Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-10-2018, 00:13   #221
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,104
Thanks: 3,351
Thanked 291 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Mos te guxoje njeriu te leje sallaten me patate te reja e me qepe, kripe, piper i zi, piper i kuq, uthull prej veres se kuqe dhe vaj ulliri mbi tavoline se do te veje me vrap qeni per t'a ngrene te teren kur ti je duke marre djalin nga puna.

Ps. Ndoshta sallata duhet lene mbi tavoline por duhet shtyre karrigia deri ne fund qe qeni qe ha qepet te mos hipi persiper dhe t'a ktheje mbare mbrapsh tavolinen.

Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 19:08   #222
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,793 Times in 1,201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Kush mban qen eshte qen, kush mban dy qen eshte dy here qen.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 20:30   #223
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,587
Thanks: 1,425
Thanked 1,348 Times in 868 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 20:40   #224
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,793 Times in 1,201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Nuk dua te jem ai qe ti do. Dua te jem ai qe ti nuk dije ta doje.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 20:47   #225
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,750
Thanks: 5,507
Thanked 6,465 Times in 4,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

edhe fshataret kane thenje
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 15:29   #226
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,793 Times in 1,201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

O fshatar! O zemer gur! Qytetar s'behesh dot kurre!


p.s. kush eshte fshatar eshte tre here qen
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2018, 09:17   #227
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,793 Times in 1,201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Qeshja e tradhetarit s'eshte tjeter vecse qarje per mua.

-cit. Shoku i Elian70 (Photoshop-i)
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 21:26   #228
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,793 Times in 1,201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Qeni i keq e sjell ujkun ne vathe.


p.s. e bjen, bjere, bjej...c'folje koti
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 21:29   #229
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,750
Thanks: 5,507
Thanked 6,465 Times in 4,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Qeni i keq e sjell ujkun ne vathe.


p.s. e bjen, bjere, bjej...c'folje koti
lazarat tu befsha
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 22:36   #230
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,884
Thanks: 0
Thanked 2,885 Times in 1,643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Ti voglio bene.

Thenie e nates, e pathene.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 23:11   #231
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,104
Thanks: 3,351
Thanked 291 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Meqenese po flitet per qente ketu do t'ju tregoj cfare me ngjau nje dite. Ketu ku jam une asnje njeri nuk futet ne shtepi pa i trokitur portes ose pa i rene ziles se deres. Kjo eshte norme. E pathyer ndonjehere deri sa nje dite nje vajze rreth moshes 15-16 vjece hap deren e shtepise time pa trokitur dhe qeni im qe eshte pak breadharak nga natyra gjeti momentin e pershtatshem dhe doli nga shtepia. Dhe ai eshte nje qen aq kokeforte sa qe edhe pse i vogel ne trup nuk le njeri pa tmerruar. Nuk eshte si ata qente e medhenj dhe babaxhane me veshtrim sentimental. Atij i eshte mbushur mendja se eshte bosi i rruges tone qe ka formen e nje rrethi te futur ne katror. Eshte qen qe do te eksploroje. Te kthehemi te historia, gati sa nuk iu vervita vajzes sepse e shqetesuar per qenin tim i cili nese bezdis komshinjte mund te perfundoje sipas ligjit i sekuestruar dhe futur ne karantinen e qeneve qe duhet te shfarosen, fillova te bridhja neper rruge si e cmendur.

Morali i historise: Qeni eshte roja e shtepise dhe roja ime. Ai nuk eshte UNE. Nese ti vjen pa trokitur dhe qeni del ne dyluftim per te me mbrojtur, atehere une do te te ve ty fajin neqoftese qenin m'a sekuestrojne.

Nqs qeni im eshte ai lloj qeni qe u shkakton dem mua apo femijeve te mi apo edhe njerezve te tjere qe shohin punen e tyre, atehere ai qen meriton te vritet.

Kaq e thjeshte.

Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 15-10-2018 nė 23:14
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2018, 00:05   #232
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,750
Thanks: 5,507
Thanked 6,465 Times in 4,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Meqenese po flitet per qente ketu do t'ju tregoj cfare me ngjau nje dite. Ketu ku jam une asnje njeri nuk futet ne shtepi pa i trokitur portes ose pa i rene ziles se deres. Kjo eshte norme. E pathyer ndonjehere deri sa nje dite nje vajze rreth moshes 15-16 vjece hap deren e shtepise time pa trokitur dhe qeni im qe eshte pak breadharak nga natyra gjeti momentin e pershtatshem dhe doli nga shtepia. Dhe ai eshte nje qen aq kokeforte sa qe edhe pse i vogel ne trup nuk le njeri pa tmerruar. Nuk eshte si ata qente e medhenj dhe babaxhane me veshtrim sentimental. Atij i eshte mbushur mendja se eshte bosi i rruges tone qe ka formen e nje rrethi te futur ne katror. Eshte qen qe do te eksploroje. Te kthehemi te historia, gati sa nuk iu vervita vajzes sepse e shqetesuar per qenin tim i cili nese bezdis komshinjte mund te perfundoje sipas ligjit i sekuestruar dhe futur ne karantinen e qeneve qe duhet te shfarosen, fillova te bridhja neper rruge si e cmendur.

Morali i historise: Qeni eshte roja e shtepise dhe roja ime. Ai nuk eshte UNE. Nese ti vjen pa trokitur dhe qeni del ne dyluftim per te me mbrojtur, atehere une do te te ve ty fajin neqoftese qenin m'a sekuestrojne.

Nqs qeni im eshte ai lloj qeni qe u shkakton dem mua apo femijeve te mi apo edhe njerezve te tjere qe shohin punen e tyre, atehere ai qen meriton te vritet.

Kaq e thjeshte.

Dea
bleji nje oturak qenit
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2018, 00:11   #233
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,104
Thanks: 3,351
Thanked 291 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
bleji nje oturak qenit
Qeni vetem vitin e pare te jetes urinoi gjithandej neper mokete. I trained him.

Tani eshte 10 vjec. (Eshte plak, nese llogarisim qe mosha mesatare e tyre eshte 12-13 vjete). Normalisht llogaritet qe nje vit i qenit eshte sa shtate vite te njerezve. I bie te jete 70 vjec tani.


Lindi me 5 Tetor 2008!


Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2018, 00:13   #234
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,750
Thanks: 5,507
Thanked 6,465 Times in 4,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Qeni vetem vitin e pare te jetes urinoi gjithandej neper mokete. I trained him.

Tani eshte 10 vjec. (Eshte plak, nese llogarisim qe mosha mesatare e tyre eshte 12-13 vjete). Normalisht llogaritet qe nje vit i qenit eshte sa shtate vite te njerezve. I bie te jete 70 vjec tani.


Lindi me 5 Tetor 2008!


Dea
noramlisht ka shku per lesh .
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2018, 00:22   #235
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,104
Thanks: 3,351
Thanked 291 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Adea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarėAdea ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
noramlisht ka shku per lesh .

Qeni im eshte i paplakshem si une. Dhe te mite. E kam te veshur me ar, argjend dhe bronz. Eshte i vetmi lloj qeni qe nuk i humb floket. Per ata qe jane alergjike rekomandohet sepse nje race e tille (germojne) e ka qimen e krahasueshme me floket e njeriut.

Eshte qen qe ka ngelur si bebe.

Milin, te parin e humba (ajo ishte e arte) nga pleqeria. Ah cfare te tregoj. Iku e kenaqur ne boten tjeter. Teper e ngrehur seksualisht.

Tcoupie eshte ende femije. Asnjehere nuk ka treguar interes per seks.
Eshte nuhatese e mire e uljes se sheqerit dhe me zgjon sa here qe i dukem e dezidratuar.

E quajme Hirushe ndonjehere. Bardh e zi e gri e hi.


Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2018, 09:17   #236
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,223
Thanks: 363
Thanked 1,793 Times in 1,201 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thėnia e natės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
lazarat tu befsha
Me ke thene mire qe nuk duhet te shkruaj theniet e dites nates se qenka e rrezikshme
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur