Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-09-2018, 01:40   #21
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,131
Thanks: 884
Thanked 476 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Titulli i temes do ishte me i sakte si "Harmonia fetare" sepse tolernaca tingellon pak keq. Kur toleron dike,shpesh e toleron edhe nga halli ose sa per sy e faqe. Ndersa harmonia eshte dicka sublime. Nese une jam ateist,musliman apo i krishtere kush je ti qe me toleron ose nuk me toleron?
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 07-09-2018, 22:01   #22
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,582
Thanks: 110
Thanked 247 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Titulli i temes do ishte me i sakte si "Harmonia fetare" sepse tolernaca tingellon pak keq. Kur toleron dike,shpesh e toleron edhe nga halli ose sa per sy e faqe. Ndersa harmonia eshte dicka sublime. Nese une jam ateist,musliman apo i krishtere kush je ti qe me toleron ose nuk me toleron?
Shume e drejte. Keshtu kam kerkuar edhe une.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Alkoma pėlqehet nga
i vjetėr 06-10-2018, 14:30   #23
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,609
Thanks: 226
Thanked 399 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Ndersa une do te thoja se termi "tolerance" shkon me shume se sa "harmoni" - kjo e fundit eshte thjesht e shtirur, deri edhe e instrumentalizuar nga politika, media, dhe kleri.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 17:19   #24
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,335
Thanks: 2,743
Thanked 3,109 Times in 1,708 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Mund te jete edhe ‘bashkejetesa fetare’.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 17:29   #25
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,957
Thanks: 10,952
Thanked 9,852 Times in 5,941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Mund te jete edhe ‘bashkejetesa fetare’.
Ka ndonjė rėndėsi tė madhe se si duhet quajtur?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 17:29   #26
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,335
Thanks: 2,743
Thanked 3,109 Times in 1,708 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ka ndonjė rėndėsi tė madhe se si duhet quajtur?
Jemi qe jemi.. po i hedhim edhe ne 20 centet tona. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 17:37   #27
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,957
Thanks: 10,952
Thanked 9,852 Times in 5,941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Jemi qe jemi.. po i hedhim edhe ne 20 centet tona. Lol
E quajm mė mirė "dashuria fetare"?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 17:44   #28
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,335
Thanks: 2,743
Thanked 3,109 Times in 1,708 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E quajm mė mirė "dashuria fetare"?
Ja ku u gjet zgjidhja.

Po e shtojme edhe kete ikonen ne fund qe te duket me bindese. Lol

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 06-10-2018, 17:52   #29
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,957
Thanks: 10,952
Thanked 9,852 Times in 5,941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ja ku u gjet zgjidhja.

Po e shtojme edhe kete ikonen ne fund qe te duket me bindese. Lol

Mos e pėrdor atė ikonėn se do tė qepet Ilia Spirdho dhe nuk tė ndahet.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 06-10-2018, 17:53   #30
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,749
Thanks: 5,505
Thanked 6,464 Times in 4,121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos e pėrdor atė ikonėn se do tė qepet Ilia Spirdho dhe nuk tė ndahet.
le te jete tango e fundit ne athine
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 18:06   #31
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 14,893
Thanks: 3,176
Thanked 8,250 Times in 2,686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 217
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.
Ah se ju nalt keni ik pėr lesh. Lol

Pėr temen : me jan shteru idét LOL
__________________
J’ai des comptes ą rendre ą qui déją ?...Ah oui ą personne !
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2018, 23:58   #32
fritz-
larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 1,049
Thanks: 185
Thanked 445 Times in 286 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
fritz- ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ndersa une do te thoja se termi "tolerance" shkon me shume se sa "harmoni" - kjo e fundit eshte thjesht e shtirur, deri edhe e instrumentalizuar nga politika, media, dhe kleri.
une do thoja se indiferenca fetare shkon me shume se harmoni dhe tolerance, te marra se bashku.
sic e dime te gjithe fetaret jane intolerante te medhenj, kush nuk ben pjese ne fene e tyre, do shkoje ne ferr, kjo persa i perket fetareve te "moderuar", sepse ekstremistet dhe vrasin per fene e tyre te qelbur respektive.
shqiptaret mesa duket jane indiferente fetare, nuk u plas fare per fe, dhe duket sikur eshte iluzioni i tolerances.
le ti quajme gjerat me emrin e tyre te vertete.
fritz- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 03:06   #33
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,097
Thanks: 3,351
Thanked 290 Times in 222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Cdo familje ka nje shtepi qe ka nje emer siper. Anetaret e familjes futen ne shtepine e tyre me celes ose thjeshte hapin deren dhe futen ne te.

Ne cdo vend te Botes ku ekziston nje tempull fetar qe nderon dhe respekton Zotin ne menyren e tyre te konceptimit te TIJ, atehere une them se emri ne deren e tempullit eshte emri i Zotit. Gje qe i jep te drejten me te madhe per t'u futur ne te.

Jo nuk ka shume Zota. Ka vetem NJE. Do te kete gjithmone vetem NJE. Ai mund te habitet me menyren e vecante qe ata e perceptojne ATE dhe ai mund te vendose te qesh, te qaje, te mbetet i habitur ose te thote: Ata me mendojne se JAM ashtu si jane ata vete.

Ai mund te vendose t'i toleroje ose te jete indiferent ose edhe t'i vije keq.

Cfaredo emri t'i vene ata flasin per TE.

Kur themi qe shqiptari nuk do t'ja dije per fene atehere mos u habisni nese Zoti i cili futet vetem ne shtepite e TIJ nuk do te shohe kurre fytyren e nje ateisti. Ai do te shohe vetem ata qe i luten dhe i gjunjezohen dhe pendohen etj etj. Kjo nuk ndodh ne dhomat e gjumit as ne shtepi private. Kjo ndodh vetem ne ato vende te cilat i kane dhene te drejte te plote te futet ne to.

Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 17-10-2018 nė 03:12
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 03:21   #34
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,097
Thanks: 3,351
Thanked 290 Times in 222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Te jesh fetar nuk eshte koncept. Te jesh fetar nuk eshte nje emer i caktuar. Te jesh fetar eshte thjeshte a state of being. Mund te habiteshit po te thoja se nje i vetquatur myslyman eshte me kristian ne gjendjen e tij shpirterore se nje i vetquajtur kristian. Ndarja filloi me venien e emrave. Jo se me shqeteson.

Ekziston edhe feja e Spiritualizmit. Kjo fe pranon ekzistencen e shpirtit ne menyre ta pavarur nga Zoti. Kjo fe nuk e njeh Zotin. Kjo fe bazohet ne thirrjen e shpirtrave te te vdekurve.

Asnje fe e perceptuar nga njeriu perkon me natyren e vertete te Zotit. Natyra e TIJ eshte sa inclusive po aq edhe exclusive.

Nese dikush do te me thoshte se kristianet jane te vetmit qe do te shkojne ne Parajse atehere une me kokefortesine me te madhe do te thoja se nuk do te levizja nga toka ne qofte se miqte e mi myslymane nuk do te gjenden atje.

Bashkejetese paqesore
mund te ishte gjithashtu nje term qe mund te perdorej ne raste ndarjesh thelbesore parimore ndermjet feve te ndryshme.


Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 05:07   #35
fritz-
larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 1,049
Thanks: 185
Thanked 445 Times in 286 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
fritz- ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Te jesh fetar nuk eshte koncept. Te jesh fetar nuk eshte nje emer i caktuar. Te jesh fetar eshte thjeshte a state of being. Mund te habiteshit po te thoja se nje i vetquatur myslyman eshte me kristian ne gjendjen e tij shpirterore se nje i vetquajtur kristian. Ndarja filloi me venien e emrave. Jo se me shqeteson.

Ekziston edhe feja e Spiritualizmit. Kjo fe pranon ekzistencen e shpirtit ne menyre ta pavarur nga Zoti. Kjo fe nuk e njeh Zotin. Kjo fe bazohet ne thirrjen e shpirtrave te te vdekurve.

Asnje fe e perceptuar nga njeriu perkon me natyren e vertete te Zotit. Natyra e TIJ eshte sa inclusive po aq edhe exclusive.

Nese dikush do te me thoshte se kristianet jane te vetmit qe do te shkojne ne Parajse atehere une me kokefortesine me te madhe do te thoja se nuk do te levizja nga toka ne qofte se miqte e mi myslymane nuk do te gjenden atje.

Bashkejetese paqesore
mund te ishte gjithashtu nje term qe mund te perdorej ne raste ndarjesh thelbesore parimore ndermjet feve te ndryshme.


Dea
Po per ateistet cdo beje?
fritz- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 12:47   #36
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,069
Thanks: 1,165
Thanked 1,132 Times in 748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Ēfar u bė me temėn e Shkėndies?
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 14:41   #37
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,097
Thanks: 3,351
Thanked 290 Times in 222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fritz- Shiko postimin
Po per ateistet cdo beje?
Ne fillim duhet percaktuar se cfare eshte nje Ateist. Flamur Topi nje here tha: Qe te dish cfare eshte vrima ne zemer, ne fillim duhet te dime cfare eshte vrima dhe pastaj cfare eshte zemra.

Ateisti ose nuk beson ne miresine e Zotit ose nuk beson ne ekzistencen e TIJ.

Ateisti, megjithate beson se eshte ZOT. Ne nje rast te tille une them qe ata te dalin ne pasqyre dhe t'i kerkojne ndihme VETES.

Zgjidhje tjeter nuk ka.

Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur