Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-05-2017, 15:17   #381
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 10,140
Thanks: 3,082
Thanked 6,209 Times in 2,076 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*


Per meditim grupor (Transmissionsmeditation) duhet te formohet nje grup. Numri me i vogel eshte prej 3 vetash. Keshtu krijohet nje trekendesh (Triangle). Mirepo, me shtimin e cdo anetari tjeter ne grup, potenca shtohet ne menyre enorme. Ja tabela:*


sa bukur do te ishte t'i kishim edhe me ilustrim menyren sesi vendosen pjesetaret e meditimit grupor...
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 11-05-2017, 15:22   #382
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 10,140
Thanks: 3,082
Thanked 6,209 Times in 2,076 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Ne kushte normale duhet medituar pikerisht ate dite kur eshte Hena e Plote. Megjithate, per shkak te dates qe i bie, shtyhet ose behet dic me heret, nese i bie fundjava. Per shkak te pjesemarresve me te shumte. Sepse, sa me e madhe pjesemarrja ne grup (po flas per Meditim Transmisionues, i cili eshte meditim grupor) aq me i fuqishem meditimi, efikasiteti. (jane udhezimet tek faqja :https://www.facebook.com/Meditim-Tra...1457794806329/)

Nuk ka lutje gjat meditimit. Meditimi i mirefillte nuk ka te beje as me te meduar (pra, nuk medohet) e as me te folur (qofte lutje a mantram).

Te pershendes.

*

e vertete ,
jam shprehur gabimisht qe kam futur lutjen duke folur per meditimin . zakonisht une keto i kryej perpara se te ulem e te qetesohem duke boshatisur trurin nga mendimet.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 11-05-2017, 16:09   #383
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Postime: 1,711
Thanks: 413
Thanked 225 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

*

Ja disa foto. Fare thjeshte...mund te fillohet qe nga mosha 12-vjecare.
Nese grupi behet i madh, ndahen femrat dhe meshkujt nga nje ane (shih fotot)


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2017, 15:16   #384
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 10,140
Thanks: 3,082
Thanked 6,209 Times in 2,076 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

This Month's Full Moon Might Be A Shock To Your System


June's full moon, known as both the Strawberry Full Moon and the Strong Sun Moon, will reach its peak this Friday, June 9, at 9:10 a.m. EST. After the May full moon, which urged us to practice caution, this month's full moon will imbue us with a renewed sense of energy and purpose.


As the summer solstice approaches, the days get longer and the urge to make the most of all that extra sunlight rises. In fact, even this month's full moon celebrations revolve around our daylight hours: Whether you perform a full moon ritual or simply hang out with friends on the patio, you're encouraged to spend the whole day of the Strong Sun Moon in nature, embracing the sun and its fiery energy.


If you can't make it to the great outdoors this Friday, you can still channel the sun in your personal life. Show yourself and those around you some warmth and affection — a little care goes a long way and will pay off when you return to your tasks feeling renewed and ready to go.

__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2017, 18:04   #385
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Postime: 7,005
Thanks: 4,058
Thanked 2,201 Times in 937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
A luan rol Hena e Plote ne sjelljen e njerzve dhe ne relaten qe ata kane me njeri-tjetrin?

A jemi me te predispozuar te kemi nje grindje ne ditet kur hena eshte "pesembedhjece" sic e quajme shpesh shqip?

Studimet tregojne se tek kafshet (kryesisht qente) atakimet dhe kafshimet ndaj njerzve jane me te shpeshta ne ditet kur Hena eshte e plote.

Ne sjelljen e njerzve studimet jane kontradiktore, pasi disa thone se kriminaliteti eshte me I madh ne ditet e tilla, (si pershembull vjedhjet dhe arrestimet , apo edhe aksidentet ) nderkohe qe te tjera studime thone se ky nuk eshte ndonje faktor per t'u marre parasysh

Nje gje dihet me siguri, qe qe prej koheve te lashta I eshte kenduar henes se plote dhe efektit romantik qe ajo dhuron tek njerezit (duke menjanuar ketu astrologjine)


A ndjeni ju ndryshim ne ditet me Hene te plote?
Temė shumė e mirė. E kam lexuar edhe mė perpara edhe tash kėto temat e fundit dhe mė bėnė pėrshtypje disa nga ato qė i ka thėnė Leaf dhe Terran.

Tash po dal te vetja ime. ( njė herė desha ta hap si temė me vete, por thashė mos tė bėhen shumė tema pėr hėnėn ). Pėr kėto qė thatė pėr hėnėn e plotė, mua sikur nuk mė bėjnė pėrshtypje dmth nuk mė pėrlasin mua ose nuk i hetoj, por qė ka ndikim hėna nė mua, ka.

Unė e kam me hėnėn e re. Kjo disi mė jep gjallėri dhe gėzim dhe e pėrjetoj kėtė.

Hėnės sė plotė nuk ia vė fort veshin - jam asnjanės.

Edhe katėrshja e fundit mė pėlqen, por kjo mė jep edhe njė ndjenjė dhembjeje, si pėr diēka qė po ikėn, po shkon ... ( por gjithsesi mė shumė mė jep pozitivitet ).

Sinqerish do tė kisha dėshirė tė merrja njė pėrgjigje prej jush qė ju pėrmenda ( ose edhe ndonjė tjetėr ), pėr kėto qė thashė.

Respekt,
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 08-06-2017 nė 18:14
Gi de Masha ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 21:51   #386
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Postime: 7,005
Thanks: 4,058
Thanked 2,201 Times in 937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

S'paska marrė askush "zahmetin" tė pėrgjigjej.
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.
Gi de Masha ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:15   #387
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Postime: 1,711
Thanks: 413
Thanked 225 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

*

He, he Demke


Hena e re eshte e pershtatshme per ndonje fillim te ri. Ndonje projekt te ri, pastaj te shkon puna mbare.

Kur eshte puna tek keto gjera, sic eshte Hena ta zeme, eshte jashtezakonisht veshtire, sidomos diteve te sotit (kur bombardohemi disa here ne dite me Fake News), te gjindet kufiri i sakte ndermjet bestytnise dhe asaj cfare eshte e vertete.
Nese nuk gaboj, te mocmit tane, sa here kane filluar te ngrisin shtepi, shtepine (themelin apo gurthemelin) e kane nisur gjat henes se re. Plus qe kane bere nje lloj kurbani (kane therre ndonje shpend apo...).

Hena (pozitat e saj) perdoren dhe ne pemtari. Sikurse dhe peshkatari/gjueti e gjetiu....


Sidoqofte, ketu eshte fjala per henen e plote. Mbase duhet hapur teme te vecante per te gjitha henat:

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 22:21   #388
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 10,140
Thanks: 3,082
Thanked 6,209 Times in 2,076 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

Magjite me te medha behen ne Henen e Re
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:21   #389
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Postime: 7,005
Thanks: 4,058
Thanked 2,201 Times in 937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

He, he Demke


Hena e re eshte e pershtatshme per ndonje fillim te ri. Ndonje projekt te ri, pastaj te shkon puna mbare.

Kur eshte puna tek keto gjera, sic eshte Hena ta zeme, eshte jashtezakonisht veshtire, sidomos diteve te sotit (kur bombardohemi disa here ne dite me Fake News), te gjindet kufiri i sakte ndermjet bestytnise dhe asaj cfare eshte e vertete.
Nese nuk gaboj, te mocmit tane, sa here kane filluar te ngrisin shtepi, shtepine (themelin apo gurthemelin) e kane nisur gjat henes se re. Plus qe kane bere nje lloj kurbani (kane therre ndonje shpend apo...).

Hena (pozitat e saj) perdoren dhe ne pemtari. Sikurse dhe peshkatari/gjueti e gjetiu....


Sidoqofte, ketu eshte fjala per henen e plote. Mbase duhet hapur teme te vecante per te gjitha henat:

*
Ke tė drejtė.
Ndoshta nuk do tė ishte ide e keqe qė Leaf, t'ia ndėrrojė titullin temės. Ky qė ėshtė, por t'i shtohet edhe : Hėna e plotė - dhe fazat tjera tė hėnės.

Respekt,
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.
Gi de Masha ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:30   #390
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 10,140
Thanks: 3,082
Thanked 6,209 Times in 2,076 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ke tė drejtė.
Ndoshta nuk do tė ishte ide e keqe qė Leaf, t'ia ndėrrojė titullin temės. Ky qė ėshtė, por t'i shtohet edhe : Hėna e plotė - dhe fazat tjera tė hėnės.

Respekt,
Me vjen keq por kjo nuk do te ndodhe.

Ne respekt te Henes se Plote,
Leaf
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:31   #391
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Postime: 7,005
Thanks: 4,058
Thanked 2,201 Times in 937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Magjite me te medha behen ne Henen e Re
Hėna e Plotė mua mė sjell kujtime tė frikshme.
Mė kujtohet dikur e kam pas parė njė film me "asi" tė grupit tė Kitkės. Dhe ai bėhej i egėrsur nė hėnė tė plotė dhe pikėrisht nga ora 00:00 e natės ... nėse nuk gaboj nė ditėn e martė...
e kam qitur nė harresė kėtė film!
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.
Gi de Masha ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:52   #392
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Postime: 19,131
Thanks: 3,584
Thanked 4,368 Times in 2,058 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Hena e Plote

4me Full Moon , had a lot to do with my cycle... since my cycle changed, lots of things changed as well... and i dnt feel anymore, as much connected as before.


Can anyone explain, anth ?

I hope that one day my cycle will fall back again, at the same time as the full moon
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur