Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-10-2018, 10:02   #521
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,097
Thanks: 3,351
Thanked 290 Times in 222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Sabotazhi qe shqiptari i ka bere shqiptarit eshte e nivelit apokaliptik dhe katastrofik.

Lincimi eshte gjeja me e vogel qe mund t'u behet plehrave tradhetare, te cilet qahen per buken e gojes dhe kane shitur kombin per nje chi-rje virtuale.

Nje njeri qe shet breket per 50 cents eshte nje njeri qe shet edhe kombin po per aq.


Turp, Turp, Turp e faqja e zeze.

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2018, 10:25   #522
Llokumi
Mė i ėmbėl se Mjalti
 
Avatari i Llokumi
 
Data e antarėsimit: Sep 2018
Posts: 234
Thanks: 5
Thanked 46 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Llokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLlokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesLETER DRENICĖS!
...

( Atė qė bėri Skėnderbeu me shpatė,
e bėre ti, Drenicė, me bukė, pushkė e gjak...!)

....

Nė emėr tė besės, tė bukės, tė nanave, tė maleve, nė emėr tė gjakut qė derdhe ndėr shekuj pėr nderin, pėr trojet etnike arbėrore, pėr bashkimin e trojeve tė ndara, nė emėr tė Prekazit, tė komandantit legjendar AdemJashari, nė emėr tė djepave, tė magjeve,tė gjysherve e gjysheve, nė emėr tė Galicės, tė Qyqevicės, nė emėr tė pushkės sė Azem e Shotė Galicės, nė emėr tė gjakut e trimėrisė sė Shotė Drenicės, Xhevė Krasniqi - Lladroci, nė emėlr tė gjeneralit Fehmi Lladroci,
nė emėr tė komandantit Shaban Palluzha,
Mehmet Gradica,doktor Lec Gradica,
nė emėr tė simbolit tė flamurit kuqezi, mėsuesit e poetit, Heroit tė Kosovės, Fazli Greiēevci,
nė emėr tė te gjitha viktimave qė sot prehen nė dheun tėnd, Drenciė, heroike
mos...mos e shkelni amanetin e Dėshmorėve...
mos e shkelni bukėn e kripėn,
mos e poshtėroni amanetin 100 vjeēar tė mendarit akademik, Xhemail Abrisė:

" Mikut, mysafirit, dashamirit, nderim, bukė e kripė e zemėr, por kurrė tė bėhet zot shtėpie
nė shtėpi tona !".

Zot shtėpie jemi ne vete! Djepi ynė!
Vėllai ynė! Krahu ynė!
Zot e pėr mbi zot, nė shtėpi tona,
jemi ne, sot e mot!

Kush thyen besėn, traditėn,
Dheu brenda s'ka me lanė!

I Juaj, unė, vogėlsia ime, biri yt, Drenicė,
krahu dhe pena jote, populli im, sa jam gjallė:

Riza Greiēevci - shkrimtar - Flamuras - Drenas
__________________
Shėrbėtorėt e Serbis i Urrejnė Trimat e Lirisė
Llokumi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llokumi pėlqehet nga
i vjetėr 18-10-2018, 11:49   #523
Llokumi
Mė i ėmbėl se Mjalti
 
Avatari i Llokumi
 
Data e antarėsimit: Sep 2018
Posts: 234
Thanks: 5
Thanked 46 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Llokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLlokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves
Thaēi: Jam pėr bashkimin e Luginės me Kosovėn


18 tetor 2018 • 13 : 25

Rreth 300 biznese nga diaspora tė vendeve tė ndryshme tė botės sot morėn pjesė nė hapjen e “Javės me bizneset e diasporės shqiptare”, aktivitet ky i cili organizohet nga Ministria e Diasporės dhe Investimeve Strategjike nė bashkėpunim me Odėn Ekonomike Gjermano – Kosovare.

Presidenti i Kosovės Hashim Thaēi ka thėnė se sot vendi ėshtė nė njė rrethanė tė mundėsive tė mėdha qė asnjė herė nuk e ka pasur.

Sipas tij, Kosova sot ka 116 njohje nga shtetet e Botės. Ai shpreson se Kosova shumė shpejt pritet tė bėhet pjesė e INTERPOL-it.

“Sot derisa po flasim kėtu, ėshtė njė ditė mjaft me rėndėsi derisa janė duke u shqyrtuar nė kuvend projektligjet pėr transformimin e FSK nė ushtri”, tha ai.

Presidenti Thaēi shtoi se kjo status kohė duhet tė kalohet sepse kjo paraqet regres nė gjithė fushat.

“Bota ka ndryshuar, diku pėr tė mirė diku pėr tė keq. Prandaj, edhe konflikti i ngrirė nė mes Kosovės dhe Serbisė duhet tė tejkalohet nė mėnyrė paqėsore. Pėrkushtimi im sot ėshtė qė nė kuadėr tė dialogut me Serbinė tė mos bėhemi pengesė pėr integrime nė BE, NATO etj. Kosova nuk guxon tė bojkotoj dialogun… Pas takimit me krerėt e Luginės sė Preshevės pėr vullnetin e tyre qė tė bashkohen nė Kosovė. Prandaj, nevojitet ky korrigjim, mirėpo duke i pasur Ujmanin dhe Trepēėn. Unė nuk jam pėr tė japur, por pėr tė marr Luginėn e Preshevės”, theksoi Thaēi, duke shtuar se nuk do tė lejoj ‘Republika Srpska’ dhe ndarje tė Kosovės e as kėmbim tė territorit.

Ministri i Diasporės dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi ka thėnė se promotor i zhvillimit ekonomik ėshtė diaspora me dėrgesa prej rreth 1 miliardė euro nė vit dhe shumė investitorė nė sektor tė ndryshėm.

Sytrime Dervisholli nga MTI ka prezantuar manualin pėr investuar dhe klimėn e tė bėrit biznes nė Kosovė. Endrit Pllashniku nga Riinvest ka prezantuar njė analizė pėr mundėsitė dhe sektorėt me potencialet pėr investime.
© zėri.info
__________________
Shėrbėtorėt e Serbis i Urrejnė Trimat e Lirisė
Llokumi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2018, 16:26   #524
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,785
Thanks: 2,824
Thanked 2,903 Times in 1,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Dhakum pirdhuni bashke me Hushimin edhe kadhezoj qe nuk e rruajme hajdarin per juve faka shtet, fak ushtri, faka people
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 18-10-2018, 16:28   #525
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,764
Thanks: 11,547
Thanked 6,543 Times in 4,379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Dhakum pirdhuni bashke me Hushimin edhe kadhezoj qe nuk e rruajme hajdarin per juve faka shtet, fak ushtri, faka people
Ke AJO FOTO me BORSELINE kishe dale....CAR.

AGRE.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 18-10-2018, 16:34   #526
Llokumi
Mė i ėmbėl se Mjalti
 
Avatari i Llokumi
 
Data e antarėsimit: Sep 2018
Posts: 234
Thanks: 5
Thanked 46 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Llokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLlokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te KosovesThaēi: Nuk isha rastėsisht nė Ujman

“Mos mendoni se nė Ujman isha rastėsisht, por pėr me tregua se ai vend ka qenė, ende do tė mbetet i Kosovės pėrjetėsisht, edhe qyteti i bashkuar i Mitrovicės, kot flasin, kushdo qė flet. Edhe pėr Trepēėn cohėn propaganda, dezinformata, lajme tė rrejshme pa asnjė argument. Po kush ėshtė ai qė guxon me menduar pėr Trepēėn. Por e theksoi se edhe me bashkėngjitjen e Preshevės me Kosovėn nuk do tė ketė kufi nė baza etnike”, tha ai.

Duke ftuar spektrin politik pėr njė unitet lidhur me platformėn pėr dialogun Kosovė-Serbi, Thaēi ka thėnė se pėrfundimi i dialogut do tė jetė edhe nė favor tė bizneseve nga diaspora dhe rritjen e investimeve tė huaja.
__________________
Shėrbėtorėt e Serbis i Urrejnė Trimat e Lirisė
Llokumi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2018, 17:18   #527
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,764
Thanks: 11,547
Thanked 6,543 Times in 4,379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin

Duke ftuar spektrin politik pėr dialogun Kosovė-Serbi, Thaēi ka thėnė se... pėrfundimi i dialogut do tė jetė edhe nė favor tė bizneseve nga diaspora dhe rritjen e investimeve tė huaja.
Pra DARDANINE do e vjelin KUQEDRAT nga diaspora.

Mendoj UNE.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 16:04   #528
Llokumi
Mė i ėmbėl se Mjalti
 
Avatari i Llokumi
 
Data e antarėsimit: Sep 2018
Posts: 234
Thanks: 5
Thanked 46 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Llokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLlokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves


Me rrėfime interesante dhe ngjarje tė mėdha, qė kanė ndėrruar rrjedhėn historike. Kėshtu ma kanė pėrshkruar librin biografik pėr presidentin Thaēi. Sot e pranova si dhuratė prej vetė protagonistit tė kėtyre ngjarjeve. Leximin e nisa, me rikthim tė menjėhershėm nė kohė.

Blerta Deliu
__________________
Shėrbėtorėt e Serbis i Urrejnė Trimat e Lirisė
Llokumi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2018, 23:30   #529
Llokumi
Mė i ėmbėl se Mjalti
 
Avatari i Llokumi
 
Data e antarėsimit: Sep 2018
Posts: 234
Thanks: 5
Thanked 46 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Llokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLlokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves


Tė gjitha qė i ke than i realizove.
Ēlirimin e Kosovės e bėre, pavarsin e bėre. Tash edhe me ushtri e bėre Kosovėn.
Je njeri i fjalės. Respekt z. President.
Tash tė ka mbet edhe njė me e realizu. Bashkimin e Preshevės, Bujanovcit e Medvegjes, me Kosovė.
Kemi besim tek ti President
__________________
Shėrbėtorėt e Serbis i Urrejnė Trimat e Lirisė
Llokumi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llokumi pėlqehet nga
i vjetėr 20-10-2018, 08:54   #530
Llokumi
Mė i ėmbėl se Mjalti
 
Avatari i Llokumi
 
Data e antarėsimit: Sep 2018
Posts: 234
Thanks: 5
Thanked 46 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Llokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejtLlokumi do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Thaēi kapet keq me Kelmendin nė emision: Mos rrej dhe mos shpif ndaj meje |VIDEO
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=b_t9gPXyKw8

Rubikon - Hashim Thaci 18 10 2018
__________________
Shėrbėtorėt e Serbis i Urrejnė Trimat e Lirisė
Llokumi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur