Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-06-2017, 21:12   #21
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 7,154
Thanks: 6,385
Thanked 4,283 Times in 2,307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

njerezit e semure e bejne ... gjynah
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:16   #22
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 414 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Mjekėsia ka arritur nivele tė larta .Nė disa raste ajo ia shpėton jetėn njeriut por e le nė njė gjendje tė tmerrshme .Nė kėto raste ėshtė shumė lehtė pėr tė thėnė qė vetėvrasja ėshtė e ndaluar ...... pėrderisa nuk e pėrjeton vetė tmerrin
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:19   #23
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,291
Thanks: 6,288
Thanked 4,833 Times in 1,979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Vetem ne Holande e bejne dhe ate vetem ata me semundje vdekjeprurese dhe perlot dhimbje. Por edhe ne kete rast kerkohet leje. Ne asnje shtet tjeter nuk lejohet vetevrasja.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:24   #24
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,237
Thanks: 4,833
Thanked 5,667 Times in 3,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sa prekese....
shume prekese. nje komshijes tone i vdiq djali i vetem 18 vjec.

i pushoj zemra ne det. jeton akoma ne zi.

te gjitheve qe i ndodhin fatkeqėsi duhet tja fusin vetes?

bir selman i nenes
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2017, 21:26   #25
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,924
Thanks: 499
Thanked 585 Times in 408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Mjekėsia ka arritur nivele tė larta .Nė disa raste ajo ia shpėton jetėn njeriut por e le nė njė gjendje tė tmerrshme .Nė kėto raste ėshtė shumė lehtė pėr tė thėnė qė vetėvrasja ėshtė e ndaluar ...... pėrderisa nuk e pėrjeton vetė tmerrin
Nese e ke fjalen per te semuret terminale ndryshon puna. Eutanazia eshte ceshtje me vete.
Po sa te rinj jane vrare per zhgenjime dashurie apo mos-suksese ne shkolle?
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:28   #26
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 414 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Mos gabofsha edhe nė Belgjikė ėshtė lejuar.
Tani ēfar ti themi njė njeriu qė ėshtė i paralizuar tėrėsisht deri nė atė shkallė qė ėshtė nė gjendje vetėm pėr tė shikuar dhe qė luan vetėm kapakėt e syve????
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:31   #27
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 414 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Nese e ke fjalen per te semuret terminale ndryshon puna. Eutanazia eshte ceshtje me vete.
Po sa te rinj jane vrare per zhgenjime dashurie apo mos-suksese ne shkolle?
Nė parim, jam kundėr vetėvrasjės nė pėrjashtim tė disa rastėve si shembulli qė solla mė lart.
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:38   #28
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Te tera llojet e vrasjeve, jane mekat i pafalshem & fatkeqesi.

Kush bien dakort me vrasjet e llojeve, te tjera ?
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:42   #29
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,355
Thanks: 1,420
Thanked 1,754 Times in 1,117 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Euthanasia, abortion. Kto jan debate goxha te medhenj. Ca bjen dakort ca jo.
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 21:47   #30
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,795
Thanks: 3,102
Thanked 873 Times in 487 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Mekati me i madh eshte se shume njerz qe duhet nuk e vrasin veten. Sikur njerzit te kishin sadopak ndergjegje dhe burrni do vrisnin veten me shumice dita dites.
Prandaj te shemtuarit te patyrpshit nuk e vrasin veten, te miret vrasin veten.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2017, 21:52   #31
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,291
Thanks: 6,288
Thanked 4,833 Times in 1,979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Une mendoj se vetem te liget vrasin veten. Burri mund te beje vetevrasje vetem ne lufte, ne fushebeteje, dhe vetem atehere kur e sheh vdekjen me sy nga armiku dhe edhe ne kete rast nuk vret veten pa i mar me vete edhe shume armiq te tjere, perndryshe eshte qyqar. Napoleoni ka thene se vetevrasja eshte qyqarllek.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2017, 21:59   #32
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,555
Thanks: 107
Thanked 1,043 Times in 774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Ketu disa po ngaterrojne eutanazine me vetevrasjen ne pergjithesi.
Ne radhe te pare eutanazia nuk eshte vetevrasje e, mirefillte. Ketu ekziston deshira per te mos jetuar por edhe pamundesia per ta kryer vete. Ne kete rast kerkohet e drejta nese mund ta quajme keshtu per te vdekur.dhe ne kete rast kerkohet qe dikush ta bej kete pune. Pra dikush qe te te vrase ne menyre ligjire dhe mjekesore me deshiren dhe vullnetin e plote te personit qe do ti jape fund.
Tama gjithsesi nuk I referohet ketyre rasteve. Flitet me teper per vetevrasjen ne formen tipike klasike kur dikush shendosh e mire nga ana fizike dhe mendore per shkak te nje tragjedie e deshperimi te thelle shkon ne aktin ekstrem.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 22:04   #33
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Nuk ka siguri per gjendjen psikologjike ne k'te rast
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 23-10-2017, 09:45   #34
Miranda
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 1,569
Thanks: 107
Thanked 587 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
Miranda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Vetvrasja.
Njerezit qe kryejn vetvrasje nuk jan te cmendur,psikopat apo qe meritojn te mbyllen ne cmendin.
Perfytyro 1 vajz ne moshen 22 vjecare qe nuk ka as arsimin e duhur,esht e papun dhe prinderit e saj e detyrojn te martohet me dike qe ka dyfishin e moshes se saj siesi te behet me letra e te shpetoj nga varferia.
Sipas jush kjo vajz esht e cmendur,apo e deshperuar ?
Nuk e vret mendjen kush sot per moral,e kush ben moral ai/ajo qe ska cte bej tjeter vesce te gjykoj te tjeret.
Te gjith do vdesim nje dit,dikush me heret e dikush me von.
Vetvrasja kryhet nga 1 njeri qe ka guxim te perballet vet me vdekjen e jo ta perball (Natyra/Zoti)me vdekjen.
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Miranda pėlqehet nga
i vjetėr 23-10-2017, 12:36   #35
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,795
Thanks: 3,102
Thanked 873 Times in 487 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Miranda Shiko postimin
Vetvrasja.
Njerezit qe kryejn vetvrasje nuk jan te cmendur,psikopat apo qe meritojn te mbyllen ne cmendin.
Perfytyro 1 vajz ne moshen 22 vjecare qe nuk ka as arsimin e duhur,esht e papun dhe prinderit e saj e detyrojn te martohet me dike qe ka dyfishin e moshes se saj siesi te behet me letra e te shpetoj nga varferia.
Sipas jush kjo vajz esht e cmendur,apo e deshperuar ?
Nuk e vret mendjen kush sot per moral,e kush ben moral ai/ajo qe ska cte bej tjeter vesce te gjykoj te tjeret.
Te gjith do vdesim nje dit,dikush me heret e dikush me von.
Vetvrasja kryhet nga 1 njeri qe ka guxim te perballet vet me vdekjen e jo ta perball (Natyra/Zoti)me vdekjen.
Mire o mire, por nese nje vajze pa shkolle pa pune qe jeton me prinderit marton nje mashkull dyfish me moshe nuk eshte rast tragjik per vetvrasje.
Ne shqiperi femrat po shkojn me mosha shume te thyera meshkujsh per qejf vetem per nje xhiro me makine.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-10-2017, 17:37   #36
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,924
Thanks: 499
Thanked 585 Times in 408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Te gjitha ne Shqiperi po ndodhkan o Kurt!
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dulcis in Fundo pėlqehet nga
i vjetėr 23-10-2017, 18:16   #37
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 219
Thanked 1,625 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Te gjitha ne Shqiperi po ndodhkan o Kurt!
Edhe Liza me Beni Banin ne Shqiperi erdhen. Pa harruar edhe Magjistari i Ozit qe ishte shqiptar.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-10-2017, 18:36   #38
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 3,876
Thanks: 3,653
Thanked 1,432 Times in 621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Jam dakord qe vetvrasja asnjehere nuk duhet te shihet si zgjidhje. Por kohet e fundit sikur jane bere mode keto tentimet per vetvrasje. Njerezit sot dorezohen shume lehte. Per nje gje te vogel hipin ne maje te vinxhit
Pervec ketyre, jane edhe keto mendjepjerdhurit( m falni per shprehjen) qe e kane hobi te priten me thike per tu vetevrare sa here tu teket, por qe se kane fatin te vdesin. Duke gjetur mbeshtetje tek njeri tjetri po shtohen dita dites me shume. Rrjetet sociale po e shkaterrojne rinine fatkeqesisht.
Po kerkoja ne instagram edhe gjeta plot.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_3132.jpg (23.2 KiloByte, 30 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg IMG_3131.jpg (22.0 KiloByte, 30 shikimet)
__________________
The problem is, you think you have time.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga *ARiel* : 23-10-2017 nė 18:38
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 23-10-2017, 20:42   #39
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,327
Thanks: 267
Thanked 501 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Eshte mekat , por ata qe e bejne vetem te lige nuk jane meqense e permendi dikush me siper. Tek ne psh vetvrasjet me te medhaja ndodhin tek mosha e trete. Une psikolog nuk jam por mundohem ta lidh me edukimin, mentalitetin dhe karakterin. Ne japoni psh thyerja e nderit shoqerohej deri vone me vetvrasje nga ato te famshmet me shpate. Ndersa ne finlande me 6 muaj dimer dhe erresire kemi numrin me te madh te vetvrasjeve ne evrope, ktu futet karakteri dobet i cili e fut njeriun ne depresion ku shpetimin e gjejne te vetvrasja. Por ndersa bota i lufton me qendra rehabilitimi per ta luftuar si fenomen ne Shqiperi per fat te keq jo vetem qe nuk ofrohet nje sherbim i tille ,por vetvrasjen ta bejne edhe me te thjeshte qe t’jete e mundur sepse edhe nqf se nuk ke nje arme bie fjala ne shpi te shet fotoksine ambulanti mu ne cep te rruges qe mos kesh fare medyshje per justifikime.
__________________
Always Loud & Always Proud!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga AAO : 23-10-2017 nė 20:45
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-10-2017, 21:55   #40
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,322
Thanks: 213
Thanked 615 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vetėvrasja, fatkeqėsia mė e madhe dhe mėkati mė i pafalshėm!

Eshte lehte te gjykojme ate qe ndermerr veprim te tille, por per hir te asaj qe quhet prosperitet dhe qe shpirterat mos bien ne humnerat e deshperimit, duhet mos e inkurajojme dhe ti japim sadopak kuraje nje individi te tille nese e kuptojme qellimin e tij.

Psh une jetoj rrugeve i vetem dhe pa qellim, por perseri i gezohem lirise qe me dha krijuesi im, dhe kur vdekja te me trokase do i bej dhe si trimosh qe ik se sdua te vij.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur