laborator shkaterrues te cdo kombi ose populli ku u aplikua prej njerezish te ulet e karierista, te semure psiqikisht e te demoralizuar shpirterisht dhe e pane si vegel per te vaditur interesat e tyre te ngushta.

Cifot jane komb vital dhe produktiv....mira e don qe ne te mesonim shume prej tyre.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 17-05-2018 nė 17:31
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 17:29   #73
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,853
Thanks: 1,049
Thanked 1,026 Times in 670 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Kush te shan te don thone
Welcome welcome Peshku
Boo, boo ē'i thua welcome kėti evlatai moj. T'i thuaē welcome ati ėshtė si ti hapėsh derėn shejtanit. Pastaj mos u anko kur tė tė kafshojė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 17-05-2018 nė 17:33
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 12:45   #74
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

thone se shejtani eshte grua e bukur dhe ka zili zotin, se c'kane nje histori te vjeter me njeri tjetrin! ti e kupton ti hapesh deren shejtanit...mundet qe zoti ta urdheroje perseri!
kurse sa per cifutet kot i shani ata jane popull pjellor, populli i vetem pleh mes dherave evolutive te kota te cilet i ka pshurr, i ka dash, zoti!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 19:56   #75
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,237
Thanks: 108
Thanked 294 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Ashtu eshte or trim i xhaxhait.
Ke te drejte! Cifutet e kane dythen me dy vrima.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2018, 23:44   #76
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 882
Thanks: 31
Thanked 75 Times in 49 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Nuk ka nevojė pėr ekzagjerim. Fotoja ėshtė montazh sikurse u pėrmend sipėr dhe nuk ka nevojė tė jesh snajperist pėr tė parė dallimin.

E dyta nuk ka asgjė tė mirė qė tė griset flamuri pa marrė parasysh cilit shtetit ėshtė. Cdo flamur simbolizon diqka dhe miljona njerėz e mbajnė atė si tė shenjtė. Nėse na ndihemi keq kur na griset e digjet flamuri kombėtar, nuk ėshtė mirė tė bėjmė tė njejtėn tjerėve.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2018, 16:26   #77
The Illyrian Warrior
Skiptar
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Posts: 180
Thanks: 71
Thanked 94 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
*******, nuk jam ai qe mendon ti (si personazh por kam lidhje gjaku me te), dhe ki kujdes kur flet, se nese ne 1999 u bere refugjat dhe kishe ku te shkoje, po te bera une vizit, nuk ke ku shkon.

Ti je malok i trashe qe nuk ke aftesi perceptuese, dhe mbi te gjitha je krye injorant ne lidhje me kete teme.

Je aq injorante, sa une duhet te rri 10 ore te shjepgoj ty si funksionojne gjerat, por nuk kam ndermend ta bej kete gje.

Shko flit per ndonje kurve qe je munduar ta kapesh apo per ndonje zezak qe ka kapur ndonje kurve tjeter ne prishtine, se ne ate dergje keni per te shkuar ju shume shpejt.

Megjithate une do te ti jap disa argumenta me pika, sepse kam inteligjence me te lart se ty dhe nuk jam kafshe

1) Ne rradh te pare nuk ishte ngritur asnje flamur grek ne ate kishe. Ishte e gjitha montim dhe photoshop.

Pra ''dardanet'' kishin falsifikuar dhe krijuar nje genjeshter te madhe ( pak a shume si thaci e shume ''luftetare te lirise''). Pra qe me kete photoshop dhe genjeshter qe kane shpikur argumenti im me ty mbaron, por une do vazhdoj edhe me pika te tjera.

2) Ne Kishta ortodokse eshte sakrilegj, dhe mekat te ngrish flamuj etnish apo shetesh ne maj te Kishes. Flamujt e shteve lejohen vetem ne obbor shoqeruar me flamurin e kishes, prandaj edhe nuk kishte flamur ne kishe dhe nuk kishte si te kishte.

3) Ceshtja se cfare ka bere Greqia e me rradh eshte ceshtje krejtesisht tjeter dhe nuk ka lidhje me kete teme. Por meqe e permende, ne shqiperia ka nje komunitet te vogel qe njihet si '' minoritet grek'' , qe pavaresisht nese jane apo jo grek njihen si te tille dhe kane disa te drejta baze, dhe nje nder to eshte edhe pasja e flamujve grek , bashke em ata shqiptare ne fshatrat e tyre. Eshte gje mese normale, por edhe keta minoritare nuk eshte se valvitin flamuj grek, me shume kane bere dikur himariotet qe jane 100% shqiptar.

4) Tani ti je injorant krejtesisht ne lidhje me Kishen Ortodokse ne Shqiperi, dhe te te flas une ty per keto pune eshte njesoj sikur ti mesoj filozofine nje analfabeti qe nuk di te lexoje.

Ne rradh te pare ti nuk e njeh fare Fan Nolin dhe nese e ke per ate '' priftin'' Marku nuk ka qene Ndonjehere i tille. Ka mbetur ne klase ne shkollen e Teologjise ne Shqiperi dhe mori dploma fallco ne FYROM per prift.

5) Ne Kishe Ortodokse flitet dhe pslaet shqip ne cdo pjese. Por nje malok si puna jote qe nuk ka marr pjese qofte 1 here ne mesha Ortodokse ne Shqiperi nuk ka sesi ti dije keto pune.

Jo vetem qe cdo liturgji behet shqip, por edhe 95% e prifterinjeve jane shqiptare, te edukuar ne Shkollen e Shen Vlashit ne Durres te themeluar nga Anastas Janullatos.

6) Kryepeshkopi ka hedhur mbi 500 milion euro per ndertimin dhe rindertimin e mbi 500 kishave dhe manastirave.... ka rikirjuar qe nga gjeneza cdo gje sepse nuk kishte kishe ortodse ne shqiperi ne 1991.

Ishte misionar ne afrike kur Sinodi i shenjte e therriti me detyren teper te veshtire te ringrinte Kishen Ortodokse ne Shqiperi.


Dhe meqe ra fjala o malok, me shume respekt per kete plak te urte. Se per 5 muaj ky njeri ka mbaj me buke mbi 40,000 kosovare ne 1999.

Ka mbajt me buke mbi 40,000 kosovare me 3 vakte per gjysem viti, deri sa shkuan mbrapsht ne kosove, dhe kjo vetem me fondet e Kishes.

Mos e zgjat me shume me keto ''patriotizma'' malokesh se e dua une Shqiperine 10 here me shume se ty, por mbi te gjitha nuk jam aq krye injorant sac je ti qe flet ne ket forme.

Nese do me u flliq me shume, vazhdo po do.
Kushdo qe qenke je po rrot k... si ai qe njoh qe sa vite me kete emer, e paskit ne gjak kete gje, edhe shume gjera tjera negative qe spo du mi permend.

Nuk e kom njet mu ndal shume ne ato perrallat ose 'argumentet' kishtare te dalura nga KOASHi i pushtuar grek, e di nje gje dhe nuk me nevoitet keto gjera qe mi thua, qe njerzit qe jane edhe besimtar te devotshem ortodoks por qe perkunder teje jane edhe patriot kane dashur dhe duan nje kryepeshkop shqiptar e jo nje grek i ardhur me direktiva te qeverise greke ne vitin 92, nuk dua te hyj ne polemika me besimtaret ortodoks te sotem por shkaku i ketij prifit edhe e keni numer nje shifrore ne regjistrimin e popullsise prej 20% sa ishit.

Sa larg jeni ju me tradita shqiptare, te na buka e dhene si te musafirit si te nevojlis nuk permendet kurre, jo e beni se ju mungojne shume gjera, fal Zotit shumica edhe skan pas nevoj te m'varen nga buka juaj, une kam qene ne Shqiperi po buken e kane siguruar organizatat e huaja si dhe strehimin, te tjeret jashte kampi kane pas njerzit ne mergate qe i kane derguar para per te blere dhe paguar qira, keshtu mjaft na e qat k... me ate buke se skeni ba asgje per Kosove qe 100 vite edhe pse me kushtetute e keni pas obligim (per kete sje i vetedijshem se egziston ne preambulen e kushtetutes se Shqiperis).
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2018, 16:32   #78
The Illyrian Warrior
Skiptar
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Posts: 180
Thanks: 71
Thanked 94 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kisha nė Delvinė ngre flamurin grek, shqiptarėt e Kosovės vijnė dhe e gr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Ju te Kosoves jeni te fundit qe mund te flisni per objektet fetare ne Shqiperi, dhe keto fjale mos i merrni si ofendim por si realitet kur ju keni ngritur xhamine kryesore ne Prishtine me emrin e kriminelit madh Mehmet II i cili nuk ka vra 10 apo 15 prift Shqiptar por me mijera Shqiptar gjat sundimit osman.

Me qe ra fjala, sot me beri pershtypje nje artikull qe pash per Mitrovicen .. Une e kuptoj qe Mitrovica dhe Kosova jan me shumice muslimane por qe te behet me keq se Teherani eshte e papranueshme per cdo Shqiptar me pak dinjitet. http://www.drenicapost.com/lajme/mit...r-ne-kafeteri/
Nuk jam aspak fetar, por doren ne zemer me mire te jesh Musliman sesa te jesh dele i nje armiku, nuk eshte aspak turp te jesh musliman madje kjo na mbrojti nga asimilimi sepse do shkonim si arvanitaset dhe camet po te ishim ortodoks ose tash me keta tjeret qe me shume i dojne greket sesa nje shqiptar te nje besimi tjeter. Nje besimtar te mire une e konsideroj edhe ate person sesa e don dhe mbron gjakun e vete, ata qe e shesin gjakun dhe te shkuaren e tij per mu vetem pse ja kerkon nje person i huaj nuk jane besimtar.
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur