Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura > Aeroportet

Aeroportet Lajmet e Aviacionit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-07-2017, 16:45   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Postime: 306
Thanks: 13
Thanked 139 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Onyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Tung, tung...

Linjat e fluturimeve "low cost" jane shume trend ne vendet e zhvilluara, dhe shume njerez (kryesisht emigrante qe punojne ne BE dhe SHBA) shfrytezojne sherbimet e tyre dhe ngelen aty ketu te kenaqur me udhetimin.

Personalisht nuk kam eksperience, pervec me nje Fly Dubai e cila ka pasur nje linje "gjysme low cost" (haha) dhe veretete eshte irrituese udhetimi me keto linja, nese je mesuar per sherbime te nivelit te larte nderkohe.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2017, 18:09   #2
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Postime: 2,090
Thanks: 56
Thanked 458 Times in 246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Tek linjat low cost kam bezdi tarifat plus pėr bagazhe e shėrbime tė tjera.
Preferoj ēmim mė tė lartė por udhėtim komod.
Pak herė qė kam lėvizur vetem me bagazh nė kabinė, kam fluturuar me Ryanair dhe Germanwings.
Si avionė dhe si shėrbim asnjė ankesė,gjithēka paguhet.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2017, 19:53   #3
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 8,023
Thanks: 0
Thanked 1,574 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Midis Ryanair dhe linjave qe udhetojne per dhe nga Shqiperia, preferoj Ryanair. S'me ka ndodhur asnjehere te kete vonesa dhe jane shume me trasparent per sa i perket kostove.
Kur udhetoj per Shqiperi duhet t'u lutem gjithe te shenjteve qe te mos kete te papritura.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mistrece : 14-07-2017 nė 19:56
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2017, 21:10   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 3,605
Thanks: 1,350
Thanked 1,271 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Linja koti jane keto dhe po ta shikosh mire nuk bejne ndonje diference te madhe. Paguaj bagazhin, deshiron te ulesh perballe stjuardesave + 20 Euro, deshiron te futesh i pari ke kabina dhe te mos presesh + 15 Euro dhe ne fund futesh te gjithe ata ne radhe sa ti kontrolloj biletat.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 11:40   #5
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Postime: 2,883
Thanks: 214
Thanked 273 Times in 170 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Ne te fundit "low cost" stjuardesa i shikonte robt ne kokerdhok te syrit duke shpresuar qe te mos i kerkohej te hapte nje shishe te re uji.. E vetmja gje qe ofrohej ne ate avion patatinash.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 11:44   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 3,605
Thanks: 1,350
Thanked 1,271 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

po ēfare edhe ujin edhe senduiēin ngordhalaq me kafene 90 % uje e 10 kafe te ua paguash ne valute dhe ne fund te vijne edhe me kutija parfumash nese do bleni.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:10   #7
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 15,516
Thanks: 3,165
Thanked 3,586 Times in 2,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Linja koti jane keto dhe po ta shikosh mire nuk bejne ndonje diference te madhe. Paguaj bagazhin, deshiron te ulesh perballe stjuardesave + 20 Euro, deshiron te futesh i pari ke kabina dhe te mos presesh + 15 Euro dhe ne fund futesh te gjithe ata ne radhe sa ti kontrolloj biletat.
ju katunaret keni pordhe me rigon

kam shku ne milano dhe rome per 30euro me easyjet .edhe per prishtine per 50.

si low costa dhe lufhansa bojn benzin me i ven
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:32   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 3,605
Thanks: 1,350
Thanked 1,271 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ju katunaret keni pordhe me rigon

kam shku ne milano dhe rome per 30euro me easyjet .edhe per prishtine per 50.

si low costa dhe lufhansa bojn benzin me i ven
Po, po Ledio ke vajtur, kur ke vajtur, provo tani ne kete sezone. E di qe ne Gusht pas sezones se pushimeve ke 30 kthyese, por tani nuk levize diferenca 20 Euro. Per 20 Euro nuk do ulesha aty sikur miu ne sediljet qe mezzi futesh per tu ulur se duan te kursejne hapesire love kocking me 500 ulese sikur ata trenat e indise me pasagjeret siper tren kulmit
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:48   #9
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Postime: 646
Thanks: 336
Thanked 117 Times in 97 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
nghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyernghi ngo ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Edhe mu vendet qe jane cik te ngushta me shqetesojne, ulem anash qe te mund te shtrije kembet por korridoret jane shume te ngushta gjithashtu. Me duhet te kem kujdes sa here kalojne stjuardesat.
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 12:51   #10
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 15,516
Thanks: 3,165
Thanked 3,586 Times in 2,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Po, po Ledio ke vajtur, kur ke vajtur, provo tani ne kete sezone. E di qe ne Gusht pas sezones se pushimeve ke 30 kthyese, por tani nuk levize diferenca 20 Euro. Per 20 Euro nuk do ulesha aty sikur miu ne sediljet qe mezzi futesh per tu ulur se duan te kursejne hapesire love kocking me 500 ulese sikur ata trenat e indise me pasagjeret siper tren kulmit
ne ne Tiron themi qe dhe ashtu dhe te rrujt nuk ka. nektarin
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 18:20   #11
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Postime: 2,090
Thanks: 56
Thanked 458 Times in 246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Midis Ryanair dhe linjave qe udhetojne per dhe nga Shqiperia, preferoj Ryanair. S'me ka ndodhur asnjehere te kete vonesa dhe jane shume me trasparent per sa i perket kostove.
Kur udhetoj per Shqiperi duhet t'u lutem gjithe te shenjteve qe te mos kete te papritura.
Po diskutojmė pėr linjat ajrore dhe jo ato tė autobuzave.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 18:57   #12
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 8,023
Thanks: 0
Thanked 1,574 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Po diskutojmė pėr linjat ajrore dhe jo ato tė autobuzave.
Nuk e kisha vene re. Na falni.
E ka fajin rakia.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 15-07-2017, 19:06   #13
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Postime: 2,090
Thanks: 56
Thanked 458 Times in 246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Nuk e kisha vene re. Na falni.
E ka fajin rakia.
Ju falim.
Tė bėftė mirė.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 19:11   #14
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 27,688
Thanks: 6,209
Thanked 5,895 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 389
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Nuk e kisha vene re. Na falni.
E ka fajin rakia.
Zbriti ndonjė nga Skrapari me damixhan nė kurriz?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 19:13   #15
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 8,023
Thanks: 0
Thanked 1,574 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Zbriti ndonjė nga Skrapari me damixhan nė kurriz?
Edhe urimin e ka si nga ato ane.

Te paēa!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur