Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-01-2017, 12:41   #21
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,615
Thanks: 945
Thanked 1,559 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Angry Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nuk ka bithe
Po kush e lė atė tė futet nė politikė mėr Drague?

Ja kurdisin kurthin me njė herė. Je nė vete ti? Nipi i Zogut nė politikė? Kujton ti se i bėn njė bust gjyshit dhe ēdo gur u vu nė vendin e duhur? Janė lojra dhe manovra politikė Drague. Ata, pra klyshėt e komunistėve dhe e gjith pjesa tjetėr akoma e indoktrinuar dhe qė jetojnė akoma me antipati tė e krijuara gjatė kohės sė diktaturės mė pėrpara e shikonin tė varur nė litar sesa nė politikė. Injoranca, dhe trushplarja masive janė shumė e rrezikshme, dhe lėnė pasoja afatgjate, siē e pamė edhe vet gjatė diktaturės hoxhiane dhe si ē'po e pėsojmė edhe sot.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2017, 21:44   #22
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Pse nuk hyne ne politike Princi jone,ta shohim sa i vlen lekura ?

Princi Leka me duket teper i turpshem dhe naiv per tu marr me politike...nuk i ka ngjare fare Ahmet Zogut.
Princ Leka eshte i hyre ne politike - ai eshte princi trashegimtar, apo do te ecim me kongresin pro-jugosllav te Permetit?

Si e shoh une, mbreti i ardhshem do te jete pak a shum ceremonial, afersisht si e presidentit me kushtetuten aktuale, garanton asnjanesine.

Me kete marin fund disa lojra te ndyra politike te funksionalitetit te kryeministrit e presidentit.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2017, 00:46   #23
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,841
Thanks: 10
Thanked 432 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Princ Leka eshte i hyre ne politike - ai eshte princi trashegimtar, apo do te ecim me kongresin pro-jugosllav te Permetit?

Si e shoh une, mbreti i ardhshem do te jete pak a shum ceremonial, afersisht si e presidentit me kushtetuten aktuale, garanton asnjanesine.

Me kete marin fund disa lojra te ndyra politike te funksionalitetit te kryeministrit e presidentit.
Mendova hyrje ne politike si rasti i Simeon Saksoburgotskit ne Bullgari ...errdhi,formoi parti,fitoi zgjedhjet dhe u be kryeminister.

Nuk besoj qe dikush ne Shqiperi mendon seriozisht qe ajo te behet monarki,pra mbetet Republik ...
Leka monark,i bie si nje enderr ne nje nate vere.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2017, 22:01   #24
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Mendova hyrje ne politike si rasti i Simeon Saksoburgotskit ne Bullgari ...errdhi,formoi parti,fitoi zgjedhjet dhe u be kryeminister.

Nuk besoj qe dikush ne Shqiperi mendon seriozisht qe ajo te behet monarki,pra mbetet Republik ...
Leka monark,i bie si nje enderr ne nje nate vere.
Ashtu eshte ne dukje, si thua ti. Po te mendohet pak me kthjelltesi dhe largpamesi, eshte ndryshe. Nuk behet fjale per personin, por per institucionin.

Endrra e Shqiptareve eshte qe te bashkohen trojet - besoj se ketu jemi dakord. Ta marim per nje ēast se po behet bashkimi. Si mendon ti, se do te pranonin nga klasa politike e Shqiperise londineze, Kosoves, Ilirides, etj nje president nga njeri vis, krahine, apo edhe ane demografike? Une do te thoja se bashkimi ne nje mbreteri eshte me i pershtatshem dhe me i disponueshem.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2017, 01:14   #25
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,841
Thanks: 10
Thanked 432 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ashtu eshte ne dukje, si thua ti. Po te mendohet pak me kthjelltesi dhe largpamesi, eshte ndryshe. Nuk behet fjale per personin, por per institucionin.
Presidenti qe zgjidhet ne cdo 5 vite,zavendesohet me nje mbret te perjetshem ...ndryshim pa rendesi,sepse monarkia duhet te jete kushtetuese dhe parlamentare dhe mbreti do te jete vetem figure ceromoniale.Fuqizohet vetem Kryeminisitri.
Citim:
Endrra e Shqiptareve eshte qe te bashkohen trojet - besoj se ketu jemi dakord.
Nuk eshte enderr.
Citim:
Ta marim per nje ēast se po behet bashkimi. Si mendon ti, se do te pranonin nga klasa politike e Shqiperise londineze, Kosoves, Ilirides, etj nje president nga njeri vis, krahine, apo edhe ane demografike?
Pse jo ... ne keto kushte Presidenti do te zgjidhej drejtperdrejt nga populli,parimi i shumices.Me cfar argumente do ta mohosh legjitimitetin ?
Citim:
Une do te thoja se bashkimi ne nje mbreteri eshte me i pershtatshem dhe me i disponueshem.
Regjimin e nje shteti nuk mundesh ta nderrosh pa referendum ... te ne ne Iliride dhe ne Kosove edhe munde te kaloje "Monarkija",por si te kaloje te ju ne Shqiperi ?
Shqipnija eshte thellesisht e majte dhe shumica e quajne Zogun ende tradhetar ...shiqo,mbreterija ne parim eshte koncept i djathte.

Ne nje Shqiperi te bashkuar,ndoshta me se miri do te ishte federata...p.sh Shqiperija do te ishte e perbere nga keto njesi federative : Kosova_Ilirida_Shqiperija (Camerija eshte e humbur pergjithmon).
Na mbetet ta caktojme kush do te jete Kryeqyteti ...
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2017, 07:39   #26
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
...

Ne nje Shqiperi te bashkuar,ndoshta me se miri do te ishte federata...p.sh Shqiperija do te ishte e perbere nga keto njesi federative : Kosova_Ilirida_Shqiperija (Camerija eshte e humbur pergjithmon).
Na mbetet ta caktojme kush do te jete Kryeqyteti ...
Keto njesite federative nuk shkojne keshtu si i paraqit - te jep pershtypjen se Kosova apo Ilirida nuk jane Shqiperi.

Nje Mbreteri e bashkuar Shqiptare do te ishte me mire ti meshonte fuqizimit te qeverisjes vendore.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2017, 08:55   #27
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,841
Thanks: 10
Thanked 432 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Keto njesite federative nuk shkojne keshtu si i paraqit - te jep pershtypjen se Kosova apo Ilirida nuk jane Shqiperi.
Kosova dhe Ilirida do te jene pjese perberese e Shqiperise,e tera do te quhej Republika Federative e Shqiperise.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur