Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-02-2018, 18:37   #981
Performer
Golden Light

Data e antarėsimit: Nov 2016
Shuma e pikėve qė jep: 70
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė keni blerė pėr herė tė fundit?

Caj .....
Performer nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 20:38   #982
Marya
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 71
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm

as nuk mbaj me mend se cfare kam blere dhe cfare kam lene pa blere
thjesht me rropen

me thote kusherira e afert nga tirana
shiko marye se dua te vij te festoj st valentinin tek ty me te fejuarin
sthashe jo, urdheroni, por u bera pishman me pas , por fjala e dhene nuk kthehet mbrapa
filluan peripecite , shiko marye se nuk po gjej dot bilete per autobuz deri tek ty , ne mund te ma blesh ti me lehte qe andej
ble marya me leket e saj per ate dhe te fejuarin qe na hiqet i pasur i madh
dhe vijne , por si per dreq iu prish telefonin nje dite perpara se te vinte ketu
ok , i ble marya nje celular te ri , as faleminderit ajo
i nxjerr marya dhe i ben turizem , i con ne restorante se vinte momenti per te paguar dilnin ata , prisnin jashte..
beja budallaqen une sikur skuptoja
me pas i them atij te fejuarit te saj qe nje here nuk nxorri nje qindarke nga xhepi , i them desha te te blija per dhurate ose nje pale kepuce , ose atlete
atlete me thote mua
ok i them dhe vemi tek dyqani i atleteve , une e coja tek atletet qe ishin me ulje cmimi ai me thote , shiko se une perdor atlete air max se me dhemb mezi
ok i them , pa dashur tja prish kusherires
dhe vete dhe zgjedh ky bicimi atlete 100 euro, me mxine syte , bli marya
vemi me tutje kur fillojne shiko se desha te bleje nje dhurate per filanin dhe zghidhnin rrobat , me linin ne dore , mbaji pak ma benin dhe drejtoheshim afer kazes dhe benin sikur shikonin dicka dhe zhdukeshin dhe prap bli , marya , duke thene hajde o marye mos e prish , e bere qe e bere deri tani sdo prishesh gojen , iu fute valles coje deri ne fund, por mu peshtiren
dhe mendoja , moj per zotin cfare mendojne ata qe jane ne shqiperi per njerezit qe jetojne jashte qe i presim me gershere te mallkuarat...
po plas
as nuk llogaritet mengjes , dreka e darka , me gjelle ta pare te dyte e te trete
po plas
dhe vec derr derr derr bejne ,, edhe 3 dite i kam mbi kurriz , sduroj dot me kam filluar tu rri me turi se prap bejne sikur se kuptojne

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 16-02-2018 nė 20:42
Marya nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 20:42   #983
YOKO
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Shuma e pikėve qė jep: 174
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm

Per nje ditelindje.

i vjetėr 16-02-2018, 20:42   #984
Sopoti
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2013
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
thjesht me rropen

sthashe jo, urdheroni, por u bera pishman me pas , por fjala e dhene nuk kthehet mbrapa
filluan peripecite , shiko marye se nuk po gjej dot bilete per autobuz deri tek ty , ne mund te ma blesh ti me lehte qe andej
dhe vijne , por si per dreq iu prish telefonin nje dite perpara se te vinte ketu
i nxjerr marya dhe i ben turizem , i con ne restorante se vinte momenti per te paguar dilnin ata , prisnin jashte..
me pas i them atij te fejuarit te saj qe nje here nuk nxorri nje qindarke nga xhepi , i them desha te te blija per dhurate ose nje pale kepuce , ose atlete
atlete me thpte mua
ok i them dhe semi tek dyqani i atleteve , une e coja tek atletet qe ishin me ulje cmimi ai me thote , shiko se une perdor atlete air max se me dhemb mezi
ok i them , pa dasher tja prish kusherires
dhe vete i zgjedh ky bicimi atlete 100 euro, me mxine syte , bli marya
vemi me tutje kur fillojne shiko se desha te bleje nje dhurate per filanin dhe zghidhnin rrobat , me linin ne dore , mbaji pak ma benin dhe drejtoheshim afer kazes dhe benin sikur shikonin dicka dhe zhdukeshin dhe prap bli , marya , duke thene hajde o marye mos e prish , e bere qe e bere deri tani sdo prishesh gojen , iu fute valles coje deri ne fund, por mu peshtiren
dhe mendoja , moj per zotin cfare mendojne ata qe jane ne shqiperi per njerezit qe jetojne jashte qe i presim me gershere te mallkuarat...
po plas
as nuk llogaritet mengjes , dreka e darka , me gjelle ta pare te dyte e te trete
po plas
dhe vec derr derr derr bejne ,, edhe 3 dite i kam mbi kurriz , sduroj dot me kam filluar tu rri me turi se prap bejne sikur se kuptojne
I'a ke fut kot,mos them qė mė vjen qėnke e trashė fort.

Paska alamet shoqeje ajo e afėrmja jote.

S'ua plasje sysh thoje kam punė.
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 20:45   #985
YOKO
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm

LOL Marya!!
i vjetėr 16-02-2018, 20:46   #986
Akrepi
Anėtar

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 467
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
thjesht me rropen
Kur tė vesh nė Shqipėri shko zėru derėn Marya.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 20:55   #987
Rexhina
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Shuma e pikėve qė jep: 338
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė keni blerė pėr herė tė fundit?

marja mos bli me hic, keta njerez skan seder dhe nuk janmirenjohes, mos bej me budallek te tille se do ndihesh teper e zhgenjyer
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 20:56   #988
Leaf
Super Moderator

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm

Marya shyqyr qe ste kane ikur. Jepi faturat dhe dhuraten atletet beja hallall. per te tjerat qe kane blere mos mbaj emrin budallaqe mbi kurriz...
i vjetėr 16-02-2018, 21:23   #989
Bad_Teacher
*Eat Me*

Data e antarėsimit: Dec 2012
Shuma e pikėve qė jep: 165
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm

Po Marya po, rriju me turinj ti dhe 3 dite, ato I moren, ben ca deshen. Lol
i vjetėr 16-02-2018, 22:08   #990
mia@
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 62
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
thjesht me rropen

atlete me thote mua
ok i them dhe vemi tek dyqani i atleteve , une e coja tek atletet qe ishin me ulje cmimi ai me thote , shiko se une perdor atlete air max se me dhemb mezi
ok i them , pa dashur tja prish kusherires
dhe vete dhe zgjedh ky bicimi atlete 100 euro, me mxine syte , bli marya
po plas
po plas
Jemi mire ne qe jemi larg. S’na e ze deren njeri keshtu si ju per festa.
Lol Marya seriozisht cfare lesh kusherire paske?! Wow! Te ta beje nje i panjohur dhe e pret, por kusherire e afert?!
Mos i nxirr me. Le te dalin vet. lol Se kishe fare per detyre ti nxirrje restoranteve, dyqaneve. Njehere po, me shume te dilnin vet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga mia@ : 16-02-2018 nė 22:10
mia@ nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 22:25   #991
Bad_Teacher
*Eat Me*

Data e antarėsimit: Dec 2012
Shuma e pikėve qė jep: 165
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm

Marya te shkrin, dhomen e gjumit tende ua lirove per naten e valentinit te pakten? Se nuk te quhen te gjithe cka u ke bere nese su ke leru dhe dhomen!!
i vjetėr 16-02-2018, 22:59   #992
zirconium
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2013
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Lol Marya seriozisht cfare lesh kusherire paske?! Wow! Te ta beje nje i panjohur dhe e pret, por kusherire e afert?!
Mos i nxirr me. Le te dalin vet. lol Se kishe fare per detyre ti nxirrje restoranteve, dyqaneve. Njehere po, me shume te dilnin vet.
Per te nxjerr hajde mo..po per ti blere te tjerve atlete e gjera te tjera se kuptoj pse-n?!
Ca kusur kishte?!
zirconium nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i zirconium pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 23:01   #993
Angelisa
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Shuma e pikėve qė jep: 213
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Kushirinjte nga Shqiperia mendojne qe Marya dhe cdo Marya tjeter qe jeton jashte shqiperise I gjejne parate rruges lol
Mua me ben pershtypje sa her vete ne Shqiperi, kur pyes per ndonje cmim ne dyqan... ( dhe pse mund te jete €200) kusherirat e mia por dhe ndonje shoqe - direkt thone : he se per Juve nuk Jane gje
Une - jo moj jo per neve €200 krruajtse dhembesh Jane lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 23:02   #994
Edamame
V.I.P

Data e antarėsimit: May 2014
Shuma e pikėve qė jep: 77
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm

Nje ciziten watch per burrin per valentines day. O zot sa i shkon. Classy like hm
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Edamame pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 23:04   #995
mia@
V.I.P

mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Per te nxjerr hajde mo..po per ti blere te tjerve atlete e gjera te tjera se kuptoj pse-n?!
Ca kusur kishte?!
Aty ka pat gabim vet Marya. Nese donte tu blinte dicka te dilte vetem dhe tu blinte ndonje gje te vogel simbolike.
Kur ata ja linin kesaj gjerat ne dyqan e zhdukeshin me preteks, kjo ti hidhte ne nje qoshe e te paguante vetem te sajat. Kur te ktheheshin ata tu tregonte ku i la dhe kaq.
i vjetėr 16-02-2018, 23:05   #996
zirconium
V.I.P

Citim:
Aty ka pat gabim vet Marya. Nese donte tu blinte dicka te dilte vetem dhe tu blinte ndonje gje te vogel simbolike.
Kur ata ja linin kesaj gjerat ne dyqan e zhdukeshin me preteks, kjo ti hidhte ne nje qoshe e te paguante vetem te sajat. Kur te ktheheshin ata tu tregonte ku i la dhe kaq.
Gjerat jane te prera kur vjen puna te leket.
Me duket shume shume e tepruar sjellja e te dyja paleve.
i vjetėr 16-02-2018, 23:10   #997
mia@
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Kushirinjte nga Shqiperia mendojne qe Marya dhe cdo Marya tjeter qe jeton jashte shqiperise I gjejne parate rruges lol
Mua me ben pershtypje sa her vete ne Shqiperi, kur pyes per ndonje cmim ne dyqan... ( dhe pse mund te jete €200) kusherirat e mia por dhe ndonje shoqe - direkt thone : he se per Juve nuk Jane gje
Une - jo moj jo per neve €200 krruajtse dhembesh Jane lol
Varet Angelisa. Une personalisht nuk kam ndeshur ne njerez qylaxhinj. Biles hoqa dore nga qerasjet apo dhuratat se ata do e kthenin mbrapsht sesben. Sikur i vura ne pozite. Dhe me ato dy shoqe qe dola s’me lane te fusja doren ne xhep, sinqerisht. Me thane kur te vime ne USA na qeras ti. Jane ndergjegjesuar njerezit qe jashte nuk gjenden leket rrugeve. Qylaxhiu, qylaxhi do ngelet dhe milioner te jete.
i vjetėr 16-02-2018, 23:12   #998
Angelisa
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Shuma e pikėve qė jep: 213
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Varet Angelisa. Une personalisht nuk kam ndeshur ne njerez qylaxhinj. Biles hoqa dore nga qerasjet apo dhuratat se ata do e kthenin mbrapsht sesben. Sikur i vura ne pozite. Dhe me ato dy shoqe qe dola s’me lane te fusja doren ne xhep, sinqerisht. Me thane kur te vime ne USA na qeras ti. Jane ndergjegjesuar njerezit qe jashte nuk gjenden leket rrugeve. Qylaxhiu, qylaxhi do ngelet dhe milioner te jete.
Shyqyr thuaj qe nuk ke hasur... se qyli eshte i embel thote kusherira e Maryas
Angelisa nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 16-02-2018, 23:12   #999
zirconium
V.I.P

Citim:
Besoj se ata qe po permend ti jane te dal se ata qe nuk jane aq te dale e kane me te veshtire ta kuptojne qe jashte nuk eshte aq kollaj leku.
i vjetėr 16-02-2018, 23:15   #1000
Oqeani
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Shuma e pikėve qė jep: 60
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm

4 jupilet 1/2 l, nje Winston ne 17:00 - i perfundova
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim