Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-09-2015, 19:05   #101
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 1,074
Thanks: 32
Thanked 41 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Kur Zahir Pajaziti egzekutonte cetnik te cilet ishin ne pozita kyqe te okupatorit serb, populli ne kosove thonte po vrahen shkiet mes vete sepse shumica as qe guxonin te mendonin diqka te tille. Pra shifni si duken burrat qe i dalin zot atedheut!! LAVDI JETES DHE VEPRES SE ZAHIR PAJAZITIT DHE SHOKEVE TE TIJE!!
P.S Gjasht muaj pas vrasjes ne prite me dyshim te madh per tradheti, UCK nuk ka mund te riorganizohet dhe nuk ka marre asnje akcion ne kosove, kjo tregon rendesin e ketyre trimave.

Miti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2015, 17:26   #102
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Kompleksi Zahir Pajaziti.

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2016, 11:38   #103
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 08:27   #104
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti


Rrustem Mustafa

Komandant ZAHIRI: Heroi qė erdhi si dhuratė nga Zoti pėr fund shekullin e kaluar..!!


Komandant ZAHIRI: Heroi qė erdhi si dhuratė nga Zoti pėr fund shekullin e kaluar..!!

Zahiri ngadhėnjeu edhe mbi disfatistėt edhe mbi skeptikėt e brendshėm. Ai nuk bėri asnjė gabim taktik apo strategjik, por i dha luftės kahje strategjike, kahje pėr liri tė shqiptarėve pėr ideale tė pėrgjithshme njerėzore duke ju shmangur me sukses regjionalizimit qė pėr fat na kishte pėrcjell nga koha kur shqiptarėt komunikonin me vėshtirėsi.

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 09:30   #105
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Zahir Pajaziti ishte Tmerri i njė ish Jugosllavie

Jemi nė prag tė 19 vjetorit te renies heroike te Shefit te Shtabit Operativ te Ushtria Ēlirimtare e Kosovės - UĒK-se Kryeatentatorit te saj Komandantit epik ushtarakut te lindur Zahir Pajaziti me shoket e pushkes dhe idealit Junikasin Edmond Hoxha student drejtesie e pjestare i nje familje me taban kombetar dhe Hakif Zejnullahut vendas i kolosit Zahir Pajaziti .

Llapi e Gollaku i Shqiperise i gjigandit ADEM DEMACI cdo here i dha kombit shume ky bastion shqiptarizme , Zahiri me aq sa kam lexuar ishte nje lideret e pare te Cetes se Llapit dhe nje nga themeltaret real te Ushtrise Clirimtare te Kosoves me Qerim Kelmendin ,Ademin ,Luanin , Lahiun etj

Zahirin Qerimi invalidi i pare i luftes do ta quante arteria esaj ata ishin te pandashem ne aksione guerile dhe ne logjistike ne vitet 90-ta .

Qindra aksione i kreu Zahiri me shok nga Besiana , ish Podujeva deri ne Prishtine e ne kufijt e mallkuar shqiptaro-shqiptar .
Qindra polic e hafije te vrare nga guerilasi yne heroi yne trimi yne me shok , kolosi i tre germava te arta te UCK-se .

Komandant Zahir Pajaziti ishte njeriu qe ua fuste friken ne palce forcave armike dhe kolaboracionisteve te ndyre , ishte modest nje njeri qe u stervite nga oficeret e Enver Hoxhes dhe Ramiz Alise me shoket .

Zahir Pajaziti nuk ndalej kurre ishte zemra e luftes parapergaditjes se saj nga niveli gueril ne ate frontal , Zahiri ishte mjeshter i perdorimit te armeve ishte nje gjeni i artit ushtarak nje vigan nje Qemal Stafe i koherave moderne .

Deri ne Beograd i kishte shkuar nami i tij , politika pacifiste proklamonte qe ushtaret policet serb nuk vriten dot ata thonin utopi eshte liria me arme , por doli se liria vjen me arme kunder Serbise Cetnike .

Zahir Pajaziti meriton javen e tij , simpoziume shkencore filma dokumentar artistik meriton lapidarin ne Besiane e bashke me te edhe emrat e deshmoreve te tjere te ZOLL te Bedit , Avni Selmanit te Ilir Konushevcit e qindra mijera deshmoreve .

Turp duhet kete Agim Veliu qe nuk mori iniciative per Bustin e Zahirit e deshmoreve te tjere , edhe ne Prishtine Remi beri mire qe e vendosi bustin dhe nuk pyeti askend sa ishte shef i TMK se ne Prishtine .

Madheshtia e Zahirit , Edmondit Hakifit Adrianit ,Luanit Adem Jasharit ,Hamze Jasharit Sali Cekut , Agim Ramadanit etj e mbare deshmoreve nuk do humbas kurre .
Pushket e Zahirit me shok ishin pushke Lajmetare te Lirise .

ERALD SELCA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2016, 15:22   #106
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir PajazitiRrustem Mustafa


Fjalė nė akademi pėrkujtimore

Tė dashur bashkluftėtar, duke kujtuar heronjėt ne kujtojmė dhe forcojmė themelet e shtetit tonė- ndriqojmė rrugėn e sė ardhmes sonė.

Heroi qė e mundi frikėn, fillimisht nė vete, pastaj edhe nė popull ishte Zahir Pajaziti me bashkėluftėtarėt Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.


Kur tė tjerėt ishin tė lodhur, tė brengosur, me njė fjalė kur rrinin sikur tė pajtuar me mjerimin e robėrisė, Zahir Pajaziti u ngrit nė skenėn historike gjithshqiptare me bindjet e tija se kryengritja ka shans dhe se ne kemi kapacitete kundėrvėnėse me besimin se fitorja jonė ėshtė e pashmangshme.


Komandanti fliste, organizonte, vepronte ndėrsa ne e dėgjonim,friksoheshim, ėndėrronim dhe pak nga pak angazhoheshim nė strukturat luftarake qė krijonte ai me shokėt.
Me kėtė nismė, ai po sfidonte kohėn, po kalonte mentalitetin tonė lokal dhe po krijonte njėsi luftarake nė ēdo pjesė tė vendit. Zahir Pajaziti pat fuqi dhe vizion qė ta godas armikun, qė nė dukje ishte i pamposhtur.


Komandanti ngadhėnjeu mbi defetistėt dhe mbi skeptikėt e brendshėm, por edhe mbi armikun qė kishin epėrsinė e armatimit kundrejt nesh.
Komandanti nuk bėri asnjė gabim taktik apo strategjik por i dha luftės njė kahje strategjike, kahje pėr liri tė shqiptarėve, pėr ideale tė pėrgjithshme njerėzore.
Nė saje tė kėtij orientimi, komandanti po prodhonte ,,guerilen mė tė suksesshme nė botė” siē e vlerėsuan dhe e pranuan mė vonė disa ekspertė botėror nga lufta e sė cilės rezultoi ēlirimi pėrfundimtar i vendit. Punės sė filluar ai po i qėndronte besnik deri nė vetėmohim.


Sot falė kėtij burri dhe tė gjithė heronjėve tė rėnė pėr liri, Kosova dhe shqiptarėt janė tė lirė dhe kanė aleatė faktorėt mė tė pėrparuar tė botės.
Pra falė politikes sė shqiptarėve, UĒK-sė si bartėse e kėsaj lufte, falė refuzimit total tė bashkėpunimit me okupatorin, sot e kemi NATO-n, SHBA dhe kombet e perparuara I kemi ne rajonin tone.

Tani, nė rrethana tė reja duke iu falenderuar ndihmės sė pakursyer tė miqve tanė, ne ēdo ditė e mė shumė po bėjmė hapa konkret drejt qėllimit tonė final.
Ky qėllim dihet se ėshtė konsolidimi i shtetit tonė pėr rend, ligj dhe siguri dhe mbi tė gjitha pėr mirėqenie ekonomike.

Zahir Pajaziti me shokė, njėkohėsisht luftonin pėr liri kombėtare, por edhe pėr vlera demokratike, si vlerat mė tė ēmuara njerėzore tė jetės moderne.
Prandaj, ne na takon qė nė kėtė drejtim tė mos reshtim kurrė pėr tė aspiruar dhe pėr tu pėrpjekur pėr mė tė mirėn.

Paralel me kalimin e kohės ne duhet tė bėhemi gjithnjė e mė tė ndėrgjegjshėm pėr peshėn qė kemi nė kėtė proces dhe gjithnjė e mė tė pėrgjegjshėm pėr obligimet qė kemi si qytetarė dhe zyrtarė tė kėtij vendi.
Deri nė kėtė pikė erdhėm falė sakrificės sė njė plejade tė atdhetarėve tė formatit tė Zahirit. Kėtej e tutje pėrgjegjėsia ėshtė e jona.

Pėr Zahirin, Edmondin, Hakfin dhe gjithė tė rėnėt i pėrjetshėm qoftė kujtimi dhe respekti!
Lavdi Luftes per Liri…

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2016, 22:38   #107
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir PajazitiHashim Thaēi


Sot u bėnė 19 vjet nga rėnia e lavdishme e njėrit prej personaliteteve mė tė rėndėsishme tė luftės sonė pėr liri dhe pavarėsi, rėnies sė heroit Zahir Pajaziti dhe bashkėluftėtarėve tė tij Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha. Pushka e Zahirit, Edmondit dhe Hakifit ishte porosi se marshimin tonė tė lirisė mė asgjė nuk mund ta ndalte. Do t’i kujtojmė gjithnjė pėr guximin e tyre tė pashoq! HTH
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2017, 15:42   #108
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti
Hashim ThaēiU bėnė 20 vjet nga rėnia heroike e Zahirit, Edmondit dhe Hakifit.

Heroizmi i tyre ishte shėmbėlltyra mė e mirė e unitetit, sakrificės dhe pėrpjekjeve tė jashtėzakonshme pėr lirinė e Kosovės.

Kur nderojmė heronjtė e kombit gjithmonė marrim energji prej sakrificės sė tyre, prej veprės sė tyre, pėr tė pėrshpejtuar proceset tjera zhvillimore tė shtetit tonė, pėr tu integruar nė NATO dhe Bashkim Evropian, sa mė shpejtė qė ėshtė e mundur. HTH
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2017, 15:46   #109
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti


Rrustem Mustafa

Motra dhe vllezėr,
Bashkėluftar tė heronjėve!


Kryengritjet dhe luftėrat kundėr okupatorėve, ēdo herė kanė qenė detyrė e vėshtirė. Kėshtu dhe lufta e fundit e shqiptarėve kundėr okupatorit shekullor, ishte njė detyrė shumė e rėndė dhe gati e pamundur.

Armiku, okupatori serb, na kishte mbajtur gjatė nėn okupim, duke na vendosur nėn njė sistem represiv nė tė gjitha planet: politik, ekonomik, policor, ushtarak dhe nė fund edhe paramilitar. Sistem represiv qė funksiononte sipas njė plani tė hartuar shumė mė herėt nga qendrat orientuese tė hegjemonisė serbe.

Historikisht shqiptarėt asnjėherė nuk i kanė ndalur kryengritjet kundėr okupatorėve. Mirėpo, nga disfata dhe shthurja e Perandorisė Osmane, shqiptarėt (kombi i vetėm nė regjion, qė Turqia nuk ia njohu kurrė as tė drejtėn e gjuhės amtare, edhe pse, kombeve tjera ju njihte gjuhėn e tyre edhe nė shkallė tė gjerė politike) dolėn politikisht, ekonomikisht dhe sidomos ushtarakisht shumė tė dobėsuar.

Propaganda serbe, nė kundėrshtim me tė vėrtetėn, pat arritur qė t’i imponojė gėnjeshtrėn, sipas tė cilės, identiteti i shqiptarėve njėjtėsohej me atė turk. Sė kėndejmi plani pėr shpėrnguljen e tyre nė Turqi, gjatė shekullit tė kaluar, dy herė mori hov dhe filloi sė realizuari: herėn e parė nė prag tė Luftės sė Dytė Botėrore ndėrsa nė tė dytėn, fill pas kėsaj lufte pėr tė arritur kulminacionin nė vitet 50, 60 tė shekullit tė kaluar. Diēka e tillė, tani mė nė formėn mė tragjike ishte realizuar e konkretizuar nė pjesėn jugore tė trojeve shqiptare, nė Ēamėri, nga ana e andartėve grekė.

Nė njė kontekst tė tillė historik, nė kushte shumė tė rėnda, tė vetmuar, tė dobėsuar dhe shpirtėrisht tė pamotivuar pėr shkak tė humbjeve tė mėdha qė kishin pėsuar, deri nė fund tė shekullit XX, shqiptarėve u duhej tė riorganizonin pėrfundimisht kundėrvėnien e radhės, kundėr pushtuesit tė fundit dhe mė tė egėr, serb.


Dhe kishim filluar veprimin.
Nė krye tė herės, nismėtarėt perceptoheshin si tė “papėrgjegjshėm”. Por, shumė shpejt u pa se ata ishin strategė tė matur dhe idealistė tė paepur.
Burra me mendje tė kthjellėt, shpirt liridashės dhe zemėr tė fortė qė rrahte fuqishem pėr projektin e dėbimit tė agresorit nga toka tona - Toka shqiptare.
Heroi qė ndėr tė parėt e mundi frikėn, fillimisht nė vete, pastaj edhe nė popull, ishte Zahir Pajaziti me bashkėluftėtarėt Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.
Kur tė tjerėt ishin pothuaj tė heshtur, tė lodhur, tė brengosur, tė frikėsuar dhe gati-gati tė nėshtruar, me njė fjalė, kur zemrat e tyre nuk i ngrohte asnjė shpresė dhe lėngonin si tė strukura dhe tė heshtura nėn mjerimin e robėrisė,
Komandanti, Zahir Pajaziti u shfaq nė betejėn historike gjithė shqiptare me bindjet e tija tė palėkundura se kryengritja ka shans dhe me kapacitet kundėrvėnėse qė kemi, krahas besimit tė pathyeshėm, edhe fitorja jonė ėshtė e sigurtė.

Komandanti fliste, organizonte, vepronte!
Ndėrsa ne e dėgjonim, ėndėrronim, frikesoheshim dhe pak nga pak angazhoheshim nė strukturat luftarake qė krijonte komandanti me shokėt.
Me kėtė betejė, Komandanti po sfidonte kohėn, po kalonte mentalitetin tonė lokal dhe po krijonte njėsi luftarake nė ēdo pjesė tė Vendit. Punės sė filluar, ai po i qėndronte besnik deri nė vetėmohim.
Kjo ėshtė vėrtetuar me rėnien e tij, nė krye tė detyrės, nė Qendėr te Vendit, bashkė me bashkėluftėtarėt qė vinin nga anė te ndryshme te vendit.
Vrasje e trefishtė e heronjėve tė lirisė, nė vend qė tė prodhonte lodhje, rezultoi me njė rritje tė pėrpjekjes pėr liri. Sakrifica e tij shtoi besimin nė idealet kombėtare dhe rriti shpresat pėr fitoren tonė pėrfundimtare.
Sot, falė kėtij burri tė madh dhe burrave tė tjerė qė e ndoqėn pas, Kosova edhe shqiptarėt janė tė lirė dhe kanė aleatė faktorėt mė relevantė dhe vendimtarė tė tė gjitha kohėrave dhe tė tė gjithė botės sė pėrparuar.

Komandanti Zahir Pajaziti pat fuqinė dhe vizionin liridashės qė ta godas vendosmėrisht armikun, qė nė dukje ishte i pamposhtur.
Komandaniti ngadhėnjeu mbi defetistėt edhe mbi skeptikėt e brendshėm, por edhe mbi tė jashtmit qė kishin epėrsinė e armatimit kundrejt nesh.
Dhe, dėshmoi se forca e shpirtit liridashės ėshtė mė e fortė se ēdo forcė ushtarake e pushtuesit!

Komandanti nuk bėri asnjė gabim taktik apo strategjik, por i dha luftės njė kahe strategjike, kahe pėr liri tė shqiptarėve, pėr ideale tė pėrgjithshme njerėzore, duke u shmangur me sukses regjionalizimit, qe pėr fat na kishte pėrcjell nga koha kur komunikimi ishte i vėshtirė. Nė saje tė kėtij orientimi,
Komandanti po prodhonte praktikisht dhe me aksione konkrete; ,,guerilen mė tė suksesshme nė botė”, siē e vlerėsuan dhe e pranuan mė vonė disa ekspertė botėror, nga lufta e tė cilės rezultoi ēlirimi pėrfundimtar i vendit.


Ata qė e patėn kundėrshtuar UĒK-nė nė fillimet e saja dhe deri diku edhe gjatė luftės, pas luftės, filluan tė gjykonin nė mėnyrė tė njėanshme duke thėnė se NATO-ja e ēliroi Kosovėn.
Duke i ikur debatit, e shoh tė udhės tė shtoj se vetėm falė luftės sė shqiptarėve politike dhe ushtarake, UĒK-sė, si bartėse e luftės; falė refuzimit total tė bashkėpunimit me okupatorin, sot e kemi NATO-n, SHBA-tė dhe UE nė kėto hapėsira.
Tani, nė rrethana tė reja duke iu falėnderuar ndihmės sė pakursyer tė miqve tanė, ne ēdo ditė e mė shumė po bėjmė hapa konkret drejt qėllimit tonė final.
Ky qėllim dihet se ėshtė konsolidimi i shtetit tonė pėr rend, ligj dhe siguri dhe mbi tė gjitha pėr mirėqenie ekonomike tė qytetarėve tė vendit tonė.


Komandanti Zahir Pajaziti me shokė, luftonin pėr liri kombėtare, por edhe pėr vlera demokratike, si vlerat mė tė ēmuara njerėzore tė jetės moderne. Prandaj, ne na takon qė nė kėtė drejtim tė mos ndalemi kurrė, duke aspiruar dhe duke u pėrpjekur pėr mė tė mirėn.
Demokracia nuk ėshtė diēka e dhėnė njė herė e pėrgjithmonė, por njė proces zhvillimi nė vazhdimėsi. Bashkė me kalimin e kohės ne duhet tė bėhemi gjithnjė e mė tė ndjeshėm dhe mė tė pėrgjegjshėm ndaj rendit dhe ligjit.
Pėr peshėn e pėrgjegjėsisė qė kemi nė kėtė proces dhe obligimet qė kemi si qytetarė e zyrtarė tė kėtij vendi.

Deri nė kėtė pikė erdhėm falė sakrificės sė njė plejade tė atdhetarėve tė formatit tė Zahirit. Kėtej e tutje pėrgjegjėsia ėshtė e jona, ndėrsa lavdia ju takon heronjėve.

Pėr Zahirin, Edmondin, Hakfin dhe gjithė tė rėnėt i pėrjetshėm qoftė kujtimi dhe respekti! Lavdi atyre qė nė rrethana tė reja do tė vazhdojnė tė konkretizojnė idealin e dėshmorėve!

Prishtinė, 31.01.2017
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2017, 19:40   #110
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2017, 21:10   #111
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 9,899
Thanks: 4,022
Thanked 4,452 Times in 2,252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 174
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Lavdi!
Qofte i paharruar kujtimi i tij.

Lavdi!
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2017, 13:50   #112
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,026
Thanks: 589
Thanked 450 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Miti Shiko postimin

Lufte te hatashme paskan ba
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2017, 10:04   #113
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 23:45   #114
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 07-07-2017, 12:31   #115
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Zahir Pajaziti

1234567890
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur