Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-07-2017, 17:42   #281
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Postime: 2,380
Thanks: 497
Thanked 952 Times in 601 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Me lot me lot. Minuti 1:05 dhe tutje. Ky avokati eshte shpresa e tyre e fundit qe mos te futen ne burg per vrasje.

Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2017, 19:46   #282
edlin
V.I.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 589
Thanks: 34
Thanked 95 Times in 59 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
edlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Te ka faj halla .....

edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2017, 20:03   #283
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Postime: 3,472
Thanks: 1,248
Thanked 1,065 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Vėrtetė film shumė i arritur. Diēka qė e bėn edhe tepėr tė besueshėm pėr ata qė nuk njohin minimumin e historisė botėrore sepse filmi flet pėr grekė dhe geqi nė 1250BC. Odisenė dhe Akilin i paraqesin si grekė. Kjo ėshtė fatale pėr historinė e Ballkanit.

Nė atė kohė as qė ka egzistuar gjuha greke jo mė harta apo identiteti grek siē njihen sot.
Homeri te Iliada i quan Akej pasi ateher me gjitha gjasat etnonimi Grek/Helen nuk ka egzistu, historikisht konfirmohet nga mbishkrimet e Perandorise Hitite ne Anadoll qe kane patur konflikte me Mbreterine e quajtur Ahhiyawa(lokalizuar pertej detit Jon qe aludon se kane qene pikerisht Akejt) qe shpesh kane sulmuar bregdetin perendimor te Anadollit dhe kane ra ne konflikt me Hititet.

Tash, simbas gjitha burimet historike na dalin se kto Akejt kane qene nje fis i vjeter Helen/Grek qe me vone fuqia e tyne u zbeh ne favor te Dorianeve(Spartaneve dhe Maqedonve) dhe Ionianve(Athenasit).
__________________
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Hawk : 25-07-2017 nė 20:06
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 26-07-2017, 01:11   #284
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 12,630
Thanks: 0
Thanked 2,114 Times in 1,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2017, 02:15   #285
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 12,630
Thanks: 0
Thanked 2,114 Times in 1,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Dhe nje nga me te bukurit e te gjithe koherave. Klasik!

Nuk ngopem duke e ripare, sidomos mbylljen e filmit.

__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2017, 02:33   #286
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,542
Thanks: 6,691
Thanked 3,688 Times in 2,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 240
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Inshallah ose shyqyr epilog+prolog skom per ti vrejt ne Realitet(pakez????)
Sepse do kem shkue ne .....djall.
PS: keni harrue qfare keni ngran,qfar keni shoquar,shoppuar,selfuar, ne pamje te barrakes tuaj.
Agre and....
TUNG.
Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2017, 13:21   #287
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,542
Thanks: 6,691
Thanked 3,688 Times in 2,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 240
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike


Thone qe atehere nuk kishte animacione dhe eshte bere ne studio.
Pastaj vazhduan <serialet> deri ne diten kur Osama nga Afganistani beri <mrekulli>.Dhe difenca...lol me e forte me bote ....flinte gjume apo u kap ne befasi
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 01:32   #288
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 12,630
Thanks: 0
Thanked 2,114 Times in 1,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

O zot, cfare aktori ka qene ky! Me i miri aktor britanik pas Laurence Olivier.

FYI...Elizabeth Taylor eshte martuar dy here me kete.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 18:21   #289
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,542
Thanks: 6,691
Thanked 3,688 Times in 2,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 240
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Po filloj te kem brerje....ndergjegjeje.

Art SOCIALIST.
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 19:20   #290
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Postime: 4,221
Thanks: 115
Thanked 687 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

-Mishi u poq!
-Je i zoti ta hac, haje...

p.s. videon gjejeni vet
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 16:27   #291
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 12,630
Thanks: 0
Thanked 2,114 Times in 1,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

'Tramvaji me emrin deshire'

__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 16:44   #292
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Postime: 949
Thanks: 84
Thanked 123 Times in 89 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Me lot me lot. Minuti 1:05 dhe tutje. Ky avokati eshte shpresa e tyre e fundit qe mos te futen ne burg per vrasje.

https://www.youtube.com/watch?v=mSw9_bsTzkU
Ajo pjese skena me avokatin qė i merret goja ėshtė vėrtetė shumė e bukur.


"...the youts. The hhwhat? The youts, you know young people. You mean the youths, yeah somlike dat".
Beu_Shpata ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 21:27   #293
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Postime: 4,221
Thanks: 115
Thanked 687 Times in 436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Skenat me te preferuara filmike

Apasionata...shume film i bukur, sidomos kur mesusi e meson si te pikturoje qyl...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur