Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-10-2018, 04:18   #241
Rrjeti
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 227
Thanks: 36
Thanked 125 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

A ju kujtohet? Ca njerėz/forumist mė kėrcenin nė fyt kur publikoja artikuj-ja shkaku;
------------------------------------------------------------------------------------------------------
19/10/2018

Historiania shqiptare Elena Kocaqi ka reaguar pas publikimit tė skandalit se Greqia ka shpenzuar miliona euro pėr tė financuar me fonde sekrete portale, media dhe gazetarė nė Shqipėri dhe vende tė tjera tė rajonit.

Elena Kocaqi pėrmes njė postimi nė facebook, shkruan se shteti jonė duhet tė kėrkojė sqarime nga Greqia se ku kanė shkuar ato miliona dollarė tė hedhura nėpėr portale, gazetar, bursa studimi, investime nė Shqipėri pėr llogari tė njė helenizmi fallco, nga me qesharaket dhe nga me te rrezikshmit qe ka njohur historia.

Sipas saj duhet tė bėhen publike emrat e te gjithė kėtyre njėrėzve qe janė shitur pėr interesat e shtetit Grek.

Postimi i plotė

Shteti jonė tė kėrkoj sqarim nga Greqia, se ku kanė shkruar ato miliona dollar te hedhura neper portale, gazetar, bursa studimi, investime ne Shqiperi pėr llogari tė njė helenizmi fallco, nga me qesharaket dhe nga me te rrezikshmit qe ka njohur historia. Te bėhen publike emrat e te gjithė kėtyre njėrėzve qe janė shitur pėr interesat e shtetit Grek. Pėr tė hedhur miliona dollar, pėr tė bėrė Shqiptarėt Grek fallco, nuk qėnka fare ne krizė Greqia. Shteti Grek duhet te dijė njė herė e mirė, se te vetmit pasardhės tė Helenėve antik janė pikerisht Shqiptarėt me gjuhėn dhe kulturėn e tyre dhe te pushoj sė shtrėmbėruari tė vertetėn, ne emėr tė njė marrėzie me Grek fallco, pasi me kėtė i kanė bėrė njė dėm tė madh vetes nė radhė tė parė, duke u shėndrruar nga helen origjinal, siē jane Arvanito-Shqiptarėt ne Grek fallco.

(M.Q/Faxweb)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eh, tani shani dhe mallkoni sėrish "diktatorin" Enver Hoxha.....

Artikulli:
TOP CHANNEL
19/10/2018

https://www.forum-al.com/showthread.php?t=40864

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niko Stillo


Aristidh Kola

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Bardhyl
V.I.P
Unė tė kam kundėrshtuar ty. A e mban mend arsyen se pėrse tė kundėrshtova? Sepse po tė duket vetja si tip inteligjent dhe po pėrpiqesh tė bėsh ca lloj lidhjesh tė ēuditshme nė kėtė postimin tėnd kėtu. Arsyeja qė tė kam kundėrshtuar ėshtė sepse tė konsideroj njė idiot, nė rastin mė tė mirė. A ke dėshirė qė ta provoj sėrish?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rrjeti : Shko nė psikiatri, je i sėmurė, psikopat....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rrjeti : 20-10-2018 nė 04:28
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 04:29   #242
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,400
Thanks: 1,205
Thanked 1,012 Times in 680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
A ju kujtohet? Ca njerėz/forumist mė kėrcenin nė fyt kur publikoja artikuj-ja shkaku;
------------------------------------------------------------------------------------------------------
19/10/2018

Historiania shqiptare Elena Kocaqi ka reaguar pas publikimit tė skandalit se Greqia ka shpenzuar miliona euro pėr tė financuar me fonde sekrete portale, media dhe gazetarė nė Shqipėri dhe vende tė tjera tė rajonit.

Elena Kocaqi pėrmes njė postimi nė facebook, shkruan se shteti jonė duhet tė kėrkojė sqarime nga Greqia se ku kanė shkuar ato miliona dollarė tė hedhura nėpėr portale, gazetar, bursa studimi, investime nė Shqipėri pėr llogari tė njė helenizmi fallco, nga me qesharaket dhe nga me te rrezikshmit qe ka njohur historia.

Sipas saj duhet tė bėhen publike emrat e te gjithė kėtyre njėrėzve qe janė shitur pėr interesat e shtetit Grek.

Postimi i plotė

Shteti jonė tė kėrkoj sqarim nga Greqia, se ku kanė shkruar ato miliona dollar te hedhura neper portale, gazetar, bursa studimi, investime ne Shqiperi pėr llogari tė njė helenizmi fallco, nga me qesharaket dhe nga me te rrezikshmit qe ka njohur historia. Te bėhen publike emrat e te gjithė kėtyre njėrėzve qe janė shitur pėr interesat e shtetit Grek. Pėr tė hedhur miliona dollar, pėr tė bėrė Shqiptarėt Grek fallco, nuk qėnka fare ne krizė Greqia. Shteti Grek duhet te dijė njė herė e mirė, se te vetmit pasardhės tė Helenėve antik janė pikerisht Shqiptarėt me gjuhėn dhe kulturėn e tyre dhe te pushoj sė shtrėmbėruari tė vertetėn, ne emėr tė njė marrėzie me Grek fallco, pasi me kėtė i kanė bėrė njė dėm tė madh vetes nė radhė tė parė, duke u shėndrruar nga helen origjinal, siē jane Arvanito-Shqiptarėt ne Grek fallco.

(M.Q/Faxweb)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eh, tani shani dhe mallkoni sėrish "diktatorin" Enver Hoxha.....

Artikulli:
TOP CHANNEL
19/10/2018

https://www.forum-al.com/showthread.php?t=40864

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niko Stillo

https://www.youtube.com/watch?v=wFjq7dfwk60

Aristidh Kola

https://www.youtube.com/watch?v=WS8O...tbChannel=null
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Bardhyl
V.I.P
Unė tė kam kundėrshtuar ty. A e mban mend arsyen se pėrse tė kundėrshtova? Sepse po tė duket vetja si tip inteligjent dhe po pėrpiqesh tė bėsh ca lloj lidhjesh tė ēuditshme nė kėtė postimin tėnd kėtu. Arsyeja qė tė kam kundėrshtuar ėshtė sepse tė konsideroj njė idiot, nė rastin mė tė mirė. A ke dėshirė qė ta provoj sėrish?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rrjeti : Shko nė psikiatri, je i sėmurė, psikopat....
Idiot je, ndaē tė vijė hidhur por idiot je, gjithmonė nė rastin mė tė mirė, se ka edhe opsione tė tjera.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 07:57   #243
Rrjeti
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 227
Thanks: 36
Thanked 125 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Skandali i madh: Greqia financon mediat nė Shqipėri, 1 milion euro vetėm pėr portalet qė i shėrbejnė shovinizmit mesjetar grek....


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rrjeti : 20-10-2018 nė 08:36
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 09:45   #244
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,400
Thanks: 1,205
Thanked 1,012 Times in 680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
Skandali i madh: Greqia financon mediat nė Shqipėri, 1 milion euro vetėm pėr portalet qė i shėrbejnė shovinizmit mesjetar grek....

https://www.youtube.com/watch?v=XPSQNr1eybQ
Tani na shpjego pak lidhjen ndėrmjet kėtij lajmi dhe kėtyre fjalėve tė tua:
Citim:
A ju kujtohet? Ca njerėz/forumist mė kėrcenin nė fyt kur publikoja artikuj-ja shkaku;
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 15:30   #245
Rrjeti
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 227
Thanks: 36
Thanked 125 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tani na shpjego pak lidhjen ndėrmjet kėtij lajmi dhe kėtyre fjalėve tė tua:
Armiku mė i madh i Shqiptarit ėshtė...ėshtė ...Kina dhe Kinezėt apo jo?! E jo, armiku mė i madh i Shqiptarit ėshtė vet Shqiptari (marioneta me gjene tė tradhtarit….pėrulja dhe kolaboracionizmi me lloj lloj pushtuesi ėshtė tipar i pa kontestueshėm- i njė minoriteti nė rradhėt tona gjatė historisė tragjike tė Shqiptarėve ….; ky ėshtė fakt dhe s“ka tė bėn me ndonjė person apo grupacion kėtu nė diskutime….
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Elena Kocaqi flet bukur , rrjedhshėm dhe bazohet nė fakte dhe studime por pa provokime apo ekzagjerime.-Argumenti apo arsyeja e citimi tė autores ishte qė zonja flet me argumente dhe me njohuri tė gjėrė tė lėmisė...dhe aty nuk ka asnjė moment kontestues nga kėndvėshtrimi i njė historiani tė pa anshėm apo neutral…..nėse dikush dėshiron apo ka mendime tė tjera , kontaktoni autorin…..

Ajo shpjegon qartė ; Shqiptarėt janė autokton dhe e gjithė historia Greke ėshtė sajesė ( e fuqive tė mėdha). Ky ishte mesazhi i video fragmentit.Fakt interesant; nė kohėn kur u themelua Greqia, emri i gadishullit Ilirik u hoq nga pėrdorimi dhe u zėvendėsua me emrin Ballkan….

Me themelimin e Greqisė nga ana e ushtrisė Bavareze, shteti Grek filloi tė qeverisej nga Shqiptarėt dhe mė pas u zėvendėsua nga Grekėt...źshtė bė njė sondazh 1 vjecar nė Greqi pėr apo mė mirė tė themi kėrkesė publike popullit/qytetarėve Grek tė emėrton sė paku njė ”Grek” qė udhėhoqi luftėn pėr clirim tė Greqisė. Pėrgjigjja ishte zero. Askush nuk gjeti njė emėr tė kryetrimave qė kishte apo ishte me orgjinė Greke….

Nė tė kaluarėn po edhe sot Greqia dhe qeveria e saj veprojnė ditė e natė pėr shkatrrimin dhe aneksimin e Shqipėrisė duke u bazuar nė manipulime/pėrvetsime/ dhe sajesa tė tyre…

”Realiteti” imagjinar Grek mbėshtetet nė sajesa pėr Epririn Verior... dhe realizimi i kėtij plani manifestohet me infiltrim nė politikėn dhe ekonominė e Shtetit Shqiptar duke korruptuar politikan, gazetar, media, portale tė internetit dhe fondacione mediatike dhe kulturore nė Tiranė dhe Gjirokastėr, tė cilėt heshtin, fshehin apo i shtrembojnė faktet e ndryshme historike, pėr ti kėnaq epshet e patronėve ”Grekė”…Elena Kocaqi, Aristidh Kola, Niko Stillo, Fahri Xharra, Arben Lalla, njė studijues Korcar nėn pseudonimin Mili Butka dekonspirojnė, pa frigė dhe dorza-mashtrimet, falcifikimet dhe manovrat Greko/Sllave gjatė periudhave tė ndryshme historike dhe sot.

Ja shembull mė i ri:

http://dardaniasacra.njekomb.com/?p=28208

Ministri i jashtėm grek zbuloi metodėn e punės sė shėrbimeve sekrete Greke brėnda Shqipėrisė qė nėpėrmjet korrupsionit e mė pas shantazhimit tė tė koruptuarve tė relizojnė aspiratat politike dhe ekspanzioniste.

Konflikti brėnda qeverisė Greke ka burime tė tjera qė nuk shpjegohen/qartėsohen nė artikullin respektivisht nė video fragmentin mė lart;

Baza apo esenca e konfliktit nė mes tė ministrit tė jashtėm Kotsias dhe ministrit tė mbrojtjes janė tė natyrės hakmarėse/revanshiste:

A mbani nė mėnd takimin mes E.Ramės dhe Kotziasit nė Kretė? Ministri i jashtėm apo qeveria Greke i realizuan pjesėrisht qėllimet e veta pėr aneksim tė Shqipėrisė Jugore duke marrė leje nga Rama pėr ndėrtim tė varrezave Greke me eshtra tė grumbulluar nga varrezat Shqiptare nė Shqipėri; me eshtra tė fėmijėve, pleqve ndėrtuan varreza Greke nė tokėn Shqiptare…Ku eksiston njė varr Grek, aty ėshtė Greqi(shprehen Grekėt)….Atė qė nisi Berisha e pėrfundoi Edvin Kristaq Rama.
Ky ėshtė fakt i pa mohueshėm.

Marrėveshja pėr ridefinimin e kufirit detar nuk u arrit,(sė paku aq sa kemi informata tani pėr tani) mirėpo cka ėshtė nėnshkruar/dokumentuar nė ndonjė marrveshje tė fshehtė, akoma nuk kemi informata konkrete.Zyrtarisht nuk u arrit marrveshja e kufirit detar…Pikėrisht ky fakt gjeneroi konfliktin brėnda qeverisė Greke.Tė holat e qeverisė greke u bėnė rrush e kumbulla me gjysėm efekt….
Pėr shkak tė konfliktit dhe nė shenjė hakmarjeje kundėr ministrit tė mbrojtjes Panos Kamenos , ministri i jashtėm Kotzias dorėhiqet nga posti dhe shpėrndan informata sekrete nė mediume- TV dhe internet…..

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rrjeti : 20-10-2018 nė 15:35
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 16:07   #246
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,400
Thanks: 1,205
Thanked 1,012 Times in 680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
Armiku mė i madh i Shqiptarit ėshtė...ėshtė ...Kina dhe Kinezėt apo jo?! E jo, armiku mė i madh i Shqiptarit ėshtė vet Shqiptari (marioneta me gjene tė tradhtarit….pėrulja dhe kolaboracionizmi me lloj lloj pushtuesi ėshtė tipar i pa kontestueshėm- i njė minoriteti nė rradhėt tona gjatė historisė tragjike tė Shqiptarėve ….; ky ėshtė fakt dhe s“ka tė bėn me ndonjė person apo grupacion kėtu nė diskutime….
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Elena Kocaqi flet bukur , rrjedhshėm dhe bazohet nė fakte dhe studime por pa provokime apo ekzagjerime.-Argumenti apo arsyeja e citimi tė autores ishte qė zonja flet me argumente dhe me njohuri tė gjėrė tė lėmisė...dhe aty nuk ka asnjė moment kontestues nga kėndvėshtrimi i njė historiani tė pa anshėm apo neutral…..nėse dikush dėshiron apo ka mendime tė tjera , kontaktoni autorin…..

Ajo shpjegon qartė ; Shqiptarėt janė autokton dhe e gjithė historia Greke ėshtė sajesė ( e fuqive tė mėdha). Ky ishte mesazhi i video fragmentit.Fakt interesant; nė kohėn kur u themelua Greqia, emri i gadishullit Ilirik u hoq nga pėrdorimi dhe u zėvendėsua me emrin Ballkan….

Me themelimin e Greqisė nga ana e ushtrisė Bavareze, shteti Grek filloi tė qeverisej nga Shqiptarėt dhe mė pas u zėvendėsua nga Grekėt...źshtė bė njė sondazh 1 vjecar nė Greqi pėr apo mė mirė tė themi kėrkesė publike popullit/qytetarėve Grek tė emėrton sė paku njė ”Grek” qė udhėhoqi luftėn pėr clirim tė Greqisė. Pėrgjigjja ishte zero. Askush nuk gjeti njė emėr tė kryetrimave qė kishte apo ishte me orgjinė Greke….

Nė tė kaluarėn po edhe sot Greqia dhe qeveria e saj veprojnė ditė e natė pėr shkatrrimin dhe aneksimin e Shqipėrisė duke u bazuar nė manipulime/pėrvetsime/ dhe sajesa tė tyre…

”Realiteti” imagjinar Grek mbėshtetet nė sajesa pėr Epririn Verior... dhe realizimi i kėtij plani manifestohet me infiltrim nė politikėn dhe ekonominė e Shtetit Shqiptar duke korruptuar politikan, gazetar, media, portale tė internetit dhe fondacione mediatike dhe kulturore nė Tiranė dhe Gjirokastėr, tė cilėt heshtin, fshehin apo i shtrembojnė faktet e ndryshme historike, pėr ti kėnaq epshet e patronėve ”Grekė”…Elena Kocaqi, Aristidh Kola, Niko Stillo, Fahri Xharra, Arben Lalla, njė studijues Korcar nėn pseudonimin Mili Butka dekonspirojnė, pa frigė dhe dorza-mashtrimet, falcifikimet dhe manovrat Greko/Sllave gjatė periudhave tė ndryshme historike dhe sot.

Ja shembull mė i ri:

http://dardaniasacra.njekomb.com/?p=28208

Ministri i jashtėm grek zbuloi metodėn e punės sė shėrbimeve sekrete Greke brėnda Shqipėrisė qė nėpėrmjet korrupsionit e mė pas shantazhimit tė tė koruptuarve tė relizojnė aspiratat politike dhe ekspanzioniste.

Konflikti brėnda qeverisė Greke ka burime tė tjera qė nuk shpjegohen/qartėsohen nė artikullin respektivisht nė video fragmentin mė lart;

Baza apo esenca e konfliktit nė mes tė ministrit tė jashtėm Kotsias dhe ministrit tė mbrojtjes janė tė natyrės hakmarėse/revanshiste:

A mbani nė mėnd takimin mes E.Ramės dhe Kotziasit nė Kretė? Ministri i jashtėm apo qeveria Greke i realizuan pjesėrisht qėllimet e veta pėr aneksim tė Shqipėrisė Jugore duke marrė leje nga Rama pėr ndėrtim tė varrezave Greke me eshtra tė grumbulluar nga varrezat Shqiptare nė Shqipėri; me eshtra tė fėmijėve, pleqve ndėrtuan varreza Greke nė tokėn Shqiptare…Ku eksiston njė varr Grek, aty ėshtė Greqi(shprehen Grekėt)….Atė qė nisi Berisha e pėrfundoi Edvin Kristaq Rama.
Ky ėshtė fakt i pa mohueshėm.

Marrėveshja pėr ridefinimin e kufirit detar nuk u arrit,(sė paku aq sa kemi informata tani pėr tani) mirėpo cka ėshtė nėnshkruar/dokumentuar nė ndonjė marrveshje tė fshehtė, akoma nuk kemi informata konkrete.Zyrtarisht nuk u arrit marrveshja e kufirit detar…Pikėrisht ky fakt gjeneroi konfliktin brėnda qeverisė Greke.Tė holat e qeverisė greke u bėnė rrush e kumbulla me gjysėm efekt….
Pėr shkak tė konfliktit dhe nė shenjė hakmarjeje kundėr ministrit tė mbrojtjes Panos Kamenos , ministri i jashtėm Kotzias dorėhiqet nga posti dhe shpėrndan informata sekrete nė mediume- TV dhe internet…..
Ore torollak, te bera nje pyetje konkrete. Ke ndonje fije burreri ti apo ca dreqin je. Pergjigju asaj pyetje qe tu be.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 16:29   #247
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,609
Thanks: 226
Thanked 399 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
...
Eh, tani shani dhe mallkoni sėrish "diktatorin" Enver Hoxha.....

...
Rrjet, mos te mbesi hatri, shokin enver do ta shajme per aq vjet sa e ka sunduar Shqiperine me despotizem te pashoq.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 17:12   #248
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,609
Thanks: 226
Thanked 399 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ka vrare te pafajshem....e VERTETE.

Se BYTHSHKERDHYMA si puna TATE i la gjalle...UNE te ZHDUKJA nga faqja e TROJEVE.

Kshu KURVE.
Edhe ty system te paska mbetur hatri!?!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 17:56   #249
Rrjeti
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 227
Thanks: 36
Thanked 125 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ore torollak, te bera nje pyetje konkrete. Ke ndonje fije burreri ti apo ca dreqin je. Pergjigju asaj pyetje qe tu be.
O kopil o birr bushtre merr ilace dhe droga nga shokėt e tu qetso veten -po ti qenke maxhyp bir maxhypi....
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 19:00   #250
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,400
Thanks: 1,205
Thanked 1,012 Times in 680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
O kopil o birr bushtre merr ilace dhe droga nga shokėt e tu qetso veten -po ti qenke maxhyp bir maxhypi....
Pergjigju pyetjes qe te bera. Ne je burre dili per zot fjaleve qe thua, sepse une i mbahem fjales qe them. Une te konsideroj nje idiot dhe kete gje ta kam provuar ne kete teme dhe nuk eshte problem qe ta provoj serish.
Edhe meso shqip.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur