Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-10-2017, 17:06   #41
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,067
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Vuēiq: Tė ēlirohemi nga mitet dhe gėnjeshtrat se nė Kosovė gjithēka ėshtė e jona.

Presidenti serb, Aleksandar Vuēiq, tha se ėshtė i lumtur qė do tė fillojnė dialogun e brendshėm pėr Kosovėn, nė mėnyrė qė tė ēlirohemi nga mitet tona dhe gėnjeshtrat se ēdo gjė nė Kosovė ėshtė e jona, por edhe gėnjeshtrat se atje nuk kemi asgjė.

Presidenti serb Aleksandar Vuēiq, nė lidhje me shpalljen e pavarėsisė sė Katalonisė, ka thėnė se ekziston vetėm njė e drejtė ndėrkombėtare, e cila nuk mund tė shkelet, dhe se bashkėsia ndėrkombėtare ka treguar hipokrizinė duke e mbrojtur nė kėtė rast, por duke e shkelur nė tė njėjtėn kohė nė rastin e Kosovės. “Sado qė jemi nė anėn e Spanjės, e cila ka treguar njė miqėsi tė sinqertė me Serbinė, pėr arsyet e veta, siē ėshtė Katalonia apo Baskia, e di se pėr ēdo serb ėshtė e vėshtirė tė shoh hipokrizinė zhurmshme ēdo ditė, nė lidhje me respektimin e integritetit territorial”, tha Vuēiq, nė njė konferencė shtypi, pas takimit me kryetarin e Republikės Serbe, Millorad Dodik, raporton Tanjug. Ai theksoi se pėrballen ēdo ditė me kėrkesat e pėrfaqėsuesve ndėrkombėtarė qė duhet tė respektojnė integritetin e Kosovės, dhe se ju pėrgjigjet se Serbia e ka njė Kushtetutė me tė cilin nuk e njohin pavarėsinė e Kosovės, dhe se nuk mund t’iu dalė nė ndihmė.“Kur u them se integriteti i Serbisė nėntė vjet mė parė, nuk kishte nevojė tė respektohej, kur kėtė e them, brenda njė sekonde e kuptoj se pse vijnė qindra mijėra dhe miliona dollarė nė mėnyrė qė tė dobėsohen Vuēiq dhe qeveria serbe, dhe shumė tė tjerė qė nuk mendojnė si ata”, shpjegoi Vuēiq.Ai theksoi se tani “me zė tė lartė garojnė nė hipokrizinė e mbrojtjes sė integritetit tė dikujt, ata tė cilėt mė parė kanė shkelur nė njė vend tė vogėl si Serbia, duke thėnė se nuk mėrziten fare pėr neve”.Vuēiq tha se ka dy dallime nė mes rastit tė Katalonjės dhe Kosovės, pėr tė cilat do tė flasė nė detaje nesėr. Katalonia, siē shpjegoi ai, nė mėnyrė tė paligjshme, ose nė pėrputhje me parimin e sė drejtės pėr vetėvendosje, ka mbajtur njė referendum, “kurse nė Kosovė nuk ka pasur referendum, me pėrjashtim tė referendumit tė rremė tė vitit 1991, si dhe Kushtetutės sė rreme tė Kaēanikut”. Ai theksoi se nė Kataloni, ēdo gjė shkoi nė mėnyrė paqėsore, kurse nė Kosovėpėrmes agresionit e krijuan situatėn ēfarė ishte, dhe se sot duhet tė pėrballemi me atė realitet. Vuēiē tha se “ne kemi njė realitet tjetėr pėr tė cilin pjesėrisht jemi vetė fajtorė, por edhe me hipokrizinė patologjike, me tė cilėn sot fuqishėm mbrohet integriteti i Spanjės, por jo nga Spanja, por nga shumė vende tė botės, nga SHBA deri nė BE”, pėrcjell Telegrafi.“Vetė jemi fajtorė, sepse kemi nevojė tė dimė se ēfarė idiotėsh ishim kur kemi dėrguar kėrkesėn nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, me tė cilėn Kosova ka fituar legjitimitetin pėr veprimet e saj. Ne kishim atėherė nė pushtet njerėz tė tillė si: Tadiē dhe Jeremiq. Kjo tani pėr neve ėshtė njė gur i frikshėm nė kėpucė nė tė gjitha diskutimet”, tha presidenti serb. Vuēiq tha se tani kanė nevojė pėr tė ndėrtuar paqen, ta kuptojnė se nė Kosovė janė gjashtė deri nė tetė pėr qind serbė, e jo 80 pėr qind. “Se nė Skenderaj (Serbica) pothuajse nuk ka asnjė serb edhe pse toponimi do tė duhej tė jepte njė pamje ndryshe”. Ai porositi se nuk ka asgjė nga njė dėbim eventual i shqiptarėve, “por duhet tė ndėrtojmė paqen dhe tė ardhmen dhe pėrmes ekonomisė fitojmė, tė kemi njė qasje racionale”.

rrini urte shkinat e koqoves.
Marre.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2017, 17:34   #42
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 7,038
Thanks: 991
Thanked 703 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Serbet ksihin pikat kyēe ku jetoni me !!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2017, 01:17   #43
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,067
Thanks: 7,746
Thanked 4,306 Times in 2,830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Serbet ksihin pikat kyēe ku jetoni me !!!
Une kam lexuar, qe Mitrovica ka qene hambari i jugosllavise.
Tashti....siper,poshte,lart apo matane ures nuk e di.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur