Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-08-2017, 21:35   #121
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 11,156
Thanks: 3,824
Thanked 3,608 Times in 2,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Greqia!....
Mos bre burr....greqia ka qe me 1982 qe e perbuz Ameriken dhe ben cdo gje e ceshte e mundur ta perbuze ne cdo drejtim duke mos ja vleresuar ndihmesen qe ja ka dhene si ekonomikisht por edhe ushtarakisht..... e kete e di mire Ti por hajde medemek hidhe larasken Greke sa per emer....

te dija me te zgjuar.......
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:46   #122
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 4,891
Thanks: 143
Thanked 267 Times in 173 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Po clidhje ka perbuzja mo Col se na cmende. Ne nuk po flasim per ndienja.
Po flasim per neokolonializem. Ate qe mendja e shume njerzve nuk e percepton dot, por qe kur ua shpjegon e quajne Marksizem. Shembull konkret je ti Col.

Ne deficit te plote jane Italia, Portogalia, Spanja.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:47   #123
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,169
Thanks: 1,610
Thanked 1,538 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

ky Trapa si kalama sokakut, hajde se po na shane with motherfuqka ai Kimjongijungi, hey mos shaj se e di ē`ta punojme ne akoma s`ke pare ti gje
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 15-08-2017, 21:51   #124
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 4,891
Thanks: 143
Thanked 267 Times in 173 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Po e ka share mo?
Mos ta shaj dhe ky?!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:54   #125
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 11,156
Thanks: 3,824
Thanked 3,608 Times in 2,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Po clidhje ka perbuzja mo Col se na cmende. Ne nuk po flasim per ndienja.
Po flasim per neokolonializem. Ate qe mendja e shume njerzve nuk e percepton dot, por qe kur ua shpjegon e quajne Marksizem. Shembull konkret je ti Col.

Ne deficit te plote jane Italia, Portogalia, Spanja.
Po perse ben rraketikun kur e di fare mire se vete i ke permendur edhe ne teme te meparshme. vete ti....apo i harrove??

Politika qe ndoqi sidomos PASOK, ishin anti Amerikane ne kocke....u hoqen bazat dhe drejtimi i ekonomise u mor nga Gjermanet...te katra keto shtete ishin dhe jane pjese e konglomeratit Europjan te krijimit te konfederates se EU.....

mos do te thuash qe Amerika edhe pse dificit ne mardhenie me kete bashkesi e ka fajin qe te katerta te qeverisura nga antiAmerikane i cuan vendet e tyre ne katastrofe?? jo sepse nuk me cudit ky mendim qe ti edhe e ben kete....
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:56   #126
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,169
Thanks: 1,610
Thanked 1,538 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

po nuk e ka mo ne sokak, ai ne tjetren lagje periferike komplet i mbaruar pas kodrave tipike Yenki, winchesterken ne krah edhe hajde hipni kuajve, se po dalim te zhavitemi ne westernworldin ta shikojme mos na shau ndokush
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2017, 22:15   #127
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 3,759
Thanks: 1,359
Thanked 1,182 Times in 550 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Bombardimi i Serbise, akt i paligjshem.

Po cili ligj mund te jet mbi aksionin e shpetimit te jeteve te pafajshme?

Logjike e shemtume. Komunjar hesapi.
__________________
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2017, 10:19   #128
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,068
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Ukrainischer Konstrukteur: Pläne möglicherweise in Nordkorea.

Fliegen nordkoreanische Raketen mit russischen Motoren aus der Ukraine? Das ukrainische Konstruktionsbüro hält das durchaus für denkbar.
Das ukrainische Raketenkonstruktionsbüro Juschnoje schließt nicht aus, dass Kopien seiner Triebwerke nach Nordkorea gelangt sein könnten. „Unsere Triebwerke sind hoch geschätzt und werden weltweit eingesetzt“, sagte Chefkonstrukteur Alexander Degtjarjow am Dienstag in Dnipro der Internetseite Strana.
Vielleicht ist es irgendwo gelungen, Kopien zu machen. Er schloss aber aus, dass seine Mitarbeiter geholfen haben könnten, Nordkorea Raketentechnik zu verschaffen. Entsprechende Vorwürfe bezeichnete er als Erfindung.
Am Vortag hatte ein Bericht der „New York Times“ für Wirbel gesorgt, dass möglicherweise aus der Ukraine Raketenteile an den isolierten kommunistischen Staat in Ostasien geliefert worden seien. Schnelle Fortschritte der Nordkoreaner beim Bau einer Interkontinentalrakete wären so zu erklären. Degtjarjow erinnerte daran, dass die Ukraine 2012 zwei Nordkoreaner wegen Spionage verurteilt habe. Sie hätten auch versucht, seine Firma auszuspähen.

Pjöngjang hatte Anfang Juli eine Langstreckenrakete getestet, die theoretisch das amerikanische Gebiet Alaska erreichen könnte. Daraufhin verschärfte die internationale Gemeinschaft die Nordkorea-Sanktionen.

Und......Kim Jong-un zieht Angriffsplan vorerst zurück
Nordkoreas Machthaber Kim Jong-un hat die Pläne seines Militärs über einen Start von Raketen in Richtung der amerikanischen Pazifikinsel Guam erhalten. Mit einer Entscheidung darüber will er anscheinend aber noch warten. Er werde die Taten Amerikas etwas länger beobachten, bevor er sich entschließe, zitierte die staatliche Nachrichtenagentur KCNA Kim am Dienstag.

Pra....nuk ka perse flokgjemi te gjuje me rraketa kshu kot, se i nrefet.

Apropo...... thone sipas nje insituti korean(jugor), qe vellezerit e tyre verior kane pasuri minerale qe variojne 6-10 BILION$.

Por do jene thashetheme.

Tung ihr Schweine.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg ukrainische-raketentechnik-fuer-nordkorea-moeglicherweise-kopiert.jpg (23.7 KiloByte, 72 shikimet)
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2017, 11:20   #129
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,068
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Trump pėrgėzon Kim Jong-Un.

Presidenti amerikan Donald Trump ka pėrgėzuar liderin e Koresė Veriore Kim Jong-Un, duke thėnė se ka marrė njė vendim tė fortė.
Trump tha se lideri koreanoverior ka sjellė njė vendim shumė tė arsyeshėm, duke shtyrė lansimin e raketave nė drejtim tė territorit amerikan Guam, gjė e cila shtoi tensionet ndėrmjet dy vendeve dhe shtoi frikėn nga njė konflikt i mundshėm ushtarak. “Alternativa do tė ishte e papranueshme dhe katastrofale”, ka thėnė Trump. Ndryshe, presidenti amerikan deklaroi mė herėt se SHBA-tė do tė pėrgjigjen me zjarr dhe zemėrim kundėr Koresė Veriore, nėse kjo e fundit do tė shkrepte raketat e rangut tė mesėm, tė parapara tė godisnin nė afėrsi tė ishullit Guam.

Aug 16, 2017 19:15 Europe.

U qetesuat more.....Dummschwätzer.

Hajde tash...po iku una.

Tung.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2017, 20:52   #130
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,053
Thanks: 151
Thanked 244 Times in 187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Trump pėrgėzon Kim Jong-Un.
...
U qetesuat more.....Dummschwätzer.
...
Me ke hequr nje merak te madh. Tani e tutje do te fle si qengj.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 26-08-2017, 07:41   #131
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,563
Thanks: 107
Thanked 235 Times in 66 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Jeta e vertete ne Korene e Veriut.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2017, 04:57   #132
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,068
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

@Padre alKOMA
Juve duhet ta dini qe albanistani eshte lesh laik.
Si permbledhje: monedha ka dy ane....padre,dhe mos rrej ne QIshe se do te mallkoje jezusi.
Amen.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 27-08-2017, 18:06   #133
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,068
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Padre i dashur Alkoma....

Noi abbiamo bombardato il Nord per tre anni senza curarci minimamente delle vittime causate tra i civili. Gli
Stati Uniti lanciarono pił bombe sulla Corea (635.000 tonnellate, e
anche 32.557 tonnellate di napalm) che in tutto il teatro di guerra del
Pacifico durante la Seconda Guerra Mondiale. La nostra mentalitą ci suggeriva che 'i coreani sono nient'altro che selvaggi, perciņ non sentivamo alcun rimorso della coscienza quando si doveva buttare addosso del napalm a degli innocenti'.

I ka thene nje studjues ne universitetin e Cikagos,apo i kishte hulumtuar.

Ne kishe keto nuk mund ti mesosh dot.
Naten e mire .
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2017, 09:45   #134
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,068
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

@priester alkoma
Si thote ky bojsi tjeter mbas pyetjes, kur jep pergjigje tek 5.38 sekonda....do vdesin disa mijra(mbase dhe qindra mijra,ndoshta edhe 1 milion) por andej dhe jo ketu.
Eshte shume kollaj padre te bombardosh ne <kishat> e huaja,kryesorja mos te bien tek qisha ime.
Amen.
PS padre: ika une se ti e ke ne terezi dhe perse???
Sepse i fut i psallme ne qishe dhe....
E kreve.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2017, 12:44   #135
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,053
Thanks: 151
Thanked 244 Times in 187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

O Mete, per vete!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 30-08-2017, 23:46   #136
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,068
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Ashtu i bie....secili per vete.

Raketa mbi Hokaido, reagojnė edhe Rusia e Kina.

Testi mė i fundit i raketave koreano-veriore, sigurisht nuk mund tė kalonte pa njė valė dėnimesh ndėrkombėtare.
Presidenti amerikan, Donald Trump tha se Peniani nuk po bėn gjė tjetėr, veēse po thellon izolimin e tij dhe se tė gjitha opsionet janė tashmė mbi tryezė.“Bota e dėgjoi fort dhe qartė mesazhin e fundit tė Koresė sė Veriut. Ky regjim e ka sinjalizuar tashmė pėrbuzjen pėr fqinjėt e tij, pėr tė gjithė pjesėtarėt e Kombeve tė Bashkuara dhe pėr standardet minimale tė njė sjelljeje ndėrkombėtare tė pranueshme. Veprimet kėrcėnuese dhe destabilizuese vetėm sa e rrisin izolimin e kėtij vendi, nė rajon dhe nė botė. Tėe gjitha opsionet janė nė tryezė”, tha Trump.Koreja e Veriut lėshoi njė raketė, e cila kaloi mbi ishullin japonez tė Hokaidos, pėr t’u pėrplasur mė tej nė oqeanin Paqėsor. Peniani tha se ishte provokuar nga stėrvitjet e pėrbashkėta ushtarake mes Koresė sė Jugut dhe SHBA-ve, qė sipas tij janė njė pėrgatitje pėr pushtim.Rusia dhe Kina i kanė cilėsuar gjithashtu stėrvitjet si burim i tensioneve mė tė fundit.Kėshilli i Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara ka thirrur njė takim emergjent, ndėrkohė qė Sekretari i Pėrgjithshėm Antonio Guterres tha se, hedhja e raketės kishte cėnuar sigurinė dhe stabilitetin rajonal. Ai i kėrkoi Penianit tė pėrmbushte detyrimet e tij ndėrkombėtare.Ndėrkohė nuk ka vonuar as reagimi i Rusisė, qė nėpėrmjet ministrit tė Jashtėm, Sergei Lavrov, ka shprehur angazhimin ndaj rezolutave tė OKB-sė. Ndėrsa Kina ka apeluar pėr vetėpėrmbajtje nga tė gjitha anėt.

Ose....me mire,sipas ruseve.

Amerika teston bombat e reja atomike.

Rrjeti informativ Russia Today zbuloi se SHBA kanė testuar bomba tė reja bėrthamore nė shkretėtirėn e Nevadės.
Sipas televizionit rus Russia Today, ky ka qenė testi i dytė i bombave atomike tė tipit B61- 12, dhe ėshtė kryer mė 8 gusht duke pėrdorur avionėt luftarakė F-15 . Testi i parė i kėtyre bombave u bė disa muaj mė parė. Sipas NSA, bombat e reja bėrthamore u testuan pėr tė provuar aftėsinė e avionėve pėr tė mbajtur dhe pėrdorur kėtė lloj arme. Testet e reja bėrthamore shpallen nė kuadrin e pėrpjekjeve tė Uashingtonit pėr tė shkelur Konventėn pėr Mospėrhapjen Bėrthamore (INF). Bombat B61-12 po zėvendėsojnė bombat e vjetra B-61, njė nga elementėt kryesorė tė arsenalit bėrthamor tė Shtetet e Bashkuara. Shtetet e Bashkuara po planifikojnė tė shpenzojnė deri nė njė trilion dollarė nė vitet e ardhshme pėr tė zbatuar programin e modernizimit tė armėve atomike.

PS: ose genjejne ruset,ose,ose...................... Shaban Qose.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bk194c2323ee52qm9_800C450.jpg (20.7 KiloByte, 12 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg trumpkim4.jpg (19.8 KiloByte, 12 shikimet)
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2017, 00:46   #137
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,068
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Lawrow: USA werden Nordkorea nicht angreifen.

Moskau - Die USA werden aus der Sicht des russischen Außenministers Sergei Lawrow keinen Angriff auf Nordkorea unternehmen, weil sie überzeugt seien, dass Pjöngjang Atomwaffen besitzt.
Die USA sind sicher, dass Pjöngjang Atomwaffen hat", betonte der russische Außenminister am Sonntag in einem Interview mit dem russischen TV-Sender NTW (NTV)
Die USA haben den Irak nur deswegen angegriffen, weil sie sich hundertprozentig sicher waren, dass es in diesem Land keine Massenvernichtungswaffen gibt, hob Lawrow hervor.
Zehn, wenn nicht Hunderttausende unschuldige Menschen in Südkorea, aber auch in Nordkorea und natürlich auch in Japan werden leiden. Auch Russland und China sind dort in der Nähe.

PS: Sh.B.A nuk do te sulmoje Korene e Veriut.
Shtetet e Bashkuara te Amerikes nuk do te sulmoje Korene e Veriut,sipas kendveshtrimit te Ministrit te Jashtem te Rusise,sepse jane te bindur qe flokgjemi ka arme berthamore.
Pikerisht per kete sulmuan Irakun sepse ishin 100% te sigurte,qe nuk zoteronte arme te shkaterimit ne mase(IRONI DIPLOMATIKE-shenimi im).
Dhjetra ne mos qindra mijera njerez te pafajshem ne Korene e Veriut,ate te Jugut dhe natyrishte ne Japoni do vuajne(vriten).
Por dhe Rusia dhe Kina jane aty prane(qe i bie,sipas meje=nuk do bejne sehir)
Fazit: vetem n.q-se ne USA kane shkalluar dhe fizikisht....se ne kryet kane nje PALLOSH.

Noten e mire.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 13-10-2017 nė 00:50
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2017, 01:38   #138
.x.
I larguar
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Posts: 208
Thanks: 40
Thanked 81 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
.x. ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Kim e di shume mire qe armet atomike sigurojne pushtetin e tij. Bota e mendon te ēmendur, por ne opinionin tim eshte nje tip racional dhe i paparashikueshem. Kim nuk do as me pak as me shume se nje kompromis, marreveshje, e fshehte apo e hapur qe ai do sundoje si gjyshi dhe babai i tij, dhe kete po mundohet ta arrije me posedimin e armeve nukleare te cilat i garantojne nje marreveshje te imponuar.
Trump perveē retorikes luftarake nuk ka ēfare ben tjeter sepse nuk ka pse te sulmoje nje vend qe nuk po e sulmon. (Kjo politikisht)
Ndersa nga ana ushtrake eshte edhe me e veshtire pasi nuk flitet per sulm interkontinental nga ana e Kim, do mjaftonte kasaphana qe do bente ne gadishull dhe ne Japoni qe bota te shihte tmerre qe ende si ka pare ashtu siē mendon se mund te ndodhe.
Nje tjeter pengese jane dy superfuqite kufitare me Korene, Ruset dhe Kinezet te cilet nuk do rrine duarkryq nese shohin ferrin atomik ne dyert e tyre.

Se fundmi; troē muhabeti e koklavitur situata sepse ketu po luhet prestigji amerikan por edhe nje rrezik teper i larte per eskalim te situates drejt ww3
.x. nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i .x. pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur