Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-06-2017, 14:44   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,212
Thanks: 4,543
Thanked 2,317 Times in 1,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Policia padit mushkėn se plagosi pronarin

Ndodh vetėm nė Shqipėri! Policia padit mushkėn se plagosi pronarin

Ēdo ditė nė rajonin e policisė denoncohen qindra raste shkeljesh dhe veprash penale.

Por nė Gramsh ėshtė denoncuar njė ngjarje aspak e zakonshme.

Policia ka nisur hetimet ndaj njė mushke pasi aksidentalisht ka plagosur pronarin e saj ndėrkohė qė po merrnin drurė nė mal.

Njė kallėzim i rrallė dhe i pazakontė ėshtė bėrė nga Policia nė Prokurori mė 26 qershor 2017. Referimi i Policisė pėr ndjekje penale nė Prokurori bėn fjalė pėr njė ngjarje ku mushka ka plagosur njė qytetar.

Qytetari A.C., i datėlindjes 1980, ėshtė paraqitur nė spitalin rajonal tė Gramshit me dėmtime tė lehta fizike nė trup.

“Nga veprimet hetimore tė kryera rezulton se ky shtetas nė datėn 24 qershor 2017, rreth orės 08:00, ka shkuar nė mal pėr tė prerė dru zjarri dhe ėshtė rrėzuar nga mushka duke u dėmtuar fizikisht dhe mė pas ėshtė paraqitur pėr ndihmė mjekėsore nė spitalin e Gramshit, ku ndodhet jashtė rrezikut pėr jetėn.

Nė lidhje me kėtė ngjarje, i ėshtė marrė deklarim babait tė tė plagosurit, shtetasit B.C., i cili ka shpjeguar se djali i tij u nis mė parė nė mal pėr tė prerė dru pėr zjarr.

Ai shkoi nė mal me mushkėn, por nė njė pjesė tė rrugės ėshtė ndeshur me njė gomar dhe si pasojė, ėshtė trembur mushka. Nė kėtė kohė, i dėmtuari nga kjo ngjarje ka zbritur nga mushka duke e mbajtur atė pėr litari, por ajo ėshtė rrėzuar dhe sėpata qė ka qenė e vendosur nė samar, ka prerė nė kurriz Alfredin, shkruan Panorama.
Babai mė pas e ka hipur djalin nė mushkė dhe e ka dėrguar nė fshat dhe mė pas e ka pėrcjellė nė spitalin rajonal nė Gramsh, ku ka marrė ndihmėn mjekėsore.

Nė kallėzimin e marrė nga ana e Policisė, thuhet se po kryhen tė gjitha veprimet e nevojshme procedurale, duke pėrgatitur edhe materialet hetimore qė do t’i kalojnė mė pas Prokurorisė sė Elbasanit pėr kėtė ngjarje aksidentale. /albeu.com/
______________________________
http://www.albeu.com/shqiperi/ndodh-...onarin/316876/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2017, 14:47   #2
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,617
Thanks: 116
Thanked 479 Times in 382 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Policia padit mushkėn se plagosi pronarin

Fshatunar ku e pe padin ti?

Raporti i policis nuk asht padi or bablok

Apo hajt veq te themi diqka keq per shqipnin?
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2017, 15:30   #3
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,231
Thanks: 10,281
Thanked 5,706 Times in 3,845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Policia padit mushkėn se plagosi pronarin

Me pikėllim tė madh, njoftojmė miqtė, shokėt dhe familjarėt se sot mė 29.06.2017, ndėrroi jetė Veterani i Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare,

BURIM BEXHETI
(28.11.1983 – 29.06.2017)

Varrimi do tė bėhet tė premten, mė 30.06.2017, pas namazit tė xhumasė nė fshatin e Tij – Shemshovė.

SHVL-UĒK Shpreh ngushėllime tė thella familjes, miqve dhe shokėve veteranė!

Lavdi jetės dhe veprės sė Burim Bexheti!, shkruan nė njoftimin e Shoqatės sė Vetereanėve tė UĒK-sė, tė transmetuar nga TetovaSot.

PS: a dinet pse vdic???Apo probllema shnetasore???
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2017, 16:41   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 34,854
Thanks: 8,978
Thanked 8,272 Times in 4,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 461
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Policia padit mushkėn se plagosi pronarin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Fshatunar ku e pe padin ti?

Raporti i policis nuk asht padi or bablok

Apo hajt veq te themi diqka keq per shqipnin?
Nuk e di Fshatundari qė kėtu po nuk u dokumentua ngjarja dhe kaluan dy ditė ditėn e tretė shkon Likja i jep njė dorė lekėsh dhe kur ta shikosh nė televizor tė plagosurin duke deklaruar:

"Jam veprimtar i LSI, kriminelėt socialist mė qėlluan me sopatė se nuk votoja pėr PS"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2017, 17:50   #5
Meri
...Sans v``.
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: ......
Posts: 8,628
Thanks: 953
Thanked 1,132 Times in 751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 237
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Policia padit mushkėn se plagosi pronarin

Mushka ka abuzuar me pronarin, por kjo pjese e lajmit, mbahet shume discret....
__________________
Ne rrugen ku mendimi shtyn
peshen e mases se pafund
cdo ngjyre...cdo emer...del e hyn
vetem arsye...s'gjej...kerkund.

˙ɹɐnpuǝɯ ǝʞnp..ظoʇǝظ ėʇ ėן ėɯ ʞnu ėɹɐɟē ǝɯ 'ظoʇǝظ
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2017, 17:55   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,212
Thanks: 4,543
Thanked 2,317 Times in 1,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Policia padit mushkėn se plagosi pronarin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Mushka ka abuzuar me pronarin, por kjo pjese e lajmit, mbahet shume discret....
S'deshta me publikue ate pjese te ndieshme (raporteve pronar-mushke) per shkak se ketu ne forum ka anetare -18 vjeēar !
Kjo ishte e vetmja aresye e heshtjes se kaputullit ne fjale !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur