Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Kampionet e Europes 2018
Real Madrid 12 50.00%
Liverpool 12 50.00%
Votues: 24. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-05-2018, 23:33   #141
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,577
Thanks: 1,056
Thanked 6,139 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Salah e ka hedh ne gjyq Ramos, mbase ve mend tani. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 07:54   #142
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,114
Thanks: 1,235
Thanked 1,366 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Eshte lojtar i flliqt, dhe jo vetem i pist por dhe simulues i tmerrshem, nqf se e ma men vjet e nxorri Quadradon e Juves me t'kuq pa e prek fare. Ai ansori ishte 1 meter lart as nuk e pa hic. Lol

Kur ja thyn hunden ket vit mu bo zemra mal , por derri derr ngelet ,nuk nxjerr mesime

U pa puna , VAR ne ndeshjet e Realit dhe Spanjes sezonin tjeter duhet te shtoje nje arbiter shtese tek dhomat e survejimit ,enkas per Ramos pederastin qe vetem Messi e degjenero si lojtar ne cdo El Classico.
Ky i ben derman Ramosit.lol

Venom nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 13:02   #143
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Skan te mbaruar frustrimet,fyerjet...asesi nuk mund ta gelltisin Realin gjigand.
Sa per Ramosin,...ate qe e urreni te tjetri e adhuroni ne ekipin e juaj.

Ta zbukurojme temen me nje gol antologjik,veper arti e princit nga Uellsi...Garet Baleeeeeee.
Askush nuk e permend,ndersa kjo ishte bukurija e nates.Vitin tjeter e 14...Lisabon_Milano_Kardif_Kiev...via vandaMetropolitana (Madrid).
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 13:09   #144
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,114
Thanks: 1,235
Thanked 1,366 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Skan te mbaruar frustrimet,fyerjet...asesi nuk mund ta gelltisin Realin gjigand.
Sa per Ramosin,...ate qe e urreni te tjetri e adhuroni ne ekipin e juaj.

Ta zbukurojme temen me nje gol antologjik,veper arti e princit nga Uellsi...Garet Baleeeeeee.
Askush nuk e permend,ndersa kjo ishte bukurija e nates.Vitin tjeter e 14...Lisabon_Milano_Kardif_Kiev...via vandaMetropolitana (Madrid).
Nuk eshte cudi,me ate fat qe ka reali e me arbitrat ne krahe sa here i duhen mund bej dhe 20.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 13:10   #145
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,807
Thanks: 2,220
Thanked 2,081 Times in 1,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Po ato gabime te portierit ishin teper fatale per Liverpoolin. Goli pare eshte qesharak.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 13:42   #146
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Po ato gabime te portierit ishin teper fatale per Liverpoolin. Goli pare eshte qesharak.
Goli i trete ishte edhe me qesharak.

Por ska faj Kariusi,gabimet i beri per shkak se Ramos e goditi me brryl dhe ashtu i trullosur vazhdoi ne porte.
Ashtu i trullosur dhe me dhimbje koke,ja dhuroi Realit dy gola.

Njejte edhe Rafinha dhe portieri i Bayernit Ulrich moren goditje ne koke dhe i dhuruan Realit kualifikimin...gjithmon sipas teorive te forumisteve tane te dashur.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 13:50   #147
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,114
Thanks: 1,235
Thanked 1,366 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Goli i trete ishte edhe me qesharak.

Por ska faj Kariusi,gabimet i beri per shkak se Ramos e goditi me brryl dhe ashtu i trullosur vazhdoi ne porte.
Ashtu i trullosur dhe me dhimbje koke,ja dhuroi Realit dy gola.

Njejte edhe Rafinha dhe portieri i Bayernit Ulrich moren goditje ne koke dhe i dhuruan Realit kualifikimin...gjithmon sipas teorive te forumisteve tane te dashur.
Mos permend Bayernin se keni 2 vite rresht qe e elminoni duke e vjedhur ne menyre te hapur.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 13:54   #148
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Nuk eshte cudi,me ate fat qe ka reali e me arbitrat ne krahe sa here i duhen mund bej dhe 20.
Cka ti besh,krenaria e Kastiljes e ka monopolizuar futbollin,...arbitrat na ndihmojne edhe ti japim golat me gershere.

Viteve te 60ta e kishim diktatorin Franko,tani i kemi arbitart ne dore dhe vetem qielli munde te jete kufi per ambiciet e Realit.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 13:56   #149
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Mos permend Bayernin se keni 2 vite rresht qe e elminoni duke e vjedhur ne menyre te hapur.
Do te vazhdojme ta vjedhim Bayernin perseri,...vetem te paraqiten Ulricha,Rafinha,dhe Kariusa te tjere.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 13:58   #150
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,745
Thanks: 434
Thanked 742 Times in 461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Mos permend Bayernin se keni 2 vite rresht qe e elminoni duke e vjedhur ne menyre te hapur.
Po ce diskuto kot.
Historia e vjedhjeve te Realit fillon shume me heret , qe ne vitet 50 me Frankon diktator. Sigurisht qe Semiku se di kte se po ta dinte sdo bente tifozllik per nje ekip qe lavdine e ka ngritur me pazare dhe pislliqe si asnje ekip tjeter.

__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 14:09   #151
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Sigurisht qe Semiku se di kte se po ta dinte sdo bente tifozllik per nje ekip qe lavdine e ka ngritur me pazare dhe pislliqe si asnje ekip tjeter.
Problemi eshte qe ju nuk e dini historine e Realit,une e di cdo detaj gjate gjithe historise se Realit...edhe detajet me te vogla.
Numeroji pislleqet dhe nese kam kohe do te pergjigjem.

Thjesht jeni urrejtes,dhe nuk ka kuptim diskutimi per futboll ne kete forum...e keni bere pacavure ,arbitrat arbitrat arbitrat ...
Nuk eshte kurrfare kenaqesie nje diskutim i tille.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 14:25   #152
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,745
Thanks: 434
Thanked 742 Times in 461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Problemi eshte qe ju nuk e dini historine e Realit,une e di cdo detaj gjate gjithe historise se Realit...edhe detajet me te vogla.
Numeroji pislleqet dhe nese kam kohe do te pergjigjem.

Thjesht jeni urrejtes,dhe nuk ka kuptim diskutimi per futboll ne kete forum...e keni bere pacavure ,arbitrat arbitrat arbitrat ...
Nuk eshte kurrfare kenaqesie nje diskutim i tille.

Po ta dije historine e Realit ne kohen e regjimit te Frankos ,minimumi qe do beje do heshtje.
Une po tet numeroj pislliqet e di qe do me shkrush nje carcaf me justifikime sepse nuk eshte si biem shpesh dakort pervecse kur na bashkon Interi . Kshu qe sja vle.

Por te sugjeroj te pyesesh ndonje tifoz spanjoll asnjanes qe e njeh historine e futbollit spanjoll se cfare ndodhi ne gjysemfinalen e kupes spanjes ne 1943 ne ndeshjen e kthimit ndaj Barces? Ndeshja e pare kishte perfunduar 3-0 per Barcelonen , cfare ndodhi ne ndeshjen e kthimit qe Barcelona humbi 11-1. Pyet dhe do te tregojne historine pa shtremberime sepse me vone e kane pranuar dhe ato qe i kane sherbyer regjimit se cfare ndodhi ne ate ndeshje.

Po deshe te numeroj dhe te tjera , por sic e thashe me siper , te na rroje interi qe na bashkon ndonjehere se ne gjera tjera veshtire te biem dakort.

Ps. Meqe ra fjala me ke je ne boteror?
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 14:48   #153
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,114
Thanks: 1,235
Thanked 1,366 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Po ta dije historine e Realit ne kohen e regjimit te Frankos ,minimumi qe do beje do heshtje.
Une po tet numeroj pislliqet e di qe do me shkrush nje carcaf me justifikime sepse nuk eshte si biem shpesh dakort pervecse kur na bashkon Interi . Kshu qe sja vle.

Por te sugjeroj te pyesesh ndonje tifoz spanjoll asnjanes qe e njeh historine e futbollit spanjoll se cfare ndodhi ne gjysemfinalen e kupes spanjes ne 1943 ne ndeshjen e kthimit ndaj Barces? Ndeshja e pare kishte perfunduar 3-0 per Barcelonen , cfare ndodhi ne ndeshjen e kthimit qe Barcelona humbi 11-1. Pyet dhe do te tregojne historine pa shtremberime sepse me vone e kane pranuar dhe ato qe i kane sherbyer regjimit se cfare ndodhi ne ate ndeshje.

Po deshe te numeroj dhe te tjera , por sic e thashe me siper , te na rroje interi qe na bashkon ndonjehere se ne gjera tjera veshtire te biem dakort.

Ps. Meqe ra fjala me ke je ne boteror?
Ose skandalet me bankat para disa vitesh ne lidhje me shumat marramendese qe shpenzonin ne merkato.Bilance super negative qe mbuloheshin me pislliqe me bankat e shtetin.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 29-05-2018 nė 15:34
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 15:48   #154
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,277
Thanks: 1,107
Thanked 950 Times in 636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Salah e ka hedh ne gjyq Ramos, mbase ve mend tani. Lol
Sa i ka kėrkuar?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-05-2018, 11:35   #155
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Po ta dije historine e Realit ne kohen e regjimit te Frankos ,minimumi qe do beje do heshtje.
Une po tet numeroj pislliqet e di qe do me shkrush nje carcaf me justifikime sepse nuk eshte si biem shpesh dakort pervecse kur na bashkon Interi . Kshu qe sja vle.
Une nuk te ofroj carcafe,por fakte te cilat mbesin te pakomentuara nga ana juaj.Dallimi eshte qe per cdo detaj kontraverz nga historija e Realit une e kam hulumtuar nga shume burime,jo per ndonje gje por ashtu e kam hobi, dhe Realin dhe Interin i percjelli ne baze ditore.
Ndersa ju ofroni gjera qe i keni lexuar shkel e shko nga faqe sportive qe shkruajne pa asnje kriter,por vetem e nxijne njeren ane duke plasuar gjysme te verteta,shtremberime,gjera te fryera dhe genjeshtra te pasterta.

Cka ka ndodhur me Realin gjate kohes se Francos ?
Citim:
Por te sugjeroj te pyesesh ndonje tifoz spanjoll asnjanes qe e njeh historine e futbollit spanjoll se cfare ndodhi ne gjysemfinalen e kupes spanjes ne 1943 ne ndeshjen e kthimit ndaj Barces? Ndeshja e pare kishte perfunduar 3-0 per Barcelonen , cfare ndodhi ne ndeshjen e kthimit qe Barcelona humbi 11-1. Pyet dhe do te tregojne historine pa shtremberime sepse me vone e kane pranuar dhe ato qe i kane sherbyer regjimit se cfare ndodhi ne ate ndeshje.
Cka ka ndodhur ne ate ndeshje...mos kane hyre ne zhveshtore njerezit e Realit dhe ja kane drejtuar armet ne koke futbollisteve te Barcelones
Kjo eshte mit...

Gjysemfinalja e Kupes se Spanjes,viti 1943...dhe cka ka lidhje Reali i ketij viti me regjimin e Frankos,po ti dish Reali ka shkuar ne finale po atje ka humbur ndaj seperatisteve nga Bilbao...po te ishte Reali klub i Frankos ,do te lejonte qe klubi i tij te humbte finalen nga seperatistet,apo te mos e fitoj kampionatin spanjoll edhe 10 vite te tjera nen Frankon...
Shikuar me holl,munde te kete qene Franco kunder Barcelones (dhe shih cudine,mu diktatori Franko ja ka ndertuar stadiumin Barcelones),e asesi PER Realin.

Tani per ndeshjen 11:1,te vitit 1943

Ta shohim ate sezon cfar rezultate ka pasur ...
Celta e munde Barcelone 4:2,ne ndeshjen e kthimit Barcelona e munde Celten 8:0
Atletico e munde Barcelonen 5:0,ne ndeshjen e kthimit Barcelona e munde Atleticon 4:0
Valensija - Oviedo 7:1,Real - Espanol 7:0 etj
Barcelona e munde Sevillen 4:0 ,ndeshja e kthimit 11:1 per Sevillen por kjo eshte nga viti 1940...kesi rezultate ka pasur gjate atyre viteve.Ne stadiumin tend e ke mbytur kundershtarin,si mysafir ke humbur thelle.

Pra,....si kuriozitet e sjellni nje rezultat te tille 11:1,duke marre prespektiven e sotme qe eshte e pamundur nje humbje kaq e thelle dhe prapa atij rezultati doemos qendron "dicka e felliqur",ndersa shohim qe trendi i rezultateve te tilla ka qene i shpeshte,me bollek ne ate kohe.
Rezultatet e tjera te gjitha jane normale,duke perfshire edhe humbjen e Barcelones nga Sevilla po me te njejtin rezultat 11:1...por jo edhe ajo e Realit 11:1 !!!
Vetem Reali eshte i dyshimte,askush tjeter....regjimi e ndihmoi Realin ta munde Barcelonen 11:1 ndersa ne finale po ai regjim nuk ishte per Realin,por per separatistet nga Bilbao dhe armiq te perbetuar te regjimit te Francos !!!
Citim:
Po deshe te numeroj dhe te tjera , por sic e thashe me siper , te na rroje interi qe na bashkon ndonjehere se ne gjera tjera veshtire te biem dakort.
E di qe me perpara se cka do te ofrosh.Nuk eshte historija e Realit ashtu si ta prezentojne faqet pro Barca (te pakten gjate kohes se Frankos).
Citim:
Ps. Meqe ra fjala me ke je ne boteror?
Me Kroacine dhe Uruguajin.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-05-2018, 11:42   #156
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,114
Thanks: 1,235
Thanked 1,366 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Une nuk te ofroj carcafe,por fakte te cilat mbesin te pakomentuara nga ana juaj.Dallimi eshte qe per cdo detaj kontraverz nga historija e Realit une e kam hulumtuar nga shume burime,jo per ndonje gje por ashtu e kam hobi, dhe Realin dhe Interin i percjelli ne baze ditore.
Ndersa ju ofroni gjera qe i keni lexuar shkel e shko nga faqe sportive qe shkruajne pa asnje kriter,por vetem e nxijne njeren ane duke plasuar gjysme te verteta,shtremberime,gjera te fryera dhe genjeshtra te pasterta.

Cka ka ndodhur me Realin gjate kohes se Francos ?

Cka ka ndodhur ne ate ndeshje...mos kane hyre ne zhveshtore njerezit e Realit dhe ja kane drejtuar armet ne koke futbollisteve te Barcelones
Kjo eshte mit...

Gjysemfinalja e Kupes se Spanjes,viti 1943...dhe cka ka lidhje Reali i ketij viti me regjimin e Frankos,po ti dish Reali ka shkuar ne finale po atje ka humbur ndaj seperatisteve nga Bilbao...po te ishte Reali klub i Frankos ,do te lejonte qe klubi i tij te humbte finalen nga seperatistet,apo te mos e fitoj kampionatin spanjoll edhe 10 vite te tjera nen Frankon...
Shikuar me holl,munde te kete qene Franco kunder Barcelones (dhe shih cudine,mu diktatori Franko ja ka ndertuar stadiumin Barcelones),e asesi PER Realin.

Tani per ndeshjen 11:1,te vitit 1943

Ta shohim ate sezon cfar rezultate ka pasur ...
Celta e munde Barcelone 4:2,ne ndeshjen e kthimit Barcelona e munde Celten 8:0
Atletico e munde Barcelonen 5:0,ne ndeshjen e kthimit Barcelona e munde Atleticon 4:0
Valensija - Oviedo 7:1,Real - Espanol 7:0 etj
Barcelona e munde Sevillen 4:0 ,ndeshja e kthimit 11:1 per Sevillen por kjo eshte nga viti 1940...kesi rezultate ka pasur gjate atyre viteve.Ne stadiumin tend e ke mbytur kundershtarin,si mysafir ke humbur thelle.

Pra,....si kuriozitet e sjellni nje rezultat te tille 11:1,duke marre prespektiven e sotme qe eshte e pamundur nje humbje kaq e thelle dhe prapa atij rezultati doemos qendron "dicka e felliqur",ndersa shohim qe trendi i rezultateve te tilla ka qene i shpeshte,me bollek ne ate kohe.
Rezultatet e tjera te gjitha jane normale,duke perfshire edhe humbjen e Barcelones nga Sevilla po me te njejtin rezultat 11:1...por jo edhe ajo e Realit 11:1 !!!
Vetem Reali eshte i dyshimte,askush tjeter....regjimi e ndihmoi Realin ta munde Barcelonen 11:1 ndersa ne finale po ai regjim nuk ishte per Realin,por per separatistet nga Bilbao dhe armiq te perbetuar te regjimit te Francos !!!

E di qe me perpara se cka do te ofrosh.Nuk eshte historija e Realit ashtu si ta prezentojne faqet pro Barca (te pakten gjate kohes se Frankos).

Me Kroacine dhe Uruguajin.
Jam kurioz te di ca justifikimi do thuash per kete xhestin e ramos?
Po te sqaroj qe nuk jam nga ata qe mendojne se gabimet e Karius erdhen per shkak te kesaj goditjeje.
Thjesht me thuaj eshte per karton te kuq apo jo?

https://mobile.twitter.com/68Bor/sta...427648/video/1
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-05-2018, 11:47   #157
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Ose skandalet me bankat para disa vitesh ne lidhje me shumat marramendese qe shpenzonin ne merkato.Bilance super negative qe mbuloheshin me pislliqe me bankat e shtetin.
Kjo ka ndodhur nen Perezin,...Reali ka shitur truallin qe e ka pasur ne pronesi dhe me kredite nga bankat e ka ndertuar ekipin "galaktikos".
Rezultati i kesaj strategjie ka rezultuar me marketing gjigand dhe Reali prej nje klubi me bilance negative eshte shenderruar ne klubin me te pasur ne bote...edhe sot Reali eshte klubi me i pasur ne bote,dhe kjo eshte merite e Presidentit Perez.Ne nje fare menyre Perez e ka shpetuar Realin nga te qenit ekip mesatar.

Nuk kurrefare skandale,Reali eshte aq brend i madh ne boten e futbollit,saqe kredite nga bankat i ka te palimituara.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-05-2018, 11:59   #158
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Jam kurioz te di ca justifikimi do thuash per kete xhestin e ramos?
Po te sqaroj qe nuk jam nga ata qe mendojne se gabimet e Karius erdhen per shkak te kesaj goditjeje.
Thjesht me thuaj eshte per karton te kuq apo jo?

https://mobile.twitter.com/68Bor/sta...427648/video/1
Goditje pa top...karton i kuq per Ramosin.
Nuk ka asfare justifikimi,me siguri arbitri nuk e ka pare.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 30-05-2018, 12:34   #159
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,745
Thanks: 434
Thanked 742 Times in 461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Une nuk te ofroj carcafe,por fakte te cilat mbesin te pakomentuara nga ana juaj.Dallimi eshte qe per cdo detaj kontraverz nga historija e Realit une e kam hulumtuar nga shume burime,jo per ndonje gje por ashtu e kam hobi, dhe Realin dhe Interin i percjelli ne baze ditore.
Ndersa ju ofroni gjera qe i keni lexuar shkel e shko nga faqe sportive qe shkruajne pa asnje kriter,por vetem e nxijne njeren ane duke plasuar gjysme te verteta,shtremberime,gjera te fryera dhe genjeshtra te pasterta.

Cka ka ndodhur me Realin gjate kohes se Francos ?

Cka ka ndodhur ne ate ndeshje...mos kane hyre ne zhveshtore njerezit e Realit dhe ja kane drejtuar armet ne koke futbollisteve te Barcelones
Kjo eshte mit...

Gjysemfinalja e Kupes se Spanjes,viti 1943...dhe cka ka lidhje Reali i ketij viti me regjimin e Frankos,po ti dish Reali ka shkuar ne finale po atje ka humbur ndaj seperatisteve nga Bilbao...po te ishte Reali klub i Frankos ,do te lejonte qe klubi i tij te humbte finalen nga seperatistet,apo te mos e fitoj kampionatin spanjoll edhe 10 vite te tjera nen Frankon...
Shikuar me holl,munde te kete qene Franco kunder Barcelones (dhe shih cudine,mu diktatori Franko ja ka ndertuar stadiumin Barcelones),e asesi PER Realin.

Tani per ndeshjen 11:1,te vitit 1943

Ta shohim ate sezon cfar rezultate ka pasur ...
Celta e munde Barcelone 4:2,ne ndeshjen e kthimit Barcelona e munde Celten 8:0
Atletico e munde Barcelonen 5:0,ne ndeshjen e kthimit Barcelona e munde Atleticon 4:0
Valensija - Oviedo 7:1,Real - Espanol 7:0 etj
Barcelona e munde Sevillen 4:0 ,ndeshja e kthimit 11:1 per Sevillen por kjo eshte nga viti 1940...kesi rezultate ka pasur gjate atyre viteve.Ne stadiumin tend e ke mbytur kundershtarin,si mysafir ke humbur thelle.

Pra,....si kuriozitet e sjellni nje rezultat te tille 11:1,duke marre prespektiven e sotme qe eshte e pamundur nje humbje kaq e thelle dhe prapa atij rezultati doemos qendron "dicka e felliqur",ndersa shohim qe trendi i rezultateve te tilla ka qene i shpeshte,me bollek ne ate kohe.
Rezultatet e tjera te gjitha jane normale,duke perfshire edhe humbjen e Barcelones nga Sevilla po me te njejtin rezultat 11:1...por jo edhe ajo e Realit 11:1 !!!
Vetem Reali eshte i dyshimte,askush tjeter....regjimi e ndihmoi Realin ta munde Barcelonen 11:1 ndersa ne finale po ai regjim nuk ishte per Realin,por per separatistet nga Bilbao dhe armiq te perbetuar te regjimit te Francos !!!

E di qe me perpara se cka do te ofrosh.Nuk eshte historija e Realit ashtu si ta prezentojne faqet pro Barca (te pakten gjate kohes se Frankos).

Me Kroacine dhe Uruguajin.
Qe te ta bej me te thjeshte ...
Ka qene i favorizuar Reali ne kohen e Frankos , PO apo JO? Kaq , ske pse e veshtireson kaq shume biseden.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 30-05-2018, 17:51   #160
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Champions League: Real Madrid - Liverpool

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Qe te ta bej me te thjeshte ...
Ka qene i favorizuar Reali ne kohen e Frankos , PO apo JO? Kaq , ske pse e veshtireson kaq shume biseden.
E si ta percaktojme se sa Reali ka qene i favorizuar,ndoshta na tregon kjo :

Kampion te Spanjes para Frankos
Atletic Bilbao 4
Real Madrid 2
Barcelona 1
Betis 1

Kampion te Spanjes gjate periudhes se Frankos
Real Madrid 14
Barcelona 8
Atletico Madrid 7
Valencia 4
Bilbao 2
Sevilla 1

Kampion te Spanjes pas vdekjes se Frankos ,deri me sot
Barcelona 16
Real Madrid 16
Atletico Madrid 3
.
.
.

Tituj te fituar te Realit gjate Frankos dhe pas Frankos jane te njejta,anomalia shihet qarte dhe ajo eshte Atletico Madrid e cila gjate periudhes se Frankos fiton 7 tituj,dhe pas vdekjes se diktatorit mezi i fiton 2 tituj.
Perndryshe nese deshiron te dish,klub i regjimit dhe personalisht i favorizuar nga diktatori eshte Atletico Aviacion (klub i ushtrise spanjolle republikane) qe ndryshon emrin ne ATLETICO MADRIDin e sotem,fuzionohet Aviacion me Atleticon dhe sot kemi Atletico Madridin.
Jo vetem pse Atletico Madrid i ka fituar 7 tituj gjate qeverise se Frankos,dhe pas vdekjes se tij humben nga skena...por arsyet jane shume me te thella...thjesht gjeneralet e Frankos e kane udhehequr kete klub.

Real Madridin e ka bere te madh Santiago Bernabeu...

p.s.duke shikuar rezultatet e futbollit spanjoll te viteve 30 dhe 40,shohim qe edhe Atletic Bilbao e paska mundur Barcelonen njehere me rezultat edhe me te thelle 12:1...haha
Bilbao - Barcelona 12:1
Nejse,pershendetje !
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur