Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Projektet e Arkitekturės dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-06-2017, 17:30   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,435
Thanks: 5,167
Thanked 2,514 Times in 1,221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pamje tė vjetra nga Korēa e kulturėsQyteti mė i veēantė nė Shqipėri ka qenė gjithmonė dashuria e objektivit tė fotografit. Me njė strukturė interesante, me vilat e ulėta, ndėrtesat karakteristike dhe pazarin piktoresk, prej njė shekulli Korēa rrezaton imazhin e njė qyteti evropian.
Kėshtu ka mbetur dhe sot. Edhe pse Korēa ēdo ditė e mė shumė modernizohet, qytetarėt e saj, por dhe politika, pėrpiqen tė ruajnė karakteristikat e kėtij qyteti qė jo mė kot ėshtė quajtur Parisi i vogėl shqiptar.
Nė njė koleksion tė veēantė nga Niko Kotherja, i cili pėrkujdeset qė memorien e qytetit tė tij ta ekspozojė nė rrjetet sociale, kemi zgjedhur njė album fotografik qė daton qė nga viti 1906.
Nga kėto pamje tė bėn pėrshtypje arkitektura e veēantė, pėrmendoret, kalldrėmet, pastėrtia… /Telegrafi/
____________________________________________
http://telegrafi.com/pamje-te-vjetra...kultures-foto/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur