Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-03-2018, 13:48   #401
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,675
Thanks: 9,928
Thanked 5,467 Times in 3,672 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lona Shiko postimin
Pershendetje sot u bera dhe un pjese e grupit...shpresoj tja kalojme mir se bashku...
Do deshiroja dhe un te flisja per tema te bukura ketu bahsk e ju por sot me duhet ndihma juaj nese keni mundesi tme ndihmoni me informacione...jam prej vjetesh ne gjermani dhe kam nje duldung per shkak te ausbildung -ut qe jam dukee bere...por ky ausbildung nuk me pelqen dua ta nderoj ose te gjej nje menyre qe te kem mundsi qendrimi dhe punimi me kohe te plote....por ne situaten qe jam punimi me kohe te plote nuk me lejohet sepse kam arre duldung thjesht per ausbildung....megjithate kam degjuar qw esht nje lloj kontrate pune me ane te se ciles nuk eshte nevoja te kthehesh ne shqipri per te marre vize e, per tu kthyer ktu perseri....sepse ne cdo moment qe kerkoj ose pyes ne ausländerböhöhrde a mund te punoj e kohe te plote ata me thone qe duhet te kthem ne shqipri te marr vize e, te vij prap....ama ka sh turq qe vijne gjejn pun edhe qendrojn ...kam njohur nje person nga iraku qe, ka mar 5vjet duldung me te drejt pune me kohe te plote....kurse disa te tjere kan mar aufental....dhe per me teper nuk dine as gjuhen gjermane.....a und te me tregoje ndonje prej pjestarve se cila esht kjo kontrat nese e din...dhe a ka ndonje menyre tjeter per te qendruar ne gjermani pa qene e, nevojshme te kthehem ne shqiperi...jam ne gjermani bashk me familjen...babi ka punuar gjith jeten si baggerfahrer...edhe ktu ngjermani ka punuar e tdrejt pune nga auslanderbohorde por me pas ja hoqen te drejten edhe I than shko nshqipri merr viz e hajd prap......ju lutem nese keni ndonje ide ose informacion per cdo lloj gjeje me informoni....faleminderit shume.....ju uroj gjith te mirat...
Juve vini nga vend demokratik,ndersa Iraku eshte ne lufte.Pronari i punes ben dhe shkrimet ne ambasaden e tij.Kur ben Ausbildung punedhenesi te merr ne firmen e tij,sipas aftesive.Po shkove ne Shqiperi 5 VJET i ke mrena.Quhesh ilegal i arratisur ekonomik.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 14:32   #402
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,675
Thanks: 9,928
Thanked 5,467 Times in 3,672 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Respektin me ABSOLUT per POLIZEI...
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=la_sTrjRfFE
Duke marre parasysh qe fitojne ne muaj...2.234 euro Bruto....me kafshe te ardhur nga jenseits.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 14:37   #403
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 14,458
Thanks: 3
Thanked 2,764 Times in 1,818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Respektin me ABSOLUT per POLIZEI...
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=la_sTrjRfFE
Duke marre parasysh qe fitojne ne muaj...2.234 euro Bruto....me kafshe te ardhur nga jenseits.
Edhe tek ju, pak u pagokan policet. Edhe tek ne njesoj, 60K ne vit marrin si rroge baze. Pastaj kur punojne naten, ose ne evente te caktuara, festa ose koncerte, paguhen $50-$75 ora.

Shume pune te veshtire kane, gjynah! Dhe te mendosh qe kane nga dy fakultete.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur