Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli > Russia 2018

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-06-2018, 20:26   #321
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 6,972
Thanks: 6,285
Thanked 4,229 Times in 2,268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Kush kishte fat Brazili qe humbi 100 raste ?
kjo I thot te gjitha
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:28   #322
Brainiac
Chill
 
Avatari i Brainiac
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,366
Thanks: 513
Thanked 532 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
Brainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBrainiac ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Me duket e keni pa ndeshjen me koment rus e se keni kuptu ju te dy qe ata me te verdha ishin Brazili.
Brainiac nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:30   #323
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,302
Thanks: 537
Thanked 522 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:31   #324
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,861
Thanks: 2,462
Thanked 2,426 Times in 1,623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Mos bej dhogarite e tjetrit ti, shih te tuat!
Hahaaa me dhogarite tona e di, qe kunder Serbise do luajne edhe per 100 % me shume se kunder Brazilieros, keta shqipot qe luajne per Switzerlandin, sepse kane treguar ferkime para kampionatit dhe akoma e shofin si hakmarrje per autochtonusin
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:36   #325
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 9,668
Thanks: 992
Thanked 5,668 Times in 2,515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Kur shan dhe ti per gjatesi

Ai eshte si pit pull
Une???? Po une burrin e cunin I kam te gjate mi. Une flas si mashkull. Spo e krahasoj me veten Lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:38   #326
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 36,123
Thanks: 9,522
Thanked 8,641 Times in 5,079 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 473
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
“Ky do tregoje! Nuk e harron grushtin qe i dha Tafili te birit.”
"Pėr herė tė parė e shikoj"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:39   #327
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 9,668
Thanks: 992
Thanked 5,668 Times in 2,515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin


Barazuan zvicrranet,...eshte shkruar qe vetem Gjermania te humb nga Evropa.
Shume I qarravit ky Neymar. Nje se dy binte n’toke.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:40   #328
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,861
Thanks: 2,462
Thanked 2,426 Times in 1,623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Kush kishte fat Brazili qe humbi 100 raste apo Zvicra qe beri ate golin e dyshimte ne limitin e faullit?
Ata qe i dhogarite me favor prej 3 golash pra po shume e fatin e kishin pasur

Nuk ishte limit fauli, se as ndeshjen nuk e paske pare si duket shaqiri ja hulli topin brazileros dhe topi doli jashte, goli ishte si rezultat i pasimit anesore dhe boooom gol i pastert.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:40   #329
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 16,833
Thanks: 4
Thanked 3,540 Times in 2,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
"Pėr herė tė parė e shikoj"
Artist je!!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 20:43   #330
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 16,833
Thanks: 4
Thanked 3,540 Times in 2,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Hahaaa me dhogarite tona e di, qe kunder Serbise do luajne edhe per 100 % me shume se kunder Brazilieros, keta shqipot qe luajne per Switzerlandin, sepse kane treguar ferkime para kampionatit dhe akoma e shofin si hakmarrje per autochtonusin
Po te them elle nje here e mos e zgjat me!!!
Dhogarite mos i bej me me mend, merr nje makine dhogaritese se eshte me efikase.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2018, 20:45   #331
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,106
Thanks: 4,759
Thanked 5,578 Times in 3,563 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

World Cup Russia 2018...

E Shtuna e penalltive dhe e Djela Meksikano-Zvicerane...

Nese ky Boteror do te vazhdoje keshtu si ka nisur ...kam bindjen se do te jete nder me te bukurit e historive te tija ..tha i fameshmi futbollist hollandez Rud Gulit ne nje koment te tij ne nje kanal televiziv amerikan..

...Dhe mese e vertete..spektakel e gola klasi ne Spanje - Portugali.. teknollogji perfekte ne France - Australi...befasi e kendeshme me emrin Islande perballe magjikut Messi..festa te cmendura kombetare ne Teheran e Mexico City...madje edhe termet 3.4 ballesh ne momentin e cmendurise se shenimit te golit ne Meksike ...dhe ne mbyllje te se dieles 4 shqiptare te Zvicres..qe frenojne furine e pa rrezistueshme braziliane...

E shtuna ishte dita e penalltive .. 5 te tilla ne kater ndeshjet e luajtura..ku natyrisht me e hidhura ishte ajo e humbur prej ikones Messi..c'ka beri qe Islanda ...kjo ''Arre Gungse'' dhe teper e veshtire per tu mundur..te dale me koken lart nga perballja me njeren prej favoriteve te ketij boterori..

Franca e Australia ..dhe saktesisht Grizman e Jedinak nuk gabojne nga pika e bardhe per ekipet e tyre ..nderkohe qe Cueva ndeshkon Perune tek gabon shemtuar fare ne 11 metershin e tij .....dhe ne ndeshjen tjeter Modric vulos fitoren e paster te Kroacise pas egzekutimit perfekt te penalltise se tij..

E diela nisi me golin kryeveper te Kolarov qe i dha tre piket e para Serbise ...vazhdoi me surprizen me te bukur te Boterorit deri tani..fitoren e Meksikes kunder Gjermanise...dhe u mbyll me barazimin e pak parashikuar te Zvicres gjysem shqiptare ndaj Brazilit pretendent kryesor te ketij turneu...

I eshte dashur plot 33 vjet Meksikes qe te mundte Gjermanine ...
Per here te pare e te fundit e pat mundur ne nje turne miqesor 2-0 ne Meksiko City..me 1985...e ne vijim bilanci i tyre ishte 6 fitore Gjermania e 4 barazime dhe 1 humbje...

Pak kohe me pare Gjermania e pat mundur ne Kupen e Konfederatave Meksiken thelle...4-1..ndaj dhe pak kush e parashikonte nje fitore meksikane e nje humbje gjermane..

Natyrisht ..tashme goli i Lozanos ne ''Luzhniki Stadium'' te Moskes ne te 35 min. do te hyje ne historine e arte te futbollit meksikan e pse jo edhe te vete historise se boteroreve..

Dhe tingellojne disi te cuditeshme dy deklaratat e meposhteme ...
...Osario [ Trajner i Meksikes] ...i the mbreme kanalit televiziv Univission se.. neser une dhe djemte e mij do ti tregojme botes se si mund te fitohet ndaj Gjermanise...

...Drexler lojtar i Gjermanise] .....kjo Meksika sikur me ben te qesh fort...

..Dhe ne fakt qeshi mire kush qeshi i fundit dhe saktesisht trajneri meksikan i tregoi botes vertet me loje e me rrezultat se si mund te munden Kampionet e botes...

Hola Mexico...

..Brazilit as qe i kish shkuar nder mend se nje futbollist prej Kosove me mbiemrin Behrami do te mund t'ja u nxirrte asisoj jashte loje Yllin e tyre Nejmar..

Dhe ne fakt Ora e sakte zvicerane me kater ingranazhe te rendesishme shqiptare ne brendesi te vet ka funksionuar gati perfekt...ku edhe Xhaka, Shaqiri e Xhemaili kane meriten e tyre ne ate barazim me shume vlera per skuadren e Petkovic..

E tash ndeshja Zvicer - Serbi merr nje rendesi tejet te vecante..

Futbolli gjithnje e me shume po ngushton diferencat ndaj edhe po behet edhe me i bukur..

Nuk ka me ekipe te medha e te vogla..nuk ka me hegjemoni te pa diskutueshme edhe pse emri, fanella, tradita, pervoja dhe eksperienca gjithnje duhen marre ne konsiderate por edhe duhen respektuar pa diskutim..

Ekipet e vogla dhe vende te tilla jane fort te mirepritura tashme ne sofren e futboollit boteror ..dhe per kete merita eshte e tyrja dhe e askujt tjeter..

E nise pak vite me pare Kroacia..dhe po e ndjekin suksesshem Islanda, Sllovenia, Costa Rica , etj etj ...

Boterori ka nisur vertet ne menyren me te bukur te mundeshme te tij...

Te presim, ta ndjekim ..e ta shijojme..

A.R.DOSTI
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2018, 21:51   #332
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,861
Thanks: 2,462
Thanked 2,426 Times in 1,623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Botėrori Russia 2018

Pele e ka lartėsuar Xherdan Shaqirin para ndeshjes Brazil-Zvicėr, duke paralajmėruar 5 herė kampionėt e Botės pėr rrezikun qė i kanoset nga ish anėtari i Bayern Munich e Interit.
Para ndeshjes mes Zvicrės e Brazilit, qė pėrfundoi 1-1, legjenda e Brazilit, Pele, foli pėr kundėrshtarin, teksa zbuloi edhe mė tė rrezikshmin, shkruan Gazeta Express.

Me anė tė njė postimi nė rrjetin social “Instagram”, Pele shkroi se rreziku kryesor te Zvicra ėshtė pikėrisht Shaqiri dhe ashtu doli, pasi pavarėsisht se nuk shėnoi gol, bėri paraqitje fantastike pėrgjatė 90 minutave nė “Rostov Arena”, duke ndihmuar Zvicrėn qė tė marrė njė pikė nė ndeshjen e parė nė Rusi.

“Sot vendi im nis udhėtimin nė Kupėn e Botės kundėr Zvicrės. Shaqiri ėshtė i rrezikshėm, por skuadra e Brazilit ėshtė e fortė dhe e balancuar”, kishte shkruar Pele.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur