Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-09-2018, 15:59   #21
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,595
Thanks: 1,058
Thanked 6,142 Times in 2,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 202
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

I like u Adea, lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 16:03   #22
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,119
Thanks: 1,238
Thanked 1,369 Times in 772 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Dhe une mendoj qe Kastrioti te don ne kafaz
Kacin e ke Lab, djale me shkolle, patriot e me taban cfare po pret?
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 16:09   #23
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,293
Thanks: 8,192
Thanked 4,121 Times in 2,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Kacin e ke Lab, djale me shkolle, patriot e me taban cfare po pret?
Jam angleze nuk pranon
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 16:11   #24
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,453
Thanks: 10,639
Thanked 9,596 Times in 5,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 519
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jam angleze nuk pranon
Shumė antipati ka pėr ju.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:13   #25
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,293
Thanks: 8,192
Thanked 4,121 Times in 2,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Shumė antipati ka pėr ju.
Kush te shan te don thone
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:14   #26
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,119
Thanks: 1,238
Thanked 1,369 Times in 772 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Venom, ia ka futur kot gazetari/ja, keshtu eshte ne Shqiperi, futi xixat tjetrit, pastaj s‘i dalin me, po hajt mo tabele qitjeje behen femrat.
Kush ka ndermend me i dhon drejtim nuk pret ti thote gazetarja.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:14   #27
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,453
Thanks: 10,639
Thanked 9,596 Times in 5,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 519
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Venom, ia ka futur kot gazetari/ja, keshtu eshte ne Shqiperi, futi xixat tjetrit, pastaj s‘i dalin me, po hajt mo tabele qitjeje behen femrat.
"Pėr kė Murat e ke fjalėn se nė fshatin tonė kemi 3 Murat"?
Gazetar/e ėshtė dhe ai/ajo qė ka shkruar te "Tema", gazetare dhe ajo qė akuzohet nė shkrimin e "Tema"-s
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:24   #28
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,976
Thanks: 5,832
Thanked 4,298 Times in 1,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Kur isha i vogel degjoja shpesh muhabete te ketij lloji nga te medhenjte qe diskutonin cepave te trotuareve apo nen hijen e cadres ne plazh.
Me ka ngelur ne mendje shprehja e njerit prej tyre qe thoshte:
Per mua nuk ka rendesi aspak nese ajo qe do marr per grua ka kaluar 1-2-3 histori dashurie, e rendesishme per mua eshte qe te kete zene mend nga historite e saj dhe sa te jete me mua mos kerkoje te rifilloje prap nga historite! Nga ana tjeter po neve djemte jemi ata qe i kemi perdorur dhe braktisur ato vajza, prandaj nuk duhet te habitemi apo ti gjykojme ashper sepse jemi " bashkefajtor" ne historite e deshtuara te tyre. Nuk duhet te gjykojme ashper as djemte pse mori kete apo ate vajze, sepse jemi te gjithe ne tave dhe cka lej une, e merr tjetri dhe anasjelltas cfar lejne te tjeret e marr une! Jemi po aty, e njejta ane e medaljes.
Ende me tingellojne ne vesh keto fjale.....
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 16:31   #29
Adea
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 475
Thanks: 3,275
Thanked 144 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Adea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Bej si te dush ti Babe por une per veten time nuk marr ate qe lene te tjeret por ate qe gjuajne te tjeret. Kot thone qe nisi lufta per nje femer!
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:43   #30
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,976
Thanks: 5,832
Thanked 4,298 Times in 1,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Bej si te dush ti Babe por une per veten time nuk marr ate qe lene te tjeret por ate qe gjuajne te tjeret. Kot thone qe nisi lufta per nje femer!
Une do marr " Lope Vendi" kshu kan pas thone dikur
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:44   #31
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,871
Thanks: 1,052
Thanked 1,032 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Jam shume dakort me kete postim Beu-Shpata.

I vetmi detaj qe ke harruar ketu Beu eshte se disa njerez jane aq te shpifur, aq te shemtuar, sa edhe majmuni do te ikte me vrap nga tmerri po t'i shihte. Ne kete rast virgjeria nuk eshte disipline apo ruajtje nderi familjar apo edhe ruajtje e normave dhe kodeve te pashkruara civile te shoqerise. Thene thjeshte e qarte: ka te virgjer te pavullnetshem sepse jane trup e shpirt te shemtuar.
Gjynah qe llogjiken e kane te forte. Por i Madhi Zot nese te jep dicka te merr nje tjeter. Llogjiken dhe futjen e thikes nga mbrapa ua ka dhene per te mos i lene komplet te cunguar. Por u ka marre cdo mundesi lulezimi fizik dhe shpirteror qe ata te dine mire vendin qe u takon.

Ja si thua ti ?

Adea
Jam dakort qė njeriu ėshtė i kompensuar me diēka tjetėr kur i mungon diēka.

Pėr mua shėmtimi vizik ėshtė njė fatkeqėsi jo e vogėl sidomos pėr njė femėr. Unė mendojė se njeriu sillet me tė tjerėt ashtu si tė tjerėt sillen me tė sė pari. Njeri jeton me shoqėrinė dhe nėse shoqėria nuk e pranon ashtu siē ėshtė ai tkurret, ndėrton mure rreth tij/saj pėr tė mos u lėnduar mė tej. Pėr mua bukuria e femrės ėshtė njė lloj bekimi por edhe mallkimi sepse njė pjesė e mirė e tyre nuk kanė mėnēurinė e dukur pėr tė zgjedhur atė qė ėshtė mė e mirė pėr to dhe pėr familjen qė do tė ndėrtojnė. Zgjedhin rrugėn mė tė shkurtėr, paranė dhe sigurinė ekonomike nė vėnd tė jetės kuptimplote me njė njeri mė 'kompatible' me to.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 12:12   #32
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,375
Thanks: 2,243
Thanked 4,218 Times in 1,422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Pfff artikull koti. Ku e vrasin me mendjen tani vajza e cuna bashke per opinionin.

Sa per dashni, uje te zi ti nxjerrin, ku qendron problemi ktu.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 13:56   #33
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,253
Thanks: 3,784
Thanked 1,083 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Sa theshethemexhinj po me dukeni te gjithe tek kjo tema seriozisht
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 13:59   #34
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,152
Thanks: 1,472
Thanked 1,096 Times in 732 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Mire mo, vajzat jane beso, ato zgjedhīn

Nuk i ka thene grave
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur