Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-09-2018, 10:40   #21
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,640
Thanks: 354
Thanked 1,647 Times in 1,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Ndonjehere fati i ngjan stuhise se reres qe ndryshon vazhdimisht drejtimin gjate rruges. Per ta evituar kete ndryshoni drejtimin. Edhe era ndryshon drejtimin per te te ndjekur me mire. Atehere ti ndrysho perseri dhe menjehere era do te ndryshoje per t'ju pershtatur rruges tuaj. Kjo perseritet pafund si nje kercim me zotin e vdekjes para agimit. Sepse kjo ere nuk eshte dicka qe ka ardhe nga larg, pavaresisht jush. Eshte dicka qe e ke brenda. Kjo ere jeni vet ju. Pra e vetmja gje qe mund te beni eshte te behesh njesh me eren, duke ecur dhe duke mbyllur syte fort per te mos hyre rera. Ecni hap pas hapi. Nuk do te gjeni as diell, as hene, asnje drejtim, e ndoshta as kohen. Por vetem nje rere te bardhe, te holle, qe vallezon lart ne qiell.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 10:58   #22
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 14,683
Thanks: 3,043
Thanked 7,921 Times in 2,580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 207
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Ēa c’est vrais !
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg AEC5A8FF-605F-4CA0-A297-885483FD6E64.jpg (16.2 KiloByte, 26 shikimet)
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 11:17   #23
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,640
Thanks: 354
Thanked 1,647 Times in 1,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Te shkosh ne krevat me nje femer eshte shume e thjeshte. E takon, flet, ben lojen e syve, batuta qe intrigojne, nje fjale me teper me spec, nje fjale qe do te te duhet ta pertypesh. Zhveshja eshte banale. Prekja eshte mekanike. Mbaron. Vishesh. Iken. Mund ta besh me cdo femer.
Te duash dike eshte ndryshe. Bisedimet nuk intrigojne. Nuk zhvishesh vetem nga rrobat. Mund t'i thuash qe ke nevoje per nje perqafim, qe je i preokupuar per dicka, t'i rrefesh frikerat qe ke brenda, t'i tregosh enderrat qe ben zakonisht, t'i tregosh rreth nje projekti, ti besosh nje sekret. Mund t'i japesh vend midis frikeave apo fjaleve te tua, t'i japesh vend ne jeten tende dhe te hysh ne te sajen, Mund t'i marresh doren dhe ta bindesh qe te dy bashke jemi gjithe forca qe nevojitet per t'u perballur ne jete e kudo. Mund te zgjohesh ne mengjes e te kujtohesh qe nje nate me pare ju ka zene gjumi duke diskutuar per ceshtje serioze apo qesharake dhe se era qe mendoje se vinte jashte nga enderra jote, ne realitet eshte era e parfumit te saj. Te dashurosh eshte dicka e vecante. Sigurisht, nuk eshte per te gjithe, nuk behet nga te gjithe.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 18-09-2018 nė 11:22
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 20:08   #24
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,640
Thanks: 354
Thanked 1,647 Times in 1,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Kush lufton kunder demoneve duhet te kete kujdes qe mos te behet si ata. E nese ti sheh per nje kohe te gjate ne humnere edhe humnera do te doje te shoh brenda teje.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 21:01   #25
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,640
Thanks: 354
Thanked 1,647 Times in 1,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Te dashurosh me koke nuk do te thote te jesh racional, por do te thote t'i kultivosh nje edukate ndjenjes qe ajo mos te shkaterrohet kurre.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 18-09-2018, 21:12   #26
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 1,989
Thanks: 723
Thanked 342 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Jeta eshte nje rruge me kthesa, fillon ne maternitet mbaron ne varreza.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ThegreatGatsby pėlqehet nga
i vjetėr 18-09-2018, 21:23   #27
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 1,989
Thanks: 723
Thanked 342 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Po qe se dikush te duket normal, eshte e sigurt qe akoma sja ke njohur anen e erret.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ThegreatGatsby pėlqehet nga
i vjetėr 18-09-2018, 21:30   #28
Adea
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 475
Thanks: 3,275
Thanked 144 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Adea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ThegreatGatsby Shiko postimin
Po qe se dikush te duket normal, eshte e sigurt qe akoma sja ke njohur anen e erret.
Kush te ka thene ty se paskerka nje ane te erret?
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 21:36   #29
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 1,989
Thanks: 723
Thanked 342 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Une e them.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 21:50   #30
Adea
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 475
Thanks: 3,275
Thanked 144 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Adea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Babin tim e mbanin per inteligjent dhe naiv. Ai i mendonte njerezit si vetvetja. Ndaj nuk ishte ne gjendje te dallonte kush genjente e kush jo. Ngaqe vete nuk kishte genjyer asnjehere.

Xhaxhain tim e mbajne per inteligjent dhe te djallezuar. Xhelozi me i madh qe kam pare. Besnik deri ne vdekje e megjithate edhe pse nuk ishte kurvar ishte ne gjendje t'i dallonte kurvaret ndaj edhe e ruan te shoqen si ruan qeni gjerman shtepine e vet. A mund te themi se ekziston nje ane e erret? PO.

Une nuk e njoh. Nese e pranoj ekzistencen e saj i jap edhe vlere.

Nga ana tjeter mund te themi se nuk eshte erresira e keqja por bardhesia
se si puna e teshes se bardhe i tregon pislliqet edhe me shpejt.

Thjeshte mushkonja gjakpirese.

Nese une nuk e shoh, nuk ekziston.

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 21:52   #31
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 1,989
Thanks: 723
Thanked 342 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Me pelqen kendveshtrimi jot,po me shume i imi.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 21:54   #32
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 1,989
Thanks: 723
Thanked 342 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Kam sh gjera per tju thene, sot ndoshta te tera per njeheresh.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2018, 19:01   #33
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,640
Thanks: 354
Thanked 1,647 Times in 1,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Ndodhin gjera qe jane si pyetje. Kalon nje minute ose vite dhe pastaj jeta pergjigjet.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2018, 19:04   #34
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,640
Thanks: 354
Thanked 1,647 Times in 1,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Fiken yjet
hena afrohet
Naten e mire dite
Cdo femer e dlirte
e mbart
nje zjarr
nje gjest
nje sekret
Naten e mire
FEMER
Je mrekullia vet.


p.s. nuk eshte poezi, por une provova...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur