Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-08-2018, 19:53   #121
Njazi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 121
Thanks: 0
Thanked 41 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Njazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Per ty lulet i harrova:

Darkave te vona do me marre malli
foton kam fshehur ku nuk e di
te ngre nje birre a te pi nje kafe
i perhumbur,me ty s'do rri
...........
Dikur veshtrimin,pak nete me pare
andeje kendej po mendjen tek ty
arome e luleve te ballkonit
xhelozonin,balle s'te shihnin ne sy
.............
Tani mengjeseve a dielli te ike
kohe kam plot do i kushtoj
nga gjethet e thara do i vadis
e dheun e tokes do t'ja nderroj
..........
Do i kape nga deget
do i shkund nga rrenjet
te gjitha lulet jane njesoj
arome e tyre mungesen tende
dhe mengjeseve kenge do i kendoj.
.....................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Njazi pėlqehet nga
i vjetėr 17-08-2018, 07:27   #122
Njazi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 121
Thanks: 0
Thanked 41 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Njazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Ndjenje me eshte ftohur,si kuptoj:

I lumtur pres mbrembjet
darkat pa mbarim le te zgjasin
gezuar qeshe ftyra mengjeseve
brendesia me shpirtin gajasen
.............
Dielli ka dale e rrezja e tije si c'do dite
mbi copen e bardhe mengjeseve mbuluar
i zgjuar mbi berryla hedhe veshtrimin
pergjumur ,nje mrekulli duhet shtuar
.............
Sa here degjoj ,si kuptoj
ndjenje e ftohur s'gjeje ngrohtesi
gjurma e nates kaluar bashke
e rrezja e diellit mengjeseve mbi ty
..........
Zeri yte mbi tingujt e ujeve ne kroje
lule gjelberim jeta vete
bore e ngrire siper mbi male
do shkrije do rrjedhe tatepjete.
.....................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2018, 14:35   #123
Njazi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 121
Thanks: 0
Thanked 41 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Njazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolareNjazi ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kenge natyre

Ndjenjes, shkon e vjen ne kokat tona:

E dashur te ngelet merita
ne mijera miliona tjera mote
nga koka me iku me doli
pa ty s'ja dilte s'rronte
..............
Vjen tek ty t'merr me vete
e dashur dot s'te ndaje
vjen gjithnje prane meje
mengjese darka pandare
............
Ndonese vjen ne enderra
mbase syhape zgjuar
jemi t'pangope akoma
ndjenje s'eshte e qetesuar
...............
Sa dua ta ruaj,
e tenden ndjenje pa kufi
bashke te rrinim perjete
te qete ne gjume ne vetmi
............
Sado dhembje t'me kete shpirti
te rende,te kete takuar
do kthehet perseri tek une
ndjenje e qete,patrazuar.
.......................
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur